Stemt af op de Avro 296 M. Dinsdagavond Prijsvraag i Jijdsdieiftm ^Bmtteniand 3 LAATSTE KVMCTIER HEEMSKERK. GRAFT. KOEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. DE STERRENHEMEL 4—11 OCT. 1933 20 h MT (21 h ZT). juprra&Q) ZUID SATURHIS® kosten van het Hoogheemraadschap en zoo spoedig mogelijk. Ten tweede wie de slooten langs den weg moet opknappen. Als voren. Ten derde vroeg de heer Wit of het polder bestuur weer bereid is om 10 pCt. in de kos ten der werkverschaffing bij te dragen. Daartoe werd besloten mits er weer polder- werk wordt verricht als opknappen en uitbag geren van de polderslooten. Als laatste punt vroeg spr. of bij de school weer behard mag worden waar voor heen ook was behard. Dit is reeds door het Hoogheemraadschap toegezegd. Daarna sluiting. STOMPETOREN. Onder leiding van den voorzitter dr. H. Heringa vergaderde Vrijdagavond de afd. Schermer en omstreken van het Witte Kruis in het lokaal van den heer Kamsteeg te Stom petoren. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Centraal genootschap dat deze af deeling als lid was ingeschreven. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering op 3 October te Am sterdam, werd punt 8 uitvoerig besproken Men besloot tegen het bestuursvoorstel te stemmen en het ingediende amendement, door de afdeeling het Witte Kruis en Wijkverple ging te Amsterdam te steunen, die het te vor men reservefonds niet speciaal voor een Kleu terhuis wil bestemmen, maar het wil behou den voor een nog nader te bepalen doel. Als afgevaardigde werd benoemd de heer Joh. v. Harskamp. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren dr. H. Heringa en D. Huyser van Ree- nen, werden bij acclamatie herbenoemd en namen beiden hun benoeming aan. Hierna bespreking van het in de voorjaars vergadering aangehouden voorstel der voor zitter, om in aansluiting op de gehouden cursussen „Eerste hulp bij ongelukken", wel ke te Oterleek en te Stompetoren gehouden zijn, een vervolgcursus te houden voor de beste leerlingen. Volgens den leider den heer Stoutjesdijk te Alkmaar, zouden dan zes les sen voldoende zijn. De bedoeling is drie ies- avonden te Stompetoren en drie te Oterleek. De heer J. de Wit stelde voor deze gelegen heid voor alle cursisten open te stellen Dit voorstel werd zeer uitvoerig bespro ken en vooral in verband met de groote kos ten in beraad gehouden. Den secretaris werd opgedragen inzake dit plan overleg te plegen met den heer Stoutjes dijk en daarnaar zal het bestuur handelen Na de rondvraag, die weinig opleverde, volgde sluiting. HOORN. De heer B. C. Jeursen alhier slaagde voor het getuigschrift van adspirant electro- technisch opzichter, uitgereikt door de P. B. N. A. te Arnhem. Op de Zaterdag gehouden veemarkt wa ren o.a. aangevoerd 95 fokrammen, waarvan de prijs bedroeg 20—50; 950 schapen, orijs 6—16. 7WAAO. Door den gemeenteraad is de gemeente rekening 1932 aldus vastgesteld: gewone dienst: ontvangsten 52.409.97)4, uitgaven 48.327.11 X, batig saldo 4102.86. Kapi- taaldienst: ontvangsten 34.373 21, uitgaven f 34.373.21, saldo nihil. NIEUWE NIFDORP. Zaterdagmiddag is de zaadschelf toebe- hoorende aan den heer G. Stokman afge brand. Het bleek dat de brand is ontstaan door het spelen met lucifers van het elfjarig zoontje van den heer Woudt. Het zaad was niet verzekerd, alzoo een leelijke schadepost BERGEN. De commissie van toezicht op het agent schap der Arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidverzekering, bestaande uit de heeren J. W. Macdonald, L. den Das, J. E. Miltenburg en C. F. Zeiler, heeft het vol gende schrijven in de gemeente Bergen rond gezonden Het hier volgende verdient, naar wij mee- nen, onder de aandacht van het