Amstetdamschz !Beuc$ Jiacktêecichtect HEERHUGOWAARD. SCHAGERBRUG. BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN weinig belangstelling van de zijde van bet publiek, althans de beide eerste dagen. De Schoorlsche afdeeling van het Witte Kruns verheugt zich in een goede bloei. Ze telt v?le honderden leden. Het mond- en klauwzeer verbreidt zich op ontstellend snelle wijze. Reeds van 36 ge vallen werd aangifte gedaan, waarvan alleen Maandag een elf-tal. Melden we reeds eenigen tijd geleden dat door verschillende particulieren verzoek schriften werden ingediend om verlaging van het kwantum der in te leveren bloembollen, tulks in verband met de waterschade van het vorig jaar, thans schijnen die pogingen, naar we uit zeer betrouwbare bron vernamen met succes te zullen worden bekroond. Twee voormannen der organisatie hebben in deze een mondeling onderhoud met de be trokken autoriteiten gehad en naar aanlei ding hiervan zullen eerstdaags nieuwe opga ven worden gevraagd. KOEDIJK. Verwachtte men in onze gemeente dat de weg door het Geestmerambacht een belang rijke werkverruiming zou geven, dit is he laas nog niet het geval. Van de 62 werkzoe kenden die staan ingeschreven zijn er 7 aan den weg, terwijl Koedijk er 23 mag plaat sen, Sint Pancras, Broek op Langendijk en Warmenhuizen leveren wel hun 100 Dit wekt bij de arbeiders wel eenige ontstemming. NOORDSCHARWOUDE. Bij mej. de wed. K. hebben de aardbeien dit jaar voor de tweede maal vrucht gedra gen. Naar wij vernemen is dit bij meerderen Set geval. Dit is zeker het gevolg van het mooie zomerweer. WIERINGEN. Aan het einde van Augustus waren al- .ier als geheel werkloos ingeschreven 265 personen tegen 318 eind Juli. Hiervan waren 209 te werk gesteld in de werkverschaffing in de Wieringermeer SCHAGEN. De heer N. Leijen, schaalknecht bij de Ned. Spoorwegen alhier wordt overgeplaatst naar Alkmaar. TEXEL. Zondag is op Texel een 100 K.M. rit voor wielrijders gehouden, waaraan onge veer 70 personen deelnamen, waaronder een twintigtal dames. Niet alle deelnemers heb ben echter den tocht kunnen volbrengen, waarschijnlijk als gevolg van den vrij ster ken wind in den namiddag. 's Morgens om 9 uur werd vanaf de Groe- nenplaats gestart, terwijl ook een groep van af De Koog en de Cocksdorp op denzelfden tijd afreed. Door 59 personen werd de gehee- le rit volbracht. De grootste groep, was die der zangvereeniging „Harmonie" van Den Helder. De oudste deelnemer, de heer L. de Puizelaer, kwam het eerst aan het einde. De jongste deelnemer was de jongeheer J. Jelle- ma. Zaterdag zal met eenige feestelijkheid de prijsuitdeeling plaats hebben. Allen, die den geheelen tocht volbrachten, ontvangen een medaille, terwijl nog prijzen voor de grootste groep, jongste en oudste deelnemers worden beschikbaar gesteld. De rit was uitgeschreven door de feest commissie te den Burg Deze commissie had besloten dit jaar geen volksfeest te organi- seeren, doch om toch iets van zich te laten hoor en, was deze rit georganiseerd. MOND- EN KLAUWZEER. In Noordholland benoorden het IJ heerscht Onder het rundvee in hevige mate mond- en klauwzeer. Te Ransdorp, Durgerdam, Holij- 6loot, Schellingwoude en Zunderdorp zijn bijna alle boerderijen door deze ziekte be tmet. Floraliatentoonstelling Uitslag van de op Maandag alhier ge houden floraliatentoonstelling Toegekend wtrden de volgende prijzen en eervolle ver meldingen. Voor volwassenen: Mooiste collectie, 1ste prijzen 1): R Waiboer Pz., mevr. J. de Moor, G. van der Sluijs, mevr. wed. Marees; 