ASPIRIN DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY iaawm me» hoofdpijn te btij- ven tobben? ledereen weet, dat Aspirin een product van vertrou wen is, volkomen on schadelijk voor het organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doet verdwijnen. eenig op de wereld Uisluitend verkriigbcar in de oranje-bandbuisjes van 30 tab!. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabU a 10 ets. Ie en 2e pr. M Kant te Schagen; 3e pr. P. Vries te Schagerbrug. 4 Fokschapen (type Texelsch) - (ingeschreven in een fokregister), geb. in 31 of eerder, (zichtbaar geworpen hebbende). Ie en 3e pr. K. Winkel te Schagerbrug; 2e pr. M. Kant te Schagen. Vier OOILAMMEREN type Texelsch, ingeschreven in n fokregister. Ie pr. K. Reijnc te Barsingerhorn; 2e pr. P. Vries te Schagerbrug. Een RAM geboren in 1931 of eerder type Texelsch. ingeschreven in n fokregister. Ie pr, J. Eriks Jz. te Burgerbrug; 2e pr. D. Kant te Schagerbrug Eén RAM, geb. 1932, type Texelsch ingeschreven m een fokregister. Ie pr. M. Kant te Schagen; 2e pr. N. Hop man te Schagerbrug. OOI, met hare in 1933 geboren Lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlam, type Texelsch, ingeschreven in 'n fokregister. Ie pr. W. v. Oord e Barsingerhorn; 2e pr. N. P. Kruijer te Burgerbrug; 3e pr. P. Vries te Schagerbrug. 3-tallen RAM-LAMMEREN van één Vader, (ype Texelsch) Ingeschreven in een fokregister. Ie pr. M. Kant te Schagen; 2e en 3e pr. Vries te Schagerbrug. Tien OVERHOUDERS behoorende aan leden van de afdeeling. Ie pr. C. Gutker te Schagerbrug; 2e pr. Gebr. Nieuwland te Schagerbrug; 3e pr. C. Marees te Schagerbrug. VIER FOKSCHAPEN, geb. in 1932 (niet ingeschreven in een fokregister en zichtbaar geworpen hebbende). Ie pr. Joh. Bruin te Burgerbrug; 2e pr. D. de Graaf te Schagerbrug; 3e pr. C. Huiberts *e Schagen. Vier OOILAMMEREN niet ingeschreven in een fokregisier. Ie pr. D. Kant te chagerbrug; 2e pr. G. Brak te Schagerbrug; 3e pr. Gebr. Nieuw land te Schagerbrug. Een RAM-LAM, geboren in 1933, niet ingeschreven in een fokregister. Ie en 2e pr. C. v. d. Oord te Schagen; 3e pr. Jb. Bakker te Schagerbrug. PLUIMVEE. In te zenden minstens 2 Hennen en 1 Haan. Leghorn (wit). Ie pr. Jac. Bakker te Schagerbrug; 2e pr. C. Schuijt te St. Maartensbrug. Leghorn (andere kleur). Ie en 2e pr. P. Mulder Dz. te Wieringen. Barnevelders. Ie pr. P. Mulder Dz. te Wieringen; 2e pr C. Portegies te Schagen. Andere rassen. Ie pr. G. Jongejan te Barsingerfiorn; 2e pr. C. Lobregt te Schagerbrug. Hollandsche Krielen. Ie pr. C. Portegies te Schagen. Andere rassen Krielen. Ie en 2e pr. Jasper Smit te Spanbroek. NU. Spreeuwkoppen. Ie pr. Jasper Smit te Spanbroek. Loop-eenden. Ie pr. P. Mulder Dz. te Wieringen; 2e pr. G\dr. Boontjes Jz. te Burgerbrug. Kalkoenen, Fazanten en Pauwen. Ie pr. K. Blom te Callantsoog en J. C. KONIJNEN. Vlaamsche Reus (andere klVoedster. Ie pr. B. Swiers te Schagen; 2e pr. A. van der Bult te 't Zand en P. Kok te Schagen. Lotharingers, Ram. Ie pr. W. Delissen te Opmeer; 2e pr. L. Vnneveldt te Schagen. Lotharingers, Voedster. Ie en 2e pr. L. Anneveldt te Schagen. Hollanders, Ram. Ie pr. J. P. de Boer te Schagen; 2e pr. J. Ham te Lutjewinkel. Hollanders, Voedster. Ie pr. Jasper Smit te Spanbroek; 2e pr. J. P. de Boer te Schagen. Cohincella. Ram. Ie pr. P. Mulder Dz. te Wieringen. Cohincella, Voedster. Ie pr. A. Kiezeüng te Schagen; 2e pr. P. Mulder Dz. te Wieringen. Andere rassen, Voedster. Ie pr. W. Delissen te Opmeer; twee 1ste prijzen en één 2e pr. J. W. Hendrikse te Schagen. Andere rassen, Ram. Ie pra Adr. Boontjes Jr. te Burgerbrug en P Kok te Schagen; 2e pr. J. W. Hendrikse te Schagen. Voedster met jongen. 