DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY £(uid- en Juial mud Het proces-van der Lubbe. Het politieke tintje, dat de dingen in den beginne interessant maakte, slijt af. Het proces wordt vervelend. den naam van Jacobus M. te Medemblik had zich in kermisroes niet als een galante rid der gedragen en was tegen 'n jongedame handtastelijk opgetreden. Hij stond dienten gevolge op 25 September terecht, doch door nalatigheid der vrouwelijke getuige, intus- schen uit Medemblik vertrokken, was het noodig de behandeling aan te houden. Ook nu was de nalatige getuige niet verschenen en werd de zaak maar opgeruimd doc-T vrij spraak te verleenen. DE O.I. DOOVE AUTOMOBILIST. De heer Anth. Joz. K-, Oudorper iugczete ne en automobilist, daverde in den tucht van 6 op 7 April over den Middelwe te Heer- hugowaard, alwaar de gemeen Ie-veldwach ter Bleyendaal termen vond hem in naam der gerechtigheid „stoppen" te gelasten. Aan dat bevel werd niet voldaan en de justitieele ge volgen bleven niet uit. Op 17 Juli werd deze zaak uitgeknobbeld, doch aanhouding als- toen verzocht. Heden draaide deze verkeers- film dan verder, doch werd de oorstelling opnieuw stopgezet wegens ontstentenis van den voomaamsten acteur. Om de zaak echter maar te beëindigen, werd hij voorw. veroor deeld tot 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. SPORTIEVE UITSPATTING. De 18-jarige heeren Jasper B. en Cornelis S beide te Alkmaar kregen op II April lust tot spelevaren en bezigden alstoen een aan den heer N. Sluis toebehoorend bootje. Jas pes was 'n loopjongen en had dus meer ver stand van loopen dan van varen, doch zijn vriend Cor is schipper en hij redde de situ atie. Aan een oceaantocht kwamen zij niet toe, doch evenmin stelden zij den heer Sluis In het bezit van een eigendom en legden het vaartuig voor anker in het beroemde gat van Bachus bij het Schermerhek. Thans waren zij echter op het verdachtenbankje terecht ge komen wegens diefstal. Beide snaken hadt°n reeds in 1928 'n lichte aanval van lange vin ger-vlugheid doorstaan, doch er werd consi deratie gebruikt en beide delinquenten ver oordeeld, ieder tot 10 boete of 10 dagen. FLUX DE BOUCHE. De niet-verschenen mevrouw Maria T. te Den Helder had zich op 7 Mei tot taak ge steld haar stadgenoot mevr. Veenhuizen ge boren Krasser ae les te lezen in uitgelezen termen, niet woordelijk te vertalen. Eisch 15 boete of 15 dagen. Vonnis con form NOG IETS IN DIT GENRE. Ook mej. Lena B., geboren B., te Den Hel der, had het aan den stok gehad met een an der gehuwd lid van het zwakke geslacht, mej. J W. Vrouwe, gehuwd met den heer Hocqué. Deze dame was door Lena gevoelig gekrenkt. Werd gerequireerd als voren. Uitspraak 10 boete of 10 dagen. NOG STEEDS IN DIENZELFDEN GEEST. De los-werkman Izak H. te Den Helder had op 16 Juli zijn mond leelijk voorbijge praat en niet alleen mej. Lena Bouthoorn, coch ook den agent Bas van Tol beieedigd door dezen ambtenaar een kwajongen te noe men. Nota bene verscheen van Tol nog wel als vredestichter, doch werd slecht beloond voor zijn edel streven. Eisch 'n dubbele por tie: 25 boete of 25 dagen. Vonnis conform eisch. BEDRIJVIGE HANDEN. De heer Andr. v. H. te Beverwijk, niet ver schenen, zou op Zondag 23 Juli in de dorp straat te Castricum den tuinder J. Zomerdijk, die als beschermer van een gebrekkig meisje optrad, hebben mishandeld door hem in 't felaat te stompen. Zomerdijk, 'n stoere naap, reageerde daarop niet, doch deed aangifte. Verdachte is een slecht nummer, reeds 6 maal veroordeeld. