ALKMAARSCHE COURANT ALCMARIA II DE SPARTAAN II Go Ahead I - D.T.S. I. SPORT ËN WEDSTRIJDEN. Alkm. Boys I Vrone I No. 243 ZATERDAG 14 OCTOBER 1933 Belangrijke wedstrijden in Oost en Noord. Zullen Heracles en Velocitaszich handhaven? Puzzeltjes in afdeeling II. Eindelijk teekening in onze tweede klasse Alcmaria naar de marinestad De vierdeklassers in eigen huis. ZONDAG A.S. 2.30 ZONDAG 2 UUR Zondag a.o. 2 uur i DE EERSTE KLASSERS. Het is deze keer geen geheel volledig pro gramma dat morgenmiddag op de Neder- landsche voetbalvelden zal worden afge draaid. Het Zuiden is nl. geheel van eerste klasse-ontmoetingen ontstoken, doordat onze Zuidelijke vertegenwoordigers den traditio- neelen wedstrijd tegen Luxemburg spelen. Deze dertiende wedstrijd tusschen deze twee ploegen wordt in Luxemburg gespeeld. Hoe- vel in den regel de Zuid-Nederlanders zege vierend uit den strijd kwamen, zal het deze keer aan spanning niet ontbreken, vooral nu van Run op het appel ontbreekt. Bovendien is het Zuidelijk elftal nog wat onwennig, terwijl eenige oefenpartijtjes onmogelijk bleken. On ze Luxemburgsche tegenstanders hebben een zeer sterk elftal, dat een week geleden slechts met 1O van Zwitserland verloor en dat nog wel op vreemden bodem! Voorloopig heeft Zuid-Nederland verreweg de leiding. Van de 12 gespeelde wedstrijden won het zeven keer en verloor slechts drie keer. Het doelpuntencijfer toont een voordee- lig saldo aan van 31—21. Zuid-Nederland brengt het volgende elftal in 't veld: Pöttgens; v. Meer en v. d. Linden; Pellikaan, de Leeuw en Oprinsen; de Gier, Broeken, Vogel, Kools en Maas. Moge dit elftal een nieuw succes boeken op het Luxemburgsche veld! Ajax of Feijenoord?! De beide sterkste ploegen in ons land, Ajax en Feijenoord, gaan morgen naar buiten: Ajax naar Haarlem en Feijenoord naar V S.V. En vooral deze laatste wedstrijd trekt de aandacht van het Nederlandsche publiek. V.S.V. toch is zeer sterk dit jaar en vooral op eigen veld moeilijk te kloppen Toch is de Rotterdamsche ploeg positief ster ker dan V.S.V., maar het heeft de vorige week tegen Ajax een moreele nederlaag gele den. Het zal dus zeer de vraag zijn. of Feijen oord van deze nederlaag hersteld is. De elftalcommissie heeft een andere voorhoede opgesteld, die op papier sterker is dan de vorige. En ons dunkt, dat het huidige elftal zeker in staat is, om V. S. V. thuis te kloppen; zelfs met duidelijk» cijfers. Ajax gaat na ar bef heel zwakke Haarlem, dat natuurlijk geen schijn van kans krijgt tegen de Amsterdammers Hoogstens geven wii de Haarlemmers één tegenpuntje! Wel wil de traditie, dat Ajax bijna nooit een uitwedstrijd van Haarlem wint, maar daar houdt vandaag niemand rekening mee! Z. F. C. en Sparta tellen ook nog mee! De Zaansche club gaat naar A. D. O., dat zich prachtig hersteld heeft en mogelijk voor een verrassing zorgt, terwijl Sparta naar H. F C. trekt, dat zonder v. d. Meulen wel verliezen zal. Mocht Ckjus hersteld zijn, dan belooft het een spannend partijtje te worden. Tenslotte zal H. D. V. S. op eigen veld 't Gooi bekampen en misschien met klein ver schil de overwinning behalen. Verwarring in afdeeling II. In afdeeling II heerscht groote, zeer groote spanning. Het is met geen mogelijkheid te zeggen, wie tenslotte kampioen ai wie uit eindelijk hekkesluiter wordt. Eike week weer noteeren wij h:er onverwachte uitslagen, waardoor de spanning er heerlijk in blijft. Stormvogels gaat vol hoop naar Xences, dat met de gebroeders