anflavin Qemewitecaden JSmlwiand Spoct föucQedijke Stand PASTILLES «teeds heb ik Panflavin-pastilles bij mij, laat van tijd tot tijd eenige in den mond smelten en bescherm mij zoo tegen griep, keelontste king en verkoudheid" Zoo spreekt de ver standige en de geleerde antwoordt: „Juist!" df wet zulks niet veroorlooft. Het is een vraag van juridischen aard, op welker oplos sing de uitkeering thans wacht Dr Posthuma zei dat uit de stemming der vergadering wel is komen vast te staan, dat de financieele toestand der boeren op het oogenblik dermate slecht is, dat zij niet langer kunnen wachten, geen dag en geen nacht. Als er nu weer, aldus spr. eerst juri dische vragen moeten worden opgelost, dan wüde hij daarentegenover stellen dat er pe- riculum in mora is. En hij wilde dan ook adviseeren; laat men wat gauw met de uit keering komen, desnoods op grondslag van de geleverde melk. Afscheid van den voorzitter. In verband met het feit, dat dr. Posthuma voor de laatste maal de algemeene vergade- ling als voorzitter presideerde werd hem van verschillende kanten hulde gebracht voor zijn langdurige en onverdroten werkzaamheid in het belang van het coöperatieve zuivelbe_ drijf Bij deze woorden van hulde sloot ook de vertegenwoordiger van den minister, mr. Wintermans, zich aan, met de opmerking dat hij aan den minister verslag zal uit brengen van het in de vergadering verhan delde, op grond waarvan hij zijn volledige medewerking toezegde. HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag vergaderde de raad de zer gemeente in voltallige zitting onder voor zitterschap van burgemeester van Slooten. Ingekomen stukken: Verzoek van de cafébezoekers om in ver band met het verminderde cafébezoek de bil- iartbelasting op te heffen. B. en W. wilden liever nog niet opheffen. Er is op dit gebied een nieuwe regeling die officieel nog niet bij B. en W. bekend is. In verband hiermede werd besloten het verzoek aan te houden tot de volgende vergadering. Verzoek van het Witte Kruis mej. Annie Smit uit de Veenhuizer Middenweg voor 3 maanden in een sanatorium te doen opnemen. De voorzitter deelde mede, dat het betrok ken gezinshoofd geschreven had, niet in de kosten te kunnen bijdragen. Maar hiermede gingen B. en W. nog niet accoord, dit wordt altijd zoo spoedig gezegd. Als de patiënte thuis ligt kost ze ook. Besloten werd het verzoek in te willigen. Verzoek van den L.T.B. tot het in het le ven roepen van een steunregeling voor de in noodverkeerende kleine tuinders. De heer Quant lichtte dit voorstel toe, waarbij hij er op wees, dat in naburige ge meenten wel in dezen geest gewerkt wordt. De voorzitter wees er op, dat we voor een steunregeling afhankelijk zijn van het rijk. De naburige gemeente waar wel. gesteund wordt is Hensbroek. De voorzitter had geïnformeerd bij zijn collega aldaar en had daar vernomen, dat de inenschen daar verwezen werden naar het B.A., dat in gevallen waar dat noodig is, steun mag geven van ten hoogste 6 per week. De rijksaccountant had hiertegen geen bezwaar gemaakt. De regeling wordt nu in stand gehouden met steun van het rijk Mis schien is het gewenscht ook hier het B A. te machtigen in gevallen waarin dit beslist noodzakelijk is te helpen. Er moet iets ge daan worden. De moeilijkheid hier is te zeg gen tot hoever geholpen moet worden en waar is steun noodzakelijk en waar niet? De heer Krom merkte op, dat men in Hens broek het eerste bedrag van 2000 er maar op gewaagd had. De rijksaccountant had geen bezwaar gemaakt. Nu gaat de steunre geling verder met behulp van een bij het rijk tegen 5 pCt. gesloten leening van 10.000. Maar de nood is hier ter plaatse minstens even hoog Hier moet geholpen worden. De heer Tromp deelde nog mede, dat in de