2e prijzen (50 ct.)mevr. wed. Klerk, A. Schrieken, C. N Koopman, P. Kooij Fuchsia: le prijzen 1); J. de Graaf, Jac. Pool, A. de Boer Jbz., D. Buik: 2e prij zen (50 ct.); N. Hasebelt, C. Gutker, H. L. v d. Poll, J Doorn. Geranium, 1ste prijzen 1): H. de Graaf Sr.; G. Swarthof, J. Koster Mz., C. Gutker; 2e pnizen (50 ct.): mej. A. Veeter, J. Nie- man, H. Rezelman, K Rezelman PoofgWiarnlSw/PrTijZen H 1): D" Buik> Jat Pool, W. Ott, W. J. van Loenen; 2e prijzen (50 ct.)mej. A. Houtkooper, G Veeter, S Jaring, C. Broens. Salvia: 1ste prijzen i); mej N. Best, mej. G. Swarthof, K. Ooms, H. Rezelman; 2e prijzen (50 ct.): K. Winkel, C. Schagen mevr. wed. A. Brak, Jb. Wartenhorst. Coleus, 1ste prijzen 1): K. Rezelman, H Rezelman, J, Doorn, mej. N. Best; 2e prijzen (50 ct.): K. Hoogschagen, H. L. v d Poll, K. Winkel, J. de Graaf. Voor schoolkinderen. Hoogste klassen. Begonia, 1ste prijzen (ƒ1): Guus de Moor, Ali de Boer, Michiei de Graaf; 2e prijzen (50 ct Gerrit Koster, Bets v. d Werff, Kiaas de Boer; eervolle ver meldingen: Janny Ooms, Betsy Vries, Annie Dekker, Annie de Boer. Laagste klassen. Sedum, 1ste prijzen 1): Nel Kistenmaker, Jannie Klomp Gerdien Dekker; 2e prijzen (50 ct.): Ph Stöve, Tie- nentie Raven, Marie Boontjes; eervolle ver meldingen: Peter van de F lier, Henk v. d Struik, Annie Bakker. De jury bestond uit de heeren B. Hoek te Alkmaar, Pilon er C. Speets briden te Scha gen. Deze tentoonstelling, voor de eerste maal te Schagerbrug gehouden, is een waar succes geworden. Meer dan de helft van het aantal uitgegeven plantjes is weer ingezon den. De planten stonden opgesteld in het ruime gymnastieklokaal van de o.l. school alhier. Jiunst en Wetenschap NIEUW KUNSTCENTRUM VOOR NEDERLAND. Zooals reeds bekend, nam de directie van het Parkhotel te Amsterdam dit voorjaar het initiatief de zalen van het café-restaurant eenigen tijd beschikbaar te stellen voor het houden van tentoonstellingen van schilde rijen. Doordien deze expositiegelegenheid vrijwel voor een ieder, die het penseel voerde open stond, werd de keus te veel door het toeval bepaald. Hierop werd door eenige der voor aanstaande critici terecht gewezen en de di rectie van het parkhotel aangeraden in het vervolg de organisatie van deze tentoonstel lingen in meer bevoegde handen te geven. Naar aanleiding van deze kritiek en aan gemoedigd door de groote belangstelling van den kant van het publiek besloot de di rectie thans permanent de zalen van het café restaurant voor exposities beschikbaar te stellen, maar verzoekt nu eenige artisten van naam haar in de verdere organisaties bij te staan. In overleg met hen werden zes groe pen, elk van 15 a 20 schilders, beeldhouwers en grafici van uit het heele land samenge steld, waarbij rekenschap werd gehouden ver wante opvattingen zooveel mogelijk in dezelf de groep samen te brengen. Reeds mocht de directie een tachtigtal toezeggingen tot deel name ontvangen, waaronder schilders als Jan Sluyters, Leo Gestel, Matthieu Wieg man, A. Colnot, Jaap Weynand, Charley Toorop, Piet van Wijngaerdt, Wim Schuh- macher e.a., beeldhouwers als dr. Mendes da Costa, Hildo Krop, John Raedeckter e.a., namen die garandeeren dat het peil dezer ten toonstellingen het hoogste zal zijn dat op modern kunstgebied in Nederland te berei ken is. Tot meerdere opwekking der belangstel ling van het publiek zullen de bezoekers bij iedere tentoonstelling in de gelegenheid worden gesteld, op een stembiljet hun voor keurstem uit te u*-engen. Het kunstwerk dat aldus het gror aantal