Odol, DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY beschermt mond en tanden! HOORN. er tegen op gezien in de eerste plaats omdat het niet mijn sterkste zijde is volop in de zon te staan in het teeken van de algemeene belangstelling Daar komt bij dat men zoo gaarne geneigd is het er wat dik op te leggen er 'n extra schepje op te doen. Daardoor heb ik met Jubilarissen dik wijl8 een zeker gevoel van meewarigheid van medelijden gehad, omdat ze in den regel een zekere mate van overmaat te verwerken kregen Er is nog iets waar om ik tegen dezen dag heb opgezien en die reden is deze: Ik kan niet zeggen dat het mij spijt maar in dit stadhui' op deze plaats gevoel ik mij niet meer zoo eigen, zoo thuis dan in vroeger jaren Ik ben mij volkomen bewust, dat dit een gevolg is van omstandigheden en wel uitsluitend van de omstandigheid dat ik het ambt van ontvanger heb aanvaard welk ambt mij grootendeels los heeft gemaakt van het gemeentebestuur. Ik zeg los heeft gemaakt, want het werk rust mij toe met een eigen taak, onaf hankelijk van B. en W en van den raad Hierdoor, maar ook door het feit, dat de driemaandelijksche kasverificatie niet wordt gehouden door B. en W. maar namens B en \3£ door een daarvoor aangewezen deskundige, werd het per soonlijk contact met dat college vrijwel verbroken. Mijnheer de burgemeester, Morgen zijn 40 dienstjaren door mi Vervuld Het is een gemiddelde men- schenleeftijd. Het heeft gemaakt, dat ik ook weer onafhankelijk van mijn wil betrokken ben in nestor-gelederen van het ambtenarencorps en toch als ik die Jaren achterna zie, hoe kort lijkt mij dan dien tijd. Ambtelijk heb ik van de toekomst weinig meer te verwachten, omdat ik het einde van mijn loopbaan met rasse schreden zie naderen Ik hoop echter dat, het mij gegeven zal zijn mijn ambt te blijven vervullen tot den pensioenge rechtigden leeftijd, al behoef ik mij heusch niet te ontveinzen dat de z g. seniele-aftakeling aan mij niet onop gemerkt voorbij is gegaan. In de 40 jaren waarin ik Alkmaar heb gediend heb ik wel is waar haar grondgebied niet zien groeien, wel haar zielental zien verdub beien, wel haar bemoeienissen en haar bestuurstaak zien verviervoudigen en Ik acht het voor mij een buitengewoon voorrecht dat ik gedurende een zoo lange reeks van jaren onafgebroken aan den groei en bloei van Alkmaar met tnijn bescheiden krachten een steentje heb mogen bijdragen. Door het aanvaarden van mijn tegen woordig ambt, ging ik een anderen weg in, werd ik als het ware plotseling ge plaatst buiten het rustelooze en stuwen de het zich steeds ontwikkelende be- stuursleven van de gemeente en ging ik over naar het meer rustige, naar het, zooals u terecht opmerkte, ook meer verantwoordelijke administratie. Het heeft mij wel moeite gekost om mij aan die verandering aan te passen. Maar laat ik het eenmaal getuigen, ik heb er nimmer spijt van gehad. Hier op dit stadhuis heb ik gedurende 80 jaren aaneen mijn arbeidsveld ge vonden. Het is ook die periode waarop ik nog altijd met genoegen en met vol doening voor mij zelf terug zie. Ik heb in die periode veel vertrouwen maar ook veel zelfstandigheid ondervonden en het is mij een behoefte daarvan op dezen dag te getuigen. Ik mag daarbij dankbaar gedenken wijlen den heer Donath, maar meer nog wijlen den heer Ripping door zijn zoo even genoemde belangstelling, die hij in mijn arbeid steeds heeft getoond, een belangstelling, die ongemerkt vanzelf uitgroeide tot persoonlijke genegenheid. Maar ook daarna, Mijnheer de Burge meester, heb ik van u, uw medebestuur ders en ook van den heer Koel ma, alle mogelijke medewerking en het grootste vertrouwen genoten. Ik kan dat niet ge noeg waardeeren, omdat in geldelijke administratie vertrouwen onmisbaar is, al behoeft deze, al mag ze een behoor lijke controle niet uitsluiten. Als het mij gelukt is, mijn betrekking tot voldoe ning te vervullen, dan heb ik dat mede te danken aan mijn trouwe ambtenaren, die mij, althans in mijn betrekking als ontvanger, gedurende al