Agenda ^Binnenland. Weec&eticht Stad en Omgeving. Geen benzine gerooken. DE ZITTING VAN HEDEN. De onderaardsche gangen. Waar verstopte v. d. Lubbe zijn materiaal? Dê sleutelkwestie. Niet naar huis gestuurd. DIMITROF S ZUSTER IN ONS LAND. Zii verdedigt haar broer. benoemd. de perspectieven voor de gemeenten. gevöndenTöorwerp'en. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. 4 van K. Z. O. D. Bioscopen. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Madonna, wo bist du?, (rom.) hoofdrollen Liane Haid, Otto VCallburg Olly Gebauer en Victor de Kowa; extra De 8-Oct.-feesten. Toegang boven 14 jaar. Woensdag half 3, middagvoorstelling. Cinema Americain, eiken avond half hoofdnummer De ontembare vrouw (rom hoofdrol Cl ara Bow. Toegang boven jaar. B T., eiken avond half 8, hoofdnum mer De voddenraper van Parijs (rom.). hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang elke leeftijd. Woensdagmiddag half 3 matinee. Dinsdag 17 October. 8 uur, Concordia, openbare vergadering P A. S. en R. S. P., tegen fascisme, oorlog en reactie. 8 uur, loge Nieuwesloot, theos. vereen rede mevr. RosVrijman. 8.30 bij Toon Molenaar, vergadering Lijk verbranding. Woensdag 18 October. 8 uur, dancing Harmonie, Nutsavond lezing Carel Scharten. 8 uur, Harmonie, propaganda-uitvoering turnkring Westfriesland. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Vader des Vaderlands door de Ver. Rotterdamsch Hofstadtooneel dir. C. van der Lugt Melsert Donderdag 19 October. 8 uur, Harmonie, filmavond Volksuniver giteit. 8 uur, Groote Kerk, jubileumconcert Jan Zwart. hij had daar niets bijzonders opgemerkt. Om 8.30 is hij langs de fractiekamer der commu nisten gekomen en hij kon met beslistheid zeg gen, dat om dien tijd de ruit voor het boven licht nog heel was. Nadat hij zijn rondgang had beëindigd, is hi naar de kelderverdieping teruggekeerd om zijn boeltje te halen en naar huis te gaan. Het was toen ongeveer 8.38. Bij uitgang V h~eft hij even met den portier gepraat en op dat oogenblik waren Torgler, Konen en de secretaresse naar beneden gekomen. Hij had van Torgler den sjeutel in ontvangst genomen, Daarop waren alle drie weggegaan. President: Zijn zij snel weggegaan? Getuige: Met gewonen gang. Dr. Sack: Hebt u toen u uw laatsten ronde gang deedt, benzinelucht, of iets anders geroo- ken? Getuige: Neen. Dr. Sack: Daar uw dienstlokaliteiten in de kelderverdieping liggen, hadt u toch moeten zie dat men daarin kisten met brandmate riaal had neergezet? Getuige: Dan moet dat geweest zijn, toen ik mijn rondgang deed. Dr. Sack: Is het mogelijk dat in de kelder ruimte tot 27 Februari kisten met brandmate riaal hebben gestaan? Getuige; Dat is onmogelijk. President; Hebt u eiken dag alle kelderruim ten doorgeloopen? Getuige: Neen. Procureur-generaal: Dan kunt u toch ook niet weten of ergens in een hoek kisten ston den? Getuige: Neen. Procureur-generaal: Zijn alle deuren van de kelders goed gesloten? Getuige: Ja. Procureur-generaal: In den kelder komt ook de z.g. onderaardsche gang uit. Hoe is die ge sloten? Getuige: Met een gewoon slot, dat geopend kan worden met den algemeenen keldersleutel, welke het kelderpersoneel heeft." Op de vraag van Dimitroff tot welke partij getuige behoort, antwoordt getuige, dat hij nooit tot een partij heeft behoord. Daarna wordt de zitting tot heden geschorst Vandaag wordt het getuigenverhoor voortgezet en zal volgens mededeeling van den president ook de kwestie der zoogenaamde onderaardsche gangen on der het rijksdaggebouw worden behan deld. Elf personen