vergadering van den L.T.B., waarin tot dit verzoek besloten was, er door het bestuur op aangedrongen was, slechts in gevallen, waar in dit beslist noodzakelijk is, bij de gemeente aan te kloppen. De heer Krom beweerde verder, dat het wenschelijk was, een commissie van advies over de geheele gemeente verspreid, in te stel- len. Dan kon men voorkomen hetgeen de vo rige keer is gebeurd, n.1., dat menschen, die het niet noodig hebben den steun in hun zak steken. Maar de goeden mogen hier niet on der de kwaden lijden. De heer Kostelijk zeide graag een steunre geling te willen, maar dan moeten rijk of pro vincie helpen, anders wordt het voor de ge meente onuitvoerbaar. Als we geen hulp krij gen moet het een kwestie van armenzorg blij ven, hoe zwaar dit de betrokkenen ook valt. De heer Tromp merkte op, dat we ons wel tot de regeering kunnen wenden ter verkrij ging van een steunregeling, maar het resul taat zal toch wel nihil zijn. Er bestaat n.1. bij de regeering een plan tot steun aan de tuin ders van V^est-Friesland. In de laatste ver gadering van de 50 gemeenten was men hier over zeer optimistisch gestemd. Maar nu zal de minister aan Heerhugowaard geen aparte steunregeling geven. De menschen moeten maar naar het B.A. In Hensbroek verleent men toch ook hulp over het B.A De heer Quant meende, dat men door dit verzoek in te dienen, de regeering tot meer haast zou aansporen. Besloten werd het armbestuur te machti- en in gevallen, waarin dit noodzakelijk lijkt, tegemoet te komen. De heer Wagenaar zei nog, het niet wen schelijk te vinden, de regeering, nu er ge werkt wordt aan den steun van West-Fries land, lastig te vallen met dit verzoek, te meer daar de 50 gemeenten zeer actief optreden. De heer Tromp merkte op. dat er van dezen kant op aangedrongen wordt niet alleen actie te voeren. Hierop zei de heer Quant, dat hij in dit ge val ook niet voor een dergelijk verzoek was. Besloten werd dan ook geen adres aan de re geering te sturen. Een verzoek van eenige bewoners van één der hilpaden, tot het aanbrengen van lantaarns, werd op advies van de betrokken commissie afgewezen. Een verzoek van de landarbeidersorgani saties, den georganiseerden bij de werkver schaffing iets hoogere loonen uit te keeren, dan de ongeorganiseerden. De heer Krom meende, dat het wei wen schelijk was den georganiseerden boven hun loon een toeslag te geven. Dit blijft een prik kel voor hen zich te orzaniseeren en dit brengt ook voor de gemefnte zijn voordeelen mee. De heer Kostelijk wees er op, dat de uur- loonen vastgesteld worden door de rijks inspectie voor de werkverschaffing. De heer Tromp beweerde, dat als we hier op ingaan we de loonen van de ongeorgani seerden kunnen verminderen, maar niet de loonen van de georganiseerden verhoogen en dit laatste zal toch wel de bedoeling zijn van het verzoek. Besloten werd, dat B. en W. over deze zaak eerst nog eens zullen spreken met de contactcommissie. Over een verzoek van de muziekvereeni- ging H.U.G.O. om subsidie voor het tekort, dat het dezen zomer alhier gehouden con cours heet opgeleverd, zullen B. en W. eerst nog eens beraadslagen. Een schrijven van Gedep. Staten, dat het raadsbesluit tot opheffing der o.l. scholen no. 1 en 4 is goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna was aan de orde het voorstel van B. en W. een gedeelte van het net van het G.E.B., aan den Laanweg over te doen aan de Langendijker lichtbedrijven voor 2750. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Het volgende agendapunt was de steunre geling der landarbeiders, voor hen, die geen werk bij de werkverschaffing kunnen krij gen. Besloten werd de steunregeling die het vo rige jaar ingestuurd is, weer in te sturen. Uit het rapport van de commissie van de gemeenterekening noteeren we het volgende: de ontvangsten bedragen 314.447.80, de uitgaven W5.017.91. Alzoo een saldo van 9.429.89. Er is begonnen met een saldo van 9700. Verder is er gebruikt 11.000 uit de reserve en is er een leening gesloten van 4000, zoodat de achteruitgang ongeveer 15.000 bedraagt. Uit het rapport van de commissie voor het G.E.B. blijkt, dat hier 814-17 winst is ge maakt. Verder kwam de heer Wagenaar, die het verslag uitbracht met de opzienbarende mededeeling, dat de reserve 41.000 be draagt, de heer Kooy gooide echter roet in het eten door te zeggen, dat het eigenlijk maar 8000 is. Hierna was aan de orde de voorloopige vaststelling van de begrooting voor 1934. De heer Wagenaar, als eerste spr., merkte op, dat de begrooting slechts een bedrag van 2300 voor onvoorziene uitgaven aangeeft. Dit is volgens spr. veel te weinig. Hij zou daarom nog op verschillende dingen willen bezuinigen. De heer Krom zeide, dat het verkeerd is dat de gemeente-ambtenaren in dezen tijd premie- vrij pensioen krijgen. Scherp becritiseerde spr. de houding van den burgemeester, die niet vrijwillig de 8H pCt. wil afstaan. Dit geeft 'n slechten indruk naar buiten. Daarom stelde spr. voor een pensioenpremie van de salarissen der ambtenaren af te houden, zoo hoog als de wet toelaat en verder Ged. Sta ten te verzoeken op de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger, hetzeifde te mogen doen. De heer Kostelijk wees er op, dat hij het vorige jaar een dergelijk voorste! had inge diend. De heer Tromp wou zijn stem aan het voorstel geven, omdat hierin ook geproics teerd wordt de heffing op de salarissen der hoogere ambtenaren toe te passen. De heer Quant beweerde, dat de prijzen der levensmiddelen stijgen, daarom wilde spr. niet meewerken aan een voorstel tot loonsver laging der ambtenaren, temeer daar het niet zekei is, dat ook ue hoogere ambtenaren zul len moeten bloeden. Het voorstel van den heer Krom werd met op één na algemeene stemmen aangenomen (tegen de heer Quant). De begrooting werd verder r ellenlange vervelende beschouwingen over allerlei klei nigheden in hoofdzaak ongewijzigd aangeno men. Belangrijk is nog, dat de opcenten op de gemeentefondsbelasting met 20 en die op de personeele belasting met 120 zullen worden verhoogd. Verder zal geen vervolgonderwijs meer worden gegeven. Hierna deed de voorzitter eenige mededee- üngen over de werkverschaffing. De vergadering had echter al zoo lang ge duurd en de heeren waren zoo lang van stol, dat de verslaggevers de zaal verlieten. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Begin op 16 October. President Henderson heeft het presidium der Ontwapeningsconferentie tegen Maan dagmiddag in zitting bijeengeroepen. Het bureau zal Maandag eerst in geheime zitting bijeenkomen. Op de agenda staat het rapport van den president inzake de tenuitvoerleg ging der resolutie van 29 Juni, waardoor Menderson door het presidium werd belast in 5i c?n'act te treden met de groote mo gendheden om de basis voor te bereiden voor een algemeese regeling. De ontwapenings conferentie zelve zal op 16 October te Genèvè bijeenkomen. DE PERS IN DUITSCHLAND. De verantwoordelijkheid van redacteuren. Het Rijkskabinet heeft in zijn zitting van gisteren afgehandeld het door den Rijksmi nister voor Volksvoorlichting en Propagan da ingediende wetontwerp, houdende de regeling der verantwoordelijkheid van redac teuren. Door deze wet wordt de functie van verantwoordelijk redacteur, die van den dra ger van een openbare taak. Het wetsontwerp bevat voorschriften over de toelage tot deze beroepsklasse, de uitoefening van bet beroep en zijn strafrechtelijke betrekkingen, terwijl de overdracht in een nieuwen rechtstoestand