DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY £atttU m J-uin&ouw Onze Jioionim 1'Binnenland overige beklaagden zou werden beslist na de tenuitvoerlegging van het vonnis. Men hoopte blijkbaar op een bekentenis van den vader, die uitbleef. Wat men moge denken van schuld of onschuld van Jean Callas, dit staat vast: iOt op het laatste oogenblik heeft hij zijn on schuld volgehouden; hij is met moed en zielskracht den dood tegemoet getreden, en zelfs degenen, die het sterkst aan zijn schuld geloofden, werden een oogenblik door zijn optreden ontwapend Op 18 Maart d a.v. werden de overige beklaag den vrijgelaten; slechts de jongste zoon Callas werd gestraft met verbanning buiten het Fransche gebied. De zaak Callas scheen daarmede ten einde; de schuldige of onschuldige was veroordeeld; herstel was slechts moge lijk en wenschelijk voor de eer der fa milie In Toulouse was het aantal der genen klein, die aan de onschuld van Callas geloofde; men moge dit aan ge loofsverschil hebben toegeschreven, doch zelfs Voltaire kon later niet ont kennen, dat ook onder protestanten, die hij raadpleegde, aan de schuld van Cal las werd geloofd. Maar een kleine kring van trouwe vrienden bleef aan zijn on- schu'd gelooven en een dezer, een koop man, Dominique Audibert, vervoegde zich op het landgo-c" Ferney in de nabij heid van Genève bij Voltaire, om dezen de onschuld van Callas voor te dragen en hem te verzoeken, zijn eerherstel te bewerken. Voltaire, de vrijdenker, de man, die reeds in zijn jeugd spotte met allen en alles, bevond zich toen op onge veer zestigjarigen leeftijd; dank zij het fortuin, waarover hij beschikte, leefde hij bijna vorstelijk op Ferney; hij onder hield betrekkingen rechtstreeks met den koning van Pruizen en de keizerin van Rusland; hij diende ministers en vor sten van advies; hij had regelmatig een grooten kring van geleerden en dichters om zich heen. Voltaire was een persoon lijkheid, niet alleen in Frankrijk, maar in Europa. Audibert heeft dat zeer juist gezien; hij had zich kunnen wenden tot een bekwaam advocaat, maar deze zou slechts juridische middelen hebben kun nen aanwenden. Voltaire, de in zijn jeugd op den wensch van zijn vader een korten tijd voor advocaat had gestu deerd, hield zich met de juridische zijde van de zaak slechts in het voorbijgaan bezig; hij zag in de veroordeelin^ van Callas, wilde er :n elk geval in zien een intrigue, uit geloofsoverwegingen opgezet en hem was er dientengevolge alles aan gelegen om het vonnis, tegen Callas uit gesproken, ongedaan te maken. Voltaire, die korten tijd tevoren aan eer vriend vrij spottend over zet geval van Callas had geschreven, heeft zich daarna jaren regelmatig met de zaak- Callas bezig gehouden. Hij organiseerde geheel een campagne, hij verzamelde een klein comité rond zich, dat het eerher stel van Callas in zijn vaandel schreef. Hij verzamelde getuigenissen ten gun- s'e van Jean Callas; hij bracht stukken bijeen, die het oorspronkelijk dos-ier konden aantasten. Voltaire wp.s er de man niet naar om dat alles zelf te be kostigen; neen, hij wist belangstelling voor de zaak te wekken tot in Rusland, i. Pruisen, in Holland, zelfs in het toen aan Frankrijk behoorende Canada Van alle zijden stroomden de giften, die Vol taire in staat stelden om alles in naam van den jongsten Callas memories te doen drukken en verspreiden, waarbij zijn vrienden hem ijverig hielpen Hier bij moet aangeteekend worden, dat Vol taire, bij den aanvang zijner pogingen, zich tot den Kardinaal de Bernis wendde met het verzoek om Zijne Eminentie de vraag te mogen doen, of hij geloofde aan de schuld van Jean Cal les, waarop de kardinaal terecht antwoordde, dat hij een protestant niet meer dan een katho liek in staat achtte een zoo ernstig mis drijf te begaan, maar ook niet, zonder doorslaand bewijs, geloofde aar. de ver gissing van een doorslaande meerder heid van zoo bekwame juristen als waaruit het Parlement van Toulouse was samengesteld. Een antwoord, dat