ALKMAARSCHE COURANT SPORT~EN WEDSTRIJDEN. Het voetbalprogramma van morgen. No. 249 ZATERDAG 21 OCTOBER 1933 De groote strijd tusschen Ajax en V.S.V. Al weer een „big match" in he Oosten. Zal Be Quick zich handhaven Alcmaria, opgepast I DE EERSTE KLASSERS. Opnieuw zetten wij ons neer, om het voet baloverzichtje te schrijven, doch dezen keer zij de omstandigheden iets anders geworden. Het mooie weer schijnt namelijk voorbij te zijn. Storm en regen wisselen elkaar af en de terreinen moeten op het oogenblik een portie regen verwerken. Daar zijn ze echter op be rekend, want de meeste voetbalvelden in onze eerste klasse zijn uitstekend gedraineerd en als het niet ai te angstvallig is, moet er heel wat gebeuren, voordat een veld moet worden afgekeurd. In dit geval vinden wij het vreemd, dat veertien dagen geleden het H. R. C.-veld werd afgekeurd. Toen was er bijna g< n regen ge vallen en het zandterrein van H. R. C. moet toch een beetje regen kunnen verdragen. In elk geval, wij kunnen ons niet indenken dat er morgen een terrein zal moeten worden afgekeurd, tenzij het morgen stortregent. V. S. V. naar Ajax! Als wij dan met het eigenlijke voetbal praatje beginnen, valt ons in het programma allereerst op de wedstrijd AjaxV. S. V. Het valt niet te ontkennen, dat V. S. V. tot nog toe buitengewoon fraaie dingen gedaan heeft en vooral de zege op Feijenoord wijst op een krachtig elftal. Daar zal Ajax de handen meer dan vol aan hebben, vooial nu het nog steeds niet volledig kan uitkomen. Toch bof fen de Amsterdammers, dat deze wedstrijd op hun veld gesoeeld wo-dt. De moreele ver sterking in den vorm van duizenden aanhan gers is zeer zeker van belang en mede daar door meenen wij, dat Ajax haar papieren iets gunstiger staan. Toch, een overwinning voor Ajax is lang niet zeker. De Velsenaren zijn volhouders, die een wedstrijd pas dan beslist achten, als de 90 minuten verstreken zijn Zooals men weet staan béide clubs precies gelijk en alleen het doelgemiddelde van Ajax brengt haar op de eerste plaats. De strijd van morgen is dus wel belangrijk! Feijenoord krijgt een fraaie gelegenheid, om zich te herstellen. In de eerste plaats heeft het een thuiswedstriid en in de tweede plaats komt H. F. C. op bezoek. Want H. F. C. behoort tot de zwakke zusjes en zal wel niet op een overwinning rekenen. Toch moet Feijenoord nog oppassen want het koite samenspel is luist een kolfje naar de hand der H. F. C. verdediging. Sparta doet goed werk den laatsten tijd en zal thuis een goede gelegenheid krijgen, om weer *wee punties 'e veroveren. Het ont vangt A. D. O., dat al zeer vreemd doet en nu eens met groote cijfers verliest, dan weer een even klinkende zege behaald. Daarom geldt voor Sparta ook al: oppassen! Z. F. C. wint thuis van H D. V. S. en blijft daar dus bij de leidende groep. Wij kunnen ons tenminste niet indenken, dat het goed op dreef zijnde Z. F. C. een veer zal laten. Tenslotte komen twee zwakke zusjes tegen elkaar uit: 't GooiHaarlem. Een uitslag is hier niet te voorspellen, omdat elke uitslag mogelijk is De verliezer zal voorloopig de laatste plaats innemen. Een belangrijke match in den Haag. In de eigenaardige afdee'ing II mogen wij Wel beginner, met den wedstrijd H. B. S. D. H. C. H B. S. heeft zich vrij goed ge houden, ondanks de fuifpartijen en nu de feestelijkheden achtei den rug zijn zien wij morgen een uitgerust en frisch H. B S. bin nen de krijtlijnen verschijnen om D H. C. te bestrijden. De Delftsche club moet het nog zonder van Nellen doen, die geschorst is en mede daardoor zou het on niet verwonde ren, als H. B. S. deze ontmoeting won. Dat zou meteen een sprong