Agenda ProiHHciaat Tlieuws Jjutezondm Stukken Stad en Omqewu} WAGONS UIT DE RAILS GELOOPEH. Weee&edcht WIERINGEN. bergen. CASTRICUM. Wereld-Dierendag- Een los-arbeider gedood. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond 7.30 uur: 20.000 jaar in Sing Sing (dram.) Hoofd rollen Spencer Tracy en B"tte Davis. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: De Die rentemmer (sens.) Hoofdrol Clyde Beatty. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie 7.30 uur (tot en met Woensdag): Der traumende Mund (rom.) Hoofdrollen Elisabeth Bergner en Rudolf Forster. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag half 3 matinée. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: 1 Vlug van Stapel (klucht) met William Hai- nes; 2. Hallo, hier Amerika (vroolijk film spel met verschillende filmsterren.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af, doorloopen de voorstellingen. Vrijdag 29 September. 8 uur, Central, vergadering Witte Kruis Zaterdag 30 September. 3 uur, Harmonie, prov. meeting Noordhol land voor Openbaar Onderwijs. Zondag 1 October. 8 uur, Rustende Jager Heiloo: Tooneelver- eeniging „Falkland" met „Qekoeht en Be taald" (tooneelspel in vier bedrijven). Regie J. Rossenbacker. Vroolijkheid tijdens de zitting. President: „Bent u niet ook eens naar een anti-oorlogsconferentie gegaan. Dat was toch een communistische bijeenkomst." Getuige: „Dat weet ik niet. Mijo vrouw heeft gezegd: je blijft thuis en gaat er niet heen (Vroolijikheid). Getuige verklaart dan ook, nadat hem nog maals op een mogelijke beëediging wordt ge wezen, dat hij niet heeft deelgenomen aan de vergadering. Dan wordt het verhoor gebracht op de ge beurtenissen van 22 Februari voor het bureau van maatschappelijken steun. Getuige weet alleen dat v. d. Lubbe Bienge en Panknin voor het bureau hadden gestaan toen hij naar de groep was toegekomen. De president wiist er getuige op, dat zijn ver klaringen achterdocht hebben gewekt, omdat bij meermalen afwijkend heeft verklaard. Getuige antwoordt wee.iend: „Her hoher Rat. Ik ben al genoeg gestraft dat ik nu ih het concentratiekamp ben. Van brandstich tingen en zoo, heb ik nooit iets geezgd. Getuige blijft dit loochenen ook als hem het proces-verbaal wordt voorgehouden vol gens hetwelk hij bij het vooronderzoek de mogelijkheid had toegegeven over brand stichtingen te hebben gesproken. In een levendig kruisverhoor worden dan nog talrijke vragen aan dezen getuige gesteld. Niet over revolutie gesproken. De president vraagt bijvoorbeeld of v. d. Lubbe iets van revolutie gezegd had. Getuige antwoordt: Herr Hoher Rat! Daarvan heeft hij geen woord gezegd, anders was ik dade lijk weggegaan! (Vroolijkheid). President: Wie heeft dan over den Rijks dag gesproken? Getuige: Niemand heeft over den Rijksdag gesproken. President: U moet er over gesproken heb ben dat er openbare gebouwen in brand moesten worden gestoken en Janecke moet toen van Rijksdag, stadhuis enzoovoort ge sproken hebben. Getuige: Neen, Herr Hoher Rat! President: Heeft iemand iets van S. A menschen gezegci die met benzine gedrenkt en aangestoken moesten worden? Getuige: Geen woord van waar. President: Kunt u dat met uw eed in over eenstemming brengen? Getuige: Ja, degene, die zoo iets gezegd had, zou ik op zijn gezicht hebben geslagen. Dr. Sack: De rechter van instructie heeft fisteren hier betoogd dat hij den indruk heeft at in Neukölln de brug naar de politieke centrale is geslagen. Hebt u