moeilijk anders kon zijn, maar dat Voltaire weinig grond onder de voeten gaf. De campagne, door Voltaire gevoerd, is en hier mag men een zekere tegen stelling met de zaak-Dreyfus aanwezig achten geen juridische campagne in de eerste plaats geweest Neen, integen deel: Voltaire gaf aan zijn vrienden in blieven tot hen gericht, het wachtwoord uit: Crier et vous les ferez crier, crier et faire crier Inderdaad, alle organen, in staat om de openbare meening te beïn vloeden, werden in het werk gesteld en dezelfde Voltaire, die aanvankelijk de zaak-Callas van weinig beteekenis had geoordeeld, maakte haar nu tot inzet van een strijd, die èn in Frankrijk èn daarbuiten de golven van de discussie hoog deden opgaan. Het slot is dan ook geweest, dat. tengevolge van een ver zoekschrift, door Donat Callas ingediend bij het bureau van cassatie van den ko ninklijken raad, dit bureau de zaak voor cassatie ontvankelijk oordeelde Dat ge schiedde in 1764, en op 9 Maart 1765 dus juist drie jaren na de veroordeeling van Callas. werd hij door het Parlement van Parijs op plechtige wijze gerehabili teerd; het arrest van Toulouse vernie tigd en alle daaruit voortspruitende ge volgen ongedaan gemaakt. Voltaire gaf zelf, wellicht zonder het te weten, aan de waarde van dit arrest zijn juiste be teekenis, toen hij zeide, dat het reeds lang tevoren door de openbare meening was uitgesproken Koning Lodewijk XV, die zich niet zonder moeite had laten overhalen om tot deze herziening mede r;e werken, wilde wel gelooven, dat de rechters vergissingen konden begaan, maar hij wilde niet gelooven, dat geheel Ben parlement zich zou vergissen Het merkwaardige van de zaak is wel dit, dat de stemming, die zich ten gunste van de familie Callas en van hP*r on schuld had meester gemaakt, geheel deed vergeten, dat men dan toch te zoe ken had naar den werkelijken schuldi ge, aangezien het verhaal van den zelf moord door niemand werd geloofd. Zoo sterk bleek nog jaren later de stemming ten gunste van de familie Callas, dat een kleinzoon van dien ongelukkigen David de Beaudriguez, die toch niet an ders deed dan zijn plicht, al deed hij dien misschien wat over-ijverig en wat scherp, in 1793 door het gepeupel van de revolutie op het schavot werd gebracht, alleen uit overweging, dat zijn grootva der tot de ongelukkige veroordeeling van Jean Callas had bijgedragen. Die grootvader w,as zelf reeds voldoende ge straft, tóen men door uitzetting uit zijn betrekking hem onteerde en den dood indreef Zonderling, hoewel het Parlement van Parijs het vonnis van Toulouse vernie tigde, heeft men ter plaatse, waar de misdaad werd gepleegd, nooit aan de onschuld van Jean Callas willen geloo ven. Het kan moeilijk verbazen voor dengene, die weet, dat nog niet zoo heel lang geleden een dik en lijvig werk is verschenen, dat aan de hand van docu menten, die inderdaad niet zonder meer kunnen worden voorbij gegaan, getuigt, dat Callas toch inderdaad schuldig is geweest! DE AARDAPPELSTEUN EN DE LAGE VEEVOEDERPRIJZEN. Ontevredenheid over de regeling. Dat men in vele streken zeer ontevreden is over de regeling der uitvoering van den aardappelsteun (speciaal de maten, waar aan consumptieaardappelen moeten vol doen), benevens over de uitbreiding der vee houderij, is bekend, De heer Jan Barendrecht (Houtrijk en Pilanen) deelde daarover op de vergadering der Holl. Mij. v. Landbouw de volgend practijkvoorbeelden mede; „Als ik zeg: zij nemen ons het heele zaakje af, dan denk ik daarbij b.v. aan het feit, dat ik de vorige week aardappelen heb zien rooien, olanke aardappelen, blanke Eigen heimers, waarvan 0 procent geleverd kan worden. Die hebben 5 dagen te kijk gelegen! Zij waren niet van een groot stuk, maar er zijn er ook, die groote stukken hebben en daartoe behoor ook ik en omdat het mij per soonlijk betreft, wil ik deze zaak even nader bekijken. Als ik vandaag den dag aflever 4 HL aardappelen, Bevelanders, dan krijg ik voor 1 H.L. 1.05 en moet ik 3 H.L. trachten te verkoopen voor