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen. HARDHANDIGE JUTTER. De 27-jarige heer Jacob Kr. te Helder, woonachtig, had op 13 Juli den heer J. Geer vliet tegen de vlakte geslagen, 'n behandeling die dezen metselaar uiteraard niet aange naam en welgevallig was. Het eclatante feit had plaats op het kruispunt Nieuwstraat en Bassingracht tengevolge van een aanrijding tusschen beide heeren, die zich per rijwiel hadden voortbewogen. De fiets én het pak van Geervliet waren beschadigd en hij kreeg nog op zijn kop toe. 't Was te bar en er werd dan ook opgelegd 30 boete of 30 dagen. VERNIELING. De bakker Hendrik L., wonende te Ha ringhuizen gem. Barsingerhorn had zich te verantwoorden ter zake vernieling van twee flasruiten in het perceel bewoond door den 2-jarigen heer Westenberg. De kwestie was als we ons niet vergissen ont staan door een stinkputje en ook was de ge zondheidscommissie erbij te pas gekomen. De bakker was ten slotte in zulk een toe stand van overspanning geraakt, dat hij de ruitjes van buurman W. deed sneu velen. Deze beschouwde de revolutionnaire daad van den bakker niet als een „Godsge schenk'', doch werkte zijn buurman o-p de zondaarsbank. De bakker gaf het feit grif toe, doch be weerde zoodanig door Westenberg te zijn geplaagd, dat hij zijn zelfbeheersching had verloren. Door den heer Westenberg werd schadevergoeding van j 1.69/2. Eisch 15 boete of 15 dagen. Uit spraak conform eisch en toewijzing der civie- le vordering. De bakker boog het hoofd en accepteerde het vonnis. LOSLIPPIGE SCHAGER. Een los-werkman uit Schagen Ger- rit Hendr. M., beleedigde op 21 Juli den secretaris van het Burg. Armbestuur de heer Zondervan door dezen heer eenige zeer on hebbelijke scheldwoorden toe te voegen. Hij wilde den secretaris wijs maken, dat hij slechts 1 had verdiend, terwijl dit bedrag 12 was. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis 5 boete of 5 dagen. STRIJDVAARDIGE DAME Mej. Jannetje M., de echtgenoote van den heer A. de Vries is niet voor de poes als ze in drift geraakt, althans gaf zij daarvan duidelijk blijk door op 30 Juni haar dorps genoot Simon Lont, die haar ontevredenheid had opgewekt en wat onbehouwen om ver schuldigd geld verzocht, een trekpot en nog andere huishoudelijke voorwerpen naar het hoofd te slingeren. Voorts presenteerde zij hem aan het mes te zullen rijgen. Eisch 25 boete of 25 dagen. Uitspraak: 10 boete of 10 dagen. NACHTELIJK DRAMA. De 58-jarige heer Dirk O., woonachtig te Bergen, stond terecht ter zake het feit, dat hij in den nacht van 24 op 25 Juli den 31- jarigen los-werkman A. J. Burgering een tweetal tanden uit den mond had gebeukt, welke beschadiging den getroffene op veel pijn en 8 aan reparatie kwam te staan. De heer O. gaf daarop een toelichting, die vrijwel onverstaanbaar was, zoodat wij onze lezers dit gewichtig relaas moeten onthou den. Het schijnt dat hij door een of andere uitlating van Burgering kwaad was gewor den en gemeend had dat Burgering naar een wapen zocht. Hij had hem toen „uitgeslagen" en goed ook, let maar op de rekening van den tandarts. De schade was niet betaald, doch daar wilde Burgering nu den Politie rechter voor ir. den arm nemen. Eisch 35 boete of 35 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen en toewijzing vergoeding van de uit geslagen tanden. „GOED" VAN DEN TONGRIEM GESNEDEN. De bejaarde mej. Corn. Sm., geboren te Leeuwarden en wonende te Wijdenes had op 29 Juni den getuige N. Schuijt tuinder te Venhuizen onder meer toegevoegd de vrien delijke woorden: gluiper en rooie bandjet! De reden van deze