Agenda maakt schrale water JUi&licaiies 3-ooneel f. JCeck ÓL School £ands en Jmw&ouio JSucqectiike. Stand röSkooL' Aa" Verba" en Adri- Stad en Omgeving. lüeec&ecicAt Het Rijksdagproces. Professorale uitleg. Brandmateriaal in flesschen? Wat Dimitrof ervan denkt, Na de middagpauze. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., eiken avond half, hoofdnummer Met de Jantjes op Stap (hum.), hoofdrollen Sally Eilers, James Dunn en Sammy Cohen Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer De wraak van mr. Wong (sens.), hoofdrollen Edw. G. Robinson en Lorette Young. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinee. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Het masker van Fu Manchu (sens.), hoofdrol Boris Karloff. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De wereld zonder man nen (amus.), hoofdrollen Oloria Stuart en Raul Roulien; tweede hoofdnummer Mijn papa de getrouwde vrijgezel (comedie), hoofdrol Adolphe Menjou. Toegang boven 18 jaar. Maandag 23 October. 8 uur, De Unie, Volkzangavond 8 uur, 4e Gem. school aan de Oosterkolk straat, openb. verg. van de Goede Tempelle ren. 8 uur, Waakt en Bidt, openb. vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, spr. ds. Krijger van Beverwijk. Psychometrische avond afd. Alkmaar „Harmonia". Dinsdag 24 October. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring van „Ketty jokt nooit", door 't Ontlui kende Roosje. 7.30 uur, Waakt en Bidt, Lutheravond Stadszending. Psychometrische avond afd. Alkmaar „Harmonia". Woensdag 25 Cctober. 8 uur, Oulden Vlies, lezing J. Panman voor de Ned. Reisvereeniging. Donderdag 26 October. 8 uur, Oroote Kerk, rede ds van Hoogen- huize voor de Evangelische Maatschappij; zang. PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op WOENSDAG 25 OCTOBER as., de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden gebracht over den ACHTERWEG, de FRIESCHEBRUG en de KORTE NIEU- WESLOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij het Zeglis naar de markt gebracht moeten langs de Voormeer, de Bierkade en den Achterweg worden vervoerd. Alle dieren, die niet over de Frieschebrug en den Achterweg de stad binnenkomen, moeten zoodanig worden ver voerd, dat zij door de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af ter markt komen; alle overige toegangen tot de markt zullen wor den afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot, de Frieschebrug en aan den Achterweg zullen de aan te voe ren dieren deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl nè 's morgens 10 uur geen paarden meer ter markt worden toegelaten Voor het plaatsei der paarden worden aangewezen de Dijk, het Waagplein, de Marktstraat en de Oedempte Nieuwesloot Voor het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagpleiti. De Directeur voornoemd, D SCHENK. DESKUNDIGEN AAN HET WOORD. Getuigen zijn vandaag niet gedaagd, doch heden zulen voornamelijk de deskundigen aan het woo^i komen. Dr. Bünger' opent de zitting met de mede- deeiing, dat de deskundigen zullen worden gehoord over de brandstichting in het rijks- üaggebouw zelf en wel voornamelijk over de vraag of van der Lubbe alleen de branden kan hebben aangelegd. De eerste deskundige, die gehoord wordt, is de hoogleeraar aan de technische hooge- school te Charlottenburg, prof. Josse. Hij verklaart, dat in het rijksdaggebouw drie brandhaarden waren te onderscheiden en wel in het restaurant met de daarbij ge.egen vertrekken in het sousterrain in de omgeving van de plenaire zittingszaal en in de groote zaal zelf. Vooral het verloop van den brand in de zittingzaal heeft groote belangstelling verwekt, omdat de ontwikkeling van dezen brand zeer snel in ongeveer 10 minuten is geschied. Deze snelle uitbreiding van het vuur