HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY vaderland van vreemde en volksvijandige ele menten. Daaronder behoort in de eerste plaats de gemakzuchtige onverschilligheid, die als een plomp gevaarte het voortzeilende N.S.B. eskader den doortocht belemmert. Tenslotte wees spr. op de roode galjoenen, die de nat.-soc. vloot belagen: een treffen is onvermijdelijk. De nat.-soc. zetten zich schrap tegen het marxistische beginsel in al zijn vor men, omdat zij de verzoening willen van alle deelen der natie. De roode vaartuigen zullen wij in den grond boren, doch de bemanning redden van wat aller verderf worden zou. Ten slotte verscheen, plechtig ingeleid door trompetgeschal, ir. Mussert, temidden van juichende menschenmassa's. Achter hem schreed het detachement W A. door de lange jaarbeursgebouwen, op den voet gevolgd door een vaandeldrager, en daarachter, op eenigen afstand, een lijfwacht Trompetgeroffel begroette den leider bi] zijn komst op het podium, en pas nadat enke le coupletten van het „Wilhelmus"' waren ge zongen, kon hij zijn rede aanvangen. Spr. begon met te herinneren aan den eer sten landdag op 7 Februari toen er van de toenmalige 1000 leden 600 tegenwoordig waren. Als doel was gesteld het aantal leden in een jaar te vertienvoudigen, maar het bleek dat dit doel lang van te voren bereikt zou zijn. De landdag werd vier maanden vervroegd, maar ook nu ligt het aantal van 10.000 ledn reeds ver achter ons. De N.S.B. zal strijden voor haar ideaal, maar, zei spr., „wij strijden doch wij plegen geen terreur". Zoolang ik aan het hoofd van de N.S.B. sta, sta ik er borg voor, dat geen enkel tegenstander van ons terreur te vreezen heeft. Met alle middelen wordt de actie tegen de N.S.B. gevoerd en het is aan het aandringen van Albarda c.s. te wijten, dat de regeering zich ten deele in deze met de bestrijders van het nationaal-socialisme solidair verklaart. Maar „er komt een tijd dat een nieuwe re geering niet meer uren noodig zal hebben om het onrecht te herstellen, dan de tegen woordige regeeringsmachine dagen noodig gehad heeft om het te begaan. Wij hebben krachtig en welbewust de volks eenheid in staatkundigen zin op te bouwen; orde en discipline te brengen, waar nu wan orde en tuchteloosheid heerschen. Grondslag daarvoor kan in Europa alleen vormen het fascisme of nationaal-socialisme, dat in ieder land dien vorm én inhoud dient te krijgen, als strookt met den volksaard en de belangen van het land. Het Nederlandeche nationaal- socialisme is wars van terreur, heeft het ras sen-probleem niet in zijn program opgenomen heeft rekening te houden met de koloniale verhoudingen, erkent ten volle het christelijk karakter der natie en ziet in de koningin de verpersoonlijking der natie, de bron van alle staatkundige macht. Wij gaan een nieuwen tijd tegemoetj een tijd van harde plichtsvervulling, waarin het algemeen belang zal voorgaan boven het per soonlijk belang. Zooals ir. Mussert op den eersten Land dag een opdracht gaf die ver binnen den ge stelden termijn werd vervuld, gaf hij thans een nieuwe opdracht: binnen het jaar vijftig duizend nationaal-socialisten. Daarvoor is noodig, behalve moed en strijdvaardigheid, discipline en offervaardig heid. De N.S.B. is een leger in geestelijken en lichamelijken zin. Van dit leger, van zijn grootte maar vooral ook van zijn inwendige hechtheid, hangt de toekomst van ons volk af Voort zullen wij gaan op den weg, dien wij doelbewust hebben ingeslagen. Wij zien niet naar rechts noch naar links, wij debat teeren niet, wij verkondigen de fascistische wereldbeschouwing en zullen geleidelijk ons geheele volk daarvoor winnen. Reeds dozijnen uitnoodigingen tot debat hebben mijn medewerkers en ik afgeslagen. Debatteeren is een liberaal-democratische ge dachte, waarvoor wij geen tijd hebben. Voor de eerste en laatste maal zal spr. een avond voor debat opofferen. Hij wil op één avond te woord staan een sociaal-democraat, ds. De Haas uit Zwolle, en den liberalen voorman prof. De Vries. Ten overstaan van de geheele pers wil hij den handschoen opne men, maar dan twee