eenigerlei ver binding tusschen Van der Lubbe en anderen gevormd. Getuige: Nee, ik ken Van der Lubbe zoo goed niet. President: Wat van der Lubbe den gehee- len tijd in Berlijn heeft gedaan is niet op te helderen en de mogelijkheid bestaat dat hij met de communistische partij in verbinding is getreden. Procureur-generaal: U heeft vroeger toe gegeven dat u tenminste met de communisti sche partij sympathiseerde. Getuige: Ik heb tot den commissaris ge zegd dat ik in 1932 heelemaal niet wist waarheen, naar rechts of naar links. Toen heb ik gezegd: wij zijn arbeiders en toen heb ik ook gekozen. Procureur-generaal: Vroeger hebt u ge zegd, dat u lid van de revolutionnaire vak- vereenigingsoppositie bent geweest. Getuige: Dat heb ik nooit gezegd. President: Volgens het proces-verbaal van 16 Maart, hebt u verklaard, dat u tot die op positie behoorde", Getuige: lk ben echter nooit daarvan lid geweesi. Preaident: U heeft gezegd: „Wanneer ik weliswaar niet tot de omm-ioiiHsche partij beb cor, zoo sympathiseer ik sedert 'aren daarmet Ik heb bif de laatste vet Weringen cütnmucistuch geeter»d, vroeger e»«>dc lk op de soc'aal-d-i:io( ratie. Getuige: lk was echter geen Üd der partij. Hierop werd dc zitting toi hedenochtend verdaagd. DE ZITTING VAN VANDAAO. Getuige Binge aan het woord. De zitting van het rijksgerechtshof begint heden weer aanzienlijk later, dan was vast gesteld, aangezien de getuige Binge om halt tien nog niet aanwezig was. Binge is de man, die bij het gesprek voor het bureau voor maatschappelijken steun aan den Mittelweg, den raad zou hebben gegeven benzine over ae SA-lieden te gieten en hen in brand te steken. Behalve Binge zullen nog de kantoorbedien den Janecke en de kellner Starker beiden lei dende figuren in het communistische district aan den Mittelweg worden gehoord Ook de rechercheur Marowski zal nog eens verhoord worden, aangezien hij het onderzoek naar de gebeurtenissen aan den Mittelweg heeft ge daan. Tenslotte zal de rechercheur Scheer, die in den nacht na den rijksdagbrand ver schillende plaatsen *;.n brandstichting moest 0[8poren aan de band van een groote over zichtskaart nauwkeurige inlichtingen daar omtrent geven. Te kwart voor 10 opent se naatspresident dr. Bünger de zitting en be gint terstond met het verhoor van getuige Binge, die niet beëedigd wordt. President: Het gaat cm het gesprek bij het bureau voor maatschappelijken steun in Neu- köln, waarbij o.a. van der Lubbe en Zagow aanwezig waren. Zarow heeft gezegd, dat u naar hem toe bent gekomen en een gesprek met hem bent begonnen en hem hebt verteld van de voorvallen in de Sonnenallee, Voorts is verklaard, dat u aan dit gesprek zeer le vendig hebt deelgenomen. U zou gezegd heb ben dat Zagow te tam is. Get. Binge. Dat ontken ik. Ik heb Zagow daar niet gezien. De beklaagde Dimitroff stelt weer ver scheidene vragen, ten aanzien van van der Lubbe en vraagt verder: „Was getuige Bin ge in arrest en hoelang?" Get.: Ik ben op 10 Maart gearresteerd en ben op 12 Juli weer vrii gelaten. Dr. Sack: Bent u dikwijls met van der Lubbe samen geweest? Get.Neen. De ober Reichsanwalt dr. Werner stelt voor getuige Binge niet te beëedigen aange zien hij verdacht wordt van medeplichtigheid aan de te berechten delicten. De volgende getuige, die wordt gehoord is Kanecke, die eerst wordt beëedigd. President: Was u vroeger lid der K P.D Get.: Tot Juli 1932. President: Bent u wegens geschillen uit getreden? Get.: Ik had een persoonlijk conflict