•i I 1 I- Alcmaria verliest van O. V. V. O, |- Na een wedstrijd, waarin Alcmaria bijna voortdurend sterker was, verlie zen de withemden met 2—1. WAAROM VERLOREN Alcmaria is behoudens enkele mo VRONE—ALKMAAR 4—2. BRIDGEWEDSTRIJD TE oterleeK; geest". De Oudkarspelieren stonden tot een kwartier voor tijd nog met 2—0 voor, toen kwamen nog plotseling twee dubieuze tegen- punten, waardoor de eindstand op 22 kwam te staan. Door afwezigheid van den arbiter werd een Uitgeest-bestuurder bereid gevonden tot fluiten. Eenigen tijd voor het einde appelleerde een Uitgeester voor een vermeend handsgeval in het beruchte D.T.S - tebied, waarna de referee strafschop gaf. ven later schoot een Uitgeester tegen den binnenkant van den paal, het leder stuitte het speelveld weer in, doch de arbiter kende het doelpunt toe. Wij vreezen dat de protesteerende houding van de Oudkarspelieren ten aanzien van het onsportieve optreden van den leider, weinig zal baten. De Andijkers hadden van hun reisje naar Wieringen ook weinig plezier en moesten te- fen Succes met 40 het onderspit delven, ij hebben thans de onderste plaats bezet. De stand is thans: Alkm. Boys 6 6 0 0 307 12 Uitgeest 5 3 2 0 749 8 Succes 5 3 11 1811 7 D.T.S. 6 2 2 2 12—14 6 Schagen 5 2 12 1316 5 Alkmaar 5 2 0 3 1010 4 Texel 5 113 7—9 3 Vrone 6 1 0 5 10—26 2 Andijk 5 0 1 4 315 1 WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN, De eerste elftallers behaalden op Texel een 21 zege. Het derde team was bij Uitgeest II op be zoek en verloor met 42, terwijl de vierde elf tallers thuis van Akersloot I met 53 wonnen en het vijfde elftal, Koedijk III in eigen huis met 3—4 klopte. De adspiranten verloren allen. De A.-ers thuis van Alcmaria a slechts met 12. De b-adspiranten te Ursem van Ur^em a met 10 en c. te St. Pancras van Vrone b met 31, Westelijke 4e klasse A Afd. 1. I Alkm. Boys 1 1 Alkmaar 'O e 1 Succes I Uitgeest I3X3JL c O «3 JS O C/3 D. T, S. Vrone Alkm. Boys - 6-1 - 7-4j ió-0 l Alkmaar 1-2 - 3-ii - I Andijk 0-2 1-1 j 1 Succes 0-5 - 4 0 2-2 - Uitgeest - 2-1 2-0 3 2 1 Texel 1-2 - - 2-3:3-1 1 Schagen 3-2 D. T. S. >•4 2-2 - i-i Vrone 4 2 1-8 - 1 2 O DE UITSLAGEN. De uitslagen van gisteren zijn: Aideeling I- le klasse, 't GooiHaarlem Z F.C.—H.-D.V.S. SpartaA.D.O. FeijenoordH.F.G AjaxV S.V. Aideelfng II. le klasse. StormvogelsExcelsior D.F.C.—Xerxes R.C.H.—K.F.C. H.B.S.D.H.C. V.U.C.Hilversum Afdeeling III. le klasse. VitesseEnschedesche Boys T ubantiaHengelo A.G.O.V.V.—P.E.C. Wageningen—Go Ahead Enschede—Heracles Aldeeling IV. le klasse. Willem IILonga EindhovenP.S.V. B.V.V.—Middelburg M.V.V.Bleijerheide N.A.C.N.O.A.D. Afdeeling V. le klasse. AchillesSneek G.V.A.V.Alcides Frisia—Be Quick FrieslandVeendam VelocitasLeeuwarden Afdeeling I. 2e klasse. A.F.C.—H.R.C. W.F.C.—Kinheim West-FrisiaZ.V.V. D. W.S.Zeebu rgia Alcmaria VictrixO.V.V.O. B.F.C.—T.O.G. HerculesVelox E.D.O.V.V.A. Bloemendaal—Blauw Wit 3e klasse. De MeteoorD.W.V. K.V.V.—Hollandia De Kennemers—Meervogels HelderAssendelft PurmersteijnO.S.V. 4e klasse. TexelAlkmaarsche Boys VroneAlkmaar D.T.S.Uitgeest SuccesAndijk Reserve 3e klasse. V.S.V. II—D.W.S. II K.F.C. II—West Frisia II De Spartaan II—W.F.C. II H.R.C. IIAlcmaria Victrix II Blauw Wit III—A.F.C. II Reserve 3e klasse. O.S.V. II—Helder II Z.V.V. IIDe Kennemers II Ajax IV—Z.F.C. III De Volewijkers IIAlcm. Victrix V.V.A. III—D.E.C. II K.N.V.B -juniores. Alcmaria VictrixHollandia De SpartaanZ.F.C. WatergraafsmeerW.M S. 2—4 7-0 4—2 3-0 5—4 2—1 2—1 3-6 2—1 3—1 2—2 1—1 1—3 1—1 1—3 1—1 4—0 1—3 3-3 3—1 3—1 5—1 2—3 3—3 4—2 6-3 2-0 1—2 2—1 1—2 3—0 2—2 4—1 2—2 3—5 2—5 12—3 8—2 2—6 1—2 4—2 2—2 4—0 3—2 2—0 3—2 1—1 2—4 5—1 3—5 1—4 II 7—0 6—2 1—4 5—2 4—3 Alcmaria, opgepast! Dat schreven wij Zaterdag in cns we- fcelijksch overzicht en wij hebben het waarachtig niet mis gehad: Alcmaria heeft danig op moeten passen voor de onbekende O. V. V. O.