Jtu&licaües Spad BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN Worstelen. S. S. S. NAAR DE AMSTERDAMSCHE WORSTELWEDSTRIJDEN, SPORT IN BEELD. De Arbeider in. het beieedigen van Vor- »tenhuis en Gezag. Bladen als deze brengen de vrijheid van drukpers zelf in gevaar en die vrij heid wil de Nëderlandsrhe pers al te graag bewaren.,.»mdat zij waarborgt de vrijheid van de openbare meenin~*- uiting. HUIS ONDER GEWEERVUUR. Vele scheten; het doel gelukkig gemist. In den nacht van Zondag op Maandag heeft fa het stille Nieuwediep (nabij Wildervank onder de gemeente Gieten) een opzienbarende aanslag plaa-s gevonden op de villa van den heer 'Chr. Sol. Enkele weken geleden werd de arbeider A. S. van Wildtrvanksterdallen door de marechaussee in arrest gesteld en gevankelijk naar Assen overgebracht verdacht van dief stal van kippen, aan den heer Sol toebe hoor end. Korden tijd daarna vervoegde zich de vrouw van S. bij den heer Sol. die tegen dezen om. de bedreiging uitte dat. „indien hij vólhield te Assen, dat het zijn (Sol s) kippen waren dit nog wel eens dunt diertjes voor hem zouden kunnen worden." De heer S liet deze woorden voor wat ze waren en schonk er verder geen aandacht aan In den nacht van Zondag op Maandag echter, omstreeks half 3. werd het echtpaar uit zijn slaap gewekt door schoten Dacht men aanvankelijk dat er een auto knallend langs den weg reed. weiara moest men con- stateeren. dat er wel degelijk geschoten werd. De onverlaten hebben gemikt, a'leen op de slaapkamer waarin men meende, dat het echtpaar Sol siiep HH had echter, zeer toe vallig. met het oog op het gure weer der laatste dagen, dit vertrek verwisseld voor een warmere slaapkamer zoodat het doel van den aanslag, n.1. de echtelieden in het bed dood te schieten, gelukkig mislukt is Zeer ontdaan wrehtte men af. tot het stil werd. om daarna hulp te halen en de mare chaussee te Bareveid (bij Wildervank) te waarschuwen Bij het voorlo^pig onderzoek bleek, dat met revolvers er; geweren op het huis is ge schoten; de kogels daarvan (en niet weinige) werden in dc wanden der slaapkamer om en bij de slaapplaats aangehoffen. Aan het toeval dat het echtpaar S. van slaapvertrek vei wisselde, is het ongetwijfeld te danken dat er geen persoonlijke ongeluk ken zijn te betreuren: waren zij. door hei geknal der schoten gewekt, in bed gaan op zitten om te luis.e-en dan waren ze zeker dooi een dei vele schoten getro^en. Terecht heef 1 deze aanslag in de om geving groote beroeiing verwekt en 't is te hopen, dat het der marechaussee mag geluk ken, de plegers van dit snoode misdrijf te achterhalen. BRAND TE BLERICK. Boerenhofstede verwoest. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand on'staan in een scnuur van de be kende kapitale boerderij ..De Sondert". ge ilegen aan den Rijksweg tusschen Grubben- vorst en Blerick Aangewakkerd door den sterken wind breidde de brand zich zeer snel uit en weldra stonden alle schuren en stallen in lichter'aaie Het vee kon grooiendeels gered worden. De stalien en scnuren brandden af. veel land- bouwmateriaal ging verloren. Alles was slechts laag verzekerd. DE SMOKKELARIJ AAN DE BELGISCHE GRENS. De grenspolitie aan de Limburgsch-Belgi- scht grens is er bij Bude' in geslaagd een troep van acht smokkelaars te arresteeren. Zij waren iuist bezig een partij suiker met rijwielen over de grens te smokkelen Rijwie- 'en en suiker werden in beslag genomen. NEDERLANDSCHE GRAANCENTRALE EN MEEL CENTRALE. De minister van economische zaken heeft met ingang van 30 October, met intrekking van vorige bepalingen: aangewezen als crisis-organisatie, waar aan uitsluitend is toegestaan de invoer van tarwe, rogge, mais gerst en haver: de stich ting