ïszssszp,2M/ 4 20 DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY £mmxL= en Juw&ouu) Xc&uiHciaal Hieuws HENSBROEK. Wij geven U mitsdoen in overweging: 1 een commissie in te stellen welke de bovenomschreven taak zal hebben; 2. het voorzitterschap der commissie op fe dragen aan wethouder Bonsema en de com missie overigens te doen bestaan uit drie dor Uwe vergadering te benoemen raads leden; een vertegenwoordiger van het bestuur der N V. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting, aan te wijzen door dat bestuur; een vertegenwoordiger der Gezondheids commissie, aan te wijzen door die commissie; 3 aan de commissie het noodige crediet *e verleenen voor de uitgaven, die zij voor de uitvoering van haar taak zal hebben te doen; 4. over te gaan tot benoeming der sub 2 be doelde raadsleden. VERKOOP VAN AAN DEN BERGERWEO GELEGEN GROND. De heer P. Schermer, alhier, heeft ge vraagd voor zich of zijn lastgevers te mogen koopen een aan den Bergerweg gelegen per ceel bouwtterrein, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie D. Nr. 228 gedeelte lijk, ter grootte van ongeveer 772 V, M2, voor den prijs van 12 per M2. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf heeft tegen deze overdracht geen bezwaar B. en W. stellen den raad in bijlage No. 115 voor het desbetreffend besluit te nemen VERHUUR VAN AAN DEN VERBINDINGSWEG ZU1DERHOUTLAAN—SPORTPARK GELEGEN GROND. In bijlage No. 123 schrijven B. en W.: Het bestuur van de R K. Verkenners der St Dominicusgroep te Alkmaar heeft ver zocht een aan de Zuid-Oostzijde van den rieuwen toegangsweg naar het sportpark nabij den hoofdingang ter plaatse gelegen terreintje, ter grootte van ongeveer 34 X 63 M., als oefen- en speelterrein van de ge meente te mogen huren voor den prijs van 64 per jaar. Aangezien de gemeente bedoeld stukje grond in de naaste toekomst niet voor andere Coeleinden noodig heeft, hebben wij tegen in williging van het verzoek geen bezwaar, in verband waarmede wij IJ voorstellen het des betreffend besluit te nemen. BENOEMING LID COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET MIDDELBAAR- EN OP HET GEMEENTELIJK NIJVERHEIDSONDERWIJS. Ter benoeming van een lid van de commis sie van toezicht oo het middelbaar- en van die op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs ir de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. M. H. Pels, bieden B. en W. in Bijlage No. 114 de volgende aanbe veling aan: 1 G. A. Verkade, Emmastraat 50: 2. PC Pels, Koorstraat 49. DP "«minor fcp»ft plaats tot 31 Decem ber 1937, het tijdstip waarop de heer Pe's zou hebben moeten aftreden. SCHOOLGELDREGELING LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage No. 113: Op 1 Januari a.s. eindigt de termijn, ge durende welken bij Koninklijk Besluit van 16 Januari 1933, nr. 5, opnieuw is goedge keurd de Verordening, regelende het heffen van schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs, het uitgebreid lager onderwijs en hel openbaar buitengewoon lager onderwijs in de gemeente Alkmaar, vastgesteld bij Uw besluit van 8 November 1928 (Gemeente blad Nr. 1124), waarbij behoort de verorde ning, regelende het invorderen van die schoolgelden, vastgesteld bij Uw besluit van 8 November 1928 en gewijzigd bij Uw be sluit van 22 October 1931 (Gemeentebladen Nrs. 1124 en 1267). B. en W. stellen vóór, hen te machtigen opnieuw de Koninklijke goedkeuring op de heffingsverordening aan te vragen. OPHEFFING ONBEWOONBAAR VERKLARING. B. en W. stellen den raad in bijlage No. 111 voor de