Amstecdamscfie Oizucs binnenland Xcooinciaai 1lieuws Stad en Om ZEEDIJK VERZAKT. BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN SCHAGERBRUG. ZIJPE. ABBEKERK. ,ÏT* BROCHURE-DUYSj. Partijraad der S.D.A.P. stelt een commissie van onderzoek in. De partijraad van de S. D. A. P. heeft, naar Het Volk meedeelt, in zijn Zater dag gehouden vergadering besloten een commissie te benoemen, „die met spoed een onderzoek instelt naar de gronden, waarop, in strijd met de in de vorige Partijraadsvergadering gewekte ver wachting, partijgenoot Duys zijn bro chure in zake partijtactiek heeft doen verschijnen en naar de deze verschij ning begeleidende omstandigheden en de daarop gevolgde feiten. De commissie heeft het recht kennis te nemen van wat door Duys ter zake wordt aangevoerd tegen instanties en personen der Partij en daarover haar oordeel uit te spre ken". De commissie werd samengesteld uit de heeren Bonger, Diepenhorst, De Mi randa, Reinalda en Weijkamp. Het partijbestuur heeft voor zich en zijn leden, evenals de hoofdredacteur van „Het Volk", de commissie nadruk kelijk verzocht gebruik te maken van het, in het laatste gedeelte van het be sluit genoemde, recht. BEKEURD VOOR MEEVOEREN VAN VAANDELS. Zaterdagavond defileerden voor den nieuwen pastoor v. d. Mark te Zaandam een groot aantal vereenigingen met vaandels. Tegen de r.-k. propaganda- club St. Petrus en de afdeeling van de r.-k. bouwvakorganisatie werd proces verbaal opgemaakt wegens het meevoe ren van vaandels in den optocht, zulks op grond van het uniformverbod. De politie meent, dat deze vereenigingen als politieke organisaties moeten wor den beschouwd. PLAFOND INGESTORT IN EEN POLITIEBUREAU. Commissaris de Jong aan een groot gevaar ontkomen. De commissaris van politie van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam, de heer H. I. de Jong, is gisterochtend aan een groot gevaar ontkomen. Terwijl hij in zijn kamer op het bureau aan zijn werktafel zat, is nm- een groot deel van het plafond plotseling in gestort. De heer De Jong hoorde gekraak en zag eenige stukken uit het plafond vallen Hij sprong op en werd daarna door eenige groote brokken kalk en pleister uit de zolde ring getroffen, zóó dat hij in een hoek werd geslingerd. Toch is de heer De Jong er nog wonderlijk goed afgekomen, n.1. met eenige lichte hoofdwonden en kneuzingen in de len denen. Na behandeld te ziin, kon de commis saris zijn werkzaamheden hervatten. De oorzaak van het ongeval ligt in ouder domskwalen van bedoeld plafond; na het ongeval vormde de commissariskamer een volkomen ruïne! WETHOUDER HOTTENTOT WEER THUIS. De schietpartij te Muiden. Wethouder Hottentot heeft gistermid dag het Diaconessenhuis te Hilversum kunnen verlaten. Per auto is'hij in zijn woning te Muiderberg teruggekeerd, waar hij voorloopig rust moet houden. Van het verrichten der dagelijksche werkzaamheden moet de heer Hottentot zich nog onthouden. DE MOORD IN DEN IJPOLDER. Man gearresteerd, doch weer op vrije voeten gesteld. Gisteravond werd door de politie op den Zeedijk te Amsterdam een man aangehouden, wiens signalement overeenkwam met dat van den vermoedelijken dader \an den moord die dezer dagen in den Grooten IJpolder rd gepleegd. De man werd naar het bureau Raampoort overgebracht. Na verhoord te zijn, waarbij zijn onschuld bleek, werd hij onmiddellijk weer op vrije voeten gesteld. KATAPULTENPLAAG TE AMSTERDAM. Baldadige jeugd vernielt in den jordaan 500 lantaarns. Het Hbld. schrijft: Een nieuwe plaag is over Amsterdam geko- men. Na de