naar boven beteeke- nen en wellicht een plaatsje bij de leiders. Daar hoort Stormvogels ook bij en deze IJmuider club wordt ongetwijfeld weer twee puntjes rijker, nu zij bezoek krijgt van het Kotterdamscbe' Excelsior. Excelsiör hoort in de onderste helft thuis en za) wel geen kans zien, om met iets uit IJmuiden terug te keeren D. F. C., oat ook haar fuifpartijen achter den rug heeft en een week geleden K. F. G in eigen huis wist te klopen, zal het thuis wel klaar weten te spelen tegen Xerxes, dat we - licht bovendien nog onvolledig uitkomt en in elk geval met spelers, die niet voor lw Pct- fit zijn. K. F. C. zelf gaat een moeilijken strijd in Haarlem tegemoet. Wel is R C. H niet onvei- slaanbaar, zelfs heeft ze een paar keer wer kelijk teleurgesteld, maar 'e Racers zijn op eigen terrein mans genoeg, om met kiein ver schil de overwinning te behalen. Rest ons nog den wedstrijd V U U— Hilversum. De goede verrichtingen van laatstgenoemde club en het resultaat v V. U. C.'s wedstrijden wijzen er op, dat ae puntjes naar het mooie Gooi gaan en da Hilversum zich handhaaft bij de leidende ploegen. Enschedé—Heracles spant de kroon! Hoewel in het Oosten een aardig program ma wordt afgedraaid, is de wedstrijd Ensche déHeracles toch wel als de voornaamste ontmoeting te beschouwen. We hebben ai eens eerder gesproken over den strijd om het nimmer genoemde kampioenschap van Twente, maar hier spreekt bovendien de strijd om den kampioenstitel nog een woord je mee. Beide clubs behooren tot de sterkste in de afdeeling, beiden hebben prachtige re sultaten behaald, beiden hebben ook echter punten verloren. Vooral Heracles deed de vorige week vreemd, door thuis van Vitesse te verliezen. De strijd zelf is geheel open. De Sportclub speelt wellicht enthousiaster en meer open, de Almeloërs spelen technisch beter, doch houden het spel in den regel te kort. Daarom en enkel alleen om het verschil van speelwijze prefereeren wij Enschedé. Vitesse moet toonen, dat het op de eerste plaats thuis hoort en moet dus morgen de Ensch. Boys kloppen. De Arnhemmers zijn o.i. sterk genoeg, om zich op eigen veld niet te laten verrassen. Wageningen, dat zich buitengewoon goed houdt, krijgt de landskampioenen op bezoek Het zal de Deventer menschen lang niet mee vallen, om zonder kleerscheuren uit Wage ningen terug te keeren, ook al zijn de Koeke niers ongetwijfeld betere voetballers. Een ge lijk spel op het kleine veld zou ons niets verwonderen. A. G. O. V. V. speelt thuis tegen P. EG, dat dit seizoen wisselvallig speelt. Wellicht treft A. G. O. V. V. het en wint. Maar het kan ook wel precies andersom zijn, want als P. E. C. plotseling weer eens een bevlieging kriigt, klopt het alles! In Hengelo de „derby": TubantiaHen gelo. Deze wedstrijd trekt natuurlijk een massa publiek en ondanks het karakter van een plaatselijke ontmoeting zal Tufoantia wel winnen. Zal Willem II zich handhaven? In het Zuiden is deze keer een programma samengesteld, om van te watertanden. Daar zijn allereerst twee plaatseliike ontmoetingen, dan een specifiek Limburgsche strijd en ten slotte gaat alles zoo ongeveer om de eerste plaats. Wij beginnen maar met de Tilburgsche derby Willem IILonga. De drie-kleurigen staan er momenteel schitterend voor en ho pen weer eens kampioen te worden. Daartoe behoort heel wat en de serie plaatselijke ont moetingen zijn in zoo'n geval dubbel zwaar. Allereerst moet dan Longa geklopt worden en dat kan, al zal het heel veel moeite kosten. Dan wordt in Eindhoven de strijd Eindho ven—P.S.V. gestreden. Reeds jaren is deze ontmoeting zeer moeilijk geweest voor beide partijen en dikwijls was het