staan op de getuigen lijst. Behalve de vier, die gisteren niet meer aan de beurt kwamen, ziin verschillende andere rijksdag-employé's gedaagd, on- djr wie den werktuigkundige ir. H. Riese, de chef-machinist Euiren Mutzka e" ir Paul Bogu.,. Bij de aanvang der zitting doet de pre st 1ent mededeeling van de besluiten van den senaat naar aanleiding van het ver zoek van Dimitrofs verdediger tot het hooren van een groot aantal getuigen. De president verklaart, dat het geen zin heeft alle kellners van het restaurant „Bayerhofte hooren, aangezien moge- li K is dat verschillende hunner Dimi troff niet hebben gezien. Naar aanlei ding van het verzoek om een aantal per sonen te dagen die verklaringen kunnen afleggen inzake Popof's verblijf te Mos kou, verklaart dr. Weerner dat de justi tie moeilijk deze getuigen voor een deel te oskou vertoeven kan dagen. Indien beklaagde of zijn verdediger kans zien dere getuigen naar Berlijn te krijgen zullen ze als getuige gehoord worden, wat hij ze'fs van groot belang vmdt. Dr 1 eichert heeft voorts het verhcor van den juridischen adviseur der communis tische rijksdag fractie Feiix Halle ge- wenscht. Halles verblijfplaats is echter oi het oogenblik onbekend. Hij schijnt eenigen tiid geleden Duitschland te heb ben verlaten Het getuigenverhoor houdt &A11 De procureur-generaal gaat accoord met het verhoor van een aantal andere getuigen onderen anderen van een aan tal personen, die bij de internationale roode hulp te Berlijn werkzaam waren en kunnen verklaren, dat Popof daar nooit kwam. Hierna wordt gehoord, de postbode Otto, die op den avönd zijn gebruikelij ke gang door het rijksdaggebouw had gemaakt om de brievenbussen te ledi gen. Deze getuige deelt mee: „Tegen kwart voor 9 kwam ik in portaal V en vroeg den portier of nog iemand van de afgevaardigden aanwezig was. Mij werd gezegd, dat Torgler juist was wegge gaan. Ik heb toen mijn lantaarn opge stoken en ben taar boven gegaan. Het was geheel donker in het gebouw. Er brandde geen enkele lamp. Ik heb niets verdachts gemerkt, geen geluiden ge hoord en geen brandlucht waargeno men Een van de beide groote glazen deuren in de wandelhal stond open. Ik heb den rijksdag ongeveer 5 of 6 minu ten voor 9 verlaten. De volgende getuige is de meubelma ker Lippert, wiens firma een deel van de meubileering van de rijksdagzaal heeft geleverd «n de latere veranderin- ger in de zaal heeft aangebracht. In de e-,rste plaats heeft hij de banken /oor de zittingzaal geleverd, waaraan na de uitbreiding van het aantal rijksdagleden tal van veranderingen waren geschied. Op den dag van den brand waren in de zaal ongeveer 600 plaatsen voor afge vaardigden in zeven sectoren. De eerste drie rijen bestonden geheel uit oude eikenhouten banken Deze oude stoelen hadden een lessenaar, die na de uitbrei ding alleen nog maar op de eerste rij was gebleven. Men had gemakkelijk brandbaar materiaal in deze banken kunnen verbergen. Vervolgens wordt gehoord de employé Wocköck, die sedert 11 jaar portier was bij portaal II. Op den avond van den brand had hij even na 8 uur zijn collega Kohl gevraagd, wie nog in het gebouw was. Men had hem geantwoord, dat al leen Torgler nog aanwezig was, doch dat, toen men Torgle rhad opgebeld de ze niet had geantwoord. Getuige had dat eigenaardig gevonden omdat toch ook de secretaris van de fractie er nog vvaft Dadelijk daarna was uit de communis tische fractie kamers opgebeld om de garderobe van Torgler boven ie bren gen, hetgeen ook geschiedde. Getuige had toen het portaal gesloten ongeveer 7 of 