animositeit der oude juf frouw zal wel niemand interesseeren. Eisch 10 boete of 10 dagen. Uitspraak 7 boete of 7 dagen. EEN RODDELAAR. Een 24-jarige landarbeider Nic. de Vr. te Spanbroek presenteerde zich op het verdach tenbankje wegens beleediging van den heer P. Schilder, die hij had toegevoegd de min der vleiende kwalificatie „uitvaagsel" en bo vendien had hij de moeder van dezen heer Schilder, ten aanhoore van andere luister vinken eveneens leelijk geblameerd. Mej. Schilder zelf is zoo doof als een kwartel, doch haar man had allés gehoord en woor delijk overgebriefd. Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen. VROUWENMISHANDELAAR. Op 2 Juli j.1. durfde de arbeider Simon D. het best aan om mej. A. Leijding huis vrouw van den heer Degel ing tegen den schouder en op den grond te stompen naar aanleiding van het feit, dat het hondje van die juffrouw achter de schapen van zijn baas zat. Ook wierp hij de fiets van de dame in de sloot. De verdachte maakte het wat al te gortig met zijn afweermiddelen en werd ver oordeeld tot 15 boete of 15 dagen. MET DE BIJL GEWERKT. De niet-verschenen verdachte Pieter K. te Zijpe, die met een bijl de schutting van den evenmin aanwezige getuige K. Slikker had beschadigd, werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. OPRUIING DOOR VOORZITTER VAN DE O. S. P. De politierechter te Dordrecht heeft den 37-jarigen voorzitter der O. S. P., P. J. S., ter zake van opruiing veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij gisteren in hooger beroep terecht stond voor het Haagsche gerechtshof. Als getuige werd gehoord de inspecteur van politie J. H. Tienstra uit Sliedrecht, die verklaarde, dat verdachte op 3 Maart j.1. in een openbare vergadering belegd door de O. S. P. in het gebouw Thalia tot de aanwezi gen heeft gezegd: Wanneer de generaal zegt schiet, en als de kapitein zegt schiet, dan hebt gij (de arbeiders) er voor te zor gen, dat gij de wapens niet richt op de eigen kameraden, maar tegen de generaals en de ministers. Verdachte bekende deze woorden aldus te hebben gesproken. De advocaat-generaal achttf het vonnis en de strafmaat juist en vroeg bevestiging daarvan. DE OVERVAL TE MIJDRECHT. In den nacht van 12 op 12 Maart schrok een alleenwonende caféhoudster te Mijdrecht plotseling wakker door een ongewoon ge rucht. Toen ze opkeek zag ze twee mannen voor haar bed staan: de een belette haar te schreeuwen, door haar mond dicht te druk ken, terwijl de ander onder de vreeselijkste bereigingen de vrouw noodzaakte hem mee te deelen, waar haar geld was geborgen. De onverlaten gingen heen met 37 en een paar sieraden. De vrouw had echter in een der mannen een inwoner van Mijdrecht her kend: deze en zijn vermoedelijke metgezel werden gearresteerd en door de rechtbank te Utrecht op 25 juni 1933 veroordeeld ieder tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. De inwoner van Mijdrecht, de koopman J. B. K. had terstond een volledige bekente nis afgelegd, de tweede verdachte, de varens gezel J. B. K. daarentegen hield vol niets van de zaak af te weten. Deze houding hielden de verdachten ook voor het gerechtshof vol: de varensgezel was in hooger beroep gekomen, omdat hij on schuldig was, ae koopman, omdat hij de straf te hoog vond. Na getuigenverhoor eischte de procureur- generaal tegen den varensgezel, die bij zijn ontkenning volhardde, vier jaar gevangenis straf, tegen den koopman drie jaar gevange nisstraf. DIEFSTAL BIJ ZIJN A.S. SCHOONOUDERS. De rechtbank te Winschoten heeft den ge detineerden 19-jarigen kappersbediende