Nederlandsche Graancentrale, onder goedkeuring van haar statuten, huishoudelijk reglement en handelsreglement; aangewezen als crisis-organisatie, waar aan uitsluitend is toegestaan de invoer van rijst, boekweit, darie (ook genoemd kaffer- koorn), milletzaad, zoomede van aardappel meel, sago, tapioca, arrowroot en andere soorten van zetmeel, benevens hieruit, dan wel uit tarwe, rogge, gerst, mais of haver ge heel of gedeeltelijk bereid meel. bloem, stijf sel, glucose, dextrine, havermout, gort, grut ten, macaroni, vermicelli, biscuit, beschuit, gebak, mout, molenafvallen en bakkerijafval- len: de stichting Nederlandsche Meel centrale, onder goedkeuring van haar statu ten, huishoudelijk reglement, meelreglement, handelsreglement en reglement op de meel- verwerkende nijverheid De St.ct. van gisteravond bevat den stich tingsbrief, het huishoudelijk reglement en het handelsreglement van de Graancentrale, den stichtingsbrief, het handelsreglement en het huishoudelijk reglement van de Meelcentrale, zoomede het reglement op de meelverwerken- de nijverheid en het meelreglement. De minister van economische zaken heeft met ingang van 3. October, met intrekking van een vorige bepaling bepaald: Het verschil tusschen den prijs, waarvoor d' Nederlandsche Graancentrale haar mono polieproducten zal mogen koopen en verkoo- pen, of, voor het geval zij die producten in commissie neemt, het door haar te bedingen commissieloon bedraagt voor de navolgende producten de daarachter vermelde som per 100 K G tarwe (al dan niet gedenatureerd) 1rogge 5gerst 1mais f 1haver 3. Het verschil tusschen den prijs, waarvoor de Nederlandsche Meelcentrale haar mono polieproducten zal mogen koopen en verkoo- pen, of; voor het geval zij die producten in commissie neemt, het door haar. te, bedingen commissieloon bedraagt voor de navolgende producten de daarachter vermelde som per 100 K.G.: rijst 1; bakkerijafvallen 1; molenafvallen 1havermout (gedenatu reerd) 3; havermout (niet gedenatureerd) 8havergort 8gort 3gortmout 3 gortmout (gedenatureerd) 2; dari of kaf- ferkoorn 1, milletzaad f 1; mout van gerst 1.50; boekweit 1; boekweigrutten f 2; macaroni 1.50; vermicelli 1.50; biscuit 1.50; koekjes 1.50; koek en banket 1.50; ontbijtkoek 4; gebak 1.50; be schuit 1.50; glucose 4.50; tarwebloem 1.25; semolina of griesmeel 1.25; tarwe- voermeel (gedenatureerd) 1spelt 1 bak- en pulddingpoeders 1.25; gerstemeel (gedenatureerd) 1; gerstebloem (gedena tureerd) 1; gerstebloem (ongedenatureerd) 6.25; honden- of kattenbrood 1; mais- meel 1verpakte producten, vervaardigd uit granen, 6.25; rijstemeel 1; maïsvee- koeken 1aardappelmeel 3.50; arrowroot 3.50; tapioca 3.50; sago 3 50; tapioca- voermeel (gedenatureerd) 1; alle soorten stijfsel 4; dextrine 4.50; plantaardige lijm 4.50. WACHTGELD INGETROKKEN. Reserve-militair gestraft. De soc.-dem. wethouder H. v. d. Berg te Purmerend was sergeant-majoor- in actieven dienst tot 1923, Daarna werd hij op wachtgeld gesteld en bij de reser ve ingedeeld In 1924 vestigde hij zich 'e Purmerend, werd amanuensis van de R H B S. aldaar, lid van de SD A P., voorzitter van de partijafdeeling en ten slotte raadslid en wethouder. Hij trad, aldus „de Tijd", nog al eens op tegen het militairisme op een wijze welke in ver band met zijn positie allerminst pas send was. Dit heeft ten slotte de aan dacht getrokken van de regeering, welke thans zijn wachtgeld ingetrokken en hem uit de militaire reserve heeft ont slagen. WINTERSWIJKS „GASAANVAL'. Een open brief: „Het is nutteloos alles De Vredesraad van Deventer heeft de volgende „open brief" gezonder aan de bevolking van Winterswijk. „Uit de pers namen wij kennis van het luchtbombardement, dat zich boven