-ers, die voor het eerst naar Alkmaar kwamen, om te too- nen, dat ze in de tweede klasse thuis hoorden. Dit sein is waarschijnlijk mede oor zaak geweest van de overgroote belang stelling van de zijde van het publiek, want wij gelooven, dat er dezen Zondag middag nog vrij wat meer publiek ge weest is dan toen West-Frisia naar onze stad kwam. Terwijl toch de wedstrijden tegen de Enkhuizers steeds als kasstuk ken beschouwd werden 1 Alcmaria, opgepast! Zoowel het bestuur der club als de spelers waren er van overtuigd, dat de wedstrijd tegen O. V. V. O. zeer zwaar zou zijn. Men had al te veel gehoord van deze Amsterdammers, die een degelijk en vooral productief partijtje zouden kunnen voetballen. Een gewaarschuwde man telt voor twee. zegt men en aangezien Alcmaria gewaarschuwd was, telde men de kaas club ook voor twee. En toch verloor dt tzelfde Alcmaria! Hoe is het mogelijk, zal men zeggen, dat een ploeg, die toch behoorlijk voet bal speelt, zou kunnen verliezen? Hoe is het mogelijk, dat een ploeg, die elf goede voetballers bevat, een wedstrijd kan verliezen, terwijl ze zeker drie kwart van den wedstrijd de meerdere in het veld is. Deze vragen hebben naar afloop velen bezig gehouden. En voor bijna iedereen was de oplossing niet te vinden „Daar mankeert iets aan het elftal", merkte een oud-speler op tegen ons, „maar wat het isik weet het niet Inderdaad, er mankeert iets aan het elftal. En wij meenen, dat enkele man kementen wel naar voren zijn gespron gen. In dit verband noemen wij aller eerst het veel te korte samenspel, dat Alcmaria speelt. We geven toe, dat dit spel voor het oog mooi is, maai zoolang het doel van een wedstrijd is doelpunten makeu, zoolang is het korte samenspel uit den booze, zelfs al wordt dit tot in de perfectie uitgevoerd Men bereikt er al leen mee dat men de taak der -ijandelij- ke verdediging vergemakkelijkt. menten voortdurend in den aanbal geweest, doch wij hebben bijna tever- g-^efs moeten wachten op breede aanval len over de geheele linies. Alleen de Jong centerde nog wel eens van links naar de rechtervleugel, maar de overige spelers vergaten dat. Waarom toch kan een half-back niet zooveel mogelijk de bal naar den anderen vleugel plaatsen? Waarom moet steeds de eigen vleugel gevoed worden? Men bereikt er in den regel niets moe, want de vijandelijke backs kunnen die „rechte" aanvallen gemakkelijk onderscheppen. Deze onproductieve wijze van aanval len is o. i. wel een der oorzaken van de nederlaag. Daar komt echter nog bij, dat Peereboom veel te veel alleen werd ge laten. Hij kreeg genoeg ballen te ver werken, doch moest in de meeste geval len te veel alleen doen, omdat zijn bin- nenspelers te ver naar achtere waren. Men paste dus ongeveer do W-formatie toe. Dat is evenwel gemakkelijker wan neer men verdedigen moet, doch ieder een is geen Adam; iedereen is niet zoo snel ,om toch op het. juiste moment weer op de goede plaats te zijn. En tenslotte vergat de halflinie weer te veel haar aanvallende taak. Wanneer wij onze notities doorbladeren, zien wij herhaaldelijk, dat