met eenige leden. Het waren geen zakelijke re denen, waarom ik heb bedankt. President: Had u een functie? Get.: Ja, ik was afdeelingsleider. Deze. functie heb ik natuurlijk toen ik bedankte op gegeven. President: Getuige, u behoeft niet te geloo- ven, dat u hier op parade toon moet spreken Spreekt u maar zoo natuurlijk als u bent. Militair geschoold. Get.Ik zal naderhand een verklaring af leggen, waarom ik zoo opgewonden ben De getuige legt dan desgevraagd eenige verkla ringen af over de K.P.D. in Neuköln, In de communistische cel werd nooit over de kwestie van terreur gespreken. De leden werden vnl. militair geschoold. Pres.: Waren er instructeurs? Get.: Ja, dat wel, maar de namen van deze instructeurs ken ik niet. President: U hebt toch vroeger gezegd, dat de redevoeringen in de cellen voor een deel door vreemde sprekers werden gehouden, die door de centrale leiding werden gestuurd. Get.: Wij hebben nooit een vooraanstaand persoon in onze celvergaderingen gehad. Pres.: Niettemin waren het niet altijd sprekers uit de onderafdelingen. Welke in houd hadden deze redevoeringen? Get.: Het program der K. P. D. werd uit eengezet en het doel, n.1. dat de K. P. D. de omwenteling wenschte, via de dictatuur van het proletariaat. Bij deze omwenteling zou zij echter geen gebruik maken van terroristi sche middelen, doch men zou het moeten be reiken langs economischen weg. Pres.: U kunt hier uw denkbeelden over het communisme niet ontwikkelen, doch u moet zeggen, wat u indertijd in de cellen hebt gehoord. Get.: Onze sprekers spraken altijd over den economischen strijd. Op de vraag of de terreur werd gepropa geerd verwees getuige naar den anti-fascis- tischen strijdhond. Dramatisch moment. President dr. Bünger wijst Janecke op van der Lubbe, in de beklaagdenbank, die nog steeds zit alsof alles hem voorbij gaat. Op verzoek van den president staat van der Lub be langzaam op en Janecke vraagt onder doodsche stilte: Marinus ken je mij? (een pauze). We hebben je toch toen geholpen, we hebben je te eten gegeven. Pres.: Van der Lubbe, herkent ge mijnheer Janecke? Van der Lubbe blijft naar den grond kij ken, lacht en zegt neen. Hij mag dan weer gaan zitten. Getuige Janecke vertelt dat van der Lubbe indertijd zeer opgewekt en spraakzaam was. Eer beetje voorover had hij altijd geloopen. Janecke had den indruk genad, dat van der Lubbe door de Nederlandsche communisten werd gesteund om na te gaan hoe de ver houdingen waren. Naar de meening van ge tuige, was van der Lubbe tamelijk intelligent, al liet zijn kennis dan ook te wenschen over. Zijn politieke meening kwam niet altijd over een met die van getuige. „Men moet wat doen was het vaste gezegde van van der Lubbe. Getuige acht het echter niet mogelijk, dat van der Lubbe iets, als het in brandste den van den rijksdag zou hebben gedaan. President: U hebt gezegd, dat u zich na den rijksdagbrand van der Lubbe heeft her innerd. Waarom hebt u toen geen aangifte daarvan gedaan? Get.: Er heerschte toen een zeer opgewon den stemming, ik geloofde mezelf in groot ge vaar en vreesde met de brandstichting in verband te worden gebracht, omdat van der Lubbe bij mij had overnacht en ik hem te eten had gegeven. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Ter vervanging van den heer J. H. Eden aan wien ziekteverlof is verleend is tot tijde lijk onderwijzer aan de o.l. school te Hippo- lvtuahoef benoemd de heer G. C. Kleimeer te Alkmaar. Onder het vee van den heer J. in den polder Waard-Nieuwland is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij de verdeeling van het aan de provin cie Noordholland toegewezen aandeel van de ten bate van het wegenfonds komende op brengst van de wegenbelasting en van de rij wielbelasting over 1932, is aan deze gemeen te toegewezen een bedrag van 21.600. ZUID- EN NOORDSCHERMER Door de volgende veehouders is nog aan gifte bij het gemeentebestuur gedaan van het heerschen van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer; P. C. Kager, W. Scher- merhorn, Jb. Helder, W. O. J. Knibbe, Jb. Hoogland, D. de Geus Pzn., Jn. Wiedijk Fzn„ C. Ffeinis Mzn., K. Honig en P. Reyne te Hei loo, Jb. Boekei, F. Wiedijk Jzn., A. de Oroot te Akersloot, Jb. Dekker, P. Keppen, C. Wie dijk Pzn., D. G lij nis. C. J. Bijvoet, Jb. Buis Sr., Jan Buren, F. Mosselman, C. Buis en D. Koning Pzn., Meningweer. Naar wij ter secretarie dezer gemeente vernemen gaat er geen dag voorbij of de aan- fiften van mond- en klauwzeer nemen toe. hans zijn reeds een 26-tal aangegeven, zoo dat men vrijwel kan zeggen dat deze ziekte algemeen is, terwijl nog geen aangifte is ge daan dat deze ziekte als geweken kan worden beschouwd. Op een tuin aan den prim. weg naar Uitgeest is deze week een partij van 7 H.L. aardappelen welke aldaar waren gerooid en voorloopig opgeslagen, ontvreemd. Van de daders geen spoor. Langs den Heerenweg waar thans een rijwielpad wordt aangelegd en daartoe de benoodigde grondstoffen langs dien weg zijn opgeslagen is in den avond een personen auto op een hoop materiaal gereden tengevol ge waarvan de wagen omsloeg. De berijder zegt dat deze hoopen niet voldoende verlicht awren, doch een ander onderzoek heeft aan getoond dat een verlichting wel degelijk was aangebracht. In hoeverre hier schuld is zal de rechter wel uitmaken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). STAAT EN VOLK ZIJN DAAROM KUNSTMATIG GESCHEIDEN, OMDAT ER GEEN SPRAKE IS VAN „ALGEMEEN BELANG". M. de Redacteur, Er worden heel wat voorbereidingen getroffen voor den a.s. 8 Oct. feestdag. Het kan een zaak worden, die eenige duizenden guldens zal verslinden en vooral in deze ernstige tijden, nu een flink deel van onze stads-bevolking met een beetje steun moet zien rond te ko men en met den winter voor de deur vraag ik mij geregeld af, of het niet van meer burgerzin en saamhoorig- heidsgevoel zou getuigen door, instede van al dat geld aan feesten te vermor sen, er genoemde menschen mede blij te maken en het onder hen als (extra uitkeering) te verdeelen. De moreele ondergrond van het 8 Oct. feest is toch: de eenheid der burgerij van 1573, die de victorie bracht! We zullen deze éénheid ook thans dienen te erkennen, of, door niets voor deze menschen te doen, dezelve ontken nen. in welks laatste geval het geheele feestlawaai een immoraliteit wordt Met dank voor de plaatsing, VERITAS. Wanneer men het geld, bestemd voor de P October-feesten aan Maatschappe lijk Hulpbetoon zou schenken, is er geen enkele reden waarom men dat ook niet met het geld voor andere feestelijk heden zou doen. Alkmaar zal dan een doode stad wor den en zelfs het groote historische ge beuren zal in deze moeilijke tijden geen voorbeeld ter opwekking van saamhoo- righeld meer kunnen zijn. Wij veronderstellen, dat groote groe pen uit onze burgerij ep voornamelijk de middenstand wiens belangen te vaak over het hoofd gezien worden wanneer inzenders voorstel aanvaard werd ,een ernstig woord van protest zouden