Amstecdamscfie 35eucs Spoct Nieuws uit België. (Van onzen correspondent). Naar aanleiding van de benoe- I ming van den rector der verne- derlandschte universiteit. Een jammerlijk geval. Geen overdrijving van de zaak. De verantwoordelijkheid van ieder. De belangstelling voor de opening des jaars ♦an de vernederlandschte universiteit te Gent is dit jaar grooter geweest dan andere jaren, alhoewel zij zich onder zeer verschillenden vorm heeft geuit. De oorzaak hiervan is de benoeming van den nieuwen rector, waarover een hevig; strijd heeft plaats gehad. De zaak is u ongetwijfeld niet onbekend. Dit jaar was de geneeskundige faculteit aan de beurt om voor het rectoraat in aanmerking te komen. Maanden geleden reeds werd er propaganda gevoerd voor de benoeming van den ook ver buiten de Belgische grenzen beroemden prof. Frans Daels, die ook als voorzitter van het comité voor de Vlaamsche bedevaarten naar den Ijzer in breeden kring bekend is. Prof. Daels werd niet benoemd door minister Lip pens, maar wel prof. Bessemans, van dezelfde faculteit. Deze benoeming heeft heel wat inkt doen vloeien. De studenten, die zijn aange sloten bi) het Algemeen Vlaamsch Hoogstuden- tenverbond zijn bij de openingsplechtigheid weggebleven en denzelfden avond hebben zij op hun manier het academisch jaar geopend door een protestvergadering, die een hulde was aan prof. Daels. Op deze vergadering -verd het woord gevoerd door een collega van prof. Daels, n.1. prof. Soenen, en t eze is 's ander daags wegens zijn uitlatingen op die vergade ring door minister Lippens afgezet als hoog leeraar. Het Koninklijk besluit van zijn afzet ting motiveert deze als volgt: „dat de betrok kene het vaderland heeft beleedigd, geweldig de ministers heeft aangevallen, die verant woordelijk zijn voor de benoeming van prof. Bessemans; dat hij op een beleedigende manier gesproken heeft over de personaliteit van den nieuwen rector en getracht heeft de studenten tegen hem op te ruien; dat hij leugenachtige bewoordingen heeft gebruikt tegenover den minister, die den heer Bessemans heeft be noemd". Men zou kunnen denken, dat deze incidenten een symptoom zijn van een bedenkelijk optre den tegen de Vlaamsche belangen te Gent. Dit is een ernstige vergissing. Het is duidelijk, dat de nlet-benoeming van prof. Daels is te be treuren en als wij objectief over de zaak den ken, dan achten wij het betreurenswaardig, dat prof. Daels, die een van de eerste geleerden is van België, tot dezen leidenden post aan de Vlaamsch universiteit niet is kunnen aangesteld worden. Daels heeft een politieke overtuiging, welke bij geen gevestigde partij aansluit, maar hij komt op hardnekkige wijze voor de Vlaam sche zaak op. Aan het front heeft hij in den oorlog zijn vollen plicht gedaan en voor de soldaten was hij een vader terwijl hij voor de Vlaamsche soldaten ook een beschermer en verdediger was. Hij is een door en door eerlijk man, met een onafhankelijken geest, die alle vertrouwen verdient Hij zou, als rector, ook zijn plicht hebben gedaan En daar hij als rector van een Belgische universiteit onbe twistbaar gehouden zou geweest zijn tot zekere verplichtingen, zou prof. Daels weldra, in de oogen van ultra-radicale elementen, als een afvallige gebrandmerkt geworden zijn. Het is onbetwistbaar, dat in sommige kringen de be- uoeming van Daels krachtig werd bestreden, uitsluitend wegens zijn Vlaamschgezinde, radi cale overtuiging, wegens de omstandigheid, dat hij, als leider van de Vlaamsche Ijzerbedevaar ten, elk jaar ruim 100 000 Vlamingen te Dix- muiden weet te vereenigen, wat voor velen een doorn in het oog is Doch het staat evenzeer vast, dat de vrienden van Daels, de partijgan gers vóór zijn benoeming ook alles hebben ge daan wat noodig was om hem benoemd te krijgen. Maanden geleden is er reeds op veler lei manieren, die wij hier niet nader zullen be spreken, geijverd voor de benoeming van Daels, roet bedreigingen zoowel als met zacht