een aanval van Alc maria werd afgeslagen en de halflinie nog altijd op eigen helft stond. Het ge volg was, dat er een aanval van dm an deren kant kwam, die weliswaar ook werd afgeslagen, maar dan duurde het weer vrij lang en kostte het weer veel inspanning, om het leer op te brengen. En nogmaals, een voorhoede, die geheel zelfstandig moet werken, is vrijwel ge vaarloos. Toch heeft de Alcmaria-halflinie niet slecht gespeeld Lengers bijvoorbeeld spee.de beter, dan in al de vorige wed strijden en de Grand en Bijlsma waren als altijd goed in het verdedigen Doch -- uitzonderingen daargelaten behal ve de Grand vergat elk der kanthalfs do aanvallende taak. Eu als wij dan eindelijk nog een op merking mogen maken, is ze deze: de bal moet veel en veel vlugger worden ifgegeven. Het eerst stoppen en dan trappen demonstreert wel een aardige balbehandeling, doch men verliest veel te veel tempo. En juist dat tempo had den doorslag kunnen geven. Juist dat tempo was het, dat O. V. V. 0. aan een doelpunt bracht En nog was de wedstrijd niet verloren geworden, ais Alcmaria ook maar een kwartiertje een klein beetje geluk had gehad, of liever, als Alcmaria een klein kwartiertje niet door pech was achter volgd geworden Want er zijn talrijke momenten geweest, waarop de 0 V V. O.-verdediging met zoo n ongelooflijk ge'uk speelde, dat het een schier hope- looze taak leek voor de witte voorhoede, die voor deze keer in een flatteerend btfcuw shirt speelde. Doch dat zullen wij zoo dadelijk bij het wedstrijdverslag wel zien. Immers, om precies twee uur verzamelde scheidsrechter Kotte de bei de elftallen, de 0. V. V. O.-ers gekleed in witte shirts en roode broek en Alcmaria in blauwe hemden en zwarte broek Rootring won de toss en wenschte eerst tegen de zon in te spelen, wat goed ge zien was. En zoo werd afgetrapt, terwijl de elftallen als volgt zich opstelden: Oudes Verwey Bijlsma Sr. Bijlsma Jr., de Grand, Lengers Keppel Rootring Peereboom de Jong Hamstra O Goosen Mayenburg Jonas Stevels Burger Palsen Wal kier Daal man Nieland Scholten Houtkamp Alcmaria zet er direct een hoog tempo in, en leeds binnen een minuut mag Hamstra al een corner nemen. Hij plaatst deze iets te ver, doch do geheele rechtervleugel mist den bal. Onmiddellijk komt de bal terug en Rootring zet goed voor naar Peereboom, die vlak voor doel over schiet. En zie daar, bij de volgende aanval kogelt Pee reboom hard in de handen van Hout kamp, terwijl nog geen tien tellen later Keppel een voorzet van Hamstra ver naast trapt. Het begin is dus wel veelbelovend en de serie Alcmaria-aanvallen duurt voort. Wij noteeren o.a. een fraaie aan val van den rechtervleugel, doch tot twee keer toe stopt Houtkamp een schot, eerst een van Keppel en dan een van Peereboom. En dan pas probeert O. V. V. O. het, maar Verwey onderschept den aanval heel Aiiakkelijk. Even later vangt Oudes een hooge voorzet van Bur ger op en dan is het woord weer aan Alcmaria. Weer zien wij een snelle aan val van Rootring en Keppel, doch Pee reboom is net iets te laat, om van den voorzet te profiteeren. Dadelijk komen de Alcmarianen weer terug, doch Hout kamp is de reddende engel. Dan schiet de Jong hoog over en even later mist het geheele Alcmaria-binnentrio! Na een kwartier van volkomen Alc- maria-overwicht, waarbij do halflinie goed gesteund heeft, verflauwt het spel iets en komt ook O. V. V. O. iets in den aanval, al blijft Alcmaria nog steeds do- mineererï. De verdediging der thuis