Alkmaarsche Courant. In het paleis van den koning 8,1Sto °z' Aa« Jladionieums OeuilleloH cmd= en JuUi&ouw E.M. JAARSM4 HAARDEN Bondem fi|l en derffgsfe Jaargang. DINSDAG 19 SEPTEMBER. f£ 'i>,m J.Treue vroo,i)k spel van Else Krafft—Stramm. 9.30 Dansmuziek uit Konigsberg o.l.v. E. Wikken en E. Borschel. 10.35 en 11.05 Berichten. 11.20—12 20 Vervolg der Daunsmuziek. >'0. 221 1933 r Woensdag 20 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA) Gramoioonplaten. 10.— VPRO-morgen- wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrij- ven' De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, VARA- looneel o.l.v. W. van Cappellen, J. Lemaire, declamatie en gramofoonpl. 12.Orgelspel loh. Jong. 12.30 De Flierefluiters o.l.v Ray Forest. 1.30 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Croot. 3 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel C Steyn. 6.— Causerie over „Zonnestraal" door Jan van Zutphen. 6.15 Gramofoonpl. y Causerie J. Oudegeest. 7.15 VARA- Kleinorkest o.l.v. H. de Groot m. m. v. Joh. Ilong, orgel. 8.Herh. SOS-berichten. 8.02 (Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot. 8.45 Zangrecital iLisette Stevens. 9— Vervolg orkestconcert. 0 50 Vervolg zangrecital. 10— Gramofoon platen. 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Ray forest, m. m. v. A. de Booy, zang. 11.15 Causerie Dr. B. Premsela. 11.30—12.— Cramofoon platen. Huizen, 296 Af. (Uitsluitend NCRV). Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst ol.v. Ds. ij L. v. d. Wolf. 11.Concert. M F. Uurjaanz, harmonium en Mej. A. Geest, so- 'praan. 12 15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwar- tetconcert o.l.v. L. Lauenroth en gramofoon platen. 2.30 Gramofoonplaten. 3— Chr. Lectuur. 3.30 Chi. Meisjeskoor „Kunst en Genoeg®" o.l.v. mej. A. J. Eerdmans en gramofoonplaten. 5.Kinderuur. 6. Landbouwhalfuurtje door C. Ketel. 6.30 Af gestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 P. Jt Dommisse: Kerktelefoon voor slechthoo- renden. 8— Samenkomst van het Leger des Heils o.l.v. Lt. Kol. J. P. Rawie m. m. v. orkest en koor. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 .—10.45 Orgelspel M. E. Bouwmeest r. 10.45—11 30 Gramofoonplaten, ca. 10. Vaz Dias. 1 Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.12.15 Voor de scholen. 12.20 Or gelspel Q. MacLean. 1.05 Westerkn Studio orkest o.l.v. F. Thomas. 1.50 Gramofoonpl. 2 20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m. m. v. A. Verne, piano 5 05 Het John MacArthur Kwintet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6 50 Chopin- Tecital door C. Smith. 7.10, 7.25 en 7.50 jiezingen. 8.20 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. iSir Henry Wood m. m. v. Myra Hess, piano. '10.Berichten. 10.20 Gershom Parkington kwintet. 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Roy fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 en ,12.35 Gramofoonplaten. 12 50 Orgelconceri. 1.25 en 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Zang door !M. Laurenty. 9.05 Pianorecital door P. Foii- taine. 9.50 Gramofoonplaten Kalundborg$ 1153 M. 12.20—1.35 Concert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.20 Gramo foonplaten. 3 505 50 M. Hansen's orkest. 8.20 Muzikale causerie m. m. v. leden van het Omroeporkest. 9.30 Fransche liederen door H. Biehe. 10.35 Het Omroeporkest o.l.v. Gröndahi. 11.2012.50 Dansmuziek uit Rest. „Nimb". Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonplaten. 150 Westfaalsch Om roeporkest o.l.v. Göhre. 5.20 Gramofoonpl. 5 50 Weragstrijkkwartet. 8.25 Sted orkest te 'Münster o.l.v. Jochum. 10.5512.20 Dans muziek uit Heilsberg. Rome, 441 M. 9.05 „Ruy Bias", opera van Marchetti. Leiding: Santarelli. Na afloop berichten. Brussel338 en 508 M. 338 M.: 12.20 V. Luffin's orkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Zangvoordracht. 