stemmen op zich vereenigt, zal door de directie worden aan gekocht en worden geschonken aan den per soon die het juiste aantal daarcp uit te bren gen stemmen heeft geraden of dit het dichtst heeft benaderd. fBianecdand WETHOUDERSCRISIS IN DE HOOFDSTAD. Ook de overgebleven wethouders leggen hun functie neer. Naar wij vernemen hebben de wethouders van Amsterdam dr. W. J. Abrahams, J. Dou wes Jr. en mr. G. C. J. D. Kropman in ver band met de in de jongste zitting van den gemeenteraad aangenomen motie-Weiss he den schriftelijk aan den gemeenteraad mede gedeeld, dat zij hun wethoudersfunctie neer leggen. Thans ook de nog zittende wethouders uitgenoodigd af te treden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag een uitvoerige motie van den heer Weiss aangenomen waarin de nog zittende wethouders worden uitgenoodigd hun mandaat ter beschikking te stellen, ten einde den raad in de gelegenheid te stellen de vrije keuze voor een nieuw college te doen. Naar aanleiding van de aanneming van deze motie is de vergadering geschorst om de partijen in de gelegenheid te stellen zich nader te bei amen. Maandag a s. zal een nieuwe raadsverga dering plaats vinden. KAPPERSBOND. Protesteerd tegen buitenlandsche arbeidskrachten. Maandag vergaderde te Den Haag de Ned. Kappersbond. Op deze vergadering werd een resolutie aangenomen, waarin de Bond als zijn oordeel uitspreekt, dat het kap- persbedrijf een zorgwekkende toekomst tege moet gaatdat paal en nerk gesteld dient te worden aan de ongebreidelde toeneming van het aantal beoefenaren van het bedrijf; dat ieder, die in het kappersvak werkzaam is, als patroon of als bediende, de dupe dreigt tp worden van de reeds meer dan overmatig overvoerde arbeidsmarkt. De bond dringt er bij de regeering op aan, maatregelen te nemen, opdat de grenzen voor buitenlandsche arbeidskrachten worden gesloten; er kome een wettelijke verplichting tot het volgen van vakonderwijs en leerling- regeling; het recht zich te vestigen als kap perspatroon worde primo afhankelijk gesteld van een staatsexamen en secundo van het aantal inwoners in een bepaalde gemeente. HET A. N. W. B. BONDSMUSEUM. Zoo men weet heeft de gemeenteraad van Rheden bij het vijftigjarig jubilé van den B. een stuk grond aangeboden voor de stichting van een Bondsmuseum. Aangezien sindsdien gebleken was, dat dit terrein te klein was voor de plannen van den A. N. W. B. inzake een museum, en het gemeentebestuur van Rheden de eventueele vestiging van zulk een museum binnen zijn gemeente toch van groot belang achtte, heeft de raad van genoemde gemeente in zijn he- M\v?eD°U^en ver&adering besloten den A Ti han® een terrein van voldoende grootte, n.1. 6500 vierk. meter, aan te bieden NAAR DE JAARBEURS. De jaarbeurs te Utrecht ontving Maandag bezoek van den gezant van Italië te 's-Gra venhage, vergezeld van eenige Italiaansch* conculaire ambtenaren en den handels attaché bij de Italiaansche legatie. Voorts hebben eergister de jaarbeurs be zocht de commissarissen der koningin in Zuidholland en Utrecht, dr. J. A. Neder biagt, chef van de economische en consulaire directie van het departement van buitenland sche zaken en B. en W. van Utrecht. DE RIJWIELBELASTINGWET. Auctie tot wijziging ten aanzien van de boetebepaling. De heer J. J. L. van Zuylen, Populier straat 82 te Den Haag, aan welk adres ook bewijzen van instemming kunnen worden ge zonden, heeft zich opnieuw met een rekest tot den minister van financiën gewend in zake de Rijwielbelastingwet. Hij deelt daarin mede, dat