doen hooren. Zoolang Maatschappelijk Hulpbe toon, dank zij een groote gemeentesub sidie, aan haar verplichtingen kan vol doen, gelooven wij niet, dat er eenige aanleiding kan zijn den 8 October-dag in Alkmaar onopgemerkt te laten Red. Alkm. Crt 4 October. Men schrijft ons: De Wereld-dierendag is weer in aantocht, de vierde October, de sterfdag van den hei ligen Franciscus van Assisi Laat ons allen eens overwegen hoe zich de liefde en recht vaardigheid jegens de sprakeloozen, de die ren, sedert den tijd van dien Heiligen in wijde kringen ontwikkeld hebben Vooral zij, die zoo spoedig zeggen: „Waarom al die moeite? Het helpt toch niets! De menschen zijn zoo wreed, je verbetert ze toch niet" moeten zich van dit feit eens goed rekenschap geven. In dien tijd van den Heiligen was de mentaliteit der menigte nog zoo, dat men wel een heilige moest zijn om in het dier den oioeder te zien. De gedachtenwereld der menschheid evolueert en dit blijkt o.a. dat thans zelfs groote kranten hare kolommen voor de dieren open gaan stellen. Zoo heeft o.a. de hoofdredacteur-van de „Essener An- zeiger" het vorige jaar het volgende artikel aan den 4 Octoberdag gewijd „Pijn, smart en ellende zijn in de dieren- oogen in al hunne aandoenlijkheid even goed te lezen als in menschenoogen Ook levens vreugde en levensblijheid drukken deze oogen duidelijk uit. Het is geen overdreven gevoe ligheid van den mensch als hij dit opmerkt. Wie daarover glimlacht, verheuge zich niet over zijne hardheid. De mensch doet iets na tuurlijks als hij het voor het dier opneemt, martelingen nalaat en tegen dierenmishan deling strijdt. Waarom zooveel woorden voor het dier, nu in dezen oceaan van ellende zoo vele menschen verdrinken? Omdat het een eenvoudige eisch der menschelijkheid is, de menschenwaarde wakker te roepen en op te kweeken. De mensch, die dieren kwelt eir daardoor zijne kwade hartstochten voedt, is ook geen goed mensch voor zijn naasten. De loutering van den mensch begint bij het dier! Een mensch, die medelijden voor het dier heeft, zal in den regel ook den bedelaar nier voorbij gaan. Wie zijn stem voor het dier verheft, weet, dat hij in gezelschap is van. de ffroote geesten van onze cultuur, die allen iefde voor het dier hebben gekoesterd. Vrienden in den strijd voor het gemartelde dier, denkt op 4 October nog eens in het bij zonder aan onze jongere broeders en wapent u met nieuwen moed. Ons werken voor het dier zal steeds grooter succes opleveren en tegelijkertijd ook het kweeken van gedachten van liefde en rechtvaardigheid jegens de menschen op hooger geestelijk peil brengen. Hedenmiddag heeft alhier een droevig on geval plaats gehad. Omstreeks half twee is een grinttrein nabij de remise door totnutoe onopgehelderde oorzaak uit de rails geloo pen, met het treurige gevolg, dat een der arbeiders, die van den trein wilde afsprin gen, bekneld raakte, juist tusschen twee op elkaar ingereden wagons, uit het middelste gedeelte van den trein. Toen de ongeveer 40 arbeiders naar hun makker op zoek gingen, vonden zij hem, den 40-jarigen H. van den Kommer, uit Uitgeest, tusschen de gederailleerde wagons. Al spoe dig bleek, dat de dood onmiddellijk was in getreden. Een inmiddels opgebeld geneesheer kon slechts dit droeve feit constateeren Het slachtoffer, een los-werkman bij de spoorwegen, laat een vrouw en vijf kinderen achter. Ongeveer een kwartier, nadat het trein ongeluk gebeurd was, hadden we een onder houd met den heer