muggen en de verhoogde belastin gen de katapult. Men herinnert zich uit zijn jeugd het elas tiekje, bevestigd aan een omgebogen haar speld, waarmede propjes papier werden weg geschoten. Een pretje, dat reeds niet zonder gevaar was. Thans schijnen er fabrieken te zijn, die katapulten bij wijze van speel goed vervaardigen. Men kan ze in de volks buurten koopen voor den prijs van een paar centen. En men kan daarbij als projectielen zelfs knikkers of steentjes gebruiken. Ook zijn er meer geperfectionneerde modelen, die bij de jacht op katten gebruikt worden en fei telijk onder ae vuurwapenwet behoorden te vallen zoo gevaarlijk zijn ze Maar ook reeds de goedkoopste exemplaren leveren groot gevaar op, terwijl de liefhebberij om er mee te werken angstwekkend groot schijnt te zijn. Gelukkig verbiedt de Algemeene Pohtie-ver- ordening het schieten met katapulten n iet het bezit ervan) en kan dus tegen de balda dige ieugd, die ermee werkt, opgetreden wor- den als men de jongens tenminste kan be trapoen. Reeds zijn agenten in burger in den lordaan op surveillance gestuurd en zi] heb ben een 14- en een 16-iarigen jongen aange houden, die zich met het verfoeilijke spel bezig hielden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in den Jordaan ruim 500 lan taarns met deze katapulten stukgeschoten zoodat er de straten grootendeels in het duister waren gehuld. Ook in andere buur ten ziin ruiten van gebouwen en lantaarns vernield, 't Zal zaak ziin. dat de po'itie met de uiterste gestrengheid tegen deze uitspa: tingen optreedt l Hedenmorgen heeft in den zeedijk van den Nieuw-NooriJ-Bevelander-polder een vrij ernstige val plaats gehad. Te half zes werd het eerste begin er van waargenomen en te ongeveer 10 uur was het zoover, dat over een lengte van ongeveer 50 M. de dijk tot de kruin was weggezakt. Gevreesd werd, dat het nog staande stukje het opkomend water Iet zou kunnen tegenhouden. Het ge vaar bestaat, dat het z.g.n. „Bohemen" zal inloopen. Van het bouwland, dat zich daarin bevindt, is men dan ook di rect begonnen de vruchten in veiligheid te brengen. De Nieuw-Noord-Bevelan- der Polder is gelegen aan de noordzijde van het eiland Noord-B-^veland. Ver schillende autoriteiten zijn reeds ter Plaatse. MOEILIJKHEDEN IN Fc S.D.A.P. aak-van Veen. De heer G. van Veen, een socialistisch on derwijzer, lid der S.D.A.P., heeft in den laat- sten tijd in verschillende bladen artikelen ge publiceerd, die nog al critiek bevatten op de sociaal-democratische politiek. Daarop is hij in de socialistische pers „een edel-fascist genoemd, die feitelijk in de S.D.A.P. niet thuis hoort. En thans lezen wij in Het Volk: Pg. G. van Veen verzoekt ons mede te dee- len, dat hij voornemens is naar aanleiding van pg. Van Wijk's artikeltje „Onze Edel- fascist7' (over twee artikeltjes van Van Veen in het „Handelsblad" over de leiding van de Utrechfsche „schoolstaking") zich tot zijn afdeelingsbestuur te wenden met het ver zoek eventueel door middel van een roye- mentsvoorstel hem gelegenheid te geven zich te verdedigen. Mocht het partijbestuur het geschikter vinden deze zaak in handen te ne men, dan zal hij zich gelukkig achten zich voor dit college te verantwoorden. Hij ver zoekt vriendelijk voorloopig nog geen steenen door ziin ruiten te werpen, zelfs geen edel- steenen DE JUWEELENDIEFSTAL BIJ DE FIRMA VAN WILLIGEN. De belooning, door de firma R. Mees en Zoonen, Den Haag, Kneuterdijk 13, namens assurantie-maatschappijen uitgeloofd voor het terugbezorgen van de bij bovengenoem- den