Radio-avond Dinsdagavond J&üuientand 3 Oct. en de oprichting van het tehuis tredn 828 voorloopig in de oehoefte zou voorzien. De heer de Jong vroeg op welke gronden deze laatste meening gebaseerd was. De heer Zwarteveen oordeelde, dat als te ze zaak een weinig opgang had. het getal van 60 kinderen waarvoor het tehuis te Pet ten plaats biedt, zen spoedig bereikt zou zijn. De heer Spierings voerde aan. dat men in leze in oogenschouw moest nemen, dat het eerste en hoofddoel van het Witte Kruis was bevordering van de volksgezondheid Het te genwoordige resei vefonds van Heideheuvel ad 100.300 is gedeeltelijk ook opgebracht door ieden van het Witte Kruis. (Hij memo reerde dat groote winsten ais heideheuvel de laatste jaren gemaakt had hoofdzakelijk door een zorgvuldig opgezette organisatie, daar de veipleeggelden ad f 1.75 per dag alle concurrentie konden verdragen, wel niet meer in cie mate zouden voorkomen daar juist heden de verpleegkosten per hoofd en per dag op 1-25 waren gebracht). Juist net feit dat deze geiden uit de gewone middelen voortkwamen moes! volgens hem er een aan sporing toe zijn om ze dienstbaar te stellen direct aan de opzet waarmee de vereeniging is opgericht Hierna gat hij nog eenrge inlichtingen om trent de indertijd gesloten premieleening en knoopte daaraan de beschouwing vast, dat ait het jaarverslag der hoofdafdeeiing bleek, dat reeds tamelijke sommen in papier waren belegd en bet nog altijd een open vraag blijft welke waarden her best zijn te reali- seeren, die in effecten of die in steen belegd ais de laatste floreerende inrichtingen zijn van een afdeeling, die het vertrouwen der geheele provinck achter zich heeft. Na nog eenige bespreking werd besloten de afgevaardigden in deze vri; mandaat te geven. Voot het oestuu' werd benoemd de heer Hoogland (plaatsvervanger de heer Geuse broek), voor de ieden Je heer D. de Jong (plaatsvervanger de heer Schonen). Blijkens hierna gedane mededeeling van den secretaris hadden zich voot de te ho iden moedercursus 18 dames epg« g«*ven Voor een 7-tal was nog o'aats open daar dooi zuster Leegwater ht maximum ot> 25 was bpaald. Twaalf lessen zullen worden gegeven, te vei Jee:en over November en TVcember. lr> aansluiting op de he vorige winter adad 100.000 is gedeeltelijk ook opgebracht door den heer Zwartevee.' een vervolgcursus worden gegeven Maximum aantal 25 per sonen. Aanvang na 1 januari Na een opmerking omtrent hei halen van ijs werd med'gedee;'1 dat dit t» allen tijde bij het Wirte Kruis te Alkmaar te verkrijgen was. ingevolge een met die afdiHing ge sloten contract Nadat t.og mededeel int. was gedaan op een vraag van den hec West er. dat net ver slag over de badinrichting en het consultatie bureau voor zuigelingen zv. plaats hebben in de voorjaarsvergadering, volgde sluit'ng. ZUID- EN NOORDSCHERMER HOORN. Alhier is aanbesteed de bouw van een kerk voor rekening van de vereeniging „Evangelisatie" alhier. Laagste inschrijver was de firma Van Riel en Nennings te Hoorn voor 16.939; hoogste Plooy en de Leeuw te Amsterdam voor 24 975. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund Door een dertiental vaartuigen werd hier op het IJselmeer gevangen 154 pond bot en 763 pond aal. SCHAGFN. KOEDIJK. HEILOO. NED. R.