onbewoonbaarverklaring van het perceel Heiligland, nr. 36, op te heffen in verband met de verbouwing van dit perceel tot pakhuis, waartoe bij besluit van B: en W d.d 10 Augustus j.1. vergunning is ver- 'eend. VERHUUR WONING LAAT 167. B. en W. stellen den raad in bijlage No. 16 voor hen te machtigen, de woning plaat selijk aangeduid Laat 167, met het daarach ter gelegen erf, te rekenen met ingang van 4 October j.1., voor den door hen te bepalen tijd, den duur van vijf jaren niet te boven gaande, te verhuren aan een door hen aan te wijzen huurder, voor een door hen te bepalen huurprijs, welke niet minder dan 6.50 per week mag bedragen en voorts op de door be doeld college nader te stellen voorwaarden. SUBSIDIE STADSAUTOBUSDIENST. In bijlage No 118 schrijven B. en W.: In uwe vergadering van 30 Maart j.1. werd om bericht en raad in onze handen ge steld het adres d.d 7 Maart j.1. van de firma J. M. van Geelen en F. B. v. d. Berkhof te Heiloo, om toekenning van een subsidie, groot 4000, tot dekking van het verlies op de exploitatie van den stadsautobusdienst over 1932 en van het restant van het verlies over 1930. Uit genoemd adres blijkt, dat in 1932 zijn vervoerd op lijn I 98428 personen, op lijn II 89439 personen, totaal 187867 personen (1931: 187870 personen), terwijl 79 maand abonnementen werden afgegeven. Naar de juistheid van de bij het adres ge voegde verlies- en winstrekening en balans hebben wij een onderzoek doen instellen door den gemeente-controleur, wiens rapport wij bij de stukken ter inzage zullen leggen. Op dezelfde aan het gemeentebelang ont leende gronden, waarop in vorige jaren sub sidie werd toegekend, is het naar ons voor komt gewenscht ook thans het gevraagde be drag toe te staan. Daardoor zal, behalve het verlies eer 1932, het restant van het verlies over 1930 geheel worden aangezuiverd. In de gemeentebegrooting voor 1933 is onder volgnummer 518 voor dit doel een be drag van 4000 geraamd. E)e commissie van bijstand voor de finan ciën is eveneens van oordeel, dat het verzoek behoort te worden ingewilligd. Wij stellen U mitsdien voor te besluiten: aan adressante, ten laste van den dienst 1933, een subsidie uit de gemeentekas te ver leenen van 3999, tot dekking van over 1932 en 1930 op de exploitatie van den stads autobusdienst geleden verliezen, ad resp 3220.94 en 778.06 VERANDERING ST. BAVOSCHOOL. In bijlage No. 121 schrijven B. en W.: Den 13en Juli j.1. ontvingen wij van Uwe vergadering om bericht en raad een adres d.d. 11 Juli tevoren van het bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor de R K. Jon gensscholen alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken ten be- loeve van de onder zijn beheer staande St. Bavoschool aan de Nieuwstraat en wel voor: Vernieuwing van het trappenhuis; 2. Inrichting van closets met spoeling; 3. Verbreeding portalen voor berging klee ding; Inrichting van een spreekkamer voor het hoofd der school 5. Aanleg van een electrische Iichtleiding; 6. Verbetering ventilatie; Verbetering licht in de benedenlokalen Verandering van verwarmingssvsteem; 9. Inrichting overdekte speelplaats. In verband met de door ons ontvangen ad viezen, die wij voor U ter inzage zullen leg gen, hadden wij geen bezwaar tegen de wer ken, genoemd onder de nummers 2, 3 en 6. Wèl meenden wij bezwaar te moeten maken tegen de uitvoering der overige werken. Voor wat de onder 4, 7, 8 en 9 genoemde werken betreft heeft het bestuur ons bij brief van 23 September 1933 medegedeeld deze voorloopig te zullen uitstellen, doch