Agenda £anden Juin &ouw JUovwciaal Tlieuws Stad en Omgeving. Weet&eckht 6 Wereldspaardag 31 October CONCERT Sr v Congres Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Hotel TOELAST Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot I uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. d. van K. Z. O. D. B i oscope n. Bioscoop Harmonie, Zaterdag, Zondag en Maandag telkens half 8, hoofdnummer Opgepast! de huzaren komen (kom hoofd rollen Ida Wüst, Jacob Tiedtke en Fritz Schulz. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af, doorloopen- de voorstelling. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Madonna, wo bist du?, (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Otto Wailburg, Olly Gebauer en Victor de Kowa; extra De 8-Oct.-feesten. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer De ontembare vrouw (rom.), hoofdrol Clara Bow. Toegang boven 18 Jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., eiken avond half 8, hoofdnum mer De voddenraper van Parijs (rom.), hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zaterdag 14 October. Café Renses, Stompetoren, feestavond ver- eeniging huisvlijt en floralia. Bij J. de Bakker te Noordscharwoude ba zar. Zondag 15 October. Bazar bij De Bakker te Noordscharwoude. Maandag 16 October. Bazar bij De Bakker te Noordscharwoude tijn vertrek had hij zijn vrouw en zoon op gedragen den voorzitter en de politie te waar schuwen. Getuige schetst dan uitvoerig zijn indruk ken bij het betreden van het gebouw en ver haalt uitvoerig waar hij toen reeds vuur be speurde in de groote zittingszaal. Toen de brandweer door getuige werd binnengeleid, brandde de geheele zaal reeds. Fakkel in een clubfauteuil Vervolgens vertelt getuige wat hij waar nam in de gang rondom de zittingszaal. In een clubfauteuil was een brandende fakkel geplaatst, die hij met den voet verwijderde. Ongeveer onder de lichtkroon stiet hij op Van der Lubbe, die op hetzelfde oogenblik door den politiebeambte werd vastgegrepen. Getuige riep hem toe waarom hij, Van der Lubbe, het had gedaan, waarop Van der Lubbe slechts antwoordde: „protest, pro test". Procureur-generaal: „Gij zoudt hebben gezegd nog meer brandstichters te hebben gezien. Hebt gij iet» daarvan gezien?" Getuige: „Ik heb gezegd dat één dader dat niet kon hebben gedaan, dat het er op z'n minst zes af acht moesten zijn geweest. Maar dat was slechts een vermoeden. Gezien heb ik niets. Naar mijn persoonlijke meening kon in dien korten tijd één man dat niet allemaal hebben gedaan". Op verdere vragen antwoordt getuige niet te weten wat is geworden van het voorwedp dat hij voor een fakkel hield. Het kon geen fakkel der brandweer zijn geweest, omdat getuige er vroegei was dan de brandweer. Getuige Scranowitz wordt met getuige Pöschel (de agent die Van der Lubbe in de zaa! arresteerde) geconfronteerd, omdat hun verklaringen niet met elkaar overeenstemmen Beide getuigen blijven bij hun verklaringen Ten der raadsheeren meent dat het verschil misschien daaruit voortvloeit dat Pöschel toen hij voor de tweede maal de zaal verliet niet zoo nauwkeurig gekeken had. Had het personeel vrij? Oetuige wordt dan gevraagd of hij per soneel dien dag vóór het verstrijken van den werktijd vrij gegeven heeft. In de bladen heeft gestaan, dat dit gebeurd is en dat de beambten zelfs daartegen geprotesteerd hebben. Getuige: Ik heb geen bevoegdheid perso neel verlof te geven. Ik heb ook niet gehoord dat iemand anders dit gedaan heeft De vraag van dr. Sack. of na 30 Januari verandering van rijksdagpersoneel gevolgd