£aadett Jmn&ouw Jieck éi School DE JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN N.H.V.B. OM HET KAMPIOENSCHAP Vav NEDERLAND. N ONZE PLOEG TEGEN BELGIE ZONDER TIMMER. gekregen tijdens een charge. Uit vrees voor verdere moeilijkheden zijn daaroo drie-en- twintig vcegers werkzaam aan een bouw werk op „Landlust" in staking gegaan. DE ARBEID IN BROODBAKKERIJEN EN DE ARBEIDSWET-1919. In de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen der arbeidswet-1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen zegt de minister van Sociale Zaken, dat hij in waardeering van hetgeen op het punt van de afschaffing van den nachtarbeid voor bakkers is bereikt niet onderdoet voor de leden, die met een beroep op het groote goed van die afschaffing tegen het ontwerp gekant zijn, doch wanneer hij het aanvangsuur van 5 uur v.m. als alge- meenen norm ook voor het kleinbedrijf in de steden wil zien vastgesteld, dan is dit niet, omdat het hem onverschillig zou zijn. indien, ook zonder noodzaak, vroeger dan thans •wordt begonnen, maar dan vindt dat zijn reden alleen hierin, dat dat kleinbedrijf op technische gronden het recht moet hebben, om, evenals de andere bakkers, om 5 uur met den arbeid aan te vangen. In den Hoogen Raad van Arbeid achtte een groote meerderheid de verkrijgbaarstel ling van versch klein brood vóór het ontbijt ongewenscht; de minister is het daarmede eens. Als voornaamste bezwaar geldt wel, dat toelating van het versche kleine brood aan de ontbijttafel met zich zou brengen een drang naar een vroeger aanvangsuur van den bakkersarbeid. De minister kan dan ook geen termen vinden om een regeling betref fende den verkoop van versche ontbijtbrood jes in het onderhavige wetsontwerp op te nemen. DE TROONREDE. Uitzending door de AVRO, KRO en de Phonu De A. V. R. O., de K R. O. en de Phoni ontvingen namens de regeering het bericht, dat de koningin dit jaar toestemming heeft verleend tot het uitzenden van de troonrede op 19 September a s. Behalve de uitzending van het ooggetuige- i verslag door de hoeren D. Hans en W Vogt voor de A. V. R. O en door den heer Pol de Waard voor de K. R O. zullen de luisteraars dus even na 1 uur H. M. zelve mogen hoo- 'ren, wanneer Zij in de Ridderzaal de Ver- eenigde Vergadering der Staten-Generaal met de troonrede opent. Dit zal de eerste maal 'zijn. dat de troonrede door den radio- omroep wordt verbreid in Nederland en de Overzeesche gebieden. Tevens zijn maatregelen getroffen om deze redt ook in Nederlandsch-Indië hoorbaar te maken. Behalve door den Phohi-zender zul- Jen ook een drietal rijkszenders te Kootwijk de rede uitzenden n.1. P.D.V. op 24,8 M P C. K. op 16,3 M. en de nieuwe laborato riumzender P. C. X. op 16.034 M. golflengte. Deze laatste zender za! door den Indischen Dienst worden gerelaveerd Et zal zorg worden gedragen, dat ook Suriname en Cura^ao kunnen meeluisteren. DE SCHIETPARTIT TE MUIDEN. De heer Veth overleden. Gisteravond omstreeks 6 uur is in het Bui gerziekenhuis te Amsterdam de heer Veth uit Muiden. die bij de schietpartij in den Muidenschen raad op Dinsdag 5 September ernstig werd gewond overleden. HET UNIFORMVERBOD. Belangstelling bij de behandeling in de Kamer. Bij de heden aan de orde zijnde behande ling van het wetsontweip betreffende een uniformverbod waren er op de gereser veerde en de gewone tribune der Tweede Kamer zeer vele belangstellenden waaronder een aantal in kleurige kleedij of uniformen gestoken jongelieden. Zooals in het verslag elders in dit blad wordt medegedeeld, is het ontweru aange nomen met 56 tegen 24 stemmen. GEEN STAKING IN AMSTERDAM Het Comité van Actie, dat de stuca- doorsstaking leidt, had de bouwvakar beiders tegen heden opgeroepen tot het houden van een algemeene 24 uurs- próteststaking Aan dezen oproep hebben de arbei