DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY POGING OM EEN RIJKSVELDWACHTER TE OVERRIJDEN 1 RIJWIELDIEFSTALLEN. DIERENMISHANDELING. overkwam en 'n beiaard echtpaar, dat door hem werd onderhouden. Ook werd in dit verhaal nog genoemd de persoon van een inmiddels overleden make laar te Alkmaar. Mr. van Leeuwen speelde eveneens nog een rol in dit relaas. Zijn vrouw was 20 jaar ziek geweest en als door een wonder genezen, zoodat hij op den bewusten dag met haar was gaan schaatsenrijden en dit feit had hem ook veel emotie gegeven. Hij was krankzinnig van drift geweest en kon niet rea'iseeren. wat hij dien avond had uitgespookt. Wel wist hij dat hij polo op straat had uitgestrooid. De op telefonisch verzoek van zijn dochter gearriveerde rijks- en gemeente politie had hij aangifte gedaan van den gefin- gcerden inbraak en diefstal. Ook aan de ver zekeringsmaatschappij had hij kennis ge geven. De president opperde de veronderstelling, dat hij later het geld weer had willen op delven om er dan mooi weer van te spelen. Deze aangifte getuigde van een zeker over leg. Verdachte bleef er bij. niet toerekenbaar te zijn geweest. Hij had nog pl m. 1000 met die handeling verspeeld. Majoor Steen verklaarde opgebeld te zijn in den nacht van 29 op 30 Januari en had zich in gezelschap van veldwachter Geertse- ma naar de woning van verdachte begeven. Getuige vond in de woning wel een eenigs- sins ontredderden toestand, doch nergens spoien van inbraak. Niettemin deed ver dachte aangifte van diefstal uit de brandkast en 'n beursje van zijn dochter. Bij nader ondeizoek had majoor het hier boven gereleveerde bedrag gevonden in het kolenhok. Voor het zoover kwam was het geheele po- litie-apparaat in werking gesteld en werd een speurhond gebezigd en dactyloscopische proeven genomen. De woning van verdachte werd reeds te voren op verzoek van verdach te 's nachts bewaakt, omdat er nabij het buis verdachte dingen zouden gebeuren. De president veronderstelde, dat dit misschien al een soort voorbereiding was van verdachte met betrekking tot de gefingeerde inbraak Majoor Steen deelde nog mede, dat ver dachte al eens de aandacht had gevestigd op zijn schoonzoon in verband met de plaatsge grepen inbraken. De arbeider Borst had in den Hollenweg op 16 Februari in een vuile envelop gevon den 'n bankbiljet van f 100, één van 50 en 5 bankbiljetten van 10. Verdachte erkende geld op straat te hebben geworpen, hoeveel wist hij niet meer. De officier vermeende, dat verd. in fi- nancieele moeilijkheden was geraakt door de manipulaties van zijn schoonzoon. In ver band daarmede was de handeling van den verdachte volkomen te verklaren. Al hulde verdachte zich nu ook in allerlei dwaze en geheimzinnige uitleggingen, de officier was overtuigd dat alles was geënsceneerd om zich het bedrag toe te eigenen en een straf baar opzet was gesmeed. Het verstopte geld kon wachten tot de verzekeringsmaatschap pij Blom en v. d. Aa zou hebben uitbetaald Het rapport van Dr. Hoeneveld maakte niet den indruk dat verdachte niet toereke ningsvatbaar zou zijn. En al zijn de inlich tingen omtrent hem gunstig, de officier kon niet ontveinzen, dat deze daad verre van mooi was. Spreker eindigde zijn requisitoir niet te vorderen een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Mr. Prins bracht in zijn pleidooi naar vo ren, dat de zaak niet zoo eenvoudig is als zij aan den officier toescheen. Als men nagaat de vele perioden, die verdachte heeft medege maakt, dan was deze zaak volkomen onbe grijpelijk. Pleiter bracht nog verschillende familie aangelegenheden ter sprake, ook met betrek king tot den schoonzoon, om aan te toonen hoezeer verdachte daardoor in moeilijkheden