Alkmaarsche Courant In bet paleis van oen koning Honderd vin en dertigste Jaargang. VRIJDAG 27 OCTOBER No 254 1933 JladixMieuws Zaterdag 28 October. Hilversum., 296 M. (Uitsluitend VARA). 6 Orgelspel Cor Steyn. 8.30 Gramofoon- platen. 10.VPRO-morgenwijding. 1015 Voor Arb. in de Continubedrijven: De Fliere fluiters o.l.v. J. v. d. Horst en J. Letnaire, voordracht. 12De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 2— Zenderverz. 215 Gramofoonpl. 2.50 „The Four Serenaders", accordeon. 3.30 R'damsch Philh. Orkest o.l.v. Flipse. 4.30 J. A Josephus Jitta spreekt voor „Practisch Werken Amsterdam". 4.50 Vervolg orkest concert. 5.30 Literaire causerie A M. de Jong. 5.52 Trio „Favoriet". 7.— „The Ram- blers", o.l.v. Theo Uden Masman. 7.59 Herh. SOS-berichten. 8.05 Vaz Dias en VARA- Varia-. 8.15 Uitz. uit het Concertgebouw: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m. m. v. L. Aramesco, zang en H. Wiggelaar, viool. 9. Causerie G. Venema. 9.10 Concert door man- nenkwartet „Votum nostrum", o.l.v. F. Uyt- tenbogaard m m. v. Joh. Jong, orgel. 9.30 Declamatie W. van Cappellen. 10.Vervolg orkestconcert. 11.10—12.Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO). 8. 915 en 10.Gramofoonpl. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.152.Octetconcert en gramofoonplaten. 2.Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur. 4Gramofoonpl. 4.30 Cursus. 5— Gramofoonplaten. 5.15 Causerie. 5.30 Orkestconcert en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Orkestconcert. 7.45 Causerie 8 11.— Ge varieerd programma. In de pauzes om 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.—12 Gramofoon- muziek Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten 11.0511.20 Le zing. 12.20 Herdenking van het 350-jarig bstaan van de Universiteit te Edinburgh 12 35 Herdenkings-kerkdienst. 1.25 Gramo foonplaten. 1.35 Commodore Grand 'orkest o.l.v. J. Muscant. 2.40 Gramofoonpl. 3.20 De Grosvenor House Dance Band o.l.v. S 'Lipton. 3.50 Midi. Studio orkest o.l v. F. Canteli. 4.50 Vaudeville. 5.35 Kinderuur 6.20 Berichten. C.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Actueele causeri 7.50 Vioolrecital door W. Primsrose 8.20 Vaudeville-programma re. m. v. Jack Hylton en zijn orkest. 9.20 Berichten. Reportage, 9 45 Economische causerie. 9.50 Sport nieuws. 9.35 Pianorec'tal door C. Dixon 10.15 „Night en London's River", reportage v d. Motorsloep „Lily". 11.05 Voordracht. 11 10—12.20 AmLrose en zijn Band. Parijs „Radio-P ar is"1724 M. 8.05 Gra mofoonpl. 9.20 Concert. 12.20 en 7.10 Gra mofoonplaten. 9.20 Zang door Marie Simon 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg. 1153 M. 12 051.20 Con cert uit rest. „Wivex" 1 502.20 Gramo foonplaten 2.50—4.50 L. Preil en zijn orkest. 8.05—11.20 Dansmuziek voor de andere generatie m. m. v. het Omroeporkest o.l.v. Gröndahl en solisten. Langtnberg, 473 M. 5.25, 6 35, 10.45 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Koorconcert o.l.v, Brauer m. m. v. solisten. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Schone. 5 55 Accordeonconcert. 6.20 Silez. Philh. Orkes' o.l.v. Matzke. 7 30 Ge varieerd programma o.l.v. Baumgarten 10.05 Vervolg gevar. programma. 11.20 1.20 Concert. Rome, 441 M. 8.05 Volksliederen. Hierna I „Pinotta", opeiv» van Mascagni. II. „Ca valleria rusticana". opera van Mascagni. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12 20 Dansmuziek. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 „Der fliegende Hollander Wagner 9.30 Vervolg opera-uitzending 10.35 Gramofoonplaten. 10.55 Vervolg operauitzending. 508 M.: 12.20 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Dansmuziek 5 20 en 6.35 Grarrofoor.pl. 6.50 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 8 20 „Peer Gynt" opera van Grieg, m. m. v. orkest, koor en solisten o.l.v. André. 