dien tijd hebben terzijde gestaan en ik zou te kort schie ter. wanneer ik een deel van de hulde, mij hier gebracht, niet op hen over droeg. Mijnheer de Burgemeester, ik ben buitengewoon getroffen door de waar deerende woorden, die U tot mij gespro ken heeft en gaarne aanvaard ik de hoogste onderscheiding, die de Raad gemeend heeft, mij te moeten toekennen Ik dank den Raad tevens voor de bloemenhulde, die hij mij vandaag ge zonden heeft en ik behoef wel niet te zeggen, dat dezen dag op mij gedurende mijn verder leven een onvergetelijken indruk zal achterlaten. Ik zeg, u, mijn heer de Burgemeester als persoon en als voorzitter van het college èn als voorzitter van den Raad hartelijk dank voor alles, wat u voor mij gedaan heeft, mede namens mijn vrouw. Wanneer ik dan nog een enkel woord mag spreken tot den heer Margadant, die vriendelijke woorden tot mij heeft gericht namens de hoofdambtenaren dezer gemeente, dan zeg ik hem. dat het mij buitengewoon verheugt, dat de hoofdambtenaren hier aanwezig zijn Die aanwezigheid verhoogt voor mij de beteekenis voor dezen dag en zij schenkt mi] bovendien de overtuiging, dat ik met die hoofdambtenaren, zonder uit zondering, in goede harmonie, in goede verstandhouding sta Al was ik mij dat bewust, het doet mij toch genoegen, daarvan op dezen avond de bevestiging te zien. Het is steeds persoonlijk mijn streven gowpest om die goede harmonie en de goede verhouding te bevorderen, om moeilijkheden, die evpntoee! mochten rijzen, zooveel in mijn vermogen lag, weg te werken, omdat wij, waar wi; leiders zijn van een bepaald bestuurs- deel van de gemeente, tot taak hebben te zorgen, dat deel der gemeente- leiding, aan ons toevertrouwd, zoo goed mogelijk te laten gaan en hebben te begrijpen, dat wij maar één belang hebben te dienen, dat is het belang van de gemeente. Ik dank den heer Margadant teer voor de waardeerende woorden namens do hoofdambtenaren tot mij gericht en ik geef hem volmondig de verzekering dat die woorden bij n.ij weerklank heb ben gevonden. Gaarne aanvaard ik het geschenk, dat de hoofdambtenaren ge meend hebben, mij te moeten aanbieden Het zal voor mij zijn een blijvende her innering aan dezen dag, waarop ik steeds met voldoening zal .erigzien Gaarne beveel ik mij in de welwillende belangstelling, in de vriendschap van alle hoofdambtenaren aan. Ik dank u wel (Applaus.) Hierna richtte de heer van der Vegt nog een woord van dank tot den heer Wringer, waarna ververschingen wer den rondgediend en de aanwezigen den jubilaris persoonlijk de hand drukten. Qemeenteeaden SCHERMERHORN. Maandag vergaderde de raad in voltal lige zitting, onder voorzitterschap van bur gemeester B. Meindersma. Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: Een besluit tot verdaging op de bouwver ordening. Van de Politie-radio-eommissie een ver zoek om subsidie voor instandhouding van radioberichten Volgens advies van B. en W. voor kennis geving aangenomen. Van de afdeeling van de S.D.A.P. een ver zoek om in den winter wanneer arbeiders moeilijk hun licht en water kunnen betalen, zoo weinig mogelijk tot afsnijding over te gaan. B. en W. adviseeren in voorkomende ge vallen hiermede rekening te houden, waarna het adres voor kennisgeving werd aangeno men. Van de drie vakbonden een verzoek om een bestuursfunctie in het plaatselijk Crisis comité open te stellen voor een door hun aan te wijzen afgevaardigde. B. en W. stelden voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Oostwouder achtte het noodig, aangezien de organisaties zijn gepasseerd; de vakbonden hebben 25000 gestort in het Nat. Crisis Comité. Weth. Los zeide dat de afgevaardigde raadsleden hebben geweigerd zitting te ne men in het Comité. Bij eventueele vacature zou hij er rekening mee willen houden. Van de arbeidersbonden een verzoek om het loon in werkverschaffing, hetwelk is te ruggebracht van 27 op 26 ct. per uur te handhaven op 27 cent. Aangezien het uurloon van 26 ct. is voor geschreven door den Minister kan hierop niet worden