heid. Men heeft op de beslissing van den mi nister willen vooruitloopen op een oncorrecte, een ongeoorloofde manier. In Augustus werd er door de IJzerbedevaartgangers te Dixrauide aan het monument voor de Vlaamsche gesneu velden, een telegram voorgelezen aan de re geering, voor de benoeming van prof. Laels tot rector. Dit was de eerste fout. De studanten zelf hebben, op een toon, die door geen enke len minister in geen enkel land zou worden ge duld, de benoeming van prof. Daels geë' -ht. Daartegenover staat, dat vrijwel alle Vlaamsch parlementairen bij den minister de benoeming hebben aanbevolen. De minister heeft, alvo rens een besluit te nemen, prof. Daels bij zich ontboden en heeft hem o. m- gevraagd of hij bereid was met al zijn gezag te waarborgen, dat bij de opening van het academisch jaar in de aula der universiteit de Brabanfonne zou worden gespeeld. Prof. Daels heeft geant woord, dat hij dit niet kon, dat er geen enkele reden was om de Brabanconne te spelen. Men moet dit begrijpen in dezen geest, dat het vroe- ger op geen enkele universiteit de regel was, dat de Brabanconne werd gespeeld en dat, als dit te Gent wel moet gebeuren, dit - nlgens sommige elementen als een uitdaging zou kun nen worden beschouwd. De minister schijnt na dit onderhoud het besluit te hebben geno men, Daels niet te benoemen. Men lette hier bij ook op het feit, dat de academische raad een candidatenlijst had ingediend, waarvan niet één de volstrekte meerderheid van stemmen had behaald. De Vlaamschgezinde professoren hadden nochtans allen als één man op den naam van DoeU gestemd. Men kan dus aannemen, dat de minister met recht en reden zijn besluit heeft genomen. Als Belgisch minister heeft hij den plicht op volle dige loyaliteit aanspraak te maken - anwege den rector eener Belgische universiteit. Deze loyaliteit is volstrekt niet onvereenigbaar met een Vlaamsche overtuiging, nu de Vlaamsche verwezenlijkingen steeds toenemen, nu de pun ten van een programma, waarvoor tientallen jaren is gestreden, werkelijkheid worden. Wij zijn van meening, dat prof. Daels zijn volk beter had gediend door de moeilijkheid voor zijn benoeming te verwijderen en al zijn talent en gezag in dienst te stellen van ee-1 universi teit, die volledig vernederlandscht is en die de nieuwe basis wordt van het Vlaamsche volks leven, dit naar het voorbeeld van een man als prof. Vermeylen, die drie jaren lang de univ siteit heeft bestuurd en hierbij van zijn Vlaamsch prestige niets heeft ingeboet Hij heeft intusschen aan de universiteit een lei ding gegeven, die onschatbaar is. Het is in dezen geest, dat men de incidenten aan de universiteit zien moet. Het is jammer, dat 't zoo is moeten gebeuren en dat bij de opening van de universiteit juist velen van hen, in wie de Vlamingen geen vertrouwen kunnen hebben, aanwezig waren, terwijl de studenten ontbraken. Er waren vele officieren van het garnizoen en in de zaal werd er meer Fransch gesproken dan Nederlandsch. Dat zou door de benoeming van Daels zeker niet zijn gebeurd. Natuurlijk wordt door deze elementen de niet- benoeming van Daels als een overwinning uit gebuit, wat tot een reactie aanleiding geeft. Maar het is niet voldoende hierop te wijzen. Iedereen moet zijn verantwoordelijkheid aan vaarden. In breeden kring wint de opvatting veld, dat het verkeerd is zich op te sluiten in enge politieke opvattingen, terwijl de leidende posten, waar opbouwend werk is te verrichten, door onbetrouwbaren worden bezet. In dit ge val zij echter gezegd, dat prof. Bessemans een Vlaming is, die, zonder ooit in politieke verga deringen op den voorgrond te zijn getreden, iemand is met belangrijke wetenschappelijke titels en die het Nederlandsch hooger onderwijs te Gent op goede wegen zal weten te leiden. Bij de opening van de universiteit heeft de aftredende rector, prof. Vermeylen, een rede gehouden over de verbetering van het hooger onderwijs, vol vrijmoedige critiek, en over