resultaat een verrassing. Heel veel krachtsverschil is er dit jaar niet, zoodat wij voorloopig maar op 'n gelijk spel rekenen, al hebben wij zoo'n voor gevoel, dat P.S.V. plotseling uit haar slof schiet. M.V.V.Bleijerheide gaat om de hegemo nie in Limburg. Natuurlijk is M.V.V. favo riet, niet alleen, omdat ze tot nog toe steeds van Bleijerheide won, maar vooral ook, om dat het terreinvoordeel heeft. En dat wil hier heel wat zeggen. In den Bosch wordt de eerste klap geleverd om het degradatiespook te ontgaan B.V.V. is thuis blijkbaar heel sterk en krijgt nu be zoek van het erg zwakke Middelburg. Ver liest de Zeeuwsche flub opnieuw, dan is het noodlot bijna onafwendbaar. In het tegen overgestelde geval wordt de spanning zeer groot en moet B.V.V danig oppassen. En met haar NoadWij rekenen op een Bos sche zege. En dat Noad gaat naar N.A.C. om te ver liezen. Dat kan dunkt ons bijna niet anders. Be Quick naar Frisia. Het Groningsche Be Quick trekt morgen naar Friesland's hoofdstad en moet een uiterst lastigen wedstrijd spelen tegen Frisia. Oppervlakkig zou men zoo zeggen, dat Be Quick zonder moeite zou kunnen winnen, doch dat is lang niet zeker. Juist door de zege op Velocitas zijn wij bang, dat Be Quick het wat gemakkelijk zal opnemen en mede doordat Be Quick nog al wisselvallig speelt, zou een verrassing lang niet onmogelijk zijn Daar kan Velocitas van profiteeren, want het speelt thuis tegen Leeuwarden. En de ge waarschuwde kampioenen zullen er wel voor zorgen, niet meer punten achter te komen. Friesland kriigt een kleine kans, om wat uit de benauwdheid te geraken. Veendam, dat op bezoek komt, is zeker niet sterk genoeg, om vlotweg te winnen. Een gelijk spel kun nen de Friezen wellicht behalen. Achilles kan thuis nog net van Sneek win nen als 't een beetje meeloopt en G.V.A.V. zal thuis wel niet veel moeite hebben met het heel zwakke Alcides. dat nog niet veel moois heeft laten zien, behalve dan het gelijke spel tegen Be Quick. Zoodat wij, om te besluiten, morgen het derde deel der competitie achter den rug heb ben en dan misschien iets meer kunnen zeg gen over de kansen van de bovenste en on derste plaats. Misschien DE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria moet heel erg op passen. Alcmaria speelt morgen haar tweeden thuiswedstrijd en het zijn de babies, O V. V.O., die op bezoek komen Men meene echter niet, dat O.V.V.O. zwak is Verre van dat Reeds heeft de Amsterdamsche ploeg ge toond, zich best in de tweede klasse thuis te gevoelen en de onverdiende nederlaag tegen D.E.C. bewijst nog des te meer, dat O.V.V.O sterk is. Alcmaria zal dan ook heel hard moeten vechten, om beide puntjes in Alkmaar te hou den. Volgens Amsterdamsche bladen spelen de OV.VO.-ers een enthousiast partijtje, dat soms iets aan den forschen kant is, zonder dat dit ruw wordt. Dat wijst er dus op, dat Alcmaria in een hoog tempo zal moeten spe len en beide vleugels voortdurend in actie moet zetten. Welnu, het is aan Keppel en Hamstra toevertrouwd, aanvallen op het vijandelijke doel te ondernemen en als beiden nu maar vlug en goed voorzetten, zal Peere boom niet teleurstellen. Alleen zou het wel wenschelijk zijn, om de Jong even onder han den te nemen. Hij moet niet alles alleen wil len doen, maar samenspelen met de anderen. Dan is hij dubbel gevaarlijk. De haltlinie en backs krijgen het ongetwij feld zwaar, maar ze kunnen een goede partij spelen, zoodat niemand ongerust behoeft te zijn. Meer samenspel met Oudes zou echter wenschelijk kunnen zijn. En dan zullen de Bijlsma's niet moeten drijven, maar vlug wegwerken met lange passes. Het verhoogt het tempo, dat de geheele ploeg kan volhou den. En juist het tempo zal waarschijnlijk den doorslag kunnen geven. Alcmaria opgepast! En Lengers, denk om den gevaarlijken rechtsbuiten. Laat die geen seconde vrij In onze afdeeling worden verder drie zeer belangrijke wedstrijden gespeeld, waarbij in twee gevallen de bovenste plaats gemoeid is en in het andere geval de onderste plaats. Allereerst noemen we D.W.S.