heeft het vermoeden gewekt, dat de ventilatieinrichting daar het hare toe heeft bijgedragen. Na een uitvoerige beschrijving van de ventileerinrichting komt prof. Josse tot den conclusie zoowel door zijn technisch onderzoek als door de verklaringen van ge tuigen, die het eerste vuur in den zaal be schrijven als een gemoedelijk flikkerend vuur tje. Er blijft dan geen andere mogelijkheid als oorzaak voor de snelle ontwikkeling van den brand over, dan dat in de zittingzaal an dere gemakkelijk brandbare stoffen in groote hoeveelheid aanwezig waren en zeker ook andere dan uitsluitend vuurmakers. Op een vraag van den procureur-generaal of luit. Latheit en andere personen, die het eerst in de zaal kwamen, niet iets hadden moeten merken, indien benzine of petroleum was gebruikt, antwoordt de deskundige, dat deze getuigen te ver van de vlammen af wa ren geweest. Dr. Werner: De deskundige is van mee ning, dat de andere brandstichtingsplaatsen zijn aangelegd, bij wijze van afleidingsma noeuvre? Ik blijf echter aan iets twijfelen, men is immers op den brand opmerkzaam geworden, door het vuur in het restaurant. Indien in het restaurant geen brand gesticht was, had het vuur in de groote zaal waar schijnlijk nog geruimen tijd kunnen woeden voor men het gemerkt had. Prof. Jose antwoordt, dat de heele zaak psychologisch zeer moeilijk te verklaren is. Op een vraag van den advocaat dr. Sack antwoordt de deskundige, dat de 10 minuten, die zijn verloopen tusschen het binnenklim men van v. d. Lubbe en zijn aankomst in de groote zaal voldoende zijn geweest om de boel in brand te steken, indien de brandstich ting was voorbereid, zooals hij gelooft, dat inderdaad het geval is geweest. Een der andere deskundigen, ii. dr Wer ner, deelt mede, dat in de zittingszaal resten van flesschen of vaten zijn gevonden, maar het is niet uitgesloten, dat de brandstof op andere wijze, in den riiksdag is gebracht of in de vlammen is gegoten. De procureur dr. Werner: Indien op het tijdstip, toen Scholtz in de zaal heeft gekeken nog geen voorbereidingen waren getroffen, zou het dan mogelijk zijn geweest dat bijv. Torgler na het verdwijnen van Scholtz de voorbereidingen heeft kunnen treffen, voor dat hij den rijksdag verliet, dus tot ongeveer kwart voor negen? Prof. Josse: De tijd van 8.20 tot 8 45 zou naar zijn meening daartoe voldoende zijn. Dr. Seuffert stelt voor, de rijksdag- employé's er over te hooren, wanneer de ste- nographenkamer voor de laatste maal ge controleerd is. Dr. Sack sluit zich hierbij aan. Dr. Sack vraagt den deskundige of Torgler in hef door den procureur aangenomen geval bij het werken met vloeibaar en droog mate riaal niet daarnaar had moeten ruiken en of de mogelijkheid bestaat een dergelijke lucht kwijt te raken. Prof. Josse antwoordt, dat men door het wasschen van de handen reeds veel van deze lucht kwijt raakt. De president constateert, dat het beantwoor den van deze vraag niet de zaak van dezen deskundige is. Of iemand al of niet naar iets ruikt, dient daadwerkelijk geconstateerd te zijn. Torgler verklaart nogmaals, dat hij te kwart voor negen niet meer in den rijksdag was. In de zittingzaal was hij het laatst in December 1932. Met benzine of dergelijk brandbaar ma teriaal had hij nog nooit van zijn leven iets te maken gehad. Dimitrof verklaart, dat ook naar zijn mee ning de brandstichter beslist medeplichtigen moet hebben gehad. Hij stelt de vraag, of het inderdaad mogelijk was, dat van der Lubbe alleen in een kwartier den brand heeft kunnen aanleggen. De deskundige antwoordt, dat, nadat hij heeft gehoord, hoe handig van de Lubbe ruiten heeft ingeslagen en dat hij geheel met zweet was bedekt, toen men hem vond, aangenomen mag worden, dat van der Lubbe, indien alles van te voren reeds was voorbereid, in een kwartier de zaak in brand heeft kunnen ste ken. Hierna treedt de middagpauze in, gedurende welken tijd de Nederlandsche tolk, op verzoek van van der Lubbe's verdediger, de verklaring van den deskundige zal vertalen. In de namiddagzitting wordt allereerst verhoord de huisinspecteur Scranowitz over zijn rondgangen op den dag van den brand. Hij heeft daarbij niets opvallend gezien. Dr. Sack: De secretaris van de soc.