Agenda Radionieuws tRucqediike Stand Stad en Omgeving. WeetAeeUAt Torgler zag er slecht uit. Stedelijk Museum, ingang B r e e d s t r a a t, eiken kerkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A.B.T., eiken avond half 8, hoofdnummer Met de Jantjes op Stap (hum.), hoofdrollen Sally Eilers, James Dunn en Sammy Cohen Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer De wraak van mr. Wong (sens.), hoofdrollen Edw. O. Robinson en Lorette Young Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinee. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Het masker van Fu Manchu (sens.), hoofdrol Boris Karloff. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De wereld zonder man nen (amus.), hoofdrollen Gloria Stuart en Raul Roulien; tweede hoofdnummer Mijn papa de getrouwde vrijgezel (comedie), hoofdrol Adolphe Menjou. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 25 Cctober. 8 uur, Gulden Vlies, lezing J. Panman foor de Ned. Reisvereeniging. Donderdag 26 October. 2.30 uur, De Unie, kookdemonstratie voor de Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, Groote Kerk, rede ds. van Hoogen- huize voor de Evangelische Maatschappij; zang. 8.15 uur, schouwburg Harmonie, optreden gezelschap Louis Davi HET PROCES MR VAN DOORNE— AVRO-BESTUUR. Donderdag 26 Oct. des namiddags te 2 tiur, zullen in de openbare zitting van de ar- rondissements-rechtbank te Amsterdam de pleidooien worden gehouden in het proces, dat door mr. van Doorne, advocaat te Utrecht, naar aanleiding van zijn veelbespro ken royement als lid van de AVRO gevoerd wordt tegen het AVRO-bestuur. nover, die op den dag van den brand met Fraay en den leider aer bedrijfscellen Kroyer uit Linz in Oostenrijk in den rijksdag was. Hij verklaart: Op 27 Febr. kwamen wij te gen drie uur 's middags door portaal II in het rijksdaggebouw om Kroyer den rijksdag te laten zien. In de anti-chambre van de zaal der begrootingscommissie ontmoetten wij voor de eerste maal den afgevaardigde Torg- ler met den beklaagde van der Lubbe, dien wij toen natuurlijk nog niet kenden. Torgler maakte toen hij ons zag waarom is mrij onbekend een geheel anderen indruk dan gewoonlijk. De kalmte was volkomen verdwe nen. Torgler was bleek en schrok toen hij ons zag. Rechts achter hem kwam de be klaagde, die daar zit, die gewoon voor zich keek en niets opvallend had. Wij gingen ver der om de groote zaal te bezichtigen, liepen echter verkeerd en kwamen toen langs den zelfden weg terug door de anti-chambre. Bij het binnenkomen door de groote deur zagen wij ter zijde aan den kant van de communis tische fractiekamers Torgler met een ander op de leeren bank zitten. Wij gingen de be- grootingszaal in, doch Fraay keerde nog eens terug om naar Torgler en zijn metgezel te kijken President: Dat was dus de tweede ontmoe ting met Torgler? Getuige: Torgler zat op de tweede bank voor de glazen deur op de leuning en rechts naast hem zat den ander, dien ik niet meer ken, omdat ik geen tweede maal heb geke, ken. Fraay was blijven staan en had zich omgekeerd. Wij hebben toen de zaal bezich tigd en gingen ten slotte naar de groote zaal. Tusschen vire uur en half vijf hebben wij het gebouw verlaten. President: Wanneer is het u opgevallen dat Torgler er zoo slecht uitzag. Getuige: Reeds toen Torgler aankwam zei Fraay: Is dat niet Torgler. En toen ik dat be vestigde, zei hij: Wat ziet die eruit. Daarna zei ik wat over den man in zijn gezelschap. President: Waaraan hebt u van der Lubbe herkent? GEBOREN: Alida Geertruida d. v. Jan Hartog en Aaltje Holman Catharina d. v. Jan Blankestein en Catharina Maria Bussen. Roelf z. v. Lambertus Smelik en Cathari.ta Duijvetter. OVERLEDEN: Hendrika Vasmel gehuwd met Willem Hooijer 72 jaar. Roelof Vermeulen 87 jaar EEN GEVAARLIJKE HOEK. Op den hoek Molenbuurt—Zevenhuizen had gisteravond een aanrijding plaats tus schen een motorrijder en een auto. De motor rijder, een Haarlemmer, die met de plaatse lijke toestanden hier niet op de hoogte was kwam uit de richting van de Groote Kerk' Hij hoorde wel signalen, doch verwachtte geen auto uit de Molenbuurt. Het gevolg was, dat beiden vehikels tegen elkaar bot sten, waardoor de motor zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Men wijst ons er in verband met dit onge luk op, dat op dezen hoek herhaaldelijk aan rijdingen plaats vinden, omdat niemand eigenlijk een zijstraat verwacht bij het win kelhuis van den heer Melchert. Zou het daarom niet wenschelijk zijn, dat hier een waarschuwingsbord geplaatst werd? Of be ier nog: zou hier een één richtingsverkeer viet gewenscht zijn? ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks 9.50 uur had op den Kennemerstraatweg—hoek Em- mastr&at alhier een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door P. B., wonende te Wervershoof en een luxe-auto, bestuurd door J B de W.» wonende te Heiloo. De vrachtautobe stuurder gaf rechts niet den voorrang en dit schijnt de oorzaak van de aan rijding te zijn. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd, zoodanig dat de luxe-auto naar de Kennemer autogarage moest worden gebracht en de vracht van P. aan den Kennemerstraatweg auto per kraanwagen Is weggehaald door den garagehouder S alhier. De echtgenoote van den bestuurder van den luxe-auto werd zoodanig ge wond, dat doktershulp noodzakelijk was, waarna zij per taxi naar haar woning is vervoerd. Van een en ander wordt door de po"Me procesverbaal opge maakt. HET 15-JARIG BESTAAN DER AIKMAARSCHE KAMERMUZIEK- VEREENIGING. Men schrijft oire: Liezen winter zal onze Kamermuziekver- eeniging, die ons reeds zooveel prachtige avonden heeft geschonken, haar 15-jarig be staan vieren. In September 1918 namen Anna Gouwe, Kitty en Gertrude Blom en Jan de Wit het initiatief tot de oprichting van een kamer- muziekvereeniging, welke zich spoedig ont wikkelde tot een instelling waar Alkmaar terecht trotsch op kan zijn en die zich lan gen tijd m een grooten bloei heeft mogen verheugen. De grootste vermaardheden, die men an ders slechts in de hoofdsteden van Europa kon hooien, hebben, dank zij het energieke bestuur, ook in Alkmaar geconcerteerd, waar door onze stad ook in dt kunstenaarswereld een groote reputatie heeft verkregen. Wij noemen slechts enkele namen der ver schillende soiisten en ensembles van wereld- rvputatie, die in Alkmaar zijn opgetreden. Zoo kwam o a. met hulp van onze vereeni- ging het Boheemsch Strijkkwartet naar Alk maar en wie zal zich niet de prachtige avonden herinneren, waarop het ongeëven aarde Poulei-kwartet hier de Fransche kwar tetten bracht en welke triomfen het Buda- pester Strijkkwartet, dat 8 keer in Alkmaar is opgetreden, hier behaald heeft? Van de solisten noemen we Carl Fried- berg, Vera Janacopulos. Carl Flesch (die hier zijn afscheid vierde), Gerard Hekking, Ilona Durigo. Paul Schramm, Kulenkampf, Myra Htss. Raya Garbcusova. terwijl ook het beste van eigen bodem zooal» Dirk Schafer. mevrouw Noordewier, Zimmermann, Evert Cornelis, Andriessen. het Hollandsch Strijkkwartet, Nederlandsch trio enz. hier steeds een dankbaar publiek vond. Terecht heeft de Alkmaarsche Kamer- muziekvereeniging zich dan ook, zelfs buiten Europa, een grooten naam verworven. Wan neer b.v. in New York groote internationaal bekende solisten samen zijn en spreken over het muziekleven in Holland, dan kan men er zeker van zijn dat