G. H. te Sappemeer terzake van diefstal (verd. had op'2 Juli j.1. van zijn a.s. schoonouders een bedrag van 21 gulden weggenomen) veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch luidde drie jaar gevangenisstra!. DIEFSTAL TIJDENS VOETBAL WEDSTRIJD. Het O. M. bij de rechtbank te Winschoten heeft tegen den 19-jarigen timmermans knecht K. M. K., die terecht stond terzake dat hij tijdens op 14 Mei te Heiligerlee ge speelde voetbalseriewedstrijden uit een kleed kamer drie portemonnaie's inhoudend een ge zamenlijk bedrag van ongeveer 5 gulden had weggenomen, een gevangenisstraf van 6 maanden geëischt MET EEN MES GESTOKEN. Na de bruiloft van hun zoon en dochter begaven op 3 Aug. j.1. v. B. en v. d. D., de laatste verblijf houdende in een volksloge ment te Dordrecht, zich naar een kroegje in de Torenstraat aldaar, waar zij o.m. aan troffen A. W., eveneens een klant van het volkslogement. Over een kleinigheid ont stonden woorden en nadat het zeie naar buiten was gegaan, bracht A.W cue sedert dien tijd in voorloopige hechtenis zi., aan v. d. D. een steek in de linkerborst.tot Beschuldigd van poging tot doodslag, subs. het toebrengen van zwaar lichameli] letsel, heeft A. W. voor de rechtbank te Dordrecht terecht gestaan. Er werden eenige getuigen gehoord, die in het kroegje waren tegenwoordig geweest en ook op straat het toebrengen van den steen of stomp hadden gezien. Het openbaar ministerie merkte nog op, dat de 30-jarige verdachte ontelbare vonnis sen achter den rug heeft en vroeg veroordee ling tot een gevangenisstraf van 2 jaar. (Van onzen eigen correspondent). Berlijn, 18 October. Het begint er naar uit te zien, alsof we bij dit monsterproces oud en grijs zullen wor den. We voelen ons langzamerhand reeds als een groote familie. Rechters, verdedigers, beklaagden, hoofdgetuigen, deurwaarders, gerechtsdienaars, journalisten, regeeringsver- tegenwoordigers. Slechts de bezoekers der kleine, zeer kleine publieke tribune zijn eiken dag nieuw. Ze hooren niet bij ons. Ze wek ken bijna ons medelijden op, omdat ze zoo vreemd doen. Gisteren was 't in onze gerou tineerde oogen al beel grappig. Op de bank der verdedigers zit n.1. ook een advocaat, die bij het Rijksgerechtshof geaccrediteerd is en daarom het recht heeft eer roode toga met roode baret te dragen, bijna dezelfde als die der zeer hooge recchters van dit proces, doch niet zóó mooi, bijvoorbeeld zonder den breeden fluweel en kraag. Toen deze advo caat, die aan den beklaagde v. d. Lubbe toe gevoegd 's, gisterochtend statig naar binnen schreed, was h*t goedige publiek van de openbare tribune van xneening, dat het hier om het gerechtshof zelf ging en stond als één man opDe ontzetting er daarna Je vroolij'kheid onder ons geroutineerden was van historische afmetingen. En zelfs de hooge heer verdediger moest glimlachen. Neen, zooiets zou der groote proces-familie niet kunnen gebeuren! Wij zijn op de hoogte. Wij merken zelfs, en wel collectief, als een der an dere advocaten, aan de drie Bulgaren toege voegd, iets onhandigs zegt, of toont wat nog al eens voorkomt dat hij een deel van de ondervragingen en getuigenverklaringen niet begrepen of uiet goed gevolgd heeft. Dan hebben wij, als familie, de gewoonte, een soort afkeurend, zelfs hoonend gemompel te laten hooren, ofschoon toch een advocaat zelf tot onze familie behoort. Die weet dan echter ook, dat het niet zoo erg gemeend is. Onze goede papa is president Bünger. Hij pleegt ons 's ochtends bij de opening van de zitting steeds op uiterst gemoedelijken toon een meer of