v. d. Broek plotseling veer sterker geworden is Het zaï de IJmui- der ciub heusch niet meevallen, om zonder kleerscheuren uit Schiebroek terug te keeren. Eerder gelooven wij aan een gelijk spel en als Lagendaai eens op schot is, dan H. B. S. gaat naar Hilversum, dat dit jaar beter gestart is dan ooit in de eerste klasse. De jubileerende vereenigmg zal alle hands aan dek moeten roepen, om »ucces te hebben. Toch zal H. B. S. de beste kansen hebben in dezen strijd Even moeilijk krhgt de andere jubileerende vereeniging, D. F- C het Het gaat naar net onberekenbare K. F. C.. dat op eigen veld in staat moet worden geacht, om beide puntjes thuis te houden. Moeilijk krijgt ook D. H. C. het. Gelukkig voor haar speelt ze thuis, maar R. C. FL, de tegenstandster, is niet voor de poes. t Kan hier eiken uitslag geven, hoeveel de thuisclub favoriet is. Tenslotte ExcelsiorV. U. C. Ook al een strijd tusschen twee ongeveer gelijkwaardige ploegen. Zal het terreinvoordeel hier beslis send zijn? Wij verwachten eenige vreemde er in elk geval onverwachte uitslagen, waardoor de spanning er minstens even groot door blijft. Belangrijke ontmoetingen in het Oosten. Heracles houdt zich in deze competitie bizonder best. Nog steeds is het ongeslagen, ondanks twee zware uitwedstrijden: tegen P.E.C. en Go ahead. Morgen ontvangt Heracles het Arnhem- sche Vitesse, dat ook al tot de sterkste ploe gen behoort. Toe*- vinden wij Vitesse nog niet sterk genoeg en zeker nog te onregel matig, om te winnen. Zelfs durven wij een flinke overwinning van Heracles voorspellen! Go aheadEnschedé wordt de groote strijd in het Oosten. Beiden hebben kam pioensideeën; beiden hebben goede en slechte beurten gemaakt Veel krachtsverschil is er niet, misschien zelts neeiemaal niet en daar om zal de gelukkige winnen met klein doel- puntenversehil. 't Wordt een spannende, moeilijke strijd daar in Deventer.- P.E.C.. het vreemde Zwolsche PE.C., wint thuis zonder al te veel inspanning van Wa geningen, dat het alleen van de eigen omge ving moet hebben. Dan doet Hengelo een krachtige poging, om de eerste puntjes binnen te halen. A.GO.V.V. zal in Hengelo wel zijn best doen, om te winnen, maar Hengelo heeft de vorige week zoo goed gespeeld, dat we haar een kansje geven. Tenslotte nog Ensch. BoysTubantia. Dat wordt een Twentsche krachtmeting en vol gens onze meening heeft de thuisclub de beste papieren. Be QuickVelocitas for ever! In Groningen wordt de historische strijd Be QuickVelocitas gespeeld. Beide ploegen hebben een harden strijd gevoerd om de hege monie; jarenlang waren de wedstrijden tus schen deze ploeger de gebeurtenissen van het seizoen. Zoo is het op een korte onderbre king na gebleven. Jammer, dat Be Quick de vorige week een klein misstapje deed door gelijk te spelen tegen Alcides. Maar daardoor is de belang stelling niet verflauwd, eerde; nog toege nomen. Wij weten, dat beide ploegen sterk zijn, dat beiden hun best zullen doen, om te winnen. En wij weten ook, dat een verrassing niet uitgesloten is. Zeker, Velocitas is sterker, maar hier is alles bij elkaar: een plaatselijke wedstrijd en de eerste klap om het kampioen schap In Leeuwarden ook een derby: Leeuwarden Frisia. De thuisclub heeft de beste papie ren en zal waarschijnlijk wel winnen ook. Dan is er een Drentsrhe „derby": Alcides Achilles. Dat wurdt afwachten, want wie de gelukkigste is, wint. Mooi belooft de strijd echter niet te worden. In Sneek komt Friesland op bezoek. Dat