Alkmaarsche Courant In het paleis van den koning Radionieuws HeuiUeion Lind's Venetiaansche Gondelvaarten! Rechtszaken Honderd ïlfl en dertigste Jaargang. DONDERDAG 5 OCTOBER BUITENGEWONE ATTRACTIE! ALKM. Aao H». 235 1933 Vrijdag 6 October. Hilversum, 296 Af. 8.— VARA. 12.— 'AVRO. 4VARA. 8.- VPRO. 11.- VARA. 8.Gramofoonpl. 10.Morgen wijding VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.30 Het Vocalinstra-kwartet (Zang, fluit, klarinet, piano). 11.„Onze keuken" door P. J. Kers Jr. 11.30 Vervolg kwartetconcert 12 Concert door de Octophonikers m. m. v. Boris Lenski (viool) en E. Veen (piano) 2 Gramofoonpl. 2.30 Voordracht door J. de Gruyter. 3.Gramofoonpl. 4.dito. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest o. I. v. H. de Groot. 6.Concert door C. Steyn <accordeon) en J. Jong (piano). 6.10 Ver volg orkestconcert. 6.40 Causerie Drs. S. ICleerekooper. 7— Vervolg orkestconcert. 7.30 Vervolg accordeon-pianoconcert. 7.40 (Vervolg orkestconcert. 8.Causerie Dr. W Banning. 8.30 Pianorecital Renée Regnard. 9Causerie Prof. Ir. W. Schermerhorn. 9.30 Vervolg concert. 10.Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing door C. Höweler. 10.45 Gramofoonpl. Huizen, 1875 Af. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8 9.15 en 10.— Gramofoonpl. 11.30—12.Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.Octetconcert m. m. v. Solisten. 4.Orkestconcert, lezing en gra mofoonpl. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 PTT-kwartiertje. 8.Gramofoonpl. 8.15 Orkestconcert ca. 8.308.35 Vax Dias. 9.10 Voordracht. Vervolg concert. 10.15 Le zing. 10.30 Vaz Dias. 10.3512.Octet concert en gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 19.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Le zing. 12.20 Orgelconcert H. Dawson. 12.50 Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o. 1. v. John Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.55 Voordracht. 4.10 Gramo- foorimuziek. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital 'J. Hunt. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Variété-programma. 9.20 Radio-militair-or kest o. 1. v. B. W. O'Donnell. 10.— Berich ten. Causerie. 10.40 Voordracht. 10.45 Dans muziek (gramofoonplaten). 10.5012.20 Harry Roy en zijn band. Parijs „Radio-Paris", 1724 Ai. 8.05; 12.50; 7.10 Gramofoonpl. 9.05 Zang en du etten door Renée Legendre en Germaine Campbell. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 Af. 12.202.20 Con eert uit Rest. „Wivex". 3.20—5.20 Radio harmonie-orkest o. 1. v. Grnödahl m. m. v. viool-solist. 8.30 Trioconcert (fluit, cembalo, viool). 9.Radiotooneel. 10.45 Concert door Strijkkwartet. 11.2512.50 Dansmu ziek uit „Valencia" o. 1. v. Kai Julian Langenberg, 473 Ai. 6.25; 7.35 en 11.45 Gramofoonpl. 12.20 Sted. orkest van Mün- ster o. 1. v. Jochum. 1.55 Concert m. m. v. „Die fröhlichen Fuenf". 4.20 Weragorkest o. I. v. Kühn. 7.20 Koorconcert. 8.30 Populair concert. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Rosbaud. II.Dansmuziek o. 1. v. Kühn. Rome, 441 At. 8 35 Gramofoonpl. 9.35 Radiotooneel. 10.05 Concert m. m. v. viool, sopraan en tenor. Hierna dansmuziek tot 11.50. Brussel, 338 en 508 Af. 338 Ai. 12.20 Gra mofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.25 Ra- diosymphonieorkest o. 1. v. Meulemans. 508 M. 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Radio-sym phonie orkest o. 1. v. Meulemans. 6 35 Gra mofoonpl. 7.05 Pianorecital. 8.20 Radio- symphonie orkest o. 1. v. Meulemans. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. Deulschlandsender, 1635 Af. 7.20 Rijks zending. Concert m. m. v. orkest, zang en orgel. Liederen van Hugo Kaun. 8 25 Uurte der S A. 9.25 Populair concert uit Königs berg. 10.20 Berichten. Sportpraatje. Weerbe richt. 11.2012.20 Concert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Vrijdag 6 October. Lijn 1 Hilversum. Lijn 2 Huizen. Lijn 3 Daventry 10.3524. Lijn 4 Brussel II 12.2019.20. Pariis 19 20—24. .Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marton Crawford. Naar het Engelsch door W, h,C B, 44) Geen spoor van opwinding of emotie was er op te zien; alleen zijn haar bleek wat in de war te zijn, en dat streek hij, ook om de ooren, glad. Uit een zilveren doos op de tafel nam hij een geparfu meerde pastille en stak die in zijn mond. Niemand zou aan hem hebben gemerkt dat hij nog geen twintig minuten gele den zich woedend boos had gemaakt en met zijn wapen een moorddadigen uit val had gedaan. Zijn onbeweeglijke oogen stonden volkomen rustig en de gele glans er in had plaats gemaakt voor hun natuurlijke, onbestemde kleur. Met een glimlach van bewondering voor zijn buitengewone zelfbeheersching, draaide hij zich om en verliet de kamer. Hij genoot van een van zijn zeldzame oogenblikken van voldoening, want de mededinger, dien hij al zoo lang haatte en dien hij begon te vreezen, zou hem nooit meer in den weg treden, noch hem zelfs van het geringste zijner attributen van souvereiniteit berooven. HOOFDSTUK III. Dolores had haar vaders woorden niet begrepen. Het eenige, dat zij wist, was. Lind op de Mient, de in 1854 opgerichte en alom bekende Dameshoeden-speciaalzaak, heeft voor de feesten op 7, 8 en 9 October een Voor haar ingang, Mient 3 5, liggen n.1. twee Origineele Venetiaansche Gondels gemeerd. Deze gondels met haar gondeliers in Italiaanschen dracht, zullen U een beeld geven van Alkmaar, zooals U het nimmer zagl Al varende en genietende, steunt U tevens een nationale zaak, want de opbrengst komt ten bate van het Nationaal Crisis-Comité, terwijl het tarief slechts 50 cent per persoon bedraagt (kinderen onder geleide, halve prijs). In dit specifieke vaartuig, dat U door grachten en singels voert, zal het pittoreske van Alkmaar zich eerst in haar volle schoonheid aan Uw oog ontvouwen en U juist daardoor het oude feest van Alkmaar's ontzet inniger doen beleven. Het zal U Alkmaar toonen op een wijze, Alkmaar waardig I En als U dan bedenkt, dat Lind, Lind van de Mient, U dit alles gratis aanbiedt, daar U het gebruikte gondelkaartje ge durende een volle maand voor de volle waarde, (dus 50 ets.), weder in betaling kunt geven bij het koopen van Uw nieuwe hoed (boven fl. 2.95), dan zult U zeker zeggen „JaMet Lind's gondel Alkmaar zien Met Lind s vaarten het N.C.C. steunen en natuurlijk bij Lind, Lind op de Mient, mijn nieuwe hoed koopen' Alleenverkoop Sinds 1854 Hoeden tegen origineele Gieskes-prijzen. Gondelkaarten verkrijgbaar: Mient 3-5. De gondels lijn welwillend afgestaan door het Amstel-HoteJ en Café-Restaurant t-ido" te Amsterdam. dat Don Jan dood was en dat zijn moor denaar was vertrokken. Indien er nog gevaar voor haar zelf had bestaan, zou zij het niet gevoeld hebben, maar er dreigde nu geen gevaar, terwijl zij de sleutel nam om in de aangrenzende ka mer te komen. Eerst wilde het slot niet open, daar het als gevolg van het ruwe schudden van Mendozq, op de een of an dere wijze ontzet was. Maar Dolores' wanhopige vingers wonden zich als wit te, zijden koorden, die wei dun, maar heel sterk waren, om den sleutel, dien zij net zoo lang om en om draaide, tot het slot open ging. De deur vloog open en zij stond een oogenblik roerloos op den drempel, want al had haar vader gezegd dat Don Jan dood was, had zij het niet geheel geloofd. Hij lag op zijn rug, met zijn voeten naar haar toegekeerd, zijn slanke lede maten ontspannen, één arm naast zich en de andere boven zijn hoofd, de kleur- looze vingers van zijn mooie handen eenigszins gebogen. Het knappe, jonge gezicht was krijtwit, de oogen waren half gesloten onder de waskleurige oog leden. Er was één kleine roode vlek, links op de borst van zijn wit satijnen buis Dolores,zag alles du'delijk in het heldere maar zij beu >og noch sloot haar starende oogen. Zij voelde aan het einde van het leven te staanzij stond doodstil om te zien en te begrijpen. Maar hoe zij ook trachtte te denken, het was of zij geen hersens meer had, geen vermogen meer om naar een nieuwe gedachte te grijpen, en geen macht meer om het verband te herstel len tusschen die, welke haar hersens had verstoord, en wat zij