2e pr. P. Mulder Dz. te Wieringen. Nesten jongen. Ie pr. Jasper Smit te Spanbroek; 2e pr. Th. van der Gragt te Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. Voor de mooiste collectie bloemen en planten van particulieren. Ie pr. Mevr. Hopman—Rezelman te Scha gerbrug; 2e pr. mevr. W Klok—Biersteker te Schagerbrug; 3e pr. mevr. Kiezeüng— Kuis te Schagen. Voor de mooiste collectie CACTUSSEN van particulieren. Ie pr. mevr. wed D. Marees—Jimmink te Schagerbrug; 2e pr. mevr. P. de Graaf— Scheringa te Schagen; 3e pr. mej. M Vries Hd te Callantsoog 't Zand; E.v mevr W. J van Loenen- -Klaus te Schagerbrug. Voor de mooiste Plant v. particulieren. Ie pr. mevr Kiezeüng—Kuis te Schagen; ■5e nr mei- M Best te Schagerbrug; 3e pr. mevr M- Vries Hd, te Callantsoog 't Zand. Voor de mooiste collectie SNIJBLOEMEN van particulieren le pr. mevr. S. Jaring te Schagerbrug; 2e pr. C. Koopman te Schagerbrug, 3e pr. mevr. H. Witkop te Schagerbrug. TER OPLUISTERING: E v. Jb. Bakker te Schagerbrug, (vruchten); E.v. N. Ligthart te Schagerbrug, (bijeen); E.v. mevr. J. Hoogland—de Graaf, (vruch ten); E.v. mevr. D. Portegies te Schagen, (vruchten). ALLE INVOER VAN GROENTEN GEMONOPOLISEERD. Van heden af zal de invoer van warmoe- zerijgewassen en van ananas slechts zijn toegestaan aan de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. De regeling zal werken op dezelfde wijze als de regeling die sedert 28 Augustus geldt voor den invoer van fruit. Invoer zal slechts kunnen geschieden na overlegging aan de douanekantoren van een machtiging tot in voer, verleend door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale te 's-Gravenhage, Laan Copes van Cattenburch 62, directeur F. V. Valstar (telef. interlocaal PP 1 en PP 2, locaal 117503). Genoemde machtigingen worden slechts verstrekt na betaling van de door den minis ter van Economische Zaken ten behoeve van het Landbouw-Crisisfonds vastgestelde be dragen, welke zijn: Ananas, versch en in blik, 7'A ct. per K.G. netto. Versche groenten: witte, savoye of roode kool 1 per 100 K.G. netto; bloemkool en sla 2 per 100 K.G. bruto; tomafen 4 per 100 K.G. bruto; uien, sjalotten en knoflook, zoomede peen, 1 per 100 K.G. bruto; spruitkool 2 per 100 K G. bruto; doperw ten, capucijners, snij- en princesseboonen en andere dergelijke peulvruchten, gepeld, 4 per 100 K.G. bruto; asperges 5 per 100 K.G. bruto; witlof 4 per 100 K.G. bruto; augurken, komkommers, paddenstoelen, kap pers, prei en alle andere groenten 1 per 100 K.G. bruto. Gedroogde groenten, andere dan erwten en boonen, 10 per 100 K.G. netto. Ingemaakte groenten, al dan niet gemengd met andere producten: doperwten, capucij ners, snij- en princesseboonen en andere der gelijke peulvruchten, al dan niet in de peul, in verpakking, t/m. 1.2 K.G. 10 ct. per K.G. netto; 1.2 tot 5 K.G. 5 ct. per kg netto; boven 5 K.G. 3 cent per K.G, netto; asperges t/m. I.2 K.G. 15 ct. per