is een strijd tusschen zwakkere zusjes en het teri einvoordeel kan hier de doorslag geven. Tenslotte heeft Veendam een goede kans, om thuis van het snelle, onberekenbare G.V.A.V. te winnen. DE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria naar H. R. C. Na den sensationeel en en zenuwtergenden wedstrijd Kinheim—Alcmaria heeft onze oudste Alkmaarsche club een weekje rust ge had, waardoor ze de gelegenheid heeft gekre gen, om weer wat op adem te komen. Geheel frisch en vol goeden moed kan Alcmaria daarom morgen naar H.R.C. trekken, als het terrein in den Helder tenminste niet weer af gekeurd wordt. Wij hebben daar echter niets van gehoord en mogen dus hopen, dat de wedstrijd doorgang vindt. (Uit den Helder berichtte men ons heden morgen, dat he terrein thans definitief goed gekeurd is, zoodal de wedstrijd zeker door gaat). Het zijn in den Helder altijd moeilijke wed strijden geweest voor Alcmaria en als ons geheugen ons niet in den steek heeft gelaten, zijn alle ontmoetingen op een na in een ne derlaag geëindigd. Die eene overwinning echter leert ons, dat er met een traditie ge broken kan worden. Is het daarom niet ver standig, om morgen maar te winnen? Er zal echter heel wat van de spelers ge vergd worden en vooral de halflinie en het achtertrio zul'en het zwaar te verantwoorden krijgen, terwijl mede in dit verband aanvoer der Rootring een moeilijke taak heeft. H.R.C. kan nl. plotseling uit haar slof schieten en dan is de aanval o zoo gevaarlijk. Het is dan de aanvoerder, die moet zorgen, dat zijn ver dediging rustig bliift. Het elftal van Alcmaria heeft ons vertrou wen, vooral als de voorhoede zoo speelt als tegen Kinheim. Weliswaar zouden wij de Jong willen aanraden, om niet egoïstisch te zijn, maar de overige spelers kunnen zeker wel eenige doelpunten maken. De halflinie zal ook nu weer een moeilijken strijd te spe len hebben. Achter de voorhoede zitten, mee aanvallen, lijkt ons nog altijd het systeem en moet er tenslotte sterk verdedigd worden (we daarbij denken aan een te verwachten periode van H.R.C.-meerderheid), laat het dan afdoende gébeuren, desnoods met Rootring als vierde halfman. Echter niet, dan na een verkregen voorsprong en dan ook nog slechts, als het heel noodzakelijk is. Voor het overige is aanvallen nog altijd de beste manier, om zich te verdedigen. De witte achterhoede zal de tegenscore wel zoo klein mogelijk houden, dóch moet zich niet laten verleiden tot klein spel, Dpt is altijd, maar vooral in den bielder heel. geyaarlijk TenJotte: het tempo kan beslissend zijn; zorgt dus voor snelheid van handelen, voor vlug afgeven; maar zorg ook-voor open spel en schiet, ook al is de kanS misschien klein. Als dit gebeurt, dan zien wij niet in. dat Alcmaria weer geslagen uit den Helder terug zou moeten keeren. Kinheim speelt al weer thuis, nu tegen A. F. C. en het is nu eindelijk wel eens mo gelijk, om eens te breken met de gelijke spelen. Zooals de Kinheim-ploeg tegen Alc maria speelde, moet ze in staat geacht wor den, om nu van A. F. C te winnen. In Zaandam wördt een. harde strijd ge e- verd tusschen twee al-oude concurrenten. Z. V. V. en W. F. C. De Wormerveerders hebben een week geleden het bravour-stu je uitgehaald, om Zeeburgia te kloppen wil heel wat zeggen. En als wii kpye."j'e p aanmerking nemen, dat de wei plaatselijk karakter heeft, dan ziet dat er in Zaandam een groote velds.ag ge leverd za! worden. En ondanks de mocue plaats die Z. V. V. op