ook Alkmaar ter sprake gebracht wordt. Helaas heeft echter het wakkere bestuur in den laatsten tijd met groote moeilijkheden te kampen. De Alkmaarders schijnen de beteeke- nis, welke onze kamermuziekvereeniging voor Alkmaar heeft, niet meer te beseffen, zoodat het ledental, zelfs de tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, onnoodig sterk is teruggeloopen. Door het engageeren van Paozera, Frank- rijk's grootsten zanger, voor het eerste abonnementsconcert op Woensdag 1 No vember a.s. heeft het bestuur nog een laatste poging gewaagd om het voortbestaan der vereeniging te vei zekeren. Wij vertrouwen dan ook. dat de zaal Harmonie dien avond uitverkocht zal zijn. Men kan zich nog steeds als lid opgeven bij de secretaresse mej. A. C. Gouwe, Steijn- straat 92. DS. VAN HOOGENHUIJZE VOOR DE EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Men schrijft ons: Zooals in een vorig bericht werd medege deeld, zou het onderwerp van de rede van ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, van Amster dam, op de Groote Openbare Samenkomst der Evangelische Maatschappij, vereeniging tot verbreiding en verdediging van het Pro testantisme, op Donderdag 26 October, 's avonds 8 uur, in de Groote Kerk alhier, waarbij het Knapenkoor en Dubbel Mannen- kwartet, onder leiding van Corn. Jonker, hun medewerking verleenen, nog nader worden bekend gemaakt. Het luidt: „Het Wereld- protestantisme en zijn taak". Ieder, die deze bijeenkomst, waarvoor vrije toegang is, wenscht te bezoeken, wordt aangeraden tijdig aanwezig te zijn om zich van een goede zitplaats te verzekeren. Met de mogelijkheid van een grooten toe loop wordt rekening gehouden. HET OUDE DAT WEER NIEUW IS. L'histoire se répète, de geschiedenis her haalt zich. Al wat eenmaal geweest is, schijnt na reeksen van jaren soms na reeksen van eeuwen weer terug te komen. Vandaar het spreekwoord: er is niets nieuws onder de zon. Toen schrijver dezes een jongen van een jaar of negen was, hadden hij en al zijn schoolvriendjes een deksel van een schoen- smeerdoosje aan een touwtje. Als we naar school liepen rolde het dekseltje met ons mee. Het was een nog grooter behendigheidsspel dan straperlo of spiralo, maar als 't „wou" als het touwtje strak stond en het dekseltje als een hondje naast ons meeliep, dan was de weg van huis naar school te kort dan hadden we graag nog veel verder geloopen. Het was destijds de groote kunst het dek seltje precies op het randje van het trottoir te laten rijden en er waren klassegenooten die het in die kunst tot een ongelooflijke hoogte gebracht hadden. Dat alles is al weer lang geleden en de schooljaren zijn bijna vergeten. Het loopend dekseltje is als een gezellig kinderspelletje in onze herinnering gebleven en wij hebben ons in later jaren meermalen afgevraagd waar om de jeugd van thans er geen interesse voor zou hebben. Diabolo en jo-jo zijn gekomen en gegaan en we hebben met belangstelling het nieuw ste kinderspel tegemoet gezien tot we gister morgen plotseling een jongetje met een dek seltje aan een touwtje zagen loopen. Hij kwam, hij zag en hij overwon, want 's middags liepen er tien jongetjes met het zelfde speelgoed en vanmorgen vóór school tijd wemelde het van kinderen met jampot- of schoensmeerdekseltjes aan een touwtje. De geschiedenis heeft zich herhaald. Het oude spel is er weer, het heeft alleen een an deren naam gekregen en heet nu „Fikkw? waarschijnlijk omdat het meerollende dek seltje aan een hondje aan een touwtje doet denken. Maar er is op de straten ook iets veran derd. Sinds schrijver dezes en zijn school vriendjes hun dekseltjes over de straat lieten rollen, heeft het verkeer een groote