veevoeder. Wij moeten ze stuk steken. Wij kunnen ze dus slechts mondjes maat verkoopen, want er is geen enkele vee houder, die deze stukgestoken bonken wil opslaa en op een hoop wil gooien, want ze zijn in minder dan geen tijd beschimmeld Wij krijgen dus 105 voor 1 mud en wij ver- koooen 3 mud voor veevoerder. Ik zal den prijs niet noemen. Wij krijgen er haast geen cent voor. Wanneer bet de bedoeling was een streep te trekken en te zeggen; deze aardappelen wil ik hebben en die wil ik niet hebben, heeft men nu willekeurig een streep getrokken voor de maten. Men had even goed een streep kunnen trekken van den Hoek van Holland naar Roozendaal en kunnen zegden; wat ten westen ligt zijn geen consumptie-aardappe len. Wij blijven met duizenden mudden bon ken zitten, ik zelf met 3 a 4000 mud, waar voor geen afzetgebied is". Hoogere veevoederprijzen zullen den veestapel doen verminderen. Ten aanzien van den veestapel zeide de heer Barendrecht: „Wat het beteekent, dat die veevoederprij zen zoo laag zijn, kan ik u duidelijk maken door een klein voorbeeld aan te halen uit mijn naaste omgeving. In de onmiddellijke nabijheid van mijn boerderij ligt een koe boerderij. Daar woont sinds 12 jaar een jonge boer. Zijn voorganger hield daar 17 koeien, maar hij, die er nu woont, houdt er 45. Het voer kost geen geld. Die man zag er niet tegen op, om dit voorjaar 1300 mud aardappelen in den graskuil te gooien Het is het goedkoopste voer. Men ziet er niet tegen op eenige duizenden mudden uit Boven karspel te halen en te vervoeren, plus meel, plus koeken, enz. Even verder van mijn boerderij woont een man uit hetzelfde geslacht, die ongeveer 19 bunders land heeft en deze man kan dage lijks, winter en zomer, 700 L. melk aan den weg zetten. Omdat het voer geen geld kost, maken ze een melkfabriek van hun boerderij Zoodra het voer geld zal kosten, zal de pro ductie verminderen Dat is een uitgemaakte zaak. Zoodra wij krijgen een loonende teelt van veevoeder, zal ook de veeboer geneigd zijn om zijn voeraankoop te verminderen waardoor wij kriigen een beperking van de veeteelt en den veestapel, welke dan zonder dwang zou kunnen geschieden De gelden van den invoerrechten zouden dan gebruikt kunnen worden om het overtollige vee uit de markt te nemen". OVERDADIGE LUXE IN HET INDISCHE LEGER. Vóór men begint met bezuinigingen in het Ned.-Indische leger welke zijn slag vaardigheid zouden kunnen aantasten, zal het zaak zijn zich af te vragen of zulke gevaarlijke experimenten wel ge oorloofd en wel noodig zijn. Vooral om dat men bezuinigingen van belang kan doorvoeren, welke de paraatheid van het leger zelfs zeer ten goede komen Aldus de „Java-B die hier doelt op de huwelijken van soldaten en korporaals met de daaraan verbonden financieele voordeelen. Ongetwijfeld, zoo vervolgt het blad was de oude toestand, het concubinaat, niet langer houdbaar. Indien men daar tegenover zou willen stellen, dat huwe lijken op ruime schaal voor fuseliers en brigadiers noodzakelijk waren, zou men in een even groote fout vervallen, en wel op twee gronden: dat ons leger er onbetaalbaar duur door wordt en dat de slagvaardigheid en militaire waarde er door wordt aangetast FOLTERENDE PIJN IN DEN ARM. i(i 5 daden hielp het juiste middel reeds Een dankbare briei uit Den Helder. „Ongeveer een jaar had ik geen leven door de vreeselijke pijnen die ik leed in den arm. Onder mijn werkzaamheden ging 't eerst wel, doch wanneer ik even tot rust kwam was het niet uit te houden van de pijn en omdat het mij eenigszins verlichtte hield ik mijn arm in de hoog te. Zoo zat ik steeds bij de tafel te kreu nen, maar als de nacht kwam dan begrijpt U, dat dit een moeilijke houding w&s. Mijn arm geheel in de wol gepakt ging ik met den arm omhoog zoo den nacht in. Maar o als die arm kwam te liggen, dan ontwaakte ik steeds door dezelfde pijn. Aan uitgaan was geen denken: in kerk of gezelschappen kon ik toch slecht den verkeersagent spelen. Alles heb ik geprobeerd. Niets hielp. Steeds werd mij Kruscheh Salts aange raden, maar ik kon maar niet gelooven, dat dit zou baten. Nu, dat dan ook nog maar eens geprobeerd! En werkelijk, na 'n dag of vijf zei ik tegen mijn man: „Nu, of dat nu van Kruschen komt weet ik niet, maar ik ben een geheel ander mensch". Steeds is het beter geworden tot ik een week of zes nadien geheel beter was. Nu neem ik het al een maand of negen in en ben weer zóó flink en ge zond! Ik weet mijn geluk niet. 