club heeft echter niet veel moeite met de Ainsterdamsche aanvallen, zoodat Pee- retoom c.s. voortdurend in den aanval blijven. Zoo schiet de Jong een voorzet van Keppel hard in en wonderlijk ge noeg, vliegt het leer via 's keepers borst over de lat. De corner, door Keppel goed genomen, wordt weggewerkt en een snelle doorbraak van Goosen volgt. Ver wey kan nog net het leer tot corner ver werken en deze wordt door Oudes mooi opgevangen. Een volgende aanval van 0. V. V. 0. strandt op buitenspel, een dito van Alcmaria eveneens en dan plotse ling ontstaat een doelworsteling voor het Alcmaria-doel, waaraan Lengers tenslotte een einde maakt, door den hal ver het veld in te trappen. Keppel krijgt het leer, maar mist, terwijl de Jong even later vergeet voor te zetten en in plaats daarvan hoog over schiet. Dan boft O. V V. O., als Hamstra een voorzet van rechts inschiet, doch Schol ten een been uitsteekt, wat precies vol doende is! Twee corners op het doel der Amsterdammers, hoe goed ook geno men, blijven ook al zonder resultaat. Door te veel goochelarij van de jongste Bijlsma ontstaat plotseling ernstig ge vaar voor Oudes doel, maar Burger schiet vlak voor doel nog net naast. Rootring mist direct daarop een even mooie kans en dan rent de Jong door alles heen, doch schiet zelf, in plaats van voor te zetten. De kogel gaat over de lat. Het samenspel van Alcmaria wordt geleidelijk peuteriger, zoodat de kansen nu uitblijven. De doelpunten blijken heel duur te zijn, want alles wat er ge beurt, gevaar komt er voor geen der doelen. Het spel is ook veel langzamer geworden en zoo gaat het laatste kwar tier van de eerste helft in met een kalm partijtje. g Bij een aardige Amsterdamsche aan val redt Bijlsma Sr. met veel moeite. He laas, het kost hem een kleine bloeduit storting, zoodat hij het veld moet verla ten. Met tien man speelt Alcmaria ver der en de corner, door de redding van Bijlsma ontstaan, wordt door de Grand fraai weggekopt. Bijlsma Jr. zendt het leer door naar Keppeleen goede, snelle aanval van hem volgt. Hij schiet, en Nieland slaat het leer met de hand cor ner! Tot ieders verrassing geeft de scheidsrechter, een corner, die Keppel goed voor zet. Een doelworsteling is het resultaat, doclj een doelpunt blijft uit. Zelfs wordt Hamstra vastgehouden, wat onopgemerkt blijft. En eindelijk wordt het leer wesmewerkt en ver naar voren gesplaatst. Een snelle aanval van O. V. V. O. volgt en Oudes rent in recordtijd uit zijn doel en trapt ver weg. Meteen is het dan rusten. Na de pauze. De tweede helft begint dus met blanco stand, maar toch lijkt het voor Alcmaria niet ongunstig, want de zon is steeds en sch'int nu vlak in het ■tk ^er Amsterdammers. <?r is..ingevallen voor Bijlsma in' neemt zijn oude, bekende plaats Dadelijk volgt weer een Alcmaria- overvyicht en een schot van de Jong rli.i°°r|, keeper met behulp van de paal Oncaidigjjjk daarop haalt Hamstra een bal achterover e heeft daarbij bijna succes. Maar H - kamp redt nog juist op het nippertje Peereboom loopt bij een volgende aanval goed door. doch zijn schot wordt door Scholten gestopt. Dan geeft de Jong een sol oren. hij pas seert alles, zet scherp voor, doch voor open doel (ook de keeper is reeds gepas seerd) is de heele rechtervleugel van Alcmaria zoek en de bal rolt uit Het is echter slechts uitstel van exe cutie, want een vrije trap zet Hamstra vlak voor het doel. Een doelworsteling ontstaat. Scholten redt met moeite, weet echter niet