K.G. netto; boven 1.2 K.G. 10 cent per K.G. netto; tomatenpure, alle verpakkingen 15 cent per K.G. netto; zuurkool 2 ct. per K.G. netto; augurken, komkommers, paddenstoelen, kappers, prei en alle ander groenten 5 ct. per K.G. netto. Restitutie der betaalde bedragen kan wor den verkregen indien genoemde goederen, al dan niet verwerkt, opnieuw worden uitge voerd. Ten einde een vlotte afdoening der zaken te bereiken, kunnen importeurs ten behoeve en volgens voorschrift van de Ned. Groenten- en FrFuitcentraleeen bankgarantie stellen of een depót storten. Aan de Ned. Groenten- en Fruitcentrale verschuldigde bedragen kunnen worden gestort op haar rekening bij de Twentsche Bank N V. te 's-Gravenhage of op postrekening no. 224314. De importeurs moeten bij de Centrale een opgave indienen omtrent de door hen in de jaren 1930 tot 1933 ingevoerde partijen. For mulieren, waarop deze opgave kan worden verstrekt, worden op aanvrage door de Cen trale toegezonden. JledUsiaken VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 11 September. DE VRIJWILLIGE SLOOPERS. De heeren Joh. BI. en Jan V. uit Wor- merveer, die zich edelmoedig beschik baar hadden gesteld kosteloos het onbe woonbaar verklaarde perceel,van mej. de wed Hollenberg te Limmen te amo- veeren, doch tevens zoo vrijpostig wa ren, uitgesloopt materiaal ten eigen be hoeve in te pikken, verschenen op ver langen van den officier heden opnieuw voor het voetlicht. De spijbelende getui ge J. Hollenberg, die de vorige week door zijn afwezigheid nieuwe stagna tie had teweeg gebracht, was thans aan wezig, alsmede nog twee getuigen. De heer Hollenberg deelde mede geheel niet aan zijn getuigenplicht te hebben ge dacht. Vermoedelijk zal de kantonrech ter zijn geheugen wel tot meerdere acti viteit opwekken. Overigens waren de diverse verklaringen niet bevredigend genoeg om tot veroordeeling over te gaan en werden de heeren vrijgespro ken. SCHIPBREUK IN 'T GEZICHT DER HAVEN. Zekere mej. Rebecca Wilhelmina K. uu den Helder, die op 21 September 1931 terecht stond ter zake diefstal van een gouden ring en dit sieraad te Alkmaar had beleend, werd alstoen veroordeeld tot 2 maanden gev. met 3 proefjaren. Deze proeftijd was bijna geëindigd toen werd geconstateerd, dat de reclassante had geproefd van alcoholische verfris- schingen, wat haar echter in dien proef tijd was ontzegd Op grond van dit feit werd heden met betrekking tot deze dame. thans In den Haag vertoevende, tenuitvoerlegging van het vonnis gelast. EEN RUITENVERNIELER. In een toestand van wat kan mij de heele wereld bommen, had de 32-jarige isscher Andries Joh. Rr. in een perceel bewoond door den heer W. Buitelaar! met behulp van een projectiel, 'n zuur koolsteen of iets in dit genre, een res pectabel aantal ruiten verbrijzeld. De glazenmaker lachte, maar niet alzoo de ontredderde bewoner, die aangifte deed. Op 22 Mei verscheen de vandaal voor den rechter, doch betoonde toen zoo'n spijt, dat tot een door mijnheer Wiggers in te stellen onderzoek werd besloten. Het rapport was heel gunstig, ook wat de drank betrof. Er was dus geen over wegend bezwaar tegen een voorw. ver oordeeling. Hij werd alzoo veroordeeld tot 1 maand voorw. met 3 proefjaren en op te leggen bijzondere voorwaarden. OPMARSCH NAAR VEENHUIZEN. De boerenknecht Hendr. de