ingegaan. B. en W. stelden voor aan den heer A. Laan eene vergoeding te geven van 15 voor gemis van grond door opgebrachte bag gerspecie. Werd algemeen goedgevonden. Van de caféhouders een verzoek om ont heffing van de belasting op de biljarts. De Kamer van Koophandel had dienaan gaande een schrijven ingezonden dat een middenstandsbelang kan worden het eacht geèn of een bescheiden aanslag te heffen. B. en W. zouden in zooverre tegemoet wil len komen om de opcenten voor het biljart te doen vervallen. Dit kan evenwel niet; alleen kunnen de biljarts er geheel worden uitgeno men, wat de voorzitter voor 1934 ontraadde. De heer de Groot zeide deze belasting zeer onbillijk te vinden. Het is een dubbele belasting op het bedrijf. Een dergelijke be lasting ten nadeele van enkele zakenmen- schen mag toch niet dienen als sluitpost voor de begrooting, temeer daar hierop 150 opcenten worden geheven. Spr. stelde derhal ve voor de belasting op 't biljart op te hef fen. De heer Mantel zeide dat de Grondbelas ting ook even onbillijk is, daar de exploitatie van den grond verlies oplevert. Het voorstel-de Groot, ondersteund door den heer Oostwouder, werd in stemming ge bracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen (de Groot en Oostwouder). De voorzitter deelde mede dat van den Minister van Sociale Zaken bericht is ont vangen, dat de steunregelingen zijn verlaagd en thans bedragen voor landarbeiders, meu- relmakers en dubbel uitgetrokkenen 6.35 voor gezinshoofden en kostwinners, benevens 0.75 toeslag per kind; voor kostgangers 3.35 per week. B. en W. stelden voor 100 opcenten te hef- én op de gemeentefondsbelasting, wat alge meen werd goedgevonden. Vervolgens stelden B. en W. voor een 3 grootboekinschrijving groot 5000 te ver- coopen, tot dekking van de begrooting en van dit bedrag jaarlijks 1000 terug te plaatsen op het Grootboek. De heer Plugboer zeide. den gunstigen zin hiervan niet te kunnen inzien. Weth. Los zeide, dat de inanciën niet te ruggaan; het nadeelig saldo is verminderd; de pobrengst van de belastingen heeft reeds de raming overtroffen, 1933 zal beslist gun stiger zijn. In dat jaar is de volle steun ver kregen, terwijl veel meer is uitgegeven voor werkloosheid. De heer Mantel achtte het ook niet verde digbaar; een sluitende begrooting mag niet worden gemaakt door leeningen of van eigen bezit. In dezen bijzonder slechten tijd zal hij, mits het bedrag alleen wordt gebruikt voor wegwerking van het nadeelig saldo, er voor stemmen. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen, al leen de heer Plugboer verlangde aanteeke- ning tegen te hebben gestemd. De wijziging van de gemeentebegrooting 1933, voor af- en overschrijvingen werd goedgevonden. Voorstel om aan den heer H. Pols een bij drage te verleenen groot 25 De voorzitter zeide, dat uit de gemeente kas geen bijdrage kon worden verleend. In NeUeHaridS(fi^Fibrjkaa^^Ti|»^Hlaco^^L25 het vorige jaar is aan den heer Pols steun verleend uit den groven tuinbouw, terwijl de verpleging in het sanatorium de gemeente veel heeft gekost. Weth. Los zeide een bespreking te hebben gehad met een lid van de vereeniging Na zorg voor t. b. c.-patiënten, welke vereeni ging om Pols in de gelegenheid te kunnen stellen zijn brood te verdienen hiervoor had uitgegeven 400, waarvan nog ongedekt waren 200. De heer de Groot zeide dat aan de ge noemde vereeniging wel een subsidie kan worden gegeven, wanneer deze zich tot den Raad wenat. Weth. Los stelde derhalve voor het voor stel aan te houden waartoe werd besloten. Aan de orde de gemeentebegrooting. De heer Mantel als rapporteur gaf in zijn overzicht aan dat de stand van de begroo- tingsuitgaven niet afwijkt van vorige begroo tingen en van een lager niveau niets is ge bleken. De commissie heeft geen bepaalde meening hierover geuit. Verder zeide de heer Mantel: het bedrag van het lidmaatschap van de Ver. van Ned. Gemeenten komt niet op de begrooting voor. Weth. Los zeide bij het besluit te willen blijven met het oog op