d- ra"«''Jst Jg™ is een thuis-overwiuning nog lang wet zeker, Zeeburgia krijgt morgen voorloopig de laatste kans. Het ontvangt West-Frisia, zoo dat hier twee der sterkste ploegen tegenover elkaar komen. De Enkhuizers komen morgen voor het eerst op hun sterkst uit en het zal Zeeburgia lang niet gemakkelijk vallen, om daarvan te winnen. Zelfs hebben wij het idee, dat West-Frisia beide puntjes meeneemt naar Enhuizen en dus de leiding behoudt. (West-Frisia heeft thans ook weer de be schikking gekregen over Horsman, die de links-buitenplaats zal bezetten, waardoor de voorhoede sterker geworden is). In Amsterdam heeft verder nog een „derby" plaats tusschen O- V. V. O. en D. W. S. On danks het terreinvoordeel kunnen wij niet in een O. V. V. O.-overwinning gelooven. Eer der lijkt ons een groote D. W. S.-zege waar schijnlijker! o In de B-klasse ontvangt Blauw-Wit het zeer sterke E. D. O., dat zich na een kleine vergissing fraai herstelde. De Stadionbewo ners zullen wel alle zeilen bij moeten zetten om van de Haarlemmers te winnen en hoewel de kans daartoe behoorlijk groot is, kan E. D. O. wel voor een kleine verrassing, in den vorm van een gelijk spel, zorgen! Blauw-Wit's ernstigste concurrent, Velox, speelt thuis tegen B. F. C., dat niet sterk ge noeg is, om het Velox lastig te maken. De Spartaan ontvangt Bloemendaal en het zou ons niet verwonderen, als de stevige Spartanen voor een kleine overwinning zorgden. Evenzoo achten we T. O. G. nog net in staat, om thuis van D. O. S. te winnen, al moet Fortuna daar een handje bij helpen. En tenslotte zullen de beide zwakke zusjes V. V. A. en Hercules elkaar in Amsterdam ontmoeten. D« uitslag daarvan durven wij niet voorspellen! HOLLANDIA STEVIO AAN DEN KOP? De hoop van al wat Hollandia is, is weer verlevendigd door de mooie en moeilijke overwinning op D. W. V., een week geleden. Thans spelen de Hollandianen thuis tegen de Meteoor, dat in de onderste helft dwaalt. Dat wordt dus weer een Hollandia-zege. D. W. V.—-Purmersteyn moet door de thuisclub gewonnen kunnen worden, al kun nen de Purmerenders soms rake klappen uit deelen. Bepaald spannend wordt de strijd Meer- vogelsK. V. V., dat wel eens op een pun tenverdeeling zou kunnen uitloopen. Het zelfde zou kunnen gebeuren bij de ontmoe ting Assendelftde Kennemers, alhoewel laatstgenoemden de beste troeven hebben. Tenslotte bindt O- S. V., als 't niet al te zeer tegenloopt, Helder aan haar zegekar. DE ALKMAARSCHE VIERDEKLASSERS De Alkmaarsche Boys spelen morgen thuis een wedstrijd tegen Vrone, dat puntloos on deraan bengelt. Met den besten wil van de wereld kunnen wij Vrone geen hoop geven. Eerder denken wij, dat de Boys hun doelge- middelde eens flink gaan opknappen. Alkmaar heeft het thuis tegen D. T. S. veel moeilijker. De Boys hebben de vorige week slechts met veel moeite de Oudkarspelieren geklopt, zoodat Alkmaar een zwaren strijd tegemoet gaat. Wij durven hier geen thuis overwinning voorspellen, doch geven Alk maar wel de kans op een gelijk spel. Voor Alkmaar geldt echter hetzelfde als voor Alcmaria: zorgt het spel open te houden, want het veel te korte samenspel kan bijna niet tot doelpunten leiden. Dat bewees Feijen oord Zondag j.I. nog tegen Ajax en deze Am- sterdamsche ploeg dankt haar groote zege juist aan het open spel. En als zeer sterke eersteklassers slechts succes kunnen bereiken met open spel, zou dan een vierdeklasser wel succes kunnen hebben?! AndijkTexel is een strijd tusschen