Gemeenteraad van Alkmaar. Stad w Omgeving De ontploffing in het makkershuis te Medemblik Opzet thans erkend door den verdachte. ALS U EEN DUITSCH DIENSTMEISJE Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond 7.30 uur: 20.000 jaar in Sing Sing (dram.) Hoofd rollen Spencer Tracy en B*tte Davis. Toe gang boven 18 jaar. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: De Die rentemmer (sens.) Hoofdrol Clyde Beatty. Toegang boven 18 jaar. on Bioscoop Harmonie hedenavond 7 30 uur: Der traumende Mund (rom.). Hoofdrollen Elisabeth Bergner en Rudolf Forster. Toe gang boven 18 jaar. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: 1 Vlug van Stapel (klucht) met William Hai- res; 2. Hallo, hier Amerika (vroolijk film spel met verschillende filmsterren.) Toegang boven 14 jaar. Vrijdag 0 October. Half 3 en 4 uur, de Unie, dameshoeden show door fa. H. Lind voor leden Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs. 8.30 uur, bij van Oijzen aan de Breedstr vergadering Duitsche vereeniging. fractie zeer nauwkeurig aanteekening gehouden. De president wendt zich opnieuw tot van der Lubbe sn beveelt hem op te staan en hem aan te kijken. „Je hebt gisteren zoo luid «resproken van der Lubbe, wil je dat nu ook weer doen? In Berlijn zul je ons hopelijk ter plaatse alles precies aanwijzen en vertellen hoe het geweest is, vooral bij het bezoek aan het gebouw. Spreek nu eens en hmidt je hoofd omhoog, ben je niet eens- bij een collectief bezoek o. 1. v. van een gids in den rijksdag geweest?" Van der Lubbe staat op, glimlacht en antwoordt: „Dat kan ik niet zeggen Dit merk waai dige antwoord is aanlei ding voor den president om zijn vraag door den tolk ir, het Nederlar.dsch te laten vertalen en dan antwoordt van der Lubbe ten slotte: „Neen". Van der Lubbe's taktiek is dus onge wijzigd gebleven. Het hof wijdt dan nog zijn aandacht aan de vraag of Könen op het bepaalde uur eigenlijk wel in den rijksdag was, want er zijn getuigen verklaringen, volgens welke hij dien ochtend tegen 11 uur in de lift van het Pruisische landdag gebouw was gezien. In dit verband wordt van der Lubbe nogmaals opgeroepen en wordt hem gevraagd, of hij het gebouw van den Pruisischen landdag kent en of hij op 27 Februari met Könen in het landdag gebouw was geweest, en of hij Könen kent. Van der Lubbe antwoordt, dat hij' niet in de Pruisischen landdag is ge weest en dat hij ook Könen niet kent. Inzake de ontploffing in het voor malige „Makkerhuis" te Medemblik heeft de verdachte Wilkins, db, na ge- ruimen tijd te zijn verpleegd in het zie kenhuis te Hoorn tengevolge ?an beko men brandwonden en daarna naar het hu's van bewaring 4e Alkmaar was overgebracht, thans bekend deze ont ploffing te hebben bewerkstelligd Hij gebruikte daartoe een groote hoeveel heid benzine met de bedoeling brand te stichten. Onderzocht wordt thans welke motieven Wilkins daarbij heeft gehad en of verdachte medeplichtigen heeft gehad. Omtrent het bovengenoemde werd ons op zeer welwillende wijze van den kant van de justitie nog het volgende medegedeeld: Zoo als bekend, werd op Maandag 14 Augustus j.1. het plaatsje Medemblik tegen midder nacht opgeschrikt door een hevigen knal, die tot ver in den omtrek hoorbaar was. Aller eerst werd gedacht aan een groote ramp, maar toen men op onderzoek uitging, bleek het dat er in het Makkerhuis van de A. J. C., bewoond door de familie ter Haar, een ont ploffing had plaats gehad. Zooals men zich zal herinneren, was we de materieele schade zeer aanzienlijk, doch menschenlevens waren er gelukkig niet bij te