KOUQEH&c Aqenda Rimtmland Jieck Schooi Rechtszaken RIJWIELPAD 'fxcwtiiciaal 'flieims £aatste Aeticfiten Weet&eütM Stad w Omqeouuj. Fietsers, opgelet! BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN HEILOO. TEXEL. DE STORM EN DE SCHEEPVAART. VOLKENBONDSCOMMISSARIS VOOR DANTZIG BENOEMD. De vertegenwoordiger van Ierland. DE NIEUWE FRANSCHE REGEERING Een „safe" kabinet „Wordt verwacht storm uit het Noord westen". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A.B.T.. hedenavond half 8, hoofdnummer Met de Jantjes op Stap (hum.), hoofdrollen Sally Eilers, James Dunn en Sammy Cohen Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, hedenavond half 8, hoofd nummer Het masker van Fu Manchu (sens.), hoofdrol Boris Karloff. Toegang boven 18 Cinema Americain. hedenavond half 8, eerste hoofdnummer De wereld zonder man nen (amus.), hoofdrollen Gloria Stuart en Raul Roulientweede hoofdnummer Mijn papa de getrouwde vrijgezel (comedie), hor "'rol Adolphe Menjou. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 26 Ociober. 8 uur, Groote Kerk, rede ds. van Hoogen- huize voor de Evangelische Maatschappij; zang. 8.15 uur, schouwburg Harmonie, optreden gezelschap Louis Davias. Maandag 30 October. 8 uur, Loge Nieuwesloot, psychometrische avond afd. Alkmaar „Harmonia". 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden helder ziende Fred Marion. Dinsdag 31 October. 8 uur. Psychometrische avond afd. Alk- waar „Harmonia", in de loge aan de Nieu wesloot. Elaats gehad, tenzij Popoff een dubbelganger eeft. Het Hof besluit in het voorvertrek van de zaal der begrootingscommissie de ontmoeting der getuigen te reconstrueeren. Na het onderzoek ter plaatse werd de zit ting gesloten. De volgende zitting werd op Vrijdag ge steld. MISHANDELING. Twee tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing le Heesch, zekere S. en V. aldaar, hebben den voorwerker der Neder landsche Heide Maatschappij den heer W S uit Uden op de grens der gemeenten Heesch en Nistelrode met een schop op het hoofd ge slagen. De heer S. liep een ernstige hoofd wonde op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is hij per auto naar zijn woonplaats gebracht. De mannen zijn gearresteerd en op gesloten. DE VERKOOP VAN VERGIFTEN. Maatregelen gevraagd. De gezondheidscommissie te 's-Gravenha- ge heeft zich tot den minister van sociale zaken gewend met het volgende adres: Het droevige geval van phosphorvergifti- ging, dat zich op Zaterdag 14 October jl. te dezer stede voordeed, brengt weer eens dui delijk aan het licht, dat de wetgeving hier te lande ten opzichte van den verkoop van ver giften aanvulling behoeft. Immers ontbreekt nog altijd een behoorlijke regeling van den verkoop van vergiften buiten de apotheek. Herhaaldelijk heeft dit reeds tot ernstige on gelukken aanleiding gegeven. Hoe dringend noodzakelijk het is wettelijke maatregelen te ti effen om dien verkoop aan banden te leg gen, is thans weer op uiterst pijnlijke wijze aan den dag getreden. Wij meenen dan ook de gelegenheid niet te mogen laten voorbijgaan, uw aandacht voor deze leemte in onze wetgeving te vragen en daaraan het dringende verzoek toe te voe- fen, thans ten spoedigste over te gaan tot et nemen van de iu'iste maatregelen om den verkoop van vergiften hier le lande in goede banen te leiden. De brandspuit onbruikbaar. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting is brand ontstaan in de woning van den heer Bongers te Doornenburg (Geld.) De brandweer moest wegens onbruikbaar heid van de brandspuit het blusschingswerk met emmers water verrichten. Het gevolg was, dat het huis geheel afbrandde. Van den inboedel kon niets worden gered. De schuur bleef door de gunstige windrichting behou den. T wee boerderijen bij Flburg afgebrand. Gisteravond zijn vermoedelijk tengevolge van schoorsteenbrand de twee boerderijen, bewoond door de landbouwers van Boese en van den Burg, aan den Winterdijk bij El- burg totaal afgebrand Van de inboedels kon slechts een klein gedeelte gered worden.. Het vee liep in de weide. Fietsrijder