was geraakt. Zijn pgingen om dit jonge mensch op het pad der deugd te houden had den ten eenen male gefaald. Nu was de man zelf de dupe van deze relatie met dit buiten gewoon misdadig aangelegde jonge mensch. De kinderachtige ineenzetting van de ge fingeerde inbraak gaf pleiter motief sterk te twijfelen aan de toerekeningsvatbaarheid van den verdachte. Pleiter eindigde zijn plei dooi met te conctydeeren ontslag van rechts vervolging met betrekking tot de verduiste ring en wat betrof de valsche aangifte een feldboete of een voorwaardelijke straf zon er bijzondere voorwaarden. Een Alkmaarsche timmerman de 23-jarig< Nicolaas Hendr. V., had zich schoon te wasschen van een tegen hem bestemde ver denking van het hoogst ernstige feit, dat hij in den nacht van 29 op 30 Mei op den Mid delweg te Uitgeest den rijksveldwachter Til- stra had getracht of althans bedreigd hem van het leven te berooven of zwaar lichame lijk letsel toe te brengen, door met zijn huur auto met geweld op dezen ambtenaar in te rijden. Dat zijn opzet niet was gelukt, moest worden toegeschreven aan de vlugheid waar mede Tilstra op zijde wist te springen. Meer subsidiair was aan den timmerman ten laste gelegd, dat hij niet op eerste vorde ring had gestopt en met gedoofd achterlicht en verhoogde snelheid was doorgereden, ten einde Tilstra en zijn collega Bennebroek te beletten de voorgenomen controle uit te oefe nen en het nummer te noteeren. In deze zaak werden gehoord de rijks veldwachter Tilstra en de gemeente-veld wachter Bornebroek beiden te Uitgeest. Als raadsman en verdediger fungeerde mr P. Langeveld. Verdachte ontkende de veldwachters te hebben opgemerkt, hetgeen door den presi dent sterk werd betwijfeld, vooral omdat ver dachte zou zijn gewaarschuwd door een mede-inzittende en hij had geantwoord Barst vent! Rijksveldwachter Tilstra, als ge tuige gehoord, verklaarde met collega Bor nebroek op den Middelweg dienst te hebben gedaan, zij ontwaarden een aankomenden auto in woeste vaart en'Tilstra gaf het stop- teeken. teneinde den automobilist daarover te onderhouden. Getuige stond onder het licht van een straatlantaarn en kon dus hee goed worden waargenomen. De automobilis' gaf geen aandacht aan het gebaar, doch reed met volle kracht o»p den get. in. Deze gevoelde zich in zijn vrijheid van handeling en zelfs zijn leven bedreigd. In het proces kwam naar voren dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs, wat als een be zwarende omstandigheid kon gelden. Veld wachter Bornebroek verklaarde conform zijn collega. Dienzelfden nacht hadden de veld wachters in Alkmaar een onderzoek inge steld naar den bestuurder van het genoteer de nummer en leidde het spoor naar ver dachte. De officier achtte het opzet bewezen en re- quireerde ter zake poging tot doodslag 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Langeveld prees verdachte als een uitstekend vakman en achtte het trekken van een parallel met smokkelauto's onjuist. Deze ontzien niets en niemand, wat hier niet het geval is. Ook bevond in den auto zich iemand met een rijbewijs, wat in het voordeel van verdachte pleitte. Ten slotte mm mr. Lange veld aan dat verdachte de veldwachters niet had gezien en concludeerde vrijspraak. Er volgde nog re- en dupliek. wijziging in het requisitoir te brengen en het persisteerde dus bij zijn eisch van 1 jaar ge vangenisstraf. Uitsraak 10 October. Qemeetitecadeti De Haagsche rechtbank heeft vonnis gewezen inzake verschillende rijwiel diefstallen. Er werden straffen opge legd van één en anderhalf jaar. Tegen een paar rijwieldieven werd voorts geëischt een straf van één en twee jaar. De advocaat-generaal bij den hoogen raad, mr. Besier, nam