HOLLANDSCN ZWITSERSCHE REEPEN DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY; Stad en Omg eving. 'Jtcouinciaal 'flieums !Binuentand OPIUM EN MORPHINE. WINKEL. NOORDSCHA RWOUDE. HENSBROEK. Gevaarlijke middelen. De heer B roert jes: Een gezin van werkloozen kan geen 3 huur opbrengen. Weth. de Jong en de heer Schaap oordeelden dat men later dan nog weer kon zien. Tenslotte werd met de stem van den heer Broertjes tegen besloten om de huren met 50 cent per week voor alle woningen te verlagen, me' ingang van 1 Jan. 1934. De exploitatierekening van de woning- bouwvereeniging werd goedgekeurd. Het vervolgonderwijs, was het laatste punt voor de behandeling in openbare zitting. 10 en 20 Oetober Iwam over het onder wijs een schrijven var het schoolhoofd in. Voor het vervolgonderwijs hadden zich een 16-tal leerlingen aangemeld. Weth. de Jong oordeelde, dat het hoofd in het vervolg verstandig doet om zich eerder tot B en W te wenden. Ook de heer Broertjes was van deze meening. Hij oordeelde echter, dat het ver volgonderwijs gegeven behoorde te worden. De heer Stam steld. voor om het uurloon op 1 te stellen en 100 lesuren in te stellen Hiertoe werd besloten, waarna de raad voor het behandelen van reclame in comité tfng- KERKSAMENKOMST DER „EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ". Groote openbare bijeenkomst in de Groote Kerk. In verband met de Luther-herdenkingen had de „Evangelische Maatschappij" een groote openbare samenkomst belegd in de Groote Kerk, waar o.m. ds. A. G. H. v. Hoogenhuyze zou spreken over Het wereldprotestantisme en zijn taak. De kerk was prachtig bezet, toen na het gemeenschappelijk lied gez. 246 3, Ds. W. D. M. B a a r zijnde voorzitter der afd. Alkmaar en omstreken zijn openingswoord uitsprak, den nadruk leggende op de bijzon dere beteekenis van deze samenkomst en ver volgens aan den heer Corn. Jonker opdroeg het muzikale gedeelte van dezen avond te willen verzorgen. Allereerst bracht toen het bekende Kna penkoor een tweetal liederen ten gehoore nl. pet Zonnelied van Cath. v. Rennes en de Ambrosiaansche Lofzang, eveneens van Cath. v. Rennes. Ontroerend was het, deze heldere, zuivere jongensstemmen door het kerkgebouw te hooren weerklinken, waarin de prachtige accoustiek het gezang in schoon heid deed winnen. Vooral de- Ambrosiaansche Lofzang ge tuigde van een serieus ingestudeerd lied, dat dan ook feilloos werd gezongen. Hierna betrad Ds. A. G. H. v. Hoogen huyze van Amsterdam den preekstoel, om te spreken over het bier reeds bovengenoemde onderwerp Luther staat, aldus begon spr., dit jaar meer dan ooit in het teeken van de kerkelijke belangstelling, omdat we nu voelen wat deze groote hervormer ons thans te zeggen heeft Nadat er dus reeds een jeugd3amenkomst was gehouden, was het goed ook in Alk maar, evenals in alle andere steden, een openbare samenkomst te houden, om duide lijk de bijzondere beteekenis van de door hem gevormde reformatie in het licht te stellen. We willen vanavond spreken over Luther's verdediging voor de door hem gevonden waarheid. Op dit oogenblik gaan onze ge dachten in vogelvlucht over alles wat Luther gedaan heeft, voor hij tot de reformatie was gekomen. God immers, had dit kleine menschenkind uitverkoren om het blijde nieuws den volken kenbaar te maken. De christelijke wereld was in een bijgeloof verzonken en Luther zag zich voor de heilige taak geplaatst het protestantisme aan de we reld te brengen, omdat God leeft in het men- schelijk hart en licht zou brengen in de duis ternis. r.n, vrienden, telkenjare moet dit weer op nieuw op het hart gedrukt worden, want wij protestanten zijn zoo lauw, zoo weinig ener giek voor onze zaak. In Oetober worden we dan weer gewezen op de groote taak, die we te vervullen hebben in deze wereld We weten echter, dat het Koninkrijk niet van deze we reld is en dat we nooit kracht of geweld mo gen gebruiken om God's woord te prediken In deze jaren