Winterswijk heeft afgespeeld. Deze keer werd het mosterdgas ge bruikt. in oorlogstijd neemt men veel sterker werkende gassen, sindsdien weer uitgevonden, die door de kleeding er huid binnen dringen, waartegen <lus elk gasmasker nutteloos is. Dit zijn bovendien zware gassen, die omlaag zakken en in elke onderaardsche schuil plaats zullen doordringen In 1928 reeds namen deskundigen van het Roode Kruis te Brussel, in conferen tie bijeen een resolutie aan, waarin ver klaard werd. dat het onmogelijk is, de burgerbevolking tegen den chemischen oorlog te beschermen. Wij meenen U in Uw eigen belang te moeten aanraden, U zelf goed te reali- seeren. dat hoe uitstekend de bescher- minsdienst bij dezen proefaaoval ook gewerkt moge hebben, deze bij een wer- keüjken aanval vrijwel nutteloos zal zijn. VOOR VERKORTING VAN DEN ARBEIDSTIJD. Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen heeft een uitvoe rig adres gezonden aan de regeerinfe inzake het vraagstuk van verkorting van den ar beidstijd. In dit adres worden cijfers vermeld om trent werktijden van de arbeiders in een aan tal bedrijven in ons land, waaruit blijkt, dat in zeer vele gevallen van een acht-urigen arbeidsdag geen sprake is en integendeel deze arbeidstijd in belangrijke mate wordt overschreden. Werktijden van 60, 70, 80 uur en langer per week komen, in dezen tijd van groote werkloosheid, veelvuldig voor. Herhaaldelijk, schrijven adressanten, heeft reeds het bestuur van het N.V.V. de aandacht van de opeenvolgende regeeringen op dit vraagstuk gevestigd en is aangedrongen op wettelijke bescherming van verschillende groepen van arbeiders, of op wijziging van bestaande bepalingen, waardoor de arbeids tijd zou worden teruggebracht tot 48 uur, of althans tot een redelijker duur. Ofschoon de laatste jaren voor enkele groepen maatrege len zijn genomen, welke ten deele aan de ken baar gemaakte verlangens tegemoet kwamen, moet het bestuur van het N.V.V. constatee- ren. dat honderdduizenden arbeiders in ons land op dit gebied nog steeds de wettelijke bescherming ontberen, welke noqdig is om tot normale werktijden te komen. Acht het Verbond uit dien hoofde een drin gend beroep op de regeering geboden, om alsnog binnen den kortst mogelijken tijd wet telijke maatregelen te treffen, welke aan de bestaande wantoestanden een einde maken, dit geldt volgens hem nog in veel sterker mate. nu de groote en langdurige werkloos hei dit geheele vraagstuk een bijzondere be- teekenis geeft. DUITSCHE ROGGE NAAR NEDERLAND. De Rotterdamsche correspondent van het Hbl. meldt, dat er ter graanbeurze geruch ten loopen, dat Nederland in verband met e enregeling van betaling der scrips, van Duitschland rogge zal betrekken tot een hoe veelheid van 60.000 ton. Een onwaarschijn- lijken indruk maakt een dergelijk cijfer niet. Als Nederland minder rogge betrekt van an- dere landen kan het een dergelijke hoeveel- heid zeer goed afnemen. Het meest interes sant eis hoe deze invoer geregeld zal worden Den laatsten tijd noteerde Duitsche rogge, die thans met subsidie wordt uitgevoerd^ in ons land nog geen 2 de 100 K G. minus invoerrechten. Het zal echter wel niet Duitschlands be doeling zijn, meent genoemde correspondent, bij het aangaan van een dergelijke overeen komst met uitvoer op de tegenwoordige prijs- basis voort te gaan. zoodat een eventueele overeenkomst wel bijzondere regelingen om trent den prijs zal inhouden. Duitsche rogge wordt hier te lande regelmatig gebezigd en to eneen tijd lang Rusland niet aan de markt was, was zij de meest gevraagde soort. Thans echter is naast Hongarije ook Rus land weer aan de markt met rogge.' VROUWELIJK GEMEENTE- PERSONEEL TE AMSTERDAM. Zooals gemeld, zullen