betreuren. Alleen de werklooze Wilkins, die in het Makkerhuis bij de fam. ter Haar in woonde, moest met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis vervoerd worden Na deze ontploffing heeft de pers zich met deze ontploffing druk bezig gehouden en al gauw had men het vermoeden, dat het hier een politieke zaak betrof en dat men, even als in Duitschland, door middel van brand stichting uiting wilde gevep aan de politieke gevoelens. Naar men ons thans met stelligheid van justitieele zijde verzekerde, heeft deze ont ploffing in geen enkel opzicht een politiek tintje en betreft het hier uitsluitend een on gelukkige samenloop van omstandigheden. Men vreesde, dat Wilkins er het Teven niet zou afbrengen, zoodat men met een onder houd in de eerste plaats zoolang geduld moest hebben, tot de zieke aan een vernoor kon worden onderworpen. Nog in het zie kenhuis „Villa" te Hoorn heeft het parket uit Alkmaar den jongeman verhoord, maar hardnekkig ontkende hij alle schuld. Toen hij na een maand zoo goed als ge nezen was, is hij als verdachte naar het huis van bewaring alhier overgebracht. Nog steeds ontkende hij, eenige schuld aan den brand te hebben totdat hij verleden Woens dag door den mand viel en tenslotte niet langer kon ontveinzen de «rim'dige te zijn. hebt en zij trekt een Volendamsch costuum aan, is zij dan een Holland- sche? Als er voor 3 millioen gulden zelf werkend waschmiddel uit Duitschland wordt geïmporteerd en hier verpakt in een Hollandsch kleedje, is het dan Nederlandsch Fabrikaat? Wascht toch liever met 1. 2. 3., bet zelfwerkend waschmiddel, dat voor 100 in Holland wordt gemaakt. 1. 2. 3. kost slechts 17 Y* cent per pak 5 cent goedkooper dan dc gelijk soortige prodncten uit het buitenland. U zult bijzonder tevreden zijn. Zijn bekentenis. Over zijn bekentenis kunnen we thans me- dedeelen, dat hij als werklooze in den kost bij de fam. ter Haar reeis lang naar midde len had gezocht, op de een of andere manier aan geld te komen, niet zoozeer voor eigen gebruik, dan wel om de familie waar hij in woonde, aan geld te helpen, daar deze fami lie hem ondanks zijn langdurige werkloos heid, steeds goed had behandeld en hem nog altijd liefderijk verzorgde. 'loen Wilkins dus zag dat vrouw ter Haar in moeilijke omstandigheden verkeerde, is in hem, misschien wel geïnspireerd door de brandstichting in het rijksdaggebouw door v. d. Lubbe, het plan ontstaan, om het huis in brand te steken, om zoodoende uit de verzekering geld voor de familie te ontvan gen, waarbij men dan voorloopig weer gered was. Wilkins is het type, zooals we ze in dezen laatsten tijd helaas meer tegenkomen moreel ten ondergebracht door de voortdurende werkloosheid. Dat tenslotte een zoo commu nistisch plan in zijn brein groeide, is zeer begrijpelijk, a'i3 men weet, dat de jongen van zeer geringe ontwikkeling is en hij geen oogenblik gedacht heeft aan de gevolgen van zijn daad. Zonder dat iemand uit het huis er iets van wist, had hij zijn plannen voor bereid en kalm afgewacht, wat het resultaa: zou zijn. Geen politieke misdaad. De justitie neemt aan, dat hij nooit van te voren zou geweten hebben, dat er uit zijn brandstichting een ontploffing zou ontstaan en dat deze ontploffing dan ook geheel te wij ten is aan een ongelukkige omstandigheid. Dit laatste is met zekerheid door den heer v. Ledden Hulsebosch vastgesteld, waaruit dui delijk naar voren komt, dat hier van een po litieke misdaad absoluut geen sprake is. De benzine die hij voor zijn brandstichting noodig had is eenvoudig op onverklaarbare wijze mei