is. beantwooidde getuige met neen. Procureur-generaal: Er is beweerd dat het onmogelijk is, om brandmateriaal in den rijksdag te smokkelen want u hebt steeds bijzonder op de communistische fractie gelet en de kasten nagekeken. Getuige: Daartoe heb ik geen bevoegd heid Ik heb nooit alleen een kast geïnspec teerd. steeds is dit op bevel der politie ge schied. Op een vraag van dr. Parisrus, den advo caat generaal, antwoordt getuige dat hij tot geen politieke partij behoort. Dr. Sack vraagt getuige Lateit (de politie man die door den 'letterzetter Thaler gewaar 6chuwd was) of het juist is dat hij de drie politiebeambten, die met hem het eerst het rijksdaggebouw binnenkwamen, daarvoor speciaal had uitgekozen. Getuige ontkent dat en legt den nadruk er op dat het ging om beambten die het dichtst bij stonden. Dr. Sack„Dus niet drie dagen te voren af gesproken Getuige lacht en ontkent. De zitting wordt dan tot heden. Zaterdag verdaagd. De Zaterdagzitting, Vandaag zullen eenige interessante ge tuigen voor het rijksgerecht verschijnen en wel in de eerste plaats de leidende function narissen van de Berlijnsche brandweer, voor zoover zij het eerst op de plaats van den brand aanwezig waren. Bovendien staan nog op de getuigenlijst de rijksdagambte naar de kanselarij secretaris, de gerant van het rijksdagrestaurant en een stoffeerder. Te ruim 10 uur wordt de zitting geopend Senaats-president dr. Bünger begint met het afleggen van een uitvoerige verklaring waarin hij mededeelt, dat dat aan vier advo caten die als toehoorders het proces mochten bijwonen, hun toegangskaart is ontnomen, in r/ verband met de houding van deze vier bui tenlanders die in een brief aan de verdediger der Bulgaarsche beklaagden dr Teichert ern stige beleedigingen hebben geuit aan het adres van de met het onderzoek belaste amb tenaren in het bijzonder jegens den rechter van instructie van het rijksgerecht. Het zijn de te Parijs wonende Bulgaarsche advocaat Detsjef, de Bulgaa.sche advocaat Grigorof, de Amerikaansche advocaat Galagher en de Fransche advocaat Willard. Waarom Dimitrof verwijderd werd. President Bünger legt onder groote span ning de verklaring inzake het niet toelaten der vier buitenlandsche advocaten af, die Het gerecht heeft den beklaagden Dimi- troff voor eenigen tijd van het proces moeten uitsluiten, aangezien hij zich ondanks her haalde waarschuwingen schuldig heeft ge maakt aan beleediging van ambtenaren. De senaat heeft thans kennis gekregen van een brief van de buitenlandsche advocaten Dets jef. Grigorof, Galagher en Willard, die zij d.a. 12 October hebben doen toekomen aan den advocaat en verdediger der Bulgaarsche beklaagden, dr. Teichert, en waarin zij de reeds lang in de openbare zitting als onhoud baar weerlegde beschuldigingen van mis handeling van beklaagde Dimitroff opnieuw uitten. In dezen brief zeggen genoemde advocaten woordelijk, dat zij van meening zijn, dat na de behandeling, die Dimitrof van de politie en de instructie-ambtenaren had ondervon den Dimitrof bij het begin van het proces te Leipzig als mensch nog slechts hoon en ver achting voor deze autoriteiten kon voelen. De advocaten, die men op tegemoetkomen de wijze een permanente toegangskaart had gegeven om de zittingen bij te wonen, wagen het derhalve dergelijke ernstige beleedigin gen te uiten aan het adres van ambtenaren Een dergelijke houding karakteriseert zich zelf. Ik trek de toegangskaarten van genoem de heeren in. Aangezien ook verschillende journalisten de zaal verlaten kan men niet nagaan of de vier genoemde advocaten zich reeds onder de