7.10 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans en gramofoonpl. 9.20 10.20 Radio-tooneel. 508 M.: 12.20 Gramo foonplaten. 1.30 V. Luffin's orkest. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 6.35 kngvoordracht. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Selectie uit Schubert's „Dreimaderlhaus" m wi on v keSi 01 *olisten o l.v. André. 9.05— 10.20 Voordracht en Radio-tooneel. son^w' 1A35-rM' (Deotschlandsender). GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Woensdag 20 September. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.3524. Lijn 4: Langenberg 10.30—17 40, Zeesen 17.40-19.20, Muhlacker 1920^-20 20 Zeesen 20.20—21.30, Heilsberg 21.30-^ 24. ffen liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. ''Naar het Engelsch door W, H, C, Bj( 80| De rol, die Inez had te vervullen, was echter veel moeilijker dan die van haar zus ter, die slechts moest voorwenden blind te *ijn. Heel wat anders was het om blind te zijn en vlak naast een slimme vrouw als de prinses, die elke aarzeling zou merken, net te doen alsof men kon zien. Bovendien, al was zij uit de gevangenschap, waarin zij zich zelf had geplaatst, ontslagen, was het totaal on mogelijk te voorzien wat er zou gebeuren, zoodra de prinses zou merken dat zij gedro- gen was, en dat kon elk oogenblik plaats heb ben. Daar kwam nog bij dat de prinses met c^n glijdenden, onhoorbaren pas snel liep Gelukkig moest Inez als de jongste aan haar linkerzijde loopen, zoodat zij zooals haar gewoonte was, als zij ergens in het paleis liep haar linkerhand ongemerkt tegen den muur kon blijven houden. Al maakte dit de zaak gemakkelijker, een groot bezwaar zou den de trappen van enkele treden kunnen vormen, die zij op en af zouden moeten, om de vertrekken der prinses te bereiken. Bij zoo'n trap zou vast en zeker het bedrog aan ®et licht komen en wat dan Zij was met de prinses meegegaan om baar zuster zoo mogelijk te helpen en niet om teeer opgesloten te worden. Vóór alles moest zij dus trachten aan Dona Ana te ontkomen, Want met haar haar vertrekken te betreden, Zou bepaald noodlottig zijn; veel tijd om 'e «enken had zij echter niet gehad. Maar nu BROEK OP LANGENDIJK. 'Vergadering van het bestuur der Langendijker Groenteveiling op Maan dag 18 Sept. 1933, 's middags 3 uur, in het betaalLantoor. Burgemeester Slot opende met een welkom, in het bijzonder tot het eere-lid, de heer P. Gootjes, die na een lang durige ziekte wederom tegenwoordig wat Op de keuringslijst welke over de maanden Juni, Juli en Augustus resp. 7, 5 en 2 keuringen bevatte, werden geen op- of aanmerkingen over gemaakt Uit het verslag van het kantoor bleek dat over de maand Juni was geveild voor een bedrag van 200495.77. In de maand Juli is geveild voor een bedrag van 108.879.29. Ingekomen was een schrijven dd- 14 Juli dat de eigenheimers van eventueele toeslag zijn uitgesloten daar een rege ling getroffen wordt voor consumptie aardappelen. Verschillende soorten van poot-aard appelen worden wel in de regeling op genomen. Verder was ingekomen 'n circulaire on der dagteekening van 24 Juli dat door gedraaide sluitkool niet zwaarder mag zijn dan 2K en witte 354 K G. wil deze voor den minimumprijs in aanmerking komen. Deze kool kan verkocht worden voor 10 de wagon bestemd voor vee voeder. Verder dat met ingang van 4 Sept. de bekende regeling van den minimumprijs vo'or witte kool (zijnde 125 per wagon) wordt vastgesteld. Vervolgens dat wanneer de bloemkool den minimumprijs van 1.50 niet op brengt, deze overgeslagen worden voor de zouters voor den minimumprijs van 0.75 per 100 stuks. Betreffende de regeling van de witte kool