—Zeeburgia. D.W.S. is sterker, maar dat beteekent nog niet, dat de polderbewoners glansrijk zullen winnen. Zeeburgia is tot alles in staat en zou best eens een gelijk spel kunnen bevech ten. Wat de spanning zou doen toenemen. Dan West-FrisiaZ.V.V. Dat wordt voor de Zaansche ploeg een lastige opgave, waarvan zij zich zeker niet zonder kleer scheuren zal kunnen afspelen. Het zou ons niet verwonderen, als dit de eerste nederlaag voor Z.V.V. zou Seteekenen. En ten derde A.F.C.—H.R.C. A.F.G heeft precies twee puntjes, H.R.C. heeft er aog niet een. Amsterdam hoopt op een A.F.C.- zege en ongetwijfeld heeft de thuisclub de beste kansen, maar 't is de vraag, of ze opge wassen is tegen het forsche spel der Helder- schen. Wint A.F.G, dan ziet het er voor H.R.C. heel somber uit. W.F.C.—Kinheim zou voor Kinheim wel eens zeer lastig kunnen worden. Wij zijn er op voorbereid, om een verliespunt van de be zoekers te noteeren, zelfs nu W.F.C. zonder Duinmeijer speelt. Zoodat ook in deze afdeelir.g de spanning zeer kan toenemen, als D.W.S. en Z.V.V. en Kinheim zouden verliezen... Maar 't kan ook anders loopen! O— In 2B trekt allereerst de Utreehtsche strijd HerculesVelox de aandacht. Velox is de sterkste ploeg, heeft zelfs de leiding, terwijl Hercules onderaan staat. Maar toch is een verrassing lang niet uitgesloten; zelfs reke nen wij daar op! Blauw Wit moet den uitwedstrijd van Bloemendaal kunnen winnen en de ex-eerste klassers zijn gewoon, om uit beter te spelen dan thuis, dus winnen ze! E.D.O. wint thuis zonder moeite van V. V. A en B. F. C. maakt thuis een beste kans tegen T.O.G., dat ook dit jaar weer niet sterk genoeg is, om gerust te kunnen zijn. DE DERDE KLASSE. In de derde klasse zijn alle wedstrijden bijna wel met zekerheid te voorspellen, want hoofdzakelijk gaat het tusschen de leiders aan de eene en de staartclubs aan de andere ziide. Zoo kan het bijna niet anders, of D W. V wint den uitwedstrijd van de Meteoor, Hollandia uit van K. V. V. en de Kennemers thuis van Meervogels. Spannender wordt de ontmoeting in Purmerend tusschen Purmerstevn en O.S.V want al is O.S.V. sterker, de Purmersteijn ders zijn vasthoudende tegenstanders, die best een gelijk spel kunner forceeren. Een zeer spannend wordt het in den Helder tus schen Helder en Assendelft. Vooral Assen delft zal haar uiterste best wel deen, om ein delijk eens te winnen. Maar toch gelooven wij.' dat uit eindelijk de beide puntjes in den Helder blijven. UITWEDSTRIIDEN VAN DE ALKMAARSCHE VIERDE KLASSERS. Onze beide Alkmaarsche vierdeklassers gaan morgen op reis en zoo op het oog zou den wij zeggen, dat in be;de gevallen de puntjes meegenomen worden. Alkmaar gaat naar Vrone, dat heel erg zwak is en bij normaal spelverloop niet in staat moet worden geacht, om te winnen. De Boys dienen even op te passen. Zij trekken naar Texel en dat reisje zit vol voet angels en klemmen. Als de Boys echter flink aanpakken, moeten ze kunnen winnen. D. T. S. ontvangt Uitgeest en hier zou het wel eens kunnen gebeuren, dat Uitgeest zich met een geliik spel tevreden zou moeten stellen. De Oudkarspelaars zijn thuis n.1. niet gemakkelijk te kloppen. Succes ontvangt Andiik Twee ongeveer ge lijkwaardige ploegen dus, waarbij terrein voordeel misschien beslissend zal zijn. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Voor de wedstrijden om den K. N. V B.-beker hebben alsnog 75 vereenigingen ingeschreven, w.o. 7 eersteklassers. Uit onze omgeving zien wij hierbi. om. de volgende vereenigingen: Kinheim, de Meteoor. O S. V., Zaan landia, Beverwijk, D. W. S. en de Ken nemers. Wij missen echter nog steeds de Alkmaarsche clubs Waar blijven ze? De inschrijvingen sluiten 24 Oct. e DE ALCMARIA-JUNIORES. De Alcmaria-junioren speelden de vorige week een uitwedstrijd tegen D W. V. en verloren met 63. Morgen spelen de junioren thuis tegen de Hol landia-junioren. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Ook thans, evenals vorige week, staan e. enkele zeer belangrijke ontmoetingen op het programma, die vooral in de bovenste plaats bezetting in enkele afdeelingen iets meer tee- kening zou kunnen brengen. Zoo zien we in het Westen ongetwijfeld de bigmatch, Assendelft II K.V.V. II, die zelfs een „plaatselijk" tintje heeft. Hoewel de Assendel fters de beste pa pieren hebben, daar zij tevens thuis spelen, kan er met geen zekerheid gesproken worden van een overwinning der thuisclub. Het is een feit, dat de Krommenieërs nog steeds niet op hun volle sterkte zijn, maar de overwin ning der gastheeren, vorigen Zondag op „Schoorl" behaald, was nu bepaald niet over tuigend. Toch stellen we thans in de thuis club het grootste vertrouwen. Dat de ontmoe ting van spanning niet geheel ontbloot zou kunnen zijn, laat onderstaande stand zien: Assendelft II 5 5 0 0 28—8 10 K.V.V. II 4 4 0 0 13—5 8 W.F.C V, dat ook nog een kansje heeft, is uist vrij, zoodat de overige ontmoetingen be trekkelijk onbelangrijk zijn. Bergen I ontvangt Zaandijk II en als de Tergenaren geducht aanpakken, geven wij hen wel kans op beide winstpunten. Hetzelfde geldt voor Schoorl I, dat bij K.F.C. IV op be zoek gaat. Bij de ontmoeting Z.V.V. III Z.F.C V, worden de punten stellig gedeeld. In het Noorden can de spanning blijven bestaan, daar we de leiders B.K.C. heusch wel in staat ach ten van het bezoekende Succes II te kunnen winnen, evenals M.L.D. I Helder III met een nederlaag huiswaarts zal kunnen zenden. Voor Petten I wordt de opgaaf zwaarder, daar de Noordzeekanters bij Wieringer- waard I op bezoek moeten ende polder- schen herstelden zich vorigen Zondag op Wieringen; ze zijn nog niet kansloos en juist daarom kon een Petten-nederlaag wel eens het gevolg zijn. Ook H.R.C. III zal haar klei ne kans nog wel willen behouden en dus on getwijfeld van het bezoekende J.V.C.I win nen. Het Oosten brengt voor de leiders Nieuwe Niedorp I een iets moeilijker strijd, daar thans West Frisia III, dat zelf nog een kleine kans heeft, op bezoek komt. Toch verwachten we voor de thuisclub een kleine zege, waarbij dan Uvens de Enkhuizenaren voor goed zijn uitgescha- celd. Hollandia III brengt een bezoek aan An- dijk II en we vreezen dat de Hoornsche kans eveneens in gevaar komt enhet aantal verliespunten van 3, met één vermeerdert zou kunnen worden. De Strandvogels zullen zich ongewijfeld van hun jongste nederlaag her stellen. nu het vierde team van Hollandia op bezoek komt. Het Zuiden brengt voor de leiders, Monnikendam I, een rustdag, die nu op hun beurt geduldig kun nen toezien wat hun concurrenten gaan doen. Voor hen zou het zeer wenschelijk wezen in dien bij de ontmoeting Ilpendam IO.S.V. III de thuisclub won, daar de beide concur renten dan over een nederlaag zouden be schikken. Toch vreezen wij dat dit niet gebeu ren zal en stellen in de bezoekers het meeste vertrouwen. W.F.C IV kan haar kleine kans nog behouden, door in eigen huis van R.C.Z. I te winnen. K.F.C. III