goed weg te werken en de Grand, die vlak achter de voorhoede staat, schiet direct weer in. De Jong zorgt voor het laatste tikje en onhoud baar wordt Houtkamp gepasseerd. Alcmaria leidt twee minuten. Er is dan pas 5 minuten gespeeld. Nog is het applaus niet van de lucht, of O. V. V. O. zit voor het Alcmaria-doel. Oudes stopt een ver schot, Ooms redt eveneens mooi een vinnige aanval van Burger, en precies hetzelfde doet Bijlsma Jr. He', duel voor het Alcmaria-doel duurt voort en de verdediging kan de hal niet ver genoeg weg werken. En tenslotte krijgt Jonas den bal en schiet den bal hoog in het net, absoluut onbereikbaar voor Oudes (11). Dat is precies 3 minuten later. O. V. V. O., door dit succesje geprik keld wordt nu vinniger, doch ook for- scher. En het gevolg is, dat het vrije trappen regent. En weer is Alcmaria in het veld de meerdere, doch er komen geen kansen, omdat het spel te kort ge houden wordt. Peereboom en de Jong probeeren het op alle manieren, doch te vergeefs: de Amsterdamsche verdedi ging redt steeds even goed. Corners op het O. V. V. O.-doel, hoe goed ook genomen, blijken geen resul taat op te leveren en nu plotseling en zonder reden blijft de Alcmaria-halflinie weer achter. Ze gaat zich uitsluitend op verdedigen toeleggen. Ondanks dat b.ijft de thuisclub sterker, maar de voorhoede is niet meer gevaarlijk. Ook een uitval van 0. V. V. 0. levert niets op, want Verwey en Ooms redden met verre trappen, terwijl een volgende uitva ldoor een te slecht schot van Mayenburg zonder resultaat blijft. De Amsterdammers komen dan iets meer in den aanval, doch ook dat is zonder resultaat', want het verdedigende Alcmaria is vrij sterk en safe. Een kwartier voor het einde komt voor O. V. V. 0. het tweede doelpunt. Bij een aanval van den linkervleugel kan Verwey slechts ten koste van een corner redden. Goosen zet het leer heel 6cherp voor het doel, Oudes grijpt mis en zonder dat iemand er aanraakt, zweeft de bal in het net (1—2). Op hetzelfde oogenblik volgt 0. V. V. 0. het systeem: tijd winnen. Want Alc maria probeert op te halen, doch alle O. V. V.-ers trappen het leer zoo ver mo gelijk weg buiten de lijnen. Tot over maat van ramp helpt het publiek de Amsterdammers, door telkens het leer weer in het veld te schoppen, als met een reserve bal zal worden gespeeld. En nog steeds blijft de Alcmaria-mid- denlinie achter. Het is duidelijkde wedstrijd is verloren, ondanks de wan hopige pogingen van Peereboom c.s. Nog schiet Keppel hard in de handen van den doelverdediger, nog ontstaat een langdurige doelworsteling voor het O V.V.0 -doel, maar het wil niet en het mag niet. Want telkens duikt een O. V. V. O.-er op, die redt. Ook de Alcmaria-verdediging moet nog twee keer redden en dan komt ein delijk het onverwachte einde: een 21 nederlaag voor Aclmaria. Tot besluit. Wij hebben hierboven reeds een en ander gezegd over Alcmaria's nederlaag en kunnen dus verder kort zijn. Het merkwaardige is, dat geen der Alcmari anen bepaald slecht was. Neen, er is een behoorlijke partij voelbal gespeeld toor hen, maar het was geen nuttige partij. De individueele fouten der spelers waren niet talrijk, maar het zat hem in de spelopvatting van het team. Zoo kan Oudes op een heel goeden wedstrijd terug zien, evenals de beide backs. Ooms deed in de tweede helft heel goed werk en hield het best vol. En Ver wey, hoewel hij een paar keer miste heeft heel wat gered. Hetzelfde kunnen wij van de halflinie zeggen, waar Lengers eindelijk weer eens een goede partij speelde. Dat „vraagstuk" is dus weer opgelost! De Grand was heel goed doch moet nog meer lange passes naar de vleugels geven. 