9 minuten na achten. De sleutel had hij afgegeven bij portaal V en meege deeld, dat Torgler nog in dit gebouw was. Uitvoerig beschreef deze getuige alle werkzaamheden, die hij bij het sluiten van portaal II had verricht. Ook den grendel had hij voor de deur geschoven. De deur had we hoofdsleutels, de eene hang* bij den inspecteur de andere bij den portier. Overdag in de portiersloge bij portaal II Na sluiting wordt de sleu tel altijd in de sleutelkast bij potraal V gehangen. Er ontstaan dan een langdu rige discussie of iemand bij den sleute' kan komen, om er een wasafdruk van te maken. Zoowel dr. Werner, dr. Pari- sius als de advocaten dr. acSk en dr. Teichert nenen hieraan deel. Wocköck verklaart, dat de portiers zich nooit uit hun portaal mogen verwijderen. Hij kan dan ook niet verklaren hoe het moge lijk kan zijn uit de bewusten avond uit portaal II te loopen. Dat behalve Torgler, Köhnen en de communistische fractie secretaresse in het gebouw waren had hi, niet geweten, doch pas later in por taal V gehoord. Voorts bleek, dat het zeer dikwijls voorkomt, dat afgevaardig- r en regeeringsverteger.woordigers in de portiersloges komen telefoneeren. Getuige verklaart, dat in zijn loge nooit anderen dan \crtrouwde menschen tele foneerden Dr Sack: „De secretaris van de soci- aai-democratische rijksdagfractie en voormalige afgevaardigde dr. Herz heeft te Londen verklaard, dat Vrijdag in het fractiebureau van de S. P. D. een be spreking zou zijn gehouden met buiten- landsche journalisten." Getuige weet daar niets van, ook be strijdt hij het gerucht, dat rijksdagbe ambten naar huis zouden zijn gestuurd, op den dag var. den brand. Vandaag was de zuster van Dimitrof een der verdachten in het rijksdag proces op haar doorreis te Amster dam bij welke gelegenheid wij een kort gesprek met haar hadden. Een intelligent jong meisje, dat den indruk maakt precies te weten wat ze wil, zat vanmorgen voor ons. In vrij vlot Engelsch vertelde ze het doel van haar reis door Europa, de wereld, de waarheid ten aanzien van haar bn>er te vertellen, dat haar broer onschuldig is aan de brandstichting. Zij sprak in ver gaderingen te Londen .Parijs en Brus sel. Op de legatie te Brussel werd haar meegedeeld, dat zij geen vergunning zou krijgen om in Nederland te verblijven, welk kreeg zij een visum voor de door reis, spreken op vergaderingen hier eerst was dit vastgesteld op Zaterdag avond is haar verboden. Nadat zij het een en ander had verteld ove rhet leven van Dimitrof, Tanef en Popof, kwam het gesprek op het rijks dagproces zelf LT hebt het immers gedurende Beni ger tijd bijgewoond?" Inderdaad, ik ben in de zaal geweest, maar mijn indruk van de wijze van be handeling is verre van gunstig. „De vraag wie heeft nu eigenlijk den brand gesticht, wordt daar geschuwd". „Hebt u hoop dat uw broer vrij komt?" „Dat is moeilijk te zeggen, maar wei ben ik ervan overtuigd, dat hij onschul dig is." „Hebt u uw broeg nog gesproken?" .Tweemaal, maar in het bijzijn van zijn verdediger en zijn tolk." De 7 maan den voorarrest waren zwaar, heel zwaar De eerste 5 maanden was hij dag en nacht zwaar geboeid, maar gebroken is hij niet, daarvoor is hij een te eerlijk en oprecht strijder Voor zijn beginselen Lichamelijk heeft hij het wel zwaar te verduren gehad. Hij is bijvoorbeeld 9 K G. in gewicht afgenomen". Het was intusschen tijd gewor den om Nederland weer te verlaten Per vliegtuig ging het verder naar Stockholm. Ook daar zal zij spreken om haar broer te verdedigen in het oog van de wereld. COCAINE-SMOKKELAAR