-K. MIDDENSTANDSBOND. Algemeene vergadering te Bteda. De middagzitting. In de middagzitting van gister van dc algemcene vergadering van den Ned. R K. Middenstandsbond bracht mgr P. Hopmans bisschop van Breda, vergezeld var zijn secre taris. een bezoek aan het congres. Hij gaf als zijn vurigen wensch te kennen dat alle ka tholieke middenstanders zich zouden organi- seeren in katholieke organisaties, waar zij overeenkomstig de beginselen van bun gods- dienst leven en arbeiden. Wani> er de katho lieke middenstanders op de hulp van het epis copaat willet; aanspiaak maken, moeten zij I zelf voorgaan en in de eerste plaats hun katholieke standgenooten bevoordeelen. Hierna werd de behandeling van de con clusie inzake de sociaal-economische taak der standsorgamsaties voortgezet. L>r. J. van Beurden, de prae-adviseur, de debaters uit de morgenvergadering beant woordende zeide, dat een afwijking van de verzekeringsparagraaf inconsequent zou zijn ten aanzien van andere groote middenstands- vraagstukken. Zou het verzekeringswezen in een sociale functie voorzien, dan zou ook de middenstand van onderlinge verzekering moe ten afzien. Zoo ver zijn wij echter nog niet en daarom heeft spr. ook het wezen der midden stands-coöperaties niet afgehandeld, hoewel deze een noodzakelijk kwaad zijn. Wellicht echter zal in de toekomst het beginsel der christelijke solidariteit meer doordringen, waardoor ai deze problemen zouden weg vallen. Dr. van Beurden hoopte, dat door ean krachtige actie de oidening onzer sa menleving ter hand zal worden genomen, waardoor ook ten aanzien van de verbruiks coöperaties een bevredigende oplossing kan worden verkiegen. Wanneer het distributie- wezen sociaa'-juridisch beter kan worden ge ordend, zal het mogelijk zijn, aat de coöpera ties zichzJve oplossen. Deze betere ordening moet van den middenstand zelve uitgaan, wil zij niet dat andere bevolkingsgroepen haar daartoe drijven. De hetr Kuiper (Amsterdam) vroeg stem ming over ziin voorstel om de conclusie in zake de collectieve verzekering te laten ver vallen. Dit voorstel werd bij zitten en opstaan verwol pen, waarna de conclusie ten aanzien van de sociaal-economische taak der stands organisaties werd aangenomen, evenals die ten aanzien van de sociaal-economische taak der vakorganisaties. De sociaal-politieke beginselverklaring werd vervolgens in haai geheel aangenomen. Rector Trimp brak een lans voor het af zonderlijk bestaan der katholieke jonge mid- denstandsvereenigir.g. De heer Kuiper (Amsterdam) verzocht als nog in de beginselverklaring op te nemen een bespreking van het teveel aan winkels, het huurviaagstuk en de onteigening. De prae-adviseur dr van Beurden zegde toe dat wanneer bij onderzoek blijkt dat op deze gebieden wantoestanden bestaan, het prae-advies met een betreffende conclusie zal worden uitgenreid. De beginselverklaring en hei werkprogram werden daaiop in hun geheel aangenomen, waarna de voorzitter met een dankwoord aan den pra».-adviseur de vergadering sloot. Des avonds ontving het gemeentebestuur van Breda de afgevaardigden in een receptie Vergade.ingvan heden. Nadat de H. Mis was opgedragen door den geestelijk adviseur pastoor L. J. v. d Meyoen, werd het congres heden geopend met een welkomstwoord van den voorzitter. Vervolgens werd behandeld het onderwerp „Wettelijke bescherming van het klein bedrijf' aan de hand van prae-adviezen van prol. dr. W. M. Koenraaüt en drs. H. L. Jansen. Beide prae-adviseurs kwamen tot de vol gende conclusies: 1. Een breede en welvarende bezetting van de maatschappij met de zelfstandige kleinonderneming is maatschappelijk van zeer groote waarde. Ook economisch is dit niet zonder voordeelen. 2. Bijgevolg moeten degenen, wien het al gemeen welzijn ter harte gaat, open oog heb ben voor het feit, dat en voor de mate, waarin de zelfstandige kleinonderneming uit haar economische functie meer en meer wordt verdrongen door de groot-ondernemii.g en door de coöperatieve beweging. 