tBiwwiland SW/A DF AVONTUREN VAN WO-W/TNG EN SIMMY van KRUSCHEN. f, hebben wel degelijk behoefte aan kali daar er door de hoo'winning steeds groote hoeveel heden aan den bodem worden onttrokken. Aanvullen is dus noodig om niet een ver keerde verhouding te krijgen van de voe dingsstoffen in den bodem. Nadat de heer Balk z'n rede had geëindigd was er gelegen heid tot het stellen van vragen. De boerderij, bewoond door den heer DIRKSHORN. BERGEN. Na beëindiging zijner lezing viel den heer Pieters een dankbaar applaus ten deel. EGMONDBÏNNEN. NOORDSCH A RWOUDE. TEXEL. HEILOO. EGMOND AAN ZEE. Bos, burgemeester van Egmondbirmen, sprak een openingswoord, waarin hulde gebracht werd aan den voorzitter, die met den heer Drufve tot de medeoprichters behoorde, en die reeds 33 jaar de leiding had als een emi nent voorzitter. Ook werden de beste wen- schen uiteesnroken voor den heer De Waard, terwijl ten slotte Gods zegen werd toege- wenscht aan het vaderland ter verlossing uit den tegenwoordigen crisis en groei en bloei van het corps. BEVERWIJK. GRATIS PROEF-AAMBOD WARMENHUIZEN. DE STREEK. BOVENKA RSPEL. De heer J. Mijts merkte op. dat met het aangewende krachtvoer op de boerderij er ook weer kali naar het land teruggaat m de mest en gier. De heer Balk onderschreef dit. maar acht he' nie* voldoende. De heer Baken vroeg of het op grasland niet goedkooper is om kainiet te strooien in- plaats van patentkali. Spr. zeide. dat het op kleigrond beter is patentkali te gebruiken, daar zouten a;s kainiet de structuur ten rta- deele beïnvloeden. De heer Mijts verklaart a'snog heele gunstige resultaten bereikt te hebben met stofkainiet tegen onkruid in uien De heer Band noemde eenige voorbeelden van kaligebrek op de aardappelvelden, die hij dezen zomer te zien kreeg. Met een opwekking kali te gebruiken, dat de kwaliteit en kwantiteit verhoogd, besloot spr. zijn aangename en onderhoudende rede, we'ke een aandachtig gehoor had. Daarna werden de films vertoond. De eerste was een wetenschappelijke film en gaf ons de kaliwinning en fabricatie te zien. De mijnen en alles wat daar onder en boven de grond mee in verband staat werd ons ver toond en het was zeker wettig en leerzaam dit op het doek te aanschouwen. Hierna werden nog twee komische films vertoond, een paar aardige teekenfilms, die natuurlijk de rol van de kali en het groei proces een eerste plaats gaven. Aan het einde waren zexer allen voldaan over hetgeen de Ksli-Mij. heeft geboden op dezen avond. De heer Band sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan den spreker en aan de aanwezigen voor hun aandacht. In de laatste 2 maanden zijn alhier ter ;emeentehuize 96 gevallen van mond- en lauwzeer aangegeven. OUDE N1EDORP. Gisteren werd in de zaal van den heer f-'eijs alhier overgegaan tot openbare aanbe steding van den bouw eener boerderij annex woonhuis te Oude Niedorp in de plaats ko mende van de onlangs alhier verbrande boer derij, eigen aan den heer G. Liefhebber te Alkmaar. Ingeschreven werd voor timmer- en met selwerk door: J. ten Das te Bergen voor 16199; G. van der Stein te Bergen voor 15850; Jb. de Graaf te Moerbeek voor f 15800; P. Buis te Oudorp voor 15740; Gebr. Veter te Scba- gerbrug voor f 15700.50; Blauwboer en v. d. Hoven te Schagen voor 15500; P. Wardenaar en Stipriaan te Haringhuizen voor f 15199; J. Faus te Nieuwe Niedorp voor 14993; N Hoogzaad te Oudorp voor 14949; H. Metselaar te Oudkarspel voor [f 14888; J. Vroegop te Broek op Langendijk voor 14625; P. Dekker te Harenkarspet voor 14569; F. Leek te Oude Niedorp voor \f 13820; Firma Koorn en de Jong voor 'f 13748; J. de Lange en J. Ursem te Opmeer voor f 13.600; P. de Geus te Sint Maarten voor 13470; C. Botman te Alkmaar voor 13545; H. Hofland te Winkel voor 13465; A. Kalf te Heerhugowaard voor \f 12876. Voor schilderwerk werd ingeschreven door: J. Pool te Kolhorn voor f 1519; F. Reen te Twisk voor 1148; G. Rezelman te N.