wordt geregeld. Het Reichsverband der Deutschen Presse verkrijgt de kwaliteit van een publiekrechtelijke corporatie, we""L a, verantwoordelijke redacteuren omvat De wet voorziet ook in de instelling van beroeps rechtbanken. Joden geen journalist. De gisteren door het rijkskabinet goedge keurde wet op het redacteurschap bestaat uit zes hoofdstukken met tezamen 47 paragra- phen. Het eerste hoofdstuk behandelt het be roep als zoodanig; volgens het tweede hoofd stuk kan als redacteur slechts worden toege laten, hij, die de Duitsche nationaliteit bezit, de burgerlijke eererechten en het recht tot het uitoefenen van een openbaar ambt niet heeft verloren, van arische afstamming is en niet met een persoon van niet arische afstamming gehuwd. Voorts moet de redacteur 21 jaar oud zijn en een behoorlijke vakopleiding heb ben genoten. In het derde hoofdstuk wordt de uitoefe ning van het beroep van journalist uitvoerig geregeld. Het vierde hoofdstuk draagt den titel: Verbondsrechterlijke bescherming van het redacteursberoep. Het vijfde hoofdstuk bevat bepalingen over de strafrechterlijke be scherming van het beroep. Het zesde hoofd stuk bevat een aantal slotbepalingen ondir andere de mededeeling, dat de rijksminister voor volksvoorlichting en propaganda in overleg met de overige betroken rijksministers uitvoerende verordeningen kan afkondigen. In een feestelijke bijeenkomst heeft de rijks minister voor de volksvoorlichting en propa ganda dr. Goebbels gisteravond in een uit voerige rede mededeeling gedaan van de af kondiging en den inhoud van de nieuwe wet op het redacteurschap. DE KATHOLIEKE KERK EN DE H1TLERREGEERING. De „Aurora und Christliche Woche" het meest gelezen Duitsche blad in New York had den bestuurder van het bisdom Berlijn, dr. Steinman, verweten onwaardig te zijn op getreden ten gunste van Adolf Hitier. Dr Steinman heeft daarop een schrijven gezon den aan de redactie van dit blad, waarin hij uitvoerig uiteenzet waar om er voor een katholiek geen twijfel aan kan bestaan, dat de rijksregeering Adolf Hitier volgens katho lieke staatsopvatting de voor Duitschland goedgegeven autoriteit is. DOODVONNIS IN DUITSCHLAND. Wegens een op 4 Juli 1932 te Frankfurt a. d. Main gepleegden moord op een S.A - man is de daaer, Josef Reitinger, veroor deeld tot de doodstraf en levenslang verlies van burgerlijke eererechten. Zijn medebe- klaagde Kniedel werd tot 2 jaar gevangenis straf veroordeeld. FRANSCHE VLOOTINSPECTIE. Rede van den minister van oorlogsmarine. Ter gelegenheid van een vlootinspectie in Brest hield de Fransche minister van oor logsmarine, Sarraut, een toespraak tot de be manning van het schcolschip „Jeanne d' Are", waarbij hij o.m. zeide: Ongeacht de financieele offers voelt Frankrijk zich ver plicht de landsverdediging met de vereende krachten van leger en vloot veilig te stellen zoolang de vrede niet beveiligd werd door effectieve verdragen. Frankrijk droomt niet van een absolute hegemonie. Het wil zijn zeemacht aanpassen aan een nauwkeurigen, rechtvaardigden en gecontroleerden maat staf. Het denkt er niet aan den aanbouw van de vloot te overdrijven, doch wenscht inte gendeel haar sterkte te begrenzen en later te beperken, wanneer een gesanctionneerde vre- deszekerheid bestaat. Men mag echter van Frankrijk geen overijlde- en onvoorzichtig opgeven van zijn vlootsterkte verwachten. Het zou weigeren een dergelijke politiek bij te vallen. PAUL BONCOUR NAAR WARSCHAU? Officieus wordt uit Genève gemeld, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour. direct na de ontwapeningsbe sprekingen te Genève een officieel bezoek aan Warschau zal brengen, waar hij dus einde November of begin December kan worden verwacht. NOODLOTTIG BRANDJE. Pastoor