Agenda JS'mnmland. JUchtszaken CfcheepstijdiiiQea £aatste Aeeichten SttucgedijAe Stütid Stad enOMQeowg. Weec&edcAt Jiacfbt&ecichten. DIJKDOORBRAAK. BRANDEN. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Holl. Llovd. JavaNew-York Lijn. Rotterdamsche Llovd. RotterdamZuid-Amerika Lijn. HollandAmerika Lijn. SilverJavaPacific Lijn. HollandAfrika lijn. VERSNELDE REORGANISATIE VAN HET JAPANSCHE LEGER. Het Japansche Ministerie van Oorlog heeft een plan tot reorganisatie van Japansche leger uitgewerkt, dat spronkelijk pas in 1935 uitgevoerd i worden. Tengevolge van de spanning het V erre Oosten zal de uitvoering ter bespoedigd worden, zoodat de ganisatie per 1 April 1934 voltooid zijn. Voor de moderiiiseering van DOODELIJK GEVOLG VAN HET GEBRUIK VAN GIFTIGE PADDESTOELEN. Nog een doodelijke padde stoelenvergiftiging. Stedelijk Museum, ingang Breedstr a(a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van haif 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. d van K. Z. O. D. Bioscopen. Victoria-theater, hedenavond half 8, hoofd nummer Madonna, wo bist du?, (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Otto Wallburg, Olly Gebauer en Victor de Kowa; extra De 8-Oct.-feesten. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer De ontembare vrouw (rom hoofdrol Clara Bow. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer De voddenraper van Parijs (rom hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang elke leeftijd. Donderdag 19 October. 8 uur, Harmonie, filmavond Volksuniver siteit. 8 uur, Groote Kerk, jubileumconcert Jan Zwart. Vrijdag 20 October. 8 uur, Waakt en Bidt, samenkomst Ned. chr. Gemeenschapsbond, spreker G. B. van Prattenburg. Zondag 22 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Als de kersen bloeien" door Het Alkmaarsch Tooneel. Dinsdag 24 October. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring van „Ketty jokt nooit", door 't Ontlui kende Roosje. OM DE H AKE NKRUISVL AG Te Zaandam hebben gistermorgen de boot werkers, die belast waren met de lossing van het Duitsche s.s. „Helga Böge" den ar beid gestaakt, daar niet voldaan werd aan den eisch der arbeiders, dat de hakenkruis- vlag zou worden neergehaald. Ditzelfde heeft zich Dinsdag voorgedaan Ook toen weigerde de kapitein aanvankelijk op den eisch in te gaan, doch heeft hij toe gegeven toen de reederij het bericht had ge- tonden, dat de vlag moest worden gestreken DE NOOD DER KOFFIEHUIS- EN RESTAURANTHOUDERS. Het bestuur van den Nederlandschen bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters heeft een zeer uitvoerig adres gezonden aan den voorzitter van den raad van ministers, waarin het namens zijn 6500 leden, over het geheele land verspreid, de regeering een aantal klachten onder het oog brengt, die niet alleen dat bedrijf, maar ook alle leveran ciers en geldschieters, daarbij betrokken, be treffen. Gewezen wordt op den financieelen druk, waaronder deze bedrijven leven en de nadeelige gevolgen van de werking der drankwet waardoor een groot aantal ver gunningen en verloven is „uitgestorven", zoodat het kapitaal gestoken in zulk een zaak, als verloren moet worden beschouwd van het vergunningsrecht, het dansbesluit, tapverbod en sluitverboden, winkelsluitings wet en de restaurants in warenhuizen. Bo vendien komt het adres op tegen het feit, dat tengevolge