de wijze, waarop de hoogleeraren hun cursussen kunnen verbeteren Er zijn te veel dictaten. De studenten worden eerst volgepompt en bij het examen leeggehaald. Hun geest moet geen geestelijk depot zijn, maar een geestelijk fa briek. Minister Lippens sprak o. m. over de nieuwe geestesstroomingen, over het gezag in verhou ding tot de gemeenschap. Hij zei te gelooven, dat de jeugd gelijk heeft door zich te willen onderwerpen aan een strenge tucht, aan een sterk gezag, in strijd met wat jaren geleden gebeurde, toen er werd gestreefd door de jeugd naar een onbeperkte vrijheid. De minister zei tevens overtuigd te zijn, dat het Belgische re- geeringsstelsel zal kunnen verbeterd worden, waardoor de dierbaarste vrijheden zullen ge red worden en waardoor aan de uitvoerende macht het gezag met de verantwoordelijkheid zal worden teruggeschonken en voor de wet gevende macht het toezicht over de financiën en het maken van de wetten zal behouden blijven. De minister kon niet denken, dat hij den volgenden dag reeds tot gezagsuitoefening zou moeten overgaan door een professor van de universiteit af te zetten. Het geval van prof. Soenen is zeer eenvoudig De rede, die hij heeft uitgesproken op de protestvergadering van de studenten, bevat vele waarheden Hij heeft uiteengezet hoe steeds prof. Daels wegens zijn Vlaamsche gezindheid in de universiteit werd gekrenkt onder het oude regiem. Maar hij heeft op meer dan beleedigenden toon ge sproken over den minister van Kunsten en Wetenschappen en over prof. Bessemans. Na zijn houding was er niets anders meer mogelijk dan ontslag. De minister heeft hem ontboden en hij heeft het verslag van zijn rede bevestigd, er bijvoegende, dat hij Telg is uit politiek sta- tuua, maar in werkelijkheid slechts Vlaming is. Op de vraag, waarom hij een post heeft aan vaard aan een Belgische universiteit, heeft hij geantwoord, dat, indien hij die niet had aan vaard, de post toch aan een ander zou gegaan zijn. Men zal begrijpen, in Nederland, dat het niet opgaat dergelijke personen als martelaars voor te stellen. Een hoogleeraar heeft zijn verant woordelijkheid te dragen. Zijn geval heeft met vrijheid van gedachten niets uit te staan. Deze zaak is gansch een jammerlijke episode, die iede. Vlaming oprecht betreurt, maar die tot geen drama en tot geen schandelijke rechtskrenking ten opzichte van do Vlamingen kan of moet worden opgeschroefd. Ziel gi/ muggen, lang van poot. Aarzelt niet maar slaat ze dood. Wielrennen. TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Nop drie weken! De baan is eereed. Hoewel het groote evenement eerst over drie weken zal beginnen neemt de belangstel ling thans al toe Het is grappig hoe zich den ganschen dapr al belangstellenden bij het ge bouw der R A I. verzamelen teneinde een renner te zien of een glimo op te vangen van 't bouwen van de baan. Die baan is nu al vrijwel gereed en vermoedelijk zullen de ren ners er morgen al gaan oefenen. Wat de.deelnemers betreft, is inmiddels een koppel de Wolf—Adan gevormd In een zesdaeen-wedstrijd moeten ook koppels van de partij zijn. die meer voor de figuratie zor gen Een onervaren koppel als het genoemde zal intusschen een heelen toer hebben om den wedstrijd uit te rijden. Alle 13 kopoels zijn thans wel gevormd doch de directie schijnt er de voorkeur aan te geven ze niet gelijktijdig bekend te maken We hebben thans PijnenburgWals. Guim bretière— Broccardo (een van deze heide kop oels zal moeten winnen, zegt „men"). J. v KemnenBraspenninks, RauschHürtgen, AertsLoncke, Van Hout— Richard ei Var, E^niondVan Nek Jr. Dan is ook de zwitser Richli geëngageerd, een rijder van erkende renutatie Ook komt er een Italiaansch kop pel Men verzekert dat de kaartenverkoop zeer vlot blijft loopen. zóó dat men er zeker van is dat het financieele resultaat dat van den eersten keer overtreffen zal. Voor de algemeene organisatie worden grondige maatregelen getroffen. De Neder landsche Wielren Unie