min ders goden. Beide ploegen zitten in de on derste helft en hooren daar ook thuis. Wel licht. dat terreinvoordeel hier beslissend is. Uitgeest, dat een punt achter staat bij de Boys, krijgt Schagen op bezoek en daarvan moet het na feilen strijd kunnen winnen. Zoodat de kop van de ranglijst wel met veel zal veranderen na de ontmoetingen van morgen. DE ALCMARIA-RESERVES. Alcmaria II speelt thuis tegen de Spartaan II en krijgt nu werkelijk een serieuse kans, om te winnen. De ploeg is op papier vrij sterk en eindelijk moet daarmee toch eens succes gebracht kunnen worden. Het derde elftal ontvangt Ajax IV, dat vrij sterk schijnt. Doch de derde elftallers mogen graag voor een verrassing zorgen. Doet dat morgen dus ook maar! DE ELFTALLEN VOOR MORGEN. PI p c.Alcmaria (scheidsrechter jannes): Aanvang 2X uur. H. R. C. Prins Sierma v. Til Stolk Scholten Roobol Kaptein Steffens Gast Hoogendi.^^ O Hamstra de Jong Peereboom Rootring Keppel Lengers de Grand Bijlsma Jr. Bijlsma Sr. Verweij Oudes Alcmaria. AlkmaarD. T. S. (scheidsrechter v. Hennen). Duiveman Dingerdis Baars Visser Kuis Corby y, Os Engel Schoonhoven Mulder Nierop Gr, Alkm. BoysVrone (scheidsrechter Augustijn): v. d. Horst Houtkooper Slikker Wehl Michel v. d. Hilst Indri Brouwer N. N. Boots de Grand Alcmaria IIde Spartaan II (scheidsrechter Kühne): Jongmans Schokker Ooms Schaddenhorst Jonker Duinmeijer A. Rootring Plas v. d. Pol Watertor Verver Alcmaria IIIAjax IV (scheidsrechter Faassen): Burger Stadegaard de Bakker Langhorst de Leeuw Vasbinder v. d. Meer Meijer Kaptein Gerver Koning D. W. V.-juniorenAlcmaria-junioren. Koster Wessels Venema Keesen Helderman v. Wonderen v. Weelderen de Haas Hiemstra Vink Koops (Hierbij mogen wij nog wel opmerken, dat de Alcmaria-junioren den vorigen Zondag in Amsterdam tegen de T. O. G.-junioren ge lijk speelden; uitslag 2—2). GESCHORSTE SPELERS. In de Sportkroniek van Donderdag vinden wij vermeld, dat in verband met hun op treden in den wedstrijd W. F. C.D. W. S de spelers J- Duinmeyer (W. F. C.) en F. van Es (D. W. S.) met ingang van 7 October j.1. geschorst zijn in afwachting van een nader te nemen beslissing. ONS INTERNATIONAAL PROGRAMMA. Officieel is thans ons internationaal pro gramma als volgt 10 Dec. te A'datn: NederlandOostenrijk. 11 Maart te Amsterdam: NederlandBelgië. 29 April te Antwerpen: BelgiëNederland. 10 Mei te A'dam: NederlandOostenrijk. Hieruit mogen wij dan opmaken, dat de wedstrijd in België in elk geval nog dit sei zoen te Antwerpen gespeeld zal worden. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Daar gaan we weer opnieuw van start en in enkele afdeelingen kunnen de bet-okken clubs haar positie iets ver sterkt zien, terwijl anderszins de boven ste plaatsbezetting wat meer spanning zou kunnen brengen. Zoo staat ei in het Westen geen gemakkelijke trip voor de leiders op het programma. De ontmoeting Schoorl I—Assendelft II lijkt voor de bezoekers niet zwaar, maarmenige club heeft aan de duinenrij ondervon den, dat het daar wel eens slecht kersen eten is. Nog vorigen Zondag klopten de „duinbewoners" op afdoende wijze het bezoekende Z. V. V. II met 71, waaruit blijkt, dat de heeren nu den weg naar het doel gevonden hebben, en daar er voor hen net zooveel op spel staat als voor de leiders, zouden zij met meer ze kerheid kunnen spelen. Toch gelooven wij dat de bezoekers na veel moeite ten slotte zullen winnen, ofdenkt Schoorl er anders over? De volgende belangrijke ontmoeting