uw DRUKWERK Schermeer's Derde Eeuwfeest. ONZE DRUKKERIJ Stad en Omgeving Macki&eciditm. pen heeren zeg ik dank voor hunne tegen woordigheid en laat ons hopen, dat wij pret tig jn deze dagen zullen samenwerken. De komende dagen van strijd en spanning, van feest en genoegens mogen een groot succes zijn voor onze vereeniging. Doet allen uw en probeert een prijs te behalen. Gij weet, dat in een renbaan niet alle renners een prijs kunnen behalen. Zoo is dat ook hier natuurlijk het geval, niet allen kunnen een prijs hebben, maar wel kunnen allen hun best doen. Verder bracht de voorzitter een woord van dank aan den hospes en ^jn ge zin voor de vele voorbereidende werkzaam heden, welke in samenwerking met het be stuur zoo prettig geschiedde en sprak de hoop uit dat dit in deze dagen zoo mag blij ven Nadat de markeurs en schrijvers even eens een erkentelijk woord hadden in ont vangst genomen, sprak de voorzitter ten slotte de hoop uit, dat deze wedstrijd en feesten naar de beste wenschen zal slagen het bijzonder leden van fiet hoofdbestuur. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON VERTROKKEN PERSONEN. C. E. J. Stam, R.K., zonder beroep, van Stuartstraat 52, naar Amsterdam. L. A. Ravenstijn, R.K., zon&r beroep, van Nood woning 19 Westerweg, naar Oudentosch. A Stasch, E.L., buffetjuffrouw, van Schoutenstraat 2a, naar Duitschland. H. G Kleizen, R.K., onderwijzeres, van Oude gracht 204, naar Amersfoort. M. K Hie- mann, E.L., kapper, van Laat 151, nakr Leerdam- J- Kaai], R.K., zonder beroep, van v. d. Woudestraat 20, naar Ouden bosch. - C. H. W. Schilder, R.K., zonder beroep, van Stationsweg 6 naar Medemblik. A. de Joode, echtgenoote van Simon Peere- hoom, N.H., zonder beroep, van Kennemer- straaweg 66, r.aar Ginneken. A. Uhl, R.K., dienstbode, van Egmonderstraat 4, n. Amsterdam. M.^Schouten, N.H., verpleeg ster (o), van Wilhelminalaan 11 naar Bai- tingerhorn. W. Visser, N.H., uitvoerder van baggerwerken en echtgenoote N.H. en kinderen geen, van Westerweg 92, naar Oudenrijn. M. van Dijk, R.K., zonder be roep, van Asterstraat 10 naar Oudenbosch A. Schaaf, R.K., zonder beroep, van van Houtenkade 9 naar 's Hertogenbosch. F. Swart, N.I., winkeljuffrouw, van Mient 3 n Haarlem C. Jonk gee»> garagehouder, van estdijk 6 I naar Schagen. M P C Veltman—Koopman, R.K., zonder beroep van Emmastraat 23 naar 's Gravenhage. B. Waldus, geen, dienstbode, van Ridaerstr. 14, naar Ooststellingwerf. H Ensing G.K., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Emmen J Heertjes, geen, reiziger, en echtgenoote N.H., en kinderen geen van Westerweg 28 naar Bergen op Zoom M Zomer, N.H., dienstbode, van Stationsweg 44 naar Oterleek. - A. Zoon, R.K., dienst bode, van Dijk 2, naar Heiloo. Wed W van den Hoven, N.H van Oudegracht 203 naar Heiloa J. de Êouw, Remzonder be roep van Westerweg 51 naar Den Helder. H. Noot, N.H., schoenmaker, van Boom- kampstraat 38. naar CaHantsoog. TOEKOMEN PERSONEN. dienstbode Oudegracht tij van Zuid- en Noordschermer. J. Hemsius, D.G., zonder beroep, Wester- weg 151 I, van Edam. N. j. Ruiter RK automonteur, en echtgenoote. N H. en kin deren. geen v. d Woudestraat 19. van Den Helder. C. Vi itsen, geen, groentenhande- laar, en echtgenoote en zoon. N H. Heilig- 'and 34, van Broek op Langendijk. J. C de Waal, N.H„ z.b., Nieuwesloot 9a, van België. A. Schrieken, geen, dienstbode, Overdiestraat 15, van Koedijk. S. Naing- golan, N.H.. z.b., Ker.nemerstraatweg 45, van Oegstgeest - B. Tijssen. N.H z.b., en kin deren Kennemerstraatweg 45, van Oegst geest. - W. J. Rol, N.H., boerenknecht, 1.andstraat 41. A. M. Timmeis N.H., huis houdster, C. W. Bruinvisstraat 25, van Fijnaart. - A. W. M Spruijt, R.K., winkel bediende. Emmastraat 