van het muziekauteursrecht, hoo- ge sommen worden geheven van zaken, die genoodzaakt zijn nog muziek te laten maken. DOODELIJK ONGEVAL. Hedenmorgen is de 21-jarige L. van Doo- femalen, die in de garage van de N.V. Auto busonderneming Den BoschVughtVoor burg, onder de autobus bekneld geraakt. Door onbekende oorzaak is de crick, waarop de wagen, waarvan de beide achterwielen waren afgenomen, rustten, weggeschoven. De man kreeg het volle gewicht van de bus op het lichaam. Hem werd de borstkas inge drukt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. DE BEVRACHTINGSCOMMISSIE TE ROTTERDAM. Haar taak hervat. Na een vergadering met de besturen der Schippersorganisaties en nadat van de zijde der ongeorganiseerde schippers een verzoek was gedaan, dat de commissie wederom haar bemiddeling bij de bevrachting zou verlee- nen, heeft de Rotterdamsche bevrachtings commissie besloten van hedea af geen alge- meene goedkeuring te verkenen aan be vrachtingen, die buiten haar tusschenkomst gesloten worden. Heden is dan ook de bevrachting via de be vrachtingscommissie hervah Alles gaat weer zijn normalen gang. DE NIEUWE COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST IN DE TYPOGRAFIE AANVAARD. De algemeene vergadering van den Alge meenen Nederlandschen Typografenbond heeft met 125 tegen 87 stemmen en 28 ont houdingen de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor de typografen aanvaard. Gisterenavond om half tien heeft te Bergentheim nabij Ambt-Hardenberg, waar de Nederlandsche Heide Maat schappij bezig is een waterleiding te maken, welke waterleiding onder het Overijselsche kanaal moet worden door gemaakt, door middel van een duiker, een dijkdoorbraak plaats gehad. Het water van het kanaal stroomde over het land en ovsr den weg, zoodat een groote oppervlakte land onder water kwam te staan. Vier hulzen moesten worden ontruimd, terwijl twee op een grooteren afstand staande woningen, eveneens rondom in het water kwamen te staan. Men heeft het huisraad gedeel telijk kunnen weghalen Het vee kon in veiligheid gebracht worden. Den geheelen nacht is getracht het gat in den dijk te dichten evenwel tot heden morgen 5 uur zonder resultaat HET VERBOD VAN DE SOCIALISTEN- MARSCH. In verband met het afbreken gisteravond van den door de VARA uitgezonden Socialis- tenmarsch, vernemen wij, dat de VARA tele grafisch van de radio-controle-commissie be richt heeft ontvangen dat genoemde afbre king is geschied op grond van het feit, dat niet van te voren het voornemen om de be treffende gramofoonplaat uit te zenden aan de commissie is medegedeeld. VERKEERSONGEVALLEH Het ongeluk te Soesterberg; thans ook het tweede slachtoffer overleden. Hedenmorgen is ook het tweede slachtoffer van het ernstige motor-ongeluk, dat Zondag avond y. te Soesterberg heeft plaats gehad, mej. M. A. de Graaf uit Hoensbroek, over leden. Drie kinderen met moeite gered. Gisteravond is door een feilen brand de groote hofstede, bewoond door den melkrij der v. d. Wal op de grens van Herveld en Valburg totaal vernield. Drie kinderen wer den met moeite gered. De geheele inboedel alsmede een auto gingen in ae vlammen ver loren. Het vee werd gered. Alles is verzekerd, behalve de auto. KORTE BERICHTEN. Te Overveen is overleden, 86 jaar oud, de heer P. J. Raaymakers, oud-secretaris-ge- neraal en voorzitter van den raad