3. Op het gebied var de nijverheid wordt di klein-ondernemiug minder ernstig door de grootonderneming bedreigd dan op het ge bied van den detailhandel. Op het eerstge noemde terrein toch heeft eensdeels een zekere werkverdeeling tusschen groot- en klein-onderneming plaats gevonden, terwijl anderdeels bij tijaigt en frissche aanpassing mogelijkheid /an concurrentie bestaat. Op het terrein van den detailhandel echter wordt de kleinonderneming1 door de groot onderneming ernstiger bedreigd: hier toch strijden beide vormen van onderneming steeds om dezelfde economische functie. Het coöperatiewezen wordt zoowel in be paalde takken van nijverheid als in den kleinhandel /aak air ten lastige concurrent gevoeld. 4. Het verweer van de zelfstandige klein onderneming tegen de haar bedreigende grootonderneming en coöperatieve beweging kan geen steun vinden in een zoogenaamd recht op een jepaalu,. economische functie, welk recht anderen onder alle omstandighe den van die iunctie zou uitsluiten. Een zoodanig recht, hetzij verworven, hetzij op grond van het algemeen welzijn kan niet worden erkenu. 5 De grootonderneming op het gebied van de nijverheid is om economische redenen, om redenen van volkswelvaart, onmisbaar Ook op het gebied van den detailhandel mag tegen een matige opkomst van de grootonder- neminp geen bezwaar worden gemaak' 6. Wat de zelfstandige kleinonderneming in haar verhoudingen tot de grootonderne ming en tot het coöperatiewezen parten speelt, is de volstrekte ongebondenheid van de volkshuishouding, de onbeperkte vrijheid van concurrentie Mede als gevolg hiervan leeft de ongeregelde winzucht zich ten volle uit. wat betreft de middelen, welke in de onderlinge concurrentie worden gebruikt Te gen deze fundamenteele dwaling van het hui dige sociale en economische leven is het ver zet noodzakelijk, ook om h'et groote goed van de zelfstandige kleinonderneming voor de maatschappij naar wensch te kunnen behou den 7 Derhalve moeten ten aanzien van de verhouding tusschen klein- en grootonderne ming. kleinondernemingen onderling zoowel als kleinonderneminir en coöperatie zoo danige maatregelen worden getroffen, dat het vestigen, resp. uitbreiden van onderne mingen zooveel mogelijk gericht wordt naar de maatschappelijke behoefte en dat de mid delen van onderlinge concurrentie blijven binnen redelijke grenzen. 8 Teneinde de aanpassing van het getal ondernemingen aan de behoefte te benaderen, worde het onmogelijk gemaakt zich in be paalde takken van nijverheid en handel te vestigen, tenzij aan bepaalde voor onder neming en ondernemer te stellen eischen is voldaan. Binding van de middelen van onderlinge concurrentie aan redelijke grenzen houdt in, dat maatregelen op dit terrein zich niet be perken tot het weren van concurrentiemetho- den, welke in stricten zin oneerlijk kunnen worden genoemd, maar ook van die hande lingen, welke uit een oogpunt van geordend economisch verkeer ontoelaatbaar moeten worden geacht. 9. De taak om zoodanige maatregelen te treffen en door te voeren rust eigenlijk op de bij handel en industrie rechtstreeks betrokke nen, ondergebracht in publiekrechtelijke be- roepschappen. Waar deze echter vooralsnog ontbreken, moet die taak worden overgenomen door de Staatsoverheid, met deze restrictie evenwel, dat door de staatsoverheid reeds nu de geor ganiseerde groepen van betrokkenen zooveel mogelijk bij de voorbereiding en de doorvoe ring van die maatregelen worden betrokken Van avond heeft een reünie der congressis ten plaats op de Groote Markt, waar door de gemeente een concert werd aangeboden. HET ONTSLAG VAN DEN BURGEMEESTER VAN WYCHEN. Naar aanleiding van het met ingang van 14 September op eigen verzoek verleend eer vol ontslag aan den burgemeester van Wy- chen, jhr. H. L. J. M. Ryckevorsel, heeft de raad een motie aangenomen en besloten deze ter kennis te brengen van de koningin, den minister van binnenlandsche zaken en den commissaris der koningin in de provincie Uelderla; d. De motie luidde als volgt: „De raad