ders in het algemeen geen gehoor ge geven Er wordt overal rustig voortge- werkt, behalve bij de woningbouwver- eeniging „Ons Huis" in Zuid, waar de metselaars en opperlieden voor 24 uur het werk hebben neergelegd. OMZETBELASTING. De heer Kortenhorst, lid der Tweede Ki.mer. heeft op het wetsontwerp inzake heffing van een omzetbelasting een amendement voorgesteld om in tabel B I in te voegen: vischmeei en in tabel B II: klei en leem. DE AFZET VAN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. De heer Bakker, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van economische zaken de vo.gende vragen gesteld: I. Is de minister niet van oordeel, dat de door de regeering ingestelde regeling, tot af zet van aardappelen aan de binnenlandsche consumenten, zoowel bij dezen als bij de aardappelproducenten aanleiding zal geven tot groote ontevredenheid, aangezien aan laatstgenoemden ondanks de groote kosten en de verliezen door uitschot van aardappe len welke uit bedoelde regeling voor hen voortvloeien, slechts een zeer klein gedeelte van den prijs, welke door de consumenten voor de aardappelen moeten worden betaald, ten goede komt, en eerstgenoemden een bij uitstek hoogen prijs voor dit product hebben moeten besteden? II. Zou het niet gewenscht en noodzakelijk zijn om in het belang zoowel van aardappel producenten als van de consumenten, nader een regeling te overwegen, waarbij met min <kr ambtelijke bemoeiingen en regeeringsag- paraten welke uit de huidige regeling nood wendig voortvloeien, met de daaraan verbon den kosten, den verbouwers een behoorlijke prijs voor hun aardappelen gegarandeerd zou kunnen worden en dat met veel geringer verschil tusschen den productie- en consump tieprijs dan bij de bestaande regeling het ge val is? III. Vreest de minister niet, dat met hand having van de voor consumptieaardappel aangegeven, maat, in het voorjaar van 1934 een tekort aan dit product zal ontstaan, of dat de prijzen daarvan voor de consumenten zeer hoog zullen worden? IV. Zou de minister ook zoodanige maatrt gelen willen bevorderen, dat de uitstekend voor menschelijk gebruik geschikte uitgezeef- de aardappelen beschikbaar kunnen worden gesteld tegen uiterst lage prijzen voor groote en behoeftige gezinnen, alsmede voor werk- loozen en arbeiders welke bij de werkver schaffing te werk gesteld zijn? ZAANDAMSCH RAADSLID TREEDT AF. Naar men uit Zaandam meldt, heeft de heer S. Poppe, ambtenaar bij de registratie en domeinen aldaar, verklaard ontslag te zullen nemen als lid van de O S.P. en als lid van den gemeenteraad, terwijl hij tevens heeft verzocht als ambtenaar naar een an dere gemeente te worden overgeplaatst. KON. VEREENIGING TOT HET HOUDEN VAN JAARBEURZEN IN NEDERLAND. In de gister te Utrecht onder voorzitter schap van den heer F. H. Fentener van Vlissingen gehouden algemeene ledenverga dering van de Koninklijke Vereeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland werd het jaarverslag uitgebracht en de ba lans, winst- en verlies- en exploitatierekening over het vereenigingsjaar 19321933 goed gekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van 376.322.85. De vaste bezittingen komen daarop voor met een aan schaffingswaarde van 1.018.731.76, waar op afgeschreven 1011.304 99, zoodat de boekwaarde nog bedraagt 7.426.79. De exploitatierekening vermeldt een bedrag aan lasten van 293 808.59, aan baten van 282.922.99, zoodat het nadeelig saldo be draagt 10.885.60. De periodiek aftredende bestuursleden wer den allen herkozen; besloten werd in de va cature, ontstaan door het bedanken van den heer ir. A. Ruys, voonoopig niet te voorzien Na afloop der vergadering werd in een bui tengewone zitting van den raad van Beheer de bronzen plaquette voor deelneming aan 25 Nederlandsche jaarbeurzen uitgereikt. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche bond van gemeente ambtenaren herdacht gister zijn veertigjarig bestaan, in verband waarmede gistermiddag in een der zalen van het Carltonhotel een druk bezochte receptie gehouden is. Op een bouwwerk bij de nieuwe markt terreinen in de nabijheid van de Keuchenius- straat te Amsterdam kreeg een arbeider een balk op het lichaam, waardoor hij met een rib- en een wervel fractuur naar het Tessel- schadeziekenhuis moest worden overge bracht De politie te IJmuiden heeft aangehou den twee personen, B. en R. genaamd, ver dacht van inbraak in de zeepfabriek Hollan- dia aldaar. Het plaatselijk,crisiscomité te Doorn heeft een gift van 100 van het Casino al daar om principieele redenen teruggezonden Het Casino heeft nu rechtstreeks onder de werkloozen en behoeftigen tachtig rollades laten uitdeelen. Te Goes is in het openbaar verkocht de Ambachtsheerlijkheid Wemeldinge c.a. Koo per was de heer E. Koopman van Rozenburg te Den Haag voor 2000. De politie te Dinxperlo heeft aldaar 51 kippen in beslag genomen, die bij een land bouwer te Lintelo gem. Aalten waren gesto len. Als vermoedelijke daders zijn gevat de arbeiders H E. te Dinxperlo, H. R. te Suder- wick en twee arbeiders uit Aalten. Zij zijn naar Zutphen overgebracht. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Het Hoofdbestuur vergaderde j'.l. Maan dag onder leiding van zijn voorzitter dr. H. J. Loving te Amsterdam. In verband met het thans in werking zijn de Invoer monopolie voor granen werd nogmaals zeer uitvoerig nagegaan in welke positie de veehouders dientengevolge zijn komen te verkeeren. medegedeeld werd, dat de voorzitter en secretaris een deputatie had voren gebrachte bezwaren tegen de wijze waarop het invoer- monopolie is bekend gemaakt ten volle, daar het zich reeds voor het afkondigen daarvan door oriënteerende studie op de hoogte had gebracht van de eventueele gevolgen van een dergelijken maatregel. Ter vergadering werd gememoreerd, dat het dagelijksch bestuur, dat daags na de in werking treding van het invoermonopolie vergaderde, zich onmiddellijk met een schrij ven tot het K.N.L.C. had gewend, waarin er op werd gewezen, dat het weliswaar vóór een invoermonopolie is, teneinde daardoor de granen, welke in Nederland worden ver bouwd, in prijs te kunnen verhoogen, doch dat het in de allereerste plaats de belangen der veehouders, die door de hoogere prijzen d'-r veevoedermiddelen worden geschaad wenschte veilig gesteld te zien. Het hoofdbestuur keurde het af, dat de mi nister in deze gewichtige aangelegenheden geen der belanghebbende organisaties heeft gehoord, ook al moest het overleg uit den aard der zaak zeer vertrouwelijk olaats heb ben met het oog op voorraadvorming bij on tijdige bekendmaking. Door den vice-voorzitter werd medege deeld, dat het verzoek om vrijstelling voor de melkveilingen voor de afdracht van y2 ct.. door de crisis zuivel-centrale is afgewezen, nadat de heer Kuiper hierover een monde ling onderhoud met den regeeringscommis- saris had gehad, terwijl kan worden aange nomen, dat het dagelijksch bestuur der crisis- zuivel-centrale in deze niet een ander stand punt za] innemen, zoodat verdere bemoeiin gen vruchteloos zullen zijn. •Na kennisname van de mededeeling van de uitkeering van 5 per koe door de crisis- zuivel-centrale werd besloten aan te dringen op spoedige uitbetaling dezer gelden. Door den secretaris werden eenige mede- deelingen gedaan over de moeilijkheden bij de uitvoering van de steunregeling voor de consumptie-aardappelen oogst 1933. Bij de Nederlandsche aardappel-centrale zal wor den aangedrongen op verhooging van de maat 3560 m.M. is te klein), uitbetaling van de ingehouden 1/4 van den minimum prijs en verhooging van de heffing. Met een bij het hoofdbestuur ingediend