tegen een, op één avond, waarop hij minder spreektijd verlangt dan de beide anderen samen hebben. Onderscheidingen uitgereikt. Toen hij zijn rede had beëindigd, kwam er haast geen einde aan het gejuich en het lang durig „Houzee"-geroep. Eindelijk, na een korte pauze, toen de deelnemers uit Tivoli zich weer in de Jaarbeursgebouwen hadden verzameld, deed de heer Mussert nog enkele mededeelingen. Een twintigtal leden, die zich voor de N.S.B. zeer verdienstelijk hadden gemaakt en vooral bij straatgevechten of op propaganda- reizen klappen nadden opgeloopen, werden op het podium geroepen en kregen een insig ne in zilver, dat hun door ir. Mussert op de borst werd gespeld. In „Tivoli" had mr. Wetselaar de leiding (de algemeen leiding van dezen Landdag was opgedragen aan den heer J. de Vries uit Hil versum.) Daar werden vrijwel dezelfde rede voeringen gehouden alleen de heer Vlekke moest, in verband met tijdsgebrek, hier uit vallen en ook daar heerschte groote geest - HET NATIONAAL JONGEREN- VERPOND. Vergadering te Zwolle. Het Nationaal Jongeren-Verbond hield Za terdag te Zwolle zijn algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer W. In den. Deze zeide in zijn openingswoord o m. Ons streven mag niet gericht zijn op een nationaal compromis, integendeel, karakter is de eisch. Onvervaard zullen wij onze taak blijven ^rvullen, zooals wij eens den stoot gaven tot het nationaal reveil. Ons zelf blijven, zoeken naar de synthese, een breede nationale gedachte, zonder bijbedoe lingen, die aan ons volk zijn al-oude krachten zal hergeven. Wij, nationaal-jongeren, vra gen om gezag zonder reserves en zond angstcomplexen, om dét gezag, aarop ons volk recht heeft. Bestuur uitgebreid. Op voorstel van het hoofdbestuur werd het aantal bestuursleden uitgebreid van vijf op negen leden. De heer B. F. Everts Jr., die uit het be stuur trad, werc met algemeene stemmen tot eerelid bencemd. De heer Everts was oprich ter der N.Jj.V. Langdurige discussies lekte het voorstel- Haarlem uit om een uniform mcdel afdee- lingsvlag. Het prae-advies van het hoofdbe stuur luidde, dat dit onnoodig was. Gezien echter 't daverende applaus, waar mede de vergadering het voorstel-Haarlem onderstreepte, werd aan het hoofdbestuur opdracht gegeven een vlag te ontwerpen, w 1- ke voor alle afdeelingen zal gelden. VLEESCH VOOR STEUN- BEHOEVENDEN. Beschikbaarstelling tegen bons. In aansluiting op het dezer dagen versche nen bericht betreffende beschikbaarstelling voor steunbehoevenden van het vleesch van een gedeelte of van alle voor menschelijk voedsel geschikte runderen, welke aan den veestapel zullen worden onttrokken, wordt nader het volgende medegedeeld: Uitgegaan wordt van de gedachte, dat op nader te bepalen distributieplaatsen dit voe dingsmiddel voorloopig in den vorm van rundvleesch in blik zal worden beschik baar gesteld tegen bons, welke door de ge meentebesturen aan steunbehoevenden zijn uitgegeven. Deze bons zullen onder overleg ging van het bewijs van inschrijving als steuntrekkende, onverschillig uit welken hoofde, worden inwisselbaar gesteld bij de daartoe door de gemeentebesturen aangewe zen slagers, aan wie het vleesch ter distributie wordt in handen gegeven. In het bijzonder zal bij deze beschikbaar stelling van voedsel tegen lagen prijs reke ning worden gehouden met de belangen van velen ten plattelande, die, hoewel tot dusver niet genietend van eenigen vorm van steun verlening, door de economische omstandig heden in de onmogelijkheid verkeer en zich een zelfs zeer matig vleeschgebruik toe te staan. Naar de meening van de regeering en re kening houdend met van vele zijden daar omtrent uitgebracht advies, moet aan een beschikbaarstelling van verduurzaamd vleesch boven die van versch vleesch voorloo pig de voorkeur worden geschonken op grond van de volgende overwegingen: Afdoende controle op den gang van in halve runderen ter distributie afgegeven versch vleesch tot het keukenklaar bewerkte vleesch is niet mogelijk, hetgeen het gevaar medebrengt, dat dit steeds op de normale consumptie-markt komt. Aangezien de steungerechtigden