minder huishoudelijk be doelde mededeeling te doen. In den beginne was dat nog een plechtige handeling. Sinds dien echter kent hij velen van ons, heeft ook al het noodige met ons samen doorgemaakt en heeft een beetje liefde voor ons arme jour nalisten, die hier zooveel tijd nutteloos moeten doorbrengen, in zich voelen opko men. Dat is duidelijk in zijn toch al zoo vrien delijke stem te hooren. Hij zorgt voor korte pauzes, die ons gelegenheid moeten geven, met onze binnen- of buitenlandsehe redac ties te telefoneeren. Io den beginne werd van deze gelegenheid een bijna overdreven ge bruik gemaakt. We telefoneerden toen zelfs vier of nog meermalen per dag. Men had ons verteld, dat het vriendelijke publiek thuis „letterlijk elk woord verslindt, wat over dit proces geschreven wordt". Dat had ons, op recht zij het hief toegegeven, een beetje ner veus gemaakt. En de een joeg, gelijk dat zoo gebruikelijk is, den ander „op stang". Met het tragische gevolg, dat we dagelijks ko lommen seinden en telefoneerdenen de Hooge Senaat een beetje zenuwachtig werd van het eindeloos gedraaf van journalisten zaal-in, zaal-uit. Dat is nu langzamerhand een beetje an ders geworden. En onze papa is er een beetje treurig om. Men kan dat duidelijk merken. Ftij ziet niet meer 135 hoofden en gestalten van dagbladschrijvers voor zich. Soms zijn het er hoogstens 30. En dan ziet hun groote „perstribune" er lichtgroen uit, vanwege de groote met groen laken bespannen tafels, waaraan we zitten te werken. Ja, men kan niet anders verwachten, de journalisten hebben een beetje genoeg van dit weken lang hetzelfde hooren. Dit proces is waarlijk te arm aan sensaties. Het politieke tintje, dat de dingen in den beginne zoo hevig-interressant maakte, slijt af. De hooge heeren senatoren zijn onvervalschte juristen Slechts „het geval" interesseert. Hoe is deze brand ontstaan, wie heeft iets gezien en ge hoord? Waar en wanneer? Spitsvondigheden zonder tal. Deskundigen in massa. Deskun digen op brandblusthgebied, op medisch ge bied (helaas slechts één, ofschoon juist hier, met het oog op v. d. Lubbe's gezondhieds- toestand, wat meer belangstelling raadzaam lijkt), op poljtie-, post- en timmermansgebied. Alles willen'deze juristen begrijpen, geen nog zoo futiele kleinigheid wordt verzuimd. Dat bewijst der wereld, dat hier werkelijk recht gesproken wordt, en dat het proces- v. d. Lubbe om den drommel geen „farce" mag genoemd worden. Maar interessanter wordt het geval daar door niet. En niemand is daarover treuriger dan dat deel der proces-familie, dat aan de perstafels zit. De papa van het proces kan ons niet meer troosten. Hetzij dan, dat hij maatregelen neemt, waardoor ons deel der familie, dat wil zeggen de middenmoot van deze groote zaal, onmiddellijk getroffen wordt. Dat was dezer dagen tweemaal het geval. De laatste maal heaenochtend. Toen ging het nl. om onzen goeden ouden consul-generaal uit Leipzig, den Nederlander F. M. Knobel, vroeger als gezant en Kamerlid overbekend. Die was al tijdens de eerste procesdagen in Leipzig in ons midden verschenen en wel als officieel waarnemer van de Nederlandsche regeering. Sindsdien behoorde hij tot „de familie". Hoe verheugde hij zich over de ver huizing van het proces naar Eerlijn, dat hij, de graag genietende jonggezel, jaren lang niet meer meegemaak' had. Gisteravond, tijdens de avondvoorstelling in een bioscoop in Berlijn, is hij plotseling gestorven. Onze proces-papa heeft vanochtend .den goeden ouden consul-generaal herdacht, met vriende lijke woorden. Dan zijn ons nog