's Mor gens een halven theelepel in een kopje thee is mij onmisbaar en ik zou het voor geen geld willen missen. Ik heb het al menigeen aangeraden. Men had gezegd, dat het zenuwrheumatiek was en ik er nooit af zou komen, maar gelukkig liep dit anders. Mej. M. O., Den Helder. Wat Kruschen Salts deed voor Mej. M O. was: het kwaadaardig urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheumati- sche pijn veroorzaakt. En Kruschen zal haar ook verder bewaren voor de ver schrikkingen van rheumatiek Want de „dagelijksche dosis" zal haar organisme in een perfecte conditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisjen 0.90 en 1.60 per flacon. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren zonder dat het U iets kost. Er zijn namelijk onlangs onder de apothekers en drogisten een aantal flacons Kruschen verdeeld, die alle ver pakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon ongeschonden terug brengen naar den apotheker of drogist bij wien U dezen gekocht hebt. Hij zal U uwe geheele uitgave, 1 60 onmid dellijk en zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet nieUej£t de gratis proef flacon alleen verpakt ia bij de groote maat en slechts yeor een beperkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus nu naar uw apotheker of drogist, voordat hij deze „Groote Proefpakken" heeft uitverkocht. Om eenige feiten en cijfers te geven: Een Europeesch soldaat 2e klasse heeft een minimale soldij ,.van 22.50 per maand en kan het als soldaat le klasse brengen tot een maxitnum van 48 per maand. Een Europegsch brigadier heeft minimaal 39.en maximaal 57.Daarbij komt voor deze groepen een voedingsgeld van gemiddeld 15. per maand en een kleedinggeld van 3.30. Zijn deze militairen gehuwd om het even of zij dit doen met een Europeesche of met een inlandsche vrouw en hebben zij b.v. drie kinde ren, dan worden hun inkomsten ver hoogd met gezins- en kindertoelage van 46.per maand, 20.voor huisves ting en voor water en licht 7.50, zoodat er in totaal 73.50 bij komt. Dwaze verhoudingen, Door deze gezinsvorming ontvangt de soldaat dus ongeveer drie tot drie en een half maal zooveel inkomsten als de on gehuwde en de brigadiers ongeveer twee tot twee en een half maal zooveel. En deze verhouding wordt nog dwazer, om dat de ingevoerde kortingen alleen gel den voor de soldij pn niet voor al deze kostelijke toelagen. Welke werkgever is zoo dwaas, zijn gehuwden wertcnemers twee k driemaal zooveel te betalen als den ongehuwden? En is het niet te begrijpen, dat een pas uit Nederland gekomen soldaat, nauwe lijks den kinderschoenen ontwassen en nog zonder eenige militaire waarde, snel gaat trouwen met een of andere inland sche juffer van het slag, dat vroeger concubine was, alleen om de hoogere in komsten te kunnen toucheeren en vooi de huishuur-toelage van 20. ergens buiten het kampement te kunnen wonen in een kampong? Deze huwelijken hebben uit moreel oogpunt geen waarde, en zij zijn hoogst schadelijk voor jie militaire waarde van den soldaat. In geval van alarm, dus als de geheele troep snel onder de wapens moet komen, n oeten deze gehuwde soldaten man voor man door patrouilles uit hun huizen worden gehaald aannemende dat zij daar te vinden zijn, want controle be staat hierop niet. Dit is niet slechts een tijdroovend werk, doch vooral voor een gezagsorgaan een belachelijke historie, welke alleen aannemelijk is voor platte lands-schutterijen, welker leden één voor één uit hun huizen moeten worden losgepeuterd, en daarna te zamen ge dreven. Het sterkste