nu aanschouw de. Indien op dat oogenblik een aard beving de aarde onder haar voeten had opengescheurd en het geheele Alcazar met de levenden en dooden had verzwol gen, zou Dolores, zooals zij daar stond, mede verdwenen zijn, onbewust van haar lot, met haar oogen steeds gericht naar Don Jan's doode gelaatstrekken. Het scheen haar toe dat zij daar zou kunnen blijven staan, totdat haar ellen de haar hart zou doen stilstaan, tenzij er iets gebeurde, dat haar uit haar ver- dooving zou wekken. Maar geleidelijk kwam er een veran dering in haar gezicht, haar oogleden trilden en vielen dicht. Om niet te wan kelen en te vallen, greep zij naar den deurpost. Toen, begrijpende, dat zij niet langer kon blijven staan, deed zij in stinctmatig eenige vlugge passen naar voren, lotdat haar krachten haar verlie ten en zij viel, zóó, dat zij ten decle op Don Jan terecht kwam, met haar hoofd op zijn borst, haar eene hand zoekende naar de zijne, en de andere tegen zijn koude voorhoofd gedrukt. Het was niet waarschijnlijk dat voorloo- pig iemand haar hier zou vinden De bedien den en heeren waren weggezonden, zoodat niemand zou komen, voordat het bekend zou zijn dat Don Jan dood was. Nadat zij eenigen tijd met haar hoofd op zijn borst had gelegen, begon zij wanhopig te huilen. Haar heele lichaam schokte en on verstaanbare klanken en kreten, waarmede zij haar leed in woorden trachtte te brengen kwamen over haar lippen. Langzamerhand ging dit over in een eentonig geweeklaag vol wanhoop. Langen tijd lag zij daar zoo, en werd toen door een paar sterke handen vastgegrepen, opgelicht en weggebracht, zonder dat een woord werd gesproken. Zij had geen be grip van hetgeen er met haar gebeurde, en verbeeldde zich in de armen te zijn van een bovennatuurlijk wezen, dat ongelooflijk sterk was en dat haar wegsleurde van hetgeen haar dierbaar was. Tevergeefs verzette zij zich in haar halve bezwijming, terwijl zij de deur werd uitgedragen en naar adem snakte als iemand, die een booze droom heeft. Het scheen haar toe dat men haar door het hee le schemerdonkere paleis sleepte, en toch werd zij slechts uit de kamer naar het terras gebracht. Toen haar oogen weer ontvanke- ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting op Dinsdag 3 October. EEN BEKEND OUD MAAR SLECHT MERK. De 73-jarige Louis H. uit Schagen, reeds meermalen ter zake een dergelijk feit veroor deeld, stond ook nu weer terecht met gesloten deuren wegens misdrijf bedoeld bij art. 247 wetb. van strafrecht. Tegen den zich in voor arrest bevindenden onverbeterlijken ouden man werd gevorderd 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. DE RUSTIEKE TASSCHENDIEF. Een 25-jarige boerenknecht en schilder Cornelis St., thans te Amsterdam, ontpopte zich in den nacht van 30 April op 1 Mei in de danszaal van den heer van Wijngaarden te Avenhorn als een soort landelijke pick- pocker, aangezien zijn interesse, behalve op de Rumba, ook bijzonderlijk was gericht op de handtaschjes van de schoone danseuses, die deze bagage tijdelijk onbeheerd hadden neergelegd, alvorens zich aan de edele kunst van Terpischore te wijden. Zoo annexeerde hij in den loop van den balavond een derge lijk schoonheids-etui, eigendom van mej. A. Laan uit Spierdijk, welk taschje inhield een bedrag van 1.50, eenige speciale dames artikeltjes en een alpacca rozenkrans. Het taschje wierp het langgevingerde jongmensch in de sloot. Voorts ontfermde hij zich over een tweede taschje welk toebehoorde aan een andere dame en waarin zich eveneens eenig geld en gebruikelijke voorwerpen bevonden. Volgens den heer Corn. S., heden terecht staande, zou ook zijn lange kameraad, de grondwerker Jan Keizer uit Zwaag, thans als getuige aanwezig, zich met deze taschjesge- schiedenis hebben bemoeid, doch de heer Kei zer trachtte aan te toonen dat zijn bemoeiin gen absoluut geen strafbaar karakter droe gen. Integendeel had hij nog getracht zijn vriend te weerhouden en hem gewaarschuwd door te zeggen: jongen, dat mag niet! Later had Keizer in het bezit van Corn. L. een flesch odeur