op de uitvoering van het gevraagde sub 1 (vernieuwing trap penhuis) en sub 5 (aanleg van een electrische Iichtleiding) prijs te blijven stellen. Het komt ons met den Inspecteur van het Lager Onderwijs en den directeur van gemeente werken voor, dat het bouwen van een steenen trap niet noodzakelijk is, zoodat wij in dat opzicht ons standpunt handhaven. Met den aanleg eener electrische Iichtleiding kunnen wij ons evenwel bij nader inzien vereenigen. B. en W. stellen voor het desbetreffend be sluit te nemen. INKUIL-DEMONSTRATIE IN DE SCHERMER VOLGENS DE FINSCHE METHODE. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord holland, de heer ir. G. J. Lienesch schrijft ons: Hoewel er reeds heel wat is medegedeeld over deze, voor ons land, nieuwe wijze van groenvoederconserveering, speciaal in de vak bladen, wil ik toch, tot goed begrip van deze zaak, nog een korte uiteenzetting geven, zoo dat degeen die de demonstratie op a.s. Woensdagmiddag 4 October gaat bijwonen eenig begrip heeft over de bedoeling van dit systeem. De naam „Finsche methode" is ontleend aan het feit dat men juist in Finland veel on derzoekingen heeft gedaan over het ensilee- ren van groenvoederproducten waaraan mi nerale zuren worden toegevoegd. Het resul taat van deze onderzoekingen is geweest dat men is gekomen tot een systeem dat practische toepassing heeft gevonden in het Finsche landbouwbedrijf: deze werkwijze heeft daar na haar weg gevonden in andere landen als „de Finsche methode". Ook in ons land is men dit jaar begonnen deze wijze van inkuilen toe te passen in de practijk. Ik moet hier eigenlijk spreken van „probeeren", omdat voor ons de gunstige re sultaten, in Finland verkregen, nog niet zoo overtuigend zijn als in het land van her komst. Teneinde op dit punt meer zekerheid te krijgen, worden dan ook zooveel mogelijk proeven genomen onder de directe leiding van den Landbouwvoorlichtingsdienst: dit laatste met het doel om juiste gegevens te verkrijgen over deze werkwijze in onze om standigheden en tevens zeker te zijn van een goede bemonstering van het begin- en eind product voor nader chemisch onderzoek De nu toegepaste werkwijze is voortgeko men uit de hypothese: ..het moet practisch mogelijk zijn de voor den veestapel belang rijke en dure eiwitachtige stoffen, aanwezig in het op de boerderij geteelde groenvoeder beter te conserveeren dan tot nu toe het geval is". Inderdaad is men er na lang zoeken in ge slaagd de vooraf genoemde veronderstelling tot werkelijkheid te doen worden en boven dien de methode practisch uitvoerbaar! In principe komt het er op neer de in të kuilen massa (gras, bietenblad enz.) te vrij waren voor verliezen tengevolge van bacte- rieele omzettingen en oxydatie. Men heeft bij deze methode een silo noo dig, vervaardigd uit hout of beton: boven dien moet men nog beschikken over een op- zetstuk, a. h. w. een hulpsilo, passend op de permanente kuip. Tijdens het vullen van de silo wordt op nauwkeurige wijze een oplossing van ver dunde minerale zuren (zoutzuur e.d.) ge sproeid over de in te kuilen massa en wel ln een zoodanige verhouding dat hierdoor een reactie in de massa zal ontstaan die over een moet komen met een bepaalde zuur heidsgraad (nl. pH 3,6 4). Bij deze reactie van het ingekuilde product wordt de boterzuurgisting voorkomenook andere bac- t rieele omzettingen vinden in een dergelijk milieu niet plaats. Dit heeft tot gevolg dat de massa niet warm wordt (geen broei op- treedt) en er toch zoet voer ontstaat. De melkzuurgisting toch is onder