publiek te worden gebracht, aangezien het een alge meen belang betreft. Met het oog op de werkloosheid zouden wij hotel- en pension-eigenaren, alsook particu lieren, die voor het feit staan hunne eigen dommen te moeten onderhouden, er opmerk zaam op willen maken, dat zij met verleenen hunner medewerking in staat zijn, het hier boven genoemde euvel te helpen bestrijden of verlichten. Wij bedoelen het volgende. Wacht niet al len tot het voorjaar met het doen verrichten van herstellingen, behang-, schilders- en stu- cadoorswerkzaamheden, welke zonder be zwaar gedurende October en volgende maan den zouden kunnen worden uitgevoerd. Het spreekt vanzelf, dat wij hier de werk zaamheden binnenshuis op het oog hebben. Ook de niet ingewijde zal begrijpen, dat door het concentreeren van alle werk in den schoonmaaktijd, de betrokken bedrijven over stelpt worden, wat noch in het voordeel kan zijn van het bedrijf, noch in dat van den af nemer. Nu weten wij wel dat de traditie héél wat aanhangers heeft en deze de nare gevolgen hiervan gaarne dragen. Uit traditie worden de kachels opgeborgen en zit men in de kou de. Uit dezelfde overweging schildert men binnenwerk en laat de gasten van de verf lucht mede genieten. Door de vele opdrachten, welke zooals ge woonlijk binnen den kortst mogelijken tijd moeten worden beëindigd, lijdt de kwaliteit van het werk zeer dikwijls of kan daar door lijden. Nu vragen wij uwe medewerking deze werkzaamheden, voor zoover die zonder be zwaren gedurende de, voor de bedrijven slap pe maanden kunnen worden uitgevoerd, in die maanden te doen verrichten. Een meer gelijkmatige verdeeling der bo venomschreven werkzaamheden over lange- ren tijd zal naar onze meening tot weder- zijdsche voldoening leiden van opdrachtgever en werknemer. Neemt er de proef eens van Vrijdagavond vergaderde de afd. Bergen van den Volksbond in hotel Kreb onder voor zitterschap van den heer P. Baretta. Na vaststelling der notulen van het ver handelde in de laatstgehouden ledenvergade ring, werd de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Zweerus, nagezien en door de vergadering goedge keurd. De bestuursverkiezing werd wegpns de ge ringe opkomst tot de volgende vergadering aangehouden. Besloten werd dezen winter wederom een timmercursus voor jongens te doen houden door den heer Roggeveen. Voorts werd besloten in 't voorjaar een floralia-tentoonstelling te houden en daaraan tevens te verbinden een tentoonstelling an werkstukjes van den timmercursus en van fraaie handwerken. Voor het uitgeven van bloembollen of plantjes zal het bestuur over leef o'egen met den heer Hoek te Alkmaar. Hierna sluiting. De afd. Bergen der N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" hield Woensdagavond on der voorzitterschap van den heer Taapken in het Oranje-hotel een algemeene ledenverga dering. Medegedeeld werd, dat slechts één lid ge bruik heeft gemaakt van de gelegenheid de achterstallige contributie in gedeelten te vol doen. Hierna kwam in behandeling de b?schrij- vingsbrief voor de algemeene ledenvergade ring van de hoofdvereeniging. Na bespreking werd besloten de afgevaar digden op te dragen, tegen het voorstel van het hoofdbestuur te stemmen tot het vormen van een fonds tot oprichting van een Kleu terhuis, aangezien het niet raadzaam werd geacht de vereeniging, in verband met de schulden, die nog op de instelling rusten, deze thans met nieuwe verplichtingen te be lasten en het beter werd geoordeeld eerst de winst van „Heideheuvel" aan te wenden tot delging van de schulden van „Bosch en Hei de" en „Vechtoever" om daarna een te vor men reservefonds te bestemmen voor een na der door de algemeene vergadering aan te wijzen doel. Op