conclusie in de zaak van W. Rijsten, veehouder te Rui- nerwold (Dr.) ten aanzien van wien het gerechtshof te Leeuwarden bewezen heeft verklaard, dat hij in December 1932 opzettelijk aan 6 paarden en 5 run deren, welke hem toebehoorden, het noodige levensonderhoud heeft onthou den door deze dieren te doen verblijven in een grasland, dat niet voldoende voedsel bood, terwijl de slooten waren toegevroren. Het hof heeft deswege ver dachte tot 14 dagen hechtenis voorwaar delijk veroordeeld. Mr. Besier concludeerde tot verwer ping van het beroep. Arrest 3 October. MOORDAANSLAG. Zijn vroegere verloofde met een mes gestoken. Het Haagsche gerechtshof wees heden ar rest in de zaak tegen een huisknecht-chauf feur P. J. W„ die door de rechtbank aldaar tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld ter zake, dat hij in Februari van dit jaar in de Balistraat te den Haag de Duitsche dienstbode Elfrida Schermer, met wie hij vroeger verkeering had, met een mes in de borst heeft gestoken, waardoor deze zwaar lichamelijk letsel heeft bekomen. Het hof be vestigde dit vonnis. COCA 1 NE -H A ND E L. Eenige maanden geleden heeft de Rotter damsche rechtbank een aantal zaken behan deld, die betrekking hielden met een door middel van zoogenaamde cocaïne gepleegde oplichting van een groentenkoopman. Bij deze zaak waren twee caféhouders en een chauffeur betrokken. Bij de eerste behande ling was gebleken, dat men den groenten- koopman aetocoline had verkocht in plaats van cocaïne. Daarbii was een der caféhou ders voor den andere als tusschenpersoon opgetreden. Nadat de groentenkoopman een bedrag van 2400 had betaald, werd hem 2 K.G wit poeder in 4 flesschen en 20 kleine fleschjes geleverd. De caféhouder-tusschen persoon zou ook zorgen voor een kooper, die de cocaïne weer van den groentenkoop man zou afnemen. Er was, nadat een monster getoond was. een afspraak gemaakt in het hotel Coomans. De groentenkoopman was daar per auto verschenen. In den wagen liet hij, .verstopt onder groenten, de flesschen cocaïne achter. Hij was nog maar even in het hotel, toen de aspirant kooper zich meld de. Na eenige oogenblikken met elkaar te hebben gesproken, werd de aspirantkooper aan de telefoon geroepen. Toen hij wat lang wegbleef, ging de groentenkoopman infor meeren, om tot de ontdekking te komen, dat de man verdwenen was met den auto, waarin zich de flesschen cocaïne bevonden. Bij de eerste behandeling is de caféhouder tusschenpersoon veroordeeld tot 2 jaren ge vangenisstraf, in welke straf hij berust heeft Ook de chauffeur, die zich als aspirant-koo- per had voorgedaan en die de cocaïne van den groentenkoopman had gestolen, werd door de rechtbank veroordeeld. Tegen den anderen caféhouder had het O. M. wegens heling 1 jaar gevangenisstraf geëischt, want deze caféhouder had later dezelfde flesschen weer van den chauffeur teruggekocht. In deze laatste zaak gelaste de rechtbank een nieuw onderzoek, teneinde uit te maken, welke rol deze man in de geheele zaak ge speeld had. De nieuwe behandeling had gister plaats voor de rechtbank te Rotterdam. Verdachte beweerde, evenals bij de eerste behandeling, dat hem de herkomst van de cocaïne niets bekend was. Van het complot om den groentenkoopman weer van het ge kochte poeder te ontlasten had hij niets ge- wten. De andere caféhouder, die nu als getuige werd gehoord, verklaarde echter, dat ver dachte van alles op de hoogte zou zijn ge weest, ja sterker nog, dat van hem het plan om den groentenkoopman op een zoodanige wijze beet te nemen was uitgegaan. Ver dachte had er zich ten sterkste tegen verzet, _.d,e ?r°entenkoopman achteraf nog schadeloos zou worden gesteld, zooals ge tuige gewild had. De vrouw