kan andermaal voor een overwinning zorg dragen, ten koste van het bezoekende Purmersteijn II, evenals Z.F.C. IV dat bezoek krijgt van Zilvermeeu wen II, al spreekt hier het „plaatselijke" nog een woordje mee. In de tweede klasse D eveneens een belangrijke ontmoeting, n.1. C.S.V. IAlkmaar II, wat inmiddels voor de bezoekers die over één verliespunt be schikken, een zeer lastige trip beteekent. Wel is waar behaalden de leiders vorige Zondag aan den Westerweg op het derde team van de Boys geen overtuigende zege, doch thans wordt op eigen terrein gespeeld en wij vree zen dan ook voor de groen-witte Allernaar dere het ergste, maar de mogelijkheid is er De derde elftallers van de Boys gaan bij Uit geest II op bezoek en bij geducht inspannen verwachten we een Alkmaarsche zege, terwijl we Alcmaria IV in Oudkarspel tegen D.T.S II denken te zien winnen. In de derde klasse B een niet minder belangrijke ontmoeting tus schen Egmondsche Boys I en C.S.V. II, twee ploegen, die nog over het maximum aantal winstpunten beschikken. Wij verwachten een overwinning voor de Egmonders, die in eigen huis spelen. Koedijk I doet goed, haar uitreis naar Ursem I in een overwinning om te zet ten, om alzoo haar kans op ae bovenste plaats nog te behouden. Wij stellen bij deze ontmoeting in de Koedijkers het grootste ver trouwen. Schoorl II zal eveneens ongeslagen kunnen blijven, daar wij haar in staat ach ten van het bezoekende Bergen II te kunnen winnen, evenals Alkmaar III van Alcmaria V zou kunnen winnen. In de vierde klasse D verwachten we een nieuwe overwinning voor A.S.V. I, dat bij haar buren „Oudorp I", op bezoek gaat. Na veel inspanning zou Alk maarsche Boys IV van het bezoekende Aker sloot I kunnen winnen, waardoor deze Alk maardere nog de eenigen zijn, die over het maximum aantal winstpunten beschikken De ontmoeting Ursem IIKoedijk II zou wel eens een puntenverdeeling kunnen opleveren In de vierde klasse E krijgen de Egmondsche Boys-reserves het iets lastiger, nu zij bij Akersloot II op bezoek moeten. Toch stellen we in de bezoekers het meeste vertrouwen. De leiders, Alkmaarsche Boys V, krijgen het eveneens minder gemak kelijk, doch zullen ongetwijfeld na geduchte inspanning te Koedijk, van Koedijk III win nen. Wat te zeggen van C.S.V. IIIAlkmaar IV? Dit is pas het eerste treffen van de Cas- tricummers. Een overwinning voor de thuis club ofeen puntenverdeeling? Korfbal. HET KORFBALPROGRAMMA. Het programma van de wedstrijden van den N- derlandschen Koifbatbond luidt vol gens „Korfbal Revue": West. Ie kl. N. H. Amsterdam: D. V. D.—Swift. Amsterdam: D. D. V.—D. T. V. AmsterdamWesterkwartierBI.-Wit. West. Ie kl. Z. H. Den Haag: H. S. V.—D. K. C. Leiden: FluksRozenburg. RotterdamHet ZuidenDeetos. Oost. Ie kl. A. Oosterbeek: Onder OnsVada ZutfenZ. K. C.-Be Quick. Arnhem: EkcaRapiditas. Deventer: Hellast Overschotje. Oost. Ie kl. B. Kampen: Wit Blauw—Achilles. DE ELFTALLEN VOOR MORGEN. Alcmaria—O.V.V.O. (scheidsrechter Kotte) Oudes Verwey Bijlsma Sr. Bijlsma Jr. de Grand Lengers Keppel Rootring Peereboom de Jong Hamstrê Alcmaria. H.R.C. II—Alcmaria II (scheidsrechter Krever): Jongmans Schokker Hartland Meijer Watertor Duinmeijer Rootring Plas v. d. Pol de Cock v. D. Verver Alcmaria II. Vrone—Alkmaar (scheidsrechter Augos- Duiveman Dingerdis Baars Visser Kuis Corby v. Os Schoonhoven Ooms Mulder NieropGroot Alkmaar. TexelAlkm. Boys (scheidsrechter leanchempet): v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Michels v. d. Hilst Indri Brouwer Kwadijk Boots de Grand Alkm. Boy*. Enschede: D. O. S.—Naas. Delden: Zwart WitA. K. G Hengelo: H. K. C.Rigterebeek. Noord. Ie kl. Jubbega: W. K.