óntbrandbare stoffen in aanraking eekomen, waardoor de ontploffing een feit werd. Wilkens wordt waarschijnlijk veroordeeld wegens met voorbedachten rade brandstich ten om daaruit geldelijk voordeel te trekken Dat hier aan een politieke misdaad werd gedacht, is in dezen tijd heel verklaarbaar, doch moet gelukkig in deze zaak ten stelligste worden tegengesproken. waren. In de met dén hoogsten zorg door honderd opvoeringen heen zuiver gehouden vertooning, heeft Cor v. d- Lugt Melsert steeds de rol van Willem van Nassau gespeeld en is hiervoor naar waarde geprezen. De vertooning kan hier te Alkmaar dezelfde ontplooiing vinden die er te 's-Gavenhage aan gegeven is en die een levendig beeld geeft van een groot tijdvak onzer Vaderland- sche historie. De beide volgende abonnementsvoorstel lingen vinden plaats op 7 Februari en 11 April a-s. AANRIJDING IN DE LANGESTRAAT. Gistermorgen vond in de Langestraat een aanrijding plaats doordat de bestuur van een luxen auto, die aldaar wilde parkeeren en met zijn auto in botsing kwam met een tegen iet trottoir staand rijwiel, tengevolge waar van dit rijwiel werd beschadigd aan het ach terwiel. De schade is onderling geregeld. DE 8 OCTOBERFEESTEN. In ons nummer van gister is een mede- deeling over het bezoek van schoolkinderen door het verkeerd inzetten van een correctie- regel onduidelijk geworden. Wij laten het daarom hier nogmaals volgen. Naar men ons mededeelt, zullen uit eenige gemeenten in de omgeving de schoolkinde ren naar Alkmaar komen in verband met het bezoek van Prinses Juliana. De kinderen zullen worden opgesteld op een door de poiitie aan te wijzen plaats langs den weg, dien H K. H zal volgen. Het ligt in 't voornemen om Zondag 8 Ociober s avonds van 8—9.30 de fontein in het rosarium te laten spuiten, voorzien van kleurverlichting. Het gemengde koor repeteert. De groote repetitie van het gemengd koor o. 1. v. Corn. Jonker wordt hedenavond om 8 uur in de Koornbeurs gehouden. Aller op komst is dringend gewenscht. EEN ANTWOORD VAN DE GEMEENTE. Aan de bewoners van de Stuartstraat die ,het radio-abonnement hebben opge zegd is door de directie der Lichtbedrij ver. het volgende schrijven gezonden: „Naar aanleiding van het door U en anderen ingediende verzoek om niet tot aansluiting van Uwe woningen in de Stuartstraat over te gaan, indien deze aansluiting zou moeten worden tot stand gebracht door middel van palen, merk ik U op, dat ook voor het geval Uwe perceelen niet op het radio net zouden worden aangesloten, de pa len voor de onderlinge verbinding van het hoofdnet zouden moeten worden geplaatst jindien geen toestemming zon der bezwarende bepalingen van Uw huiseigenaar zou kunnen worden ver kregen tot bevestiging van het hoofdnet aan de achterzijde van de verschillende perceelen in de Stuartstraat." VADER DES VADERLANDS. Abonnementsvoorstelling in 't Gulden Vlies. Woensdag 18 October komt het Ver. Rot terdamsch Hofstad Tooneel, directeur Cor d- Lugt Melsert in den schouwburg t Gulden Vlies de eerste voorstelling alhier geven van de groote nationale tooneelge beurtenis in dit Oranjejaar Vader des Vader lands, van Eduard Veterman, in de schitte rende aankleeding van dit ir weinig maanden reeos 100 malen vertoonde werk. Cor van der Lugt Melsert speelt de titelrol Willem van Nassau op magistrale wijze. Men is 't er wel over eens, dat deze ver tooning aan de viering in het groote gedenk jaar den blijvendsten luister gaf. Het tooneel bezit nog altijd de macht om door de krach tigste gevoelens van trouw aan het groote verleden eerbied en liefde