rapport, handelende over de beperking van de teelt van tuinbouwgewassen op landbouw bedrijven, kon het hoofdbestuur accoord gaan. Besloten werd de conclusie van het rap port ter kennis van de afdeelingen te bren gen en er ter algemeene vergadering mede deeling van te doen Het hoofdbestuur stelde zich op het stand punt, dat de kleine bedrijven moeten kunnen voortbestaan, terwijl de gTOotere bedrijven mede moeten werken aan ae beperking. Van de Nederlandsche varkenscentrale was bericht ontvangen, dat geen vrijstelling kon worden verleend voor Terschelling van het betalen der heffing, verschuldigd bij het slachten van varkens. Dit wordt zeer be treurd. Het hoofdbestuur kon zich vereenigen met de meening der meerderheid der landbouw- adviseurs, aangewezen door de 3 G. L. O. in de z.g.n. Fransche commissie, iznake de in stelling eener Schapencentrale en eventueele heffing op schapenvleesch. Besloten werd Gedeputeerde Staten van Noordholland te berichten, dat als lid der Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij wordt voorgedragen de af tredende functionnaris, de heer Jacob Kaan te Wieringerwaard. Aan de heeren P. Stapel Czn. en Jm. Blaauboer Kzn. werd oparacht verleend de vergadering van den Bond van Landpachters en Hypotheekboeren op a.s. 18 September te Utrecht belegd, bij te wonen, teneinde kennis te nemen van hetgeen deze Bond inzake de f>acht en hypotheek-aangelegenheden, den andbouw betreffende, denkt te ondernemen. Beide heeren zijn lid onzer Credietcommissie. BELOONING ONDERWIJZERS VAN LEERSCHOLEN VAN KWEEKSCHOLEN. De heer Thijssen, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen ge steld: 1- Os de minister van oordeel, dat na het intrekken van de beschikking, houdende vast stelling van de regelen voor de belooning van de onderwijzers aan scholen voor ge woon lager onderwijs, belast met de oefe ning in de practijk van het lesgeven der leer lingen van rijkskweekscholen en van door het rijk gesubsidiëerde kweekscholen voor onderwijzers en (of) onderwijzeressen, een behoorlijke verzorging van de practijkoefe- ning onzer aanstaande onderwijzers en on derwijzeressen verzekerd is? 2. ^wineer vraag 1 ontkennend wordt beantwoord, kan de minister dan mededeelen of een andere regeling van de bedoelde be looning bij hem in overweging is? 3. Wanneer viaag 1 bevestigd wordt be antwoord. is dan de minister van oordeel, dat voor het extra-werk der betrokken on derwijzers geen financiëele vergoeding noo- dig is, doordat deze onderwijzers tot dit werk te verplichten zijn, eenvoudig door de aanwijzing hunner school, op grond van art. 5 van het K B. van 23 Aug. 1933, No. 455. of van art. 24 van het K- B. van den zelfden datum, No. 456? JUBILEUM VAN DEN HEER JAN ZWART. Het huldigings-comité voor het 40-jarig jubileum van den heer Jan Zwart, deelt mede dat een huldiging van den jubilaris zal plaats hebben op Woensdag 4 October 's avonds te 8 uur in het kerkgebouw der Herst. Evang. Luth. Gemeente aan de Klo veniersburgwal te Amsterdam, waarvoor aan de deelnemers van het huldeblijk een uitnoodiging zal worden gezonden. De jubi laris heeft zich bereid verklaard een jubi leumconcert te geven van 89Yr uur, dat door de N. C. R. V. zal worden uitgezonden. Het Comité heeft op zijn aanvraag van den heer Zwart de beschikking gekregen over eenige orgelcomposities en hóópt door de medewerking van velen in staat gesteld te worden, de uitgave daarvan te verzorgen en den jubilaris als huldeolijk te kunnen aan bieden onder den titel: „Musyck over de voysen der Psalmen Davids" De penning meester van het Comité, de heer J. F. Nichard, Ger. Schaepstr. 