J. had het boerenbedrijf onherroepelijk vaarwel gezegd en was tot landlooperij overge gaan Op 26 October 1931 legde hij voor den politierechter examen af en slaagde summa cum laude, allemaal tienen op zijn rapport. Hij werd beloond met een voorw. veroordeeling met 3 proefjaren tot 1 jaar opzending naar de boerderij, voorafgegaan door 3 dagen hechtenis. Het scheen echter dat de „schans" een onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefende, althans veroordeelde on langs een andere rechtbank den zwerver eveneens tot opzending en achtte de pol. rechter thans den tijd gekomen ook ten uitvoerlegging der voorw. straf te yer- or fineeren. TOTAAL GEEN BELANGSTELLING. Zekere heer Jacob de Gr. te Scher- merhorn zou volgens relaas van den officier den getuige Ruiter hebben ge stompt en geslagen. Waar echter geen der dramatische personen aanwezig was ,werd de zaak uitgesteld tot 18 Sept. a.s. op hoop van méér interesse. DEUR INGETRAPT. De heer Harmen K., niet verschenen, had op 14 Mei wat variatie gebracht in het eentonig bestaan van den heer A. Keppel, te Anna Paulowna, door diens huisdeur in te trappen. De heer Harmen K. bleek eenigszins apres boir en ont stemd over een blijkbaar niet vlot bedrag van 2 die hij nog van Keppel had te vorderen. V onnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. Voor dienzelfden prijs had hij 'n deurwaarder gehad. 'N SLAGVAARDIGE „AGRARIËR". Een zwaar zwart gebaarde landbou wer uit Spanbroek, de 60-jarige Fran- ciscus P. was ter vereffening van reke ning gerequireerd op grond van de om standigheden dat hij op 4 Mei den 10- jarigen Wilhelmus Hoekmeijer had afge droogd en vervolgens diens moeder Geertje Groen ook nog 'n portie lange haver had toegediend. De heer P., die over 'n nogal moeilijke conversatietoon beschikt, beweerde dat de jongen een damhek had losgemaakt, waardoor de lammeren de beenen konden nemen. Wai moe Koelemeijer betrof, die zou hebben getracht zijn fiets te vernielen. Dit ontkende mej. Koelemeijer, zij had geprobeerd de aandacht van den woe denden landbouwer voor wien zij bang was, van den jongen af te trekken. De politierechter, die geen vijand was van een redelijke tuchtiging van een baldadigen kwajongen, achtte echter dit onreden zeer onbehoorlijk en veroor deelde den driftigen ouden heer, al eeni- ge malen terecht gesteld, tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. MET EEN PLANK G^MANOUVREERD De verdachte'Geert'P'., niet ln len vleesche tegenwoordig, had op 28 April te Ewijcksluis den buitenlander He:n- rich Lamporsky weinig aangenaam ge streeld door hem met een plank op het hoofd te slaan en bloedend te verwon den, vooraf had hij de banden van een aan den Duitscher toebehoorende motor beschadigd, waaruit het conflict was ge boren. Het Nederlandsch van den getui ge was niet onberispelijk, maar er werd genoegen mede genomen. Eisch en von nis 25 boete of 25 dagen hechtenis. BELEEDIGING. De 70-jarige gesjochte rentenier Cor- nelis Pr. uit Oudkarspel verscheen weer eens voor den politierechter wegens be leed iging van den heer C. Keeman, be taalmeester, op wien hij een bijzondere wrok heeft en welken heer hij op 13 Mei onder den neus had gewreven dat hij een leelijke hufter en een gepaeene kerel was. Nu de heer Keeman wist zoo langzamerhand