volkomen vrij zijn in het tegen inlevering der bons tegen prijs koopen van het vleesch, bestaat geen volkomen zekerheid ten aanzien van den omvang van het debiet Het is dus niet uitgesloten dat ter distributie beschikbare hoeveelheden vleesch niet worden afgenomen, welke met het oog op de geringe houd baarheid van het materiaal aan bederf zullen zijn prijsgegeven of, ter voorkoming daarvan, haren weg zullen vinden naar de normale vleeschconsumenten. Dit bezwaar zou zijn uitgeschakeld, indien de steun voor een deel werd verstrekt in den vorm van bons, rechtgevend op ontvangst van een bepaalde hoeveelheid in dit geval versch rund vleesch. Daar uit een rund vleesch van zeer uiteen- loopende kwaliteiten kan worden geleverd, zou bij beschikbaarstelling van halve runde ren de ongelijkheid van het op de bons af te geven product tot zeer groote bezwaren aan leiding geven. Beschikbaarstelling in bewerk ten vorm is onuitvoerbaar, mede op grond van de houdbaarheid van versch vleesch. In het algemeen dient niet uit het oog te worden verloren, dat het hier gaat om een noodzakelijke beperking van den rundveesta pel en dat zich in de tweede plaats daarbij aansluit het vraagstuk van den afzet van het vleesch der overtollige dieren. Er moet dus een afzetmogelijkheid worden gevonden bij voorkeur ten goede komend aan den steunbehoevenden Nederlander die zich kan aanpassen bij de mate en het tempo, waarin dieren aan den veestapel kun nen worden onttrokken. Deze beide factoren worden beheerscht door de maximale capaciteit der inrichtingen, die de dieren kunnen verwerken tot een houdbaar product. Bij beschikbaarstelling van versch vleesch zou het tempo moeten worden aangepast aan het distributiedebiet; dit is een onzekere factor, welke remmend zou werken op het doel dat, van zuivelstandpunt uit beschouwd, op een bepaald tijdstip zal moeten zijn be reikt. Als meest oassend, voor het bewuste doel in aanmerking komend product, wordt be schouwd het in eigen sap verduurzaamd vleesch. Zou op den duur blijken, dat thans ge voelde bezwaren tegen beschikbaarstelling van ander product afdoende te ondervangen zijn, dan zal aan het stelsel uitbreiding ge geven kunnen worden. SMOKKELEN VAN GRAAN. Door de kommiezen is onder het dorp Nis pen aan de grens een partij graan van 3700 K.G. aangeslagen, welke men fraudu leus in ons land wilde invoeren. Voorts werd door de rijksambtenaren te Roosendaal onder Schijf nabij de grens een vrachtauto tot staan gebracht, welke 4000 K G. graan be vatte welke uit België werden binnengesmok keld. Auto en lading werden in beslag geno men, terwijl tegen de vervoerders proces verbaal werd opgemaakt. DE TRAM WORDT NOG WEER POPULAIR De gemeenteraad te Arnhem heeft sedert eenige dagen dagkaarten ingevoerd, die een kwartje kosten en gelegenheid geven om den geheelen dag door op de stadslijnen te tram men. Het publiek bleek daarmede ingenomen, er is een toenemend gebruik, dat thans gemid deld 500 stuks per dag bedraagt. Wanneer het weer ongunstig wordt, rekent men op een sterke toeneming. Er bestaan in Haarlem ook plannen om dagtramkaarten in te voeren, terwijl men eveneens in Utrecht navolging van Arnhems voorbeeld overweegt. LICHT IN EEN OUDE ZAAK. T wee verdachten leggen een TEGEN NIEUWE VERLAGING VOOR RIJKSPERSONEEL. Onbillijk zoolang nog achterstelling bestaat bij provincie- en gemeente ambtenaren. De Bond van Ambtenaren bij Departemen ten van Algemeen Bestuur en hooge college's van Staat te 's-Gravenhage heeft een adres de Tweede Kamer, waarin de onbillijkheid van crisiskorting in verhouding tot de sa aneering bij provincie en gemeen»? wordt betoogd, en aan welk adres een bijlade is toegevoegd, waarin de wanverhouding in de salaneering en de achterstelling van het rijkspersoneel in vergelijkende cijfertabellen wordt aangetoond Zoolang deze achterstelling bestaat, kan een verdere korting niet als redelijk worden aanvaard, meenen adressanten en zij verzoe ken de Kamer, aandrang op de regeering uit te oefenen, de voorgenomen korting niet in te voeren, en haar te vragen een herziening van de