hebben we groote mannen, die we moeten eeren. Allereerst Prins Wil lem van Oranje, die zich moest bevrijden on der den druk van de toenemende macht van den Paus. Hem hebben we herdacht, evenals in dat jaar Calvijn, de groote vechter voor het protestantisme. Dan is op 15 Aug 1930 het raam in de Groote Kerk te 's Gravenhage onthuld voor Jan de Bakker, den eersten Ne derlandsehen martelaar voor het nieuwe ge loof Want, vrienden, het Nederlandsche volk vergeet zijn historie niet. Een succes voor het protestantisme was de in dat zelfde jaar herwonnen godsdienstvrij heid in Spanje. En het vorige jaar hebben we op een goot congres te Stockholm Gu- staaf Adolf, den medestrijder van het nieuwe geloof, geëerd. Bij deze herdenking stond spr. even stil en vervolgde met het noemen van de vele aan slagen, die in den loop der eeuwen op het protestantisme zijn gepleegd. Dus de 3 mar telaren hebben we geëerd: Zwingli, Prins Willem en Gustaaf Adolf. Ontroering grijpt ons aan, als we zien, hoe het protestantisme er nu uitziet. Overal inzinkingen en we zouden er moedeloos onder worden als we niet wisten, dat Luther's woord God's woord was. Vernedert Hij zijn gemeente niet, om te laten voelen, dat het Ko ninkrijk niet van deze wereld is? Alles is zijn werk en wanneer we gelooven, en ons overgeven in Zijn handen, dan zal het goed zijn. Wij eeren echter onze martelaren, omdat we weten, wat God voor deze mannen heeft ge daan. Daarom denken we niet alleen aan Luther, maar aan hun aller arbeid en danken hen ervoor. Calvijn boog zich voor God al leen, werkte alleen voor Zijn eer en heeft ge zegd: Mijn vaderlanJ is daar, waar ik leven kan om mijn God te eeren. Denken we verder aan de Hugonooten en aan Zwingli, die voor God verantwoordelijk was tot aan zijn dood. Zij allen schreven voor hun God, hun Vaderland en hun geloof. Hoe moeten we tegenover dit alles staan, hoe moeten we hun woorden in de praktijk ten uitvoer brengen? We hebben slechts op te komen voor God's eer en Hem te dienen op alle terreinen, in den Staat, op school, in de kerk en te beschermen het wereldprotes tantisme Dat ten eerste! En ten tweede door eenheid te zoeken en ten laatste door onbevreesd te getuigen en pal te staan voor onze beginse- len. Over deze 3 punten wilde ds. v. Hoogen huyze spreken, nadat eerst nog het Alk- maarsch Dubbelmannenkwgrtet, eveneens on der leiding van den directeur Corn. Jonker, machtig en schoon het „Zum Sanctus en het „Eace quomodo Moritur" had vertolkt. Op te komen voor het wereldprotestantis me was het strijden tegen het internationale bolsjewisme, tegen het anti-godsdienstig streven, dat niet geografisch begTensd was, maar dat een werelagevaar dreigde te wor den. Zal deze vloedgolf tegengehouden kun nen worden? Dan is daar een tweede gevaar: De steeds meer opdringende katholieke godsdienst, om zich niet alleen op kerkelijk, maar meer nog op politiek gebied, in te dringen in protes- tantsche landen. Hiertegen strijden kan alleen een krachtig zelfbewust protestantisme. Verder moeten we de verdeelde partijen en partijtjes op kerkelijk gebied bijeen brengen, om een eenheid te vor men tegen die Roomsche strooming. En ten laatste om onbevreesd te getuigen van onze beginselen, want tenslotte kunnen we alleen iets bereiken met het woord, waar ongeloof en bijgeloof mee moeten worden overwonnen. Donker is deze tijd, dreigende wolken pakken zich samen, de wereldbrand zal strak in ongekende hevigheid oplaaien. Daar tegenover staat slechts een kleine kudde, die zal overwinnen met het zwaard des geesten, om daarmee te hanteeren 's Hee- ren evangelie. Hevig protesteerde spr. verder tegen de radio-controle-commissie d'e de in de Evan gelisatie-krant gedrukte rede, die uitge zonden zou worden door de „Evangelische Maatschappij", verN len had. Maar we weten, dat we strijden voor moed, geloof en hoop en zullen daarom nooit ver sagen. In zijn slotwoord bedankte ds. Baar den spreker