is: Z. F. C. V—K. V. V. II, waarop een zelfde beschouwing van toepassing is. Ook hier zouden de bezoekers kunnen winnen. Zaandijk II, dat bezoek krijgt van K F. C. IV, zou zich bij deze plaatselijke ontmoeting van haar jongste nederla gen kunnen herstellen, terwijl Bergen I te Wormerveer met W. F. C. V wel de punten zal deelen Ook thans staat er in het Noorden voor B. K. C. geen gemakkelijke ontmoe ting op het programma. Een bezoek aan Petten I dat over slechts één verlies- punt beschikt zal geen gemakkelijke opgaaf blijken te zijn en nog in het vorige seizoen heeft Succes I aan den lijve ondervonden (41), waartoe de noordzeekanters in staat zijn. Waar de B. K. C-ers momenteel over een goede ploeg beschikken en zij zich ongetwijfeld volkomen van het moeilijke treffen be wust zijn, stellen wij vertrouwen in de bezoekers. Wij vermoeden dat de spanning in deze afdeeling zal blijven bestaan of toene men, daar wij de „luchtvaartmenschen" heusch wel in staat achten van het be zoekende J. V. C. I te winnen, terwijl het wel eens niet buitengesloten zou kunnen zijn dat Succes II het bezoekende Wie- ringerwaard een nederlaag toe brengt. Een dergelijk geval zou de Wieringers als runners up stempelen, terwijl de pol- dermenschen hun illusies wel voor goed op kunnen bergen. R. C. H. Hl zou z'ch eindelijk van haar nederlagen kunnen herstellen, nu zij bij Helder III op be zoek moet. Het Oosten brengt de leiders een nieuwe zege, wanthet wil er bij ons niet in, dat de Niedorpers aan het bezoekende Hol landia IV één punt zouden moeten af staan. Even moeilijker wordt de tocht van M. F. C. I, alhoewel wij te Hoorn bij Hollandia III 'n Medejnblikker zege ver wachten, waarbij de M F. C.-ers dan tevens hun kans behouden. Berkhout I kan weer eens voor een overwinning zorg dragen, nu Andijk II op bezoek komt. Bij het treffen van West-Frisia III—Strandvogels I, ver wachten we een puntenververdeeling. In het Zuiden zien we een belangrijk treffen: Monni kendam I—W. F. C. IV!Waar de Wormerveerders over slechts één ne derlaag beschikken en momenteel een woordje mee spreken en anderszins Monnikendam vorigen Zondag tegen het bezoekende Purmersteijn II geen feilloos werk deed, zou het ons niet verbazen, indien de leiders thans hun eerste punt zouden moeten inboeten. Zou R. C. Z I zich thans herstellen, nu Ilpendam I op bezoek komt? Met het oog op de planen van de Ilpendammers moeten wij dat sterk betwijfelen. O. S. V. III zou eveneens runner up kunnen blyven, door van t bezoekende Z. F. C. V te winnen. Of het gemakkelijk zal gaan, moeten wij betwijfelen!... De ontmoeting Zilvermeeuwen II K. F. C. III zal wel op een puntenverdee- ling uit loopen, daar het hier twee vrij wel gelijkwaardige ploegen betreft In de tweede klasse staan enkele aardige ontmoetingen op het programma. Allereerst de derby Alcmaria IVAlkmaarsche Boys II, waarbij alleen slechts de Boys een kans op de begeerde plaats hebben. De Alc- marianen presteerden al heel weinig, totdat zij plotseling vorigen Zondag te Uitgeest voor een overwinning wisten zorg te dragen. Zou dit het keerpunt wezen? Het schijnt dat de Boys-reserves dit seizoen niet met dat vertrouwen spelen als weleer, zoodat ze morgen on getwijfeld alle zeilen zullen moeten bij zetten om hun kans te behouden. De derde elftallers van de Alkmaar sche Boys krijgen het ongeslagen C. S. V. I op bezoek. Hoewel deze rood-witten geen onverdienstelijk werk hebben laten zien, meenen wij stellig