56, van Oudenbosch. H. Hurkmans, R.K., electricien, Sint Josephstraat 9, van Tilburg. L. F. de Kok, R.K., dienstbode, Egmonderstraat 18, van Leeuwarderadeel, Huizum. L. E. J. van Eekeler,, R.K., onderwijzer, Nassaulaan 30, van Oudenbosch. P. A. Leek, R.K onderwijzer, Nassaulaan 30, van Ouden bosch. J. J. van Schie, R.K., slager, Ritse voort 26, van Velsen. Derde dag. De derde en laatste dag van Schermeer's derde eeuwfeest werd er een groote korte- baandraverij gehouden die dank zij het mooie zomerweer, veel bezoekers trok. Van de 35 ingeschreven paarden waren er slechts 6 niet opgekomen, zoodat tenge volge van de drukke deelname de draverijen pas om 7.30 uur werden beëindigd. De uitslag is als volgt: le pr. 300, Our Uhlan B, 300 M., eige naar J. A. Mooy, Beverwijk; 2e pr 150, Miss Zelda Peter, 325 M., eigenaar Gvd. Oord, Béverwijk; 3e pr. 50, Oackland Baron B, 300 M., eigenaar Hagen, Bus- sum; 4e pr. 25, Fanfare, 315 M., eigenaar Gebr. Konijnenburg, Den Haag. De prijsuitreiking geschiedde in de feest tent door den voorzitter van de harddraverij commissie, den heer J. Posch, die in een kort woord oe totstandkoming van de herden kingsfeesten memoreerde en namens het co mité dank bracht aan den dijkgraaf en den burgemeester voor de betoonde medewerking Spr. memoreerde, dat een harddraverij bij een herdenkingsfeest in de Schermeer tot de traditie behoort. Vroeger geschiedde dit met uitsluitend boerenpaarden. Door doelmatig fokken heeft men thans een paardenras ge kregen dat veel sneller draaft. Ook de prij zen verschillen veel bij die, welke met het 2e eeuwfeest werden uitgereikt. Toen als prijs 'n zilveren tabaksdoes, thans een hoofdprijs van 300. Wat niet veranderd is, zoo vervolgde spre ker is de liefde voor den polder en de hard draverij. Inmiddels begon de tribune voor de voor stelling van Tetjeroen weer vol te loopen. Ook den derden avond was de tribune bijna geheel uitverkocht. Het spel in de verlichte, door de duisternis afgesloten ruimte, verwierf wederom groote waardeering van het uit talrijke plaatsen opgekomen publiek. Huldiging van de spelers. Aan het slot hield de voorzitter van het hoofdcomité den heer P. Spaan de volgende toespraak: Dames en Heeren, medewerkenden aan de B(*rénbruiloft en Tetjeroen, Namens het Comité tot herdenking van het 300 jarig bestaan van onzen polder zeg ik allen hartelijk dank voor uw medewerking en de belangstelling die het herdenkingsfeest Vfln u mocht ondervinden. De clou van ons feest was ongetwijfeld de °pvoering van de bruiloft en de opvoering van Tetjeroen. Wanneer ik u, namens het comité huldig, dan zult gij het zeker goed vinden, dat ik dit doe in den persoon van uw regisseur, den heer Ridderikhoff, die onver moeid is geweest om alles tot een goed einde te brengen, waarin hij buitengewoon is ge slaagd. Als hulde aan uw allen, bied ik uen heer Ridderikhoff namens het comité dezf? krans aan. Ik hoop mijnheer Ridderikhoff, dat u nog lang in prettige herinnering zult terugdenken aan Schermeers derde eeuwfeest Het was mij bijzonder aangenaam uit uw mond te hebben mogen vernemen, dat u steeds vol lof bent geweest over hetgeen de spelers uit de Schermeer wisten te bereiken. Van deze gelegenheid wensch ik voorts ge bruik te maken om in het openbaar een w°ord van dank te spreken tot allen, die er aan hebben medegewerkt om de land. de tuin bouw, de historische en de huisvlijttentoon- I.PK te doen slagen. Gij zult begrijpen, dat ik hierbij een bijzon der woord van lof richt tot den heer Vel- ders, die op de landbouw-tentoonstelling iets heeft gewrocht, dat voor allen die zijn werk hebben gezien onvergetelijk zal blijven. Het was niet alleen af, het was kunst, hetgeen hij