van deze samenkomst en vervolgens den heer Corn. Jonker, waarna hij de aan- weziVen aanspoorde om lid te worden van de ..Evangeliscche Maatschappij". Hierna werd gez. 264 1 gezongen, waar mede een eind aan deze bijeenkomst was ge komen. LANGENDIJK. De Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging hield Woensdagavond een ledenvergadering bij den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Aanwezig waren pl.m. 35 leden. De voorzitter, de heer S. Timmerman, opende de vergadering met een woord van welkom, het betreurende, dat 2 der bestuurs leaen niet aanwezig gonden zijn wegens ziekte. De secretaris bracht verslag uit van de ge houden lezingen door de heeren mr. C. P. Eecen en Van Zuijlen. Ingekomen was een schrijven van een der leden, de heer C. ter Hofstede te Zuidschar woude, om een cursus in het boekhouden te geven gedurende den winter. De heer K. Timmerman zou wel willen vragen wat het kost, terwijl de heer C. Rootjes een geschikte dag wilde uitzoeken. De heer Jb. Smit vond het mooi, dat het voorstel is ingekomen. Spr. betreude het, dat men niet op de vergaderingen is geweest, waar de heer Zuiilen sprak en op het voorstel van dezen heer is ingegaan, die de boeken billijk zal bijhouden volgens de wet. De vori ge cursus is ook mislukt. De heer D. Zeeman wilde deze zaak on derzoeken. omdat er veel voor wordt gevoeld De heer Jb. Smit wilde de boekhoudingen in handen stellen van een accountant. Er zal een onderzoek worden ingesteld. De voorzitter deelde mede, dat de functie van den penningmeester is overgenomen door den voorzitter en den secretaris, wegens ernstige ziekte van den penningmeester. De navolgende nieuwe leden werden toe gelaten: de heeren K. Langedijk te Noord- scharwoude, C. de Roer Wz te Zuidschar woude, H. van Zuijlen en F. Kuitwaard te Broek oo Langendijk. De heer Piersma bracht eeri rekening van den penningmeester uit. De ontvangsten had den 290 46%, de uitgaven 244 90 be dragen, alzoo een saldo van 46.5654. Deze werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De bestuursleden, de heeren S. Timmer man. K. Timmerman en Jb de Bakker waren aftredend doch weer herkiesbaar. De uitslag was. dat de heeren S. Timmer man met 29. K. Timmerman met 29 en Jb. de Bakker met 31 stemmen herkozen werden. De aanwezige heeren namen hun benoe ming aan Vervolgens was aan de orde de bespreking van de St Nicolaas-attractie. Er werd niét over gesproken. In stemming gebracht werd met 15 tegen 12 stemmen en 6 blanco be sloten geen attractie te organiseeren. Daarna kwamen de tongen echter los. De heer Jb. Smit richtte zich tot de voor standers van een attractie. Twaalf leder, zagen wel voordeel in een attractie. Kan er geen nieuwe vergadering worden opgeroepen. Hoeveel leden zijn daar voor noodig? De kruideniers zien geen voordeel in de attractie. De heer C. Rootjes had er verleden jaar geen schade van gehad, doordat hij niet heeft meegedaan. De voorzitter was het niet met den laat- sten spr. eens. De heer D. Zeeman achtte een attractie wel van belang. Nu komt men er voor te staan, dat een gedeelte der leden een attractie zal aanpakken, waardoor weer een scheiding komt. De heer Jb. Bakker vond het standpunt niet juist van de tegenstemmers. Als zij er niet voor gevoelden, moesten ze blanco heb ben gesteund. Door deze afwijzende houding krijgt men geen gratis weekblad en wordt den voorstanders van de attractie als het ware een hak gezet. De heer K. Timmerman wilde solidair blij ven en geen attractie op touw zetten. De voorzitter was echter van meening, dat het plaatselijk kan worden georganiseerd. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Schoen maker, hoe ver men gevorderd is met de com missie voor het cadeaustelsel. Deze commis sie, bestaande uit de heeren D. Zeeman, Jb. Bakker en P. Mienes, hadden één zaak in onderzoek. De heer Bakker merkte op, dat het hier toch eigenlijk ging, om iemand, die cadeaux uit eigen branche gaf. Dat komt niet voor een onderzoek in aanmerking. Op een vraag van den heer Heijmans werd geantwoord, dat het Weekblad alleen is voor Langendijker Winkeliers, terwijl op voorstel van denzelfde, een verzoek aan de gemeente raden zal worden gericht, om de verkapte bedelarij, waarvan juist de winkeliers zoo'n last hebben, tegen te gaan. De heer D Schuitemaker wilde de nieuwe leden bij acclamatie toelaten, wat volgens den voorzitter niet mag door het huish. regie ment. De heer Schuitemaker bracht ook nog naar voren, dat men een electriciteitscommis- sie had. Naar aanleiding van de hierna vol gende besprekingen zullen deze heeren nog eens een bezoek brengen aan de gascommis- sie, om te probeeren verlaging der tarieven te krijgen. Opgemerkt werd, dat het gemeenteraads leden-werk werd, waarna de heer P. Tuijn voorstelde om maar eigen candidaten te stel len voor de volgende gemeenteraadsverkie zingen. Dit behoorde evenwel niét In de vereeni ging thuis, zeide de voorzitter. Na 1 Januari zal een vergadering van het Spaarfonds worden gehouden. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard volgde sluiting. In de door de ledenvergadering van het Departement Winkel der Maatschappij tot Nut v. 't Algemeen, werd tot beheerder der Nutsspaarbank, herbenoemd de heer C. Koo- men Jzn. De rekening van het Departement over 1932 werd na onderzoek goedgekeurd, in ontvangst op 404,19, in uitgaaf op 432,17. Nadeelig saldo 27,98. Er is echter nog een deposito van ƒ170.99. Aan de Nutsbibliotheek werd een subsidie toegekend van 20. Het verslag over 1932,,spreekt van een weinig bloeienden toestand, het ledental liep terug tot 65, terwijl de inkomsten aanmerke lijk verminderden, aangezien de Spaarbank in 1931 tengevolge van eén koersverlies, ver lies leed en aan de kas vap het Departement niets kon uitkeeren. De spaarbank herstelde zich weer in 1932 en boekte een winst van 792,91. Voor de wintercampagne werd voorloo- pig bepaald, dat daarvoor zullen worden aangezocht „De Hollanders" onder Jan van Riemsdijk, mevrouw van der Veen—Wilson te Alkmaar, declamatrice en jhr. dr. Mollerus te Haarlem voor een lezing met lichtbeelden over zijn tocht per vliegmachine naar Indië, terwijl een avond zal worden gevuld met eigen krachten. De a.r. kiesvereeniging vergaderde voor het eerst in dit seizoen. Aan de orde kwam een voorstel van het bestuur om er op aan te dringen ook door deze partij een systemati sche propaganda te voeren. Nadat verschil lende gedachten hierover gewisseld waren werd dit voorstel door de. vergadering aange nomen. Vervolgens was er een voorstel om een rooster aan te leggen van onderwerpen te behandelen in deze en volgende winters en daarvoor inleiders aan te wijzen uit leden der kiesvereeniging, die zich hiertoe vrijwillig wilen opgeven ._Een tiental leden stelden zich hiervoor beschikbaar. Door het vergevorderde uur blijft het on derwerp bestemd voor dezen avond bewaard tot de volgende vergadering. De kring Langendijk vaij den Neutralen Bond vergaderde in „Concordia". Een pro gram van actie werd vastgesteld dat naar het hoofdbestuur zal worden opgezonden. Be handeld werden de volgende punten: 1. Afschaffing van hoogheemraadschap en grondlasten op de huidige basis en hiervoor inplaats te stellen een heffing berekend naar het zuiver inkomen. 2. Een algemeene renteverlaging. 3. Afschaffing van strijkgelden op publie ke verkoopingen, teneinde onnoodige prijsop drijving te voorkomen. 4. Annuleering van alle crisisschulden als rente, huur etc. waarbij de onmacht van be talen blijkt. 5. Een optreden tegen de onbillijke huur voorwaarden, waarbij de huurders verplicht worden zich schriftelijk garant fe stellen met hun producten. De leden werden opgewekt vooral niet op deze voorwaarden te huren. 