,58uitwland Het Rijksdagproces. MERCURIUS HAVERMOUT 25 cenl per pondspak fBiiutenfcutd Mackt&ecidÜm Amstecdamscha föeucs de a. k. b.-kampioenschappen. de drie ruiten in actie. DE HERNIEUWDE ZITTING VAN HEDEN. Bezwarende argumenten tegen Torgler. Het verhaal van Kroyer. Dimitrof verdedigt Torgler. Geen communisten meer? PROCES-VERBAAL TEGEN Mr. Dr. WESTERMAN. Inzake het uniform-verbod. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. van Vrijdag 27 October 1133 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. pl.m. 2 15 Italië dertiende koppel, hetwelk wederom Hol- landsch zal worden, nog gaande zijn. De popels luiden nu als volgt: Pijnenburg—Wals (Nederland) BraspenninxJ. v. Kempen (Nederland); Slaats—van Heek (Nederland); Van Egmond—KI. v. Nek Jr. (Nederland); Vluggen—Muller (Nederland); Adaude Wolf (Nederland); Guimbretiere—Broccardo (Frankrijk) Rausch—Huertgen (Duitschland); Jean AertsLoncke (België); Van Hout—Richard (Holland—Frankrijk); Guerra—Bresciani (Italië); Richli—Buehler (Zwitserland). Kegelen. Nu a.s. Zondag beslist zal worden welke clubs met de zoo begeerden kampioentitels zullen gaan strijken, lijkt het ons interessant genoeg om hier even de kansen te bespreken van de vijftallen welke nog aan deze wed strijden moeten deelnemen. Zoo meldden we reeds, dat in de A-afdee- ling „Op de Lat I" met 1475 hout (50 wor pen op 5 verschillende banen, dus in totaal 250 ballen) dé bovenste plaats bezet. In deze afdeeling komen nog uit: Hard gaat ie I (den Helder), Koekoek I, Alcmaria-Victrix I en O K A. I. Vooral de 3 laatstgenoemden achten we zeker in staat het door Op de lat behaalde cijfer te benaderen, ja, we geloo/en dat er nog wel in de 1500 zal worden ge gooid. Ook dient men er nog rekening mede te houden, dat de Burg I, waarvan nog 1 afge vaardigde op de 2 banen in Central moet gooien, reeds 1355 hout heeft staan. Hier is Hier is een goede 120 dus al voldoende om Op de Lat het nakijken te geven. In verband hiermede zouden we nog willen opmerken, dat 't toch ongewenscht is dat vijftallen, ge heel of gedeeltelijk, niet op tijd verschijnen, waardoor nog deelnemende clubs worden ge noodzaakt op andere dan daartoe vastgestel de uren te moeten gooien. Wat bij andere takken van sport mogelijk is, kan zeker ook bij kegel wedstrijden gebeuren en wat blijft er door bovenbedoelde onachtzaamheden boven dien over van de zoo zorgvuldig voorbereide werkzaamheden van den bondssecretaris? Voor 't persoonlijk kampioenschap in klasse A staat de heer Köllmann met 343 hout no. 1't zal een heele krachttoer blijken hem van deze plaats te verdringen, 't Is een gemiddel de van bijna 69! In de B-afdeeling zijn we geneigd de hee ren van Onder Ons met 1445 hout het kam pioenschap te voorspellen, wel moeten nog verscheidene vijftallen hier gooien, maar toch gelooven we niet dat dit cijfer verbeterd zal worden. Dat de kampioenskegel den heer J. C. Olie (319 hout) zal sieren, meenen we eveneens te moeten onderschrijven. Dat zou een gezelligen Maandagavond worden! Bij de dames staat „Ke-Ki-Ka I" met 1 houtje voorsprong op Onder Ons (resp. 1259 en 1258 hout) op de eerste plaats, in deze afdeeling is de deelname niet zoo groot zoo dat we de Ke(gelende) Ki(bbelende) Ka(ke lende) dames wel alvast kunnen feliciteeren Hier is mevr. Berkhout met 280 hout preten- dente voor 't kampioensgoud. Vermelden we nog, dat er, in afwijking van 't programma, in de Unie a.s. Zondag van 5—7 uur geen pauze zal zijn. Behalve de Alkm. clubs komen er nog 11 vijftallen uit Schagen terwijl bovendien ook nog 2 vijftal len uit Bovenkarspel aan de wedstrijden zul len deelnemen De prijsuitreiking, welke