bezoldigingen van het rijkspersoneel uit te stellen, tot het rapport der commissie- Schouten zal zijn verschenen en daaromtrent een beslissing zal zijn genomen. bekentenis af. Naar de N. R. Crt. verneemt, hebben 2 ver dachten in de zaak. betreffende het verdwij nen van 37,000 uit het postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam, ten nadeele van een firma aan den Zuidblaak, gistermiddag geen volledige bekentenis afgelegd. Tot deze beide verdachten behoort V., die voor de zaak was uitgezonden, om het geld te incasseeren. VEREENVOUDIGDE UITVOERING DER SOCIALE WETTEN. De minister van sociale zaken heeft zijn memorie van antwoord uitgebracht op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot organisatie van de openbare organen, belast met de uitvoering van de sociale verzekering. Hij zegt daarin: Het wetsontwerp prejudicieert in geen enkel opzicht op de al of niet wenschelijkneid van het behoud van het stelsel van uitvoering in de geldende ziektewet gevolgd, en evenmin op de al of niet wenschelijkheid om dat stel sel ook bij de andere sociale verzekeringswet ten te gaan volgen. Daarom gaat de minister thans niet in op de beschouwingen, in hei Voorl. Verslag zoowel tegen als vóór het stelsel van uitvoering der geldende ziektewet gevoerd. Dit wil echter geenszins zeggen, dat hij die beschouwingen naast zich neder legt. Integendeel zal hij bij den verderen door hem voorgenomen arbeid aan de her ziening onzer sociale verzekering, van wel ken arbeid hij de vruchten binnen afzien- baren tijd aan de Kamer hoopt te kunnen aanbieden, de ten deze geyoerde beschouwin gen zorgvuldig overwegen, Principieele wijziging van het bestaande wordt niet beoogd. Evenals thans zal ook bij aanvaarding van het wetsontwerp de uitvoe ring in handen van openbare organen, ge legd in handen van openbare organen, ge schieden door een centrale instelling, de Bank, en met zelfbestuur toegeruste organen, de Raden van Arbeid. Het toezicht op deze Raden wordt echter vereenvoudigd aoor het laten vervallen van den Verzekeringsraad en de overbrenging van diens bevoegdheden naar de Bank, terwijl bovendien wordt voor zien in de leemte van het ontbreken van machtsmiddelen tot verzekering van de noo- dige eenheid in de uitvoering der verzekering Het komt den minister dan ook voor, dat een regeling, als wordt voorgesteld, ook in een stelsel van organisatie der verzekering, waarbij zooals door een aantal leden werd bepleit de uitvoering der verzekering geheel berust bij ambtelijke organen, ten volle op haar plaats zou zijn. Nota van wijzigingen. De minister is aan geopperde bezwaren tege moet gekomen door in een Nota van Wijzi gingen een tweetal veranderingen aan te brengen, waarvan de eerste den zittingstijd van het lid-werkgever en het lid-arbeider terugbrengt tot drie jaren, waarmede invoe ring van een rouleeringssysteem wordt mo gelijk gemaakt en de tweede het aantal plaatsvervangende leden verdubbelt. Wat betreft het wegvallen van den invloed der belanghebbenden bij het toezicht op de Raden van Arbeid, aan het betreffende be zwaar is de minister tegemoet gekomen door uitbreiding van de bevoegdheid van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekerings bank. Naar het aldus gewijzigd voorstel moet de Raad van Toezicht door het bankbe stuur worden gehoord alvorens dat bestuur tot toepassing van art. 69 overgaat. Voorts is thans voorgeschreven dat op een beroep, als bedoeld in het derde lid van art. 43, niet wordt beslist dan na vooraf bij den Raad van Toezicht ingewonnen advies, ter wijl eenzelfde voorschrift is opgenomen in art. 57 lid 2, met betrekking tot het beroep, ingesteld tegen een beslissing van het bank- bestuur met betrekking tot ae goedkeuring van de begrooting van een Raad van Arbeid DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. Prof. mr. J. C Kielstra, de nieuwbenoem de gouverneur van Suriname, heeft zich he denmorgen te Amsterdam met vrouw en dochter ingescheept op de „Crijnssen", die hen naar de West zal brengen. Aan het Hol- landsche Spoorstation te 's-Gravenhage heb ben, vóór het