waarvan de laatste dagen nogal een beduidend kwantum ter veiling komt hetwelk remmend zou kunnen werken op den vastgestelden minimumprijs, werd aan de afgevaardigden verzocht ieder in zijn eigen vereeniging opgave te vragen van het kwantum witte kool, hetwelk nog onverkocht is. Tevens werd nog bekend gemaakt dat het in de bedoeling ligt om in October wederom over te gaan tot uitbetaling van toeslag der geveilde producten. Vervolgens was nog ingekomen een schrijven betreffende registratie tuin bouwbedrijven in verband met de sa neering. Medegedeeld werd, dat ter uitvoering daarvan van een kleine vereeniging 1 en van 'n groote vereen. 2 afgevaardigden op bepaalde uren en dagen daarvoor zit ting zullen houden om de kweekers met het invullen der biljetten behulpzaam te zijn, wat betreft de niet-leden der ver- eenigingen zullen eveneens daarop op merkzaam gemaakt worden Van de vereeniging Sint Pancras-Zuid was een verzoek ingekomen om den toe slag op de producten niet meer uit te keeren aan de vrachtvaarders, maar rechtstreeks door de betaalmeesters aan de betrokken tuinders, daar het voor komt dan aan de vrachtvaarders later wordt uitbetaald. Dit verzoek werd gredgevonden, terwijl voor eventueele andere vereenigingen, welke zulks ook concentreerde zij haar heele denkvermogen om een uitweg te vinden en toen zag zij maar één kans: zij moesten voorbij den pilaar, waarachter zich de verborgen toe gang tot de Moorsche galerij, boven de troonzaal bevond en het was volstrekt niet waarschijnlijk dat Dona Ana het bestaan daarvan kende, want die kwam nooit in dat gedeelte van het paleis, en als Inez, voordat zij de bewuste plaats bereikten, een beetje achterbleef, kon zij onhoorbaar achter den pilaar komen en dan verdwijnen. De prinses sprak weinig, en op het wei nige wat ze zei, antwoordde Inez door den dikken sluier, dien zij droeg, op gedempten toon en met slechts enkele woorden. Zij wist precies waar zij was door steeds in voeling te blijven met den muur links van haar en door het tellen van het aantal passen tusschen het eene bekende punt en het volgende. Maar zij werd zenuwachtig, want het scheen haar toe dat de prinses langzamer begon 'e l0®" pen, alsof zij het niet goed vond dat Inez iets achter bleef. Daarom liep zij wat vlug ger, om geen argwaan te wekken, maar plot seling hoorde zij de prinses stilstaan en vreesde dat haar kans om te ontkomen ver keken was. „Ik heb me in den weg vergist zei ae prinses op geërgerden toon, „en weet mei goed waar ik ben. Laten we liever omkeerer. en de hoofdtrap volgen, zelfs al zouden we iemand ontmoeten. Ik kom nooit in dit ge deelte van het paleis „Ik geloof toch dat wij op den g°^erc - ridor zijn'', zei Inez zenuwachtig. „Ik zal den hoek doorloopen; daar brandt licht en dan zal ik 't u dadelijk zeggen. Door haar gejaagdheid vergat zij een oogenblik haa iets wat de meeste menschen doen ais iemand anders den te volgen weg gaat ver- wenschen, de secretaris zich in deze in verbinding zal stellen met den betaal meester. Een schrijven was ingekomen van den vrachtvaarder J. Smit, dat toeslag wor de verleend voor 900 K.G. gele kool, welke door P. Zuurbier was verkocht uit de hand aan den koopman P. Keizer. Gememoreerd werd verder dat hierin willekeurig is gehandeld met het inhou den van den tpeslag, daar 't voor andere gevallen is voorgekomen, dat toeslag was verleend. De secretaris zeide dat na onderzoek door hem is gebleken dat met het over schrijven van verschillende posten per abuis enoemde post op den staat is ver meld geraakt. Verder zeide spr. dat vol gens recht de verkooper moest beboet worden, daar hij iets heeft gedaan wat niet mag. Het is algemeen bekend, dat de vrachtvaarders van de Zuid daarin soms zeer lastig zijn wat betreft het uit