voor onze onaf hankelijkheid door Oranje en zijn Volk ons hoogste bezit geworden, te kweeken en te be OONFLICT AUTO-MELKWAGEN. Op den hoek Laat—Koorstraat had gister avond te omstreeks kwart voor zes een aan rijding plaats tusschen een luxen auto en een melkwagen. Door deze aanrijding brak één der richtingaanwijzers van den auto, terwijl de melkhandelaar een schade kreeg door het breken van eieren, die van zijn wagen vielen. De oorzaak is te wijten aan een samenloop van omstandigheden. FAILLISSEMENT. Door de rechtbank alhier is in staat van faillissement verklaard J. A. Surens, Linde laan 8 te Bergen (N.H.), geen beroep; met mr. Crabbe als rechter-commissaris en mr. Scholten als curator. HET ONGEVAL OP HET HEILIGLAND. Van deskundige zijde deelt men ons het volgende mede: De heer Bulens is geen lid van de vereeni ging Eerste Hulp bij Ongelukken, welke hier ter stede trouwens niet bestaat. Hier wordt E.H.B.O. verleend door de leden der Roode Kruis Transportcolonne waarvan de heer B. geen lid is. Wel heeft deze jaren geleden een cursus bij het Roode Kruis gevolgd maar het staat niet vast, dat hij deze lessen onder des kundige leiding heeft bijgehouden. Wat het geval zelf betreft: in gevallen als dit is het parool: afblijven en rustig laten liggen tot de dokter komt, die dan aanwijzin gen voor het vervoer naar een ziekenhuis kan geven. De taak van de E.H.B.O. is als het geen verdrinkingsgeval of geen vrees voor dood door verbloeding betreft: zorg dat het publiek van den patiënt afblijft en laat deze rustig liggen tot er medische hulp komt, die den toestand beter overzien kan. Van veTe zijdén werd aangedrongen om den rijtijd te bekorten en het tarief te ver lagen. A. T. O. wil aan deze verzoeken tege moetkomen. Met betrekking tot den rijtijd zal A. T. O. noodgedwongen den volgenden maatregel nemen. Met ingang van 8 October aa. zal van Alkmaar naai de Kooy v.v. en Harlingen naar Leeuwarden v.v. met de nieuwe Saurer- reiswagens gereden worden, terwijl op het wegvak de Kooy—Harlingen de kleine bus sen in dienst moeten blijven. De groote wa gens kunnen immers op den afsluitdijk niet komen. Er zal mo ten overgestapt worden, hetgeen als een ongerief is aan te merken. Echter zal worden bereikt, dat de rijtijd >l.m. 1 uur korter is. Ook het tarief is pl.m. 10 pet. verlaagd. E»e sterk ingekorte rijtijd laat geen wach ten onderweg toe. De directie van de H. A. B. O. heeft toege zegd bij het vaststellen van hare dienstrege ling met de aansluitingen met die omstandig- ïeid rekening te zullen houden. A. T. O. deelt verder mede. dat de bezetting van de bussen na 31 Augustus dermate is verminderd, dat de dienstregeling niet ge handhaafd zal kunnen blijven en tot vermin dering van het aantal ritten zal moeten wor den overgegaan. HET OBER-BAYERN-FEEST. Men verzoekt ons van de zijde der organi satie van het Zaterdag a.s. in het „Gulden Vlies" ,tè houden gala-bal te willen meedee- len, dat door een misverstand in de adverten tie de naam van de vereeniging „Tonegido" foutievelijk onder de auspiciën is genoemd. VOORSCHRIFT VOOR MILITAIREN. Op grond van het gestelde in art. 75 van het reglement op den inwendigen dienst der koninklijke landmacht, wordt door den waar nemend garnizoenscommandant, den kapitein C. Hoogers, het volgende bekend gemaakt: Gedurende het verblijf van Hare Konink lijke Hoogheid prinses Juliana te Alkmaar op 9 October a.s. zullen de militairen, welke zich in het openbaar in uniform vertoonen gekleed gaan in de volgende tenue: b. Beroeps-onder-officieren, voor zoover gala) met model decoratiën. b. Beroep-onder-officieren, voor zoover niet in het bezit van zwarte uniform, dage- lijksche tenue met model decoratiën. c. Reserve-officieren en vaandrigs, welke niet in het bezit zijn van gekleede uniform dagelijksche tenue met wandelsabel en mo del-decoratiën. AFD. ALKMAAR NED. R.