6. Geen steun uit te keeren aan hen, die in de vermogensbelasting worden aangeslagen teneinde de steunuitkeering in de eerste plaats toe te doen komen aan hen die hier niet onder vallen. Verder werd nog mededeeling gedaan in zake fusieplannen met een organisatie van tuinbouwers in Zuid-Holland welke plannen reeds in een vergevorderd stadium zijn geko men, zoodat niet uitgesloten is, dat dit wer kelijkheid wordt. Na eenige besprekingen van meer internen aard volfde sluiting. In besloten vergadering heeft het pol derbestuur alhier het besluit genomen om het kerkepad op een breedte van 70 cM. te behouden. Het pad zal worden gemaakt van gewajrend beton. De aanbesteding zal binnen enkele dagen plaats hebben. door Pr HUGO GLASFR III. Bijzonder gevoelig voor de werking van het papavervocht zijn kleine kinde ren. Het is van belang hierop te wijzen, daar er in dorpen zcowel als in steden nog altijd moeders leven, die hun schrei ende zuigelingen kalmeeren door ze een afkooksel van maankoppen te drinken te geven. Hoeveel kinderen hierdoor schade is toegebracht en hoevele er zijn overleden is in geen enkele statistiek vastgelegd en slechts luttele gevallen werden bekend. Te Weenen is de geheele kwestie is in de vakbladen uitvoerig behandeld de dood van een kind gerechtelijk vervolgd. Het had een aftreksel van drie slaapbollen opgedronken. Na een uur stierf het. Dit slachtoffer was een jaar oud. Ook de onrijpe maanzaden zelf de rijpe zijn, zooals ieder weet, volkomen onschadelijk kunnen vergiftigings verschijnselen ten gevolge hebben. Gevallen met doodelijken afloop, waarvan de oorzaak nalatigheid was, zijn er vele opgeteekend. Zoo kreeg een anderhalfjarig kjnd een kurk in handen, die op een flesch opium tinctuur had gezeten, na een half uur sliep het kind in en werd niet meer wakker. Hier staat tegenover, dat individueele taaiheid wel eens een wonder tot gevolg heeft Zoo kreeg een slechts drie weken oude baby bij vergissing een gram opiumtinctuur binnen, een hoeveelheid welke voor een volwassen mensch al tamelijk groot is. Het kind werd ver doofd, kreeg krampen, het hart hield zelfs eenigen tijd bijna op met kloppen; tenslotte kwam het kind echter bij en herstelde geheel. Een dergelijke verscheidenheid treft men bij ovlgroeiden aan: de een sterft aan een dosis van een derde gram Een ander krijgt bij ongeluk tienmaal zoo veel extract binnen en heeft er geen hinder van. Soms komen zelfmoorden door opium voor. Maar meestal kiest men tot dit lugubere doel het werkzaamste bestand deel van het opium: morphine Overi gens hadden opiumvergiftigingen reeds in het oude Rome plaats. Als middel om te dooden werd het zelden aangewend. Toch maakt de litteratuur van een he laas geslaagde poging op dit gebied melding. Tot op dezen dag is het betref fende mysterie evenwel niet geheel op gelost. In September 1892 werd een dokter bij een vrouw geroepen die hij in bewuste- lODzen toestand aantrof en die eenige uren daarna overleed. De arts slaagde er niet in de doods oorzaak vast te stellen, vond de gebeur tenis mysterieus en gaf advies het lijk te openen. Ook de schouwing leverde feitelijk niets positiefs op. De mogelijk heid dat vergiftiging hier iets mee had uit te staan, bleef open. De vrouw zou In vier of vijf maanden moeder zijn worden. Na reconstructie voor zoover d' mogelijk was bleek het overlijden rut vrouw het einde te zijn van een reeks misdadige pogingen De evrdenking van de politie viel spoedig op den echtge- noot. Uit dien werd men niet wijzer Men nam aanvankelijk aan dat de man ,en misschien ook de vrouw zelf, d6 zwangerschap had willen onderbreken met behulp van vergiften Ook bleek dat de man zich arsenicum had probeeren te verschaffen en geen bijzonder solied leven leidde Het stoffelijk overschot van 't slacht- oifer werd opgegraven en nogmaals on derzocht. In den darm vond men nu eenige met strychnine vergiftigde tarwe- korrels zooals ze wel gebruikt worden kunnen echter den dood niet veroor- om muizen te verdelgen. Deze korre'» zaakt hebben. Eerst toen stelde de rechtbank zich op het