van dezen getuigenden caféhou der verklaarde, dat op den dag, dat het poe der aan den groentenkoopman werd geleverd, verdachte met haar man samen in den kelder waren geweest, waar zij de flesschen van etiketten hadden voorzien. Aan die etiketten moet verdachte al gezien hebben, dat hij later voor een belachelijk lagen prijs de cocaïne weer van den chauffeur gekocht had Het O. M. achtte schuldheling bewezen, maar uit de getuigenverklaringen is wel ko men vast te staan, dat ook deze verdachte in het géheele complot betrokken geweest is Het O. M. vond dan ook eeen aanleiding om ZUID- EN NOORDSCHERMER Dezer dagen vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester de Groot De begrooting van hete B. A. werd z.h.s goedgekeurd tot een bedrag van 1900 in ontvang en uitgaaf. Daarbij werd toegestaan een subsidie uit de gemeentekas van 1000 over 1934. Hierop deed de voorzitter mededeeling van een bij hem ingekomen schrijven van den commissaris der koningin, waarbij deze meldde, voornemens te zijn op 3 October a s. een ambtelijk bezoek aan de gemeente te brengen. Van het hoofd der school te Driehuizen was bericht ingekomen, dat zich geen enkele leerling voor het vervolg-onderwijs heeft doen inschrijven. Alsnu is aan de orde de voorloopige vast stelling van de rekening van het electrici- teitsbedrijf over het dienstjaar 1932 en van de gemeenterekening over datzelfde jaar. De rekening van het bedrijf sloot als volgt: Rekening van baten en lasten (gewone dienst): ontvangsten f 10408.86, uitgaven 11240.25%, nadeelig saldo 831.39%; kapitaaldienst: ontvangsten 2164.42, uit gaven 2925.22. nadeelig saldo 760 80. Geadviseerd werd tot goedkeuring, waar toe de raad besloot. De gemeenterekening sloot als volgt: Gewone dienst: inkomsten 47557 59, uitgaven 47390.75%, batig saldo 166.83%. kapitaaldienst: inkomsten f 734.91, uit gaven 947.50, nadeelig saldo 212.59 De gemeenterekening is door de commissie grondig nagezien en eveneens in volmaakte orde bevonden. Echter konden eenige bevel schriften niet worden gezien, omdat deze stukken bij de justitie berusten. Mitsdien stelde de commissie voor, de vaststelling der rekening aan te houden tot tijd en wijle deze bevelschriften weder ter beschikking van het gemeentebestuur zullen zijn. Alles werd in de juiste orde bevonden en ook ten aanzien van de ontbrekende bevelschriften bleken de bedragen en de boekingen voldoende, alleen de commissie kon de bevelschriften niet zien en dat alleen is de reden van dit voorstel. De voorzitter stelde in het licht, dat het zijns inziens beter is, waar de wettelijke voor schriften thans die voorloopige vaststelling eischen, ondanks het formeel ontbreken dier mandaten tot die vaststelling over te gaan, zij het dan met de restrictie, dat de rekening wordt goedgekeurd, behoudens nader te blij ken juistheid van de nog ontbrekende stuk ken. Zoolang de gemeenterekening niet is vastgesteld, kunnen de opgaven volgens de wet op de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente niet worden vastgesteld door B. en W. Deze opgaven zijn bereids op gemaakt en in de Donderdag gehouden ver gadering van het college behandeld en in orde bevonden, doch vaststelling definitief kan zóó niet volgen en daar zitten belang rijke gevolgen aan vast. De conclusie der commissie, strekkende tot aanhouding der voorloopige vaststelling, door den voorzitter in stemming gebracht zijnde, werd aangenomen met alleen de stem van den heer Heinis tegen. Gunstig werd beschikt op een rekwest van het bestuur der plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken om subsidie, in dier voege, dat het subsidie gesteld wordt op 12.50 inplaats van op 25 als gevraagd werd. Een