voorstel van dokter van Gelder werd besloten tevens aan de afgevaardigden op te dragen aan het hoofdbestuur te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid tot instelling van een federatie van afdee- lingen voor huis- en kraamverzorging. Indien het gevoelen van het hoofdbestuur bekend is, zal in de in de maand Maart te houden leden vergadering besproken worden of het wen- schelijk is een vastomlijnd voorstel dienaan gaande te doen, en zal daarvoor in Juni een speciale vergadering van de afdeeling wor den gehouden, waarin dan tevens eventueel andere aan het hoofdbestuur in te zenden voorstellen kunnen worden behandeld. Met de overige voorstellen van het hoofd bestuur kon de vergadering zich vereenigen eveneens met de prae-adviezen ten aanzien van de door de afd. Enkhuizen en Aalsmeer ingediende voorstellen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden bij acclamatie 'gekozen de heeren den Das en de Liefde. De heer den Das had nog bij het bestuur ingediend een schetsteekening met voorloopi- ge exploitatierekening voof een eenvoudig badhuis. Goedgevonden werd, dat het be stuur deze zaak eerst met den heer den Das verder uitwerkte. Uit de vergadering werd aangedrongen hiermede eenige spoed te be trachten. Dokter van Gelder vroeg hierna om een commissie te benoemen tot wie men zich kon wenden voor de uitzending naar vacantieko- lonies. Na bespreking werd mevrouw Baretta aan gezocht zich hiermede te belasten, die zich hiertoe bereid verklaarde. De voorzitter deelde nog mede, dat de afd. einde van dit jaar 25 jaar bestaat. Op diens voorstel werd goedgevonden dit jubileum op eenvoudige wijze te herdenken en den heer A. C. Bos van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies uit te noodigen ter gelegenheid hiervan een lezing met lichtbeelden of een film te hou den. Daarna sluiting. Zaterdagmiddag had de fabrieksarbeider de Ruijter woonachtig aan de Oosterstrwg het ongeluk op den Communicatieweg tus- schen Assendelft en Uitgeest de dynamo zij ner electrische fietslantaarn op 't oogenblik dat hij een flinke vaart had tusschen de spa ken van zijn voorwiel schoot waardoor de R. voorover op den weg geslagen werd en daar geruimen tijd bewusteloos bleef liggen. Door een chauffeur eener voorbij gaande auto werd het slachtoffer naar dr. Ypma vervoerd die eene lichte hersenschudding con stateerde. De getroffene maakt het redelijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag had op het werk aan de Hoogovens de werk man J. v. Lieshout woonachtig aan de Oos- terstreng het ongeluk terwijl hij bezig was met erts in te laden te struikelen. ■Bij dezen val kwam v. L. zoo noodlottig te vallen dat hij met een inwendige verbloe ding aan het onderlijf naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk is vervoerd gewor den. Ter secretarie dezer gemeente zijn in het tijdvak van 1 September tot en met 30 Sep tember 1933 48 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. Slechts 3 personen hebben bericht gegeven, dat de ziekte onder hun vee is genezen. Heden waren bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven 74 werkzoekenden. „De Nieuwe Langendijker Courant" wel ke tot dusver 3 maal per week verscheen, zal thans 4 maal per week verschijnen. EGMONDBINNEN. Ook in het dorp Egmond-Binnen is een tuinbouwcursus opgericht. De leiding berust bij den heer J. J. Jager, terwijl de cursus uit 20 leerlingen bestaat. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier meer en meer uit, reeds werden er 12 geval len aangegeven. Panorama geeft een alleraardigste door Herman Moerkerk geïllustreerde beschrijtflng van een reis naar Madeira en de Canarische eilanden. Interessant zijn foto's en tekst van h<_t Japansche worstelen, waarbij de voor naamste handgrepen gedemonstreerd wor den. Er is actueel nieuws over hondendres suur en de vraag wordt gesteld en door foto's toegelicht waarom wasfiguren altijd heel andere gezichten hebben dan normale menschen. Er is veel binnenlandsch- en bui- tenlandsch geïllustreerd nieuws, er zijn prachtige opnamen o.a. van de koningin op het binnenhof en eenige kunstfoto'a, er is een sport- en een moderubriek en er zijn ditmaal verhalen en novellen van Norma Patterson, van Castella Correo, van Fred Houler en van een onbekenden medewerker. Ster 3* grootte. o< Udacr Ster */d 2* grootte. Ster 1« gr. Til; Melkweg Wettelflk ingeschreven M| hef Boreaa Industrie*)** Eigendom onder Na 6 4 2 a a MOBILISATIE-SLACHTOFFERS. Verlaging van de uitkeeringen. In het Staatsblad is opgenomen een Kon. Besluit, waarbij uit overweging, dat het met het oog op den toestand van 's lands finan ciën en daarbij lettende op de sedert inge treden daling van den levens- en den loon- standaard wenschelijk is over te gaan tot herziening van, de bepalingen van het K. B. van 13 Jan. 1932, verminderingen worden aangebracht in de geldelijke uitkeeringen aan de z.g. mobilisatie-slachtoffers. KINDERWAGEN OVERREDEN DOOR AUTO. Kindje overleden. Op den Zilkerduinweg te Noordwijkerhout reed Zaterdagavond de zestienjarige dochter van P. Duivenvoorde met een kinderwagen, waarin het eenjarig kindje van de familie Duivenvoorde lag. Op het oogenblik, dat het jonge meisje den weg overstak, naderde uit de richting Haarlem een racp-auto, bestuurd door een officier, terwijl van den anderen kant een personenauto naderde. Doordat de personenauto het meisje links passeerde, heeft de bestuurder van den race auto den kinderwagen niet bijtijds opge merkt. Het gevolg was, cfht deze wagen on der den auto terecht kwam. De kinderwagen werd geheel vernield. Het kindje moest met gebroken ledematen naar de Mariastichting in Haarlem worden vervoerd, waar het om elf uur 's avonds is overleden. Het meisje kwam met den schrik vrij. VREES VOOR BOYCOT VAN ANTI-FASCISTEN. Te Zaandam is het enkele dagen geleden gestichte zg. bruine huis aan de Stations straat aan zijn bestemming onttrokken. Men brengt dit in verband met een actie tegen degenen, die het huis ter beschikking van de fascistische partij hebben gesteld. Dit zijn personen, die te Zaandam een winkelbe drijf uitoefenen en nu met een boycot zijn be dreigd. EEN BEROEP OP MENSCHELIJKHEID De Vrouwen-vredebond vraagt vliegers om in een eventueelen oorlog niet deel te nemen aan het werpen van bommen. De Algemeene Nederlandsche Vrouwen Vredebond heeft aan de Nederlandsche vlie gers een brief gezonden, waarin herinnerd wordt aan een brief van den voorzitter der Internationale Liga voor Vliegers, Clifford B. Harmon, die o.m. zegt, dat het volkomen zeker is, dat de volgende oorlog, waarin de vliegtuigen een overwegende rol zullen spe len,"gevoerd zal worden met gassen, brand bommen en chemische producten, waarvan de uitwerking onbeschrijfelijk zal zijn. Hij wijst op de afschuwelijke terreur, welke de natie, die over de grootste en snelste vliegtui gen beschikt, in staat zal zijn over de heele wereld uit te oefenen, echter zonder tenslotte overwinnaar te zijn. De Vrouwen-Vredebond verklaart geen zgn. „verdediging" te wenschen met midde len, die van onze medemenschen, de vliegers, zulke gruwelijke menschonwaardige daden eischen. De vijand, die onze welvaart be dreigt, is de bewapeningsindustrie, welke drijft naar oorlog, ter wille van winst O EERSTE KV. ©MSIEMMN PTOJVE: HAAM Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel in Nederland, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, (negen