B. en W. van Am sterdam binnenkort een voorstel in den ge meenteraad brengen met betrekking tot de gehuwde vrouw in gemeentedienst. Het Hbl weet te melden, dat dit voorstel als volgt zal luiden; De gehuwde vrouw, thans in dienst der femeente, kan in gemeentedienst blijven, are plaats wordt echter, ontstaat er een vacature, als regel niet door een sollicitante van een gehuwde vrouw buiten gemeentelijk emplooi vervuld. Ambtenaressen, na 1 Januari a.s. of op een anderen, nader aan te geven datum een huwelijk aangaande, zullen genoodzaakt worden ontslag te nemen uit den gemeente dienst. Er zullen, bij eventueele aanvulling of uit breiding van de personeelsterkte, geen ge huwde vrouwen meer worden aangenomen. DE INBRAAK IN EEN HORLOGE WINKEL TE ENSCHEDE. Een der daders kwam pas uit de gevangenis. In verband met den inbraak in de hor logezaak van den heer Heimann te En schedé wordt nog gemeld, dat de politie er Maandagavond laat in is geslaagd de da- ders te arresteeren. Haar kwam ter oore, dat twee personen hadden getracht in verschil lende café's te Enschedé horloges te verkoo- pen. Deze mannen werden daarop in een café aangehouden. Bij fouilleering bleek een hunner in het bezit van een horloge te zijn. dat de bestolene als het zijne herkende. Huiszoekingen leverden geen resultaat op, maar op aanwijzing van een der aangehou den en werd gistermorgen bij de Edo Bergsmabrug onder struiken begraven een aantal zilveren horloges gevonden. De aangehoudenen, die 31 en 27 jaar oud zijn, waren reeds veroordeeld wegens een dergelijke inbraak bij een anderen goudsmid te Enschedé. Een hunner was juist uit de ge vangenis ontslagen. Zij worden eveneens verdacht van een diefstal bij een horloge maker te Losser, waar ook een ruit werd stukgeslagen. DE KONINKLIJKE FAMILIE OP DE FILM. Van de kroning in 1898 tot beden. Ter gelegenheid van het 35-jarig regee- ringsjubiieum van de Koningin is een film samengesteld van gebeurtenissen uit het leven van de koningin en de koninklijke fa milie, van de kroning in 1898 af tot heden Gisteravond is deze film, welke grootend-eels is samengesteld uit historische opnamen in een druk bezochte bijeenkomst van de afd Den Haag der vereeniging „De Prinsevlag" voor de eerste maal vertoond, nadat de voorzitter de heer Berloth een woord ter in leiding had gesproken. De eerste beelden van de film zijn uiter aard niet de beste. Immers de journaalfilm is pas opgekomen bij het begin van de twintig ste eeuw. En toen was de film nog verre van volmaakt. Bijzonder aardig is b.v. de aan komst van prins Hendrik, toen hij zich zou verloven met de koningin. Maar ook ver scheidene jaren later, vóór de uitvinding van de geluidsfilm, gingen de beelden nog ouderwets heel vlug aan ons oog voorbij, zooals b.v. de grootsche huldebetooging in Nov. 1918 in de Maliebaan te 's-Gravenhage. Het leven van prinses Juliana is vrijwel van gebeurtenis tot gebeurtenis van eenige be- teekenis op het celluloid vastgelegd. Uit hi» torisch documentair oogpunt is de film bij zonder geslaagd. In het bijzonder roepen de oudere gebeurtenissen herinneringen wakker aan goede en moeilijke tijden, welke de koninklijke familie met ons land en volk heeft doorgemaakt. De film, welke is samengesteld uit mate riaal van het „Historisch Filmarchief" van de Haghe-film en van de Orion-Profilti-jour- nalen, wekte veel belangstelling. Verschillende burgerlijke en militaire auto riteiten woonden de voorstelling bij. HET VRAAGSTUK DER HUREN. Open brief aan den ministerraad. Onder den titel „Rondom het Huurpro- bleem" hebben de heeren H. van der Schaar en H. van Kesteren als voorzitter en secreta ris van den Ned. Bond van Bouwonderne mers een Open Brief aan den