3 Amsterdam (W.), postgiro 98113, Gem. Giro Amsterdam W 2159 zend gaarne op aanvraag een cir culaire. inhoudende o.a. een strookje voor handteekening met 't oog op het album dat tevens wordt aangeboden aan belangstellen den, alsnog toe. Te Zaandam heeft zich een plaatselijk Comité gevormd. secr. N G. Tholen, Anna- Paulownastr 8, eveneens te Zwolle secr. G. v. Sluiters, Lindenstr. 56. en te Alkmaar, te Deventer en te Amerongen. Rhenen. Veenen- daal. Op deze plaatsen is de heer Zwart eveneens uitgenoodigd een jubileumconcert te geven. Correspondent van het Comité te Rotterdam is de heer D. G. Hazelzet, Roden- rijscheweg 67. EEN ALLE-DAG-KERK TE HOORN. Maandag is te Hoorn in de Oosterkerk een Alle-Dag-Kerk geopend. Er werd een oecumenische dienst gehouden, waarin voor gingen de herv. predikanten ds. W. Klaassen n ds. H. van Lunzen, de herst. luthersche p a V;" ^an Bemmel. de doopsgezinde ds. B. fL Vn?s en de rem. ds. L. van Dalfsen d °Pe.n|ngstoesnraak hield ds. A. I. P Boeke uit Schoorl. die 't eerst, in zijn kerk té «ÏS de A D K Kederlan<1 W In een of anderen vorm wordt de Alle- Dag-Kerk thans reeds gehouden te Schoorl, Amsterdam, Callantsoog, Deventer, Eerbeek, 's-Gravenhage, Haarlem, Den Helder; te Utrecht is er een in voorbereiding. De A. D. K. te Hoorn wordt gehouden iederen dag van 7—1% 's avonds. Slechts twee maal per week zal een vijf-minuten-preek of voorlezing worden gedaan. De andere keeren zal er orgelspel, zang e.d. zijn. Een aantal hoogleeraren van de ver schillende universiteiten heeft een adres ge zonden aan de Tweede Kamer naar aanlei ding van het wetsontwerp tot beperking van het aantal buitenlandsche studenten aan onze universiteiten. Zij adviseeren het voorstel in den tegenwoordigen vorm niet aan te nemen. Voetbal. (Vervolg.) Als de voorzitter te kennen geeft dat door de aanneming van de contributieverhooging de punten 5, 7, 8 en 9 afgehandeld zijn, ver wekt dit bij den afgevaardigde van W.R C een woord van protest, daar volgens hem geen discussies zijn toege laten en een minder prettige woordenwisse ling volgt, waarbij de voorzitter zelfs zijn zetel beschikbaar stelt. De afgevaardigde van Nieuwe Niedorp die schijnbaar reeds lang op dit moment gewacht heeft mengt zich ongevraagd in de discussies en een on parlementaire uitdrukking doet hem uit de zaal verdwijnen. De kwestie wordt echter op gelost en het punt „Bestuursverkiezingen" komt aan de orde. Daar echter geen candi- daten waren gesteld, kwam er dus geen ver andering in de bestuursformatie. Voor de kascommissie werden gekozen de heeren Melk, IJff en Amons en als plaats- vervangendel eden Sietsma, Stelling en Con- telaar. De protestcommissie, die bestond uit de heeren Katoen, Baas en Sougé, werd bij accla matie herkozen. Als er voor de plaatsvervan gende leden candidaten worden gesteld, geeft de heer Brussel te kennen, dat men den heer Al, uit Den Helder, niet gaarne gekozen zag, aangezien bedoeld persoon niets onbe proefd had gelaten het bondsgezag te onder mijnen. Na eenige discussies werden de vol gende plaatsvervangende leden gekozen: Hoogendijk, Sint en Thijsen. Het voorstel „Helder": De aangesloten vereenigingen ontvangen ten minste zes weken voor elk Algem. Vergadering een uit- voerigen beschrijvingsbrief van de op deze vergadering te behandelen agenda, kon met het oog op de onmogelijkheid niet worden aangenomen. Men zal met een zoo spoedig mogelijke toezending rekening houden. Voor de rondvraag gaven de volgende ver eeniging zich op: Z.F.C. brengt als tolk van deze vergade ring woorden van dank en ziet gaarne dat de K.N.V.B.-vergaderingen worden bezocht door den bondsvoorzitter en niet door den secr.