verleent haar volle medewerking. Jhr. v. d. Berg van Heemstede de voorzitter der N.W.U., prees gisteren nor het sportief beloop van de eerste zesdaagscije en hij vertrouwde er 00, dat de jury (allen de bekende juryleden van de Stadion-baan, offi cials der N.W.U.) opnieuw voor een goet# regeling en een sportief beloop zorgen zou Ook verder wordt alles in het werk gesteld, om een goede organisatie te verzekeren. Dei beroemde zesdagendokter, dr. Geel haar, de bekende zesdagen-kok Huber, specialiteiten in bun vak, verleenen hun medewerking, de voorzitter van De Amsterdamsche Sportpers, de heer Geudeker, fungeert reeds als pers chef, de bekende uitgever-journalist sports man, de heer A. J. G. Strengholt, zet mede zijn lenige schouders onder dit ondernemen, kortom alles en allen werken mede aan het daardoor wel bij voorbaat verzekerd welsla gen van deze I Ie Amsterdamsche Zesdaag- sche. Tien koppels geëngageerd. Zooals wij zoo juist van de Directie der Tweede Zescfaagsche Wielerwedstrijden ver nemen, is in de laatste dagen een groot aan tal contracten afgesloten, zoodat nu de deel neming van tien koppels vaststaat. Nieuw eëngageerd werden de Hollandsche rijders iaats en Van Hoek, zoowel als de Limburg- sche renners Vluggen—Muller. Van de Amsterdamsche rijders zijn de jonge krachten Adan—de Wolf geëngageerd. De directie heeft daarmede ook de jongere generatie een kans gegeven. Adan—de wolf zullen beseffen, dat zij de vertegenwoordi ging der Amsterdamsche kleuren in handen hebben, en dat zij er dus alles op moeten zet ten, om in dit sterke internationale „Zesda- genveld" een goed figuur te slaan. Beide ren ners hebben in den afgeloopen zomer met groot succes in koppelwedstrijden gereden en vertrouwen daarom ook in de komende Zes- daagsche in Amsterdam een rol te spelen. Hetzelfde geldt voor Slaats—Van Hoek, welk duo ook een sterk koppel genoemd mag worden. Vluggen en Muller zijn op het oogenblik wel de sterkste Limburgsche rijders. Het voorloopige veld is nu als volgt: Pijnenburg Wals (Holland) Braspenninx Jan v. Kempen (Holland) Slaats Van Hoek (Holland) Van Egmond Klaas van Nek Jr. (Holland) Vluggen Muller (Holland) Adan De Wolf (Holland) Quimbretière Broccardo (Frankrijk) Rausch Huertgen (Duitschland) Jean Aerts Loncke (België) Van Hout Richard (Holland—Frankrijk) Speciaal de laatstgenoemde rijders, Van Hout en Richard, trekken in sportkringen bijzondere belangstelling. Beide renners zijn, d.w.z. waren, wereldrecord-rijders, voor alle langere afstanden en houders van het wereid- duurrecord. Ze rijn zonder twijfel op dit ge bied op het oogenblik niet te slaan. Gemeen schappelijk gekoppeld hopen zij te domi- neeren, vooral daar beiden naast hun uit houdingsvermogen, over buitengewone sprintcapaciteiten beschikken. In dezen tita nenstrijd me* de beste renners der wereld zal men eerst de werkelijke kwaliteiten van beide wereldrecordhouders kunnen beoor- deelen. Biljarten. TIENJARIG BES l'AAN „EXCELSIOR" 0 ij i? De Alkmaarsche biljartvereniging „Excelsior" vierde gisteren haar 10- jarig bestaan in het clublokaal „van Doorn"* aan den Kennemerstraatweg alhier, dat voor deze gelegenheid eel gezellig en intiem versierd was. Voor dat het feest i>egon, hebben wij den tegenwoordigen voorzitter der club, den heer J. Burger, om een onderhoud verzocht en deze deelde ons verschillen de bizonderheden over de club mee. Den 23sten October 1923 werd de bil jartvereniging „Excelsior" in het café van A. Nol opgericht door een groepje enthousiastelingen. Eigenlijk was het de familie Nol, die de club vormde en die eenige vrienden overhaalde ont mede lid te worden. Het eerste bestuur duidt ook wel- op een familieclubje; immers, voorzitter werd P Nol, secretaris A A. Nol en penningmeester A. Nol. Het le dental bedroeg toen acht. Precies twee dagen later werd ook de heer J. Burger lid en uit de notulen ont dekten wij, dat de heer Burger ook al heel gauw secretaris werd, want reeds de