- Niedorp voor f 1145; W. Langedijk te Oude Niedorp voor 999; A. Braaf te Wieringer- waard voor f 935; G. Hoebe te Dirkshorn voor 778; Galis, Speets, Glas te Gouw voor 943; P. Kamp te Heerhugowaard voor 662. De gunning werd aangehouden. T ZAND. Het aanleggen van centrale verwarming fn de R.K. kerk en pastorie alhier is opge dragen aan de firma Offringa en Hart te Hoorn. SCHAOERBRUO. IJ. Zander alhier, en eigendom van de firma van Leeuwen, bloembollenkweekers te Sas- senheim, is onderhands verkocht aan den heer S. Eriks te Koegras. In het bestuur van den Ringpoider zijn herbenoemd tot molenmeester de heer D. A. Blom te St. Maarten en tot hoofdingeland de heer J. Brommer ]g.. te Dirkshorn. De algemeene vergadering van de R.K. Kiesvereeniging „Dr. Schaepman", Woens dagavond in St. Jan gehouden, werd door een 40-tal leden bezocht. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer C. de Wit, alle aanwezigen welkom Spreker deelde mede, dat in de plaats van den heer D. Kerkhoven, die de gemeente verlaten heeft en in wien de kiesvereeniging een trouw en ijverig bestuurslid heeft ver loren, is gekomen de heer N Feld. Door secretaris en penningmeester werden de jaarverslagen uitgebracht. Hieraan ont- leenen wij, dat het aantal leden der kiesver eeniging ruim 600 bedraagt. De contributie bleek trouw betaald te zijn. Tot leden der commissie, belast met het nazien der reke ning van het loopende jaar, werden benoemd de heeren Roobeek en Blommestein. Voorts werd door den secretaris verslag uitgebracht van de op 16 dezer gehouden Rijkskieskringvergadering. Punt 8 der agenda: „Moeten we üd zijn van een plaatselijke R.K. Kiesvereeniging en waarom? werd op zeer bevattelijke wijze toe gelicht door den heer G. Pieters. De verschillende politieke partijen en stel sels liet spreker de revue passeeren. Uitvoe rig stond spreker stil bij het fascisme en het nationaal-socialisme, welke stelsels evenmin voor den katholiek aanvaardbaar zijn. Spre ker zette uiteen, dat het plicht is van ieder katholiek om lid der R.K. Kiesvereeniging te zijn. Nadat goedgevonden was het aanwijzen van afgevaardigden naar de Staten en Rijks- kieskringvergaderingen aan het bestuur over te laten en na een dankwoord van den voorzitter en gehouden rondvraag, welke niets opleverde, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Maandagavond hield Eensgezindheid" haar jaarvergadering. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. Baltus. De kas sloot met een klein batig saldo, maar heeft desondanks dringend versterking noodig waarbij vooral gerekend wordt op de bijdragen van donateurs en op een te houden verloting De vereeniging telt thans 33 werkende leden. Met een nieuwen cursus voor adspirant- leden zal spoedig een begin worden gemaakt. Het eerste winterconcert werd bepaald op 26 November as. Het aantal werkloozen. dat zelfs gedu rende den zomer zelden Leneden 20 daalde, stijgt voortdurend. Dagelijks melden zich thans op het raad huis 28 werkloozen, terwijl dan nog 14 werken bij de gravingen aan de Slotgracht. Nagenoeg alle veehouders hebben te lijden van moid- en klauwzeer onder hun vee. 60 gevallen werden aangegeven. Echter schijnt de ziekte niet van ernstigen aard, een 5-tal gevallen werden inmiddels afgemeld. De cursus voor de leerplichtige jeugd is begonnen met 11 leerlingen, waarvan 4 jon gens en 7 meisies. EERE WIEN EERE TOEKOMT. Men schrijft ons uit Winkel: In een bericht, dat dezer <fagen in de bladen verscheen over een aanrijding in de Beemster, waarbij iemand ernstig werd ge wond en de autorijder met gedoofde lichten was doorgereden, staat, dat de dader door de politie te Beemster is aangehouden, en het een inwoner is van Lutjewinkel. Geheel juist is dit niet voor zoover het de aanhouding betreft. Niet de politie te Beem ster, doch de dienaar van politie te Winkel, H. Velthuijs, heeft de dader aangehouden en