van toe zicht der Rijksverzekeringsbank. Wij vernemen, dat de koninklijke fami lie Zaterdag voor eenige dagen in de resi dentie zal komen. PERSDELICT. !n verband met het verbod van de Haagsche Post in Duitschtand. Voor den Haagsche politierechter jhr. mr. H. O. Feith stond gistermiddag terecht de 36-j. directeur-uitgever mr. R. L., wien bij dag vaarding smaadschrift was ten laste gelegd. Verdachte zou in „De Haagsche Post" van 6 Mei j.1. een artikel hebben doen opnemen on der het opschrift: „Duitschland boycot de Haagsche Post", waardoor de zich noemen de journalist-ex-burgemester van Capelle o.d. IJssel L. A. H. Würdemann zich beleedigd zou gevoelen en wel door de volgende zin sneden erger is echter, dat bovengenoem de beslissing is uitgelokt, althans beïnvloed door het stoken en lasteren van een landge noot tegen ons blad: een zekere L. A. H. Würdemann, exburge- meester van Capelle a.d. IJsel en laatstelijk woonachtig te Hillegersberg, ontziet zich niet in deze tijden eigen ianagenooten en Ne derlandsche bladen re beklaaden en verdacht! te maken bij een vreemde regeering De verdachte gaf te kennen bedoeld artikel te hebben geschreven naar aanleiding van het feit, dat door den heer W. aan vertegen woordigers van „De Haagsche Post" in Duitschland brieven, allen van denzelfden inhoud waren gezonden, waarin de redactie van dit blad van partijdigheid werd beschul digd etc. etc. Het O.M. zeide, dat naar zijn meening de verdachte zich in zijn uitdrukkingen is te buiten gegaan. Hieraan is evenwel niet de kwalificatie „smaadschrift" toe te kennen en zou slechts een veroordeeling wegens een voudige beleediging mogelijk zijn. Te dezer zake eischte spr. een geldboete van 20 subs. 10 dagen. De politierechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. DE INBRAAK AAN DEN BENOORDENHOUTSCHEN WEG TE DEN HAAG. In hooger beroep tegen verdachte 4 jaar geiischt. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank is in hooger beroep gekomen van een vonnis, waarbij de 41-jarige los-werkman H. L. is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde inbraak, gepleegd op Zondagavond 17 Janu ari j.1. in een perceel aan den Benoordenhouf- schenweg. L.. die thans ter zake van een ander feit is gedetineerd, had zich hedenmorgen voor de Vierde Kamer van het gerechtshof te verantwoorden. Evenals in eerste instantie ontkende L. zich aan dit misdrijf te hebben schuldig ge maakt. De advocaat-generaal mr. baron Speyart van Woerden ging uitvoerig het verloop der feiten na en constateerde, dat de politie hond Wolf met groote nauwgezetheid en zekerheid het spoor van verdachte heeft ge volgd. Spr. concludeerde tot vernietiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank en tot ver oordeeling van verdachte tot 4 jaar gevan genisstraf met bevel tot gevangenneming (voor dit feit) bij het arrest. ROODHEMDDRAGERS VRIJGESPROKEN. Voor het kantongerecht te Zutfen stonden gis eren terecht een 21-jarige boekbinder uit zutten, een 29-jarige koopman uit Gorssel en een 24-jarige fabrieksarbeider uit Deven ter, terzake dat zij op 27 September te Zutfen een rood hemd hebben gedragen hetwelk uitdrukking was van het streven 'der Onaf- hankelijk-Socialistische Partij, althans van een bepaald staatkundig streven. Een der verdachten zeide, maar twee hem den te hebben, een rood en een geel en het gele