—Leeuwarden. Tolbert: UdiNic. Hemrik: W. W. M. D.Vitesse. West. 2e kl. A. Amsterdam: LutoAllen Weerbaar. Amsterdam: Ready TekaD. E. D. Amsterdam: Blauw Wit 2Z. K. V. West. 2e kl. B. Bilthoven: BilthovenSportief. Baarn: BaeineAmsterdam-Zuid. Amsterdam: VolhardingK. V. D. HilversumExcelsiorHercules. West. 3e kl. A. Amsterdam: Swift 2—Animo Santpoort: Sport VereentBlauw Wit 3 Amsterdam: K.V.D. 2—Kattenburg West 3e kl B Haarlem: Haarlem I-D.V.D. 2 Amsterdam: Nieuwendammerham Hercules 2 Alkmaar: Kracht en Vlugheid— Oosterpark West. 3e kl. C. Hilversum: De ZwaluwenSamos I West. 3e kl. D. Amsterdam: Sport—Vesta Amsterdam: D.T.V. 2Excelsior 2 West. 3e kl. E. Amsterdam: Victoria—Rohda Amsterdam: Blauw Wit 4Koog Zaandijk 3 Amsterdam: TogoB.E.P. West. 3e kl. F. Amsterdam: Sportief 2—Sparta Amsterdam: Luto 2—Z.K.V. 2 Amsterdam: Concordia—Groen Geel West. 3e kl. G. Amsterdam: Westerkwartier 2—D.E.D. 2 Amsterdam: AjaxAmstelodanum. DE EERSTE KLASSERS. Belangrijke dag voor Blauw Wit en Westerkwartier. Zware taak voor Deetos. Voor de West le klasse N.H. zal Swift, dat bij D. V. D. op bezoek gaat, zich wel herstellen van haar jongste nederlaag en de punten in de wacht sleepen. Ook D. D. V. dat, evenals D. V. D. reeds 3 nederlagen te slikken kreeg, zal de winst wel aan het be zoekende D. T. V. moeten laten. Aller be langstelling geldt Zondag den wedstrijd tus schen tusschen de leiders Westerkwartier en Blauw Wit. Zooals uit onderstaande blijkt, ontloopen de ploegen elkaar tot nu toe niet veel. Blauw Wit 4 3 1 23—10 7 Westerkwart. 4 3 1 22—10 7 Waar beide ploegen een behoorlijke schot vaardigheid bezitten, kan een spannend korfbalduel tegemoet gezien worden. In Z u i d-H o 11 a n d levert H. S. V.— D. K. C. een overwinning op voor de gast heeren. Bij FluksRozenburg zal het aan spanning niet ontbreken, wellicht dat terrein- voordeel de balans ten gunste voor Leiden doet overslaan. Het ZuidenDeetos wordt een belangrijke ontmoeting voor de voorloo- pige bezetting van de eerste plaats. Deetos heeft lang geen walkover aan de Rotter dammers en kon wel eens een veer in de Maasstad laten, zeer ten gerieve van H. K. V., dat dezen Zondag vrij is. In Oost IA kan Vada, dat bij Onder Ons op bezoek gaat, de punten behalen. Z. K. C.Be Quick zal de leiders geen moeite geven, zoodat Be Quick nog altijd op de eer. ste winst moet wachten. Ekca zal tegen Ra piditas wel geen misstap doen en zich door een overwinning bij het leidende peleton handhaven, evenals Hellas, dat 't Overschot je met leege handen naar huis stuurt. In O os t 1B blijkt Blauw-Wit de zwakste te zijn. Ook nu zullen zij tegen het bezoe kende Achilles geen succes benalen. D. O. S. —Naas is voor de thuisclub. Zwart-Wil kan zich door een overwinning op A. K. C. voor loopig als leider handhaven. H. K. G—Rig terebeek wordt een spannende ontmoeting, waarbij de bezoekers een kleine overwinning kunnen behalen. In het Noorden gaat W. K., dat Leeuwarden ontvangt, de 5e overwinning behalen. Udi—Nic is voor de bezoekers, ter wijl W. W. M. D. van het bezoekende Vites se kan winnen. West. 3e kl. B. Haarlem ontvangt D.V.D. 2. De Haarlem mers, die den laatsten tijd teleurstelden, die nen thans te winnen. Nieuwendammerham Hercules 2 zullen elkaar niet veel ontloopen, terwijl Oosterpark, dat bij Kracht en Vlug heid op bezoek gaat, wel zal winnen. Onze korfballers. KV KV ontvangt as. Zondag het sterke Oosterpark. De Amsterdammers wisten tot nu toe al hun wedstrijden met flinke cijfers te winnen We verwachten voor Alkmaar dan ook niet veel succes. K.V. is echter ojp eigen

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9