uitvoerige discussie ontspon zich omtrent een verzoek van den agent der ar beidsbemiddeling, den heer IJ. Molenaar, om „een behoorlijke verhooging" van diens jaar wedde. Z.h.s. werd besloten het rekwest Molenaar aan te houden tot bij de begrooting 1934 De heer Smit was tegen inwilliging van het verzoek der oudercommissie te Groot- Schermer, om het minimum aantal leerlin gen bij het vervolgonderwijs te bepalen op 6 in plaats van zooals de verordening aan geeft op 10. Spreker vond voor een zoo gering aantal de kosten te hoog. B. en W. zouden het verzoek wel willen in willigen, doch dan de belooning van het on derwijzend personeel brengen van 1 op f 0.75 per lesuur en de belooning voor de hoofden voor het z.g. toezicht, thans bepaald op 0.25 jjer lesuur, doen vervallen. Laatst- genoemd voorstel werd aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Heinis. De heer Smit wenschte niet zijn stem uit te bren gen. Een rekwest van de afd. Groot-Schermer van den Bond van arbeiders in het Land-. Tuinbouw- en Zuivelbedrijf om brandstoffen- toeslag voor de werkloozen zal bij de bespre king over de werkverschaffing worden be handeld. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om Hillebrand Kieft Pzn. Jr. in samen werking met de Diaconie te Groot-Schermer, te doen plaatsen voor twee jaar op1 blui- deninstituut. De kosten bedragen 200 per jaar, waarbij komen de kosten van kleeding enz. geschat op f 50 per jaar. De diaconie deelt in de kosten voor de helft. Op voorstel van B. en W. en na uitvoe rige toelichting door het college werd een crediet verleend van ten hoogste 3000, om in beginsel en behoudens nadere vaststelling van de plannen door den raad, verschillen de uitbreidingen te maken aan het electnscn net der gemeente, teneinde verschillende daarvan thans nog verstoken ingezetenen electrisch licht te verschaffen en zoo mogelijk ook waterleiding, als daartoe op niet te be zwarende voorwaarden de medewerking van het P.W.N. kan worden verkregen. De werk zaamheden zullen worden uitgevoerd door werklooze arbeiders. Op die wijze, waar deze arbeiders toch aan werk moeten worden ge holpen, kan de loonfactor practisch worden verwaarloosd. Het plan omvat voorshands de Noordeindermeer, de woningen aan het dijkje van Driehuizen naar Graftdijk, den Meningweersweg, het perceel van den heer E. Vis nabij Driehuizen. Op verzoek van den heer Vaalburg werd ook nog een aansluiting in de Boekelerweg in het voorloopige plan opgenomen. Nu de raad zich in beginsel accoord met het plan heeft verklaard, zal het dagelijksch bestuur zich in verbinding stellen met de betrokken ingezetenen en de directie van het provinciaal waterleidingbedrijf. Het is de bedoeling de aangeslotenen aan deze nieuwe netsgedeelten op de gewone wijze en naar de gewone tarieven volgens de verorde ning van stroom te voorzien. De heer van der Laan beoleitte aansluiting der gemeente aan de rijkssubsidieregeling voor de werkverschaffing. Spreker heeft met zijn medelid, den heer Vaalburg, een onder houd gehad met den rijksinspecteur voor de werkverschaffing, den heer Kikkert, burge meester van Beemster Volgens spreker heeft deze uitdrukkelijk gezegd, dat belastingver- hooging niet door den- minister zal worden geëischt. Ook de voorzitter heeft met den inspecteur gesproken, maar tegenover dezen heeft de heer Kikkert zich niet zóó positief uitgelaten. Wel meende hij, dat de minister niet de uiterste opvoering van de belasting heffing zou eischen als voorwaarde voor de subsidieering. De heer van der Laan wees erop, dat de gemeente nu een geschikt object voor de werkverschaffing heeft bij het GEB. en dat misschien in samenwerking met een polder bestuur nog wel een