deze speciale omstandigheden wel mogelijk! Uit het voorgaande zal men wel begrepen hebben dat het van groot belang is voor het slagen van deze ensilage dat de juiste reactie ontstaat. En aangezien deze reactie in vrij sterke mate afhankelijk is van de verhouding van de groene massa en de hoeveelheid zuur. Zuivere adem gezonde tanden Nederlandsch Fabrikaat Priji per flacon 1.25 moet er zorg voor gedragen worden dat deze verhouding gedurende eenigen tijd blijft be staan, nl. zoo lang totdat het evenwicht in de massa is ingetreden. Men meent tot nu toe dit alleen te kunnen bereiken in een goed afgesloten ruimte, dus in een silo. Boven dien heeft men bij gebruikmaking van een silo veel beter de luchtafsluiting in zijn macht. De waarde van de methode ligt dus vooral hierin, dat men, door verhindering van vele gistingsprocessen voorkomt dat de voor de veevoeding waardevolle, licht verteerbare stoffen (vooral eiwitten) in het kuilvoer na genoeg geheel behouden blijken. Iedere veehouder weet dat het voer uit een Mei-kuil meer waarde heeft dan uit een Oc- tober-kuil. Het Mei-gras bevat ook inder daad meer eiwitachtige stoffen dan het herfstgras. De Finsche methode zou wat nuttig effect betreft dus beter gebruikt kunnen worden in het voorjaar. Dat wij toch een herstdemon- stratie houden ligt meer aan andere omstan digheden. De werkwijze en daar gaat het vooral om, blijft evenw dezelfde! ki tegenstelling met onze gebruikelijke wijze van inkuilen, raadt men voor de Fin sche methode aan het gras zoo versch mo gelijk in de silo te brengen, dus niet de massa een paar dagen op het land laten liggen. Bovendien moet men bij de F-methode in hoogstens drie dagen klaar zijn met de ensi lage, anders kan men niet het beste resultaat verwachten. Bij een juiste toepassing van de voor schriften krijgt men volgens buitenlandsche waarnemingen minder dan 10 pet. verlies aan voedende bestan ddeelen! De practische uitvoering van de werkzaam heden zal a.s. Woensdag worden gedemon streerd. Het verschil in prijs met onze gewone inkuiimethode ligt vooral in de aanschaffing van een silo. Hiermede raak ik een interes sant punt van de demonstratie aan. De in de Schermer gebouwde silo is gemaakt volgens de plannen van het Instituut voor Landbouw werktuigen en gebouwen te Wageningen. In afwijking van de betrekkelijk dure ronde silo, is hier volstaan met een veelhoekige ruimte, opgebouwd uit betonplaten. Terwijl men bij een ronde kuil onder alle omstandigheden gebonden is aan dezelfde maat, heeft men bij een silo van betonplaten de grootte van den kuil volkomen in de hand, kan men zijn kuil elk oogenblik aanpassen aan de behoefte. Dat een silo van betonplaten veel en veel goedkooper is dan een zuiver ronde kuip van beton zal ieder weten die iets van betonconstructies afweet. Het is hier nog niet de plaats om uitvoerig in te gaan op de wijze van silo-bouw en op de kwaliteit van hetk uil Voer. Wel dient ver meld, dat tegenover de voordeelen ook rede lijke bezwaren zijn te stellen. Of de bezwaren zoo groot zijn dat daar door de methode voor ons practisch onbruik baar zal zijn, moeten het onderzoek en de er varing ons leeren. Voorloopig lijken de voordeelen grooter. BEPERKING VAN DEN RUNDVEESTAPEL. Hoe de regeering zich de regeling denkt. Nu de centrale landbouworganisaties vol ledige medewerking hebben toegezegd bij de uitvoering van door de regeering te nemen maatregelen ten behoeve der inkrimping van den Nederlandschen rundveestapel en voor regelingen, door welker toepassing het door