diefstal gestolen goederen of voor aan wijzingen, welke leiden tot opsporing van die goederen, bedraagt 3000. INBREKER AANGEHOUDEN. De politie te Hilversum heeft Zaterdag nacht een man aangehouden, die op verdach te wijze rondliep. Bij onderzoek bleek hij in het bezit te zijn van inbrekersgereedschap Thans is gebleken, dat de man sinds 1925 een groot aantal inbraken en diefstallen heef. gepleegd in verscheidene plaatsen van ons land. Bij één der inbraken, te Amsterdam, maakte hij een bedrag van f 2000 buit. Boerderij in vlammen. Hedenmorgen brak een felle brand uit in de boerderij bewoond door den heer E„ eigendom van de firma C. J. P. Ste- geman en Co., gelegen aan den Boksber- gerweg te Deventer. De bewoners wa ren afwezig en toen omwonenden den brand ontdekten, had het vuur reeds een flinken omvang aangenomen. De brandweer wist na een uur hard werken het vuur meester te worden. De boerde rij is geheel uitgebrand. Een groote partij hooi, alsmede een deel van het huisraad, gingen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Botsing tusschen auto en tractor; één zwaar gewonde. Zaterdag zijn over den spoorwegoverweg bij Moesdijk te Weert een vrachtauto en een tractor tegen elkaar gebotst De tractor me: volgwagen van den heer Jos. Weitz uit Westhoven bij Eindhoven, die met kisten eieren beladen was, kwam daar in aanraking met den met dakpannen beladen auto van Ch. van Duinen uit Roermond. De chauffeur van den tractor bekwam ten gevolge van de bot sing zware, doch niet levensgevaarlijke won den. Van den vrachtauto van Van Duinen werd de cabine geheel vernield. De lading van beide wagens liep veel schade op. Een uit de richting Roermond passeerende trein had ten gevolge van de aanrijding op de rails een kwartier vertraging. BEWAREN LANDSCHAPSSCHOON. Naar aanleiding van het plan dat be staat om over het te graven kanaal van do Vecht naar Hilversum ter hoogte van den Dorpsweg te Kortenhoef een hooge brug te bouwen, waardoor het landelijk schoon dreigt te verdwijnen, heeft het bestuur van het schildersgenootschap St. Lucas een adres verzonden aan Ged. Staten van Noordholland. VERDUISTERING? In een hotel in de Kalverstraat te Am sterdam is een 54-jarige koopman aan gehouden verdacht van verduistering van 2250. De koopman had dit bedrag ontvangen van een zwager, die vroeger in Duitschland woonde, om er samen een zaak mede te beginnen. Hij heeft het geld echter voor andere doeleinden aan gewend. Daarna werd aangifte gedaan. De koopman is ter beschikking gesteld van de justitie, die hem echter op vrije voeten heeft gesteld. DE VOORTZETTING DER ZUIDERZEE WERKEN EN DE WERKLOOSHEID. Het volgende adres is aan de Tweede Kamer gezonden: Geven met eerbied te kennen ondergetee- kenden, allen aannemers van waterbouwkun dige werken en geïnteresseerden bij de Maat schappij tot Aanneming van Zuiderzeewer ken (M AZ.), gevestigd te Anna Paulowna en kantoor houdende te Bussum; dat naast andere groepen der bevolking thans in ernstige mate door werkloosheid ge troffen worden degenen, die bij de uitvoering van groote waterbouwkundige werken hun bestaan plegen te vinden; dat het vraagstuk op welke wijze deze zoo bij uitstek nationale tak van volksbestaan zich zal kunnen handhaven in hooge mate samenhangt met de beslissingen, welke eer- 'an8 genomen zullen worden ten aanzien van de voortzetting der Zuiderzeewerken, met name van de indijking van den N. O. Zuider zeepolder redenen waarom zij er onder deze omstan digheden prijs op stellen te verklaren, dat zij indien deze