demonstreert zich de dwaasheid dezer huwelijks woede wan neer de soldaat van zijn aanspraak op Europeesch verlof gebruik wil maken. Aan hen, die met een inlandsche vrouw zijn gehuwd, moet dan volgens de voor schriften worden voorgehouden: welke bezwaren aan een reis naar, en een ver blijf in Nederland voor een inlandsche vrouw zijn verbonden, hetgeen niet weg neemt, dat velen toch gaan en, na een ellendige periode in Nijmegen te hebben doorgemaakt, weer snel naar lndië te rug keeren De kampong is later hun lot. Men mag uitrekenen hoeveel deze verloven aan passage enz. kosten. VECHTPARTIJ NA EEN BRUILOFT. Inboedel stuk geslagen; één ernstig gewonde; brandstich ting. Te Buurse, gemeente Haaksbergen, niet ver van de Nederlandsch-Duitsche grens, is het gisteravond na afloop van een bruiloft ten huize van den timmer man Holters tot een groote vechtpartij gekomen tusschen een aantal bruilofts gasten, w.o. eenige Duitschers Met flesschen en messen ging men elkaar te lijf. Toen de politie arriveerde, vond deze den breekbaren inventaris der woning kort en klein geslagen, terwijl Holters een ernstige hoofdwonde had opgeloo- pen. De politie ving dadelijk met een onderzoek aan en arresteerde reeds enkele personen. Bovendien heeft de politie nog een persoon, zekeren H. M. i:-' Haaksbergen ook een der gasten van de bruiloft, in arrest gesteld, die er vrn verdacht wordt een stroomijt in brand te hebben gestoken bij den land bouwer te Huurne te Buurse. Met veel moeite wist men te voorkomen, dat het vuur zich mededeelde aan de boerderij. DE VEENBRAND. Schade belangrijk; bijna niets was verzekerd. Nader meldt men omtrent den veebrand te EmmerErfscheidenveen in aansluiting op hetgeen wij reeds berichtten: De brandweer is er hedennacht in ge slaagd het voorloopende vuur tot staan te brengen. Er is veel turf verbrand en het vuur zit op vele plaatsen een halven mteer diep in den grond. Van den heer S. de Vries, wiens woning door het vuur met den grond gelijk is gemaakt, zijn ook ongeveer tachtig hoopen turf verbrand. De beide plaatsen van den heer Schippers zijn geheel schoon gebrand Van den heer Bossema te Terapel, die toe zicht hield bij het ontginnen van land, is een fiets met een overjas geheel verbrand. Hij probeerde nog de fiets weg te halen, maar kon daarin niet slagen vanwege den verstik kenden rook. Dat het vuur zich zoo snel kon verplaatsen blijkt achteraf te liggen aan den lossen grond, welke nog gebruikt werd om den bag ger te bedekken. De sterke wind was daar door in staat om het vuur over strooken gras land, welke meer dan honderd meter breed zijn, heen te drijven en het vuur nieuw voed sel te doen vinden in den lossen veengrond en enkele hoopen turf om zoo weer verder te branden. Een tocht door het brandende veen. Des nachts bij het spookachtig licht van de vlammende turfhoopen en stralenbundels vas de zoeklichten op de brandspuiten, heb ben wij ee ntocht over het veen gemaakt. Zoo'n tocht valt niet mee, omdat overal tur ven verspreid liggen, die getrokken zijn. Ook de rook belet het voortgaan en nog meer het gezicht. Het vuur geeft een aanblik als van brandende fakkels over een breedte van een halve K M. en over een diepte van meer dan duizend voet. VERBOND VAN NEDERL. WERKOEVERS. Wenschen ten aanzien van dé economische en sociale politiek der regeering. Het Verbond van Ned. Werkgevers heeft gistermiddag in de aula van het Kolon. Insti tuut te Amsterdam onder voorzitterschap van den algemeen-voorzitter, den heer H. P. Gelderman CMzn. een zeer drukbezochte buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden ter voortzetting van de op de alge meene vergadering te Rotterdam op 15 Sep- tember j.1. aangevangen besprekingen over de economische en sociale politiek derregee» ring en het bestuursbeleid. Aan het slot der besprekingen vereenigde de vergadering zich bij acclamatie met de volgende door het be- stuur voorgestelde De algemeene ledenvergadering enz., gezien den zorgwekkenden toestand, waar in