Ministerraad geschreven, en wel naar aanleiding van het in de Troonrede aangekondigde voornemen der Regeering om woningbouw tegen ver laagde koster te bevorderen alsmede maat regelen tot huurverlaging voor bestaande woningen te treffen; voorts naar aanleiding van de passage in de Millioenen-nota, waar uit blijkt dat art. 65 van Hoofdstuk 10 der begrooting wegens bijdragen aan gemeenten in de betaling van annuïteiten voor rente en aflossing van uit s Rijks kas verstrekte wo- ningbouwvoorschotten zal worden ver hoogd, aangezien als gevolg van de nood zakelijke huurverlaging, het thans geraamde ontoereikend zal blijken. BRANDSTICHTING. Naar aanleiding van oen brand te Neder land gem. Steenwijkerwold, waarbij twee boerderijen in de asch zijn gelegd, is gisteren door de rijkspolitie in verzekerde bewaring gesteld J. de D.. bij wien de brand is ont staan. Hij wordt verdacht van brandstich ting. PRIJZEN VAN SPEK. De Nederlandsche varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van Maandag de onderstaande prijzen zullen worden betaald voor het aan haar geleverde versch spek af komstig van varkens geslacht na 4 Nov.: a. spek boven 28 K.G. per strook zonder wang 0.60; b. idem van 24 tot 27.9 K G idem 0.50; c. van 18—23.9 K.G. 0.57 d. van 13-17.9 K.G. 0.52; e. van 10- 12.9 K.G. /-0.47; f van 5—9.9K.G. 0.44; g van 10—13 K.G. per strook zonder wang en zonder achterkinkel 0.56; h vani 8 9.9 K'.G. 0.54; i. van 5-7.9 K.G. 0.52. - ARBEID IN BROODBAKKERIjlEN Blijkens het voorl. Verslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 be treffende den arbeid in broodbakkerijen had den sommige leden tegen dit wetsontwerp be zwaar. Zou het aanvangsuur voor alle be drijven moeten worden gelijkgesteld, dan zou het niet vijf uur, doch zes uur moeten zijn. Andere leden hadden eveneens bezwaar te gen de voorgestelde wijziging, omdat deze de posifie van een deel der bakkersgezellen slechter maakt; de groep namelijk van hen, voor wie het aanvangsuur van den arbeid niet ver van den nacht af ligt, wordt ver groot. Het versche kadetje. Eenige leden betreurden, dat de regeering niet verder is gegaan door de gelegenheid open te stéllen 's morgens tijdig versch brood, te genieten. Nederland bevindt zich te dien aanzien, naar zij betoogden, in een uit zonderingspositie, ewlke men elders nergens aantreft. VOOR AMBTENAREN VERBODEN VEREENIGINGEN. Waarom de Vrijdenkersvereeniging de Dageraad daaronder opgenomen is. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, is de. Vrijdenkersvereeniging de Dage raad op de lijst van voor ambtenaren verbo den vereenigingen geplaatst uitsluitend we gens de revolutionnaire propaganda in haar orgaan. RIJWIELDIEFSTAL TE HAARLEM. De dief na een hardnekkige vervolging ontkomen. Maandagavond zag een agent van politie op de Amsterdamsche vaart te Haarlem een man fietsen, die aan de hand een damesfiets meevoerde. Hij reed in de richting van Am sterdam. Dit kwam den agent verdacht voor. Hij hield den man aan. Op de vraag, wat hij deed met die damesfiets, kreeg hij tot ant woord van den man, dat de fiets aan zijn meisje behoorode. Zij had de fiets te Haar lem laten staan. Hij was op weg naar Am sterdam om de fiets terug te brengen. De agent vond di* verhaal niet geloof waardig en wilde een onderzoek instellen, maar daarop gooide de man de damesfiets neer en ging op de andere fiets aan den haal. De agent, die ook op de fiets was, reed hem na. Er volgde een opwindende achtervolging door verschillende straten van de Amster damsche buurt, waarbij de agent twee revol verschoten loste op den vluchteling, echter zonder hem te raken. Op de Zomerkade raakte de agent het spoor bijster, zoodat de dief kon ontkomen. Later