der gemeente Wychen, kennis genomen hebbende van het aan jhr. H. L. J. M. van Ryckevorsel met ingang van 14 Sept 1933, op eigen verzoek verleend eervol ont slag als burgemeester der gemeente Wychen, overwegende, dat deze geheel onverwachte ontslagname den raad ten zeerste heeft ge troffen; overwegende, dat het volkomen vast staat, dat deze ontslagname is gevraagd on der den druk van tot nog toe niet med-ge deelde en bijgevolg voor den raad onbekende redenen; overwegende, dat naar het oordeel van den raad het eindresultaat dezer zaak mogelijk op onvoldoende of wel eenzijdige gegevens berust; overwegende, dat waar de raad met den burgemeester als voorzitter, het bestuur der gemeente vormt, het recht vaafdigheidsgevoel toch zeker met zich brengt, dat deze aangelegenheid volkomen tot klaarheid wordt gebracht; besluit deze motie ter kennis te brengen van de koningin, den minister van binnenlandsche zaken en den commissaris der koningin in de provin cie Gelderland. DE ZEEVAARTSCHOOL TE ROTTERDAM HONDERD JAAR. Gister heeft de Rotterdamsche zeevaart school haar honderdjarig bestaan op een voudige wijze gevierd. Omstreeks elf uur arriveerde prins Hen drik, die beschermheer is van het eere-comité, dat zich ter gelegenheid van de herdenking van het honderdjarig bestaan had gevormd, in gezelschap van zijn adjudant kapitein-lui- tenant-ter-zee Termijtelen ten stadhuize. Even later arriveerde ook de minister van onder wijs, mr. Marchant. In de groote burgerzaal zijn daar ook de leden van het eere-comité en het uitvoerend comité tot herdenking van het eeuwfeest, be nevens vele leerlingen en oud-leerlingen der zeevaartschool door het gemeentebestuur ont vangen. Hierna begaven allen zich naar het school gebouw, waar de prins een gedenkplaat ont hulde. De burgemeester aanvaardde deze plaat met een toespraak tot den prins, tot wien hij zeide de handeling van het onthul len niet te beschouwen als een formaliteit zonder meer, maar als een daad, voortsprui tend uit zijn warme belangstelling voor het zeevaartkundig onderwijs en als een hulde zijnerzijds aan het zeevarende deel der natie. De zeevaartscholen te Amsterdam en E)en Helder, alsmede de Vereeniging'van Neder landsehe gezagvoerders en stuurlieden ter koopvaardij hadden ter gelegenheid van dit eeuwfeest bloemen gezonden. Na de onthulling hebben de, prins, de bur gemeester, de comitéleden, directeur en leeraren zich aan een noenmaal vereenigd in het gebouw van de Kon. roei- en zeilvereni ging „De Maas". ENGELSCHE BELANGSTELLING VOOR ONZE ONTWATERINGS- WERKEN. Dinsdagmorgen kwam te Hoek van Hol land aan een groep Engelsche ingenieurs en bestuurders van waterschappen, o.w. de hee- ren Dobson en Roseveare van het Engelsche departement van landbouw en de Nederland sehe landbouwconsulent te Londen, ir. Ger ritsen. Dit bezoek is een vervolg op het in 1927 in ons land ingestelde onderzoek door een Engelsche regeeringscommissie naar de wijze van uitvoering van ontwateringswerken in ons land, daar in Engeland de ontwate- ring van drassige gronden dezelfde moei lijkheden biedt als in ons land. Het bezoek droeg ditmaal geen officieel karakter, maar was georganiseerd door den oud-hoogleeraar Pu e'emans van de technische hooge- school op verzoek van Nederlandsehe inge nieurs, die bij de ontwateringswerken in En geland betrokken zijn. Met een boot van den rijkswaterstaat voer het gezelschap den Nieuwen Waterweg op, waarbij ingenieurs van den rijkswaterstaat inlichtingen verstrekten over dezen vaarweg en over de havenwerken van Rotterdam. Te Maassluis werd een bezoek gebracht aan het nieuwe motorgemaal van het waterschap Delfland, waarover de hoofdingeieur ir. K. Kolff een korte causerie hield. Via R°tte* dam, waar de Parksluizen bezichtigd