wel hoe de oude heer over hem dacht en had dienaangaande geen voorlichting meer noodig. Hij deed klachten bij den burgervader met gevolg dat de hardnekkige vervolger dit maal werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING. De niet op 't appel verschenen heer Joh. Corn. T. te Helder, had in den nacht van Zaterdag-Zondag 6-7 Mei mevrouw J. Hoeverberg, echtgenoote van den heer H. Schröler eenige zeer grove beleedi- gingen toegevoegd en de moeite geno men dit nog aan de woning van het echtpaar ter kennis te brengen. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vervolgens kwam nog iets dergelijks exquis voor 't voetlicht en compareerde de machinebankwerker Jan de B., welke heer ook bivenbedoelde dame minder aangenaam u hebben t egesproken <n bejegend. De finesses zullen de geachte lezcrr ons wel willen schenken. Deze lofverkondiger gaf 'n anderen draai aan het gebeurde en kwam voorts uit met een getuige a décharge, den heer L. Boodt. Verdachte werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Deze ver oordeelde was geen onbekende. MISHANDELING MET VARIATIES. De 39-jarige arbeider Alle W. te Me- demblik arriveerde ter audiëntie ter zake een nogal levendig conflict met den donker goudblonden getuige Wietse Hoogeveen, welke 16-jarige heer hij op 17 Mei beetpakte, hem in een heg kwakte, op hem toesprong om hem tot slot van de voorstelling te onthalen op een flinke portie stompen en klappen waarvan een bloedende mond en neus het resultaat was. Volgens den adspirant-veroordeel- de zou de jonge heer Wietse tot die ruwe behandeling aanleiding hebben gegeven. De officier nam dit aan doch verdachte was de redelijke perken te buiten gegaan en er werd dus 10 boete of 10 dagen gevorderd. Uitspraak 5 boete of 3 dagen hechtenis. VDE MODELECHTGENOGT. Ter afwisseling van het eentonig menu maakt weer eens zijn opwachting de heer Steven Hendr. V., -'n 32-jarig houtbewerker uit Oudorp, die op 16 Mei zijn voormalige huisvrouw, de 2/-jarige mejuffr. C. J., thans van beroep ver koopster, te Alkmaar in haar rug zou hebben gestompt en haar zuster belee- digdc door het aan haar adres uiten van een niet nader te definieeren scheld woord. Mejuffr. J. had met haar moe der, zuster en schoonzuster, een bezoek gebracht aan het St. Elisabeth's gesticht en werd bij de apenkooi in den Aik- maarder Hout door haar echtvriend ge molesteerd. Ook spuwde hij nog een klein kindje in een kinderwagen in het gelaat. De verdachte, als prodeaan ver dedigd door mr. Wynne, ontkende de feiten en had ook nog medegebracht een getuige décharge in den/persoon van zekeren heer Eduard van A., een Lim burger. Mejuffr. de W., de uitgescholdene dame, erkende den verdachte vooraf een slag in het gelaat te hebben gegeven, waardoor hij een bloedneus bekwam. Het bloed dat uit zijn neus vloeide zou hij in den kinderwagen hebben ge spuwd. Volgens dagvaarding zou ver dachte dit zijn schoonzuster in het ge laat hebben gedaan. De getuige dé charge beweerde dat verdachte zijn ega niet had mishandeld. Wél was verdach te door een juffrouw geslagen. Beieedi- gingen had van A. niet gehoerd en het spuwen niet gezien. Verdachte pro testeerde tegen de kwalificatie van den politierechter die hem een „ongelikte beer" noemde. Mr. v. d. Feen wierp het wanbegrip van