7.eesen, 1635 M. (Deutschlandsender) 7 20 „Winzerfest am Rhein", bonte avond o.l.v. Hans Dekner. 9.20 en 10.05 Berichten 102011.20 Dansmuziek uit München. Lijn 3: Daventry 10.35—24 Lijn 4: Langenberg 10.3519.20, Kalund borg 19.2024. „WANDELENDE RADIO ONTVANGERS". De meeste personen, die zich gisteren in de wandelgangen van het Volkenbonds-secreta- riaat en in de zaa! voor de pers bevonden, waren voorzien van kleine radio-ontvangtoe stellen, welke het mogelijk maakt te luisteren, naar hetgeen in de groote zittingszaal wordt gesproken. QemeeHtecadeit GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Zaterdag 28 October. Lijn 1: Hilversum. l.iin 2: Huizen URSEM. Onder presidium van den burgemeester, den heer v. d. Heuvel, vergaderde Donderdag de raad ten 11 ure voltallig. De nieuwe raadzaal, hoewel zeer eenvou dig uitgevoerd, mag zeker epn prettiger ver gaderlokaliteit worden genoemd. Ook de cen trale verwarming is een verbetering, terwijl de secretarie meer aan de utuliteits- eischen beantwoord en de trap naar het raadhuis, dat boven de burgemeesterswoning is gelegen, thans niet meer uit de onmogelijk smalle treden bestaat. Van de ingekomen stukken vermelden wij een ingekomen raming van de opbrengst der personeele belasting groot 1600. Voor kennisgeving werd o.m. aangenomen een adres waarin om een bijdrage verzocht wordt voor het uitzenden van politieberich ten. Voor kennisgeving werd mede aangenomen het verzoek van de K. v. K. om de aanslag biljarts in de personeele belasting te laten vervallen, aangezien deze aanslag reeds was verminderd. Het curatorium van het r.k. Lyceum ver zocht voor drie leerlingen over 1933 een subsidie toe te staan. Besloten werd .de subsidie op 100 te handhaven. Voor kennisgeving werd ook aangenomen een schrijven van de afd. Ursem van groote gezinnen om leden uit die organisaties in het crisiscomité op te nemen, aangezien daaraan voldaan zal worden en ook arbeidersverte genwoordigers daartoe zullen worden uitge noodigd. Voorts verzocht deze afd. om voor haar le den gedurende de wintermaanden den prijs voor de electrische stroom op 5 cent per K.W.U. te stellen. Dit adres werd, met de opmerking, dat het moeiijk serieus genomen kon worden aange zien het ook door ongehuwden was getee- kend, in handen van B. en W. om advies ge steld. Een verzoek van den heer Timmer om ver laging van schoolgeld lokte eenire bespre king uit. Besloten werd adressant in de le klasse te plaatsen. Weth. V e 1 d b o e r bepleitte met het oog op het groote gezin vrijstelling. Weth. De Jong bestreed dit voorstel met het oog op de tuinders die niets verdienen. De voorzitter zegde voor de eerstvol gende vergadering een herziening vr.i de schoolgeldregeling met het oog op de groote gezinnen toe. Voor verlaging van den electri- schen stroomprijs ten hunne behoeve gevoel de spr. niets. Voorts werd besloten aan een zoontje van den heer Timmer vanaf 1 October gedurende een half jaar een gratis abonnement op de autobus te geven. Van 72 ingezetenen was een adres ingeko men waarin verzocht wordt om den Ursum- merweg, den Rustenburgerweg en de oprit van den Molenweg In berijdbare toestand te brengen. De voorzitter onderschreef het adres Deze wegen zijn zelfs gevaarlijk voor fiets rijders. Weth. Veld boer oordeelde, dat het adres bij het polderbestuur van den Scher meer thuisbehoorde. Weth. De Jong had de aandacht van den dijkgraaf en een heemraad reeds deze zomer op den toestand gevestigd. De polder krijgt geen subsidie van het wegenfonds, ter wijl menschen als de heer Soeters, ruim 1000 per jaar betalen. Spr. is er voor om aandrang uit te oefenen, dat de Schermeer ook een uitkeering uit het wegenfonds ontvangt. Grint op de wegen gepft niet meer. Spr. wil