omgek_.nen. Toen de kapelaan van het dorpskerkje te Ige in het Fransche departement Ome de altaar kaarsen wilde aansteken, viel de godslamp om ver en vatte de olie vlam. De kapelaan wist het vuur te dooven en het altaar voor bescha diging te vrijwaren, doch hij kreeg zulke ernsti ge brandwonden aan gelaat en handen, dat hij later is overleden. SIMON OVER DE ENGELSCHE ONTWAPEN1NGSPOLITIEK. De minister van buitenlandsche zaken van Engeland, Sir John Simon, verklaarde giste ren tijdens een diner in de Londensche city, dat men den internationalen toestand niet te pessimistische mocht beoordeelen. De Engel- sche ontwapeningspolitiek zal bijdragen tot een vreedzame oplossing. In de ontwape ningskwestie heeft Engeland een voorbeeld gegeven en zijn eigen strijdkrachten vermin derd tot een peil, waarop geen verdere ont wapening gerechtvaardigd kan worden, doch waarop internationaal overleg en een overeennkomst no'odzakelijk zijn geworden, wanneer Engeland zieb veilig wil voelen. En geland wil geen bijzondere bondgenootschap pen sluiten, welke noodzakelijkerwijze moe ten leiden tot tegencombinaties. DE TOESTAND NA DEN MOORDAANSLAG OP Dr. DOLLFUSS. De vraag of Dertil, de man die den aan slag op bondskanselier Dollfuss heeft ge pleegd, medeplichtigen heeft gehad of nietfis nog niet opgelost. Vijf personen zijn gearresteerd, van wie men veronderstelt, dat zij bij den aanslag be trokken zijn. Te Innsbrück zijn tal van vooraanstaan de nationaal-socialisten gearresteerd, o.m. een professor der universiteit en twee ad vocaten. Hun namen worden niet gepubli ceerd. De Tiroler Anzeiger beweert, dat de aan slag op dr. Dollfuss in een onlangs te Inns brück gehouden bijeenkomst van nationaal- socialisten is beraamd. Bij die gelegenheid zou besloten zijn ver schillende vooraanstaande leden van de Heimwehr, o.m. dr. Dollfuss, uit den weg te ruimen. Dit bericht is bij het verhoor nog niet be vestigd. In alle gebouwen der universiteit te Wee- nen is de politiebewaking verscherpt. In de straten van Weenen pafrouilleeren dubbel posten. Het is nergens tot ongeregeldheden ge komen. De toestand van Dollfuss is zeer goed te noemen. Vérgaande veiligheidsmaatregelen. De Bondskanselier is van plan reeds Zater dag op een bijeenkomst van 't Vaderlandsche Front het woord te voeren. Staatssecretaris Karwinsky heeft medegedeeld, dat voor den kanselier thans veiligheidsmaatregelen zijn getroffen, welke verder gaan dan die, welke tot nu toe zijn genomen. INBREKERS AAN HET WERK. Bij Nederlandschen consul. In het zomerverblijf van den Nederland schen consul te Boedapest, den heer Vroede, is een inbraak gepleegd. De onbekend gebleven daders hebben een radio-toestel, muziek-instrumenten en an dere waardevolle voorwerpen ontvreemd. DE SPAANSCHE KABINETS FORMATEUR. Sanchez Roman, professor te Madrid. Nadat de president gister met talrijke par tijvertegenwoordigers over de oplossing van de regeeringscrisis had onderhandeld, be noemde hij Sanchez Roman, professor aan de universtiteit te Madrid voor civiel recht, tot formateur van een comentratiekabinet, terwijl hij tevens het decreet tot ontbinding van het parlement onderteekende. Sanchez Roman, die in partijpolitiek op- Voetbal. EEN VOETBALCLUB TE OTERLEEK. *Te Oterleek is gisteravond ni een ge animeerde vergadering een voetbalver- eeniging opgericht, welke als „Oterlee- ker voetbalclub" roemrijke daden hoopt te verrichten. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Slot, J. Zwaan, G. Fransen, R Boeder en G. v. Klompenburg. Het zal trachten, zoo spoedig mogelijk een terrein te huren, zoodat weldra de bal in Oterleek zal rollen. Bridgen. HET BRIDGE-SEIZOEN BEGONNEN! Bij „Ben" de eerste drive. De lange winteravonden zijn begonnen. Nog staat de kachel wel niet, maar de lamp moet al vroeg haar diensten verrichten, zoodat de gelegenheid, om een kaartje te leggen, weer uiterst schoon is. Na een korte rustpauze zijn gisteravond voor Alkmaar de bridge-wedstrijden weer begonnen. Personeel van het fi. H. Landbouwcrediet had een wedstrijd uitgeschreven voor de dames en heeren van het kantoor en voor genoodigden. Aan belangstelling ontbrak het niet, zoodat de achterzaal van v. Doorns café aan den Straat weg om 8 uur heerlijk „vol" was. Ben had zooals steeds voor een gezellige aankleeding der zaal gezorgd, stelde bovendien nog een prijs beschikbaar en dus was alles als van ouds. Er werd met veel animo gespeeld, doch het spel was zeldzaam onregelmatig. Zelf hebben wij een paar uur bij een en hetzelfde tafeltje gezeten en gezien, hoe verschillende paren op dezelfde kaarten boden. En het viel op, dat het resultaat in elk geval verschillend was op precies één enkele uitzondering na. Zoo werd aan die tafel door een O.W.-paar 3 klaver ge boden en klein slem gemaakt, bood een ander O.W.-paar 3 sans atout en ging 1 down en bood tenslotte een derde O.W.-paar 5 ruiten en ging gedoubleerd 2 down. En het resultaat van een ander spel: O.W. 5 ruiten geboden: 4 dwon gedoubleerd; O. W. 2 harten: 1 down; O.W. 3 sans atout: precies ge maakt; Z.N. 1 schoppen: 2 downl Zoo naast een speler te zitten is zeer interes sant. Je ziet fouten, groote fouten zelfs, maar je bent er gelukkig van overtuigd, dat je zelf minstens evenveel blunders maakt! De beste speler was wel Jo Bos, die zijn kaarten steeds goed bestudeerde, die serieus combineerde en dan ook met mevr. Rozendaal een eersten prijs behaalde. Goede biedingen zagen ive o. m. van Q, Jonker en zijn partner, al bleef een verwacht klein-slem-bod achter wege. Precies 12 uur was men klaar met het spel. Jammer genoeg, was er toen geen tijd meer, om prijzen nog uit te reiken. De organisatoren hadden geen verlenging van het sluitingsuur kunnen krijgen, zoodat de laatste ronde wat haastig gespeeld moest worden. Dit laatste vinden wij jammer. Bridgers, die den geheelen avond rustig zitten te spelen, kunnen gerust om half een huiswaarts keeren. Ze zullen geen hefrie maken. En voor een bridge-drive is een speeltijd van 812 uur ten eenenmale onvoldoende. Zou onze politie het een onoverkomelijk be zwaar vinden, om voor dergelijke avonden tot zicht niet gebonden is, doch die in ieder ge val links georiënteerd- is, heeft bedenktijd tot hedenmiddag gevraagd. DE TOESTAND IN TSJECHO- SLOWAKIJE. De ontbinding der DNSAP. Semi-officieel wordt inzake de ontbinding van de DNSAP en de Duitsche National- partei door de regeering te Praag verklaard dat de regeering vastbesloten is de democr» tie met de uiterste middelen te verdedigen. De ontwikkeling der gebeurtenissen in eeni* ge naburige staten heeft vooral in de Duit* sche deelen van Tsjecho-Slowakije zeker® ontbindingsverschijnselen opgewekt die deo regeeringsgezinden Duitsche partijen niet al- leen ernstige zorgen bereid hebben, maar ook haren verderen nuttigen arbeid voor den staat in gevaar gebracht. Het parlement zal een reeks voorstellen te behandelen krijgen, die de bescherming van de democratie be oogen. Vrees, dat het nierbii zal gaan om ge welddadige onderdrukking der partijen in 't algemeen is ongegrond. De regeering moet echter van alle politieke partijen, onverschil lig of zij regeeringsgezind dan wel in de op positie zijn, eischen, da' zij er voor uitkomen dragers te zijn van de staatsgedachte n zich" zonder voorbehoud plaaiser op de basis van den staat. De maatregelen, die de regeering op het punt staat ten uitvoer te leggen vor men den weerklank van een buitengewoner! tijd. In normale tijder zou men daarvan kun nen afzien. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE LENINGRAD. Uit een telegram uit Leningrad staat ver meld: Twee tramwagens zijn tegen elkander gebotst. Acht personen zijn min of meer ernstig gewond. Beide wagens werden ver nield. NOORSCH STOOMSCHIP IN BRAND. Moeilijke assistentie. Gisterochtend hebben de Noorsche radio stations van het Noorsche stoomschip ,,Roholm'\ welk schip op weg was van Ar- changel naar Engeland, noodseinen opge* vangen. Het vaartuig is in volle zee in de buurt van Tromsoe in brand geraakt en ver zoekt om hulp. Aan boord bevinden zich 25 personen. Wegens den erooten afstand zul len de ter assistentie uitgevaren booten het brandende schip oo z'n vroegst over 2 maal 24 uren kunnen bereiken. LONGENPEST IN CHARBIN. Tot dusverre 69 dooden. In de omgeving van Charbin is longen- pest uitgebroken. Tot dusverre werden 122 gevallen geconstateerd. De bestrijding der epidemie blijkt- zeer moeiliik te ziin. daar de Chineezen weigeren hun dooden te verbran den 69 patiënten zijn reeds overleden 1 uur permissie te geven? Het stemt prettiger, 't is gezelliger en 't speelt rustiger. Na afloop werd door den leider hulde ge bracht aan Ben van Doorn en werd de leider zelf hartelijk toegesproken door e^n der spe lers. De officiëele uitslag tenslotte is als volgt: Even lijn: 1. de heeren B. de Boer en C. Porsius met 17 ptn.; 2. de heeren J. Vink en M. Witte met 20 ptn. Oneven lijn: 1. mevr. Rozendaal en de heer J. Bos met 18 ptn.; 2 de heer A. J. Robbers en K. Wit met 20 ptn. Mevr. Bos behaalde een extra-prijs, beschik baar gesteld door „Ben" voor die dame, die het hoogste bod deed en haalde. Zij bood 4 har ten, terwijl het paar kwetsbaar was en won het gedoubleerde spel. BROEK OpTaNGENDIJk"(September). Geboren: Trijntje, d. v. G. Koedijk en G. Wagenaar. Klazina Catharina, d. v, J. Bal der en K. Jonker. Maria, d. v. D. Kansen en S. Kok. Jan, z. J. Blom en M. de Boer. Johanna, d. v. P. Boeijer en A. Strij- bis. Ondertrouwd: A. P. Bos, wonende te Leiderdorp en a. van 't Riet. Getrouwd: J. Vroegop en A. Plugboer. J. Koedijk en a. Pasterkamp. A. Romeijn en C. J, van Wijngaarden T. de Vries, wonen de te Den Helder en A. de Boer. Overleden: Jantje Rus, oud 33 jaar, echtgenoote van W. Hopman. Dirk Kouwen. oud 28 jaar, echtgenoot van M. Kossen. HEILOO (September. Geboren: Nicolaas Reinerius, x. v. Pe trus Kuijper en Anna Maria Baltus. Maartje, d. v. Pieter Wagenaar en Neeltje Mijta. Gijs- bertus Arnoldus, z. v. Marcelis van Stijgeren en Elisabeth Cornelia Blokker. Ondertrouwd: Albertus Petrus Kager en Wilhelmina Sebregts, te Limmen. Andries Kieft en Margaretha de Bres. Jacobut Schut te Castricum en Catharina Hendrika Kops. Nicolaas Nooij te Wormer en Catha rina Kabel. Huibert Koel en Hendrika Pes- ser. Getrouwd: Andries Kieft en Margaretha de Bres. Overleden: Bregje Boon, oud 60 jaar, echtgenoote van Pieter Kistemaker. HARENKARSPEL (September). Geboren: Anna Maria, d. v. Adrianut Biersteker en Catharina Bruijn. Arie, z. v, Pieter Frans Borst en Weintje Slot - Jozefina Alida, d. v. Nicolaas Cornelis Hof en Maria Catharina Johanna Giebels. Henricus, z. v« Theodorus Dekker en Johanna vat» Schagen. Hendricus Johannes, z. v. Bartholomeus van Duin en Johanna Maria Spaans. Hen- derika, d. v. Jan Feijen en Ebeltje Holst. Afra Ida, d. v. Adrianus Johannes Strooper ea Cornelia Maria Dekker. Ondertrouwd: Klaas de Geus en Marie Naatje Borst. SINT-PANCRAS (September). Geboren: Jacob, z. v. Cornelis Kooy en Barbara Kooy. Dirk Hermanus, z. v. Willem Verkuil en Anna Maartje van Harten. Corne lis en Dirk, z. v. Jan Vos en Geertje Visser. Jacob, z. v, Cornelis Ivangb en Reinigje van der Walle,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7