ander object kan worden geschapen. Algemeen gaven de leden blijk, belastingverhooging bezwaarlijk te achten Het voorstel van der Laan werd z.h.s. aan genomen. Het rekwest inzake brandstoffen- toeslag werd aangehouden totdat omtrent de rijkssubsidie zal zijn beslist. De voorzitter achtte het niet juist reeds nu een beroep op de rijkskas te doen. Voorts werd besloten, B. en W. te machti gen, op de gewone wijze en dus tot nadere be schikking voort te gaan met de werkverschaf fing. Het noodige crediet daartoe wordt mede z.h.s. verleend en zal nader bij suppletoire begrooting worden geregeld. De heer Heinis vestigde de aandacht op enkele kleine reparaties aan gemeentelijke eigendommen. Alvorens de vergadering te sluiten, bracht de voorzitter, als burge meester eener gemeente, wier wel en wee zoo nauw verbonden is aan de Schermer van harte hulde aan hen, die de Schermerfeesten bij de herdenking van het 300-jarig bestaan van den polder tot zulk een welgeslaagd his torisch gebeuren hebben gemaakt. De heer van der Laan bracht, als lid van de feetscommissie, dank voor des voorzitters vriendelijke woorden van deze plaats tot die commissie gericht. Hierna sluiting. HOORN. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder leiding van burgemeester mr Leemhorst. Aanwezig alle leden. Vastgesteld werd de rekening van het Pro- testantsche Weeshuia over 1932. Deze reke ning wijst aan, wat den gewonen dienst be treft: ontvangsten 21311.35%; uitgaven 18.661.13%; voordeelig saldo 2650.22; wat den kapitaaldienst betreft: aan uitgaven 10571.56; ontvangsten 8078.40; nadee lig saldo 2493.16. Aan de orde kwam een voorstel inzake buitengewone aflossing van geldleeningen. Het betreft hier het indertijd bij de overna me van het Prov. El. Bedrijf door het Prov Bedrijf overgenomen aandeel in de eenige geldleeningen der gemeente. B. en W. hebben tegen deze buitengewone aflossing op zich zelf geen bezwaar. Het college dede het voorstel, het bedrao van 35.700 door de gemeente te doen over nemen tot gedeeltelijke dekking van de kos ten van verbouwing van het schoolgebouw der r.-k. school voor U. L. O. Wat de sub B bedoelde buitengewone af lossing betreft, zouden B. en W. willen vol staan met de bereidverklaring van de ge meente om aan eene buitengewone aflossing door het provinciaal electriciteitsbedrijf op 1 October 1937 medewerking te verkenen Eene beslissing omtrent hetgeen door de g®. meente met het alsdan vrijkomende bedrLy van 47.500, zal worden gedaan, zouden B. en W. tot het jaar 1937 willen uitstellen, aangezien zoodanige beslissing in de tegen! woordige onzekere tijdsomstandigheden ol ongewenscht moet worden geacht. Het betreffende voorstel werd aangeno men. Aangenomen werd een voorstel om in ver. band met vermeerdering van werkzaamheden het salaris van den beamb'e vöor de bedie- ning van de centrale verwarmingsinstallatie in gemeenschool No. 3 te verhoogen van 363 op 400 per jaar. Tevens werd een voorstel aangenomen waarbij de machinist van het openbaai slachthuis, met terugwerkende kracht tot den datum van zijn in functie treding, in het ge- not wordt gesteld van een vrije woning. Tevens werd bepaald, dat aan genoemden titularis met ingang van 28 Nov. a.s. twee periodieke verhoogingen van 78 elk worden toegekend. Eveneens werd aangenomen een voorstel tot vaststelling van een verordening, waar bij aan onderwijzersorganisaties, die tot dus- ver geen zitting Kegben in het Georgani seerd Overleg, gelegenheid wordt gegeven haar gevoelen te doen kennen over vast te stellen voorschriften in verband met art. 125 der Ambtenarenwet 1929. Aan mej. H. Diepersloot werd pp haar ver- zoek eervol ontslag verleend als leerares aan de Huishoud- en Industrieschool voor meis- jes. Nadat de gebruikelijke stemmingen over de Raads-commissies hadden plaats gehad, werd de openbare zitting gesloten en werd ■overgegaan tot een informeele zitting. 