een onderhoud met den dijkgraaf om hierin verbetering te krijgen. De heer Broertjes achtte ook verbete- nng noodzakelijk, al gaf hij toe, dat de Schermeer de wegen belangrijk verbeterd. De heer De Jong merkte op, dat buiten staanders de wegen kapot riiden. Het kost de Schermeer buitengewoon veel geld en het zou Jéiulteixyn .Een iietdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. Naar het Engelsch door W, H, C. B, 63 cenige seconden bleef zij roerloos staan, en bewoog zich daarna weer in haar vorige houding voorwaarts. Een oogenblik later kwam haar hand in aanraking met fluweel; zij had dus gevonden wat zij- zocht. Zacht kreunend zonk zij op haar knieën neer en trachtte zijn gezicht te vinden, waarvan zij de trekken toen zachtjes betastte, opdat zij, voordat het te laat was. zou weten hoe dat gelaat, dat zij in haar droomen al zoo lang had lief gehad, gevormd was. Toen zij aan haar verlangen had voldaan, liet zij zich diep bedroefd naast hem neervallen, met één arm over zijn borst en met haar hoofd tegen zijn schouders rustend. Een paar maal snikte zij krampachtig en toen bleef zij doodstil liggen, haar best doende hier te sterven, voordat iemand haar kwam storen. Weer hoorde zij een diepen zucht, nu vlak bij haar. en zij voelde dat haar arm op zijn borst zich bewoog de doode had zich be wogen. had adem gehaald- Het eerste oogen blik schrok zij ontzettend, maar het vo'ppude was zij half krankzinnig van geluk over tets. dat haar onmogelijk scheen. Toen haalde hij opnieuw adem en kreunde zacht jes. Hij was dus nog niet dood, zou nog tot haar kunnen spreken en haar stem nog kun nen hooren. Zij zou nooit den moed hebben gehad hem te kussen en zelfs nu bloosde zij bij die gedachte, maar zij boog haar hoofd naar zijn gezicht, zoodat haar wang bijna de zijne aanraakte, terwijl zij met heel zachte, trillende stem zei: „Nog niet nog niet kom nog een enkel oogenblik terug o, laat God mn die genade schenken!" Zij wist nauwelijks wat ze zei, maar de genade was er, want zij hoorde hem steeds ademhalen. „Kom terug!" riep zij weer. „Kom te rug!" Haar handen beefden, toen zij zijn lichaam voelde bewegen. Er kwam meer kleur in zijn gezicht en toen hij een oogen blik zijn krachten herkreeg, sloot hij haar in zijn armen. „Dolores!" riep hij uit, en hij bedekte haar gezicht met kussen, maar zijn oogen bleven nog gesloten Toen zonk hij weer uitgeput achterover, waarbij zij zijn hoofd tegen hield opdat het niet te hard op den marmeren vloer zou terecht komen. Een donker roode blos steeg haar naar het gezicht, terwijl zij met gebroken stem en onduidelijk zei: „Ik ben Do'ores niet. Ik ben Inez Maar hij hoorde haar niet, want hij viel weer in zwijm en zijn hoofd rustte zwaar op haar arm. Met haar andere hand nanUz9 den capuchon, dien zij droeg. enJeffde je opgerold als kussen onder zijn hoofd had haar niet herkend en zn dacht dathij stervende was, toen hii haar kuste. gewenscht zijn, dat de wegen bij het Hoog heemraadschap in onderhoud ging. De voorzitter zou dit ook toejuichen De gemeente is met het Hoogheemraad schap uitstekend af en mag blij zijn, dat wij het Hoogheemraadschap hebben gekregen. Als de wegen aan het Hoogh-emraadschap overgaan zijn wij in korten tijd van de el lende af. Ursem heeft redenen het Hoog heemraadschap dankbaar te zijn. Besloten werd B. en W. te verzoeken zich met den dijkgraaf in verbinding te stellen Ter tafel werd gebracht het verzoek van de Ver. van Diaconieën der Ned. Herv. kerk voor Gezinsverpleging om voor 1934 een subsidie te verleenen. Een bedrag van 50 werd toegestaan. Het volgende punt was een adres van de Ver. het Wit-Gele Kruis in Westfriesland waarin werd verzocht voor 1934 een subsidie van 100 toe te kennen. Dewethouders oordeelden 100 aan den hoogen kant. De heer