verande ring ondergaan. Paarden en wagens zijn voor een groot deel verdwenen, motorrijtui gen en ontelbare fietsen hebben den vrijen weg voor zich opgeëischt. Een jongetje met een Fikkie beslaat drie maal zooveel straatbreedte als een jongetje zonder Fikkie en er wordt nu reeds geklaagd, dat het nieuwe oude spelletje een belangrijke verkeersbelemmering beteekent. Daarom één goede raad aan de jeugd: houdt op straat niet alleen het oog op het dekseltje, maar blijf ook naar het verkeer kijken. Vermijd zooveel mogelijk den rijweg en laat Fikkie in hoofdzakelijk op de trot toirs loopen. Dan zal het oude spel aan de jeugd van thans dezelfde blijdschap geven als het eens de jeugd van vroeger gedaan heeft. SCHIPPERSKAART VAN NEDERLAND Wij ontvingen een tiende geheel her ziene druk van de schipperskaart van Nederland door E. de Geest en T. P. Keijzer. Vooral de scheepsvaartwegen trekken de aandacht. De bewerking hiervan is van de hand van den heer T. P. Keijzer, Algemeen Secretaris der Schippersver- eeniging „Schuttevaêr", terwijl daar naast in rood werd aangegeven de districten der Bevrachtingsrayons Bin nenvaart volgens de op 7 Sept. 1.1. inge gane nieuwe wet. De medewerking, zoo zegt de uitgever, die wij voor deze uitgave van officieele zijde uit wel alle deelen van ons land mochten ondervinden, heeft ook geleid to„ een volledige aanduiding van onze vaarwegen met sluizen enz. (ook van aangrenzend België en Duitschland). Deze in frissche kleuren uitgevoerde kaart zal den schippers een onmisbare gids blijken. VERKIEZING VOOR HET HOOG HEEMRAADSCHAP „NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER". Door de gecombineerde vergadering van het Uitvoerend Comité en de Commissie uit de politieke partijen, samenwerkend bij de a.s. verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervangers, is beslo ten tot publicatie door middel van de pers van het volgende Communiqué. Voor de derde maal hebben in 1933 de po litieke partijen het initiatief genomen om door gezamenlijk optreden bij de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden plaatsvervangers voor het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier een verkiezing bij enkele candidaatstelling moge lijk te maken en daardoor een voor het Hoog heemraadschap uiterst kostbare verkiezing te vermijden. Den eersten keer, dus 12 jaar geleden, slaagden zij daarin volkomen. Hun candida- ten, bekwame mannen in alle opzichten voor hun taak geschikt, werden bij enkele candi daatstelling verkozen verklaard. Zes jaar later, bij de tweede verkiezing, bleek een nieuwe vereeniging te zijn opge richt: „De Algemeene Kiesvereeniging voor 't Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier", die onder de leuze: „Geen poli tiek bij de verkiezingen voor het Hoogheem raadschap" voortaan aan die verkiezingen zou deelnemen. Deze vereeniging begon dat jaar echter zoo laat hare werkzaamheden zelfs, nadat de politieke partijen hun candi- daten reeds hadden gepubliceerd en was zoo afkeerig van alles, wat naar politiek zweemde, dat naar overleg met de politieke partijen, die toch de oudste brieven hadden, niet werd gezocht en dus een verkiezing bij enkele candidaatstelling een onmogelijkheid werd. De voor het Hoogheemraadschap zeer dure verkiezing had toen tot gevolg, dat van de 24 candidaten, door de Algemeene Kies vereeniging gesteld, één bij eerste stemming en 3 bij herstemming gekozen werden. Weer 6 jaar later, dus in 1933, trachtten de politieke partijen weer ter besparing van kosten de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers bij enkele candidaatstelling te doen geschieden door nu ook de Algemeene Kiesvereeniging in het