de beperking verkregen evenwicht zal moe ten blijven bewaard (teeltbeperking), zal de crisisrundveecentrale weldra hare werkzaam heden kunnen beginnen. Daartoe zal op verschillende, nader be kend te maken marktplaatsen gelegenheid worden geboden, om vee aan de crisisrund veecentrale te leveren, in de soorten, zooals die voor elke leveringsgelegenheid zullen worden gevraagd. In de provincies zijn commissies van over neming, bestaande uit een veehouder en een veehandelaar, ingesteld, terwijl in elk gewest de Crisisrundveecentrale wordt vertegen woordigd door een vertrouwensman, die evenals de leden der overnemingscommissies zijn benoemd na reeds geruimen tijd geleden gepleegd overleg met den georganiseerden landbouw. De bedoeling is ook aldus het contact tusschen de Crisisrundveecentrale en de veehouders te vergemakkelijken. De aangeboden dieren zullen door de overnemings-commissie worden ingedeeld in verschillende kwaliteitklassen, voor welke voor elke leveringsgelegeiiheid prijzen per levend gewicht op grond van klassewaardee- ring worden vastgesteld. Deze worden tijdig tevoren bekend gemaakt, evenals de soorten vee, welke geleverd kunnen worden. Na over neming geschiedt de betaling per levend ge wicht, op grond van klassewaardeering en basisprijs. De overnemingscommissie merkt de over genomen dieren en houdt toezicht op de we ging, waarbij zooveel mogelijk de provinciale vertegenwoordiger aanwezig is. Na afloop der weging ontvangt de leve rancier een leveringsbon, waarop alle noodi ge gegevens omtrent het overgenomen dier worden vermeld. Deze bon wordt ondertee kend door dengene, die het rund heeft ge leverd, benevens namens de Crisisrundvee centrale door den vertegenwoordiger of een der leden van de overnemings-commissie. Levert een handelaar, dan moet de naam van den veehouder, van wien hij het dier be trok, worden vermeld. Na ontvangst en weging worden de die ren onderverdeeld naar de bestemmings plaatsen, waarheen ze gezonden zullen wor den. Het ligt in de bedoeling, om te trachten zooveel mogelijk dieren, welke daarvoor ge schikt zijn en voor zooveel daar vraag naar is, levend uit te voeren naar het buitenland op gelijke wijze als tot dusver reeds meer is geschied. Van de te dezen opzichte genomen maat regelen is na eenigen tijd de uitwerking reeds merkbaar. Overigens zullen de dieren, die voor uit voer of consumptie ongeschikt zijn, dienen te worden verwerkt in destructie-inrichtingen. Voorts wordt een stelsel overwogen, waar bij het vleesch van een gedeelte of van alle runderen, die voor consumptie geschikt zijn, ten goede zal kunnen komen aan de steun- behoevenden in het land. De dieren worden geconserveerd, om langs anderen weg tot een bestemming te komen, een en ander onder de strenge, voor alle vleesch hetwelk als men- schelijk voedsel zal hebben te dienen, gelden de controle. Ongeacht, op welke wijze de over te nemen dieren tot waarde zullen worden gebracht, dient vóór alles het vleesch van dit vee bui ten de normale binnenlandsche consumptie- vleeschmarkt te worden gehouden ter voorko ming van de ontwrichting dier markt. Inkrimping met voorloopig twee honderd duizend stuks. Voorloopig zal de rundveestapel met 200.000 stuks worden ingekrompen. Het staat reeds vast, dat de rundveecentrale tot verdergaande maatregelen zal overgaan in dien de wenschelijkheid daarvan mocht blij ken. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Weinig verschil was er deze week in aan voer en prijzen der aardappels. Enkele par tijtjes Schotsche muizen brachten 1.50 tot 1.70 op. De hoofdschotel vormden de Eigen heimers, die voor ongeveer 2.20 werden verkocht. Ook voor blauwe Eigenheimers werd die prijs betaald, hoewel enkele aan voeren 2.50 tot 2.80 opbrachten. Voor Duken werd 1 besteed, voor Bevelanders 2 tot 2.40. Terwijl de consumenten 7 tot 8 betalen en de tuinders nog 0.50 minder krijgen dan den genoemden prijs, roemt de ontstemming over de werking der aardappelencentrale nog voortdurend toe. Zonder sieunwet werd ongetwijfeld meer ontvangen. Voor roode kool werden nog lagere prijzen gemaakt dan de laatste weken, toen ze ook al laag waren. De hoogste noteering aan de Broekerveiling, waar nog de minst siechte prijzen werden gemaakt, was 1.90 voor het mooiste goed, eerste kwaliteit. Vee! van het beste is nog voor 20 tot 30 cent minder ver kocht. Het grootste deel bracht 1 op en ver schillende partijen draaiden door. Te Noord- scharwoude was de hoogste noteering 1 30. Aanvoer aan beide veilingen 25 spoorwa gons. In hooge mate lusteloos was de stemming voor gele kool. Er wordt naar het buitenland zoo goed als niets geëxporteerd, weshalve al les in het binnenland moet worden geplaatst. Gok uit het binnenland is nog weinig vraag, in de tuintjes is rog groote voorraad aan froenten. Voor de mooiste partijen werd 1.20 betaald, terwijl de groote kool, ook van le kwaliteit, nauwelijks den minimum prijs kon opbrengen en verschillende partijen onverkoopbaar waren. De aanvoer was 15 spoorwagens. Ook ging het weer slechter met de witte kool. De minimumprijs ervan is 1.25; is ze niet geschikt voor inmaak, dan is deze prijs 40 cent, terwijl de prijs van kool, voor ex port bestemd, op 0.40 tot 1.25 is be paald. Het kwam niet vaak voor, dat meer dan 1.25 werd gemaakt; verschillende par tijen werden voor 40 cent uit de markt geno men of voor een prijs, die beneden 1.25 bleef. Veel werd aangekocht voor de inmaak- fabrieken. De hoogste prijs voor Deensche witte was 1.60; meestal bracht ze echter niet meer dan 1.30 op en enkele partijtjes werden voor den minimumprijs van 70 cent geveild. Aanvoer 63 spoorwagons witte kool. De aanvoer van uien is nog van bet eeke nis; in de prijzen zit echter maar weinig schot en ook voor dit product ontvingen de tuinders te weinig om van bedrijfswinst te kunnen spreken. De uien werden betaald met J 1.50 tot 2.50, maar voor drielingen werd gemiddeld minder dan 1 ontvangen. Voor nep werd van 2.60 tot 3.40 betaald, ter- wijl grove uien voor gemiddeld 2 werden verkocht. Aanvoer 21 spoorwagons. Met de goede prijzen, die de laatste weken voor bloemkool werden besteed, blijkt het ook weer gedaan te zijn. De aanvoeren op andere veilingen worden al grooter, maar de vraag uit het buitenland waarop men zoo had gehoopt, blijft uit. Aanvankelijk kon voor de mooiste nog 7- 9 worden gemaakt, doch later zakten deze prijzen tot 3 a 5 in. Voor de kleinere werd niet meer dan 1.50 tot 2.50 betaald. Tweede soort werd verkocht voor 1.50 tot 2 en enkele partijtjes gingen naar de zou ters en brachten alzoo 75 :ent op. Ruim 38.000 stuks werden er aangevoerd. Slaboonen worden, dank zij het gunstige weer, nog in vrij groote hoeveelheden aan gevoerd. Voor mooie, zuivere boonen werd van 7 tot 8 betaald, dikkere en die van afwijkende kwaliteit brachten 2 tot 4 op Voor kleine bieten werd 0.80 tot 1 60 betaald, voor groote 60 cent. Groote peen bracht een redelijken prijs op: 2.40 tot 3, kleine echter maar 0.70 tot 0.90 Buitengewoon slecht liep het met de torna- ten; oorzaak geen vraag. Voor C en CC werd