heel gezellig belooft te worden, zal direct na af loop der wedstrijden in de Unie plaat vinden Dat alle dames en heeren verzocht worden hierbij aanwezig te willen zijn behoeven we feitelijk niet te schrijven, immers de A K B heeft patent op 't orgai.iseeren van gezellige feestavonden! Biljarten. De Alkmaarsche biljartclub „De drie Rui ten" is het winterseizoen begonnen met een wedstrijd tegen O. K. K. uit Zuidscharwou de. Dank zij serieuze training gedurende de zomermaanden kon De Drie Ruiten den strijd winnen met het fraaie groeosmoyenne van 25 en een voorsprong van r88 punten. O. K. K. II won van De Drie Ruiten II met een voorsprong van 153 punten. De wedstrijd had een gezellig en sportie karakter. Natuurlijk zal de revanche-ontmoeting niet uitblijven! Dr. Harry Södermann over van der Lubbe. De Zweedsche criminoloog dr. Soeder- fiiann pubheeert in het „Dagens Nyheter dat te Stockholm verschijnt, zijn indrukken van het proces inzake den brandstichting in het rijksdaggebouw. Soedermann verklaart in de plaats van een geraffineerde „Schandknaap", waarvan de nationalisten zich volgens het Bruinboek be dienden. een robuVen, asocialen, wilden en in zich zelf gekeerden vijand van de mensche- üjke maatschappij te hebben aangetroffen, een type waarmee de oude Lombroso vreug de zou hebben gehad- Zijn cynisch ingehou den lachen logenstraft den schijn, dien hij zich tracht te geven, n 1 dat hij volkomen apathisch de onderhandelingen volgt. Onge twijfeld spreekt uit dit optreden niets andeis dan een zekere verachting voor het gerecht het streven passieven tegenstand tc bieden De nationaal-socialisten hebben niets te vreezen wanneer hij uit de school zou klap pen en zij wenschen zeer z vker niets liever, dan dat hij hen eindelijk zou verraden. Zijn zwijgen zal ui de wereld u-gen de nationaal- socialisten worden uitgelegd waarvoor vol gens dr. Soedermann, geen reden bestaat. In dien volgens de merning van dr. Soedermann °°k het aandeel der overige beschildigden niet bewezen kan worden beschouwd, dan is het nochtans ziin overtuiging dat de natio naal-socialisten in geen geval de hand in het spel hebben gehad. Dr. Soedei mann vei klaart dat hij het rijks gerechtshof heeft leeien kennen als eerlijk en correct en dat de getuigenverklaringen vol komen overeenstemmen met het politie- protocol. Dr. Soedermann verwerpt dat v. d. Lubbe dagelijks door slaag, vergif en hypnose tot stilzwijgen wordt gedwongen, v. d. Lubbe heeft tijdens de onderhandelingen tal van malen veistandige antwoorden gegeven. Dr. Soedermann beroept zich verder op het oor deel van Zweedsche autoriteiten. De li chaamszwakte van v. d. Lubbe is het gevolg van zijn voedselstaking. Na de onderbreking van gisteren wordt heden het getuigenverhoor voorgezet. Weder om zün dezelfde getuigen gedaagd, als mede zij, die Woensdag niet meer gehoord konden worden. Thans is ook verschenen de journa list Walther Ohme. De voormalige communistische afgevaar digde dr. Neubauer wordt weer door twee Schupo-beambten voorgeleid. Ook de getui gen, die heden gehoord worden moeten voor namelijk verklaren Torgler's verblijf en zijn bezoeken in den rijksdag op den dag van den brand te hebben gezien. Thans wordt als eerste getuige de lande lijke bedrijfscellenleider Kroyer gehoord, die in gezelschap van Terwane en Frey was, toen deze meenden, dat Torgler met van der Lub be en Popoff te 7'en. Kroyer vertelde over zijn bezoek op 27 Fe bruari: ,,'s Middags kwam ik in gzelschap van Terwane en Frey in den riiksdag. Ongeveer tegen half vier kwamen wij in de anti-Cham- bre van de zaal der begrotingscommissie twee mannen tegen en Terwane zei mij toen: „Dien eene is Torgler". Ik vroeg Terwane toen of Torgler er altijd zoo ontsteld uitzag Terwane antwoordde mij: Nee. maar bij weet stellig, dat er thans een andere wind in Duitschland waait. Naast Torgler liep een man, die mij op viel door zijn slappe houding en zijn ge- laatsvorm, speciaal zijn jukbeenderen Toen wij voor de tweede maal langs kwamen, zagen wii Torgler met een anderen man, die een jas droeg en zijn hoed diep in zijn ge zicht had getrokken. Kroyer had den man niet in het gezicht gezien en kon zich hem niet herinneren. Hii kon met zekerheid zeg gen, dat het noch dr. Neubauer noch Ohme was, met wie hij beiden reeds geconfronteerd was. Omtrent zijn eerste ontmoeting met Torgler kon hij zeker zeggen, dat de met wien Torgler in gezelschap was, beklaagde van der Lubbe was. In het oolitie-nreridium had ook Kroyer gelegenheid van der Lubbe onopgemerkt eenige minuten gade te slaan Reeds toen had hii hem dadelijk met zeker heid herkend, als de man met wien hij Torgler in den rijksdag had gezien. Hij deelt verschillende bijzondere kenteekenen mede, die hem Hi van der Lubbe waren op^vallen. Van dr Lubbe wordt voor de getuigen tafel geleid en men tracht hem er toe^e be wegen zijn hoofd op te heffen. Kroyer: ..Ja, hij is het". Pres.: „Is geen ver^sing mogelijk". Krover: „Beslist niet". Dimitrof wenseht getuige Kroyer eenige vragen te stellen. Hij vraagt of getuige iets heeft gehoord van de taal, die de tweede be geleider van Torgler sprak. Getuige antwoordt, dat hij slechts uit mondstanden van de beide mannen heeft ge zien, dat zij met e'kaar spraken. Dimitrof leest dan een passage voor uit de dagvaarding, waaruit hij concludeert, dat het denkbeeld, dat Torgler de hand in het spel had, bij Kroyer pas was opgekomen, na dat hij den volgenden morgen bijzonderheden in de krant had gelezen. Getuige Kroyer antwoordt, dat hij de eer ste berichten in de krant 's avonds tegen half twaalf heeft gelezen en reeds na mid dernacht zijn mededeeling deed. Dimitrof roept opgewonden, dat hij groote waarde hecht aan den tekst van de dagvaar ding, dat hij daaruit leest, dat getuige zijn verklaringen pas den volgenden morgen heeft gegeven. De president maant hem eenige malen tot kalmte aan. Ook dr. Sack meent, bepaalde te genstrijdigheden met het proces-verbaal van de politie van het verhoor van getuige Kroyer te constateeren. Tenslotte wordt geconstateerd, dat getuige Frey zijn verklaring, dat hij van der Lubbe niet met zekerheid herkent, pas gegeven heeft, nadat het proces-verbaal met Kroyer was op gesteld. Dr. Sack: U hebt gesteld, dat Torgler een verstrooiden indruk maakte. Had daarop de uitlating van Terwane betrekking. Die heb ben thans zorgen? Kroyer: Ja, hij meende, dat er thans een andere wind in Duitschland waait. Ik heb dat zoo begrepen, de communisten weten thans dat hun rijk uit is. Op de vraag van dr. Sack of Kroyer bi zijn ontmoeting met Torgler bijzondere arg waan had, antwoordt Kroyer in ontkennen- den zin. Torgler wenseht dan een verklaring af leggen: Ik verklaar en ik zeg uitdrukkelijk, dat de inhoud van deze verklaring de zuivere en niets dan de waarheid is, dat ik nooit en ook niet op 27 Februari met een man die zich van der Lubbe noemde of met van der Lubbe zelf door deze gang in de anti-chambre ben gegaan. Ik heb ook deze van der Lubbe voor Dinsdag 28 Febr. 