doodgereden. Gisteravond omstreeks 11 uur werd in de Torensche allee tusschen Dieren en Brum- men de 25-jarige wielrijder W. Boesveld uit Biummen achterop gereden door een auto, bestuurd door den -.annemer Rood uit Deven ter. De heer B. werd zoodanig gewond dat hij korten tijd later overleed. INVOER VAN GRANEN. Op 30 October a s. zal de tijdelijke graao- centrale haar werkzaamheden beëindigen. Deze zullen worden voortgezet door de Ne- derlandsche graancentrale en door de Neder- landsche meelcentrale. Alle invoer van tarwe, rogge, maïs, haver en gerst zal geschieden door de Nederland- sche graancentrale, Korte Voorhout 10, Den Haag; alle invoer van andere granen en derivaten door de Nederlandsche meelcen trale, Riouwstraat 176, Den Haag. In verband hiermede verzoekt de Neder landsche graancentrale ons het navolgende onder de aandacht van onze lezers te bren gen: Met ingang van 30 October a.s. zal de Nederlandsche graancentrale slechts granen invoeren op verzoek van die importeurs, die zich vooraf door haar als „contractant'' heb ben doen erkennen. De Nederlandsche graan centrale heeft gemeend het belang van den graanhandel te dienen door bij overeenkomst aan het comité van graanhandelaren te Rot terdam toe te staan bij het afsluiten van der gelijke contracten als tusschenpersoon op te treden. Het comité draagt zorg, dat verdere behandeling van ieders portie geschiedt door den daartoe door contractant aangewezen persoon, waardoor de normale gang van zaken zoo weinig mogelijk wordt verstoord. Het comité heeft zich nadrukkelijk bereid verklaard, faciliteiten te verleenen aan alle erkende contractanten, die hiertoe een ver zoek doen, onverschillig of deze leden zijn va., het comité of niet, dan wel of deze con tractanten in Rotterdam zelf of elders in Nederland woonachtig zijn. Het heeft zich ook bereid verklaard zijn bemoeiïnnen desver- lang uit te breiden tot andere havenplaatsen. Indien deze regeling inderdaad de gunstige resultaten oplevert welke de Nederlandsche graancentrale daarvan verwacht, is de Nederlandsche graancentrale bereid om, in dien daartoe de behoefte blijkt, ook met an dere organisaties die voldoende financieele zekerheid kunnen stellen een dergelijke over eenkomst aan te gaan. Er zijn in overeenstemming met de daar toe geuit wenschen maatregelen getroffen, waardoor het denatureeren aan de grens wordt voorkomen, zoodat voortaan alleen ongedenatureerde granen kunnen worden in gevoerd. Mocht de importeur hebben ver zuimd zich als binnenlandsche handelaar door de Nederlandsche graancentrale te doen erkennen, dan kan hij alsnog een ver zoek daartoe indienen. Het comité van graan handelaren te Rotterdam heeft zich ook bereid verklaard de denaturatie in de haven uit te voeren voor iederen importeur die zulks verzoekt. Het heeft de benoodigde apparaten aangeschaft en zorgt voorts voor de deskun dige bediening daarvan, waardoor zoowel voor de Nederlandsche graancentrale als de betrokken contractant een vlotte en deskun dige behandeling verzekerd is. KORTE BERICHTEN. Dinsdag is op het emplacement van de mijn „Maurits" te Geleen een ploegbaas door een vallende spoorrail getroffen en gedood. Morgen zal mr. A. Slob, burge meester van Haarlemmermeer zijn 25- jarig ambtsjubilé vieren. Dinsdagavond (den laatsten dag dat het straperlo-spel er beoefend kon worden) is te Zandvoort nog druk ge speeld. Men heeft feest gevierd tot laat in den nacht. HET BEZUIN1GINGS-ONTWERP- MARCHANT. De Onderwijs-Centrale te Amsterdam heeft de Tweede Kamer een adres gezonden tegen het wetsontwerp van minister Mar chant. Adr. verzoekt de Kamer art. 1, op de vervroegde invoering van de leerlingen- schaal-Terpstra, niet te willen aannemen, en art. 2 zoo te amendeeren, dat het luiden zal: „Voor den onderwijzer van 60 jaar of ouder gelden niet de bepalingen betreffende het ver vallen of verminderen van het wachtgeld wegens het benoemd worden of het weigeren van een betrekking, wegens het niet gebruik maken van de gelegenheid om op andere wijze inkomsten te verkrijgen of