voorgeleid. BÏNNENWITZEND. De gehouden verkiezing van een Hoofdinge land voor „Drechterland" had tot uitslag, dat werd herbenoemd de heer J. Groot. In de vergadering van de Coöp. Zuivelfa briek „Eureka" werd wegens overlijden van den directeur, den heer P de Boer, besloten, dat de heer T. v. d. Meer voorloopig het directeur schap zal waarnemen. Echter werd besloten tot benoeming van een technisch onderlegd di recteur, waarvoor een oproeping zal worden ge plaatst. WERVERSHOOF. Alhier zal een tweejarige tuinbouwcursus worden georganiseerd, waarvoor zich 18 deelne mers hebben aangemeld. Op het eiland Texel zijn een tweetal geval len van mond- en klauwzeer geconstateerd. On danks een stTeng invoerverbod is 't helaas niet gelukt deze gevreesde veeziekte buiten onze gemeente te houden. De volgende week zal op verschillende dorpen van Texel de zendingsfilm „Het zen dingswerk op Sumatra" worden afgedraaid. Men schrijft ons: Het Sint Nicolaasfeest is weer aanstaan de. De feestcommissie heeft hare werkzaam heden weder hervat. Evenals vorige jaren, zal ook dit jaar we derom een beroep worden gedaan op de mild dadigheid van de ingezetenen van de ge meente. Al zijn voor velen (voor lang niet al len) de tijden slecht, toch zal men graag in de beurs tasten, waar het geldt den kinderen een prettigen dag te bezorgen. Laat de kin deren zoo weinig mogelijk lijden van den crisistijd voor velen een modeziekte wie weet welke lasten zij op ouderen leeftijd nog te dragen zullen krijgen. Daarom, mede burgers, weest voor de kinderen niet karig, tast diep in de beurs, beschouw de commis sieleden niet anders, dan als kindervrienden en treedt hen vriendelijk tegemoet. Na een kort doch smartvol lijden over leed in den ouderdom van 63 jaar de heer Jb. Sengers. De overledene was kassier bij de Coöp. Boerenleenbank. De secretaris-pen ningmeester van de polders Vennewater en Baafjespolder, lid van het Burg. Armbestuur, voorzitter der land- en tuinbouwbond, secr.- penningmeester der Statenkieskring „Zaan dam", secretaris der veilingsver. St. Wille- brordus en bestuurslid van de r.k. kiesver eeniging, terwijl hij in meer vereenigingen de vraagbaak was en men op zijn welover wogen adviezen prijs stelde. Zeer velen zullen den eenvoudigen sympathieken man missen Zijn heengaan is voor de gemeente een groot verlies. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der vereeniging „Corps Scherpschutters in ae hgmonden" was de zaal in hotel Welgele gen feeste.ijk versierd. In den namiddag werd door velen gebruik gemaakt van de gelegen heid om gelukwenschen aan te bieden, ter wijl er des avonds een bijeenkomst gehouden werd van leden en genoodigden, onder lei ding van den heer Moed, mede in verband met de plannen van een huldiging van den voorzitter, den heer G. Snoeks. Deze werd door een commissie, bestaande uit de heeren Ten Bruggencate en De Goede, met zijn echtgenoote binnengeleid, in gezel schap van den heer A. de Waard en diens echtgenoote. Want ook de heer de Waard ju bileerde: hij was 25 jaar lid van het corps. De beschermheer van het corps, de heer De heer de Waard sprak vervolgens den voorzitter toe in een warme rede, waarin spr. op velerlei wijze naar voren deed komen, wat de heer Snoeks voor het corps in den loop der jaren beteekend had. In opdracht van de leden en verdere belangstellenden schonk spr. ook uit dankbaarheid voor de gastvrijheid en offervaardigheid van mevr. Snoeks, aan het echtpaar een tweetal era peauds. Tevens bood hij namens de fabriek Eik en Linden te Alkmaar een klokje aan. Hartelijk en langdurig applaus onderbrak herhaaldelijk de toespraken. De heer Spoeks verklaarde diep getroffen te zijn door deze stoffelijke blijken van er kentelijkheid, blijken, zooals hij die nooit had verwacht. Hij hoopte nog vele jaren er gebruik van te kunnen maken en paarde aan den dank, ook namens zijn echtgenoote, de toezegging, dat hij