's ochtends om 11 uur nooit eerder gesproken of gezien, evenmin heb ik met een man Popoff genaamd, in de '•anti chambre gezeten. Ik heb Popoff ook tijdens het vooronderzoek leeren kennen. Deze ver klaring is de waarheid en niets dan de waar heid. Verdere vragen van Dimitrof ov°r de actie der Oosten rij ksche nationaal-socialisten wor den door den voorzitter afgewezen. Mevr. Baumgart gehoord. De rijksdag-employé, mevr. Baumgart, ie als de volgende getuige gehoord kwam tegen vier uur 's middags deg be binnen en heeft daar in een t€'e^n^' gesprek gevoerd. Door het raai pi- deur van de cel heeft zij gezien, dat Tor0ler IEDER LAND SC H FABRIKAAT van een dame afscheid nam en plaats nam op de leeren sofa, waar hij een gesprek had met de afgevaardigde dr. Neubauer. President: U kunt zooals u vroeger gezegd hebt, dr. Neubauer niet met Popoff verwis seld hebben? Getuige: Neen, voor mij is verwisseling uitgesloten. Dr. Neubauer heeft bijvoor beeld zeer dichte wenkbrauwen en zijn heele gelaatsuitdrukking is anders. Naar wij vernemen is gisteravond na afloop van een vergadering in de stadsgehoorzaal te Leiden, waar hij het woord gevoerd had, tegen het Tweede-Kamerlid mr. dr. Westerman pro ces-verbaal opgemaakt ter zake van overtre ding van het uniformverbod. Het betreft hier het dragen van het insigne van het verbond voor nationaal herstel, een klein speldje, 1.2 c.M. lang en 1 c.M. breed, dat als een opzichtig onderscheidingsteeken uiting gevend aan een bepaald staatkundig streven, is aangemerkt. Het insigne is in beslag genomen. Ook tegen den voorzitter der Leidsche afdeeling, mr. de Vries, is proces-verbaal opgemaakt. AFVLOEIING VAN PERSONEEL BIJ DE NED. SPOORWEGEN. 479 remmers overcompleet. In een bespreking met de commissie van den personeel-raad heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten dat met 1 Jan circa 500 remmers overcompleet worden2e. 70 arbeiders-remmers tram-conducteurs boven 55 jaar ontslag met direct ingaand pensioen zal worden verleend. Dat waarschijnlijk 20 remmers te werk gesteld kunnen worden bij den dienst van Weg en Werken. Dat 479 overblijven, die voor op wacht geldstelling in aanmerking zullen komen. Nagegaan zal worden of door uitbreiding vari het stationskader nog een aantal van deze remmers in het bedrijf zal kunnen wor den gehouden. De commissie heeft aan de directie in over weging gegeven om het pogen van Weg en werken zoo uit te breiden, dat het losse zomerkader overbodig zal worden, waardoor bij Weg en Werken meer arbeiders-remmers ondergebracht zullen kunnen worden. De directie heeft zich bereid verklaard dit denkbeeld te overwegen. Verder zal worden nagegaan of aanvul ling van personeel op kleine stations noodig is, terwijl 't in in het voornemen ligt om zoo vee! mogelijk het personeel m°t tijdelijke aan stelling- te doen vervangen door overcomplete remmers. De commissie uit den personeelraad zal dit onderwerp met het vakgroepbestuur van de verschillende spoorwegpersoneel-organi- saties in een op 31 October a.s. te houden vergadering bespreken. OVERHEID EN AMBTENAAR. Het C.N.O.P. op audiëntie bij minister Colijn. Naar aanleiding van het besluit van den ministerraad, waarbij aan de ambtenaren wordt bekend gemaakt, dat zij zich zullen hebben te onthouden van elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid, is een deputatie uit het bestuur van de Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel (C.N.O.P.) op daartoe gedaan verzoek, den 26en October door den voorzitter van den raad van ministers in audiëntie ontvangen. De deputatie gaf hare bevreemding over het genomen besluit te kennen, dat den in druk zou kunnen wekken alsof het aan de ambtenaren voortaan verboden is om in woord en geschrift uiting (e geven aan hun gevoelens met betrekking tot door de regee ring genomen of te nemen maatregelen, ra kende hunne belangen. De deputatie kon niet aannemen, dat aan het besluit een zóó ver strekkende en haars inziens niet