-K. BOND VAN BOUWPATROONS. Gisteravond hield de afd Alkmaar van den Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons een druk bezochte vergadering, hoofdzakelijk ter bespreking van het nieuwe landelijk collec tief contract in de bouwbedrijven. Met alge meene stemmen hechtte de vergadering hier aan haar goedkeuring. Hierna had de huldiging plaats van den voorzittei, den heer Joh. Apeldoorn, die het heugelijke feit herdacht, dat hij voor 1234 jaar tot leider der afd- werd gekozen. De vice-voorzitter wenschte den jubilaris geluk en schetste in welgekozen bewoordin gen de groote verdiensten van den voor zitter onzer vereeniging en dankte hem har telijk voor het vele soms ook onaangename werk. dat hij voor den Bond had verricht in het afgeloopen tijdvak. Als blijk van erkente lijkheid bood hij den jubilaris diens portret aan. op talentvolle wijze geschilderd door den heer de Wolfj leeraar aan het RK. Lyceum alhier, daarbij de wensch uitsprekende, dat de voorzitter nog vele iaren op dezelfde ener gieke wijze als tot heden zijn functie zou mogen blijven vervullen. De voorzitter zeide diep getroffen te zijn door de waardeerende woorden van den heer Doedens en het hem aangeboden huldeblijk Hij vroeg zich echter af, of zijn werk wel zooveel waaideering verdient. Met groote dankbaarheid aanvaardde hij het kostbare geschenk, dat een eereplaats in zijn huis zal worden gegeven. AUTOBUSDIENST ALKMAAR—LEEUWARDEN. Hoewel de afsluitdijk nu voor onbeperkt verkeer is opengesteld, kan A. T. O. toch niet komen met het materiaal, hetwelk voor dezen dienst is besiemd. Dit materiaal, nieuwe Saurer-reiswagens, wegende 6500 K.Gmag op derde klasse wegen niet komen. De vlotbrug aan de Kooy, in beheer bij gemeente den Helder, laat een belasting van 6000 K.G. Op het verzoek van A 1 om de bovenbedoelde reiswagens over vlotbrug toe te laten is door B. en W. van den Helder afwijzend beschikt. Met betrekking tot het berijden van weovak Zurich—Harlingen, welke weg is gedeeld ui de derde klasse, werd door A- T aan Ged Staten ingevolge de motor- en wielwet ontheffing gevraagd. Ook op verzoek volgde een afwijzende beschikking. de toe O. de het in- .0. ri; dit Hedenmiddag 1 uur kwam de gemeen teraad bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer van Drunen met kennisgeving. - 'j Een huldiging. De voorz i t te r herinnerde bij de opening eraan, dat het heden de laatste dag is van een periode, die een 25-jarig raadslidmaatschap van den heer Govers afsluit. Hij was daarbij lid van verschil lende vereenigingen, waarvan spr. de polders Scherrpeer. Overdie en Achter- meer (namens de gemeente) en Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen noemde. Voorts was hij voorz. van de H. M. v. L., de Kennemer Sport club en de Veeverzekering. Een en ander maakt duidelijk, dat de heer Govers alles deed wat hij kon in het belang van zijn stad en zijn stand. Spr. waardeerde het optreden van den heer Govers in den gemeenteraad, alle leden zijn het daarméb eens, zei spr. Het college van B. en W. stelde voor, in ver band met een en ander, den heer Govers met zijn jubilé de gouden eeremedaille der Gemeente toe te kennen. (Applaus). Spr. overhandigde hierbij den heer G. deze penning. Weth. Westerhof sprak namens allen