-penn. De voorzitter geeft te kennen, dat de heer Brussel deel uitmaakt van de federatie en er dus anderszins niet in kan worden voor zien. H.R.C. stelt een vraag omtrent kleedge legenheid, verbonden aan een café. De voor zitter wees op het reglement. Q.S.C. geeft te kennen gaarne te zien een bondsadministrateur zonder bijbetrekkingen, en of het bondsbestuur twijfelt in de goede trouw van Q. De voorzitter zegt, dat met het eerste stellig rekening gehouden zal worden, en twijfelt niet aan de goede trouw van ge noemde vereeniging inzake een zich voorge daan hebbende kwestie. D.R.C. stelt een vraag omtrent uitnoodi ging „Gouden Kruis". Wordt door Brussel toegelicht. Heldersche Boys vraagt of de com petitie-indeeling niet wat spoediger be kend gemaakt zou kunnen worden en ver zoekt inlichtingen omtrent het afvoeren van een -tweetal goede scheidsrechters, terwijl minder goede blijven gehandhaafd. In verband met de late K.N.V.B.-vergade- ning, die betrekking heeft op de N.H.V.B - bijeenkomsten, kan men tot eerdere indeeling niet overgaan en toch ving men de competi ties gaarne op 17 Sept. aan. De heer Nie- stadt, voorzitter van de scheidsrechters-com- missie, geeft een uiteenzetting omtrent de misdragingen van bedoelde fluitisten. Zaansche Boys informeert omtrent een ongerechtigd speler. Wordt eveneens toege licht. 6 M.F.C stelt een vraag omtrent het protest tegen M.F.C.—„Alkmaar" van het vorig» jaar, brengt benevens het beruchte omkoo- pingsgeval ter sprake. De voorzitter geeft te kennen, dat bedoeld protest in handen van de protestcommissie gesteld werd en dat het bondsbestuur in deze weinig verandering kon brengen. Spreker betreurde het, dat de afgevaardigde van M F.C den moed bezat over de omkoopings- kwestie te spreken. De voorzitter leverd» eenig bewijsmateriaal en waar men van bondswege geenszins belust was op relletjes had men de zaak zoo weinig mogelijk ken baar gemaakt. 6 1 W.R.C. zag gaarne als aanvangsdatum voor de competitie 24 September gelteld in- plaats van 17 zulks met het oog op de te ma ken voorbereiding. Aan den laatsten datum werd echter vastgehouden en ook deze Zon dag zou benut kunnen worden. De secr nenn wilde zich in verband met de vaststelling trooitenW r°gramma' aUe moeite K.F.C. noemt als propaganda-wedstriirl met het oog op baten, ZaaLh eïtal T V.B.-elftal. De voorzitter geefT te ten dat men meerdere malen tot den A V B het verzoek had gericht, doch steeds' zonde) succes. Vrone zag gaarne, dat men een nieuw op te richten vereeniging, ,n een plaats wl reeeds meerdere vereenigingen bestaan niet zou aanvaarden. Het aannemen van nieuwe vereenigingen liet niet in handen van het bondsbestuur, doch tegen aanneming kunnen door de leden bezwaren worden gemaakt die aanleiding zullen geven tot wel of niet aan nemen. Petten vraagt of het een kwestie van het bondsbestuur is, waar het bondsburea vestigd zal worden en zag gaarne d subcommissies werden ingesteld formatie van het N.H.V.B.-team Wat de plaatsing van het bondsburea, u tref, men zal dit aan de competentie va v bestuur overlaten. Van de vorming va commissies werd afgezien. n sub- Om ongeveer vijf uur sluit de voor*u met woorden van dank. z"ter Waterpolo. Ter gelegenheid van den beslissing^ strijd om het kampioenschap van Nederl waterpolo, tusschen het Y I en HZ en Pr*' en van de reserve eerste klasse ZIAN li het Y II op Donderdagavond 14 Septem^ om 8 uur in het Sportfondsenbad, heefth Y-bestuur gemeend verschillende zwenm, mers toe te voegen aan deze waternow ontmoetingen. Dit zijn de 100 Meter rugsla Amst^da^ dames, waaraan de beste zwemsters deelnemen, de 3 X 50 Metër'wk selslag persoonlijk voor dames, de estafelf 3 X 50 Meter wisselslag met o.m. de ATiz de HDZ en het Y, een afvalwedstrijd vo» adspiranten jongens en meisjes van het Y een demonstratie schoonspringen, waaraa o.a. deelnemen J. Stotijn, de kampioen vaï Nederland, voorts H. Lotgering, F. Mette er anderen. Lawntennis. Timmer zal in den wedstrijd tegen België, Zaterdag op het terrein van DD.V. niet uitkomen. Tijdens de reis naar Eastbourne van de Internationale Club heeft hij een zware kou gevat