compromis te betrekken. Afgevaardigden van het bestuur der Alg. Kiesvereeniging kwamen dan ook met die der politieke partijen bijeen tot nadere bespre king van dat compromis, doch op deze ver gadering kwam men nog tot geen positief besluit; daarom werd besloten, de bespre king in een volgende vergadering voort te zetten. In plaats van die, volgens afspraak, bij te wonen, stelde het bestuur der Alg. Kiesver eeniging schriftelijk de volgende eischen: a. voor de Alg. Kiesvereeniging moeten 9 van de 24 zetels beschikbaar worden gesteld; b. uit 9, door de Alg. Kiesvereeniging op te maken, tweetallen en uit de 15 tweetallen door de politieke partijen gesteld, zal weder zijds een keuze worden gedaan. De eerste eisch werd gesteld op grond van een beweerd verkregen 11/24 deel van het aantal stemmen bij de vorige verkiezing op tr»KCann! cten vCr Kiesvereeniging uit gebracht. Een beweerd stemmenaantal, dat is met het aantal (4) zetels toen door hen verkregen. LH* tweede eisch w<is daarom minder o*p- wenscht, omdat ieder der groepen van het compromis verantwoordelijk moet blijven voor de bekwaamheid en geschiktheid der door hen gestelde candidaten; hetgeen na een wederzijdsche keuze uit de door de sa menwerkende groepen gestelde candidaten niet meer het geval zou zijn. Of de 9 candidaten der Alg. Kiesvereeni ging hoofdingelanden of plaatsvervangers zouden moeten zijn en voor welke districten ze zouden moeten worden gesteld, werd niet aangegeven. Een nadere bespreking van de gestelde eischen en van hetgeen verzuimd was te ver melden, was niet mogelijk, omdat de daartoe (met medewerking van de Alg. Kiesvereeni ging) belegde vergadering niet door verte genwoordigers van die vereeniging werd bij gewoond. Aan de politieke partijen bleef dus niet an ders over dan zelfstandig candidaten te stel len, waardoor wederom het voor het Hoog heemraadschap zoo dure verkiezingsappa raat in werking zou moeten gesteld. Het odium hiervan komt dus geheel op rekening der Alg. Kiesvereeniging. Het zal het ernstig streven der door de politieke phrtijen gestelde candidaten zijn om eenmaal gekozen krachtig mede te wer ken aan a. behartiging van de belangen der inge landen; b. bevordering van een juiste werking van het Hoogheemraadschap; c. verkrijgen van een zuinig beheer; d. vermindering van lasten; en e. een meer billijke verdeeling van den schuldenlast, die sedert de oprichting van het Hoogheemraadschap op die instelling rust. Ter bereiking van het beoogde doel zijn door de politieke partijen de volgende candi daten gesteld: 1. In het Kiesdistrict Alkmaar: voor hoofdingeland H. Klaver te Alkmaar; C. Kramer Glijnis te Stompetoren en P. Slot A.Pzn. te Broek op Langendijk. voor hoofdingeland-plaatsvervanger J. J. de Boer te Assendelft; J. van Meerveld te Zunderdorp en J. H. Langendijk te Beemster. 2. In het Kiesdistrict Den Helder: voor hoofdingeland G. van der Sluijs te Schagerbrug; P. Tromp te Heerhugowaard en P. Zeeman te Alkmaar. voor hoofdingeland-plaatsvervanger P. Blaauboer te Kolhorn; J. de Veer te Schagen en P. J. Waiboer te Anna Paulowna. 3. In het Kiesdistrict Hoorn: voor hoofdingeland J. Best Nzn. te Berk hout; J. Lakeman te Lutjebroek en Jb. Pij per IJszn. te Twisk. voor hoofdingeland-plaatsvervanger A. Commandeur te Spanbroek; J. B. van Kam pen te Spierdijk en Abr. Sluis te Enkhuizen. 4. In het Kiesdistrict Purmerend: voor hoofdingeland C. P. Hartog te Mid- den-BeemsterJb. Kroonenburg te St. Pan- cras en G. Ph. Roeleveld te Ilpendam. voor hoofdingeland-plaatsvervanger C. Ham te Wijdenes; C. Kakes te Zaandam en P. Pluister Szn. te Nieuwe Niedorp. De comité's uit de samenwerkende politieke partijen voor de verkiezing voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier: voor de R.K. Staatspartij: Jac. Groen Az. te Z.Scharwoude, voorz.; voor den Vrijheidsbond: D. de Boer Dzn. te Stompetoren; voor de A.R.