te verdedi gen uitlegging zou worden gegeven en ver zocht mitsdien aan den minister een interpre tatie te willen geven. Zijne Excellentie bleek van oordeel, dat het in dezen tijd van verscherping der tegenstel lingen, in het belang van de ambtenaren moet worden geacht als hun actie geen reactie wekt in breede algen van het Neder- landsche volk. De minister achtte interpretatie overbodig en noemde het verbod een waarschuwing aan de ambtenaren om in zoowel als buiten dienst behoorlijke grenzen in acht te nemen. De ambtenaar blijft echter volmaakt vrij om langs organisatorischen weg zijn denk beelden tot de overheid te richten. Sprekers in vergaderingen en schrijvers in dagbladen en andere organen hebben voor zichzelf grenzen te stellen wat al dan niet gepast kan worden geacht. Ernstig auto-ongeluk in den IJ polder. Gistermiddag te omstreeks kwart voor vijf had te Amsterdam op den Hemweg een ern stig auto-ongeluk plaats, waarbij een per soon zwaar en een ander licht werd gewond Een vrachtauto, waarop, behalve den chauffeur, nog drie personen waren gezeten, reed vanaf de Hembrug in de richting van de stad. Vermoedelijk doordat twee "auto's van tegenovergestelde richting kwamen, raakte de chauffeur op een gegeven moment het beheer over zijn stuur kwijt. Hij remde sterk, waardoor de wagen slipte en tegen een lantaarnpaal terecht kwam. Door den schok vloog de auto over den kop. De chauf feur werd licht gewond. De naast hem zit tende persoon is er echter zeer ernstig aan toe. Door den G. G. en G. D. is hij naar het Wilhelmiuagasthuis vervoerd. De twee an dere personen kwamen met den schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd Ernstig aanrijding. Op den Sloterweg in den Haarlemmermeer- polder is hedenavond een ernstig ongeluk gebeurd. De auto van burgemeester mr. A. Slob, waarin behalve deze ook gezeten was de gemeentesecretaris, mr. Jansonius, en welke bestuurd werd door den agent van politie v. d. Ley, reed met een matige vaart op ge noemden weg achter een anderen auto. De twintigjarige mejuffrouw N. Sparnaay uit Hoofddoip wilde op dat moment den weg oversteken, maar zag den burgemeestersauto niet naderen. Zij werd aangereden en zeer ernstig gewond. O m. had zij een halswervel breuk bekomen. In zorgwekenden toestand is zij opge nomen en naar een der Haarlemschc zieken huizen gebracht. In een broodfabriek te Enkhuizen. Te Enkhuizen is Woensdagavond brand ontstaan in de broodfabriek aan de Noorder- Boerenvaart. Bij het laten loopen van een motor van een niet-gebruikte auto sloeg een groote vlam uit, die direct veel pakmateriaal vlam deed vatten. De brandweer kon niet verhinderen, dat het gebouw geheel uitbrand- de. Pand en motor zijn verzekerd. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 27 Oct. 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1111 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56 H.L. voertarwe 3.254; 7 H L. rogge; 235 H.L. gerst cnev. 4—6; 323 H L. haver 5 50—6.25; 158 H.L boonen, w.o. bruine boonen 11—13, ci- troenboonen 1415, duivenboonen 8.258.37)4, witte boonen 10 19.50; 73 H.L. geel mosterdzaad 12 25 13.25; 37 HX. karwijzaad 26 31.50; 25 H.L. blauwmaanzaad 19— 20; tuinboonen 8.50; 197 H.L. erwten wo. groene (kleine) 8.7510.50, groene (groote) 15.50—19; grauwe 10—25; vale erwten 1421. Alles per 100 K.G. Handel stug. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Oct. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 88 stapels, we gende 100.000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 44 stapels Kleine 23, 4 stapels Commissie 22; 1 stapel^ Middelbare 22. Boeren kaas: 13 staj^eis Kleine ƒ21; 26 stapels Commissie 25. Alles met riiksmerk. Han del goed. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Oct. '33. Langendijker Groentenveiling. 4100 stuks Bloemkool 2e s. 0.751.60, leeerf 1.80 2.60, reuzen 1.503 40 per 100 st.; 45000 K.G. Roode kool le s. 11.60; 19000 K.G. Gele kool les. 1 1.10; 28000 K.G. Witte kool les. 040—1.25; 6600 K.G. Deensche witte kool 0.80 1.10; 13000 K.G. Uien: gele uien 2 2 40, gele drielingen 11.10, gele nep 2.80; 800 K.G. Bieten 1; 2700 K G. Andijvie 2550 cent; 3600 K G. Aardappe len: Sch. muizen 1.50; Blauwe 2.20; Drielingen 0.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 Oct. 1933. 8200 K.G. Aardappelen: Bevelanders 2, BI. Eigenheimers 2 40, Drielingen 50—60 cent; 2900 K.G. Uien: uien 2.302.40, drielingen 1.101.20, grove 2.50, gele nep 2.60; 8200 K G. Peen 1.10 2.30, kleine Peen 0 70-ƒ 1.20; 41600 K.G. Roode kool 1 -ƒ 1.70; 33200 K.G. Witte kool 1.25—1.30; 17500 K.G. Gele kool 1 1.10; 17300 K.G. Deensche witte kool 0.90—1.20, alles p. 100 K.G 260 stuks Bloemkool 3.60—4.50 en 3000 str. Andijvie 25 cent per 100 st. WARMENHUIZEN, 26 Oct. '33. Roode kool le s. 11.40, 2e s. 1; Gele kool les. 1; Deensche witte kool 1.20 1.40; Witte kool le s. 1.25; Bloemkool le s. 3.50; Drielingen 1.20; Sch. muizen 6070 cent; Schotsche drielingen 70 cent; Peen 2.30—2.60, kleine Peen 1Sla- boonen 8.50; Bieten 0.60. Aanvoer: 58900 K.G. Roode kool; 2600 K G. Gele kool: 3700 K G. Witte kool; 450 K G. Uien; 1825 K.G. Peen; 13500 K G. Aardappelen; 50 K.G. Slaboonen; 3100 K.G. Bieten; 3000 K.G. Deensche witte kool en 240 stuks Bloemkool. ZAANDAM, 25 Oct. 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Andijvie 1025 cent per kist; Peen 4)4—6)4 cent per bos; Bloemkool 7)4—9 cent per stuk; Pieterselie 2—2V, ct.; Selderie 22cent per bos; Prei 35)4 cent per bos; Slaboonen 6—754 ct. per pond; Snijboonen 11—14 cent per pond; Spinazie 75—85 cent per kist; Postelein 64—80 ct. per kl. kist; Boerekool 1025 cent per kist; Roode kool 4—5 cent per stuk; Groene kool 25 cent per stuk; Stoofperen 4454 ct per por.d; Gele kool 3:4—5 cent per stuk; Br. lof 11_14 cent per pond; Tomaten 3)4—6 cent per pond; Spruiten 12)4 cent per pond; Chm. kool 5—10 cent per stuk; Druiven 16 17 cent per po"d. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1000 STAATSLEENINGEN. 5 Neder 1. 1932 4H 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. KOchenm Ace. Nederl.-Ford Afgesl. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb Steel Cities Service General Aviation Steel corom. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg. Eaplor. Mij. Ëoetoo i i i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Hotl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Dell Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacifio t Wabash §Noteering per 50, 'Ezdividend. t Ex claim. Vorige koers 1 1V* 101»/* 48 44 51% 2 15 V, 54 133 212»/* 838/* 27?/s §_9% 197/i6 2/'/l6 «Va 169 8 5% 57'/, 237, 15.00 1257, 8 115 139% li07/3 9'Vs 921U 397 3u 2"/s Ho 67, «Va 1(0 16'/* 102 1177, 32% >47, 71% pl.m. 1 30 24 52 1337, 837, 27 8{ Wio 181-1%, 'v, 26% 67* 167 '69% 93 9 7a 39 1 6i/, 100 16 102 115-6 pl.m. I 45 210j-1j 8tj-4| 18%. :g 166*/, 169j70 9 i-4 91%-2 1001/* pl.m. 2.00 84»'* 8W.6-9 l&ViG 6Vs 93% 92 1% 83%-4 16%» PROLONGATIE Vorige koer* 1 pCt. Heden 1 pet WISSELKOERSEN AMSTERDAM, New-York Londen Berlijn Parij* Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL Os Vorige koert 1.651/g 7 84 59.127, 9,/OVg 34,57 48.01 35 20 40 50 39 50 13.077, Koer* op heden 2 uur 1.66 7.81 59.51 9.701/* 34.57 48 01 35 10 40 50 39 40 13.07

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11