wer- den, ging de tocht per auto naar Gouda. De belangrijke sluiswerken in den w*^erw*£ Amsterdam—Rotterdam welke hier door de provincie Zuidholland worden uitgevoerd, werden bestudeerd, waarbij ook de uitvoering van grondwerken in werkverschaffing bijzon dere belangstelling had. Per trein werd de tocht voortgezet naar Zwolle, waar jhr. C E. W van Panhuys, directeur van het Rijksbureau voor Ontwatering, een causerie hield over de ontwatering in Nederland nt algemeenen zin, in verband met het voorne men tot het uitvoeren van dergelijke werkea in Engeland. Over de belangrijke inpolderingen in het waterschap Vollenhove sprak in een causerie ir R. VerLoren van Themaat. Gister maakte het gezelschap een rondrit over de inpolderingen van Vollenhove en Giethoorn, waarna de reis werd voortgezet naar Leeuwarden, waar een groot veeteelt bedrijf werd bezichtigd en 's avonds de Zui derzeefilm vertoond werd onder voorlichting van den directeur-generaal der Zuiderzeewer ken ir. V. J. P de Blocq van Kuffeler. Vandaag volgt een rit over den afsluitdijk met bezichtiging van de sluiswerken, een be zoek aan den Wieringermeerpolder en aan de sluiswerken te IJmuiden. BEKEND PHARMACEUT OVERLEDEN. Te Amsterdam is overleden de heer G. B. Schmidt, een bekende figuur in de wereld der Nederlandsehe pharmaeeuten. Hij :s hoofdbestuurder-secretaris geweest van de Ned. Maatschappij ter Bevordering der pharmacie en hij heeft in die kwaliteit zijn stem laten hooren ter verbetering van het geneeskundig staatstoezicht, waarbij vaste pharmaceutische insfiecteurs in functie zijn gekomen. In 1880 behoorde hij tot_ de op richters van het dep Leeuwarden, in 1885 tot degenen die het departement Friesland! van de Maatschappij t. b. d. pharmacie deden ontstaan. Prof. van der Wielen wijdde aan den nu overledene in het „Pharmaceutisch Week blad" een waardeerend artikel, toen deze in 1917, bij het bereiken van den 70-jarig leef tijd. op zijn verzoek eervol ontslag was ver leend als eerste-apotheker in het Binnen* Gasthuis te Amsterdam Daarin werd toen geconstateerd, dat Schmidt van de door hem bekleede positie een der voornaamste phar maceutische betrekkingen in het land had gemaakt ..Zijn strijd voor het zelf bereiden van galenica. voor het geregeld controleeren van alles wat de apotheker niet, of slechts met groot verlies, zelf kon bereiden, heeft grooten invloed gehad op onzen geheele ge- neesmiddelenhandel. Het feit dat Schmidt controleerde en ziin oordeel, wanneer het niet gunstig luidde, niet onder stoelen en banken schoof, heeft geleid tot scherj>er toezicht, ook door den groothandel zelf, op de afgeleverde geneesmiddelen. Geen feller bestrijder der kwakzalverij dan Schmidt. die vele jaren het secretariaat der vereeniging tegen de kwakzalverij waarnam en zijn verdiensten in deze erkend zag door zijn benoeming tot eerelid dier vereeniging. SPORTFONDSENB^DEN APELDOORN EN MAASTRICHT. De dezer dagen gehouden besprekingen van het comité tot stichting van een overdekte zweminrichting te Apeldoorn en mr. J A. C. Bierenbroodspot, algemeen leider van de N V. ,.De Sportfondsen" te Amsterdam met B. en W. van Apeldoorn hebben een gunstig verloop gehad Voor de nog steeds bestaande moeilijkheid een geschikt terrein te vinden, is waarschijn lijk een goede oplossing gevonden Binnen zeer korten tiid zal een project van een overdekte, annex open-inrichting aan het oordeel van den raad worden onderworpen De vervulling van een lang en vurig ge- koesterden wensch van de Apeldoornsche zwemlustigen is nabij. De gemeenteraad van Maastricht heeft gisteren besloten ter zake van de ten behoeve van het sportfondsenbad te sluiten leening wegens het opnemen van een volks- en schoolbad, daarin de maximum-garantie van de gemeente te brengen op 245.000. MINISTER OUD VOOR DE MICROFOON. Ter aanvulling van het bericht, dat minis ter mr. P. J. Oud hedenavond van 8 tot 9 uur een radiorede zal houden, kan het Ned. Correspondentiebureau nog mededeelen, dat minister Oud den algemeenen financieelen toestand des lands en de vooruitzichten voor de naatste toekomst op een voor de luisteraars begriinelijke wijze zal behandelen. De uitzending zal over beide zenders geschieden. De minister zal daartoe gebruik maken van de studio in het gebouw van het hoofdbestuur van den P. T. T.