op 8 September het rijwielbelas- tingmerk is gestolen van zijn zoon en dat hij thans het plaatje van zijn eigen fiets op die van zijn zoon heeft *ezet, zoodat hij zelf nu zonder merk rijdt. Adressant zegt eerder, zich niet verplicht te achten, evenveel malen 2.50 te betalen als rijwieldieven het eir- baar zullen achten zijn belasting-regu te stelen. Hij verzoekt den minister maatregelen te willen nemen, dat hem door belasting- en politie-ambtenaren geen overlast worde aan gedaan in den vorm van inbeslagneming van zijn fiets en het op deze wijze afdwingen van een boete voor een niet door hem begaan mis drijf. Ten slotte zegt hij te verwachten, dat, mocht inderdaad tot inbeslagneming worden overgegaan, tevens een vervolging tegen hem zal worden ingesteld wegens het doen van een valsche aanklacht bij de politie, oj>dat hij in staat gesteld worde, met getuigen te be wijzen, dat hij aan zijn belastingplicht heeft voldaan. Indien voldoende bewijzen van instem ming met dit adres zullen inkomen, zal ge tracht worden om door middel van een ge zamenlijke actie, eventueel een proefproces tegen den Staat, de wet zoodanig veranderd te krijgen, dat er een eind kome aan de on billijke behandeling, waaraan ieder wiel rijder, ondanks het voldoen aan zijn plicht, dagelijks bloot staat. DE TENTOONSTELLINGSTREIN Men verzoekt ons opname van het vol gende: Dinsdag 12 Sept. heeft de Eerste Neder- landsche Tentoonstellingstrein, bijgenaamd „Oranjetrein" zijn eerste rondreis beëindigd en is bij het punt van uitgang, Utrecht, te ruggekeerd. De eerste rondreis is een groot succes ge worden. Bijna 400.000 menschen hebben de rijdende tentoonstelling bezocht. Door expo santen zijn goede zaken gedaan. Het beste bewijs van hun tevredenheid is, dat zich op den sluitingsdag reeds ruim 1/3 der deelnemers heeft opgegeven voor de tweede rondreis, die in het vróege voorjaar van 1934 zal plaats hebben en waarbij weer andere plaatsen zullen worden bezocht. In den tweeden Tentoonstellingstrein zullen uitsluitend voortbrengselen van Nederland- schen oorsprong worden geëxposeerd. Boerderij met voorraden afgebrand. Gisteravond omstreeks half negen ont stond een zware brand in de kapitale boer derij van den landbouwer J. Gooien op de Koolwijk te Herpen (N.-B.) Het vuur was ontsraan in de groote voorraadschuur, waar hooi en stroo waren opgeslagen. Spoedig stond deze schuur in lichter laaie. De vlam men sloegen over op de boerderij, die wel dra in volle vlam stond. De voorraadschuur, de boerderij, de inboedel met een hoeveelheid landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen. Een viertal varkens alsmede een hond kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Fabriek te Zaandam afgebrand. Te Zaandam is gisternacht de fabriek voor machinale houtbewerking van J. Visser in de Oostzijde afgebrand. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Visser was tegen brandschade verzekerd, echter niet hoog. Vee omgekomen Door een felle brand zijn te Heer (L.) de woning, schuur en stallen van den landbou wer M. Pubben totaal vernield. Alle huis raad, schuur en akkergereedschap, alsmede eenige stuks vee, zijn in de vlammen omge komen. De oorzaak van den brand is onbe kend. T immerwerkplaats. Te Montfort (L.) zijn de woning en de tim merwerkplaats van den schrijnwerker W. Verheyden tot den grond toe afgebrand. Oor zaak van den brand is onbekend Verzekering dekt de schade. Drie woningen te Hengelo afge brand. In den afgeloopen nacht is te Hengelo een drietal woningen