wegens het prijsgeven van verkregen inkomsten". OVER EEN GEWEIGERDE SCHOOL. De gemeente Zwolle is het niet eens met Ged. Staten van Overijsel. In November 1932 had het bestuur van de Ned. Hervormde (Geref.) Ver. voor Evange lisatie te Zwolle het verzoek ingediend gel den beschikbaar te willen stellen voor een nieuwe school voor G.L.O. De bijgevoegde verklaring bevatte de handteekeningen van ouders van 64 kinderen (voor Zwolle is het minimum aantal 60), maar in overeenstem ming met een betoog van B. en W. die deze opgave bestreden, wees de raad zonder hoof delijke stemming het verzoek af. Het bestuur ging in beroep bij Ged. Staten. Deze namen op grond van een verklaring van het rijksschooltoezicht aan dat de school gereed zou kunnen zijn op 1 Nov. 1933 (B. en W. van Zwolle op zijn vroegst 1 Mei 1934, daar de aanvrage in de raadsvergade ring van 23 Jan. 1933 in behandeling kwam) en concludeerden hieruit, dat in dat geval ir. derdaad 60 van de opgegeven leerlingen de school hadden kunnen bezoeken. Ook meenen Ged. Staten, dat in deze geen rekening be hoeft te worden gehouden met de wet van 4 Aug. 1933 tot beperking van de uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering der L.O.-wet 1920. B en W. bestrijden beide opvattingen, wat het laatste betreft vooral op grond van de uitdrukkelijk erin neergelegde afwijking van den regel, dat besluiten moeten worden ge toetst aan de wetsbepalingen, geldende op net oogenblik van het nemen van het besluit. Art. 3 dier wet bepaalt toch dat besluiten be seffende het stichten van bijzondere scholea, waarvan aanbesteding op 1 Juli 1933 nog niet heeft plaats gehad, bij het in werking treden dier wet vervallen. B en W. stellen den raad voor tegen de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. OP AGENT INGEREDEN? Gister stond een chauffeur terecht voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche recht- bank, verdacht van poging tot doodslag De man een snorder zou in den nacht van 9 op 10 April in de Rijnstraat op een agent zijn ingereden, die hem een teeken gaf om te stoppen. Op het laatste moment kon de agent nog opzij springen. De chauffeur erkende, dien nacht te heb ben gesnord. Hij was reeds herhaaldelijk be keurd, maar dien nacht was hij te ongeveer één uur niet in de Rijnstraat geweest. De agent, die bijna werd overreden, had echter nog gelegenheid gehad het nummer van den auto op te nemen, zoodat verd. kon worden aangehouden. Bovendien had de agent ver dachte herkend. De officier van justitie vond het feit zeer ernstig, temeer daar dergelijke gevallen zeer veel voorkomen en requireerde wegens po ging tot doodslag één jaar gevangenisstraf. Vonnis 8 November. GESCHOTEN OP VELDWACHTERS. Heden stond voor het gerechtshof te Leeuwarden terecht de 30-jarige P. Postma, veehouder te Akkrum, die in den avond van 3 Mei 1.1. eerst zijn buurman S. K. Hijlkema met een geladen repeteerpistool bedreigde en later in den nacht tweemaal een schot loste op den veldwachters, die hem wilden arres teeren. De veldwachters schoten terug, waar door verdachte zwaar werd gewond. De veldwachters bekwamen echter geen letsel. De rechtbank had verdachte tot 2 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Heden vroeg de proc.-gen. een gevangenisstraf van 4 jaar. De verdediger pleitte clementie en vroeg een voorwaardelijke straf. BELEEDIGING VAN MINISTER DONNER. De verdediger legt zijn taak neer. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behandel de gister in hooger beroep de zaak tegen den 45-jarigen accountant R. Heyne, die door de rechtbank aldaar is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf wegens eenvoudige beleedi ging van den toenmaligen minister van justitie, mr. J. Donner, in een brochure. Verdachte wilde met getuigen het bewijs leveren van hetgeen hij geschreven had. In verband hiermede wees de president er op, dat men hier alleen met eenvoudige beleedi- ging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening en niet met smaadschrift te doen heeft, zoodat er van eenige bewijslevering