werken worden ter hand genomen bereid zijn hun volle medewer king te verleenen om tot een voor den Staat voordeelige en aan een zoo groot mo gelijke werkverruiming bevorderlijke wijze van uitvoering dezer werken te ge raken en Uwe Kamer verzoeken met deze bereidwilligheid bij de ten aanzien van de voortzetting der uitvoering der Zuiderzee werken te houden beraadslagingen rekening te willen houden. DE HERDENKING VAN A LEIDENS ONTZET, De herdenking van Leidens ontzet staat dit jaar in het teeken van Oranje. Niet alleen is de optocht voor het groot ste gedeelte gewijd aan de betrekkingen, dij in den loop der jaren hebben be staan tusschen Oranje en Leiden, ook de taptoe die gisteravond de feestelijkheden inzette, droeg het karakter van een groote Oranjebetooging. De deelname voor de taptoe was dit jaar bijzonder groot en de stoet was bijzonder levendig en geestdriftig. Duizenden menschen, meestal leden van Oranjegezinde orga nisaties, liepen mee, gewapend met lam pions en fakkel9, terwijl bij het voorbij trekken van den stoet op verschillende punten in de stad door de burgers vuur werk werd ontstoken. Dit jaar had ook een kranslegging plaats bij het 3 Octo- ber-monument op de Jan van Houtkade, welke plechtigheid door een duizend koppige menigte werd gadegeslagen. Daarna trok de stoet naar het v. d. Werf- park, waar voor het standbeeld van Pieter Adriaensz. v. d. Werf de gebrui kelijke indrukwekkende plechtigheden plaats hadden. Het muziekcorps van de Koloniale Reserve uit Nijmegen blies de taptoe. Ook hier was de belangstelling overweldigend. Het monument was ver licht en tijdens de plechtigheid werd tusschen de boomen van het park ben- gaalsch vuur gebrand. De morgen van den eigenlijken dag brengt de gebruikelijke feestelijkheden. De reveille vanaf het balcon van de Stadsgehoorzaal, geblazen door het Léidsch Politiemuziekge- zelschap, de plechtige koraalmuziek in het v. d. Werfpark en de traditioneele uitreiking van haring en wittebrood aan 2950 personen in de Waag, waarbij op het Waaghoofd een concert werd gegeven. Iets nieuws was dit jaar de wedstrijd voor kinderen op de Jan van Houtkade met pony-wagentjes, waar voor zeer groote belangstelling bestond Vanaf 10 uur vermeldde het programma ook ditmaal geen feestelijkheden. Op dit uur werden in de verschillende kerkgebouwen herdenkingsdiensten ge houden. Op straat heerschte intusschen eèn levendige drukte, waarvan door vele straatkunstenaars werd gebruik ge maakt om hun kunsten te vertoonen. Te twee uur ving het middagfeest aan, ditmaal bestaande in een grooten histo- rischen allegorischen optocht, volgens het plan van den gemeente-archivaris dr. mr. J. W. Verburgt en voorstellende belangrijke gebeurtenissen en personen uit de geschiedenis van Leiden, waarbij speciaal het licht viel op de nauwe be trekking die er steeds heeft bestaan tus schen Oranje en Leiden. Aan dezen op tocht namen deel pl.m. 440 personen, 5 praalwagens, 4 karossen, 150 paarden en 5 muziekcorpsen, en hij bestond uit 12 groepen. Het feest wordt vanavond voortgezet op de vermaarde hosvlonder op het Schuttersveld en met gezellige bijeenkomsten in verschil lende zalen. Tot slot is er een vuurwerk op het Schuttersveld. KORTE BERICHTEN. Te Maastricht zijn Zaterdagavond ten huize van den fotograaf Sohol sieraden gesto len, ter waarde van ongeveer 800. Van de dieven geen spoor. In de Staatscourant van gisteren is op genomen een beschikking van den minister van economische zaken, waarbij in de be schikkingen van 2 September, no. 