6 En dan de voorhoede. Maar och, we weten het wel, dat het spel te kort wordt gehouden. Daar moet zoo gauw moge lijk verandering in komen. Dat is o i de eenige oplossing. Intusschen is er niets te wanhopen, want de spelers kunnen spelen. Ze heb- bovendien geen gieintje geluk go- had, doch wel ove rheel veel pech te klagen gehad^ En daar is nu eenmaal niets aan te doen. O. V. V. O. is een pittfge ploeg, die zeer enthousiast speelt. Het is geen mooi geen salon-voetbal, maar het is wel' verrassend en voor een verdediging uiterst moeilijk. Dat Burger niet erg gevaarlijk was, pleit voor Lengers en ook voor Ooms. Het geheele elftal is trapvast, aarzelt niet en de linies houden goed verband met elkaar. Bovendien houdt men zich uitsluitend aan open spel. Toch is de overwinning bij verre na niet verdiend. Zij is alleen te danken aan een enorme hoeveelheid geluk. De scheidsrechter was al maakte ook hij fouten zeer voldoende Hij feieLi bet gpel ia baaOes en, iejd.de, Ook in dezen uitwedstrijd tegen Vrone i» het Alkmaar weer niet mogen gelukken om met winst terug te komen; er schijnt zoo langzamerhand een traditie aan verbonden te zijn. Het begin van den strijd was niet erg be moedigend voor Alkmaar, want na 6 min maakte Vrone's linksbinnen na mooi open- spel het eerste doelpunt, spoedig gevolgd door het tweede, ook al weer gemaakt na een vluggen aanval. De voorhoede van Alkmaar had tot nog toe niet veel laten zien en hield ouderge- woonte weer aan te kort spel vast. Totdat dit eens even vergeten werd, en de bal met een lange center bij den linksbuiten kwam die daarna Ooms in staat stelde om een tegenpunt te maken. Nog voor de rust vergrootte Vrone. door een algemeen weife len in de Alkmaar-achterhoede den voor- sprong tot 31. Na de rusi dacht men Alkmaar te zien op halen, caar er werkelijk in het begin aardig gespeeld werd. doch de voorhoede verviel weer in het zrifde korte spel. Bij een aanval op het Vrone-doel maakte een van de verdedigers hands in het straf schopgebied; den scheidsrechter ontging dit niet en van Os verkleinde met een goed ge- richt schot den achterstand (3—2)- Wie toen dacht het geheele elftal voor den gelijkmaker te zien werken, kwam bedrogen uit. Integendeel, Vrone gooide er een schepje op en kort voor het einde weid het 4—2 voor V Scheidsrechter Augustijn leidde uitstekend. De wedstrijd werd in de beste verstand'hou. ding gespeeld. TEXEL I—ALKM, BOYS I 1—2. Een moeilijke klip omzeild. De betere techniek zegeviert. Aanvankelijk leek de opgaaf voor de rood witte Alkmaarders niet moeilijk te zijn, daar de eilanders op de ranglijst geen al te hooge plaats innemen en vorigen Zondag te Andijk slechts het derde winstpunt werd geïncas seerd. Edoch, de reeds eerder geaccepteerde ne derlagen wareir niet bepaald groot en het terrein en de reisnadeelen zouden nu wel een woordje meespreken, alsmede de krach tige aanzetting in de Texelsche Courant, waarvan we de volgende zinsnede zullen la ten passeeren. Volgens „Het Groentje" werd weer een Alkmaarsche zege voorspeld, wat dan ook aanleiding gaf tot onderstaande: „Alweer wordt ons elftal een nederlaag voorspeld. Daarom dus de taak om vooral nu te bewijzen, dat het werkelijk in staat zal blij ken tegen de leiders van onze afd. behoorlijk partij te geven. Gewoonlijk