verdachte, dat hij speciaal door den officier genomen wordt, verre van zich en verklaarde volkomen objectief te handelen. Gevorderd werd 35 boete of 35 dagen hechtenis. Dit requisitoir scheen den verdachte zeer mee te vallen. Hij had heel wat ergers verwacht. Mr. Wynne had nagenoeg geen gele genheid gekregen zich deze zaak in te werken en pleiter refreerde zich aan het oordeel van den rechter. De verdachte oefende in zijn eigen terminologie critiek op de manier waar op zijn affaires werden behandeld en werd ten slotte in een niet bepaald malsch klinkend vonnis tot 35 boete of 35 dagen hechtenis veroordeeld. Gedurende de vonniswijziging werd verdachte op last van den politierechter uit de rechtszaal verwijderd en kon la ter de uitspraak in ontvangst nemen. WEER NIEMAND PRESENT. De niet aanwezige verdachte Herm. B had op 29 April te Hoorn een heftig verzet gepleegd tegen den agent H Sel derbeek. Ook de verbalisant bleek niet verschenen De heer B. is al meermalen met dit watertje voor den dokter ge weest. Eisch en vonnis 1 maand gev. DE RUSTIEKE OPLICHTER. Een jongmensch uit Harenkarspel trachtte in het café van Groenland te Heerhugowaard, de gelegenheidskellner C. Broersen te verlakken door hem ter vereffening van de gemaakte verteering een Belgisch muntstuk ter waarde van zeven stuivers voor een soliede Holland- schen gulden in de handen te moffelen. Te voren had Broersen ook al zoo'n geldstuk (5 francs) ontvangen. De irran penmaker Corn. D bleek slechts over i kwartje te kunnen beschikken. Kade» onderzoek werd gelast. Hervatting op 13 November a.s. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige strafkamer. PROVINCIAAL GEVELTOURISME In de middagzitting van de meêrvon dige strafkamer stond terecht de 52! jarige metselaar .benevens kaasdrager der gemeente Alkmaar, Johannes v momenteel in voorarrest ter zake d« tegen hem bestaande verdenking, dat hii zich te Alkmaar op Zaterdagmorgen p! Juli uit het perceel no 193 aan da Oudegracht Z Z. bewoond door den be jaarden timmerman Jan Volkers ei»! diens zuster Cornelia Volkers, te hun nen nadeele wederrechtelijk zou hebben toegeëigend een bedrag van 3000 be staande uit papieren geld waaronder een bankbiljet van 1000 en het restee- rende in rijksdaalders en guldens" en gereed geld. De verdachte metselaar scheen de lucht van dien in een timmerkast staan» de in de achterbovenkamer van de an tieke arbeiderswoning verborgen schat lebben gekregen, althans had hij 0i>' dien Zaterdagmorgen schijnbaar onb», merkt kans gezien een ladder tegen den achtergevel van het perceel te plaatsen zich toegang tot het slaapkamertje ver schaft en de „poet" buitgemaakt. Het politieonderzoek ging weldra in de richting van dezen vermoedelijken g*. 5veltourist, die werd gearresteerd en ingesloten. Noch de politie, noch de rechter-com. misaris was ehter zoo knap geweest hem tot erkentenis te brengen, zoodal dan ook het wettig en overtuigend be wijs zou moeten worden gevonden in de z.g. stomme getuigen, voorheen aanwij. zingen, benevens in de getuigenverkla ringen en had de officier gedagvaard al9 getuige a charge de benadeelde familie Joh en Cornelia Volkers, W F Koster W F Adolf, J. C H Koreman en A A.' Brouwer. De verdediger mr C A de Groot had bovendien nog gedagvaard de dames G. Vet en E v