Schaap zette uiteen, dat dit geenszins het geval is en gaf een uiteenzet ting van het werk. Besloten werd het verzoek in te willigen. Mede werd besloten de malaria-subsidie wederom te verleenen. Van de commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten was het verzoek ingekomen aan deze commissie voor het jaar 1934 een bij drage van 1 cent per inwoner toe te staan B. en W. stelden voor om de subsidie even als vorige jaren te verleenen. Conform besloten. Het Burgerlijk Armbestuur ver zoekt voor 1934 een subsidie van f 2000, De voorzitteren weth. V e 1 d b o e r vonden het wenschelijk, dat het B.A. eerst een leening op zijn bezittingen sloot. Weth. De Jong vond dit ongewenscht. Zijn zienswijze werd door den heer Broertjes gedeeld en oordeelde het beter de 2000 toe te staan, aangezien voor hypotheekleeningen ook rente betaald moet worden. Weth. V e 1 d b o e r oordeelde, dat men in de hoop op opleving beter doet op de lande rijen van het B. A. te leenen. De heer Broertjes bestreed deze ziens wijze. Velen zullen straks op het B. A. een beroep moeten doen. Ook de heer Schaap was van oordeel, dat in het hypotheek sluiten geen voordeel lag. Het B. A. heeft al een geldschieter die goedkoop leent. De voorzitter oordeelde, dat het B.A beter een leening kan sluiten om de geheele schuld af te doen. Weth. D e J o n g wees er op, dat Ursem tot nog toe geen subsidie genoot. Het B. A heeft wel 31 H A. land, doch met de hooge lasten blijft er weinig van over. Het B. A. werkt in de richting om de schuld kwijt te raken. De heer Schaap zegt nog, dat het B. A. genoodzaakt was een teruggave van 3400 huur te verleenen. Besloten werd met 6 tegen 1 stem, die van weth. Veldboer, de 2000 subsidie te geven Behandeling gemeentebegrooting en begrooting van het G. E. B dienst 1934. De heer Broertjes rapporteerde over de gemeentebegrooting en stelde voor de salarissen van de wethouders op 75 te brengen. De voorzitter deed dit genoegen om dat de motieven die destijds er toe leidden om het van 100 op f 60 te brengen, van persoonlijken aard waren. Voorts werd voorgesteld voor de com missievergaderingen eveneens presentiegelden toe te kennen en wel van f 3. De voorzitter had daartegen ook geen bezwaar. Ook dit voorsiel werd met algemeene stemmen aangenomen. Voorts werd voorgesteld de ambtenaren van de pensioenbijdragen 50 pet. te laten bij dragen. De voorzitter merkte op, dat de bv voegdheid daartoe voor den burgemeester secretaris en ontvanger bij Ged. Staten be rustte, die er wel mee zullen komen Alleen de veldwachter, de geneesheer en de lijn werker zouden er onder vallen. Spr. wilde de regeling van Ged. Staten afwachten Boven dien is er nog een onvoorzien van 1529.14, bij een ontvangst van 49(580.40. De finan ciën staan er niet slecht voor. Spr. is er tegen verhaa1 toe te passen, zoolang dit niet voor den burgemeester, secretaris en ontvanger gelden. Wel is spr er voor om. als de hoofdambte naren mceten betaien. ook de anderen dit te laten doen, al zou hij er vrede mee hebben om ook dan de laag gesalarieerden vrij stellen. Spr. wil wel namens de raad een verzoek niets ter wereld zou haar ooit de herinne ring aan dat oogenblik kunnen ontnemen, want het was haar onverschillig of hij haar voor iemand anders had gehouden. Maar Don Jan was noch dood, noch ster vende. De degen van zijn broeder had zijn buis doorboord en een vleeschwond veroor- i zaakt onder den linkerarm, toen hij met zijn rechtterarm zijwaarts uitgestoken stond. De wond was voor een soldaat niet meer dan een schram en hoewel zij wel had gebloed, was de bloeding spoedig opgehouden. Het i was niet de wond geweest, maar de val, die hem had doen bezwijmen. Het karpet was on der zijn voet weggegleden en daardoor was hij in zijn volle lengte achterover