te weten, dat de opgaaf thans te zwaar zal zijn. Aan de gastbeeren om voor een verrassing zorg te dragen!... D. T. S. II zou eindelijk voor de eerste overwinning zorg kunnen dragen nu Uitgeest II op bezoek komt. Terrein WESTERWEG. In de derde klasse B een zeer belangrijk treffen n.1. Koedijk I Egmondsche Boys I. Een voorspelling tusschen deze beide ploegen die voor elkander nog onbekend zijn, is moeilijk mogelijk een puntenverdeeling! Men oordeele naar onderstaanöen stand: Egm. Boys 1 3 3 0 0 24—3 6 Koedijk I 3 3 0 0 163 6 Nu Bergen II het zoet der overwin ning te pakken heeft, zal zij wel van het bezoekende Ursem I kunnen winnen. C S. V II kan eveneens in de running blijven door het bezoekende Alkmaar III te kloppen, terwijl we bij Alcmaria V Vrone II een puntenverdeeling ver wachten. In de vierde klasse D za! A S V. I wel de leiding behouden, daar we deze Alkmaarders in staat ach ten van het bezoekende Koedijk II te kntinen winnen. De Alkmaarsche Boys IV kunnen eveneens hun kans behou den, door Schoorl III in eigen huis te kloppen Wat te zeggen van Akersloot I Oudorp I? De Oudorpers gaan pas van start en zijn voor ons nog totaal onbe kend. Zou de inzet een overwinning zijn of In de vierde klasse E het belangrijke treffen van Egmondsche Boys II tegen A. S. V II, waarbij de Alk- r .arders volkomen uitgeschakeld zou den kunnen worden Wij vreezen! positie kunnen handhaven, door van het positne kunnen handhaven, door van het bezoekende Akersloot II te winnen, ter wijl we voor Alkmaar IV een nederlaag voorspellen, nu Koedijk III op bezoek komt. K o r fb a 1. HET PROGRAMMA VAN MORGEN. Het programma van dë competitiewedstrij den van den N K. B. voor Zondag a.s. luidt volgens de „Korfbal Revue". West. Ie kl. N. H. Amsterdam: D. V. D.D. T. V. Amsterdam: SwiftKoog-Zaandijk. Amsterdam: Blauw WitD. D. V. Bussum: OlympiaWesterkwartier. West le kl Z H Den Haag: H. K. V.Ons Eibernest. Delft: D. K. C.—Fluks. R'dam: RozenburgHet Zuiden. Dordrecht: DeetosH. S. V. Oost. le kl. A. Deventer: Hellas—Rapiditas. Nijmegen: Be QuickEkca. Wageningen: VadaZ. K. C. Lochem: 't Overschotje—Onder Ons. Oost. le kl. B. Kampen: Wit BlauwNaas. Almelo: AchillesD. O. S. RigtersbeekRigtersbeekZwart-Wit. Hengelo: H. K. C.-A. K. C. Noord, le kl. Groningen: NicW. W. M. D. BeilenVitesseDio. Leeuwarden: LeeuwardenUdi. West. 2e kl. A. Koog a. d. Zaan: K. Z. 2—Ready Tecka A'dam: Allen Weerbaar—Eendracht. A'dam: D. E. D.Luto. West. 2e kl. B. A'dam: HerculesSportief. A'dam: K. V. D.—Baerne. Hilversum: ExcelsiorBilthoven. West. 3e kl. A. Haarlem: Haarlem 2Sport Vereent. A'dam: Blauw Wit 3Swift 2, Haarlem: Animo—Kattenburg. West. 3e kl. B. A'dam: Oosterpark—D. V. D. 2. Haarlem: Oosterkwartier Niewendamtnerham. Adam: Hercules 2Kracht en Vlugheid. West. 3e kl. C. Baarn: Baerne 2—Oto 2. Utrecht: Samos 1Bilthoven 2. West. 3e kl. E. Koog a. d. Zaan: K. Z. 3—Togo. A'dam: Rohda—Blauw Wit 4. Purmerend: B. E. P.Victoria. West. 3e kl. F. A'dam: Luto 2Concordia. Wormerveer: Groen GeelRohda 2. West. 3e kl. O. A'dam: Kwiek—Amstelodanum. A'dam: D. D. V. 2—Ajax. A'dam: D. T. V. 2—Kwiek. De eerste klasseri Voor de West le k 1. N. H. onb moeten D. V. D. en D. T. V. elkaar. Twee ploegen, die nog geen winstpunten behaal- den. D T. V., dat danig versterkt is, zal thans de eerste punten wel in de wacht sle pen. Swift ontvangt K. Z., dat de laatste weken aardig op dreef is, zoodat we, w^ar

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9