wrochtte. Dank breng ik ook aan de verzorgers van de verschillende stands. Openlijk kan het ïorden uitgesproken, dat het geëxposeerde in alle opzichten in orde was. Gij zult begrijpen, dat het mij ook een be hoefte is een openlijk woord van dank te richten tot mej van der Weide, die met haar staf van helpsters op zoo keurige wijze de oud-Hollandsche koffietafel .verzorgde. Tot mej. Margadant voor de leiding bij het instu- deeren van de dansen en de heer Zaal voor de muzikale leiding eveneens een woord van dank. Dank breng ik ook aan den heer de Boer uit Hensbroek, die er volkomen in geslaagd is de bezoekers in de consumptietent op aange name wijze bezig te houden en dien wij, als leverancier van de tenten ook bij andere comités kunnen aanbevelen. Hierbij sluit aan een dankwoord aan Jan van Riemsdijk, J. Snel, Tholen en van Lier en gebroeders Kroon, die zich ware cabaretartisten toonden. Dank breng ik ook aan kapitein van Pot- tum voor het opstijgen met zijn ballon. Het verheugde ons, dat hij voor het dreigende ge vaar bespaard is gebleven en ik spreek den wensch uit, dat hij, die reeds 228 maal met zijn ballon opsteeg, nog vele malen hetzelfde zal mogen doen. Ook aan het P.E.N. dat zoo uitnemend voor de verlichting zorg droeg een hartelijk woord van dank. Dank voorts aan de politie en de brandweer voor de uitnemende orde en veiligheidsmaatregelen. Dames en Heeren! Gij zoudt mij stellig van een tekortkoming betichten, wanneer ik ook niet een woord van dank bracht aan de Nederlandsche pers en de geillustreerde pers, die er door enthou siaste beschrijvingen en keurige foto's voor heeft zorg gedragen, dat de aandacht van het geheele Nederlandsche volk op onze Her denkingsfeesten werd geves:igd. Ook de Ne derlandsche Filmondernemingen dank voor de vastlegging van een groot deel van onze feesten, die daardoor in beeld voor ons nage slacht bewaard blijven. Volkomen ben ik mij er van bewust, dat ik in het openlijk noemen van hen die dank ver dienen tekort ben geschoten Ik vraag hen die ik heb vergeten bij voorbaat excuus Dank zij het feit, dat moeder natuur ons zoo buitengewoon heeft begunstigd, zijn onze herdenkingfeesten schitterend geslaagd. Ik ben er van overtuigd dat tot in lengte van dagen de gansche bevolking de meest aange name herinnering aan het feest zal bewaren en vertrouw er op, dat die ook naar genoegen van het bestuur van den polder zijn geweest en dat ook dit college zal erkennen, dat de eer van dén polder in alle opzichten is hcwg gehouden Er zullen wel fouten gemaakt zijn, doch ik ben er van overtuigd, dat geen enkele fout met opzet gemaakt is. Hiermede sluit ik de herdenkingsfeesten en wensch u onder het genot van een strijkje verder nog eenige uren van aangename ver- Oof elf uur werd er een schitterend vuur werk afgestoken, geleverd door de firma de Kadt uit Leiden, dat de belangstelling van duizenden trok. De duizenden aanwezigen waren over dit vuurwerk vol lof. Hierna amuseerden velen zich nog tot net morgenlicht in de feesttent, waar Tholen en van Lier hun liedjes zongen, doch dit we gens de groote vreugdestemming, waardoor geen voldoende stilte te verkrijgen was, spoedig moesten opgeven. t Schermeer's feest zal ongetwijfeld in dank bare herinnering bij de bewoners en a'len die de feestelijkheden bijwoonden, blijven ^Ongetwijfeld is door het derde eeuwfeest de saamhoorigheid onder de bewoners va den polder in hooge mate verhoogd. In deze tijden is dit zeer zeker van groote waarde Wij hebben gisteravond nog even gelegen heid gehad de verlichting in de buurt in oogenschouw te nemen en constateerden. dat de verlichting in den tuin van dr. Heringa uitgevoerd in de Schermer kleuren een fan- tastischen aanblik opleverde. Prachtig was hét in bloemen uitgevoerde wapen in den tuin van den heer A. Kooi. Vermelding verdient ook de versieringen aan de gevels van de winkels van de heeren Brak, Schuuring en de tuin versieringen bij den burgemeester en den heer Haar. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de vergadering van het bestuur van de Algemeene Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordh. Noor derkwartier is besloten aan de vertegen woordigers der politieke partijen en L. T. B mede te deelen, dat het aan de alg. vergadering zal voorstellen, zich in beginsel uit te spreken voor medewer king aan het tot stand komen v n een compromis .waarbij het mogelijk is, ter vermijding van de groote kosten, die aan een verkiezing zijn verbonden, de ver kiezingen voor Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervangers bij enkele candidaatstelline te doen"geschie den. Het bestuur is echter van oordeel, dat het dit voorstel slechts kan en mag doen door ook rekening te houden met den opzet en het doel waarmee de alg. kiesvereeniging is opgericht. Gezien nu het bij de vorige verkiezingen verkregen aantal stemmen, dat ongeveer het 11/27 deel van het totaal aantal geldige stem men beteekent en bij het stelsel van evenredige vertegenwoordiging dus recht zou geven op 11 zetels, duiven zij het voorstel voor een compromis slechts aan de alg vergadering voorleggen, als bij de verdeeling van het aantal zetels eenigermate rekening wordt gehouden met het in 1929 verkregen aantal stem men. Het bestuur meent de bescheiden heid te betrachten, als het als voor waarde voor een compromis het aantal voor de alg. kiesv beschikbare zetels >p stelt en dat het een miskenning zou zijn om de uitspraak van een groot aantal stemgerechtigde ingelanden als de poli tieke partijen 2 van de 27 zetels zouden willen opeischen In dit verband wijst het bestuur er nog op dat «reen der zit tende leden, die op grond van hun leef tijd nog voor een candidatuur in aan merking komen, hun plaats zullen moe ten inruimen als op zijn voorstel wordt ingegaan, daar er voldoende afvloeiing is van Hoofdingelanden en Hoofdinge landen-plaatsvervangers wegens gevor derden leeftijd. Ten slotte wordt, bij aan neming der voorstellen, voorgesteld voor iedere vacature 2-tallen op te geven, waaruit dan wederzijdsch wordt ge kozen. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks half zes heeft op de Kanaalkade alhier een vrij ernstige aanrij ding plaats gehad. De 8-jarige V., achter een auto rijdende op weg naar het Ooievaarsnest, wilde op zijn fiets den auto passeefea en keek daarbij niet naar den anderen kaht waardoor hij aange reden werd door den vrachtauto van de firma T hier ter stede. Hoewel de toestand zich in den beginne ernstig liet aanzien, bleken bij aankomst in het Centraal Ziekenhuis de verwondingen nogal mee te vallen. In hoofdzaak betrof het hier vleeschwonden, die, nadat de jongen onder narcose was ge bracht, door den geneesheer gehecht werden. Bovendien was de jongen eenige tanden kwijt. Nadat de nacht vrij rustig was ver- loopen werd hij hedenochtend naar het Elisabeth-ziekenhuis vervoerd voor nader onderzoek. De fiets werd geheel vernield, den bestuurder van den auto treft geen schuld. DE ZIEKTE VAN WEIL? De directie van het familiebad „De Berger- meer" verzoekt ons opname van het volgende: Zooals U vermoedelijk zult hebben ver nomen heeft het eerste bloedonderzoek van den in Uw bericht van 4 September bedoel den patiënt een negatief resultaat opge leverd. Verder zouden wij U nog willen mede- deelen, dat ook de verscherpte naspeuringen op ons terrein de laatste dagen geen enkele rat hebben aangetoond, terwijl de uitgezette sprenkels ledig