uur Zomertijd, gelijk aan 20 h) 52 Sterretijd. VEKÜS MAJRS 0 De middaghoefgte van de zon veran dert deze maan vau 35° tot 24°; de dag- boog de tijd dat zij boven den ho- rizont staat), van 11 h 40 min tot 9 h 40 min min In tegenstelling met gewone landkaar ten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer geteekend. Dat is bij sterrekaarten nood zakelijk en gebruikelijk, teneinde te ver hoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wanneer rren verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt van het ZW naar het NO door de sterrenbeelden Schut ter, Arend, Zwaan, Cassiopeia en Wa- ger.man een gebogen stippellijn: zij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De schijngetstalten van de maan zijn: V.M 3 Oct.; L K.: 11 Oct.; N.M.: 19 Oct.; EK.: 25 Oct. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter in Saturnus. Venus (m —3.07 is avondster in Weegschaal, Schorpioen en Slangen drager; ondergang ongeveer 18 X uur. Mars (m 1 4) is eveneens avondster in dezelfde beelden; hij gaat omstreeks 19 h onder. Jupiter (m 1.2) is morgenster in o« Maagd, in het begin der maand staat hij te dicht bij de zon om waar genomen te kunnen worden. Hij komt ongeveer 6 uur des morgens op en gaat voor 18 h des avonds onder. Saturnus (m 0.7) is avondster in den Steenbok; hij laat omstreeks mid dernacht onder. (m magnitude helderheid, ver geleken met een ster van de le grootte, die m 1,0 heeft.) De bond weigert te gelooven, dat een even- tueele oorlog op ridderlijke wijze zou kunnen worden gevoerd. Hij doet een beroep op de hoogste menschelijkheid van ieder en vraagt elkeen te bedenken dat, als iedere vlieger weigerde om deel te nemen aan zoo'n mis daad, de kans op oorlog grootendeels zou zijn weggenomen. Het schrijven is mede onderteekend door de Vereeniging Kerk en Vrede, Jongeren Vredes-Actie, Katholieke Jongeren-Vredes Actie, de Utrechtsche Vrouwelijke Studenten vereeniging, e.a. VROUW SLAAT DEN BOEL IN HUIS KORT EN KLEIN. De man naar het ziekenhuis. Zaterdagmiddag is te Zaandam een man naar het zikenhuis gebracht, die bij een heftige ruzie in zijn gezin door vrouw en zoons zoodanig werd toegetakeld, dat hij ver schillende ernstige kwetsuren opliep. Een fluitketel en een koekepan, die als wapenen hadd engediend, werden door de politie in beslag genomen. Het perceel op den Hoogedijk, waar deze ruzie zich afspeelde, was zoodanig door ct vrouw bewerkt, dat er binnens- en buitens huis geen glas meer heel was gebleven. De aanleiding tot het huiselijk dispuut moet ge zocht worden in het feit, dat de vrouw wilde verhuizen, terwijl de man daar niets voor voelde. Toen vrouwlief, ondanks het tegen- stre-en van haar gemaal, haar wil doorzette en een woning huurde, kwam het tot hand tastelijkheden, waarbij zelfs de ruiten van de nieuwe woning het moesten ontgelden. VERHOOG ING VAN DEN ACCIJNS OP SIGAREN. Gisteren is te 's Hertogenbosch een ge combineerde vergadering gehouden van het noordelijk verbond van sigarenfabrikanten en de Nederlandsche r.k. Bond van sigaren fabrikanten ter besoreking van het ingedien de wetsontwerp tot verhooging der accijns op sigaren van 10 tot 22 J4 dat a s. Don derdag in de Tweede Kamer zal behandeld worden. Na de uitvoerige debatten concludeerde de vergadering, dat de sigaren-industrie geeu nieuwe heffing meer kan dragen, behalve de op te leggen 2Vz als compensatie der om zetbelasting. Er werd besloten het volgende telegram aan den minister van financiën te zenden: „Vereeniging sigarenfabrikanten uit alle dee- len van het land waarschuwen tegen funeste gevolgen voor sigarenindustrie. Voorgestelde verhooging zal onontkoombaar leiden tot ontwrichting bedrijven, schade