de hand verkoopen. Spr. adviseerde dat genoemde post niet opgenomen wordt in de boeken, daar de vereeniging in geen geval daaraan mee kan doen. Goedge vonden. Het volgende punt der agenda bevat te bespreking regeling aanvoer winter- kool. De voorzitter releveerde de bekende voorstellen welke ten deze door het be stuur van den Vierbond aanhangig zijn gemaakt. Na een breedvoerige discussie waarin uit den treure het noodzakelijk kwaad van het bonnensielsel werd besproken, werd ten slotte besloten niet te zijn voor verplichten aanvoer, maar op de a s. ver gadering van den Vierbond te onder steunen het voorstel betreffende ver strekking van bonnen, welke dan *-oor aanvulling zullen mogen dienen alleen voor den dag van afgifte om zoodoende '-■n handel tegemoet te komen in het uitvoeren van orders. In aansluiting daarop werd na ge houden stemming met 842 voor, 232 tegen en 277 blanco nog besloten om het voorste' van Zuidscharwoude betreffen de het heffen van 1 voor een bon van 1000 K.G. te verdedigen ter vergadering. Bij de rondvraag werd door den secre taris nog medegedeeld dat vanaf Juni Augustus naar Duitschland 117 wagons aardappelen zijn verladen, Engeland 102 en Zwitserland 15. Opgemerkt werd dat deze kwantums beduidend minder zijn dan hetzelfde tijdperk in vorige jaren. Verder werd medegedeeld dat door gedraaid zijn 358 wagons vroege aardap pelen, 77 wagons vroege kool, ruim 19 wagons rabarber, 206254 K.G. tomaten, 1800 krop andijvie en 11361 krop sla. Voor deze doorgedraaide producten is een bedrag ontvangen van 37.591.25; terwijl aan toeslag voor de vroege aard appelen en Deensche witte is ontvangen een bedrag van 89821.07. Door den heer Jb. Kramer werd ge- Dit ii Model ERA F. llO.- compleet geplaatst LAGE PRUZEN NIEUWE MODELLEN 19» UITERST ZUINIG X Kon. Haardenfabriek E. M. Jaarsma, Hilversum kennen: zij bleef twijfelend eventjes stilstaan, terwijl zij naar het meisje keek en volgde toen met den langzamen pas van iemand, die er zeker van is toch te moeten omkeeren Inez liep door tot den hoek, sloeg daar af en was in een oogenblik uit het gezicht verdwe nen. De prinses begon wat sneller te loopen, want al geloofde zij dat Dolores haar ver trouwde, wilde zij haar geen kans geven Zij bereikte den hoek, waar een lamp brandde maar zoo ver zij kon zien, was er niemand in den corridor. HOOFDSTUK IX. Zelfs op dit moment kwam het geen oogen blik in Dona Ana op, dat het Inez was ge weest, die haar, zoowel wat haar indentiteit als wat haar verdwijning betrof, had bedro gen. Zij zou het een belachelijke gedachte hebben gevonden dat een blinde met zoo'n zekerheid had geloopen als Inez had ge daan, en later in een oogwenk een corridor was doorgerend. Maar van het bestaan van de nis in den pilaar wist zij niets en over al waren in den muur pilasters aangebracht maar deze waren massief en dienden werkek- lijk tot steun van het gewelf van de troon zaal, terwijl alleen die, gebouwd onder het midden van den boog, een looze pilaar was, die diende als toegang tot de galerij. Slechts weinigen zouden opmerken dat hij er niet precies eender uitzag als de massieve. Dona Ana stond in de richting te kijken, waarin zij onderstelde dat het meispe was gegaan. Zij werd rood van kwaadheid en beet op haar lippen tot zij bloedden, zij stampte van ongeduld, zoodat haar schoen tje een scherpe echo in den corridor deed hooren. Natuurlijk dacht zij er geen oogen blik aan het meisje achterna te loopen, al kon zij ook rennen als een hert, want indien zij iemand ontmoette, zou binnen een uur het heele paleis weten dat men h-OOP iötnn vraagd wat er moet gebeuren met de goedgekeurde pootaardappelen en wat voor prijzen er vastgesteld zijn. De secretaris deelde mede dat de prijs is vastgesteld op 1.50, waar