heeft een voorbijganger op de Zo merkade een heerep.fiets gevonden en naar het bureau van politie gebracht. Van diefstal van deze heerenfiets is nog geen aangifte ge daan; wel van de damesfiets, die in de Bak- kenesserstraat was gestolen. Het signalement van den dief is bekend. Ook vee omgekomen. Door onbekende oorzaak is eergister-avond brand uitgebroken in de woning van den landbouwer L. F. te Rijs berg en. Woonhuis en schuren werden een prooi der vlammen Van den inboedel kon nagenoeg niets wor dén gered. Ook het vee kwam grootendeels in de vlammen om. Vei zekering dekt de schade. Plotseling oversteken. Het zes-jarig zoontje van den heer P. Jacobs te Horst (L.) werd gistermiddag, toen hij plotseling den weg overstak, door een juist passeerenden auto gegrepen. Zeer ern stig gewond werd het knaapje in zorgwek- kenden toestand naar het St. Servaiius Ge sticht te Venlo overgebracht. Auto-botsing. Gistermiddag reed in de bocht van de Rijs oordschesteeg te Zwijndrecht een driewielige vrachtauto, bestuurd door G. van V. uit Rot terdam. Deze werd ingehaald door een auto bestuurd door J. uit Steenbergen. Juist op het oogenblik, dat deze auto den vrachtauto wil de passeeren, kwam een derde auto uit de te genovergestelde richting. J„ die wilde voorbij rijden, verhoogde toen zijn snelheid doch reed met het linker achter-spatbord tegen den drie- wieligen vrachtauto aan, die als het ware van den weg werd gedrukt. De bestuurder G. van V. werd er uitgeslingerd en de ontboden geneesheer constateerde, dat van V. de linker knieschijf op vier plaatsen had gebroken, bo vendien had hij een ernstige hoofdwonde op- geloopen. In zorgwekkenden toestand is hij per auto naar het gemeente-ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. KORTE BERICHTEN. De Ned. Kath. Grafische Bond heeft in zijn gehouden vergadering te Utrecht het nieuwe collectief contract voor de typografie met 2974 tegen 413 stemmen goedgekeurd. Te Ascona in Zwitserland is 69 j. oud, overleden de heer F. S. Nolst Trenité, gepen- sionneerd kapitein ter zee van de Nederland- sche marine, oud-lid van het Hoog Militair Gerechtshof. Gistermiddag is in de spinnerij van de Stoomspinnerijen en weverijen, voorheen F J. Spanjaard te Borne, de arbeider ten Th. door eigen onvoorzichtigheid met het hoofd tusschen een rouleerende lift geraakt. Hij werd ernstig gewond naar het algemeen zie kenhuis te Hengelo vervoerd. Burgemeester Cluysenaer van Worm er- veer, thans nog verpleegd te Hilversum, zal om gezondheidsredenen op 1 Jan. a.s. zijn ambt neerleggen en den dienst met verlaten. Pensioen Maandag is te Lugano, waar hii herstel van gezondheid vertoefde nlJ* overleden de heer W. E. J. Tjeen'k Win oudste firmant-directeur van de NV n-, Mij. W. E. J. Tjeenk Willink te ZwolU g' ONTHEFFING VERBOD WINKELSLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDER van ALKMAAR, brengen ter algemeen* openbare kennis dat hun college, bij beschik, ging van heden, aan het bestuur van de af. deeling Alkmaar van den Christelijken Jon". ge Vrouwenbond, alhier, ontheffing heelt verleend van de verbodsbepalingen der Wjn. kelsluitingswet 1930, S 460, ten behoeve van een op 21 en 22 November a.s. in het gebouw „Waakt en Bidt" aan de Laat 217 alhier, te houden bazar, in zoover dat deze bazar on de genoemde dagen ook geopend zal kunnt® zijn van des avonds 8—10 uur. Alkmaar, 31 October 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR. Burgemeester' A. KOE LM A. Secretaris. Turnen. SELECTIEWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Op Zaterdag 18 November a.s zal in dt groote zaal van de „Harmonie" een turnwed- strijd worden gehouden zooals Alkmaar voorwat betreft haar samenstelling en