toehoorders bevonden. De afgevaardigden van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers hield heden in de Unie te Alkmaar een buitengewoon con gres, aangezien het bestuur nog steeds niet ge slaagd was in zijn poging bij de regeering om op behoorlijke wijze in den nood van de tuin ders te voorzien. Een deel van het bestuur was daardoor een stemming gekomen, om de plattelanders op te roepen langs onwettigen weg voor hun be langen op te komen. De meerderheid stelde zich echter op het standpunt, dat de wettige weg niet verlaten mocht worden. Aan de afdeelingen was daarom schriftelijk verzocht om over den te volgen weg te beraad slagen en afgevaardigden ter vergadering te zenden. Deze waren in grooten getale opgekomen Blijkbaar vermoedde de politie revolutionnair optreden. Ter vergadering waren althans aan wezig de. hoofdinspecteur Stienstra en de re cherche-chef v. d. Burg, hetgeen op deze ver gaderingen nimmer gebruikelijk is. De voorzitter, de heer A, Schermer van Hoogkarspel, sprak namens het hoofdbestuur een woord van welkom tot de afgevaardigden en de vele persvertegenwoordigers. Spr. herinnerde aan het op 29 April gehou den congres, welks wenschen niet verwezenlijkt waren geworden. Spr. merkte op, dat de minderheden de be sluiten van de meerderheden zullen hebben uit te voeren. Een juiste uitspraak is noodig, wil men de organisatie behouden. Wie principieele bezwaren heeft, dient z. den bond te verlaten. Uitvoerig zette spreker het standpunt van het hoofdbestuur uiteen, dat hierop neerkwam dat men door samenwerking met andere orga nisaties moest trachten de regeering te bewe gen den ondergang van de plattelandsbevol king te verhoeden, en daarbij mocht de wette lijke weg niet verlaten worden. Het hoofdbestuur wees er op, dat de regee ring en autoriteiten steeds meer gelegenheid geven de wenschen en grieven van de boeren en tuinders kenbaar te maken. Als organisatie, aldus spr., dienen wij in de maatschappij waar in wij leven, te arbeiden, en behoort het niet tot onze taak de leden te bewerken voor een andere maatschappij. Van revolutionnair optre den, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien dient te worden afgezien. Spr. eindigde met een opwekking den bond trouw te blijven. Applaus. De heer K e n n e d ij verzocht den voorzitter de menschen die zich wel eens laten gaan, tot de orde te roepen, aangezien vliegenvangers de zaal aanwezig waren. Spr. wekte op geen onvoorzichtigheden te begaan. Applaus. De heer V e 11 r o p, Beemster, was van oor deel dat er gestreden moest worden, om de tot pauperisme gedoemde tuinders en wroeters den weg te wijzen. Spr. stelde yoorop, dat men de verschillende stroomingen in eerlijkheid diende te waar deeren. Voor alles dient voorop te staan, dat men niet onverschillig kan staan tegenover den ondergang van de zwoegende tuinders en boe ren. Wij staan voor een rechtvaardige zaak brood en arbeid, temidden van overvloed op de bres. Spr. concludeerde dat de wil tot strijden taant en schreef dit toe aan het feit dat de ne®r er" heid van 't bestuur haar taak niet heeft begre pen en inzicht mist in de politieke en economi sche omstandigheden waaronder wij leven. De exportmogelijkheden zijn afgesneden, de '"m" bouw staat voor een bankroet en wij zien a de tuinders gedoemd zijn te verdwijnen. De re geering laat hen rollen en dirigeert hen naar de werkverschaffing, om het loonpeil naar beneden te drukken, om de bezittende klasse in de ge legenheid te stellen de concurrentie op te nemen tegen de gekleurde rassen, waar de ar beiders bijna voor