d. Pijl en de heeren Jb. Verhoeven en Schouten, als getuigen 4 décharge. Het terecht gekomen geld was opge tast op het corpera delicta 'afeltje. Op de publieke tribune was een belangstel ling waar te nemen, een „slechtere" zaak waardig! De heer Romijn, 'n beambte der Ne derlandsche bank controleerde de aan wezige „nervus rerum", van welke ma nipulatie de supporters stonden te wa tertanden Geteld werd 2820 gulden in baar geld en bankpapier, welk geld door de politie gedeeltelijk was opge spoord in het pakhuisje van den ver dachte. Het zilvergeld droeg de sporen, voornamelijk door de beeldenaars van Willem III, langen tijd bewaard te zijn geweest. Allereerst werd gehoord de 69-jariee timmerman Jan Volkers, die geld spaar de voor d°n ouden dag en een goed stuk brood had. Hij en zijn zuster hadden bespaard pl m. 3000. waarvan 1200 aan zijn zuster Cornelia toebehoorde, die dit geld van de spaarbank had ge nomen uit „veilighei" omat het zoo'n raren tijd was. Getuige borg het spaar geld in een ijzeren geldkistje, zwart met 'l blommetje en had een en ander ineen platte timmerkist op de slaapkamer ge plaatst De sleutels bewaarde hij in een pei antkastje in de huiskamer De mees te rijksdaalders waren van koning Wil* lem III. waarvan het verzamelen 'n hob by van getuige was Hij keek niet dikwijls naar zü'1 schat, want uan had je geen deel van leven, zei getuige vvijsgeerig. Hij werd echter door zijn zuste** gewr>ar,"''huwd. dat de timmerkist los was. Hij ging toen kijken en bleek dat het geldkistje vertrokken was, waarop hij aangifte deed De ver dachte kon weten dat getuiRe geld nad, want hij was eens te leen geweest om 1000 gulden tei. einde een huisje te kun nen verbouwen. Getuige Volkers was wel bereid doch alleen op le hypotheek. Op Zaterdag 15 Juli had getuige nwt verdachte gesproken over de kaasmarkt Verdachte was toen in 't bezit van eefl troffeltje. Tegen 1 uur ging getuige uit zijn zuster was ongesteld en hield het bed. Verdachte had wel eens karweitjes gedaan voor ge'uige, maar niet aan het huisje waarin getuige woonde. In 192' toen verdachte werd aangesteld a'8 kaasdrager had getuige hem 150 voor geschoten, welk geld hij later van ver* dachte had terug gekregen 145. Maar het geluk was met hun. Ze dreven een heel eind van zee landwaarts en daalden tenslotte op een groot wei land. De streek was hun totaal onbekend, zoodat ze niet wis- en waarheen ze moesten. Plotseling werd Simmy een stip in e ucht gewaar. „Kijk s Wo-Wang, dat is vast de piloot". De oestuurder had zijn machine pas verlaten, toen hij bemerkte, luchtschip probeerde zijn vliegtuig met een kabel vast te haken. Hi, zweefde nu hoog over de hoofden van het t~«e- heen en kwam een eind verder op den grond UrjfibL a 146. Simmy en Wo-Wang liepen op een draf, hun PaJackL'*!! achter zich aansleepend, naar den piloot. Zij vertelden heffl [es. Y*' Z1iCh in ziïn yÜegtuig had afgespeeld. Wel is waar was het feit, dat ze zich in de vliegboot verstopt hadde„ strafbaar, doch de piloot kon niet ontkennen, dat ze hem van een wissen dood hadden gered. Hij was hun dan ook zeet ?nn he?r' Want belast met een speciale waardevolle rendmg. het een onoverkomelijk ongeluk geweest zijn, als di* ^«sha^an tere^ wa* gekken. 8

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6