geen sprake kan zijn. Na eenige discussie tusschen het Hof, ver dachte en zijn raadsman over deze kwestie, beslist het Hof in raadkamer, dat men alleen met eenvoudige beleediging en niet met smaadschrift te maken heeft, zoodat geen be wijs van het geschrevene wordt toegelaten. Toen verdachte persisteerde bij het hooren van de getuigen a décharge constateerden de president en de procureur-generaal, dat het hier gaat om een eenvoudige beleedi- gingszaak, die niet tot groote, abnormale proporties kan worden opgeblazen. De vragen, die de verdediger, mr. Stomps, aan den eersten getuige wilde stellen, achtte de president niet ter zake dienende, daar ge tuige verdachte niet kende voor het geïncri mineerde feit gepleegd werd. Mr. Stomps ver klaarde daarop de verdediging neer te leg gen. Verdachte zag af van het zich voorzien van een nieuwen advocaat en stelde persoon lijk vragen aan de volgende getuigen. Bijna geen der vragen werden echter door het Hof ter zake dienende geacht en daarom niet toe gelaten. Een ex-officier van administratie kende ver dachte sedert 1915. In zijn kwaliteit van ac countant leerde getuige verdachte kennen als een accuraat werker, die nimmer opvlie gend was. Vragen omtrent het verdere parti culiere leven van verdachte werden niet toe gelaten ook niet bij de volgende getuigen. Nadat verdachte eenige malen in conflict was gekomen met deit president over de draagwijdte der door hem gestelde vragen, zag hij van het verder stellen van vragen af. De procureur-generaal achtte in zijn requi sitoir de eenvoudige beleediging van minis ter Donner bewezen. ^.Is verdachte teleurge steld is over de wijze, waarop de zaak be handeld is, heeft hij dat zoowel aan zichzelf als aan zijn raadsman te wijten. Beiden had den moeten begrijpen, dat men hier niet aller lei grieven kan aanvoeren, die niet direct met de beleediging te maken hebben. Verdachte heeft volgens spr. de verhoudingen uit het oog verloren: hij ziet alles door een ver grootglas, ten gevolge van zijn toestand van overspanning. Bij een andere houding van verdachte zou spr. een voorwaardelijke straf hebben willen vragen, de minachtende hou ding van verdachte jegens het Hof echter noopte spr. bevestiging van het beroepen vonnis te requireeren. Nadat verdachte een uitvoerig verweer had gevoerd, waarin hij de positie schilderde, waarin hij geraakt is, werd de uitspraak be- paald op 8 November a s. Dit nieuwe bord (bleuw, met een witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verpliehi zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg ernaast Is daar voor hen verboden. 't Is voor Uw eigen veilig heid, dus: mijdt den rijweg, 37 W berijdt uitsluitend het SCHERMERHORN. Dinsdagavond 24 October had voor ons Nutsdepartement op den heer dr. P. H. Ritter Jr., die een uiteenzetting gaf van de werken van Fabricius „Konu,.edianten trekken voor bij" en „Melodie der Verten". De spreker, die bij zijn voordracht de ver schillede karakters goed deed uitkomen, had gehoo eiCn voor<baeht en een aandachtig Pe v°orzitto", ds. Boerendonk, sprak dan If'r Z,jn dank namens de aanwezi gen voor de mooie voordracht, uit het vei re ci bekende, hetwelk allen zoo geboeid heeft. De Pluimveever. „Heiloo" hield gister avond vergadering in café Helder, onder presidium van den heer Hopman. Aan de orde kwam een bespreking omtrent deaan de leden gezonden circulaire der B.P.N.H. betreffende steunverleening aan het bondslid C. Vader te Dirkshorn, wiens bedrijf door een natuurramp is getroffen, waardoor zijn geheele bedrijf is ontredderd. Van bondswege zijn bij het bestuur een drietal inteekenlijsten ingekomen, om hiermede te collecteeren. Een voorstel van het bestuur om uit de kas 25 te geven, werd goedgekeurd. De controlecommissie bracht rapport uit en verklaarde alles in orde. Dit is altijd zoo geweest en de commissie spreekt de hoop uit, dat de nieuwe beheerder, de heer Groot, de voetsappen van zijn voorganger, de heer Dumans zal volgen. (Applaus). Het proces-verbaal dat is opgemaakt voor de instructie van den beheerder der pluimvee voederafdeel ing is goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering te Alkmaar. Als afgevaardigden werden aan gewezen de heeren Haack en Boersen. Ten slotte kwam in behandeling een aan den gemeenteraad te verzenden adres. In bedoeld adres zal worden gevraagd om steun, even als voor de tuinders. Voorgesteld en goed gekeurd werd een voorstel om dezen winter een lezing te doen houden op pluimveegebied. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. HOORN. Op de heden gehouden voormarkt was de aanvoer van vee minder dan het vorige ('aar, wat ongetwijfeld zijn oorzaak vond in iet heerschende mond- en klauwzeer. De aanvoer bedroeg 1061 stuks, tegen 1330 in 1932; 992 in 1931 en 1043 stuks in 1930. Over 't algemeen waren de prijzen iets be ter dan het vorige jaar. Men besteedde de volgende prijzen: melk koeien 170-220; kalfkoeien 160-210; vazen- of geldekoeien 80-180; stieren 70-100; pin ken 60-120; graskalveren 40-60. De belang stelling was wederom zeer groot. Over 't al gemeen was de handel goed te noemen. BOVENKARSPEL. Vanwege de bloembollenveilingsvereeni- ging „Westfriesland" is de derde gladiolen- veiling gehouden. Er bestond voor deze vei ling wederom groote belangstelling. De han del was goed. De heer Posthuma te Haaksbergen is benoemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Texel. Als datum van in functietreding is 16 November genoemd. De heer M. D. Dijt, landbouwingenieur te Texel, is Dinsdag te Wageningen gepro moveerd tot doctor in de landbouwkunde. Het proefschrift getiteld: „Conjunctuurbeheer- sching door middel van Internationale Valo risatie van tarwe, suiker, katoen, koffie en rubber" met behulp van goederenschappen, werd 25 September goedgekeurd door den promotor dr. W. C. Mees hoogleeraar in de staatshuishoudkunde, de statistiek en het Ned. agrarisch recht te Wageningen. De heer Dijt werd geboren te Texel, en heeft na beëindiging zijner leeftijd aan de lagere school, de H.B.S. te Alkmaar afgeloopen, waarna hij zijn studie aan de Landbouw- hoogeschool te Wageningen voortzette. Ook na het behalen van den titel van Landbouw ingenieur heeft de heer M. D. Dijs voor zijn particuliere bedrijf eenigen tijd te Alkmaar gewoond, waarna de heer D. zich weer op Texel vestigde. (Ongecorrigeerd.) Vanmorgen om half elf is te Terneuzen door de sleepboot Raymond binnengesleept het Duitsche binnenschip Robert, komende uit de richting Antwerpen en bestemd voor Gent. De Robert, die gesleept werd door de sleepboot Annie, maakte water tengevolge van den Noordwestelijken storm, terwijl eenige dekkleeden weggeslagen waren. Daar het gevaar bestond, dat het schip vol water zou slaan, riep de schippeT de hulp m van de ter plaatse varende sleepboot Raymond. De Annie die ook het Belgische sleep- schip Vogel trok kon wegens den storm de beide schepen niet binnen brengen. De sleepboot Jan heeft het voor anker gegane Belgische sleepschip Robert uit Antwerpen behouden in de haven binnen gebracht De Volkenbondsraad heeft hedenmorgen in geheime zitting den permanenten vertegen woordiger van Ierland bij den Volkenbonds Leichester benoemd tot Volkenbondscommis- sans voor Dantzig. De Engelsche regeering zal thans weer zorg dragen voor de rappor ten over Dantzig aan den Volkenbondsraad. De nieuwe olkenbonds-commissaris zal oo 1 Januari a.s in functie treden. Tot zoolang 231 f getteden commissans Rosting, die inmiddels benoemd is tot directeur van de mi nderhedenaf deel ing van het Volkenbonds secretariaat de loopende zaken te Dantzig af handelen. s In den loop van den middag zal Sarraut zich naar het Elysee begeven om president Lebrun mede te deelen dat hij de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet aanvaart Hierdoor staat het echter nog niet vast dat hij het nieuwe kabinet reeds tot in alle onder- deelen gereed heeft. In de wandelgangen van de kamer gelooft men, dat Sarraut eerst zal probeeren een linksche concentratie sa men te stellen. Het staat dan echter wel vast, dat hij geen meerderheid vindt waarop hij onder