eerste notulen zijn door hem onder teekend. Hij is vanaf dien tijd altijd be stuurslid geweest, zoodat hij gisteren een driedubbel jubileum vierde: lo het 10-jarig bestaan der club; 2o zijn 10- jarig lidmaatschap; 3o zijn 10-jarige be stuursfunctie (de laatste 4 jaa- is de heer Burger voorzitter). Waarom werd deze biljartvereni ging eigenlijk opgericht? vroegen wij. En de heer Burger vertelde, hoe de bil- jartsport in die dagen in Alkmaar op zeer laag peil stond. Daar moest veran dering in komen en de leden meenden, dat alleen het oefenen in clubverband het peil zou opvoeren. Er werd dan ook bepaald, dat er geregeld geoefend moest worden, winter en zomer door. En tij dens die oefenpartijen werd (en wordt) niet direct om het „winnen" gespeeld, maar wordt juist gespeeld, zooals het moet. Elke bal moet bestudeerd worden er zoo gemaakt worden, dat de speler de ballen bij de volgende stoot in een gemakkelijke positie krijgt. „Excelsior" heeft hard en succesvol gewerkt. En zij heeft het geluk gehad, bot peil omhoog te kunnen brengen Dat heeft ze niet alleen gedaan, want zustervereenigingen hier ter stede deden hetzelfde en zoo langzamerhand zijn de onderlinge wedstrijden ontstaan, die mede een groote stoot gaven tot het ver beteren van het peil. Merkwaardig is, dat „Excelsior" geen „ups and downs", maar alleen „ups" h* eft geleerd. Steeds was het ledental groeiende en alleen de bepaling, dat niet meer dan 16 personen lid mochten zijn van de club, was oorzaak, dat men het Uilental betrekkelijk klein hit ld. Zoo langzamerhand werd het in het rcafé No! wel wat klein, en toen Ben van D'torn „restaureerde" en een nieuwe zeal inrichtte, verhuisde „Excelsior" d^ze inrichting, waar men de be schikking kree^ over twee goede bil jarts. En ook daar heeft men altiid met plezier geoefend en zuPen straks de ne- Jtrlaag-wedstrijden worden gehouden. En binnenkort. Ja, binnenkort komt men wellicht tot een biljartcompetitie. Reeds hebben zen zomer besprekingen plaats den tusschen de bestuurderen der aik- maarsche clubs en deze zijn tbans zo ver gevorderd, dat wellicht dit seizoe de competitie zal worden begonnen. Daaraan zullen deelnemen vereenig'.n- gen uit Alkmaar en wijde omgei ing. 't Was gisteravond gezellig in de ach terzaal van Ben van Doorn. Deze voor een aardige versiering gezorgd en de feestcommissie zorgde voor bloe metjes e.a., zoodat, toen voorzitter Bur ger de bijeenkomst opende, er reeds dadelijk een gezellige sfeer heerschte. De heer Burger heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, vertelde het een en ander over het clubleven (men zie boven), wees op den vooruitgang in de biljartsport, bracht dank aan den heer Hoed, die een fraaie beker had beschik baar gesteld voor de nederlaagwedstrij den, en dank aan de vertegenwoordigers der zustervereenigirtgen „Royal" en „De Drie Ruiten", die bloemen hadden aan geboden. Daarna sprak de heer Robbe van „Royal" zijn gelukwenschen uit, daarbij hopende op een verdere vriendschappe lijke verhouding tusschen de clubs, en deed de voorzitter der „Drie Ruiten" precies hetzelfde En tenslotte huldigde de heer van Slooten, voorzitter der feest commissie, den heer Burger met diens jubileum en bood hem bloemen aan. Nadat de heer Burger allen dank ge bracht had en speciaal nog den heer van Doorn genoemd had, omdat deze de zaal weer zoo vroolijk versierd had, was dit gedeelte van den avond voorbij. Toen begon de muziek te spelen en volgde de eene verrassing na de andere; zoodat niet alleen de heeren, doch ook de da mes naar hartelust genoten en de avond als 't ware omvloog. „Excelsior" vierde haar 10-jarig feest dus wel op prettige wijze en de leden kunnen met groote voldoening op ^*en avond terug zien. Tenslotte nog iets- De heer Robbe roer de in zijn speech de publiciteit aan en beklaagde zich er over, dat de biljart- sport zoo weinig in de krant was geme moreerd. Hij had al vele jaren in Alk maar gewoond, doch pas een jaar