10914, een aantal wijzigingen worden aangebracht. Het gister in het Staatsblad opgenomen Kon. Besluit van 30 September 1933 bepaalt, dat de kooivogelvangst slechts zal zijn toege staan van 16 October tot 31 October. OUDKARSPEL. Door de agenten J. Zwart, van Zaan dam, H. Oostveen, van Ooster-Blokker en G. K. Oud uit P urmerend, werd een comité ge vormd om namens alle agenten der Noord- hollandsche Brandwaarborgmaatschappij den inspecteur I. M. K. van Loo te huldigen met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Deze huldiging had plaats den 30sten September in de zaal van den heer Q Vis. Door den directeur mr. C. P. Eeafc wer den de jubilaris en zijn familie hartelijk ge feliciteerd met dezen onvergetelijken dag. Onder leiding van uw vader aldus de heer Eecen is u opgegroeid tot inspecteur der maatschappij. De groei en de samenvoe ging der Onderlinge en Noordhollandsche Brandwaarborgmaatschappij hebt u medege maakt. Jaren onder directie van mijn va oer, later van den heer Wonder, thans reeds 8 ja ren onder mijn directie, hebt u mede gehol pen de maatschappij te doen bloeien Als blijk van waardeering bied ik U deze bloe menmand en deze enveloppe met inhoud aan Burgemeester Wijnveldt feleciteerde den heer van Loo en zijn familie, namens het ge meentebestuur met dezen dag. Tevens, zeide spreker, is dit ook een heugelijke dag voor de directie, personeel meer dan 25 jaar in dienst te hebben. Ook voor de gemeente Oudkarspel is het een verheugend feit om in een dorp van 1800 zielen een maatschappij te hebben met zoo'n grooten bloei. Ik hoop, dat u de tweede 25 jaar vol mag maken onder de tegenwoordige directie. De heer Oostveen, van Oosterblokker, feli citeerde den jubilaris hartelijk uit naam van de agenten. Als blijk van waardeering bood spr. na mens de agenten een huiskamer-ameublement aan en een bloemenhulde. Dat, zeide hij, mede door uw werkzaam heid de maatschappij mag bloeien is mijn beste wensch. De heer J. Schrieken sprak namens het personeel den jubilaris op hartelijke wijze toe. De heer A. Timmerman bood den jubilaris namens de IJsclub „Volharding" een tinnen sigarenkist aan, met den wensch dat de maatschappij nog lang mag bestaan en van Loo nog lang inspecteur blijft. Dan maakt de IJsclub kans dat van Loo nog lang secre taris van de IJsclub blijft. De heer Zwart van Zaandam feliciteerde den jubilaris en diens familie hartelijk en hoopte nog lang in dezelfde prettige relatie met elkander te blijven. De heer van Loo dankte allen hartelijk voor de betoonde belangstelling in de eerste plaats de directie voor de vriendelijke woor den tot hem gesproken, en hoopte dat de maatschappij mag groeien onder de tegen woordige directie. Spr. hoopte steeds voort te raan zijn plicht te doen, tot bloei der Noord- ïollandsche Brandwaarborgmaatschappij. Den heer Oostveen dankte hij ook voor de tot hem gesproken woorden, evenzoo het ge meentebestuur van Oudkarspel, zijn collega Schrieken en de heeren Timmerman en Zwart Ook den heer S. Vis die vaak met spr. op taxatie gaat, bracht hij zijn dank voor de. vele jaren van prettige samenwerking. Spr. dankte ten slotte allen, die dezen dag tot een onvergetelijken hebben gemaakt. Bij de gister gehouden stemming van een lid voor het bestuur van den Koog- en Bleek- meerpolder, periodiek aftredend de heer Th. Kostelijk, is deze weder herkozen. Bij de dezer dagen te Bussum gehouden examens verwierf de heer J. Homan, agent van politie ter standplaats Schagerbrug, met zijn politiehond Nero (Bouvier) het politie