hemd bevond zich in de wasch, zoodat hij het roode moest dragen. Alle drie zeiden, dat het roode hemd niet is voorgeschreven door de O.S P. Politie mannen verklaarden echter, dat toen de na- ti^uddi-socialisten in zwarte hemden te Zutfen gingen colporteeren, verdachten roode hemden hadden aangetrokken. Op grond van dat laatste en wegens het dragen van uittartende kleedingstukken, aan gevende geavanceerde richting der verdach ten, eischte de ambtenaar van het O. M. 25 boete of 25 dagen hechtenis. De kantonrechter, direct uitspraak doende, overwoog dat niet vaststaat dat het roode hemd door de desbetreffende partij was voor geschreven en dat het in elk geval geen uit drukking was van een bepaald staatkundig streven, daar ook de S. D. A. U. de kleur rood voert. De verdachten zijn mitsdien vrijgesproken. N.V.V.-VLAGGETJE NIET ONDER HET UNIFORMVERBOD. De kantonrechter te Groningen heeft den heer J. Zuidema, ambtenaar van het bureau voor arbeidsrecht te Groningen, tegen wien de politie te Groningen op eigen instigatie een vervolging had ingesteld wegens het voe ren op zijn auto van het N. V. V.-vlaggetje (een roode doek, waarop drie witte banen zijn aangebracht), hetgeen in strijd zou zijn met het uniformverbod, vrijgesproken. De kantonrechter is van meening, dat het onderscheidingsteeken wel opzichtig is door vorm, kleur, afmeting en wijze waarop het op den auto werd gevoerd, maar dat niet is bewezen, dat dit onderscheidingsteeken uit drukking is van een anti-nationaal, althans van een bepaald staatkundig streven. Amazone, 18 October v. Danzig n. Stettin. Costa Rica, 17 Oct. v. Barbados n. Plymouth. Medea, 17 Oct. v. W.-Indië te New-York. Vulcanus, 18 Oct. v. Genua te Alexandrië. Aurora, 17 Oct. v. Santander n. Musel. Clio, 17 Oct. v. Ceuta n. Cadiz. Irene, 17 Oct. v. Melilla n. Carthagena. Iris, 17 Oct. v. Odense te Gothenburg. Orestes, 17 Oct. v. Piraeus n. Volo. Orpheus, 17 Oct. v. A'dam te Kopenhagen. Vesta, 17 Oct. v. Catania n. Venetië. Medea, 17 Oct. te New-York. Telamon, 16 Oct. v. Kingston (Ja). Johan v. Oldenbarnevelt, uitreis, 18 Oct. v. Suez. Marnix van St. Aldegonde, thuisreis, pass. 16 Oct. Perim. Tajandoen, uitreis, pass. 17 Oct. Perim. Stoomv. Mij. Oceaan. Aeneas, 17 Oct. v. Rott. te Glasgow. Alcinous, Batavia-A'dam, 16 Oct. v. Pt. Said. Deucalion, Japan-Rott., 17 Oct. te Londen. Meriones, Yokohama n. Rott., 16 Oct. te Sin gapore. Ulysses, Liverpool n. Soerabaja, 14 Oct. v. Batavia. Adalia, uitreis, 15 Oct. te Rio Janeiro. HollandW est-Airika-Lijn. Maaskerk 18 Oct. v. W.-Afrika, L v. Havre te Amst. Kertosono, Java n. New York, 17 Oct. v. Sin gapore. Palembang, New York n. Batavia, 18 Oct. te Padang. Baloeran, thuisr,, 18 Oct. v. Colombo. Kota Agoeng, 18 Oct. v. Batavia n. Rott. Kota Pinang, uitr., 18 Oct. te Antwerpen, Alcyone 18 Oct. v. Rott. te B.-Ayres, Alwaki 17 Oct. v. Hamburg n. Rott. Lochgoil 15 Oct. v. Seattle te Tacoma. Kota Radja, Calcutta n. Vancouver, 17 Oct. v. Rangoon. Meliskerk, uitr., 18 Oct. v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Nieuwkerk, thuisr., 18 Oct. te Rott. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zitting van heden. r\an de orde was de interpellatie Kupers inzake verlaging van den steun aan werk- looze arbeiders ingevolge besluiten van den minister van sociale zaken. De heer Kupers schetste de verontwaardi ging, die deze besluiten hebben gewekt bij de werkloozen. Spr. stelde den minister eeni ge vragen, n.1. om de speciale regeling voor de vier groote gemeenten niet in te voeren; om ook voortaan een deel van de verdien sten der vrouw van een ondersteunde met kinderen vrij te laten; om over veranderin gen in de steunregeling overleg met de con tactcommissie uit de vakcentrales en die der vereeniging van Nederlandsche gemeenten te plegen, en om de in artikel 8 van de rijks steunregeling d.d. 15 Jan. 1932 genoemde percentages te verhoogen. De minister van sociale zaken beantwoord de de eerste twee vragen ontkennend. Voor de regeling betreffende de groote gemeenten was overleg alleen met deze voldoende Een algemeene verhoging van het percentage, in de vierde vraag bedoeld, laat 's rijks kas niet toe. In bepaalde gevallen zal spr. verhoo ging der percentages tot 80 en 85 overwe gen. Spr. deelde mede, dat voor de crisis- en andere werkloozen door rijk en gemeenten in 1932 zijn uitgegeven ruim 120, in 1933 ruim 140 millioen. We zijn op weg naar een bezwijken. Dit maakt maatregelen noodzake lijk. Niet alleen t.o.v. de werkloozen. or£fnnn 8Peciaal bedrag 9134 000 yen worden uitgetrokken bovendien zullen voor leger en het oor- zou in ech- reor- zal het van en vloot speciale credieten ten bedrage van ISO millioen yen beschikbaar worden ge steld. Speciale cursussen zullen georga niseerd worden voor de opleii-ing van reserve-officieren bij de technische hulp troepen. Na het eten van paddestoelen die een werkloos arbeider te Tours in de bos- schen in de omgeving had gezocht, werd het geheele gezin ziek met ernstige ver giftigingsverschijnselen. Kort na over brenging naar het ziekenhuis stierven de beide kinderen die drie en vier jaar oud waren. Men hoopt de beide ouders in leven te kunnen houden. Ook te Nevers stierven twee arbeiders na het gebruik van zelfgezochte padde stoelen. Na het gebruik van zelf gezochte pad destoelen werd een uit tien personen bestaand gezin te Konitz in den Pool- schen Corridor ernstig ziek. Twee kin deren van 6 en 9 jaar en de moeder stierven korten tijd later. De overige zeven patiënten verkeeren in levensge vaar. GETROUWD: Leendert Kok en Leentje Bijker. Hen drik van der Sluijs en Neeltje Vennik. Louis Vleeschhouwer en Johanne Lipmann. Antonius van Doom en Hermijntje Schoenmaker. GEBOREN' Eleonora d. v. Johannes van Wonderen en Eleonora Boogh. Wilhelmina Catharina Johanna d. v. Arie van Lienen en Neeltje Bloem. Carel Matthieu Gerard z. v. Ge- rardus Johannes Couvée en Alida Slees- wijk. UITBREIDINGSPLAN AAN DEN WESTERWEG. Behandeling van bezwaren voor den Raad van State. De afd. voor de geschillen van bestuur van den Raad van State behandelde beroepen van ingezetenen van Alkmaar en Heiloo tegen be sluiten van Gedeputeerde Staten van Noord- holland, waarbij hun bezwaren tegen de goed keuring van de wijziging in een uitbreidingsplan gedeeltelijk niet ontvankelijk, gedeeltelijk onge grond zijn verklaard. Mr. E. Hollander te 's-Gravenhage pleitte voor eenige Alkmaarders, de heeren Berger. Hij zeide, dat het juist 360 jaar geleden was dat Alkmaar voor het eerst overging tot uitbreiding van de gemeente. Toen zat voor, een monopo listische positie te veroveren over bepaalde terreinen. Datzelfde zit nu ook voor, maar dit is het eenige, wat pleiter in dit nieuwe plan