zijn gebleven. Op een desbetreffende vraag van de Com missie van Toezicht (dr. Blok en dr. den Hartog) heeft de inspecteur van de Volks gezondheid, dr. Doyer. geantwoord, dat er geen enkele reden is het bad voor het publiek te sluiten. (Dat de uitslag van het eerste bloed onderzoek negatief zou zijn was verwacht Dit negatieve pleit nog niet tegen de ziekte van Weil. Wij vernamen, dat de behandelende geneesheer op grond van de verschijnselen het geval bij den geneeskundigen dienst heeft aangegeven als de ziekte van Weil. Red. Alkm. Crt.) DE GRONDAANKOOP IN HET LYCEUMKWARTIER. De heer V. Jonker verzoekt ons te melden, dat hij de ruim 500 M2. grond in het Lceumkwartier van de gemeente gekocht heeft, voor een bedrag van 3500. TOCH NAAR TETJEROEN. Twee meisjes, medespelenden in „De Vrij- stermarkt in 1696", begaven zich gisteravond gekleed in oud-Hollandsch costuum. per rijwiel van Oterleek naar Stompetoren, toen zij op den Oterleekerweg een stier op zich af zagen komen, die vermoedelijk een ten behoeve van de harddraverij gelegden hulpbrug had be nut om een ander weiland op te zoeken. Plotseling sprong het beest achteruit, met het gevolg, dat de meisjes tegen elkander bot sten en een van haar in de sloot terecht kwam. Geïnspireerd door Tetjeroen! den koning van de Amsterdamsche vroolijkheid, lieten zij zich door dit gebeuren niet uit het veld slaan. Onmiddellijk keerden zij huiswaarts. Het oud-Hollandsche costuum werd snel gewas schen en gestreken en alsof er niets gebeurd was, trokken zij weer naar het feestterrein, om aan het spel deel te nemen. Doordat de op voering tengevolge van de harddraverij een half uur later aanving, nadden de anderen niets bemerkt. BEHAALDE PRIJZEN FLOR ALI A-TENTOONSTELLING. De prijzen werden behaald in volg orde van de kwaliteit der gekeurde planten. le prijzen: Janny v. d. Brink, Jaap v de Korst, Jan v. d. Brink. Annie Hayte- ma, Otto Aster, Henk Kluft, Stientje de Jong, Janny v. d. Brink, Piet v. d. Berg. G. Hoed, Tini Semeins, Afra de Zwart, Cor Krijgsman, Afra de ZwarL Agatha Hard ijzer, Ellv v. d. Berg, M. Kosten, Jaap v. d Korst, Frans Bruin, Herman Roskam, Klaasje Kluft, Henk Kluft, Thomas Bulten, Beppie Ploeger, Annie Verbeek, Marietje v. Schooten, Bob van Amerongen. 2e prijzen: G. Hoed. Zus Kluft, Jan Aster, Dirk Roskam, Mappie Kieft, Joke de Bruin, Wim Pannekeet, Betsy El- lings, Elly de Jager, Afra de Zwart, Betse Kleijmeer, Theo Tullemar, Klaasje Kluft, M. Kossen, Betty Bakker, Henk Kluft, Zus Kluft, U. Brouwer, Hanny de Wit, Jan Aster, David Schaddinghorst, Marietje Lemmers, Gerrit Kav, Henk Kluft, Jan v. d. Brink. Nellv Scheer. De prijzen werden uitgereikt door den heer P. Schipper, oud-hoofd eener school alhier. Hij wees er op, dat men tevreden was over de inzending der ge kweekte planten en wekte de kinderen op om het volgend jaar het aantal plan ten te verdubbelen. Spr. prees het mooie werk, dat van de vereeniging der Bloemistenpatroons uitgaat en bracht haar hartelijk dank. Na afloop bracht de voorzitter mevr. Schipper en de heeren Schipper en Adriaanse een woord van dank. ZONDAGSSCHOOLVEREENIGING VAN VRIJZ.-HERVORMDEN. Men schrijft ons: De lessen van de Zondagsschool der Ver. v. Vrijz. Hervormden „ae Evangelische Unie" beginnen weer op Zondag, 10 Sept. a.s., des morgens 11 uur, in de lokalen van de Ambachtsschool aan den Bergerweg, en van de 2de Gemeenteschool, ingang Laat, dicht bij de Keetgracht. Nieuwe leerlingen kunnen alsdan ook worden aangegeven. De leeftijd is van 612 jaar. Het bestuur roept de medewerking van ouders en voogden in om de aan hun zorgen toevertrouwde kinderen op te geven en toe te zien, dat de lessen geregeld gevolgd worden. AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS EN AVONDVAKCURSUSSEN. De aandacht wordt er op gevestigd dat de inschrijving van leerlingen heden wordt ge houden tot en met 16 September a.s. in het gebouw der Ambachtsschool. Men zie hier voor de elders in dit blad voorkomende be kendmaking, waar o.m. in voorkomt, dat alle leerlingen zich moeten aanmelden, dus ook zij die het vorig jaar de school reeds bezoch ten. BRUTALE INBRAAK TE WINKEL. 