bovendien nog op komt 2 per 100 K.G. a"een voor goedgekeurde met certificaat, lager mogen deze niet verkocht worden. Zulks moet dan ook in het koopbriefje uitge drukt worden. Verder kunnen goedge keurde aardappelen geveild worden, welke dan vallen onder de regeling van 0.75 per 100 K.G. welke voor Septem ber geldende was. De heer Tromp vroeg wat de oorzaak was dat na 7 Augustus geen toeslag meer is uitbetaald. De secretaris deelde mede dat van de vroege aardappelen na 7 Aug. binnen eenigen tijd het restant wordt uitbe taald. Verder werd door denzelfde opgemerkt dat door den secretaris van den keu ringsdienst hem was medegedeeld dat het zoo lastig zaken doen was met den betaalmeester en wel in verband met het inhouden van het plombegeld, hetwelk door den koopman (zijnde 20 per wa gon) moet worden betaald. Overal wordt zulks door de betaalmeesters ingehou den voor den keuringsdienst, maar hier niet. Spr. zou gaarne zien dat zulks hier ook geschiedde. De voorzitter achtte het niet juist dat men zich wendt tot den betaalmeester, maar dat de L. G. C. in deze het aange wezen lichaam is, daar de betaalmeester in dienst is bij die vereeniging. Toegezegd werd dat deze aangelegen heid met den betrokkene zal worden be sproken. De heer Hoogland vroeg of het plan der teeltbeperking reeds op het Centraal Bureau bekend is. Hierop werd ontkennend geantwoord. De voorzitter zeide aan het einde de zer vergadering nog iets te willen zeg gen en wel naar een mededeeling welke voorgekomen is in de bladen als zou spr. geen tuinder zijn Wanneer zulks in twijfel wordt getrokken, wenscht spr. op te merken dat hij met zijn zoons kwee- ker is van 9 H A. bouwland, 1000 ramen en 3 druivenkassen. De heer Kramer zeide: „Wie de schoen past, trekt hem aan" en merkte op dat in de vergadering van de Toekomst zulks door hem naar voren is gebracht, omdat in de samenstelling der commis sie gesproken werd van practische tuin ders en kooplieden. Het verheugde spr. dat de voorzitter zeide dat hij practisch tuinder is, 'aar zulks door hem in twijfel was getrok ken, omreden de voorzitter burgemees ter was. Het ging over de vraag of een een bericht dienaangaande in de Tuin- deren misleidend was of niet. Het was geen persoonlijke aanval op den per soon van den voorzitter, maar het is de vraag: was het juist of niet. Spr. stelde het verder op hoogen prijs dat het misverstand uit den weg is ge ruimd. De voorzitter zeide nog dat hij geen namen heeft genoemd, maar het is .n de bladen in twijfel getrokken, en wanneer zulks dan nog gezegd wordt door men schen uit eigen kring dan dienen deze het toch wel beter te weten. Spr gaf aan der. heer Kramer tut advies om in het vervolg eerst zijn licht op te steken, voor hij zich op een vergadering uit. OTERLEEK- Floraliafeesten. De jaarlijksche tentoonstelling der ver eeniging „Floralia" met daaraan verbonden feestelijkheden, is weer voorbij. Het bestuur stond aanvankelijk eenigszins sceptisch hier tegenover, doch de uitkomst heeft bewezen, dat de pessimisten ongelijk hadden. De too- neelzaal van café Van Ham was herschapen in een bloementuin, met hier en daar er tus- schendoor een guirlande. Het geheel was een streeling voor 't oog. Voeg daarbij, dat er gelegenheid bestond een kopje htee met een gebakje, aangeboden door lieftallige Tyrolerinnetjes, te gebruiken. Verder waren er verschillende attracties, waarmee een prijsje kon worden bemachtigd, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Zaterdagavond vond de officieele opening achterna had zien hollen. Het zou al erg ge noeg zijn als men haar op dit uur alleen had zien loopen, op zoo'n afstand van haar eigen vertrekken. Zij deed haar sluier zoo dicht mogelijk voor haar gezicht, zoodat zij nauwelijks kon zien, en begaf