kan appreciëeren. PI. lichtte vervolgens drie bezwaren, toe, de open ruimte van 12 M. tusschen de huizen, de verbreeding van den Westerweg en de niet- bebouwing der binnenterreinen. Hij zette uit een, dat Alkmaar geen behoefte heeft aan een zóó wijdsche bebouwing. Mr. C. J. de Lange, notaris alhier, licht te ook eenige bezwaren toe, o.a. dat het plan niet behoorlijk ter visie heeft gelegen en geen rekening houdt met de belangen van particulie ren, waarna het standpunt der gemeente werd uiteengezet door mr. Koelma, gemeente-secre taris. De Kon. beslissing volgt later. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Bovengenoemde vereeniging begint haar speelseizoen met een tooneelspel van Dr. van Epen „Als de kersen bloeien". Dit mooi geschreven tooneelspel zal bij velen nog wel bekend zijn. Indien „Het Alkm. Tooneel" voor een juiste vertolking zorg draagt, zal men weer een kunnen genieten. HET BROKKENHUIS. Men schrijft ons: Nog steeds laat de economische toestand zoowel hier als elders, veel te wenschen over, is misschien zelfs eer slechter dan beter ge worden; de werkloosheid is nog van een on- gekenden omvang; van verschillende levens behoeften loopen de prijzen omhoog. Is het dan wonder, dat, nu het gure jaar getijden weer daar is, het aantal aanvragen om hulD bij onze instelling, met den daa- toe neemt? Onze voorraad geraakt echter uitgeput en het is daarom dat wij de aandacht nog eens op „Het Brokkenhuis" willen vestigen Heeft U iets op te ruimen, hetzij kleeding. schoeisel, huishoudelijke artikelen, enfin het hindert niet wat mits bruikbaar èeeft het aan onze instelling Zeer waarschijnlijk weten wij een eezin w.aa[ ^a"(,dt.ze'fd? goederen, die U overcom pleet heeft, behoefte is Gaarne laten wij hetgeen U wilt missen bij U halen; een berichtje aan den Armen raad, telefoon No. 660, of aan den Secreta r^Rippingstraat 12 en de zaak kom? ?n FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende failliss- menten: le R. Eecen, Metiusgracht 5, Alkmaar Rechtercommissaris mr. Ledeboer curator mr. Van Lookeren Campagne. 2e A. Mak, Steenhouwer te Alkmaar Rechtercommissaris mr. Krabbe, curator mr Van Doorn. 3e J. C. v. d. Plas, timmerman en aan nemer te Den Helder. Rechtercommissaris mr. Ubbens, curator mr. Windhausen. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 5.27 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.3 mM. te Hernösand. Laagste barometerstand 746,3 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 20 October: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Oos- telijken wind nevelig tot licht bewolkt; droog weer; waarschijnlijk nachtvorst, weinig ver andering in temperatuur overdag. Weeroverzicht. De hooge drukking is in Scandinavië zoo toegenomen, dat daar nu oarometerstanden boven 775 mM. voorkomen. In Midden-Euro pa is de barometer ook iets gestegen, de de pressie in het Westen nam sterk af maar breidt zich verder over de Golf van Biscaye uit. Oostelijke winden waaien dientengevolge over een groot deel van het "vasteland, de nachtelijke uitstraling veroorzaakt ochtend nevel en in Zuid-Duitschland lichte vorst, ter wijl hier te lande nachtvorst voorkwam. Op de Britsche Eilanden valt hier en daar nog regen. Op het vasteland is het behou dens een optrekkenden mist, droog, behalve in Oostenrijk. Scandinavië heeft fraai weer met ochtendnevel, die de afkoeling nog heeft beperkt, zoodat alleen in het hooge Noorden lichte vorst voorkwam. De algemeene toestand duidt op aanhou den van het fraaie herfstweer. DE ANTI-FASCISTISCHE VERGADERING. In verband met ons verslag van deze ver gadering deelt men ons mede, dat het strooi biljet welks verspreiding in Alkmaar was verboden, geen actie tegen kinder arbeid be oogde, maar signaleerde het „exploiteeren van kinderen met Oranje- en 8 Oct. feesten. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Oct. 1933. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.50—1.60; Appelen per 100 pond 2—7; Bloemkool les. per 100 stuks 6—P.5^ 2e s. 1.50—3; Bieten per 100 K.G. 1.40; Druiven per 100 pond 8—12; Gele kool per 100 K.G 1.20; Groene kool per 100 stuks 1 3; Kropsla per 100 stuks 0.50—1.40; Knöl- selderie per 100 stuks 3.60; Komkommers per 100 stuks 4—7.50; Prei per 100 hos 7.20; Postelein per bakje 10—21 cent; Roode kool per 100 K.G. 1—/ 3.30; Sel derie per 100 bos 1.50; Spinaze per bak 2262 cent; Spruiten per 100 pond 4 6; Snijboonen per 100 pond 9—/ 11; Dubbele sperciebconen per zak 0.75 2.40; Tomaten per 10^ pond 1 3.50; Uien per 100 pond 2.70; Wortelen per 100 bos 1.50-/ 4.50. HOORN, 19 Oct. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 stapels kleine fabriekskaas 21, 22 stapels kleine boerenkaas 21.50, 1 stapel boerencommissiekaas 23. Totaal 33 stapels wegende 20263 K.G. De handel was vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Oct. '33. Langendijker Groentenveiling. 3800 stuks Bloemkool 2e s. 0.751.50, lecerf 4.80 6.10, reuzen 1.80—5.30 per 100 st.; 38000 K.G. Roode kool le s. 1 1 60; 35000 K.G. Gele kool le s. 1 1 10: 13000 K.G. Witte kool le s. 0.40^-/ L30; 3000 K.G. Deensche witte kool 1.10— 1.20; 16000 K G, Uien: gele uien 2— 2.40, gele drielingen 0.80-/ 0.90, gele neP {2-/2.30; 45 K.G. Slaboonen 10.60 K G- Tomben: A 5.30, B v r3.90—5.10, CC 2.10; 12000 K.G. Bieten 0.60-/ 1.30; 1200 KO. f rS' Alicante 24.60, Frankenthaler f ^W31; 8000 K.G. Andijvie 25-50 /Cri i/? Aardappelen: Sch. muizen v t/ 1,7°' Blauwe 2—2.70, Drie lingen 40—50 cent, alles per 100 K.G SCHAGEN 19 Oct. 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Stieren 80; 173 Gelde- koei en(ma£) 80-ƒ 165; 60 Geldekoeien f onn 240; 12 Kalfkoeien f 150 200; 90 Vaarzen 60-ƒ 110; 24 Gras kalveren 20—45; 21 Nuchtere kalveren f SuChaJP" <vette) f l6- 23.50, 232 Overhouders ƒ10-/ 16.50; 1 Varkens (mag.) 18—2714 Varkens (vette) per K.G. 42—43 cent; 23 Biggen 10—i3; Konijnen 0.60—1.40; 31 Kippen 0.350.70; Eenden 35—60 ct. en Hanen 25-55 cent. QrHEJ£nK,NVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 19 Oct. 1933. Op de heden fnlwv €'frenve'ling waren in totaal ouwo stuks kipeieren aangevoerd, waarvan f als volgt: 55—57 5.80; 58-4)0 6.20-/ 6.40,61-63 6.3O-/ 6.60; kleine 4.10—4.15 en 900 stuks Eend eieren 3.20-/ 3.40. D, IDX, NAJAARSM^ARKT. PURMEREND, 19 Oct. 1933. Op de he- v^nr^gfo?uden "ajaarsmarkt waren aange- „«f i Paarden, waarvan de prijzen als volgt: slachtpaarden 15 tot 18 cent per kiloj rfcdeT f 10°-/ 150; hitten 70- J 100. De handel was matig 39Ï12°^SCI1ARWÜUDE> 18 Oct 1933. Aardappelen: Sch. muizett Êtaït7 W./'iso 1.50-/ 1.60, BL f n 2» Drielingen 0.40— ^°'S^20?.KG Uien- Gten 19°- J ^10, Drielingen 0.80—0 90, Grove

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2