-partij: W. J. Dirkmaat te Broek op Langendijk; voor den Vrijz.-Dem. Bond: P. Kostelijk te Heerhugowaard; voor de Christ.-Hist. Unie: J. Kingers te Alkmaar; voor de S.D.A.P.: K. Singer te Wijdenes. F. H. Holzmuller te Alkmaar, penningm. F. J. Aukes te Bakkum (N.H.) secretaris. AMATEUR FOTOGRAFENH UB „IRIS". Men schrijft ons: Het was gisteravond de eerste jaarverga dering welke de Amateur fotografenclub „Iris na een bestaan van een jaar, mocht houden. Het is nu, na een jaar, overduidelijk geble ken, dat deze vereeniging een volkomen recht van bestaan heeft, ook al zijn de tegen slagen haar in dit korte leven niet bespaard geb even en leek het wel eens, alsof de heele zaak op een mislukking uit zou loopen Doch gelukkig vertoont de vereeniging thans weer alle teekenen van leven en behoeft men geen overdreven optimist te zijn om te veron derstellen, dat zij een periode van bloei in gaat. Het schijnt, dat het bestuur groote plannen heeft voor het komende jaar plan nen voor een goed en nuttig verenigings leven, plannen voor reclame en ook plannen om het ledental zoo hoog mogelijk op te voe ren, iets wat om de plannen te doen slagen zeer noodig is. 6 Wat de jaarvergadering betreft, deze stond natuurlijk in het teeken van bestuurs verkiezingen, jaarverslagen, enz De voorzitter de heer Pijnenburg, trad als voorzitter af, teneinde zich geheel te kun nen wijden aan de technische leiding van de cursussen In zijn plaats werd de heer Ruijgh gekozen. r De heer Siekerman bedankte als bestuurs- lid en secretaris. In zijn plaats werd tot be stuurslid de heer Poot gekozen i ra i)eltuur's th*ns als voigt samenge- n'nburg S Het sprak vanzelf, dat den aftredende voorzitter en secretaris hartelijk dank werd gebracht voor de vele moeite/die zij zich voor de vereeniging, vooral bi haar oprich ting-, hadden getroost. p Nadat de jaarverslagen van secretaris en penningmeester waren behandeld, had in de pauze de beoordeeling plaats van de ingeko men werken van leden, die hadden deelfeno- men aan den wedstrijd, welke was uitgeschre- ven ter gelegenheid van het éénjarig bestaan der vereeniging. Onder deze werken kon men, onder die van de gevorderden, soms knappe staaltjes van fotografie bewonderen. Sommigen getuigden van een knappe visie op de dingen, die dage- lijksch om ons heen zijn, terwijl ook de technl sche uitvoering van soms groote kennis Pn vaardigheid getuigd. Ook in de beginners klasse werd soms aardig werk ingeleverd Van de gevorderden werd het hoogste aan tal punten behaald door 1. de heer A B Winters; 2. de heer P, Pijnenburg en 3 de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.0 mM. te SeydisFjont 1 Laagste barometerstand 745.0 mM. te ïngö- Verwachting, geldig tot den avond van 26 October: Zwakke tot matige winden uit Noordelijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied bij IJsland nam tot 780 mM. toe, de temperatuur daalde daar overal onder het vriespunt en de koude noor- delijke luchtstroom bereikte Schotland. In Scandinavië is daarentegen de hooge druk bijna verdwenen, de depressie in het hooge Noorden kreeg versterking en brengt daar nog storm en sneeuw en een nieuwe daling in het noordwesten. De ondiepe depressie over Frankrijk breidt zich steeds verder noordoostwaarts uit, maar bracht in onze omgeving nog weinig regen. Het mistgebied is bijna even uitgebreid als gisteren, maar heeft zich meer naar het zuid- oosten verplaatst. In West-Frankrijk valt vrij veel regen. Op de