gele den ontdekt, dat hier biljartclubs wa- PUb) ren. Daar moest z. I. ver?m(W komen, zulks ten goede van ,te 'J? sport. Inderdaad, de heer R. had nW maal ongelijk. Over het algemeen er in de kranten heel weinig over de biljartsport. Maar hoe komt Kijk, wanneer een prof-speler k.. de stad kwam, kregen wij de m»:? ging, om den wedstrijd bij te won 'r° den regel maakten wij van die u|tn" ging gebruik en anders kregen wij verslagje van een der aanwezigen met de vereenigingen is het heei ders. Zij zelve hebben nimmer om m citeit gevraagd, althans betrekken weinig. En tot nog toe hebben wjj n. bericht gekregen van een te hoy wedstrijd, of i d. Slechts kresen wij tijd tot tijd uitslagen en da iog ongelukkig en onvolledig o[ Wil men ook in de krant iets lezen van de biljartsport in onze dan is er slechts één afdoend midfoj men vorme een perscommissie, waap bij voorkeur van elke club een lid zitti heeft. Als die perscommissie ons d« v richtjes stuurt, is er geen enkele red» om die niet op te nemen. Men vrage echter niet. om eiken wedstrijd zelf te wonen. Hoe gaarne wij het zoudZ willen, tijdgebrek belet ons, om ovw bij te zijn, vooral in den winter. Het woord in deze is dus aan de clubs zeifl WAT EEN PROF. VOETBALLER VERDIENT. Sparta's toer naar Beleië m Holland. Raymond BTaine, de Belgische voetballer die reeds geruimen tijd in Sparta (Praagj als prof speelt, is de duurste voetballer van Gechoslovakije. Hij verdient n.1. 6000 Ce. chische kronen (pl.m. 550) per maand w krijgt aan premies minstens 120 maand uitbetaald. Zijn inkomen wordt ook op 9000 per jaar geschat (100.ÖÖ6 Cechische kronen). Braine heeft verklaard niet naar Belgif terug te willen keeren, zoodat hij dua ook nooit meer voor het Belgisch elftal zal kun. nen uitkomen. Tot einde 1935 is hij contrac tueel aan Sparta verbonden. Sparta (Praag) speelt 22 November e.k. in Brussel tegen de Roode Duivels en 24 November in Amsterdam tegen een Neder, landsch elftal. Voorts zal nog in Rotterdam en Den Haag worden gespeeld. De data voor deze wedstrijden zijn echter nog niet vastge steld. van Donderdag 26 October 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4X 1917. 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cart. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde linie v. Berkels Patent Calve Üellt Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Afgesl, Pbilips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTRl OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Citie, Service General Aviation Steel cornoa. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucilers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito acltons MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boe ton Redjaog Lebonó EUM. PETROLE__ Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan tabak"!*'" Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. F.ig Vorige koers 1 IVa 10 !f/8 99 487, 40 01 90 2 V» 54 'li DU/, Zi 0i>/8 83 Wk 9»/w uAo »',s/l6 >8/1 21"/;, 2^7,6 V, 'Vu ■;6 8/ 59 W/s 15.00 «20 8 114 140 1/08/, 9 lG7l6 4*7,6 93'/, 39T/g 2 *»l, 2'Va Ho u/ P/a 7 9 440/s 107*/, \ll/i 1031/, 119'/, 33U, '41/s C/O/, 2'Aa pl.m. 1.80 pl.m. 1 45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 m 48'/, 237,-4 24 1/4 5~7, 1338/, tl li-1(1 84.4'/. *7l6 2107, 8 i-'A 133»/, 211*/, 63/, 210»/,.1 218/, 9716-1 ~'/l6 I "97, '9i-«/l6 267/3 k 6»/, 19! T/d '9 V-a I f»/j 168'/,-J - - 1.87, O 00 CM 170/-71 94 U'/ifl-i &U 170.'/, ÜVs 1 0'A 11* S/l6 ~57, 9 '/,-3 39 W.6 9'»/< 92*/< 92»/,- - z - 102 168 10» 119»/, - mm 2Vs mm PROLONGATIE Vorige koer. 1 pCt. Heden 1 WISSELKOERSEN AMSTERD New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch 100 Kopenhagen t Stockholm Oslo Italië NIET OFFICIEEL s B B S s s Vorige koert 1.63»/, 7.83»/, 59.12 9.701/. 34.51 48 04 -3.07»/, Koers op heden 2 uur 1.651/, 7 84 59.12»/, 9701/, 34,57 48.01 35 20 40 50 39 50 13.07'/

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10