-dem. rijksdag-fractie, de vroegere afgevaardigde dr. Hertz heeft voor de commissie van onder zoek te Londen verklaard, dat zij ook in de kasten van de soc.-dem. fractie hadden ge zocht. Getuige: Dat is een leugen. De Nederlandsche tolk vertaalt dan de verklaring van den deskundige prof. Josse in het Nederlandsch. Van der Lubbe wordt in verband hiermede voor de tafel van den se naat gevoerd en luistert staande naar de vertaling. President: Doe je hoofd omhoog van der Lubbe, zie mij eens aan Hebt u dat ver staan? De deskundige meent, dat er geen sprake van kan zijn. Wie is het geweest, die den brand heeft voorbereid? Antwoord toch, hoofd omhoog. Van der Lubbe antwoordt in het geheel niet en wordt weer weggeleid. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Als de Kersen bloeien, tooneelspel in drie bedrijven van dr. J van Epen. Het Alkmaarsch Tooneel heeft gister- a und het seizoen geopend met een voorstelling in de zaal van het Gulden Vlies De zaal was uitstekend bezet. De heer D Slinger, penningmeester der vereeniging, heette de aanwezigen har telijk welkom en bracht dank aan de donateurs voor hun steun, terwijl hij in 't bijzonder hun dankte die anderen had den opgewekt als donateur toe "te treden Tevens deed hij mededeeling van een kleine wijziging in de rolverdeeling. Vervolgens werd begonnen met de op voering van „Als de Kersen bloeien", het bekende tooneelspel van wijlen dr. i u levenslustige landbouwer Johan Kramer van 54 jaar, leeft met zijn huishoudster Anna Bos. met wie hij 3poedig zal trouwen De lente brengt het bioed van Kramer in beweging Zijn zoon Tom, een geleerde op het gebied der sterrenkunde, kommet zijn meisje logeeren en al spoedig worden Johan Kramer en Rosotte Bonpré beste vrien den Tom bemoeit zich al spoedig alleen met zijn werk en Johan houdt zijn a s schoondochter bezig. Gevolg: jaloesie bij Anna Bos en Tom. En niet zonder reden Doch Johan Kramer heeft rijn krachten overschat. Hij wordt ziek en herstelt, waarna natuurlijk de explica ties volgen Zoo'n stuk met als motief de lief le van een veel ouderen man voor een jong meisje, is altijd een gevaarlijk experi- E.Ostcrmann S Co"* Handel Mij.N.V,Amslerdam. i. - .'ivV—A V". 't. - Fabrieken le Julphaas bij Utrecht,» ment voor dilettanten. Er zijn altijd goedlachsche toeschouwers die den in druk van ernstige scenes door gelach bederven. Zoo was het ook gisteravond, 't Had over 't geheel rustiger in de zaal kunnen wezen. De leden van het Alkmaarsch Too neel hebben, onder leiding van den heer Rossenbacker, ernsti ggewerkt en een verdiend succes behaald. Getuige het luide applaus aan 't slot De heer L. de Leeuw heeft de moeilijke rol van Johan Kramer zeer verdienste lijk gespeeld. De uiting van levenslust had iets soberder kunnen zijn. Ver schillende belangrijke scenes met Arms, Rosette Tom en Jaap de tuinman, slaagden goed. Mevr. KoolKramer voelde de rol van Anna Bos uitstekend aan, wat in haar spel tot uiting kwam. Zij streed inderdaad voor haar geluk. Mej. N. van Alphen speelde de rol van Rosette Bonpré heel goed en wist de wisselende stemmingen juist weer te geven. Zij beheerschte de tekst wel en zegde die met begrip. Tom Kramer, de ondankbare rol, werd door den heer D. Slinger gespeeld en deze wist er inderdaad iets van te maken wat lang niet meevalt De heer Joh