vertrek naar Amsterdam, de secretaris-generaal van het departement van koloniën, jhr. mr. Six, het hoofd van de afd. Suriname en Curagao, mr. Rollin Couquerque, en eenige andere hoofdambtenaren afscheid van den nieuwen gouverneur genomen. EEN GROOTSCH BOUWWERK TE AMERSFOORT. Amersfoort's grootste bouwwerk, de Stichting Onze Lieve Vrouw ter Eem aan de Daan Fockemalaan, is gereed ge komen. Aan dit grootsche werk, dat in totaal, inclusief inrichting, ruim een millioen heeft gekost, hebben gemiddeld 150 arbeiders gedurende een kleine twee jaar gearbeid. Dit geweldige gebouwen complex, dat een lengte heeft van 142 meter, bevat een lyceum, een kweek school, gebouwen voor een nog te stich ten huishoudschool, voorts een klooster met daarbij behoorende kapel voor 300 personen, alsmede vele dienstvertrek ken. Behalve de gewone leslokalen zijn er lokalen voor natuurkunde-onderwijs, voor zang- en teekenonderwijs, een gym nastieklokaal, tevens aula, speelzalen met tooneel erin, recreatiezalen, kamers voor piano- en orgelstudie, studeerka mers met bibliotheek voor de zusters en idem voor de leerlingen. Op de boven verdieping zijn 2 reeksen van 100 slaap kamertjes voor de leerlingen, voorts slaepkamers voor gasten bij eventueel te houden retraites, 10 badcellen voor iedere school en een ziekenafdeeling af zonderlijk voor lyceum, kweekschool en zusters. VERSLAG POSTCHEQUE- EN GIRODIENST OVER 1932. Aan het verslag van den postchèque- en girodienst over 1932 wordt ontleend, dat ondanks het voortduren van de crisisomstan digheden de uitkomsten van den dienst over 1932 in het algemeen weer tot tevredenheid stemmen. Wel vertoont het bedrag van den geheelen geldelijken omzet op de rekeningen eenige daling, doch dit verschijnsel doet zich overal elders bij'geldelijke transacties voor. Op de uitkomsten van den dienst was het overigens niet van invloed. De gestadige groei van het aantal reke ninghouders heeft zich in het verslagjaar normaal voortgezet, terwijl het aantal boe kingen op de rekeningen en dat van de ver zonden afrekeningen (zij het ook in eenigs- zins geringere mate dan vorige jaren) we derom belangrijk is toegenomen. Het aantal rekeningen steeg met 19 478, het aantal boekingen met 4.817.522, het aan tal afrekeningen met 1.636.882. De geldelijke omzet is van 11.979.000.000 in 1931 gedaald tot 11.491.000000. Het totaal saldo tegoed op alle rekeningen is in het verslagjaar met rond 13.000.000 toe genomen. DE MOORDAANSLAG IN DE BOOMSTRAAT TE AMSTERDAM. Het slachtoffer overleden. Het 59-jarige slachtoffer van den moord aanslag van de vorige week Vrijdagavond in de Boomstraat te Amsterdam de logement houder C. F. A. Arts, is gisternacht na een korte periode van herstel aan de ge volgen van den aanslag, in het Binnengast huis overleden. MISDRIJF? In het dorpje Hoevelaken nabij Amers foort heeft zich Maandagavond een drama afgespeeld ,dat aan de 20-jarige boerendoch ter G. v. P. het leven heeftg ekost. Zij be vond zich met haar verloofde in het z.g. bak huis. Om half elf ongeveer ging de verloofde de 26-jarige Y. v. W. een der broers van het meisje wekken. Hij vertelde, dat ze flauwge vallen was. De broer vond het noodig den dokter te waarschuwen. Deze constateerde den dood. Hij oordeelde het noodig den burge meester en de politie op de hoogte van het geval te stellen. De burgemeester heeft als hulpofficier van justitie het'lijk in beslag ge. nomen. De gemeenteveldwachter heeft na een verhoor den verloofde gearresteerd. De* Dinsdags arriveerde het parket uit Utrecht, dat aanleiding vond het lijk ter* gerechtelijke schouwing naar Utrecht te doeti vervoeren. Daarheen is Woensdag ook de gearresteerde verloofde gebracht en in het hui9 van bewa ring opgesloten. STRAATROOVER AANGEHOUDEN. Vrijdagmiddag begaf een 65-jarige dame, wonende Hoorneboeg te Hilversum, zich t« voet van haar woning naar den Hijvertsweg, daarbij het rijwielpad door de heide volgen de. Ongeveer halverwege ontmoette zij een man, die haar plotseling op den grónd gooide en haar de handtasch ontrukte, waar* na het individu de vlucht nam in de rich