-dienst te 's-Gravenhage. VERDACHT VAN VERDUISTERING. Op last van de justitie te Tiel is te Ewijk gearresteerd de kantoorhouder der P. T. T. aldaar Hij wordt verdacht van verduistering van onder zijn berusting zijnde gelden tot een bedrag van 1000 gld. De man, die meer dan dertig dienstjaren heeft, is in het huis van bewaring te Tiel opgesloten. VLEESCHVERGIFT1GING. Te Borne (O.) heeft zich in het gezin van den arbeider Bakker een geval van vergifti ging voorgedaan. De vader, drie dochters en een zoon, die werkzaam waren op de N.V. Stoomspinnerijen en -weverijen v/h. S. J. Spanjaard, werden onder hun werk onwel, zoodat zij, nadat geneeskundige hulp was verleend, naar hun woning moesten worden vervoerd. Vermoed wordt, dat zij onwel zijn geworden door het eten van schapenvleesch. Na de laatste opgave in dit blad werd nog aangifte van het heerschen van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer gedaan door de veehouders: Jb. Heinis, Noordeinde van Graft. Wed. B Bak, K. Spaan, K. Wiedijk Gzn., J. B. Doornbos, Jb. Stekelbos, Jb. Blaauw, R. E Schermerhorn, C. Nau, Jb. Buis Jz., C. Schuitemaker, J. Krul, Joh. Beets, C. Keppen, P. Hollenberg en B. Doornbos. De ziekte neemt ook hier dus wel zeer toe, doch vertoont zich tot dusverre ge lukkig meestal nog in lichten graad. Overplaatsingen. De wegwerkers bij de Nederlandsehe Spoorwegen, G. v. Wakeren en E. Heemsberger, worden 8 Oct. overge plaatst van Schagen naar resp. St. Pan cras en Wieringerwaard. De klerk bij de Directe Belastingen, H Bresser, tijdelijk te Schagen werk zaam, wordt weer naar zijn standplaats den Haag teruggeplaatst URSEM. In de vacature van den heer J. Schaap Dzn., lid van het polderbestuur Ursem, die periodiek moest aftreden doch wegens zwagerschap niet herkies baar was, is bij enkele candidaatstelling gekozen de heer P. Komen. Op 3 October a s. zal de ommissaris der koningin een ambtelijk bezoek aan deze gemeente brengen. De heer M L. Wale, brugknecht aan de Vlotbrug alhier, wordt met 16 Octo ber 1933 overgeplaatst als brugbaas aan de brug te Kogerpolder. Ingekomen personen. (Juli en Augustus) Mej. M. Chr 1'ames, R K B 124, van Amsterdam vV'ed VV. Struijs van der Laaken, geen, F 10. van Alkmaar. - A Balder en gez geen, en echtgen D G G '23, van Alkmaar J H. te: Burg en gezNH, C 76, van Wannenhuizen K R Labberté .r. echtgen EvI 42 van Alkmaar - L. W A M Verkaar. R K A 385 van 's Hertogenbosch - Mej H J Lintveld. Rem, F 109 van Hilversum Wed A Lute Liefting. R KL 189 van Egmouilbinnen Mej. M. M Kla ver, RK, A o, van Alkmaar Mej. L Bakker, R.K., E 65, van Alkmaar. Mevr. J. Hoekstra en zoon, N HA 244, van Rotterdam Wed M Los—Kant. N.H., F 55, van Bergen (N -HD Schuytemaker en echtgen., N.HC 46, van Midwoud. W. J. Brantjes en gez R K., E 65, van Alkmaar. Mej E. Deen, R KA 252, van Bovenkarspel. Mevr. M A KaandorpBoersen. R K G 173, van Alkmaar. F. J van der Vliet en echtgen., geen, J 62a, van Am sterdam. Wed E v. d. Vaart—Blans- Jaar, N.H., C 99, van Oudorp. Wed. J va den Ink ra- Alkmaar. H. D. Leppink, N.H., C 99, onbekend. G. H. van der Linden, R K A 385, van Dongen L. van Vught, R K., A 385, van Dongen V. Mirolo, RK., J 62a, van Alkmaar. W. van