B. Zwijnenberg, even eens ujt Uitgeest, die, waarschijnlijk door wat ongelukkig springen, verkeerd was ge sprongen, hoewel hij er overigens nog best was afgekomen. Nog diep onder den indruk van het ge beurde, deed de heer Zwijnenberg zijn ver haal: We reden, ik denk met een man of 40, op den zoojuist ontspoorden grinttrein, nabij de remise, toen we allemaal opschrikten door een hevig gekraak. Wat er gebeurde en waar dit geluid vandaan kwam, drong nau welijks tot ons door. Als één man sprongen we naar beneden en al spoedig bleek, dat we !;een van allen ernstig gewond waren. Al- een ik was wat ongelukkig neergekomen en als in een bliksemflits dacht ik, dat er iets gebroken was. Gelukkig heeft de dakter niets ernstigs geconstateerd en-als 't niet meer is, dan ben ik heel tevreden. U begrijpt, me neer, ik ben nog wat zenuwachtig, ik heb nog nooit zooiets meegemaakt. Wat de oorzaak van de ontsporing is? Ja, daar begrijpen we geen van allen wat van; de grond is niet verzakt, het materiaal is uitstekend en we hadden slechts een matig vaartje. Dat er ondertusschen een van ons om het leven is gekomen, is nog het ergste van alles. Ondertusschen was het, door de ontstane treinvertraging, zeer druk geworden op het anders op dat uur zoo stille station en ieder een besprak meewarig het tragische trein ongeval. De materieele schade is niet aanzienlijk, na een half uur had het treinverkeer weer gere geld plaats. Als een loopend vuurtje was het doodelijk ongeval door de stad gegaan en velen spoed den zich naar de plaats des onheils, waar echter weinig meer te zien was dan een paar gekantelde grintwagons. KINDJE GEDOOD IN PURMEREND. Gisteren, tegen den avond, reed een auto geladen met bussen melk, langs den Kanaal dijk. In de cabine reed mede het 6-jarig doch tertje van den heer Witkamp, wonende aan den Kanaaldijk onder de gemeente Pur- merend. Het meisje deed zulks wel meer Al spelende viel het kind, doordat de deur 'van de cabine open ging, uit den auto. Zij kreeg het achterwie1 over het buikje en was onmid dellijk dood. DOODELIJK ONGELUK OP HET HEILIGLAND. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft op het Heiligland een ongeluk p aats Ke had met doodelijken afloop Het 2-iarie zoontje van den heer van Santen stond even bij een buurvrouw aan de overzijde van de straat terwijl de moeder in de deur stond, en stak plotseling de straat weer over naar huis. Op hetzelfde mo ment passeerde een vrachtauto in de richting der stad. Hoewel de chauffeur hevig remde, kon hij niet voorkomen dat een der wielen over den kleine heen ging, waardoor deze zwaar aan het hoofd gewond werd Nadat de moeder radeloos met het kind op den arm heen en weer had geloopen, werd de klei ie hevig bloedend in café de Boer binnen gebracht, waar de Keer W. Bulens, lid naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 mM. te Helsingfors. Laagste barometerstand 757.0 mM. te Andünes. Verwachting, geldig tot den avond van 30 September; Zwakke veranderlijke wind; later uit zui delijke richtingen; nevelig tot zwaar of half bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig verandering in temperatuur. Weerover zicht, Terwijl in het oosten en zuiden de lucht* drukverdeeling zich niet noemenswaard wij* zigde, kwam er in het westen een groote ver- andering tot stand. Op de plaats op den oce aan, waar gisteren een luchtdruk beneden 750 mM. gevonden werd met stroomen uit Zuid-Oost en Zuid, is de barometer gestegen tot dezelfde hoogte