gevallen, zooals men wel eens op het ijs doet, en toen was zijn hoofd zoo hevig met den marmeren vloer in aanraking gekomen, dat hij een half uur in zwijm had gelegen, zonder eenig tee- ken te geven, totdat Dolores hem had verla ten. Daarna was de ademhaling heel lang- I zaam teruggekeerd. Zijn oogen openden zich wijd en hij bewoog zich weer. Inez voel de het en hoorde zijn regelmatige ademha ling, waaruit zij opmaakte, dat hij niet meer bewusteloos was. „Ik ben Inez, en vond uw hoogheid hier men is in de meening dat u dood bent." „Dood?" vroeg hij met verbazing in zijn stem. terwijl hij zonder zijn hoofd op te lich ten haar aankeek en in de kamer rondkeek. „Dood?" Wel neen in ben zeker gevallen Mijn hoofd doet pijn." Maar toen hij de openstaande deur in het I oog kreeg, vergat hij in eens zijn pijn eu om verhaal van pensioenbijdragen toe be passen, aan Ged. Staten overbrengen. Hiertoe werd besloten. De commissie wenschte voorts de post f 150 voor onderhoud raadhuis op 100 te brengen. De voorzitter oordeelde het wensche lijk dat er poster zijn, waarop men kon over schrijven. De post is reeds met f 150 ver minderd en spr.'s streven zal zijn om er op de post niets uit te geven. Besloten wend de post onveranderd te aten. Voor toelage rijksveldwachter hadden B en W. inplaats van 100 f 75 uitgetrokken. Wethouder Veldboer zeide, dat de majoor de post in het geheel niet noodig oordeelde. De post bleef gehandhaafd. De commissie stelde voor om de 100 voor rijwiel en kleedinggeld ten behoeve van den veldwachter te schrappen. De voorzitter bestreed dit voorstel, omdat de functionaris verplicht is een uni form te dragen en bij de oproep deze toe- zegging verkreeg. De heer Broertjes oordeelde een sa laris van f 30 in de week voor den veld wachter voldoende. Alle menschen beginnen minder te verdienen. Velen snakken naar dit salaris. De voorzitter: Er zijn beroerde toe standen genoeg. De heer Broertjes handhaafde zijn voorstel. De voorzitter bleef schrapping van de post ten zeerste betreuren en vond het dan nog beter ook op hem de tijdelijke kor ting toe te passen van 60. De heer Broertjes oordeelde, dat de tijden veranderd zijn. Wethouder Veldboer oordeelde, dat velen eigenaardige ideeën hebben. Men is overtuigd, dat er bezuinigd moet worden, doch verzet zich desondanks tegen iedere bezuiniging. Besloten werd de post te schrappen. De begrooting werd hierna conform vast gesteld. De heer Broertjes wees er nog op, dat de borden, aangevende de maximum snelheid op meerdere plaatsen onder aan den dijk liggen. De voorzitter zei toezicht toe. Het Hoogheemraadschap, dat ze verwijderde met het oog op werkzaamheden, zal worden aangeschreven. Ook op het snelle rijden zal gelet worden, op aandrang van den heer Broertjes. Steunregeling voor werkloozen voor den dienst 1933/1934. De voorzitter dee'de rnede, dat vol gens ministerieel aanschrijven onderscheid gemaakt moet worden tusschen de dubbel uitgetrokkenen er reglementair nog geen recht hebbenden en de georganiseerden. B. en W. deden dienovereenkomstig een voorstel, waardoor drie categories steun trekkenden komen. De georganiseerden krijgen 7.50, de on georganiseerden 5.50 er- de dubbeluitge- trokkenen of nog geen rechtherbenden f 6.50 plus f 0.50 per gezinstal tot een maximum van 7 kinderen Conform besloien. Aan de orde kwam hierop een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een aan vullende geldleening groot f 2400, rente 4 pet. met 20 jaarlijksche aflossingen van 120 en vaststelling suppletoire begrooting 1933. noodig in verband met den verbouw van het raadhuis en den aanleg van de ver warming en de werkverschaffing. Deze aanvulling is noodig voor meubilair, verwarming en bijwerk, o.a. het bouwen van een schoorsteen omdat de bestaande niet voor de centrale