het bedrijfsleven verkeert; overwegende dat, waar de bestaansniog<s liikheid van onze bevolking staat en valt met de mogelijkheid van den export van onze in dustrie- en landbouwproducten, een veria- ging van het prijzen- en kostenpeil noodzake- liik is* overwegende, dat deze verlaging bevorderd behoort tè worden door een krachtig ingrij pen der regeering over de geheele lijn, waar bij o m. de volgende punten bijzondere aan dacht verdienen: 1. verlaging van de kosten van overheids diensten en overheidsbedrijven, 2. verlaging van de kosten van levens onderhoud, 3. verlaging van het huurpeil van arbei derswoningen, 4 verlaging d:r steunuitkeenngen bij werkloosheid. 5. afschaffing /an zakelijke belastingen, zooals de zakelijke bedrijfsbelasting, overwegende, dat het voorts noodzakelijk is dat de regeering 'oör onderhandelingen met het buitenland den export stimuleert; overwegende, dat het onvermijdelijk is, dat de regeering over exceptioneele bevoegdheden beschikt, ten einde den goederenruil voor verderen teruggang te behoeden, de betaling van vorderingen op buitenland- sche debiteuren te beveiligen en oneerlijke concurrentie op de eigen markt o m door middel van valuta-manupulaties af te werpen, steTf vast, dat de nood zoo hoog is geste gen, dat op een snel en doortastend beleid in nauw overleg met de centrale industriëele organisaties moet wo'den aangedrongen en draagt aan het bestuur op de wenschen. in deze motie neergelegd, opnieuw ter kennis van de regeering te brengen. KRAAN NEERGESTORT. Machinist ernstig gewond. Op het terrein van de gemeentelijke vuil verbranding aan de Brielsche Laan te Rot terdam is een ernstig ongeval gebeurd. Over het terrein loopt op 8 M. hoogte een railbaan, waarop een loopkraan is gemon teerd. Bij een aftakking is een wissel aange. bracht. Staat die wissel in een bepaalden stand, dan ontstaat bij de splitsing tusschen de hoofd- en zijbaan een opening, die echter bij wijze van veiligheidsmaatregel door een beugel wordt overbrugd. De kraan kwam Woensdagmiddag met vrij groote snelheid aanrijden, toen de wissel stand verkeerd was. Op den grond probeerde men den kraanmachinist nog voor het ge vaar te waarschuwen, doch deze bemerkte niets en de kraan reed door. Tengevolge van den schok is de beugel gebroken en de kraan stortte omlaag, eerst op een 4 M. hoog houten vlonder, die werd vernield en daarna op den grond. De machi nist W. Klein, wonende op den Goudschen Rijweg is zwaar gewond opgenomen. Hij1 werd aan den rugwervel getroffen, waardoor zijn onderlichaam verlamd is. DE RADIOPRIISVRAAG VAN HET N.GC. De 200.000 inzendingen overschre den. Gistermorgen was het de laatste dag, waarop het Nationaal Crisis-Comité nog op lossingen voor de nationale radioprijsvraag, welke per post waren ingezonden, in ont vangst nam. De posterijen brachten nog vier zakken gevuld met briefkaarten binnen. O! men het aantal van 200.000 bereikt heeft, kon nog niet worden vastgesteld. Woensdag werd het aantal ontvangen kaarten op 180.000 geschat en de leider der propagan- da-afdeeling van het N. C. C., de heer Col- lette, meende dat met de gistermorgen er bij gekomen kaarten de 200.000 wel overschre den zullen zijn. In ieder geval is de prijs vraag een zeer groot succes voor het Crisis- Comité geworden, welke in ons land haar weerga nog niet gevonden heeft. Door den geweldigen toevloed der laatste dagen is het N. C. C. er, naar de Tel. weet te vertellen, toe moeten overgaan een nieuwe en Tirol, 197. Het was me een tochtje wel. Ze werden doodmoe bimmy kon eindelijk niet verder. „Jij met je tante in Ti zaten we nog maar bij onzen baas op dat buiten!" „Ze, antfi in Tirol> dat is zoo'n lief„Goec.. weer verder »£een ruzie alsjeblieft, dan maar afveelZaroneternpn1„kr0pen.! het. lichtpuntje werd gelukkig ken ze voorzicht toen ze het eindelijk bereikt hadden, sta- vaï wat ze nu z£r^eUrten hoofd door W gat, maar van wat ze nu zagen begrepen ze geen steek.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6