alle omstandigheden kan rekenen. De naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. j Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 750,4 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 27 October i Krachtige tot matige tijdelijke afnemende, Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; regenbuien met kans op onweer; iets kouder. Weeroverzicht. De ondiepe depressie in Frankrijk trok met een wijden boog door het oosten en noor. den en diept zich thans uit op de Noordzee. Langs de Engelsche kust heerscht storm weer met kouden wind uit het noorden. De koude polaire luchtsroom, die reeds enkele dagen geleden onder de Britsche eilanden woei, heeft zich geleidelijk naar het zuiden en westen uitgebreid en bereikte gisteravond onze kusten. In Zuid-Engeland komen mergen-tempera- turen voor van 6 tot 7 graden onder nor maal. Uit het noordwesten naderen nieuwe krachtige luchtdrukdalingen. In het westen handhaaft de hooge druk zich, evenzoo in Finland. Op IJsland hebben de windstilte en het koude weer plaats gemaakt voor storm achtig weer. Om de depressie viel veel regen, het meest aan de zuid- en oostzijde, minder aan de westzijde. Voor de volgende dagen moet gerekend worden op buiïg en koud weer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt om 8.51 uur aan alle posten voornaamste moeilijkheid schijnt op het oogenblik te zijn de bezetting van het minis terie van buitenlandsche zaken. De Oehoe, heden uit Amsterdam vertrok ken, is te Leipzig aangekomen én gaat niet verder wegens Jecht weer. De Kwartel (thiiisreis) is uit Singapore vertrokken en te Rangoon aangekomen. INBRAAK IN WESTWOUD. Hedenmorgen ongeveer kwart over zes ontdekte de dienstbode van pastoor Blankenauw, dat een raam en de deuren van de zitkamer van den pastoor, die afwezig was, open stonden. Zoo spoedig mogelijk werden de kapelaan, de koster, de kerkmeester en de politie gewaar schuwd. Al spoedig bleek dat er een brutale inbraak had plaats gehad. Door verbre king van een serre-raam en open schui ven van een raam is men aan de voor zijde binnen gekomen. Het bleek, dat een ladder bij den buurman A. Schouten was ontvreemd. In bijna alle vertrekken heeft men een bezoek gebracht, waarbij kasten en bu- reaux werden open gebroken. Zelfs werd een zware binnendeur uit de hengsels gelicht. De buit bestond uit een bedrag van hoogstens 25.dat zich bevond in een trommel, welke op zij van de kerk werd terug gevonden. Ongetwijfeld is men zeer overhaast te werk gegaan, daar verschillende zak jes geld, welke op het bureau lagen, on aangeroerd zijn gelaten. Een buurman van den pastoor heeft tusschen 5 en 6 uur 's morgens een on gunstig uitziend persoon ontmoet, die zijn morgengroet niet beantwoordde. Niet onmogelijk is het, dat dit de dader is geweest. De politie stelt een onderzoek in. VOLKSZANGAVOND. Het was een vlot verloopen avond Maandag in de Ur ie onder de gedegen leiding van den heer Joh. Brands, die zoo welwillend was geweest zich be schikbaar te stellen ter vervanging van den heer Sixma, die van een zware ziekte hersteld, zich nog wat in acht moest nemen. De heer J. G. van Burken, de voorzit ter, opende den avond met een woord van welkom aan de aanwezigen, dankte den heer Brands voor zijne welwillend heid en 6telde voor aan den heer Sixma een telegram van gelukwensch te zen den, dat hij weder hersteld is, hetgeen bij de aanwezigen geweldig insloeg. De heer van Burken gaf vertier in groote lijnen aan wat de plannen zijn van de afdeeling, o.a. in December een Kerstavond, doch vooral ook in 193^ een Volkszangavond. p.'an *s voor de begeleiding een blokfluit -orkest van jongens en meis jes,, onder leiding van den heer Joh Brands, te vormen, die zich ook met de studie voor dit werk zal belasten. Een en ander zal nog nader worden uitge werkt. En toen gingen we zingen, het ging van een leien dakje, we waren het nog niet verleerd, het was of het stemma* teriaal .ook van den moolen zomer had geprofiteerd, hoe kan het ook anders*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2