Swier behaalde veel succes met zijn uit beelding van Jaap de tuinman. Na de scène in de tweede acte kreeg hij een open doekje. De heer A. de Waal was een correcte dokter en het kleine rolletje van van Dalen werd even opgenomen door den regisseur. De tooneelen zagen er goed uit. De heer Jac. Groothuizen had voor de grime gezorgd. De muziek in de wel wat lange pauzes viel zeer in den smaak. Een bal besloot dezen openingsavond van het A. T. De raad van Lemsterland heeft Vrijdag besloten tot opheffing van de o. 1. school te Follega met ingang van 1 Januari a.s. Aan de Leidsche' universiteit waren op 18 October 2134 studenten ingeschreven tegen 2067 op denzelfden datum van het vorige jaar. Aan de universiteit te Groningen is be vorderd tot doctor in de klassieke letteren, op proefschrift: „Publii Ovidii Nasonis ex Ponto", de heer A. Scholte, geb. te Zuid- scharwoude. Ds. J. Boonstra te Gieten (Dr.) is be roepen tot predikant bij de herv. gem. te Hoorn. De gemeenteraad van Duivendijke (Schouwen) besloot siet te voldoen aan den wensch van den minister tot opheffing der openbare school. Met de drie linksche raads leden stemde een der anti.-rev. leden tegen opheffing. VEREENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN „DE EVANGELISCHE UNIE", In de Vrijdag gehouden ledenvergadering der afd. Alkmaar der Ver. v. Vrijz. Herv. „de Evangelische Unie" werd een nieuw bestuur gekozen bestaande uit de heeren D. S. de Boer, J. G. van Burken, W. J. Karssen, G. W. Kloos en H. J. van der Winden. De func ties zijn thans als volgt verdeeld: ds. W. D. M. Baar, waarn. voorzitter; ds. J. Deetman, adviseerend bestuurslid; de heer D. S. de Boer, vice-voorzitter; W. J. Karssen, secreta ris; H. J. van der Winden, vice-secretaris en G. W. Kloos, penningmeester. Het adres van den secretaris is Kennemerstraatweg 62, tel. 631. PRIJZEN VOOR VERSCH SPEK De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van heden de prijzen welke door haar voor het versche spek be taald worden, afkomstig van varkens ge slacht na 21 October, als volgt zijn vastge steld: A. spek boven 28 K.G. per strook zon der wang, 57 ct. per K.G.; B. spek van 24 27.9 K.G. per strook zonder wang, 55 ct. per K.O.; C. spek van 18.23.9 K.G. per strook zonder wang, 54 ct. per K.G.; D. spek van 1317.9 K.G. per strook zonder wang 47 ct. per K.G.; S. spek van 1012.9 K.G. per strook zonder wang 44 ct. per K.G.F. spek van 59.9. K.G per strook zonder wang 41 ct. per K.G.; G. spek van 1013 KG. per strook zonder wang en zonder achterkinke! 53 ct. per K.G.; H. spek van 8—9.9 K.G per strook zonder wang en zonder achterkinkel 51 ct. per K.G.; I. spek van 5—7.9 KG. per strook zonder wang en zonder achterkinkel 49 ct. per K.G, GEBOREN; Barend z. v. Jacob Mann en Vennik rTrn?an~T Aa^e 4 V" Jannes d v ilir!|A giÉ - eeke" Hendrika Janke d. v Nicolaas Krijgsman en Hendrica Mol. OVERLEDEN: Barbara Margaretha Agatha van Dron- gelen wed Hendrik Klasing 90 )aar-, Baukje Andriesma wed. Johannes Pieter van Hugten 63 jaar. Simon Jacobus Rui ter 81 jaar. Jennigje Ensink gehuwd met Jacob Christiaan Leijer 82 jaar. DE COMMISSIE INZAKE HET ZWEMBADVRAAGSTUK. Zooals bekend is destijds door B. en W. in bijlage no. 120 voorgesteld en daarna door den Raad aangenomen om de commissie van onderzoek inzake het zwembadvraagstuk onder voorzitter schap van wethouder Bonsema te laten bestaan uit 3 (later 4) raadsleden, een vertegenwoordiger van het bestuur der N. V. Alkmaarsche bad- en zweminrich ting en een van de Gezondheidscom missie. Naar wij vernemen heeft de N. V Alkm. bad- en zweminrichting besloten den heer D. Saai die ook voorzitter is van het bekende comité van actie af te vaardigen. B. en W. hebben besloten den heer D. Saai niet te accepteeren. Naar men ons meedeelt