niets zwoegen. Het bestuur behoort leiding te geven en dient zich inzicht te veroveren in de politiek economische verhoudingen waarin wij leven. De meerderheid in het bestuur erkent, dat ze niet geslaagd is, en als minderheid zegt spr. dat wij met sneltreinvaart den afgrond tege moet treden. Uitvoerig besprak hij de adviescommissie, waarbij hij het laakte dat de vertegenwoordiger van den Neutralen Bond zelfs in het hoofdbe stuur niets mocht vertellen. Dit noemde hij geen erkenning. Ook laakte hij het dat verschil lende burgemeesters de demonstraties van den bond verbieden. Blijft men den gevolgden weg bewandelen, dan is z. i. de oprichting van den bond ver geefs en had men wel lid kunnen blijven van den L. T. B. of de christelijke organisatie. Nimmer heeft de minderheid betoogd, dat men zich aan onwettelijke onordelijkheden, die in geen enkele maatschappij geduld kunnen worden, te buiten moet gaan. De minderheid wil echter actie, en is van oordeel, dat de wettige weg niet verlaten wordt als men op straat den honger in de tuinders gezinnen naar buiten draagt. Dit is een grond wettig recht. Niet de tuinders die voor dit recht opkomen, verlaten den wettigen weg, doch de regeering, die dit bij de grondwet gewaar borgde recht aan de burgers ontneemt, verlaat den wettigen weg. Krachtig applaus. De leiding behoort voor te gaan in den noodzakelijken strijd tegen den ondergang. Niet onze organisatie is in den strijd voor gegaan, maar de tuinders vereenigd in den L.T.B., die naar de raadhuizen trokken in West-Friesland, met als gevolg, dat een rector van den minister de toezegging ver kreeg, dat er steun gegeven zou worden. De heer Groet van Warmenhuizen oor deelde het een eer voor den Neutralen Bond, dat rechercheurs aanwezig waren. Door bun rapport kan de overheid vermoedelijk wat leeren en vernemen, dat de oppositie in den bond geen van der Lubbe's zijn die het rijks daggebouw in brand steken. Spr. oordeelde, dat het kapitalisme bestre den moest worden en stelde in het licht, dat de Colijn crisis-wetten door de plattelanders niet gevolgd kunnen worden, waarbij hij wees op de aardappelensmokkelarij en het maken van boter buiten de crisisregeling, het geen niet geschiedt omdat men geen relletje wil, doch omdat men het gerechtvaardigd af wijst, margarine te eten, waardoor de marga rinefabrikanten millionnairs worden. Voorts verzekerde spreker, dat de oppositie nimmer den bond zal verlaten. De heer Kramer te Zuidscharwoude deelde mede, dat zijn afdeeling eenparig be sloot den wettelijken weg niet te verlaten, omdat men alleen langs wettelij'ken weg eenig resultaat kan bereiken en politiek niet in een vakvereeniging thuis behoort. Wij weten, dat er veel in de maatschappij te wenschen overlaat, doch dit hoort in den Neutralen Bond niet thuis. Spr. was van oor deel, dat het onderlinge getwist in het be stuur de oorzaak was, dat de Neutrale Bond kwijnt. Met algemeene stemmen werd de Kon. goed keuring aangevraagd. Men dient den wette lijken weg te blijven bewandelen. De heer Schouten te Harenkarspel was van oordeel, dat men uit moreel menschelijk oogpunt niets kon inbrengen tegen hetgeen de heer Veltrop had betoogd. Men was ech ter Nederlander en diende zich aan de regle menten te houden. Men heeft het recht om de vier jaar andere wetgevers te kiezen. Het aardappelen-smokkelen geschiedt niet door de organisatie doch individueel gebeurd dit 's avonds, omdat men weet, dat men het niet mag. Spr. hoopte, dat de organisatie den wettigen weg niet zal verlaten. De heer A. Nes, Aartswoud, was van oordeel, dat er