zoolang hij daartoe in staat zou zijn, de vereeniging zou trachten te brengen, waar zij behoort, en leiding te geven in de goede richting. Doch ook hem was een opdracht gegeven, waaraan hij gaarne voldeed. Spr. bracht in herinnering, hetgeen de heer de Waard in zijn 25-jarig lidmaatschap voor het corps had beteekend en met den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren een voorbeeld voor de jonge leden zou mogen blijven, bood spr. dezen namens de leden een mooie rooktafel aan. Hartelijk applaus bewees, dat het geschenk van harte gegund was. De heer de Waard dankte, waarna de heer Bos den voorzitter nog overhandigde een al bum, vervaardigd door den heer de Goede, met de namen der schenkers van het cadeau. Vervolgens werden aan de aan de be stuurstafel gezeten dames door den jonge heer Ten Bruggencate bloemstukken over handigd, met voor elk afzonderlijk een korte toepasselijke toespraak. De prijzen der in den loop van 1932— geschoten moesten zijn door den her Th. Druive als eerste behaald werd met 79 rozen, terwijl de tweede prijs kon worden toegekend aan den heer H. de Goede met 75 rozen. Op de personeele baan werd de rozenprijs behaald door den heer KI. Ruiter. In de af- deeling verplichte baan, maximum 900 pun ten, waren de prijzen als volgt: 1. C. Stam (700), 2. W. de Boer (662), 3. C. Wijker (667), 4 P. Brouwers (632) en 5. G. Snoeks (629). Tijdens de nu volgende verloting van aan gekochte en geschonken prijzen werd gele genheid gegeven om iets te offeren ten bate van het nationaal crisiscomité. Ten slotte hield de voorzitter een feest rede, waarin de vele lotgevallen van het corps van de oprichting af werden gememo reerd en waarin vele hoogtepunten van ver- eenigingsleven naar voren gebracht werden Tevens werd dank gebracht aan allen, die het hunne hadden bijgedragen tot den bloei van het corps, inzonderheid aan de heeren C. Wijker (en diens echtgenoote niet te ver geten) en den heer C. H. Druiven, alsmede aan den beschermheer, den heer Bos. Met een hulde aan de koningin, het zingen van het Wilhelmus en de beste wenschen voor den bloei van het corps scherpschutters in de Egmonden werd deze rede, en hiermede het officieele gedeelte van het programma besloten. Hierna bleef men nog langen tijd zeer ge zellig bijeen. In den Wijkermeerpolder brandde Dinsdag middag ten nadeele van den heer N. v. Vliet aldaar een oogstmijt af. Twee spuiten uit Assendelft rukten uit om den brand voor verderen voortgang te beteuge len, waarvan er een met het oog op het stille weer, waardoor het gevaar voor verdere uit breiding zeer gering was, spoedig terugkeerde. De oorzaak is onbekend. CASTRICUM. Woensdagmiddag, tijdens de harddraverij, werd bij de politie aangifte gedaan dat een on bekende gelegenheid had gegeven voor hazard spel en wel doormiddel van de beruchte drie notendopjes. Een tweetal personen zou daar door een bedrag van 10 hebben verloren. Bij onderzoek werd een bekende uit Amsterdam aangetroffen, die bij fouilleering bij zich had de drie notendopjes en een knikker en bekende aan de opgegeven getuigen gelegenheid gege ven te hebben voor dit beruchte hazardspel. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en heden- Indien U Kruschen nog steeds niet gepro beerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten. Zij hebben thans voor een beperkten tijd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrijgbaar gesteld, waar door het U gemakkelijk wordt gemaakt de werking van Kruschen zelf eens te ondervin den. Vraag dus uw apotheker of drogist naar het reuzen" pak k 1.60, voordat deze alle zijn uitverkocht. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen k 1.60 en nog een aparten proef- flacon, welke voldoende is voor ongeveer een week. Open eerst den proefflacon, probeer dezen en wanneer U daarna niet volkomen overtuigd bent, dat Kruschen alles doet wat er van beweerd wordt, is de gewone flacon nog ongeschonden. Breng dezen terug. Uw apothe ker of drogist is gemachtigd U uw heele uit gave k 1.60 onmiddellijk en zonder omwegen terug te betalen. U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat het U iets kostte. Kan het gemak kelijker? Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij Amsterdam voorkomt. morgen op last van den officier van justitie overgebracht naar het huis van bewaring. De aangehoudene wordt bovendien voor de zelfde feiten gezocht door de politie te Amster dam. Jlet is een zekere Hendrik M., afkomstig uit Amsterdam. In het café van den heer G. J Mosk was dezer dagen een jaarvergadering belegd van de ijsclub De voorzitter, de heer H. G. Rijs, open de met een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Hij deed mededeeling, dat thans de vereeniging 300 leden telt. Er is ook actie gevoerd in Harenkar spel om daar leden te werven. Door het bestuur was een adres gericht aan den raad der gemeente. Het gemeentebe stuur heeft zijn medewerking verleend door een stuk weiland in huur te geven. De huurprijs is zeer billijk Van den huidigen huurder heeft het IJsclub- bestuur eveneens medewerking onder vonden. Voor hem was het onaange naam, dat de huurovereenkomst verbro ken werd. Het bestuur van de ijsclub is er tevens in geslaagd de werkzaamheden tot het inrichten van de ijsbaan als werkverschaffing-object te beschouwen, zoodat het gemeentebestuur voor die werkzaamheden werkloozen ter beschik king stelt. De voorzitter bracht voor de verleen de medewerking zoowel van de zijde van het gemeentebestuur als die van den tegenwoordigen huurder dank. De baan zal zoo spoedig mogelijk in orde worden gebracht. Plan bestaat reeds om een wedstrijd te organis -ren voor dames in het schoonrijden. Bespreking financieele aange legenheden. De voorzitter zeide, dat wanneer de ijsbaan zoo ingericht wordt als het be stuur van plan is 1500 noodig zal zijn. Om officieele wedstrijden op de baan te houden, is het noodig dat men zich hcudt aan de voorgeschreven regels van de Kon. Ned. SchaaNcnrYdersbond. Het ligt in het voornemen van het be stuur om zich aan te sluiten bij dien bond. Een groote vraag is het echter hoe men aan het geld moet komen. De heer K. Mink gaf in overweging een loterij te houden. De heer K. Molenaar was van meening dat de moeilijkheden groot zullen zijn om een oprichtingskapitaal bijeen te brengen. Spreker vond het beter deze zaak maar aan het bestuur over te laten. Aldus besloten. De voorzitter deed mededeeling dat een begrooting is opgemaakt van de ba ten en lasten van de ijsbaan. Het plan bestaat de baan 's avonds te verlichten, hetgeen de aantrekkelijkheid zal verhoogen. Voorstel uitbreiding van het bestuur met twee peisonen en benoeming van zes commissarissen. Besloten werd voor loopig 4 commissarissen te benoemen en twee commissarissen te laten benoemen door Harenkarspel. Benoemd zijn tot bestuursleden de heeren K Motenaar en van Oeveren en tot commissarissen de heeren G. Sevenhuijzen, Jn. Westra L Kal verdijk en A. Hopman. Het bestuur heeft bepaald, dat tot 1 November a.s. nog gelegenheid bestaat zich bij den heer van Oeveren op te geven als lid van de ijsclub. Na dien datum bestaat er voor dit seizoen geeD gelegenheid zich als lid aan te melden Financieel verslag. Dit werd uitge bracht door den heer Jn. Gutker. In ver. band met de uitbreiding van de admi- nistratieve werkzaamheden heeft <j« heer Gutker bedankt als penningmeeg. ter. Als administrateur is benoemd de heer van Oeveren. Nadat door eenige aanwezigen eenige vragen werden gesteld en door den voor zitter waren beantwoord, sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering met dank voor de aangename besprekingen. WINKEL. Het geven van onderwijs aan den cursus voor schoolvrije jeugd is opgedragen aan den heer M. J. Wolthuis, onderwijzer aan de o.l. school te Winkel. ZUID- EN NOORDSCHERMER