gezien. Ook had Cor hem nog getoond een zakdoekje, n sigarettenbloem en 'n koperen doosje. Met betrekking tot het bruine taschje had verdachte zoogenaamd moppig gezegd het bekende slagwoord: Pak je weg, of ik neem je weg! De eigenares van het bruine taschje was de 16-jarige mej. Corn. Kuiper uit Ursem, in welk taschje zich behalve schoonheidscréme, poederdoosje, zakspiegeltje en kammetje, 'n fleschje odeur, ook nog n portemonnaietje met 1.85 bevond. Verdachte ontkende dezen diefstal. Wél had hij buiten een kammetje zien liggen. Het beursje had hij gekregen van zekeren heer Henk C. Steeman, 'n 18-jarigen typograaf uit Hoorn, die thans ook als getuige a charge werd gehoord en die verklaarde wel in de danszaal te hebben vertoefd, doch geen tasch- jes te hebben gestolen. Aan verdachte had getuige niets gegeven. Tenslotte werd ook nog geïnterpelleerd de onmisbare heer Wig- gers, die verklaarde met het stuurlooze schip als dezen verdachte, absoluut niet te hebben kunnen opschieten. Hij is door wel twee pa troons in Amsterdam op staanden voet ont slagen. Een oud-patroon in den Beemster liet zich niet ongunstig over Cornelis uit, maar hij was een persoon, die niet op eigen beenen kan staan en erg voor verleiding vatbaar is. Er is zoo ongeveer niets met dezen knaap te beginnen, zuchtte de heer Wiggers. De officier achtte bewezen diefstal van het zwart-leeren taschje met inhoud, eigendom van mej. Laan en eveneens betreffende het bruine taschje van mej. C. Kuiper uit Ursem. Gerequireerd werd 5 maanden gevangenis straf. Voor reclasseering voelde de officier niets. TOENEMENDE BRUTALITEIT DER EGMONDERS? In den nacht van 13 Mei waagde de 45- jarige visscher Andries Zw. in gezelschap van zijn zoon en nog 'n derde compagnon 'n aanval op de meeuweneieren in de Schoorl- sche duinen. Zij waren niet onverdeeld geluk kig in hun onderneming, want nadat Andries een stuk of zes meeuweneitjes had buit ge maakt, zaten de provinciale opzichters hen danig achter den broek en wera vader André door den opzichter Vechter gegrepen. Als toen zou Dries met een stok hebben gedreigd en Vechter hebben toegebruld, dat hij van z'n lijf af moest blijven. Voorts zou hij zich heb ben verzet tegen jachtopziener A. Wittebrood. Voor deze feiten stond de eierensnuffelaar thans terecht voor het meervoudig college. Hij was zeer zenuwachtig en stond te tril len op zijn beenen. Onder het zweren van dure eeden ontkende Andries voorts Vechter met een stok te hebben bedreigd. lijk voor indrukken waren, merkt zij in de open lucht te zijn, op een steenen bank, en dat het koele avondwindje om haar gezicht woei, terwijl een zachte hand dezelfde die een oogenblik te voren haar zoo stevig had opgetild haar hoofd ondersteunde. Een gezicht, dat zij kende en waarvoor zij niet bang was, hoewel het niet op andere gezich ten leek, bevond zich ter hoogte van het hare en toch stond de man, terwijl zij zat. Het maanlicht wierp heel zachte schaduwen op de mismaakte gelaatstrekken van den dwerg zoodat zijn dunne, vertrokken lippen een vriendelijke uitdrukking hadden en zijn diep liggende oogen overvloeiden van innige sym pathie. Toen zij merkte dat zij hem zag en haar verdooving ten deele was geweken, trok hij zachtjes zijn hand weg en liet haar hoofd tegen de steenen leuning rusten. Zij was nog versuft en de tranen beletten haar het zien. Hij stond vóór haar als om haar te bewaken, gereed tot handelep in ge val zij zich zou bewegen en trachten weg te loopen, want hij begreep dat zij dat zou wil len doen. Plotseling werd haar blik helder en voor hij het kon beletten, was zij half opgestaan. Maar een moment later waren zijn handen op haar schouders en met on- weerstaanhare kracht dwong hij haar weer te gaan zitten, toen zij wanhopig uitriep: „Neen. neen! Ik wil weer naar hem toe laat mij gaanHoe durf je me aan te raken Zij was door haar leed buiten zich zelf van boosheid. „Hoe durf je!" herhaalde zij op hooger toon en tevergeefs zich tegen zijn grootere kracht verzettend (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5