zou o.a als reden zijn opge geven, dat men een meer deskundige als afgevaardigde wenscht. Va, een democratisch college, dat zich steeds over aanranding der gemeente lijke autonomie beklaagt, is het zeker verwonderlijk, dat zij het recht van een vereeniging om haar eigen afgevaardig de aan te wijzen ,op deze wijze tot een paskwil maakt. TEGEN DE SPOORBOOMFN GEREDEN. Toen Zaterdagavond de heer Glas den directeur van het fanfarekorps Hugo per auto naar het station Heerhugowaai;d wilde brengen, zag hij niet dat de spoor- boomen bij dat station over den Basser- weg gesloten waren. Het gevolg was, dat hij er met volle vaart tegen aan reed en een der boomen doormidden brak. Van den auto was een koplamp stuk en de radiator ingedrukt. De inzittenden van den auto kwamen met den schrik vrij. RECHTS GAAT VOOR. Zaterdagmiddag, te omstreeks half vier, had op den hoek LangestraatKcorstraat alhier een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door J Z., wonende te Heiloo en den groentenkarbe- stuurder B. J. G., wonende alhier. Door de botsing werd de auto beschadigd aan het rechterzijportier en richtingaanwijzer, terwijl van den groentenkar een paar rieten manden werden gekraakt. Waar de autobestuurder aan het van rechts komende verkeer geen voorrang gaf, werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. GEREED GEKOMEN. Hedenmiddag is de symbolische frontver siering boven de gevel van het gebouw van de Oenbare Leeszaal aan de Langestraat, die 14 April voor restaurant op de begane grond werd gebracht, weer op zijn oude plaats terug gebracht. Het aanzien van het gebouw is daardoor weer belangrijk ver hoogd. Te voren konden wij ons er van overtui gen, dat het prachtige stukje renaissance kunst op meesterlijke wijze is gerestaureerd en weer goed in de verf ?it, zoodat het weer tientallen jaren de weersgesteldheden kan weerstaan. Het geweldige stuk, dat een breedte heeft van 4 M. en een hoogte van 5 M en onee- veer 4000 K.G. weegt, werd door den aan- nemer, den heer Schaaf, met behulp van een takel, die door slechts één man werd bediend op de ongeveer i 5 M. hooge gevel geplaatst' middenstuk, dat hopeloos door ver- rotting van het hout was aangetast is thans nagenoeg geheel vernieuwd, hoewel men de stukken die reeds eerder, doordat ze waren aangetast met een dunne laag lood had be^ kleed, heeft gehandhaafd. Het middenstuk bestaat uit een arend met uitgespreide vleugels, als lichtsymbool boven een vrouwenfiguur, dat in de eene hand een hc udt6n m 616 eCn zon met stralen V3St Deze vrouwenfiguur rust op een aardbol die omgeven is door de dierenruim Links van de vrouwenfiguur staat een mannen figuur dat een nieuwe kop heeft gekregen ln de hoeken naast de arend zijn twee vrouwen figuren aangebracht, waarvan de linksche een granaatappel in de hand heeft en de rechtsche een schild draagt, waarop een leeuw staat, terwijl het schild met eikenloof is omspannen. Nu deze plechtige frontversiering weer is aangebracht staat het prachtige renaissance gebouw, dat terecht op rijksmonumentenlijst is geplaatst, weer in zijn oude luister als sieraad van onze mooie Langestraat. LICHT OP! Hede voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 5.28 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. i Hoogste barometerstand 775.3 mM. te Rl- ga. Laagste barometerstand 751.7 mM. te BK arritz. Verwachting, geldig tot den avond van 24 October: Zwakke tot matige wind; waarschijnlijk meest uit Zuidelijke richtingen; toenemende bewolking met kans op regen; waarschijnlijk iets kouder overdag. Weeroverzicht. Het depressiegebied over Frankrijk heeft plaats gemaakt voor een hoogen druk. Ook hedenmorgen was de barometer hier nog stijgende, zoodat thans over Schotland en Engeland lucht uit Noordelijke