AANGEHOUDEN In Duitschland gestolen cocaïne naar Rotterdam gesmokkeld. De centrale recherche is er dezer dagen geslaagd een partij van 3 K.G. zuivere cocaïne, welke een handelswaarde van 900 vertegen woordigt, in beslag te nemen. Deze partij was, verstopt aan boord van een Duitsch Rijnschip, Rotterdam binnengebracht en de bedoeling was dit goedje in den sluikhandel te brengen, waar het natuurlijk veel meer dan 900 moest opbrengen. Uit het onderzoek gebleken, dat deze cocaïne gestolen was tijdens een transport van verdoovende middelen Duitschland en wel door een Duitschen varens gezel. Toen de politie te Rotterdam maatrege len nam, dezen man te arresteeren, bleek hi reeds met een Rijnschip naar Duitschland te zijn vertrokken. Men waarschuwde de politie autoriteiten in Duitschland, die echter, toen zij tot aanhouding wilden overgaan, tot de ervaring kwamen, dat de man inmiddels weer naar Ne derland was vertrokken. De politie te Rotter dam heeft hem Zondagmorgen bij aankomst van het schip aldaar aangehouden. MANIFEST DER R.K. STAATSPARTIJ Geen dictatuur, behoud van de volksvertegenwoordiging en be roepsstanden in een corporatieve ordening. Hef bestuur van de R. K. Staatspartij pu bliceert een manifest betreffende de plaats der partij in het tegenwoordige staatkundige leven. Aan den tekst, zooals wij dien in „De Tijd" vinden afgedrukt, ontleenen wij; „Omdat, zeker in Nederland, de taak der overheid niet behoorlijk kan worden vervuld zonder gezonden volksinvloed, wil de Katho lieke Partij vasthouden aan een vertegen woordiging des volks. De samenwerking van overheid en volk, toegepast met wijze beper king, moet verzekeren een goed geordende medezeggenschap en de openbare behande ling der openbare zaak. Juist om deze groote volksgoederen in hun wezenlijke be- teekenis te behouden, zullen in practijk en wetgeving die wijzigingen moeten worden gebracht, waardoor uitwassen worden afge sneden en het waarachtig volksbelang wordt gediend. """- Een regeeringsvorm echter, waarin elke parlementaire zelfstandigheid als verzet wordt beschouwd, verwerpt de Katholieke Partij, als volkomen in strijd met de geschie denis en den aard van ons volk. Zulk een regeeringsvorm is een gevaar voor gezag en vrijheid beide. Daarom stelt de Katholieke Partij zich met beslistheid te weer tegen eiken vorm van dic tatuur. Zeer bijzonder in dezen bewogen tijd vor dert het landsbelang een zoo krachtig moge lijk steunen van het zware werk der regec- ring. Daarom stelt de partijleiding, in vol ledige overeenstemming met de fractie in de Tweede Kamer thans voorop een aantal maatregelen, die aan het program-1933 con crete uitvoering geven. Een economisch beleid, met name een han delspolitiek, welke met het oog op den land bouw, de nijverheid en den handel ook in de tegenwoordige omstandigheden de volkswel vaart zooveel mogelijk verzekert, zoowel door het binnenlandsch verbruik steeds meer in te stellen op de eigen productie, als door het toepassen van wederweerigheid bij de rege ling der internationale handelsverhoudin gen. Werkbehoud en werkverruiming behoo- ren in elk opzicht voorop te staan. Een maatschappelijke opbouw, die voor goed den klassenstrijd terzijde stelt, den overbelasten staat verlicht en den beroeps standen hun plaats geeft in een corporatieve maatschanoij. Steun aan den middenstand om in de ver groeide maatschappelijke verhoudingen eigen plaats en taak te behouden. Handhaving van het gezag, dat met be leidvolle kracht elk optreden in woord en daad onderdrukt zoo dit een aanranding