afgebrand, eigendom van de gemeente Hengelo. De perceelen werden bewoond door de wed. Vloghem, Winkels en Hartekamp. Daar de bewoners in den slaap werden verrast, kon men van de inboedels weinig of niets redden. Motor tegen auto gereden. Gisteravond te kwart vóór elf heeft op den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord een ernstig verkeedsongeval plaats gehad. Uit de richting Santpoort naderde de motorrijder Van Graas uit Haarlem, wiens vrouw op de duozitting had plaats genomen. In de bocht naar de Maasstraat reed de motorrijder tegen den zijkant van een uit tegenoverge stelde richting komenden huurauto. De motorrijder werd over den weg geslingerd en kreeg een hevig bloedende hoofdwond, arm- en beenfracturen en inwendige kneu zingen. Hij is in het ziekenhuis St. Joannis de Deo opgenomen. Zijn vrouw was slechts licht gewond, terwijl de beide inzittenden van den huurautc door glasscherven licht werden gewond. Motor en auto waren vrij ernstig beschadigd. t a Botsing tusschen twee auto s. In den vooravond heeft nabij Haarlem op aen Amsterdamschen straatweg een ernstig auto-ongevaj plaats gehad. Een vrachtauto kwam uit de Nagtzaamstraat den Amster- d4*ch.en straatweg oprijden in de richting Amsterdam. Op dat moment naderde zoo- a ncht,nK Haarlem als uit de richting Amsterdam een auto. De auto van Haarlem wilde voor den vrachtauto uitwij ken, kwam daardoor te veel oo den linker-1 kant van den rijweg met het gevolg, dat een botsing met de auto uit Amsterdam niet meer te vermijden was. Door de hevige bot sing werden beide wagens vrijwel vernield. In den auto uit Haarlem was de familie A. H. M. uit Oldebroek gezeten, n.1. man, vrouw en een broeder van M., alsmede een inwoner van Elburg. Alle vier werden ge wond, doch hun verwondingen bleken niet van dien aard te zijn, dat opname in een zie kenhuis noodzakelijk was. Zij konden later hun reis met een anderen auto voortzetten. De Amsterdamsche auto, een two-seater, vervoerde drie personen. De bestuurder en een naast dezen zittende dame werden licht gewond. In den bak was voorts een jonge man uit Amsterdam gezeten. Deze werd vrij ernstig gewond en moest naar het zie kenhuis te Haarlem worden overgebracht. Een onderzoek wordt door de Haarlem- sche politie ingesteld. Motorrijder verongelukt. Op den weg van Venlo naar München— Gladbach kwam Maandagavond uit de rich ting van de Duitsche grens een zwaarbe laden vrachtwagen, welke op een gegeven moment een zijweg wilde inslaan, toen plot seling een uit dezelfde richting komende motorrijder in volle vaart tegen den vracht wagen opbotste. Waarschijnlijk heeft de motorrijder het teeken van den vrachtwagen niet gezien. Hij werd zoo zwaar gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is bezweken Van een auto gevallen en dood gereden. Gisteravond omstreeks 10 uur reed in de Kruisstraat te Assen een zeswielige vracht auto van den dienst GroningenAmsterdam van den Keer J. Hiemstra te Zuidhorn. Een onbekende man had vanaf Zwolle meegere den achter in den auto. In de Kruisstraat is hij vermoedelijk van den auto gevallen en onder de achterwielen terecht gekomen. Toen hij onder den auto was weggehaald, bleek hij een ernstige borstwond bekomen te heb ben. De dood trad spoedig in. De bestuurder reed kalm, hem treft geen schuld. In een kerkboekje, dat de overledene in den zak had, stond de naam T. Hurg. KORTE BERICHTEN. Maandagavond is te Vlissingen het 60.000ste zeebad in dit seizoen genomen, een nog nimmer bereikt aantal. De 60000ste, mevr. Kuipersvan