verwarming benut kan worden. De voorzitter gaf een toelichting en deelde nog mede,dat 110 provisie onder de neringdoenden verdeeld za! worden. De heer Broertjes stelde vooi om er niet tang over 'e praten en conform te be sluiten. Alles is nu prachtig in orde en aan praatjes in de gemeente behoeft men zich niet te storen. De hecen Schaap en de Jong waren het hiermede eens. Met de stemmen van ae heeren J. Dol en wethouder Veldboer tegen werd conform besloten. Wethouder Veloboer was van oor deel, dat de opzichtet meer overleg had be- hooren te plegen met B. en W. De heer Broertjes oordeelde, dat weth Veldboer beter had gedaar om te voren de raad te waarschuwen. Spr. is overtuigd, dat het goed is. B. en W. stelden hierop voor om het uur loon voor he. baggerwerk dooi tuinders vast te stellen op 27 cer.t met een 48-urigen werk- 10 JAREN LANG HOOFDPIJN Het middel dat na enkele maanden reeds hielp. Wat Mej. J. A. v. L. te Den Haag schrijft, „Hierbij deel ik U mede, dat ik ruim 10 jaar lijdende was aan hoofdpijn met gal brakingen en men zeide mij, dat voor mijn kwaal geen genezing was. Nu hoor de ik veel van Krusrhen Salts en ik dacht: Laat mij dit middel eens probee- ren Ik neem nu sinds enkele maanden in het eerste kopje thee Kruschen Salts in en kan U mededeelen, dat ik nu maanden lang geen hoofdpijn meer heb. Anders lag ik om de drie a vier weken twee dagen in bed en kon niets gebrui ken Ik ben nu met dit Kruschen Salts veel beter Mej. J A v. L., Den Haag. Hoofdpijnen en dergelijke klachten, zooals slechte eetlust, neerslachtigheid, zenuwachtigheid enz., vinden meest hun oorzaak in te trage, onvoldoende wer king der inwendige organen De voed>el- resten worden niet volledig uit het lichaam verwijderd en schadelijke stof fer zullen zich ophoopen, welke het bloed onzuiver maken en de geheele ge zondheidstoestand ondermijnen. De verschillende zouten in Kruschen Salts sporen de inwendige organen aan, zoodat alle afvalstoffen geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. De „kleine dageüjksche dosis" houdt U inwendig zuiver en schoon Uw bloed wordt weer helder en frisrh: hoofdpijn en andere klachten zullen spoedig en voorgoed verdwenen zijn F,n al gauw zult U het „Kruschen gevoel" gaan herkennen aan uw scralenden levenslust, onvermoeibare energie en onverstoorbare, opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1 60 per flacon Stralende gezondheid voor één cent per dag Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren zonder dat het U iets kost Er zijn namelijk onlangs onder de apothekers en drogisten een aantal fla cons Kruschen verdeeld, die alle ver pakt zijn met een gratis proefflacon U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen ie openen En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent, t'unt U den grooten flacon ongeschonden teruebren- ?en naar den apotheker of drogist bij wien U dezer, eekocht h bt Hij zal T" uw geheele uitgave, 1 60 onmid dellijk en zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proef flacon alleen verpakt is bij de groote maat en slechts voor een beperkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus nu naar uw apotheker of drogis' voordat hii de/.e „Groote Proefnakken" heeft uitverkocht. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op d bu'tenveroakking de naam Powntree Handels Maatschappij Amsterdam voork -mt. vroeg, half overeind komende, met verschrik te oogen „Waar is Dolores? Waar heeft men haar heen gebracht? Ontsnapte zij door het raam?" „Zij is veiligheid," zei Inez, hoewel zij daarvan niets wist. Don Jan werd weer door zwakte overmand en leunde zwaar tegen haar aan. Zij steunde hem zoo goed zij maar kon, maar haar houding was niet gemakke lijk en zij was niet sterk. Heel bang dat hij in haar armen zou sterven, wenschte zij van harte, dat er iemand kwam om haar te her pen of om een geneesheer te ha'en. Maar ge lukkig had hij slechts een lichte flauwte ge had, waaruit hij spoedig weer bijkwam en teen steunend op zijn handen, weer overeind kon gaan zitten. „Goddank dat Dolores in veiligheid is,' zei hij met zwakke stem. „Kun je me helpen om naar een stoel te gaan? Ik schijn leelijk terecht te zijn gekomen. Hoe lang zou ik hier wel gelegen hebben? Herinner ik me Hij hield even op en streek met een hand over zijn oogen. „Ik herinner me dat de koning hier was dat er een twist tusschen ons ontstond o!" Na dien uitroep hield hij plotseling op; zijn herinnering keerde terug en hij begreep dat het in het belang van zijn broeder was het geheim te bewaren. Hij legde een hand als steun op den schouder van het meisje en, geholpen door zijn andere hand, knielde hij op één knie. „Ik ben erg duizelig. Wil je me naar eep week en dit baggerwerk met rijkssteun half Novembei te doen aanvangen. De raad oorreelde, het beter om het mod deren, evenals het vorig jaar, per schaft uit te voeren en wel tegen 7 1.50 per schaft. Di: wordt ook 27 cent per uur. B. en W. wilden voor de controle iemand buiten de Heidemaatschappij aanwijzen. Na ampel* bespreking werd aldus be sloten. Hierop stelden B. er. W. aan de orde om te besluiten tot huurverlaging van de woningen verhuurd door de R.K. Woningbouwvereeni- ging St. Joseph. De voorzitter wilde het voor alle be woners, doch de meerderheid van B. en W. wil dit niet voor de arbeiders die bij de fa brieken een vast inkomen hebben. Het rijk wil in de verlaging nog niet bijdragen. De heer S c 1. a a p begreep de minister niet, 3.50 per week is voor het platteland een te hooge huur. Wethouder Veldboer oordeelde, dat het veel geld zal kosten als de huur op 1/7 van het inkomen wordt pesteld. Spr. wilde de huur op 3 stellen en vooi hen die dit niet kunnen betalen, naar omstandigheden han delen. Wethouder de Jong stelde voor de huren met 0.50 te verlagen voor woningen, die meer dan 3 huur gelden. De heer Broertjes vond dit te weinig en wilde de vaste arbeiders van de fabriek op 3.50 laten en de anderen op 2 50 stel len De voorzitter vreesde 'liermede groote moei'.rkheden en vond het beter B en W te machtigen bepaalde personen tegemoet te korren. Spr. wilde de huur voor alle wonin gen met 0.50 verminderen. stoel brengen, Inez?" Snel stond zij oo, nam hem bij een hand en sloeg haar arm om hem heen. zoodat hij, zwaar op haar leunend en moeilijk adem halend. geheel overeind kon komen Door de inspanning deed de wond hem pijn. „Ik ben blijkbaar gewond ook", zei bij kalm, toen hij bloed op zijn kleeding zag. „Het zal wel niet veel te beteekenen hebben". Maar toch veegde hij met de kanten lub van zijn mouw langs zijn lippen, om te zien of er bloed uit de long in zijn mond was ge komen, wat zou duiden op een doodelijken wond Maar er was niets te bespeuren. ,,'t Is maar een schram", zei hij onver schillig. „Help me naar een stoel te komen, wil je?" „Waar staat er een? Ik ken de kamer niet". „Men vergeet zoo dikwijls dat je blind bent", zei hij met een glimlach, en zwaar op haar leunend, bracht hij haar naar den stoel, waarin hij Dolores' brief een uur geleden zat te lezen, toen de koning binnen kwam. Met een zucht van verlichting ging hij zitten, strekte zijn beenen een voor een uit, en leunde met gesloten oogen achterover. „Waar is Dolores? Waarom is ze heenge gaan?" vroeg hij na eenigen tijd. „De nar bracht haar naar hef terras, waar ik hen beiden vond. Zij wilde naar u terug, maar hij belette het haar. Zij dacht dat u dood was". „Dat was heel verstandig van hem Hij sprak met nog zwakke stem en de kamer tol de om hem heen. „En toen?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5