be- teekent van onze grondwettelijke instellingen, in het bijzónder voor de positie van ons na tionale koningschap. Beveiliging van de christelijke grondsla gen van ons volksleven, door een krachtige gezinspolitiek. Daarnaast worde de krachtigste bestrij ding ter hand genomen van ae openbare zedenverwildering en van alles wat deze in de hand werkt. Aanvulling der regeering inzake het cumu leeren van inkomsten uit openbare ambten. „Tegengaan van elke niet beslist nood- zakelijke gelijktijdige vervulling van amb ten". VERZET TEGEN DE POLITIE TE PERNIS. Veldwachter gewond. Zaterdagavond Is het te Pernis tusschen een troepje jongens van ruim twintig jaar en de gemeentepolitie tot een botsing geko men. Gedurende ruim een uur waren zij reeds bezig geweest de door de gemeente surveil- leerende veldwachters te sarren. Toen zij voor de woning van een van de veldwachters z'ngen, werden zij gesommeerd i„„_ gaan- E.enigen voldeden hier- t,ei} /?aar jo,1g€ns blev€n weiger- van rTn pollÖf ,raaakte daarna gebruik loojjeï gununistok en sommeerde tot door- Toen ook dit niet hielp, werden verschillen de klappen uitgedeeld. De veldwachter Drie sprong raakte daarbij slaags met een der jongelingen, waarbij hij een zoodanigen trap tegen het onderlijf kreeg, dat hij zich onmid dellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hij zal de eerste dagen geen dienst kunnen doen. De dader is daarna vrij willig meegegaan en aan een verhoor onder worpen. Men heeft hier waarschijnlijk te doen met een haat tegen de politie. DOOD GEVALLEN. Gistermorgen is de 34-jarige timmerman H. Wieringa uit den nok van een landbouw- schuur van den heer J. Bs. Westerdijk, te Uithuizermeeden gevallen. De man was on middellijk dood. Hij laat een vrouw en vier kleine kinderen achter. WINKELSLUITING. Automaten. De heer v. Hellenberg Hubar heeft op het wetsvoorstel-Vos tot wijziging der winkel sluitingswet eenige amendementen ingediend. Waar de geldende wet ook den verkoop van consumptie-ijs vrijlaat, kunnen tal van winkels, tegen de bedoeling van den wetge ver in, den ganschenZondag geopend zijn. Eén der amendementen beoogt, hieraan een einde te maken. Een ander amendement betreft de automa ten. De voorsteller zegtDe automatenverkoop, zooals deze zich heeft ontwikkeld, maakt de gansche winkelsluitingsregeling goeddeels waardeloos. Daarom is noodig een z.g.n. bij- vul-verbod, door menige gemeente reeds vast gesteld, door ons hoogste rechtcollege even wel in strijd met de wet geacht. Een bijvul- verbod zal dus in de wet zelf moeten wor den opgenomen. Om controle van dit verbod mogelijk te moken, moet worden bepaald, dat een automaat niet geheel of gedeeltelijk in een winkel mag worden geplaatst, wil men deze althans benutten in sluitingstijd. DE INVOER VAN NEDERLAN'DSCHE AARDAPPELEN IN BELG IE. De onderhandelingen tusschen Bel gische regeeringsvertegenwoordi- gers en een Nederlandsche delega tie. De correspondent van de N.R.Crt. te Brus sel meldt: Op het departement van landbouw heeft de kabinetschef van minister Sap, de heer Van Orshoven, een onderhoud gehad met een Nederlandsche delegatie welke met hem kwam praten over de contingenteering van den invoer van Nederlandsche aardappelen De Nederlandsche delegatie betoogde dat de slechte regeling van de consentenverlee- ning zeer nadeelige gevolgen heeft voor den invoer van Nederlandsche aardappelen in België. Volgens de aangenomen basis mocht Nederland, in October b.v. 44 millioen K.G invoerendit totaal zal op verre na niet wor den bereikt. Volgens de