als in Finland. Deze ba rometerstijging is reeds tot IJsland genaderd en geeft daar aanleiding tot een inval van kouderen wind uit het Poolgebied. In het Zuiden kwam plaatselijk nog zware regen voor, thans echter ook aan c!e Baskische kust Voor onze omgeving is voorshands nog wei* nig verandering in den toestand van droog weer met continentale winden en des nachts en des morgens mist in het vooruitzicht met continentale winden en des nachts en aes morgens mist in het vooruitzicht. van de E. H. B. O. die toevallig passeer de, de eerste hulp verleende, waarna het kind door een particulieren auto naar het centraal ziekenhuis werd gebracht waar het bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Den autobestuurder treft geen schuld, de remmen van den vrachtauto bleken in orde te zijn. NOG BEST AFGELOOPEN. Op den hoek Krelagestraat-Van der Kaaystraat is gisteravond een 3-jarig meisje aangereden, dat plotseling den wag overstak en tegen het spatbord van een passeerenden auto aan liep, waar door zij op de straat kwam te vallen. Zij kreeg een lichte verwonding aan het voorhoofd en door het vallen enkele on beduidende ontvellingen aan knieën en armen. Een geraadpleegde dokter con stateerde geen afwijkingen. DOODELIJK ONGEVAL TE PURMEREND. Motorrijder rijdt in volle vaart ♦egen een gespannen touw. Na de landbouwfeesten, gisteren te Purmer- end gehouden, is een ernstig ongeluk ge beurd. Op de Westerstraat worden ieder jaar tijdens deze feesten s avonds volks feesten gehouden. Deze trekken altijd zeer veel publiek. Ook van buiten de gemeente. Na afloop gisteravond heeft men het touw dat ter afscheiding dwars over de Wester straat was gespannen, niet verwijderd. Men plaatste op ongeveer 10 M. afstand een bord met het opschrift verboden rijweg, benevens een lantaarn met rood licht. Vannacht ongeveer 2 uur kwam de 21-jarige motor rijder D. Musch uit de Purmer met flinke vaart uit de garage Kortus en reed tegen het touw. Hij werd door het touw aan de borst geraakt en ongeveer 6 M. weggeslingerd. Met een ernstige schedelbreuk is hij opgenomen en naar het gemeenteziekenhuis te Purmerend vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter reeds te zijn overleden. De ouders van den jonge man werden direct gewaarschuwd. De vader bleek dusdanig overstuur, dat men het raad zaam achtte, hem in het ziekenhuis op te nemen. 1 y IS DAT UW HOND? Bij Ch. Oostinga, Voormeer 32a, al hier, is een groote zwart© hond komen aanioopen. Het dier is aldaar terug t* krijgen. STADSZENDING. Zondagmiddag 3 uur en Zondagavond 8 uur worden in het gebouw „Waakt 31 Bidt" conferentie-samenkomsten gehouden van bovengenoemde instelling, EEN VERLATEN WESPENNEST. Voor één der ramen bij den heer v. d- P°'> Ridderstraat, is een verlaten wespennest ge ëtaleerd, gevonden door J. H. Kluft, alhier. Voor natuurliefhebbers is dit zeer interen sant TER BESCHERMINO VAN HET OPENBAAR ONDERWIJS. Wij herinneren er aan, dat morgen in de groote zaal van de Harmonie te 3 uur eeü provinciale meeting zal worden gehouden* waarbij de heeren Krabbendam, lid H. B N- O- G. en v. Wever, oud-wethouder va° onderwijs te Zaandam, zullen spreken over het gevaar, dat de openbare school bedreigt in verband met de voorgestelde wijzigbigefl door de reegering. LEVERINGEN. De levering van de gedurende d* maand October 1933 voor de Kon Land macht benoodigde kaas is opgedragen aan den heer A. Hennemaa alhiat-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 20