vier leden ontvallen Maar op minder plechtige wijze. Ze zijn eerst van de perstribune naar de publieke tribune overgebracht; en dat voelden wij allen, en die vier zeker in de eerste plaats, als een gewel dige degradatie. Den dag daarop echter wer den ze gearresteerd, heusch en werkelijk ge arresteerd, en naar een huis van bewaring overgebracht. Vandaag zijn ze al over de Duitsche grens. Het waren twee Bulgaren, een Amerikaan en ee* Franschman. Buiten landsehe advocaten, die ook zoo'n beetje den journalist speelden, die reeds in Londen het „voor-proces" over deze brandstichting in den rijksdag bijgewoond hadden, en die eigenlijk als een soort dwarskijkers in diensr van het internationale marxisme te beschou wen waren Ze hadden het hier wat al te bont gemaakt. Wij van de familie, die deze heeren een beetje als indringers beschouwden, had den allang gemerkt, dat zij teekens gaven naar de bank der beklaagden en dat vooral de Bulgaarsche advocaten voortdurend poog den, met den beruehten beklaagde Dimitroff verbinding te krijgen. Ten slotte hadden de vier heeren aan het gerechtshof een zeer bru taal telegram gezonden, en in de proces pauzes getracht, ons buiten'andsche journa listen tegen de Duitsche justitie op te stoken Dat was natuurlijk te bar. Neen, deze vier behoorden eigenliik niet tot onze familie, als de oude heer Knobel. En over hun verdwijnen zijn we alleen maar ten beetje treurig, omdat ze tenminste voor afwisseling zorgden. Nu is ons eigenlijk nog slechts de beklaagde Dimi troff overgebleven. Maar zelfs die is een beetje getemd, nadat de president, onze papa, boos op hem geworden was en hem viif dagen lang van de zittingen uitgesloten had. We verdrinken nu in kleinigheden, in dui zend details. Het proces- v. d. Lubbe verliest steeds meer zijn hoog-politiek karakter en wordt tot zuiver brandstichtingsproces. En juist deze brand op-zichzelf is voor ons zoo be- trekkelijk-onbelangrijk. V. d. Lubbe bekende immers van het eerste oogenblik af' En tot nu toe wijst niets er op, dat hij geholpen is noch door zijn eventueele politieke vrienden noch door zijn tegenstanders. Het proces wordt vervelend. Dat is tenminste de indruk van ons, familieleden. We snakken naar nieuwe momenten, naar een onbetrouwbaren getuige, naar een plotselinge wijziging van zaken. naar. ja naar een verandering in de houding var v. d. Lubbe. Die is zoo goed als kindsch geworden! Men moet hem elke vijf minuten zijn neus snuiten, en dat is eigenlijk een beetje on- aesthetische geschiedenis. Hiervoor heeft al- leen nog maar de publieke tribune belangstel, ling. Wij van de familie kijken er niet meer naar. Wij wachten. Maar er komt niets. Er komt vooral niets over eenige verbinding van den brandstichter met groote partijen, noch met nieuwe Duitsche ministers, noch met binnen- of buitenlandsehe communisten, ze ker niet met de Duitsche Communistische Partij En dat resultaat, dat wgatieve, hebben we dan toch maar aan deze minitieus-speu- rende rechters te danken. Daarom mogen wij, van de familie, eigenlijk niet eens ondank baar zijn. Maar we zijn nu eenmaal speurders naar nieuws. NOORDSCHARWOUDE. Tuinbouwvereeniging „Ttiinböaw- belang". De tuinbouwvereeniging Tuinbouwbo- lang vergaderde Dinsdagavond bij den heer J. de Bakker, alhier. De voorzitter, de heer G. Barten, opende met een woord van welkom, er op wijzende, dat er steeds op verbetering van den toestand! wordt gehoopt, wat hrlaas niet het geval is. De heer J. Ootjers deelde mede, dat men; in den Vierbond tot het instellen van een^ aanvoerregeling