ting van den Utrechtscheweg. Het hulpge roep van de dame trok de aandacht van den oud-majoor der Hilversumsche politie, den heer C. Jonker, die in de omgeving met een speurhond aan het oefenen was. De heer Jonker doorzag de bedoeling van den roo- ver en sneed hem den p>as af. De man gaf zich over. De tasch, welke een bedrag van 8 bevatte, had hij weggeworpen. Zij werd later teruggevonden. De dader, een 23-jarige man uit Gieten, werd naar het politiebureau overgebracht. KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Namens den minister van economische za ken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhonderij be kend, dat de uitkeering volgens de garantie* regeling voor de week van 9 t/m 14 October a.s. is vastgesteld op 30 cents per 100 stuka uit te voeren versche kippeneieren, tot een ge wicht van maximum 50 Kg. per 100 stuks en op 40 cents per 100 stuks uit te voeren ver sche eendeneieren. OPLICHTING GEPLEEGD DOOR TELEFONISCHE BESTELLING. Twee personen gearresteerd. In den laatsten tijd zijn herhaaldelijk op»- lichtingen gepleegd van fabrieken van vleeschwaren. Zoo is Dinsdag 3 October uit Rotterdam aan een exportslagerij te Twello een telefonische bestelling gedaan voor de levering van een partij vleeschwaren, ter waarde van ongeveer 250. Deze bestelling werd gedaan in opdracht en op naam van een firma te Lisse, met opdracht de waren station restante 's-Gravenhage af te leveren. Dit is geschied. De firma te Lisse ontving de factuur der gezonden waren reeds Woens dagochtend. Aangezien zij van een bestelling niets wist, wendde zij zich tot de politie te Lisse, die een onderzoek instelde te 's-Gra venhage, waar de partij in beslag werd geno men. Toen een onbekende later een expedi teur te 's-Gravenhage opdracht gaf, de par tij naar Rotterdam te vervoeren en af te leveren aan de Boompjes, werd de politie ia de Maasstad gewaarschuwd. Deze heeft in de omgeving van de Boompjes twee mannen aangehouden, beiden afkomstig uit Schie dam. DE 4 PCT. TWEEDE NEDERL. STAATSLEENING 1933 VAN 200.000.000. Blijkens een mededeeling in dit blad stelt de regéering op 17 October a.s. van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags de inschrij ving open op de 4 pCt. tweede geldleening 1933 van den Staat der Nederlanden tot een bedrag van 200.000.000, waarvan ge plaatst: 30.000.000, terwijl de deelneming is verzekerd tot een bedrag van 73.000 000. De inschrijving staat open ten kantore van de in de aavertentie vermelde Bank- instellingen en van den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot 100, f 500 en 1000 en worden uitgege ven tegen den koers van 99% pCt. De aflossing van de nieuwe leening begint op 1 Nov. 1934 tot ten minste 1.05 pCt. van de geheele schuld, vermeerderd met het be drag der door die verplichte aflossingen vrij gevallen rente. De aflossing geschiedt a pari. De schuldbewijzen worden bij loting vóól 15 Sept. te houden, ter aflossing aangewe zen. De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn af gelost. De aflosbaargestelde obligatiën verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij aflos baar zijn. De formulieren voor de inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf 10 October aan ae kam toren van inschrijving. De inschrijvingen moeten beloopen bedra gen van 100 of veelvouden daarvan. De storting moet geschieden op Woens- dag 1 November 1933 ten kantore waar d< inschrijving is geschied. Bij elke storting worden voorloopig rece pissen aan toonder uitgereikt, welke zot spoedig mogelijk kosteloos zullen wordei ingewisseld. nief a:f( n vast h'er bij ons, Wo-Wang". „Maak je ken vele m!aHVi°or4niets' Ik, als ervaren Chinees wel het i« !f» r|dding. Bijvoorbeeld als ze„Ja- moest hebben' "Jei nie h Va° d'C Se,eerdhe(i,d mand opardaar ze nemen de bij de mand gekomen ^in na?j 'len.zocbten, waren inderdaad de mand geen bodem hll f6! wu raeenemen- Maar daar veertje opgen Se5hebben tilden ze die als een Simmy als twee iSïe iniM tv az.ia? Wo-Wang en angstige aapjes tegen elkaar aan zitten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6