weck strijdwijze, vermoedelijk nog niet heeft ge kend. Op genoemde datum zullen nl. 7 dames en 7 heeren van bovengenoemden Turnkring kampen tegen eenzelfde aantal dames en hee ren, die zullen vertegenwoordigen den West Frieschen Turnkring. Opdat bestuur en T. C. van den Kring A. O. zouden beschikken over die dames en heeren die als de beste ge kwalificeerd konden worden, waren uitgenoo- digd mej. M. Hartog uit Zaandam en den heer B. Wieland Los uit Haarlem om als jury lid te fungeeren en behulpzaam te zijn voor samenstelling der ploegen. Deze dame en heer waren speciaal gevraagd om bij de turnsters en turners alle schijn van partijdig heid te weren, daar de Kring natuurlijk even goed bekwame en terzake kundige leiders bezit. Een 18-tal dames en een 10-tal heeren heeft zich daarvoor in het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat verzameld die het aan durfden om elkaar tv. bekampen, om te trach ten zich een plaats te veroveren in de zg keurploeg. De voorzitter der Kring, de heer H J Reurslag, opende met een kort welkomst woord aan de juryleden, aan turnsters en turners en aan het talrijk opgekomen publiek dezen wedstrijd, terwijl hierna de diverse oefeningen werden afgewerkt. Hard werd er gewerkt, doch sportief, waarbij men elkander niet veel toegaf. Hier en daar een mislukking met een voorgeschreven oefening doch men trachtte dit ongelukje met zijn oefening naar eigen keuze te verbeteren. Om even 12 uur waren de wedstrijden geëilndigd en kon de Kringvoorzitter mededeelen, dat de ploegen waren gekozen die over drie weken de strijd zouden moeten aanbinden tegen de West- Friesche makkers en zouden moeten zorgen dt naam van onzen Turnkring te verdedigen. Na dank gebracht te hebben aan de beide juryleden werden de namen bekend gemaakt. De ploegen zien er als volgt uit (in alpha- betische volgorde): Dames: J. Boulonois, de Halder, Alk maar; J Dijs, Be Quick, Bergen; A. Groot hand, Be Ouick, Bergen; L. Hulskamp, Turnlust, Alkmaar; L. Koning. Be Quick, Bergen; G. Schoen, Be Ouick, Bergen; T. Weelderen, D.C V.E.S., Heibo. Heeren: L. v. Bodegraven, Turnlust, Alk maar; J. Jonker, de Halder, Alkmaar; P- Kramer, Olympia, Schoorl A. Leeuvanger, Turnlust, Alkmaar; T. G. Nol, Turnlust, Alkmaar; Jac. Schuit, de Halter, Alkmaar; J Schuring, Turn'.ust, Alkmaar; A. Was- sink, d Halder, Alkmaar. Van de heerenploeg moet er nog 1 uitval len daar de beide laags-, geplaatste hetzelfde puntenaantal hadden bekomen. Zondag a s. worden te Amsterdam na tionale worstelwedstrijden gehouden welke zijn uitgeschreven door den N. S. B. en reorganiseerd door do Anast Athl. Club D. O. K. De Alkmaarsche vereeniging „Sport Staalt Spieren" neemt met vijf van haaf beste worstelaars deel aan deze wed strijden o.a. J. C. van Zwanenhurg en D Kok resp in de 1ste afd licht en M- A gewicht. Om donateurs en leden in d« gelegenheid te stellen deze wedstrijden te kunnen bezoeken heeft het bestuur goedkoope reisgelegenheid per autocar disponibel gesteld. Op de eereplaats .althans op de eerste pagina, is deze keer opgenomen kapi- ging, waaronder zeer schitterende >P" Paper te Vorden. Ook elders in het blad de jachtrit der Z. Holl. Jachtvereeni- ging), waaronder zeer schi terende op namen. Dan zijn er weer tal van voetbal-, hockey- en korfbalkiekjes uit verserl lende deel en des lan Is kt Wat de lectuur betreft, allereerst trpK dt aandacht het artikel van Bert Pru sen Geerligs over Benzinelucht en w torgeroffel en daarnaast de vaste brieken (Dagboek van een Leek lijksch sportpraatje, enz.) En tens.o noemen wij nog de nabeschouwing over het zeilseizoen door J G A Een goed verzorgd nummer dus weeri

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8