nog niets gebeuren kan, om dat de leden nog te los achter de organisa tie staan. Spr. oordeelde, dat eerst de leden moeten worden opgevoed, sterker achter de organisatie te gaan staan. Spr. wilde vóór alles de leden beter op voeden. De tuinders moeten rijp gemaakt worden voor eenheid en spr. hoopte, dat de minder heid zich niet zou afscheiden, aangezien zoo wel de minderheid als de meerderheid van veel nut voor den bond kan zijn. De heer Visser, Venhuizen, bracht zoo wel den heer Veltrop als de meerderheid hulde. Spr. was van oordeel, dat de heer Veltrop, de tijd heeft hem dit geleerd, verder heeft gekeken dan de meeste tuinders. Toch oordeelde hij, dat men niet te scherp mag zijn tegenover de meerderheid in het bestuur, die op practische gronden gelijk heeft. De moeilijkheid is. dat er in den Neutralen Bond gemis is aan practische eenheid. De menschen zijn anders dan men ze wenscht. De heer Veltrop, aan wiens eer lijkheid niemand twijfelt, dient dit te begrij pen. Wij kunnen niet op de menschen aan. Al faalde het hoofdbestuur, toch dient het verrichte werk ie worden gewaardeerd. Men moet vóór alles de eenheid stellen, om te voorkomen, «lat men één voor één wordt op gepeuzeld. De heer de V r i e s, St. "Pancras, con stateerde in het wereldgebeuren een kring loop. Ook West-Friesland heeft meermalen moeilijke tijden beleefd. Steeds is het achter gesteld bij de andere bevolking. Ook in 1490 begon in Hoorn de opmarsch van het Kaas- en Broodvolk, dat zijn opstandigheid tot Lei den doorzette, waar ze tot Beverwijk werden H^°Vgen en zich moesten overgeven en _3()uO kronen moesten opbrengen. (Wordt vervolgd) GEDURENDE HET WINTERSEIZOEN ZATERDAGSAVONDS ZONDAGSMIDDAGS en ZONDAGSAVONDS onder leiding van MELCHERT SCHl L RMAN NOORDSCHARWOUDE, *Naar wij vernemen zullen bij de a s. uitvoering van de gymnastiekvereeni- ging Hercules en Hygiea drie der beste dames en drie der beste heeren van deze verexeniging een wedstrijd houden met drie der beste dames en heeren van den turnkring Holland's Noorderkwartier. BEGRAFENIS J. J. T. KOOY. Gistermiddag werd op de algemeene be graafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer J. J. T. Kooy onder groote be langstelling ten grave gedragen. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer Moerman, lid van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers, het afdeelingsbestuur van dien Bond, den heer A. C. Bos van het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinder- vacantiekolonies, het afdeelingsbestuur van dit Genootschap, welke afdeeling door den heer Kooy was opgericht, den gemeente secretaris den heer Koelma en de wethouders Westerhof en Bonsema, de heeren Jb. Cloeck en H. Lind van de afd. Alkmaar van Volks onderwijs, mevr. JorritsmaSjoers van de Ver. Kindervoeding, den heer Postma, dir. van de Handelsschool, verschillende hoofden van scholen en vele collega's van den ont slapene, alsmede het oud-schoolhoofd, den heer Aukes uit Castricum. Geheel in overeenstemming met den een voud, waardoor de ontslapen kindervriend zich heeft gekenmerkt, had de teraardebestel ling plaats. Geen enkel bloemstuk dekte de baar, terwijl er aan het graf niet werd ge sproken. Een 40-tal leden van het Mannenkoor Orpheus, waarvan de heer Kooy eere-voor- zitter was, zong aan de groeve „Grafge zang" van Ferdinand Vlemming, hetgeen op dezen zonnigen najaarsdag een ontróerenden indruk maakte. Na het zingen bracht de vaandeldrager over de geopende groeve, die door verwanten en vrienden met bloemen was bestrooid, met het omfloerste vaandel van Orpheus een