zich naar de hoofdtrap, inmiddels overdenkende wat zij Mendoza wel zou zeggen als hij ontdekte dat zij zijn dochter had laten ontsnappen. Maar Dona Ana was zeer besluitvaardig <>n liet zich niet gemakkelijk door een enkelen te genslag uit het veld slaan, zoodat zij spoe dig den toestand overzag. Dolores zoo re deneerde zij zou tusschen twee handelwij zen kiezen: of rechtsreeks naar Don Jan's vertrekken gaan, daar op hem wachten en hem alles vertellen, in de hoop dat hij haar in bescherming zou nemen, of wel bij de her togin Alvarez bescherming zoeken. Onder geen voorwaarde zou zij zich naar de troon zaal begeven, daar haar verschijning al daar, in de kleeding die zij droeg, de groot ste verabzing zou gaande maken, en haar ♦iet anders dan schaden kon. En wat haar gaan naar de hertogin betrof, ook dat acht te zij alleronwaarschijnlijkst. Neen, Dolores was weggeloopen omdat zij de gedachte, Don Jan in twee dagen niet te zullep ontmoe ten, ondraaglijk vond, en daarom kon het niet anders of zij was rechtstreeks gegaan naar den man, dien zij lief had den man, die thans machtig genoeg was om haar tegen iedereen in bescherming te nemen, die zelfs s konings misnoegen zou durven trotseeren. Maar de heele bedoeling van Dona Ana's manoevre was geweest om zich meester te maken van Dolores zelf, als middel om een krachtige pressie uit te oefenen op de hande lingen van Don Jan, teneinde hem zoodoen de in een scheeve positie te brengen, waaruit hij geen anderen uitweg zou kunnen vinden dan door een twist met Philips en dat 2ou ria etap zijn, die leidd* naar h*t plaats, terwijl het Tyroler strijkorkest haar muzikale medewerking verleende. Zondag morgen werd de schooljeugd rondgeleid en op versnaperingen onthaald. Er heerschte verder de geheele dag een gezellige drukte van uit en inloopend publiek. De jongedames hebben op hun bescheiden, maar toch energieke manier, goede zaken ge maakt met de verkoop van bloempjes en loten. Zelfs een viertal bridgers, die juist bezig waren een pracht van een klein slemspel uit te zoeken, vielen hieraan ten offer, 's Avonds was de gioote feestavond. In tegenstelling met andere jaren, had het bestuur er ditmaal van afgezièn. een humorist te engageeren. Inplaats daarvan was een voordrachtwedstrijd uitgeschreven, oor in gezetenen. Hiervoor bestond flinke belang stelling, getuige het groot aantal deelnemers. Het publiek fungeerde als jury. Er werd zang. tooneel en declamatie ten beste ge geven, en. al was het niet alles „kunst" met een hoofdletter, het gebcdene kon aan rede lijke eischen voldoen. Het was een gezellige avond, men was knus onder elkaar. Het man doline-ensemble trad enkele malen op. In hun bonte, fleurige costuums, maakte dit wakkere groepje een uitstekenden indruk. Een verbe tering kan genoemd worden, dat het ensem ble thans over een vaote pianiste beschikt, wat de muzikale prestaties zeer ten goede komt. Vooral het oud-Russische lied „Ratinka", gezongen en gespeeld door de ge heele club, viel zeer in den smaak. Alles bijeengenomen, een gezellige avond, waarmee bewezen is. dat met eigen krachten zeer goed een avond kan worden gevuld. Het sluitings woord van mej. Tromp, dat we met ge noegen konden constateeien. dat de geheele tentoonstelling ris geslaagd mag worden be schouwd, is zeer juist. De uitslag der ver:oting is: le pr. mevr. C. ^ay—Bruin; 2e pr. mej. Evers, Hensbroek; 3e pr. mej. Veldboer. Het raden naar het gewicht van een fruit mand had tot resultaat, dat 5 deelnemers (sters) allen even dicht bij het juiste gewicht waren, hetwelk was elf pond met een half ons. De le prijs van het sjoelen werd gewon nen door den heer S. Talsma te Schermer- horn, met 24 punten; voor de 2e prijs hadden de heeren Kolk en Nunez Vaz een gelijk aan tal