Doesburgh, uit Middel burg, ontving van de gemeentelijke badcom- missie een gouden armbandhorloge en den chef van het bedrijf werd een medaille aan geboden. De nieuwe Merwedebrug zal dag voor het verkeer worden opona Met het oog op het gebeurde te XfujrU^ld. len er geen feestelijkheden worden Zu!' seerd. STOIïanj. Uit het verslag van de gia«f=>v blijkt, dat 't nadeelig saldo in 193* r v, heeft bedragen tegen 776.409 in 193i 2 Te Zaandam zijn gisternacht vier'» sterdamsche jongens van ongeveer 20 op heeterdaad betrapt bij het stelen van i**' uit een boomgaard bij de Hembrug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPR PRIJZEN. CL' AMSTERDAM, 13 Sept. 1933. Op de h». den gehouden aardappelenmarkt waren <T prijzen onveranderd. De aanvoer was onver anderd. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Sept 7800 stuks Bloemkool le s. 3.80—iata' 2e s. 0.75-f 2.30 per 100 stuks; 230*! K.G. Roode kool le s 2.30; 12000 Kn Gele kool le s. 1—/ 1.80; 86000 Kn Witte kool le s. 1.75—2.90; 250*i K.G. Uien: gele uien 1.50—1.80,^, drielingen 0.90—1.10, gele nep 2 2TL_ 2.70; 3000 K.G. Slaboonen 2—fifin. 2800 K.G. Bieten ƒ0.60-/ 1.80; 900 Kn' Peen 2.40; 4600 K.G. Aardappelen: Sch muizen 1.701.80, Eigenheimers V Blauwe 22.40, alles pier 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 12 Sept. 1933 6000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen ion -ƒ 2, Grooten 1.50, BI. Eigenheimer, 2—2,10; 22200 K.G. Uien: Uien itn 1.90, Drielingen 0.801.10, grijv, 1.70-/ 1.80, Gele Nep 2.20-/ 250. 2300 K G. Peen 1.902.70, kleine Pee! 0.801.10; 9700 K.G. Spercieboona 2.807.40; 400 K.G. Snijboonen 2Ü 5; 100 K.G. Kroten 0.60; 8700 KG Roode kool 1 1.60; 48600 K.G Witte kool 1.401 50, 1600 K.G. Gele kool 1.40—1.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 12 Sept. 1933. Eigenheimers 22.40, Gele Nep 2.30 2.40, Uien 1.701.80, drielingen 1 -ƒ 1.10, grove 1.801.90; R<£de kool 1—1.90; Gele kool 1.40ƒ1.50* Witte kool 1.401.60; Slaboonen 450 -ƒ 7.10; Bieten 0.60-/ 1.60. Aanvoer: 20800 K.G. Aardappelen; 3950 KG. Gele Nep; 3775 K.G. Uien; 13200 K G. Roode kool; 1550 K G. Gele kool 18000 K.G. Witte kool; 2360 K.G. Slaboo' nen en 950 K.G. Bieten. van Woensdag 13 Sept. 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per diaadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4K 1917, 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boe ton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE V Vorige koers 101 10U%, 99% 5*>7, !>6*/8 56 85 259/16 167, 54*/, 138'/, 188'/, 627, 27Vie §12Vs 1'As 27% 27.6 51/, 38»/, 4% 8% 2'Vs 195»/, 93Vl 61 30 V, 1 '.90 132 Ui/, 118 151 182i/s 98'/, 1218/,6 t 978/s 4. 'JlU 30./, '7.6 147, ,7' 54>/, 130 221/, 1241/, 1377/s 47 23 861/g '^U pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 55 - 26 - Vh 136 I85l-6j 185.'/, SU/, 80-./, 8C8/|-1 lÏÏ/4 11%-J iiï-% 17,6 2's/4 7 26} 26"/,6 2»/s 2% 1 37*% 47, 8I/4 I9M f, 191.1/, 92 61 317,-2 307,-1 "e"~™ 132 11./, 118 9 I80i/,.J 97 67s ÉS/l6 ~/iS 961/4 951/,-6 - - - 274 274 ÏÖ8/4 - - 130 1301/4 22 125 140 22 84 37/ pl.m. 2.16 Wr'/l 186 21% 191»/< m o»/a-l 96 2% 3. ge koers pCt Heden 1P®*". M FRSF.N AMSTERDAM- WISSELKOERSEN AMSTEi New-Yorlc Londen Berlijn Parijs t Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo c Italië NIET OFFICIEEL. Vorige koers 1-741 >4 7 98'/, 59.12 9./O V, 34.58'/, 47,92 35.70 41 20 40 20 13.001/4 Koers op heden 2 uur 1.728/4 7.92 59.13 9.71 34.58'/, 47 96 3560 4100 40 00 13,06

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10