hondendiploma. Dit is de eerst geslaagde ia Hollands Noorderkwartier. In de afgeloopen week zijn in deze ge meente niet minder dan 30 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. In totaal doen zich thans reeds 70 gevallen voor. Ge lukkig is de ziekte ditmaal in het algemeen niet van bijzonder ernstigen aard. Door den gemeenteraad is de be« grooting over 1934 vastgesteld in ont vangsten en uitgaven 30410.85 met 1922.12 onvoorzien. Die van het Bur gerlijk Armbestuur op 2074.50 en 178 als onvoorzien. De bijdrage van de ge meente bedraagt 6000. FIETS GESTOLEN. De heer D. Schrieken, wonende Fabrieks- weg alhier, woonde Zondagmiddag te Bever wijk een voetbalwedstrijd bij. Na afloop begaf hij zich een oogenblil: naar een café, zijn fiets vóór het gebouw plaatsend. Ongeveer tien minuten later terug komend, ontdekte hij, dat zijn karretje door een ander was weggenomen. Tot dusver het nog niet teruggebracht. DIRKSHORN. Bij enkele candidaatstelling is herbe noemd tot lid van het bestuur van den polder Schagerwaard de heer J. Rens. HET STADHUIS VLAGT. Men maakte ons er heden opmerkzaam op, dat het stadhuis vlagt en vroeg ons de reden daarvan. Wij hebben zelf eens een kijkje genomen en de veronderstelling geopperd, dat een zoontje van den conciërge soldaatje gespeeld had en vergeten had zijn vlaggetjes binnen te halen. Bij nadere informatie is ons gelbeken, dat het hier een proef gold om te zien in hoever re 't stadhuis met de zoogenaamde normaal- vlaggen versierd zal kunnen worden. Het is mogelijk, dat de proef slaagt als de gevel in zijn geheele breedte bevlagd is. Zooals het nu is, vier kleine vlaggetjes op elk eind twee aan een massaal gebouw als ons stadhuis, maakt deze vlaggentooi een min of meer belachel ijken indruk. van Dinsdag 3 Oct. 1933 OPGAVE VAN NOÖRDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per diaadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 NederL 1932 4X 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reicbsbank INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTRL OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel co mm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V, A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boeton ..ka. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Per lak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb fjNoteering per 50, *Exdividen<L t Ex claim. Vorige koers lUlS/g 102'Vs 1007, 50 52 52'/, 7oi/, 23'/, l37/3 54 1 130 17 8'/, 76Vs 29'/s 9>%s 2' 13A# \*u 3»/« 291/4 7.» 61/, 23 169*7, ö»y, 581/. 2'Vs 18.90 pl.m. 1.30 132 10 113 143 17078 9 W/rs 5% 98i/8 443/, 348/, 33«/4 2i/i« 2 1 8'/, 101/8 49 119»/, 207/g 1147/16 1 Hl/, 358 10 70 V, 2'/l6 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 53'/, 123 1/7'/,-8 75'/,-f 28 20 8/-g 1% 27H/S 6 1667,-7 88 58 132 10'/, 1688/..9 90 lOVs 51/16 947, -j 33 l,8/i6-2 87, 1161/, 1287, 68 2l/i 1*9-30 1/8 75-V, 2C7i6 1067,-7 23 751/,-è 97.6-i 20-1/16 169 51/s 948/,-5 1'%6 197s 16 8/, 0 91»/,-5 pl.m. 2.15 1/78/, 75<-7, 97« 19-20 167J-I/ 168)-»/, 9 -»/, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pet New-York Londen Berlijn Parijs NIET OFFICIEEL •••SIS Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm s Oslo i Italië «si WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers op heden 2 uur 1.58 7.597, 59.03 9.70»/, 34.59 48 05 Vorige koers 1.59»/, t 7 67 •SS 59.10 9.70 SIS 34,00 is» 48,03 t s i 00 00 s t 00 00 lilt 00.00 Jl_» 13.05 13,02

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10