speelt het tegen de sterkste tegenstanders zijn beste spel. Is dit Zondag ook het geval, dan kan er een fraaie, spannende wedstrijd verwacht wor den, welken zeker elke voetballiefhebber zal willen bijwonen. Houdt de groen-zwarte kleuren hoog. Good luck, boys!" Dat de Alkmaarders dan ook op een war me ontvangst konden rekenen, is hun tijdens de ontmoeting overduidelijk gebleken. Zelfs meenden de eilanders dadelijk na rust het spel te moeten forceeren en vooral tegen hef einde werd het systeem van „eerst den man en dan den bal", geducht in toepassing ge bracht. De Boys wisten echter op keurige wijze deze gevaarlijke klip te omzeilen, al kwam de overwinning dan ook slechts met den oneven goal. Over den wedstrijd. nog het volgende: Reeds dadelijk komen de Texelaars overrompelend opzetten, doch hun aanvallen leveren niets op door goed werk van de Alkmaarsche defensie. Nadat de bezoekers enkele malen tot den aanval konden overgaan, eveneens zonder succes, zijn de gastheeren op nieuw in de meerderheid, doch v. d. Horst c. s. weten steeds op tijd in te grijpen. Een plotselinge doorbraak van de Boys, een goede voorzet van de Grand volgt, doch Kwa- dijk kopt juist over. Het is wederom de Grand, die opnieuw den bal krijgt, doorbreekt en op het vijandelijke doel afgaat. Zijn hard schot wordt door den Texel-doelman op mees terlijke wijze gestopt. Dit is het teeken voor de bezoekers, die inmiddels een offensief in zetten, wat eenige corners tot gevolg heeft, die echter niets opleveren. Ook de eilanders krijgen enkele corners te verwerken, eveneens zonder succes. Na enkele wederzijdsche aanvallen, krijgt Texel een corner te verwerken, die door haar midvoor wordt benut, 10. Na eenigen tijd ko men de Boys geducht opzetten en als Kwadijk in het bezit van den'bal komt, geeft hij keurig over naar Indri, die dadelijk voorzet en het is Brouwer, die met een hard schot gelijk maakt 1—1. Enkele minuten later breekt de rust aan. Er wordt reeds dadelijk zeer forsch gespeeld door de thuisclub, wat echter niet belet voor de bezoekers een geweldig tempo op te voeren. Reeds na vier minuten hebben de Boys ge luk, als Kwadijk een keurige pass naar Indrt geeft, die mooi voorzet. Boots vangt het leder op en doelpunt onhoudbaar 12. Beide par ijen zetten alles op alles. De gastheeren wil len niet verliezen, terwijl de Alkmaarders hun mooie kans niet gaarne verloren zien gaan. Enkele goed genomen corners op het Texeldoel leveren niets op. Nog kopt Boots een toegc- speelden bal onhoudbaar in, doch het gehaak te doelpunt gaat wegens buitenspel verloren. Texel gooit er nog eens een schepje op, doch niets mag baten en in de Alkmaarsche verde diging is vooral Slikker goed op dreef. Als een maal de T. midvoor doorbreekt, weet v« Horst op mooie wijze het gevaar te keeren. Het spel wordt er niet mooier op en geweld'^ forsch. Zonder verandering breekt het einda aan en hebben de Boys een moeilijke, do® verdiende zege behaald. Bridge. De bridgeclub te Oterleek hield Zaterdag avond een wedstrijd in het café de Vries. D wedstrijd stond op hooger peil dan hei vo rige jaar, al was het jammer, dat een *10®' slambod aan twee tafels niet goed werd m geboden. De uitslag luidde: Even lijnê 1. Dr. Heringa en D. des VrtJ 2. Mevr. Boeder en R. H. Witteveen; 3. Md' Alie Witteveen en P. Slot. Oneven lijn: 1. J. Zwaan en O- de vn»; 2. mevr. Witteveen en S. Heringa; Boeder H, de Vries..-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10