Nederlandsche mee ning is zulks te wijten aan onoordeelkundige verdeeling van de consenten, terwijl van Bel gische zijde wordt beweerd dat Nederland geen aardappelen uitvoert naar België omdat iet daarin geen baat ziet. De Nederlandsche belanghebbenden zouden de consenten in Ne derland zelf willen zien uitreiken, wat echter in strijd is met de Be'gische traditie, volgens welke de consenten alleen toegestaan worden aan Belgische handelaars, die ook in normale omstandigheden met den handel in aardap pelen hun brood verdienen. Tot een conclusie blijkt men vooralsnog niet te zijn gekomen. naar waarnemingen, verricht in den morgea van 17 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766,0 mM te La Coruna. Laagste barometerstand 744,6 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 18 October: Afnemende Noordwestelijke tot Zuidwes telijke wind; aanvankelijk nog zwaar be- wolkt met regenbuien; later opklarend en iets zachter. Weeroverzicht. De depressie bij Schotland is in diepte af- nemend naar de Noorsche kust getrokken en brengt in verband met den rug van hooge drukking over de Britsche eilanden nog zeer buiïg weer in onze omgeving. Bij IJsland is echter snel een diepe nieuwe depressie ver. schenen, die ook Zuidwaarts haar invloed doet gelden, maar hoofdzakelijk Noord-Oost- waarts schijnt te trekken. Op de Britsche Eilanden is de tempera tuur plaatselijk tot meer dan 5 graden C. on der normaal gedaald, maar zal de tempera tuur nu weer gaan stijgen. Ook op het vaste land is de temperatuur onder normaal t en valt veel regen, terwijl in Duitschland ook onweer te wachten is. -Scandinavië heeft be- trokken weer met plaatselijk regen, in het Noorden is de temperatuur gestegen. Op IJsland waait een Zuid-Oostelijke storm, op de Noordzee waaien stormachtige Noord-Westelijke winden. Bij het Oostwaarts trekken van den rug van hooge drukking is voor onze omgeving tijdelijke opklaring, later met eenige stijging van temperatuur, te wachten. LIJK OPGEHAALD. Gisterochtend werd in de Ringvaart op de grens van Oudorp en Heerhugowaard drij vende gevonden het lijk vai. een mansper soon. Nader bleek dit te zijn een zekere Groen uit St. Pancras, die Zondag in Alk maar was ingesloten wegens openbare dron kenschap en die 's nachts om twee uur weer op vrije voeten was gesteld. Hij is vermo*de- lijk bij zijn terugtocht naar huis door de duis ternis misleid en naast een der bruggen in het water geloopen. DOOR DE GLADHEID GESLIPT. Gistermorgen te omstreeks 9 uur slipte door de gladheid van den weg de luxe auto bestuurd door J. A. V., wonende te Zaan dijk. De auto maakte rechtsomkeert en reed daarna tegen een aldaar staanden boom Het voertuig bekwam eenige schade. Persoonlijke ongelukken bleven uit. Een en ander vond plaats op den Kennemerstraatweg bij de Re- TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR. Op den Kennemerstraatweg alhier had gistermorgen omstreeks 11 uur een aanrijd ding plaats tusschen twee vierwielige motor rijtuigen, bestuurd door J. K., wonende te Alkmaar e„ M. J. V„ Jnendt leTotata De schuld van de aanrijding is gelegen iri £tuPi°rdS?K^ttPtP^d°0r V' waard°°r de Wen Hen a tljdlg meer kon remmen en tegen den anderen auto opbotste. Beide motorrijtuigen werden beschadigd Van een De heer J. F. Folkers, te Alkmaar ambte- E5o£ wfrd tunga^g ÏTToSf- HET PURMERENDER AUTO ONGELUK. vt Dt dader °Pgespoord. Naar wij vernemen, is de virmn.li-. dader van het auto-ongeluk dat in h™ uC van 15 op 16 Octobe/j.1. óp dUVume^ der weg te Beemster heeft plaats gehad "n waarbij