punten. De puntentelling van de voordrachtwed strijd wees aan: No. 1. een groepje jongelui, welke een één-acter opvoerden, met 29854 p., no. 2. mej. G. Kay, zangnummer, 26354 p., no. 3. de heer D. Kay, zangnummer, 26254 p., TiO. 4. mej. G. Slot. zangnummer, 25654 p., no. 5. mej. G Kok, declamatie, 24154 p. De uitslagen der bekroningsprijzen luiden als volgt: Kinderplanten: Pijp Fuchsia: le pr. Ma Blom; 2e pr. Willy Blom; 3e pr. Jan Kuil- boer; 4e pr. Adriaan Kuilboer; 5e pr. Henk Heinis; 6e pr. Trientje Waterdrinker; 7e pr. Ab v d. Neer; 8e pr. Gonda Blom; 9e pr. Klaaske Witte veen. Knolbegonia: le pr. Ab v. d Neer; 2e pr. Adriaan Kuilboer; 3e pr. Jan Kuilboer; 4e pr. Guuitje Dekker; 5e pr. Willy Blom; 6e pr. Siem Schram; 7e pr. Jac. Bos; 8e pr. Eefje Kloosterboer; 9e pr. Henk van Ham. Kinderplanten: Mooiste stel Ageratum be gonia le pr. Arie Blom; 2e pr Trientje Edel. Ageratum: le pr. Jan Stekelbos; 2e pr. Har Dekker; 3e pr. Bertha Kuilboer. Begonia: le pr. Ab van Ham; 2e pr. Annie Waterdrinker; 3e pr. Har Dekker. Mooiste stel Primula Balsemien le pr. Jan Zwaan; 2e pr. Catrientje v. d. Neer. Primula: le pr. Trientje v. Harskamp; 2e pr. Pietje Ney. Balsemien- le pr. Marietje Kuilboer; 2e pr. Hedde Kolk; 3e pr Pietje Ney. Mooiste stel Pijp-Fuchsia knolbegonia: le pr. Jennie Dekker; 2e pr. Coba v. d. Neer. Floralia-planten: Fuchsia: le pr. mej. H. v. Harskamp; 2e pr. mej. H. v. Ham; 3e pr. mej. P. Plevier; Eerv. verm mej A. Hoog land, mej. wed. Schoen, mej. Klomp Geranium: le pr. mej. A. Hoogland; 2e pr. mej. wed. Schoen; 3e pr. mej. A. Blom; Eerv. verm. mej. P. Plevier, mej. Schram. Knolbegonia: le pr. Marie Dekker; 2e pr. mej. Moeyes; 3e pr. mej. Akkerman; 4e pr. mej. Kok; Eerv. verm. mej. Reuzenaar, mej. Moeyes, den heer G. Voogt. Salvia: le pr. mej. P. Plevier; 2e pr. de heer G Moeyes; 3e pr. de heer J. Moeyes; Eerv. verm mej. H. v Harskamp; mej. Hoog land, mej. G. v. Harskamp. Tradescantia: le pr. mei. G. v. Harskamp; nauwkeurig door Dona en Perez samen be raamde complot. Alles wat een openlijk ver. schil tusschen de beide broeders kon veroor zaken, zou dienen tot het vormen van twee partijen in Spanje, en die, welke de zijde van s konings broeder zou kiezen, zou verreweg de sterkste zijn. Don Jan's macht zou plotse ling belangrijk grooter worden, een georga niseerde beweging zou in het gansche land op touw worden gezet, met het doel hem op den troon te plaatsen en zijn populariteit zou nog meer toenemen, evenals dit met Julius Caesar het geval was, indien hij de kroon weigerde, wat hij zoo goed als zeker zou doen. Maar juist aan zou koning Phi lips plotseling aan koorts, gevatte kou of een indigestie, naarmate het in de kraam der samenzweerders zou te pas komen, sterven. Dan zou er in de rechte linie geen andere mannelijke erfgenaam van den troon zijn dan Don Jan zelf, de erkende zoon van kei zer Karei, zoodat men hem dan wel tot het inzicht zou brengen dat hij zijn vaderland slechts kon dienen door er over te regeeren, te meer omdat men niemand anders in zijn plaats zou willen hebben. Koning Philips te leiden, was een moeilijke en gevaarlijke taak, maar met koning Jan zou die heel wat ge makkelijker zijn. Een eerlijk en niet argwa nend soldaat zou als een kind zijn in zulke bekwame handen. Dona Ana en Perez zou den Spanje naar eigen goeddunken regeeren en op den langen duur zou Don Jan door de keurvorsten van het Heilige Romeinsche rijk tot keizer worden gekozen, zoodat dan de samenzweerders de wereld zouden regeeren, evenals Karei V het had gedaan. Hun eer zucht kende geen grenzen, en geen gemoeds bezwaren zouden hen voor welke misdaad ook doen terugdeinzen de inzet was hoog en loonde het loopen van groot gevaar. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5