een woord van waardeering tot den nestor van den raad. Hij verheugde zich erover, na cfeh heer G. nestor te zijn en in die kwaliteit te mogen sprek n en roemde de eerlijkheid van den heer Govers. Hij stelde vast dat de heer G. den bloei der gemeente heeft meege maakt en hoopte dat hij het zal beleven de democratie te zien zegevieren. Spr. noemde den heer G. een sieraad van den raad, waar hij naar eigen helder inzich ten de belangen van de stad heeft ge diend. Vaak nog zegt het college: Wij zullen den heer Govers raadplegen. Spr. feliciteerde den heer Govers met zijn jubilé van het 25-jarig raadslid maatschap, gedurende welken langen tijd hij steeds zich zelve gelijk is geble ven. Spr. hoopte, dat de heer G. nog vele jaren de nestor van den raad zal blijven. „Houdt er onder alle omstandigheden den moed maar in". Want eenmaal zal stellig de democratie weer zegevieren. Spr. overhandigde hierbij namens den raad en den secretaris een groote bloe menmand., (Applaus). De heer Govers dankte voor de tot hem gesproken hartelijke woorden en de bloemenhulde. Hij had niet geweten een bijzonder mensch te zijn en felici teerde zich met deze ontdekking. Spr herinnerde aan zijn intrede in den raad, toen nog slechts uit 17 leden bestaande, van wie er verschillende reeds zijn overleden. Behalve met deze 17 had spr. nog met een 60-tal raadsleden moeten omgaan en dat was wel eens moeilijk geweest. Steeds had spr. voor de gemeente zit ting gehad in allerlei commissies en polderbesturen, tot voor een paar jaren waren dat samen 12 colleges, waarvan hij sinds dien een aantal heeft moeten laten varen. Spr. stelde vast ,dat hij (ook in den polder Overdie en Achtermeer) de be langen van de gemeente heeft behartigd voor zoover dat ook met de belangen van den polder overeen te brengen was. De eere-penning stelde spr. op hoogen prijs, hjj noemde het een voorrecht deze uit handen van (jen voorzitter te hebben mogen ontvangen. Tot den heer Westerhof zei spr.: ik gun u straks gaarne de naam nestor Door de hulde van heden was spr zeer getroffen. De voorzitter heette alsnog de familie van den heer G. hartelijk wel kom in den raad en hij hoopte dat dë jubilaris nog lang voor haar gespaard mag blijven. Spr. verontschuldigde den raad bij de familie van het feit, dat zoo vaak de heer Govers voor de gemeente belangen uit den familiekring is ge haald. Een fotograaf, de heer Klinkert, maak te hierna een kiek van den raad, waarbij ook de bloemenmand vereeuwigd werd. Daarna werd een foto gemaakt van den heer Govers te midden van zijn familie (echtgenoote, zoon en schoondochter), met de raadsleden op den achtergrond. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 October. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,1 mM. te Ll Havre. Laagste barometerstand 743,6 mM. te Helsingfors. Verwachting: Matige tot zwakke noorde lijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De diepe depressie, die gisteren voor de Noorsche kust was gelegen, is met haar kern naar Finland getrokken. Overal aan haar achterzijde stijgt de barometer, doch bij IJs land kondigen dalingen van den luchtdruk een nieuw minimum aan. De depressie heeft over Scandinavië stormachtig weer gebracht. Ook thans waait het nog krachtig tot storm achtig langs de Duitsche Oostzeekust, in Denemarken en Zuid-Noorwegen. Er wordt echter minder regen gemeld. In onze omge ving bleef de depressie-invloed uit. Blijkbaar is de afkoeling in de bovenlucht niet groot genoeg om tot buien aanleiding te geven. De vochtige zeelucht, die uit west en noordwest werd