Indische ta bakscultuur en werkloosheid van zeker 10 000 of meer arbeiders. Indirecte nadeelen over treffen directe voordeelen. Verzoeken drin gend conferentie." NATIONALE BOEREN TUINDERS- EN MIDDENSTANDSPARTIJ. Mr. Ver voor en moet bedanken als Kamerlid ten behoeve van den heer Braat. Te Utrecht kwam Zaterdag de nationale boeren-, tuinders- en Middenstandspartij in protestvergadering bijeen. Uitvoerig werd de houding van mr. C. Vervooren besproken en de handelingen der afgevaardigden van de drie Noordelijke provincies gelaakt. Het hoofdbestuur werd uitgeschakeld en een nieuw hoofdbestuur gekozen, bestaande uit de heeren: A. Braat te Hekelingen, voorzit ter, B. Boers te Vleutem, L Verburg te Utrecht. J. Michelse te Reeuwijik, A. J. Spelt te Hoevelaken, A. M Evers te Almen, W. J. Bosch te Lonneker. T. Kostelijk te Heiloo en A. Vikse te Barneveld. Aan het einde der vergadering werd met op twee na algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De vergadering van de nationale boeren-, tuinders- en middenstandspartij veroordeelt de wijze van candidaatstelling door de afge vaardigden van de drie noordelijke provitv cies als zijnde buiten de wenschen en be sluiten der algemeene vergadering om, waar door de beer mr. Vervooren te Herwijnen als no. 1 gekozen kon worden als lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Gezien, dat hij in spijt van „die daad" nog maar ruim 6000 stemmen op zijn naam kon ver krijgen en de heer Braat in spijt van „die daad" ruim 35000 stemmen op zijn naam verkreeg, acht het daarom moreel onjuist dat de heer mr. Vervooren die benoeming aan vaardde; eischt van den heer mr. Vervooren, dat hij direct voor zijn lidmaatschap der Tweede Kamer bedankt ten behoeve van der\ heer Braat; besluit deze motie ter kennis te brengen van den betrokken persoon, de regee ring, de ieden der Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal en de pers; vraagt het hoofdbestuur op die kennisgeving met be kwamen spoed uit te voeren en den leden der beide Kamers en regeering tevens te verzoe ken om, zoo de heer mr. Vervooren aan dezen eisch geen gevolg mocht geven, hem ook niet te beschouwen als afgevaardigde van de Nationale boeren-, tuinders- en middenstand» partij. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Zaterdagochtend te ongeveer 7 uur reed in de buurt van Roermond bij de Duitsche grens een auto, die niet voldeed aan het bevel van de douanen om te stoppen. De wagen, die over een spijkerplank was gereden, werd door de kommiezen onder vuur genomen, doch de chauffeur maakte geen aanstalten om te stoppen. Later vond men den auto op den weg staan, beladen met 2500 K.G. Duitsche mar garine. Van den chauffeur was geen spoor meer te bekennen. Margarine en auto wer den in beslag genomen. JEUGDIGE VERVAISCHERS VAN RIJWIELPLAATJES. De politie alhier te Krommenie, die reed» lang vermoedens koesterde omtrent het ver vaardigen van valsche rijwielplaatjes aldaar, wist dezer dagen de hand te leggen op vier jeugdige werkloozen die inderdaad de fa bricage hiervan in 't klein hadden op touw gezet. Alle vier verdachten hebben terstond be kend. Het aantal in omloop zijnde plaatjes be perkt zich tot enkele exemplaren. KORTE BERICHTEN. In totaal waren Zaterdag in de Amster- damsche havens opgelegd 30 (vorige maand ook 30) schepen, met samen 131.565 (141.390) ton. Gister traden in werking eenige Zater dag afgekondigde wijzigingen in de crisis- graanregeiing. Men zie de St. Crt. nos. 480, 485 en 495. In een vijftal vragen aan den minister van buiteniandsche zaken heeft de heer Wijn koop. lid der Tweede Kamer, erkeomog van Sovjet-Rusland gevraagd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7