een automobilist, na een slachtoffer met zijn auto te hebben aangereden gesleurd, met gedoofde lichten verder reed door de politie te Beemster aangehouden tiet Is een inwoner yan Lutjewinkel AANRIJDING TE SCHAGERBRUG. Zondagavond ongeveei 8 uur, had op den Schagerweg tusschen Schagerbrug en Lage- dijk een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder werd tegen den grond ge worpen en bleek een bloedende hoofdwonde te hebben opge'.oopen. De fieis kwam onder de auto terecht en was totaal vernield. Kon na het ongeval werd de gewonde wielrijder in de auto waardoor hij was aan gereden, naar de plaats van zijn bestemming vervoerd. Van de auto, die bestuurd werd door een geestelijke, was tengevolge van de botsing één der koplampen totaal verbrijzeld. 3 In de vergadering van ue Vereeniging van liberale gemeenteraadsleden heeft de heer C. de Gioot, burgemeester van Zuid- en Noord- Sciiermer, j.1. Zaterdag een belangwekkende rede gehouden over de perspectieven voor de gemeenten, gezien de rijksbegrooting en de daarmee samenhangende wetsontwerpen. Men zie voor het verslag de rubriek Binnenland. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan> gestraat en aldaar te bevragen op ahe werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen ais gevonden gedeponeerd op 1 tot en met 12 October 1933: kinderschoentje, gaaswindsels, handschoen, portemonnaie in- üoudende bonnetje, hondenpenning, 1 paar manchetten, muts, werkmansjasje, ceintuur, hondenketting met penning, portemonnaie met kleingeld, damestasch, ledig damestasch- je, huissieutel, zilveren armband, stofjas, portemonnaietje, mondstuk van muziekinstru ment, r.k. vragenboekje, 1 paar bruine hand schoenen, aardappelen, etui met rozenkrans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1 tot en met 12 October 1933: J. A. Ruijterman, Emmastraat 2o, portemonnaietje inh. eenige centen; H. Dingjan, Westerweg 276, damestasch met inhoud; H. de Rover, Stationsstraat 73, gou den armbandje; B. Himmelreich, Geest 52a, blauwgrijze ceintuur; G. v. d. Vlugt, Wog- numschebuurt 12, vulpotlood; Gem. Reini ging, Accijnstoren, zeildoek; M. Slingerland, Kennemersingel 28, damesportemonnaiJ- Jongejan, Eikelenbérgstraat 22, koperen ge wicht; K. Erkamp, Lindenlaan 59, band van 1' iV' Termaat, Westerkolkstraat 12, sjaal; M. Romijn, Kweerenpad 7, portemon naie; Zuidam, Heiligland 48, rijwielplaatje; l Scholten, Paardenmarkt, duimstok; Bais, Corfstraat 2, vulpenK. Godijn, Gr. Nieuw- and 40, kinderschortje; T. Disseldorp, Wes terweg 284, belastingmerkH. van Heerden, Oudegracht 169, zaklantaarn; G. Schipper, Overdiestraat 23, r.k. kerkboek; A. Roozen- daal, Sandersbuurt 21, 2 paar sokjes; D. F. Jansen, Stuartstraat 48, portemonnaie met tingmerk; D. Kranenburg, Koornlaan 5» asch met inhoud; J. Verhoeve, Ritsevoort, r.k. kerkboekje; R. Homborg, Ged. Baansloot 15> voetbalschoen; K. Godijn, Gr. Nieuw land 40, rood mutsje; S. Muller, Ramen 13, Poppenkarretje; Oud, Pr. Hendrikstraat 3, °s ,"telf aan r'ng; J. Visser, Popelmans- laan 13 sleutel; J. H. de Jong, BeVgerweg |5hakela,rmbandje; G. Kramer, Baansin- C.nci vernikkelde ceintuur; Denneman, Ged. Gr^t d handtaschje met inhoud; K- demah' PKePerstraat 1. bos sleutels; J. Woer- oemafi Nieuwpoortslaan 65, geldstuk; \- No? Si"?/' Hekels^raat 27, gummibal; A- Rens m Vierstaten, rood wollen muts; W- Kort' v°° u dameshorloge; R de van v„rnAbn*k broche met steen; A- Maar. r» Dr"'venlaan 31, rozenkrans; èr$j Omval 55- atoslingex; Peoer-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2