'Hedennacht heeft in de centrale broodbakkerij de „Tijdgeest" een bru tale inbraak plaats gehad. Vermoedelijk is gebruik gemaakt van de gelegenheid, dat het perceel thans onbewpond is. Aan de buitenzijde van het perceel zijn geen teekenen van braak te zien. Vermoedelijk zijn de in brekers door een raam van de bakkerij binnen gekomen. De deur, die toegang geeft tot het kantoor, is geforceerd. In het kantoor is men vermoedelijk recht streeks afgegaan op de brandkast waar in het geld geborgen werd. Een groote Lips-brandkast is onaangeroerd geble ven. De brandkast is aan de achterzijde opengeschfeurd. Vermoedelijk is een be drag van 500 gestolen. INBRAAK TE HEEMSKERK. In den afgeloopen nacht is gepoogd inbraak te plegen ten huize van de alleenwonende wed. C. Visser, woonachtig aau de Jan van Hinkeweg. Door verbreking van een closetraampje en het daardoor veroorzaakte rumoer is de weduwe, die zich reeds lang ter ruste had begeven, wakker geworden en heeft de hu'p ingeroepen van een burman waardoor de dief of dieven op de vlucht zijn geslagen. Er wordt niets verm L INBRAAK TE KOEDIJK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ongeveer elf uur werd bij den alleenwonen- den 84-jarigen Joh. B. een inbraak gepleegd. Een groot raam in de achterkamer was ge heel verbrijzeld. Er was een man binnenge komen en die begaf zich in de gang, wat de heer B. zag door het maanlicht door de voordeur, welken ruit ook stuk was. Toen B uit zijn bed gestapt was en vroeg „is er volk?" kreeg hij geen antwoord en toen hij achter kwam, werd er gezegd: „ik wil geld, anders schiet ik". De heer B. gaf eenig geld, maar haalde meteen van boven een viertands vork, om zich zoo noodig daarmede te verde digen, hij wist niet of er een of meerderen waren. Na eenigen tijd was er niets meer te zien. Ook een buurman had gerucht gehoord, was ook het bed uitgegaan en het huis rondgeloopen, maar had ook niets gezien. De gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. REPETITIES VAN TOONKUNST. De Zangvereeniging van de Mij. tot bevordering der Toonkunst begint Dins dag 12 Sept. a.s. op de oude, bekende plaats haar repetities weer onder de be kwame leiding van den heer Oushoorn. Ditmaal is wèèr een groot werk op het programma geplaatst: de „Josua" van Handel, waarmee het bestuur tegemoet gekomen is aan het verlangen van vele leden. Zangeressen en zangers, welke tot dusver de gelegenheid lieten voorbij gaan om hun vocale capaciteiten te ver beteren, vinden daartoe thans de gele genheid. Men geve zich daartoe op aan het repetitie-lokaal (De Unie) des Dins dagavonds of bij den dirieent, den heer Oushoorn (Emmastraat 19, alhier). De contributie behoeft geen bezwaar te zijn wel heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien de bijdrage der leden op 10 per jaar te stellen (te betalen in 8 termijnen; op elke eerste repetitie der maand 1.25), maar niettemin is dit bedrag nog gering als men bedenkt dat men daar voor 4 zanglessen per maand van een ervaren docent krijst met het genot aan de uitvoering van een meesterwerk te mogen bijdragen. Het bestuur heeft voor de uitvoering op 15 Dec. a.s. de solistische medewer king van het Van Zanten-kwartet. onder aanvoering van Mevr. Ankie Wicke- voort Crommelin, weten te verkrijgen. Alles te zamen redenen om kunst lievend Alkmaar op "te wekken de rijen van Toonkunst te gaan versterken of zich op te geven als donateur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 September is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, word! gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 8 uur licht op. VERBETERD KAASBERICHT. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 93 sta pels, wegende 131184 K G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: ha- briekskaas: 67 stapels Kleine 20, 2 stapels Commissie 20. Boerenkaas: 14 stapels Kleine 19 en 10 stapels Commissie 19. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAARSCH EXPOR l VEILING. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de heden gehouden veiling werd betaaid voor: Andij vie per 100 stuks 0.50—2.40; Appelen per 100 pond 38; Augurken per 100 stuks 315; Bloemkool le s. per 100 st. 10—15, 2e s. 35; Druiven per 100 pond 1320; Gele kool per 100 K.O. 1.60; Groene kool per 100 stuks 2—5; Kropsla per 100 stuks 0.50—2,40; Kom kommers per 100 stuks 1—/ 4; Meloenen per 100 stuks 5—23; Peren per 100 pond 2—13; Postelein per bakje 1025 cent; Rabarber per 1(X bos 1.50—3; Roode kool per 100 K.O. ƒ2.40—3 40; Selderie per 100 bos 0.50—1.20; Spinazie per bak 25—60 cent; Dubbele spercieboonen per zak 0.651.55; Tomaten per 100 pond 1 3.50; Uien per 100 K G. 2.70; Wortelen per 100 bos 2—4. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 9 Sept. 1933 Er werd voor de boter 77.485 cent per pond betaald Ei ren (groothandel) 3.604. Eend eieren 2.75. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 9 Sept. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 Paard 110; 14 Melkkoeien 100—f 190; 24 Nuchtere kalveren (slacht) 516; 141 Vette Schapen 10 16, Overhouders 5—10; 3 Bigzeu- gen 50—60; 9 Schrammen 20—25; 53 Biggen (10 weken) 9—13; 7 Bokker en geiten 212. Handel stil. N.V. EIERVEIL1NG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 9 Sepi. 1933. Oo de heden gehouden eierenveiling waren ,in totaal 148000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt. 56—58 3.703.60; 58—60 3.70-f 4; 60—62 3.80-/ 4 20; 62—64 3 90-f 4.50. 10-000 stuks Eend eieren 3 403.5C. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Sept. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1000 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. '33. Langendijker Groentenveiling. 200 stuks Bloemkool le s. 8.90 per 100 stuks; 24000 K.G. Roode kool le s. 1 2; 26000 K G. Gele kool le s. 1 1.30; 65000 K.G. Witte kool le s 0.40—1 80; 20.000 K.G. Uien: gele uien 1.80—2, gele drielingen 1— f 1.20, gele nep 2.50-ƒ 2.70; 1300 K.G. Slaboonen 2.80—6.50; 3400 K.O. Tomaten: A 3.30—5.80, B 4.30— 5.10, C 2 30, CC 2; 2800 K G Bieten 0.80-/ 2.20; 2000 K.G. Aardappelen: Blauwe 3, Bravo 2.20—2.70; Bevelan ders 2.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 8 Sept. 1933. 3300 K G. Aardappelen: Sch muizen 1.50, BI. Eigenheimers 2.302.60; 12600 K.O. Uien: uien 1.602, drielingen 1 1.10, grove 1.701.80, gele nep 2.302.60; 120C K.O. Peen 2.70— 2.80. kleine Peen 1.40—1.50; 4400 K.G. Spercieboonen 28.50; 200 K.G. Kroten 1.50; 9400 K.G. Roode kool 1.10 1 40; 24000 K.G. Wirie kool 1.40— f 1.60; 1300 K.G. Gele kool 1.60, alles per 100 K.O. WARMENHUIZEN, 8 Sept. 1933. Eigen- heimers f 22.10; Gele Nep 2.20— 2.30; Uien 1.70—2; Uien drielingen 0.90—1.10; Roode kool ƒ1.20; Gele kool 1.20; Witte kool 1.30—1.50; Witte kool per wagon 147; Snijboonen 2.70. Aanvoer: 1050 K.G. Aardappelen; 3700 K.G. Gele Nep; 3925 K.G. Uien; 2000 K.G. Roode kool; 1300 K.G. Gele kool; 19300 K.G. Witte kool en 20 K.G. Snijboonen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3