Britsche eilanden waaien gure noordenwinden met plaatselijk regenbuien. In noordoost-Duitschland viel lichte vorst in. De vorst in Scandinavië bleef nog licht, maar breidde zich uit. De alge meene toestand duidt op toenemenden noor delijken wind en eenigszins buiig weer. heer P. van Dijk. Van de beginners behaal de de heeren Witvliet, v. d. Heuvel en A. Polman het hoogst aantal punten. Dit was het waardige slot van den avond en tevens een goed bewijs, dat er in het afge- loopen jaar naar omstandigheden veel be reikt is en er in de toekomst ook nog veel be reikt zal worden. EEN MISLEIDENDE MEDEDEELING VAN HET NOORD HOLLANDSCH DAGBLAD- 4 In ons nummer van Maandag hebben wij medegedeeld, dat de N.V. Alkmaarsche Bad en Zweminrichting besloten had den heer D Saai, die ook voorzitter is van het Comité van actie voor de stichting van een Sportfondsen- bad, als afgevaardigde te benoemen in de commissie inzake het zwembadvraagstuk, maar dat B. en W. dezen niet wenschten te accepteeren, waarbij o.a. als reden zou zijn opgegeven, dat men een meer deskundige als afgevaardigde wenschte. Het Noord Hollandsch Dagblad, wellicht door bevriende politieke zijde daartoe ge- inspireerd, noemt dit niet minder dan een insinuatie. In een breedsprakig betoog komt de redactie ten slotte tot de volgende con clusie: „Zij, die op de hoogte zijn van den stand van zaken in dezen, zullen bij de Redactie van de A. Crt. moeilijk goede trouw kun nen veronderstellen; de hier gegeven voor stelling van zaken is niet eeheel juist. In de laatstgehouden raadsvergadering was, zoo men weet, besloten ook iemand van het bestuur van de Alkm. Bad- en Zweminrichting uit te noodigen in de commissie zitting te nemen, aan te wijzen door dat bestuur. Er werd juist om een bestuurslid ge vraagd (en niet slechts om een vertegen woordiger van dat bestuur), om iemand in de commissie te krijgen, die eenige erva ring zou hebben omtrent de wijze van exploitatie van een zweminrichting. Het bestuur van de Alkm. Bad- en Zweminrichting had dit eerst niet zoo be grepen en wilde, hetgeen niet in den geest van het genomen raadsbesluit was, eerst aanwijzen den heer Saai, die geen be stuurslid is en dus niet de gewenschte ervaring op dit punt bezit. Nadat op de vergissing was gewezen, werd de heer H. Lind, die wél bestuurslid is, benoemd. Er is dus geen sprake van, dat de heer ^saal geweerd werd; was hij bestuurslid van de Alkmaarsche Bad- en Zweminrich ting geweest, dan had hij beschikt over de ervaring, waaraan de commissie inzake het zwembadvraagstuk behoefte heeft." Wie dit bericht, ontdaan van de noodige franje goed leest, kan er slechts een bevesti ging van de door ons gedane mededeeling in vinden. Er wordt inderdaad toegegeven, dat de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting den heer D. Saai als afgevaardigde benoemd heeft en medegedeeld, dat wanneer deze be stuurslid wai neweest en over de noodige ervaring beschikt had, zijn candidatuur bij w1 Keen bezwaren zou ontmoet hebben. Het eenige verschil met wat wij gemeld ui j n bet Noord Hollandsch Dag- wad mededeelt, dat in de laatste raadsver gadering besloten was „ook iemand van het bestuur der Alkm. Bad- en Zweminrichting uit te noodigen in de commissie zitting f* /.etTen> aan te wijzen door dat bestuur*Het oiaü voegt er nog eens nadrukkelijk aan toe. aat er juist om een bestuurslid gevraagd werd om iemand met ervaring te kunnen krij gen. B is,ten slotte het eenige punt waarop de mededeelingen van ons en van het N. H- iiagbiad verschillen en het eenige dus waar- rM-i blad de vrijheid kon nemen ons be richt een insinuatie te noemen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2