vaandelgroet. Diep bewogen dankte hierna de zoon van den overledene Orpheus voor de gezongen bede en de aanwezigen voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. KORTE BERICHTEN, -j. De desbetreffende commissie uit de Tweede Kamer heeft aan J. Snelter te Hoorn en J. van der Putten en W. J. Glas te Haa? lem geen uitkeering als mobilisatie-slachtof' fer meenen te kunnen toekennen. TEGEN EEN FIETS GEBOTST, Gistermorgen stak een tweejarig jongetj- op het Oudorperdijkje plotseling den rijweg ov*r en kwam daarbij in botsing met een aldaar per rijwiel passeerenden brievenbesteller, waar door het kind een zijner knieën bezeerde. Het kind is door een agent van politie verbonden, AANRIJDING IN DE BOTERSTRAAT. In de Boterstraat vond gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een stilstaanden handwagen, tengevolge waar van deze omzwenkte en de daarop liggende ladder een ruit van het pakhuis van de firma Meijer vernielde. De schade is onderling geregeld. ESPERANTO-CURSIST JULIO BAGHY Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het lokaal, waarin Vrijdagavond de eerste les van bovengenoemden cursus werd gehou den, was zoodanig bezet, dat vele stoelen bijgeplaatst moesten worden. De overgroots meerderheid der cursisten was van het vrou welijk geslacht. Dit valt des te meer op, waar de toekomst van de meeste dames op zoo danig terrein ligt, dat velen later waarschijn lijk weinig gebruik van het Esperanto zullen mr ken Anders is dit bij de heeren, die toch door de aard hunner betrekkingen eerder kennis van het esperanto moeten hebben. Welk een voorsprong zal het iemand op kantoor geven, wanneer na enkele jaren het esperanto zoo danig zal worden gebruikt, dat regelmatig buitenlandsche brieven in esperanto binnen komen, en deze persoon de eenige blijkt te ziji*, die deze brieven kan lezen en beant woorden. Vandaar dat jonge mannen goed zullen doen dezen cursus, welke op zeer leer rijke en bijzonder prettige wijze, den heer Baghy eigen, gegeven wordt, alsnog te vaan volgen. 6 HET NIEUWE ADRESBOEK. Bij de uitgevers Jung en Van der Hoek is het nieuwe Alkmaarsche adresboek verschenen. Een dergelijke uitgave is buitenge woon moeilijk en veelomvattend want in een boek als dit worden niet alleen de namen en adressen van alle zelfstan dig wonende ingezetenen alsmede hun telefoonnummers opgenomen maar vindt men bovendien uitgebreide overzichten, die het zoeken naar bepaal de beroepen, vereenigingen, instellingen enz. vergemakkelijken. Na de adreslijsten, waarvoor de pagi na's thans in twee kolommen verdeeld zijn, volgt een overzicht van de grenzen der gemeenten, een uitvoerige plaatsbe schrijving en een alphabetische rang schikking van de straten met daarachter de diverse huisnummers en de namen der bewoners. Uitvoerig is ook de alphabetische lijst van de voornaamste beroepen en be drijven met aanwijzing van degenen door wie zij worden uitgeoefend, alles bewerkt naar gegevens van het handels- register van de Kamer van Koophandel naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.6 mM. te München. Laagste barometerstand 730,8 mM. te Verwachting, geldig tot den avond van 15 October: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Weeroverzicht. De regelmatige stijging van den lucht- druk in het noordoosten ging in het laatste etmaal continu door. Het depressiegebied over Schotland en IJsland trok in noord oostelijke richting naar de Poolzee weg en werd eveneens weer gevolgd door stijgingen van den luchtdruk over den oceaan en het geheele westen. Een langgerekt regenfront ligt