de minimumprijs ad 2 betaald, A bracht iets meer dan 2 op, B 2.60 tot 3. V;ru've",waren goedkoop: nlicante tot 26 0 21.90, Frankenthalers 24.20 Zaterdag werd een algemeene vergade ring gehouden van den polder. De voorzitter was de heer Jb. Groot Jz. Aangaande de notulen zeide de heer de Vries dat hij het met het pad naar de sluis nog niet geheel eens is, wat het onderhoud hiervan aangaat. De voorzitter lichtte toe, dat, wat het on derhoud aangaat Hensbroek wel terdege zeg genschap heeft. Indien Obdam het pad niet in orde houdt zooals het behoort kunnen wij daarover een klacht indienen. Na deze op merking werden de notulen geteekend. Ingekomen stukken. Een schrijven was in gekomen dat een algemeen reglement voor de Waterschappen aan het bestuur zal worden toegezonden. Enkele bizonderheden aangaan de het reglement werden door den voorzitter aan de vergadering medegedeeld en bespro ken. Nu volgde bespreking Ambtenarenregle ment wat zoo ongeveer 1 uur in beslag heeft genomen, daar dit artikelsgewijs moest gebeuren. Het einde was ten slotte dat beslo ten werd om bij den secretaris van den bond van Waterschappen een instructie aan te vragen om een beter overzicht te krijgen. Aanvraag kasgeldleening 1934. De voor- zitter vroeg machtiging om een kasgeldlee ning ahn te vragen groot 6000 tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. Dat werd toe gestaan. Medegedeeld werd nog dat de molen door de rietdekken geheel is vernieuwd en dat bii genoemde molen een nieuwe waterloop moet worden gemaakt. Goedgevonden. De kroostschouw zal worden gehouden op Dinsdag 17 October. Besloten werd alles op een dag te doen en alle hoofdingelanden mee te laten schouwen. Rondvraag. De heer Fok sprak er zijn mis noegen over uit dat we hier vergeleken bij Obdam met het in orde brengen van den weg een stiefmoederlijke behandeling krijgen. Spr. vond de afwerking hier verschrikkelijk. Als het straks begint te regenen worden de bermen 'n modderpoel. Hij was van meening dat de besluiten dien aangaande in de ver gadering met de heeren van het Hoogheem raadschap toch anders zijn genomen. De voorzitter lichtte dit onderwerp toe. Ten eerste za! het t. z. t. wel in orde worden gebracht, ten tweede (wat het geval Obdam betreft) dat dit dorp nog iets korter is dan Hensbroek en Obdam per jaar nog ruim 700 meer in de kosten moet bijdragen, zoo dat het daar dan ook beter in orde wordt ge bracht. En dan, zeide de voorzitter, heeft Obdam direct betere voorwaarden gesteld Met deze uitlegging was de heer Fok tevreden. De heer de Vries vroeg naar het in orde brengen van het Kerkepad. Spr. meende toch dat in de vorige vergadering is besloten om dit voor de herfst in orde te doen brengen. De voorzitter zeide toe er direct werk van te zullen maken. De heer Wit zeide dat de schoeiïng bij de laadplaats aan de 'ingsloot geheel is ver nield en vroeg door wie dat moet worden in orde gebracht. Dit zal worden gedaan op 179. Kwam Simmy met den auto voor gereden. Wo-Wang vloog de treden van het bordes af, de auto in en rrrrt, ging net in volle vaart de oprijlaan uit. De vier kerels er achter ^an en °°k de gewonde voorlooper hinkte zoo vlug mogelijk 180. Terwijl ze zoo snel wegreden, zagen ze zich den weg versperd door den stoet, die nog altijd voor het hek stond te wachten. Simmy kon zoo gauw niet remmen, nam zijn draai te kort en stoof pardoes tegen den grooten olifant op. Deze zwaaide een paar maal bedenkelijk op zijn pooten, maar wat erger was

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6