'Jlcovinciaai 'flieuws HEERHUGOWAARD. Tot op heden werd door 103 veehouder» in de gemeente aangifte gedaan van het voorkomen van verschijnselen van mond'- en klauwzeer onder hun veestapel. Het aantal werkloozen neemt den laatsten tijd weder toe. Momenteel staan ongeveer 90 personen bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven. Vergadering Witte Kruis. Maandagavond vond, onder voorzitter, schap van den heer v. d. Meer, de najaars vergadering der afdeeling plaats in lokaal Wester. Inplaats van de heer Spiering», die be dankte, wegens vermoedelijke benoeming tot adviseerend lid van het Wit-Gele Kruis en die daarom meende, dat het beter was ook van het Witte Knis slechts adviseerend lid te blijven, werd gekozen de heer Zwarteveen. Herkozen werd de aftredende heer v. d. Meer. Beide heeren namen de benoeming aan. Naar aanleiding van het voorlezen der be schrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring vroeg de heer de Jong den heer Spie rings, om eenige toelichtingen. Deze deelde mede. dat door Aalsmeer fei telijk geen toelichting was gegeven en daar om het hoofdbestuur ook slechts een vaag omlijnd prae-advies kor. geven. Tegenover het voorstel van het hoofde bestuur om tot oprichting van een kleuter- huis te komen, was dit voorstel eigenlijk te plaatsen, want het een of het ander zou moe ten gebeuren. Momenteel was voor de op richting van -en kleuteruuis 50.000 be schikbaar. door splitsing van de reserve van Heideheuvel. Was de algemeene vergadering van oordeel, dat het voorstel Aaismeer tot oprichting van een herstellingsoord langs de Noordzeekant voorkeur verdiende, dan zou dit gebeuren Op een vraag van den heer Geusebroek wat in dit gevai de eigenlijke definitie van „kleuterhuis was. antwoordde de heet Spierings, dat hierin werden ondergebracht kinderen van den ieeftijd van 1% jaar tot den schoolrijpen leeftijd Momenteel bestaan reeds een tien a elftal kleutercor.sultatie- bureaux in onze provincie, een speciale in richting voo; kinderen, die verpleging noodig hebben, bestaat nog niet. «-en k.euterhuis is dus te beschouwen als een oractische aanvul ling op het werk dier bureaux. in Noord-Brabant is reeds door het Wit- Gele Kruis een dergelijk tehuis geopend, m den loop van het volgende iaar zal men ook in onze provincie daarover beschikken, daai dan te Petten gereed zal komen de inrichting Trein 828. Hierna werd voorgelezen het schrijven van de afdeeling Amsterdam, dat gericht was tegen het gebruiken van de reserves voor de oprichting van gebouwen, doch waarin naar voren werd gebracht de meening, men allereerst moest zorgen voor kasverster- king om in 1932 zeker te .ijn de gelden voot de dan vervallende premieleening bijeen h- hebben. Ook werd in dit schrij ven aangevoerd contra het voorstel van het hoofdbestuur, dat het inrichten van een kieuterhuis op groote bezwaren zou stuiten aangezien het Witt® Kruis op dit terrein nog geen ervaring 171. W ant in geen geval mocht er iets gebeuren met den grootsten olifant, die thans naderbij kwam en die op zijn rug een prachtig rood huisje droeg. De olifant stapte met afgemeten passen voort en toen hij met zijn kostbare vracht op zijn rug juist voor het hek was aangekomen on zii „nn£een.Van de g°rd'jntjes van de draagkoets wat tulband WppV gnmtnig £ezicht met zwarte baard en hei-gele „„beurde n CVen ,naar omlaag, om te zien wat daar wel g e- De voorlooper lag nu cp den grond voor het hek.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6