aangevoerd, gaf in het zuidoosten van ons land aanleiding tot eenigen nevel. Zij hield een al te sterke nachtelijke afkoeling in ons land tegen. Plaatselijk zijn in het hooge drukgebied, dat zich nog van Ierland tot Zwitserland uitstrekt, de ochtend-temperatu ren zeer laag, zooals bijvoorbeeld in Schot land en de Duitsche Rijnvlakte. Over de Britsche eilanden bleef de slappe lage-druk- toestand aanhouden. Voor onze omgeving is nog niet veel verandering in den weerstoe- stand te verwachten. De regenkansen zijn vrij klein, de temperatuur zal gemiddeld on geveer gelijk blijven, wellicht met iets koude ren nacht en een iets warmeren dag. Behandeling van de agenda. Ingekomen stukken: a. Een brief dd. 6 September 1933, nr. 9 van Gedeputeerde Staten van Noord holland, houdende mededeeling, dat de Minister van Sociale Zaken de vernieti ging van de bij raadsbesluit van 16 Fe bruari 1933, nr. 9, vastgestelde verorde ning tot wijziging der Algemeene Poli tieverordening (beperking vrouwenbe diening in café's e. d.) niet kan bevorde* ren. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 13 September 1933, m. 53 van hetzelfde college, ten: geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 2 September 1933 nr. 37, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 Juli 1933 tot tij delijke verlaging van het marktgeld voor boter. Als voren. c. Een brief dd. 20 September 1933, nr. 69 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen, voorzooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 7 Septem ber 1933, nr. 11, tot verhuur van een strook grond achter het perceel Wester- weg 144. Als voren. d. Een brief dd. 22 September 1933. nr. 11804 afd. V. H M. O. van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, daarbij goedkeurende het raadsbesluit van 7 September 19--3 nr 5 tot benoeming van Dr. L. Kukenheiin tot tijdelijk leeraar aan het Murmellius* Gymnasium. Als voren. e. Een brief dd. 19 September 1933, nr. 8634 afd. V. H M. O. van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, daarbij goedkeurende de bij raadsbesluit van 30 Maart 1933 vastge stelde verordeningen tot wijziging van de verordeningen, regelende de aanstel ling, het getal der lesuren en de jaar wedden van het onderwijzend personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en aan de Handelsavondschool en de verordening regelende de rechtspositie van het onderwijzend personeel aan die scholen. Als voren. f. Een proces-verbaal van de opne ming van kas en boeken van den Ge meente-ontvanger. Als voren. g. Het verslag over den toestand van het Murmellius-gymnasium in het jaar 1932. Als voren. h. Een brief dd. 26 September 1933 van de N. V. Woningmaatschappij „Alk maar met betrekking tot de aansluiting van hare woningen aan het gemeente lijk radio-distributienet, vergezeld van een brief van den Leer A. Pot Jz., direc teur dezer N. V., ten aanzien van deze aangelegenheid. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. De heer Hoytink meende, dat het in de stad langzamerhand begint te lijken op een terreur van het radiobe- drijf. Spr. betreurde dit en meende, dat het publiek geen strijd moet voeren tegen het bedrijf, in het belang ook van de gemeente. Intusschen wenschte spr., dat er geen pa.en meer zullen worden geplaatst, die het stadsbeeld ontsieren. Wat in de Stuartstraa, gebeurt, is wel zeer onsympathiek. De menschen willen geen aansluiting, als er palen komen, maar het radiobedrijf zegt de palen te moeten hebben als verbinding.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2