standpunt, dat er een moord door toediening van opium was geschied en wel op grond vun de symptomen, die de geneesheer bij de stervende had waargenomen. De man kreeg levenslang Hij vertelde later aan zijn verdediger, dat de vrouw eenige dagen voor haar verscheiden zestig gram opiumtinctuur bii een apo theek had betrokken en wel door de aan bieding van een vervalscht recept. Het gelukte den beschuldigde echter niet hierdoor het vonnis gewijzigd te krijgen. Opiumpillen en opiumtinctuur zijn voor den geleerde objecten, die met de noodige nuchterheid beschouwd dienen te worden, al zien de leeken ze dan in een zeer fantastisch licht. De Wester ling verbindt de opiumpijp met de gan- sche romantiek van het Oosten; hij ziet hem als het stoffelijke bewijs van de waarheid der duizend-en-een-nacht! De opiumpijp is de droomfabriek van den Oriënt. Zekerlijk bevinden zich in Mar- seille en ook elders in Europa geheim zinnige lokalen met alle meubilair van een opiumkit, maar „de opalen ziel van het opium" is daar niet ts vinden. Hans Heinz Ewers, die een inleiding bij Claude Farrières „Opium" heeft ge schreven zegt: „Er is een verschil; of ik opium thuis rook tusschen mijn vier muren, in Toulon, in Parijs, in Berlijn of wel ergens in het Oosten, waar Ik de zwarte gloeiende kogel op de naald neem, in een hol te Sjanghai, of op een bloemenschip, dat de modderige rivie ren van Achter-Indië bevaart Men moet China of Annam of Tonkin bespeuren en vermoeden ;moet die landen niet uit da boeken kennen, maar ze in de vinger toppen voelen om te weten wat opium eigenlijk beteekent." Mededeelingen over opiumschuiven, over „opiumholen" enz zijn niet zeld zaam. Maar exacte, wetenschappelijke berichten zijn zulks wèl. In het volgen de artikel beschrijft Professor Thoms uit Berlijn het bezoek aan een opium» kit te Batavia. TEGEN INKRIMPING VAN DEN VEESTAPEL. Woensdagmiddag hebben de Ned. Slager», bond, de R. K. Hanzebond van Slagerspa- troons en de Ned. Grossiersbond voor den Vleeschhandel een gecombineerde buitenge wone vergadering gehouden te Utrecht, daartoe opgeroepen door de commissie van overleg, samengesteld uit bovengenoemde bonden, Als eenig punt van behandeling ver meldde de agenda: Uiteenzetting van hetgeen de commissie van overleg tot op heden heelt verricht ten aanzien van het vraagstuk der runderbeperking in ons land. De voorzitter, de heer Joh. P. v. d. Veer opende de zeer druk bezochte bijeenkomst met een uitvoerige uiteenzetting van hetgeen thans door de regeering met betrekking tot de runderbeperking is geschied. Spr. vroeg de vergadering of deze zich met de houding der commissie kon vereeni gen, hetgeen een instemmend applaus uit lokte. rv „Geeft de vergadering ons de opdracht op den ingeslagen weg voort te gaan?" (Ap plaus, vermengd met geroep: „Er moet ge- eischt worden). De voorzitter zeide vervolgens dat de commissie van overleg na afloop der bijeen komst haar houding nader zou vaststellen in verband met de opmerkingen die bij het de bat zouden worden gemaakt Voorts deed hij voorlezing van enkele In gekomen telegrammen o.a. oat van de Lim- burgsche slagers en veehouders, waarin der vergadering veel succes wer3 gewenscht en waarin verder werd geconstateerd, dat het hier een een kwestie betrof van leven en sterven. „De eenige weg" aldus het tele gram „die nog overblijft is te vragen aan nog overgebleven rechtvaardige regeer- 221. „Aha, ik ben er, bijnoe 3315 Kiloemeter, dus zijn wij noe in. Hij haalde vlug een passer te voorschijn en zette den aistand op de kaart uit. „In midden-Perzië" „Is er in Perzië iet. te eten? vroeg Simmy, over zijn maag wrijvend. "9 z®ker' zei Professor Augoestoes, het inheemsche ge- u6? i- n" "f ®lakkensoeP' Heel voedzaam en lekkoer, foer wie het lietheeft. Simmy en Wo-Wang keken elkaar met een vies gez.cht aanslakkensoep verbeeld-jet" „Honger, honger jammerde Simmy,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6