dangs de vheele Noorsche kust en reikt over de Noordzee en Engeland tot aan het Kanaal. In dit gebied steeg de temperatuur, ten westen daarvan werd het kouder. Op IJsland komt zelfs reeds vorst voor. Op het vasteland werd het in den nacht zeer koud. In Frankrijk en Zuid-west-Duitschland ko men grondtemperaturen voor tot dicht bij het vriespunt. In ^uid-west-Frankrijk zijn de ochtendtemperaturen 7 tot 9 graden onder normaal. In het zuid-oosten vallen nog voort durend matige tot groote hoeveelheden regen, evenzoo langs de voorzijde der depressie. Overigens is het weer rustig met weinig of geen neerslag en koude nachten met op vele plaatsen grondmist. Een groote verbetering vergeleken bij de vorige uitgave is dat thans een alphabetisch register op de officieele in stellingen en vereenigingen is opge nomen, zoodat men onmiddellijk de ver- eeniging of instelling kan vinden welke men zoekt en waarvan dan op de pagina waarnaar wordt verwezen de namen der bestuursleden vermeld staan. Het bestuur der gemeente de Raad, de commissies van bijstand, de besturen der diverse diensten en semi-ufficieele diensten, alsmede de uren van openstel ling worden uitvoerig gepubliceerd. Dan volgen in denzelfden omvang Justitie, Financiën, Landsverdediging, Water schapsinstellingen, Landbouw Handel en Nijverheid, Bevrachtingscommissie, Landbouwhuis, Postkantooi. Telegraaf kantoor, Spoorwegen enz. Een uitge- b.-eid overzie11 is voorts van h^'. Onderi* wijs gegeven. Daarna volgen de rubrieken Kunsten en Wetenschappen, Armwezen, Gods dienst, Sport, Volksgezondhed, Staat kundige Vereenigingen, Vak vereenigin gen, Vereenigingen van socialen aard en andere vereenigingen. Zeer uitgebreid is ten slotte de lijst van vrachtdiensten en beurtvaarten van en op Alkmaar. Het zal voor de uitgevers een groote voldoening zijn, dat dit veelomvattende werk weer zoo volledig en zoo keurig verzorgd tot stand is gekomen. Het nieuwe adresboek zal voor zeer velen in en buiten onze gemeente weer een onmisbare gids blijken. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER, Van de door de Algemeene Kiesvereenigin| voor het Hoogheemraadschap Noordh, Noor derkwartier gestelde candidaten voor hoofd ingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger hebben voor die candidatuur bedankt de hee ren J. Commandeur te Wognum, N. Groot Enkhuizen, en J, Valkering Tz. te Limmen. BEZOEK AAN ALKMAAR. De vereeniging „Haarlem", welke ten doe) heeft de bevordering der kennis van het Leden en verleden van Haarlem en omstre ken^ brengt heden een bezoek aan Alkmaar Onder leiding van den gemeente-archi varis, den heer Dresch. werden door een 60- tal deelnemers verschillende uit historisch oogpunt belangrijke gebouwen bezichtigd. Ook werd een bezoek worden gebracht aan het Stedelijk Museum. In paviljoen „Kinheim" zou tot slot van het bezoek een thee worden aangeboden. FAILLISSEMENT, Heden is door de rechtbank te Alkmaaf failliet verklaard de heer H. T. Keiler kunst handelaar, Verdronkenoord 111, alhier, bij benoeming van mr. Ledeboer, rechter-commis- saris mr. v. d. Loos, curator. CREMATIE. 'n d'* ^ad wordt mededeeling ge H'nan een *e houden algemeene ledenver- fievp n$ vaü de?fd' Alkmaar voor Faculta- nm Vi r".] erbranding 0p Dinsdag 17 October lenaar ln de zaal van oen heer Mo- Sav Aarl0°' De afdeeling heeft beslo onrani^fr en "ief"'cden een excursie te hl-Waterveld.^ aematwium te Drk- HONDERDJARIGE. MS?HWOrdt meJ' wed- E. van dof s^aL't woonachtig aan de Kerk staat te Wiik aan Zee. honderd jaar-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2