richtingen wordt aangevoerd en waarschijnlijk in de bo venlucht aldaar wel afkoeling plaats had en verder zal volgen. De hooge druk over Scan dinavië nam eenigszins in beteekenis af. Over de Golf van Biscaye handhaafde zich de kern van de depressie. Over ons land en Duitschland stroomt uit zuidelijke richtingen in de hooge luchtlagen zeer warmere lucht (tusschen 500 en 1000 M. ongeveer 16). Op het ontmoetingspunt in Schotland en Enge land van koude lucht uit noord en warme lucht uit zuid viel zware neerslag (Shields 29-, Aberdeen 17 rniM.) Het is waarschijn lijk, dat ten onzent de bewolking zal toene men, terwijl tegelijkertijd de kans op regen grooter wordt. Behalve over de Britsehe eilanden viel ook in Frankrijk nog wat neer. slag. Overigens is het rustig weer, in Zuid- Duitschland en Zwitserland nogal nevelig, terwijl over wel het geheele gebhd de tem peratuur daalde. KOMT U VOORAL IN ALKMAAR. Zekeren B. G. J. H., die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd staat tot het onder gaan van 15 dagen hechtenis, is alhier aan gehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht DE GEVAARLIJKE HOEK BIJ DE KERK. Gistermiddag te omstreeks 12 uur, had op het kruispunt LangestraatKerkplein ec Koorslraat alhier eeh aanrijding plaats tus schen den bestuurder van het tweewielig mo torrijtuig genaamd J. W. S., wonende te Haarlem en een auto, bestuurd door H v. B., wonende te Nieuwer Amstel. De auto werd aan de achterzijde licht beschadigd. Een straf baar feit is niet geconstateerd. De schade is onderling geregeld. RIJWIEL-CONFLICT. Op den hoek Langestraat—Schoutenstraal had Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur een aanrijding plaats, waarbij de wielrijder B V., wonende alhier in botsing kwam met den wielrijder W. E., eveneens wonende alhier. Het rijwiel van V. werd beschadigd. De schade wordt onderling geregeld. Omtrent de schuld vraag wordt door de politie eed nader onderzoek ingesteld. ZONDAGMIDDAG-AANRIJDING. De 15-iarige wielrijder J. B.. wonende te Bergen, werd gistermiddag te omstreeks 3 uur op de Oudegracht alhier aangereden door een personenauto, vermoedelijk be stuurd door H. A. C. Mwonende te Bever wijk. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De schuld van deze aanrijding ligt verm re delijk v ij der autobestuurder. Een nader on derzoek wordt door de politie ingesteld. LEGER DES HEILS. Men meldt ons dat adjudant Taat Woensdag en Donderdag, 25 en 26 October, Alkmaar ba- zoekt vanwege het Handelsdepartement. In de zaal van het Leger des Heils, Limmer- hoek, zal een Handelstentoonstelling worden gehouden, 's middags 3 uur en 's avonds na 7 uur, BRAND TE EGMOND AAN ZEE. Ongeveer 1 uur ontstond Zaterdagmiddag brand in een winkelhuis, gelegen aan da Voorstraat, alhier, waarin gevestigd is de cho colaterie van den heer B. Met twee stralen op de waterleiding werd het vuur bestreden, dat vooral op de beneden verdieping hevig woedde. Na ongeveer een half uur was men den brand meester* Van da inboedel kon niets worden gered. Het belendende perceel, waarin gevestigd i' de manufacturenzaak van Mej. Ag. Conijn, be kwam brand- en waterschade. Het ontstaan van den brand was te wijtan aan het omvallen van een petroleumkachel doordat eenige doozen bonbons aan de hand van den winkelier .ontglipten en de kache' omwierpen. Huis en inboedel waren verzekerd. BAKER-EXAMENS. Voor het op 21 October gehouden Baker» examen te Alkmaar zijn geslaagd de dames R- Beers, Noordscharwoudei E. Harwijnen, West- zaan; E. Schoorl, Schagen; N. Teppema, Haar lem; A. Loman, Heiloo en C. Stuut—Visser, IJ muiden. Dc opleiding en examen gingen uit van de ..tommissie voor Kinderhygiëne" van b*1 N- H. .Witte Kruis.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2