de Pol en echtgen. N.H., C 78, van Alkmaar Mej. G Floris R.K., L 1, van Haarlem. Mej. M. Schaff, R.K., A 166, van Heem stede A. Wagemans en echtgen geen A 410a, van Haarlem. L. Degen hart en gez., R K, G 18, van Amste dam Mej. A. Karssemeijer, R KG 18, van Amsterdam. W. Jongejan ec gez., geen, H 49, van Noordscharwoude. C. Guijper, RKen gez N.HG 130, van Zuid en Noordscharmer. B. v. Doorne N H, en echtgen., G K J 64, van Hille- gersberg. C. Ooms en echtgen N.H I 64, van Ursem. J G W. van de Pol en echtg, N H, J 61a, van Alkmaar \V ed W DobberKok en zoon, N.H J 176, van Broek in Waterland, Wed G KokNiesbeek, N HJ 167, van Broek in Waterland. J. de Jong en echtgen NH, H 1, van Oregon (USA). Mej. S Levy. IsrE 86, van Essen (DTh Leek en gezRK, C 259, van Sibolga (laponoeli). G Runia en gezin, Heilegen der laat ste dagen, G 176, van vmsterdam J. Temming, R K L 171, van Limmen. G Wolvers, R K, B 122, van Bergen (N -H G P Nolmans, R K en echt gen N H J 69 van Amsterdam J Jantjes en echtgenNH, J 188 van Wornierveer. C N Edel en geziu, NH. A 137, van Alkmaar. Mej. C G F.leveriaan, R K G 179, van Egmond- binnen G Gooijman en echtgen NH G 167, van Wormerveer. J Pot- gieser en echtgen.. G KA 299. van Haarlem. H van Egmond. N H A 208, van Wormerveer Mej A M. N Rodenrijs, R KL 144, van Monster Mej G A de Vree, R KL 144, van den Kaag - Mej. H M Bijman. R K.. L 144, van Hoorn Mej. W. J van Beek, R K L 144 van 's Gravenhage Mej. J Al- berts R KL 144, van Den Helder J Th Borst en «chtgen RK A 523, van Wieringen. Mej. A M Castemiller, RK, K 135, Oud en Nieuw Gastel - J. Beet? en echlgei.NH J 187, van Beem- ster K Maij en echtgen., geen, G 118, van Alkmaar. Mej A J H Kops. R K K 14, van Castrlcum W. Tros en gez R K.. F 88, van Limmen. K Jansen en echtgen NH., A 7, van Alkmaiar. Mej. E ahse. N H, A 137, van Deventer Mev M Huisman—Meiboom, G K J 216 van Alkmaar. M de Groot en gez., R K D 33, van Hilversum. H. Koel, N H A 281, van Haarlem. Mej M de Bres GK, C 39, van Alkmaar W A Broekhuijzen en gezgeen. I 14 van Den Heider. J C dHe Jong, KK 42, van Voorburg M van der Gulik en gez R K., A 405, van Hoorn. Wed K van der Hoven -Vlug. N HF 234. van Alk maar -WC. Wastei val, RK F 167, van Schermerhorn. Tj van Houten, geen, C 54 van Wieringerwaard J. Hogendoorn en echtgen G K J 217. van Haarlem N de Wit en gez.. R K K 49, van Bovenkarspel W Ursem. R K B 166. van Alkmaar Mej. Th J. H Huls in 't Veld. R KA 252, van Almelo F I V. N. Endel en echtgen A 482, van Alkmaar - C J Beentjes en gez R K I 48, van Heemstede. Mej A ZoonR K C 327, van Alkmaar. Vertrokken personen. Mej. C. Ho:geland naar Alkmaar. A C. J. van Oostveen n rar Amsterdam. Mej M de Bruin naar Gouda. Mej. A Smit naar Castricum Mej S Kli- newski naar Wijk aan Zee en Duin W. K >oi.iinan naai Bc< mster. Mej A M Admiraal naar Amersfoort Mej M van der Molen naar Bloemendaal. K Kossen en echtgen. naar Bergen (N HMej A Smit naar Breda C Krooenburg naar Schoorl. J. Tim mer en echtgen naar Alkmaar E. Molenaar en gez naar Alkmaar. J VI naar Alkmaar G Prijs en gez naar Meppel. PD. Boskiopper en gez tiaar Grootegast M Jansen naar Bergen (N H- J Vel- lemt. en echtaen naar Texel Mej M '^ar Alkmaar. Mej G Chr. Gilein naar Hoeveu - W F van Veen naar Amsterdam. MA Loos naar üit hoorn J Hel naar Haarlem Mej J Bruinsma naar Alkmaar .C Groot naar Heerhugowaard —CA Beke naar Schagen —LM Loos naar Aalsmeer E de Boer naar Noordscharwoude J Th Borst en echtgen naar Wieringen Mej E A Elerbeck naar Duitschland G Overspelt naar Egmordbinnen Zal spreken over de financiin des lands en de vooruitzichten voor de naaste toekomst. Kantoorhouder van de P.T.T. gear resteerd. Vijf personen in één gezin ziek.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7