en hij gevoelt zich niet voldoende fit, na de serie wedstrijden van de laatste weken om tweemaal best-of-five partijen te spelen. Natuurlijk een zwaar gemis voor de ploeg. Alle spelers schuiven nu een plaats op, doch de zevende plaats wordt nu voor Heynen, de achtste blijft voor Teschmacher De ploeg is nu dus: i Koopman; 2. Karsten; 3. Leembruggen- 4. Scheurleer; 5. Hughan; 6. Weber; 7 Heynen 8. Teschmacher. Hoe de samenstelling van de dubbels zou worden kon men nog niet mede deelen. Paarden. HARDDRAVERIJ TE SCHAGERBRUG. Begunstigd door goed weer, werd Dins dagmiddag alhier een handicap-harddraverij gehouden, uitgaande van de plaatselijke harddraverijvereeniging „Voorwaarts". De draverij vond plaats op den daarvoor uitstekend geschikten Schagerweg tusschen Schagerbrug en Lagedijk. De baanlenete was 325 M. De uitslag was als volgt: le prijs 250, Sister Patrick H., eigenaar de heer J. Klarenbeek te Amsterdam, berii- der de heer L. Ensing; 2e prijs, 100, Lady Bond, eigenaar de heer A. C. van Veen te Haarlem, berijder de heer J. van Leeuwen Sr.3e prijs, 50, Pètition, eigenaar de heer J. de Haan te Wijde Wormer, berijder de heer D. Beets. De 4e prijs ad 25 werd verdeeld onder de volgende drie afvallers: „Janet Harves- ter", eigenaar de heer K. Taams te Amster dam, ber. de heer L. Ensing; „Norther- man B", eigenaar de heer J. Schoon te Me- demblik. berijder de heer K. Bakker; „Gret- chen H", eigenaar de heer N. J. Silver te Oudesluis, berijder de heer R. van Wierin- gen. Er werden verschillende zeer spannende ritten verreden. Een talrijk publiek was op gekomen. Het was een geslaagde middag. STADIONWIELERBAAN. Sluitingsprogram. O.a. v. Egmond-- Pijnenburgvan Hout en Richard. Voor den sluitingsavond van het Amster- damsche wielrenseizoen morgen in het Sta dion, heeft de directie een programma samen gesteld dat de belangstelling van alle wie lersportliefhebbers ruimschoots waard |S> temeer waar dit programma als het ware een apotheose vormt van de diverse voor ons land zoo interessante gebeurtenissen ?P wielersportgebied, welke zich voornamen)* in de laatste weken hebben voltrokken. Het zal morgenavond de eerste keer z'lB> dat van Egmond na zijn succesvol debuu als beroepsrijder, thans tegen de intern3*1®" nale sterren ten strijde trekt. Dat zich onü^ hem met Michard en Gerardin, met den we' reldkampioen Scherens en den Italiaanscü favoriet Martinetti ook onze zuidelijke era Pijnenburg bevindt, beteekent voor Amster' dam, dat na de Zesdaagsche van het rijo® van Pijnenburg verstoken moest blijven even verrassend als belangwekkend «v®-1 ment. Er zullen een 15 matches a worden verreden, en het behoeft geen dat het daarbij aan spanning niet zaJ breken. Een wedstrijd, die al even sant beloofd te worden en als d e we^- van het oogenblik beschouwd kan die tusschen den houder van het uurreLuf. den Franschman Richard en onzen recordhouder van Hout. Tusschen deze^ de rivalen, wier recordpogingen voornam^Jd in de afgeloopen weken de rennersw zoo bezig hebben gehouden, zullen tweetal inhaalraces, een over 10 en een 5 K.M. worden verreden, zoodat men i geval gevoegelijk van een herhaling 1 recordpogingen te St. Truyden kan sp j Ook de stayerwedstrijd van morgen zal voldoende strijd opleveren. Daannel len de internationale cracks Pailla: ,'j.Aae- Ier, Sawall, Giorgetti, benevens onze i nooten de Graaf en Snoek aan den st schijnen. Deze wedstrijd wordt gerea - 4 korte manches, n.1. elk van 20 K M door de zoo zee begeerde strijdlust voren gegarandeerd is. Met nog0ei f strijd voor amateurs over tien ron^e,^„pro- klassementen belooft dit laatste ondet< gramma van het seizoen een zeer DJ.^er- gebeurtenis te worden, waarbij oe damsche wielrenenthousiasten zien z onbetuigd zullen laten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8