Nadere aangiften mond- en klauwzeer zijn gedaan door de navolgende veehouders: A. Over, D. de Boer, G. Wiedijk Pzn O. van Tiel, Jb. Vlaanderen, F. Wiedijk Jbzn, C. Schipper te Graft, D. Koning (doró), J, Kuyn Sr., Jb. Govers te Alkmaar, W. Scher- merhorn Wzn., H. Baas, H Honigh, S. Kaaij, H. H van Truijen, S. Kriek, P. Broetjes Jr., C. P. var Wees te Stompeto- ren, P. M. Buermann, Gebrs. Wezelenburg, Jb. Heinis Mzn., A Bood, K. Veldhuis, K. Kluft, P. Jongert, P. Moerbeek, Jb. Kooij, Jb. Rood en P. Schermerhorn. Aangifte van herstel kwam nog in vanï Jb. Hoogland. D. de Geus, Jb. Boekei, F. Wiedijk Jzn., D. Koning Pzn. (molen), J. de Bood, A. Schermer, G. Kiett, K. Wiedijk Gzn., C. Klinkhamer Jr., W. Schermerhorn Dzn., A. Schoorl Wb. Scher.nerhorn, G. van Tiel, G. Hartog, Wed. J. Koster, K. Spaan en H. Beets. PFTTFN. De kermis is weer achter den rug. Zij heeft veel publiek getrokken en is rustig ver- loopen. De diverse kermisgelegenheden werden flink bezocht. Vooral in de danslokaliteiten was het druk. De kinder- en volksspelen van Maandag zijn een succes geworden. Ook de harddrave rij van Dinsdag gaf reden t->t tevredenheid. Wij kunnen 'op een welgeslaagde kennis terugzien. De handel in bloemkool is gedurende de laatste dagen gelukkig iets verbeterd. De groote massa „zelfdekkers" begint langza merhand op te ruimen en nu komen de zoo genaamde „reuzen" ter veiling. Met deze laatste soort hebben de handelaars een schuchter begin gemaakt met export op Ham burg en Berlijn. De bloembollen 'eilingsvereeniging „West- friesland" heeft haar tweede gladiolenvei- ling gehouden. De belangstelling was heel goed. In doorsnee waren de prijzen 20 cents nooger dan de vorige week. HET EINDE VAN HET MILLIOENENPARADIJS. De gemeenteraad van Deurne (N.B.) heeft besloten tot verkoop van het gemeentelijk •bezit, bestaande uit obligaties inschrijving grootboek Nederlands werkelijke schuld tot een bedrag van 500.000. De veranderde tijdsomstandigheden heb ben de gemeente tot dit besluit gedwongen. Enkele tientallen jaren geleden was de ge meente Deurne een der welvarendste plaats jes van ons land. In de omgeving werd het steeds het millicenenparadijs genoemd. De inwoners behoefden geen belasting te be talen en de uitstekend floreerende veenderij- bedrijven en turfstrooiselfabricatie bezorgden de gemeente nog een flink spaarduitje. S.nds eenige jaren is echter alles veran derd; de veenderij werkt met een groot ver lies en de turfstrooiselfabricatie is ongeveer geheel stopgezet. De gemeente moet aan 450 werkloozensteun verleenen; 60 K M. ver harde wegen onderhouden en nog andere groote uitgaven doen, waartegenover zoo goed als geen inkomsten staan, zoodat het spaarduitje eraan gelooven moet. DE WET OP DE OPENBARE VERVOERMIDDELEN. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft een adres gezonden aan de Tweede Ka mer, inzake het ontwerpwijzigingwet open bare vervoermiddelen, waarin wordt gecon cludeerd: le.: dat het wetsontwerp onvolledig is, daar het zich uitsluitend beperkt tot het ver voer langs den weg en dat te water ver waarloost 2e: dat het wetsontwerp kennelijk de be doeling heeft het spoor- en tramwegbei ang te dienen en dit belang voorkeur te geven: 'j^'S We nu maar 'n de richting van jouw tante in Tirol gaan, dan schieten we tenminste een eindje op", kon Simmy me na aten een beetje spottend te zeggen. Maar Wo-Wang ro een gezicht of hij een auto gehurdd had en gaf lekker te Plechten °rt^ '>e^on zehs kampjes zijn staart opnieuw 210. Simmy hield .i.i, want hij vertrouwde H,t ra"d Van zi'n veldbed va,t' hall. En dat was d zweyen en glijden door de lucht maar kamertje een duik Jï?* °°'c' ^ant opeens maakte het melde en schenen ze°°ni°|Vet,| *oodat W°-Wang achterover tui- vallen we te pletter" LTeinaar omlaaÉ te gaan. „Strakjes je kalm". g de Slrnmy1 maar Wo-Wang zei: „Houd

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6