is gekomen en lichtte de re*' geling toe. Verder bracht spreker verslag uit van de op den „Vierbond" gehouden besprekingen, waarvoor wij naar de verschillende ver slagen van „De Vierbond" en „De Koop. handel" verwijzen. Tenslotte hoopte spr., dat er van ae tuinders meer „veilingsmen- schen" worden gemaakt. Men moet niet om een hoek of aan den kant staan, de kooplui op te wachten, of er nog iets noodig is. De kooplieden moeten op de veiling kunr.en koo pen. De heer T. Kostelijk wilde de bouwers, die beroeps-uit-de-hand-verkoopers zijn, daar van uitsluiten als» er voortdurend gebruik van de bonnen wordt gemaakt. De heer P. Swager Kz. vond de heffing veel te kort om resultaat te hebben dat de bonnenverkoop wordt verminderd. De heer J. Kliffen was van meen ing, dat de kooplui voor geringe onkosten in de ge legenheid moeten worden gesteld. De heer G. Bakker Cz. zeide, dat men pa raat moest blijven om den handel in de goe deren mogelijk te maken. In het buitenland doet men ook z'n uiterste best nu goede kwaliteit te leveren. De heer J. Ootjers was het hiermee eens. Er zijn nog wel knoeiers onder de leden. Goede kool moet er worden aangevoerd. Daarmee moet reclame worden gemaakt. Het bestuur stelde voor een andere con tributieregeling in te stellen. In verband met de poterbewaarplaats zal het noodig zijn. de contributie te verhoogen. Er zal minstens 1450 noodig zijn voor rente en aflossing voor het volgend jaar. De prijs is op 0.12 H per bak gesteld, wat niet de sympathie van het bestuur heeft. Daardoor komt de bewaar plaats niet urt. Dat is niet juist. De begroo ting voor de ingekomen bakker is f 650 De contributie moet worden verhoogd tot f 1 50 per jaar. Verder stelde men voor 2 cent per snees extra te heffen. 15000 snees 2 cent is pl.m. 300. Van de gecontracteerde kool wilde het be stuur 0.5C per wagen heffen. Dit wordt op 100 wagons geraamd. Dan is men tot 1420, waardoor er noog 30 ongedekt is. De heer K. van Dijk vond het een mooie regeling maar spr.'s bezwaar was, dat de leden te weinig bakken in de bewaarplaats brengen. De menschen, die wel hun poters inbrengen, beialen zoo dubbel. Spr. zou wil* len dat het totale tekort werd geheven met de omslag. De bakken wilde spr. laten in brengen voor 5 cent. De secretaris voelde daar niet voor. Het eens genomen besluit moet worden gehand haafd. Verscheidene leden gevoelden er voor, dat de n iet-in brengers moeten worden getroffen. De secretaris meende dat het getal van 5000 bakken nog kan woiden overtroffen. De heer K. v. Nienes verzekerde, dat men, als men de bakken inbrengt, ook naloop heelt. Wat is in deze tijd de waarde van het inbrengen? vroeg spr. zich af. De heer J. Kaan zag er in, dat de eerste tien jaar te weinig wordt ingebracht. Spr. noemde het voorstel een lapmiddel. Er moet worden geheven wat noodig is. P® voorzitter was het hier niet mee eens tik jaar moeten de kosten worden gedekt. De heer Kaan vond elk jaar contributie- i/'k k°k'e deinde zachtjes op en neer en ze werden er a lebei een beetje... wagenziek van. Zeeziek konden ze niet Zeggen, eerder moest het.,, luchtziek heeten. Want wat ze ont e t hadden was niets meer ot minder dan dat ze in dat aar 'ge amertje met die lekkere bedjes... gewoonweg door ShnmC V °^en' °°k- Éaan naar de maan, zuchtte een keertje heel voorzichtig WaDt toen Simmy D0& gluurde, zag hij, dat ze alwierhT If* tUSSCheD de zeilen door* grepen, dat zij door dat vreemde f geSte*en- Ze b** den.,., hoe moest dat afloopen? v°°rigetrokken wet-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6