de gemeentefinanciën. Z. h. s. werd besloten niet toe te treden als lid. De subsidie van het Centr. Ziekenhuis te Alkmaar zou kunnen vervallen aangezien voor alle gemeenten thans een gelijk tarief is gesteld. Na bespreking werd besloten den post hier voor te handhaven. Weth. Los zeide als wethouder geen be grooting onder den neus te krijgen; hij vond dit een groot schandaal. Weth. Broersen zeide dat de begrooting In elkander wordt geflenst door Burgemeester en Klippel, waarin de wethouders in het ge heel niet worden gekend. De voorzitter beloofde hierin voortaan ver betering. De heer Mantel zeide dat als B. en W. een begrooting aanbieden hij in de nieening ver keert dat deze dan ook werkelijk van B. en W. is. Verder vroeg de heer Mantel wat B. en W. voorstellen met de betrekking van gemeente opzichter. Willen B. en W. dat op denzelfden voet voortzetten? Weth. Los zeide dat de werkzaamheden moeten worden verminderd en dienovereen komstig de belooning; wanneer de opzichter 2 maal per maand komt zou hij willen voor stellen de belooning te stellen op 50. Dit werd z. h. s. goedgevonden. De subsidie voor het burg. armbestuur is gesteld op 3000, maar gezien de begroo ting van dit college kan dit niet minder. Voor werkverschaffing is geraamd 7900 met een uitkeering van het rijk groot 5100. De heer Oostwouder zeide dat bij het na zien van de begrooting het hem bevreemdde, dat deze niet werd toegelicht door den voor zitter. Hij zou aan den heer Klippel voor vergoe ding van de werkzaamheden voor de werk verschaffing wenschen te verleenen een be drag van 100. Ook de voorzitter stelde voor over 1933 100 subsidie te verleenen en op de begroo ting over 1934 een bedrag hierover te plaat sen van 150. De heer Plugboer vroeg wie dat werk be hoort te doen. De voorzitter antwoordde, dat dit een nieuwe administratie is, die hij heeft opge dragen aan den correspondent voor de Ar beidsbemiddeling. Weth. Los zeide dat dit werk behoort te worden gedaan door den secretaris der ge meente. De heer Klippel is correspondent van de Arbeidsbemiddeling; de uitbetaling behoort door hem als gemeente-ontvanger te geschieden. De heer Mantel zeide dat de heer Klippel van veel werkzaamheden nog geen korting heeft gehad, terwijl de rijksambtenaren her haaldelijk worden gekort. De voorzitter wenschte zijn voorstel in stemming te brengen. De heer de Groot zeide alsnog, dat niet te ontkennen is, dat de administratie aan werk verschaffing en steunregeling groot is, en het derhalve gewenscht is hier eenige ver goeding voor te geven. Hij stelde derhalve voor 1933 een gratificatie van 50 te geven. Dit werd z. h. s. goedgevonden; alleen de heer Plugboer verlangde aanteekening tegen te hebben gestemd. De begrooting werd derhalve vastgesteld in gewonen dienst in ontvangsten en uitga- ven 59717,70, met een post onvoorzien groot 334.60; in kapitaaldienst 20249 35 in ontvangsten en uitgaven. De begrooting van het O. E. B. groot in ontvangsten en uitgaven 6976; de kapi taaldienst 6589.96. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur groot 3857 met een post onvoorzien van 291.38. Rondvraag. De heer de Groot zeide,, dat dikwijls wordt nagelaten de opscheping, wanneer deze is gebruikt voor mest te reinigen, waardoor het moeilijk is de tuinbouwproducten te plaat sen. Ook wordt door omwonenden veel straatvuil in het water geworpen, zoodat de goenteschuiten moeilijk kunnen aankomen voor den wal. De voorzitter beloofde zooveel mogelijk voorziening. De heer Oostwouder zou de oprichting van een Crisis-Comité B. willen bevorderen. De voorzitter gevoelde daar niet voor, daar dit de gemeente op groote uitgaven komt te staan. Weth. Los zeide dat de stand van de uit gaven dit niet kan toestaan, anders had het plaatselijk Crisis-Comité hier wel op aange drongen. Het p'aatseliik Comité heeft reeds in ruime mate steun gebracht. Hierna sluiting der vergaderin* Dinsdagavond vergaderde de raad onder leiding van burgemeester mr. Leemhorst Aanwezig waren alle leden. In deze vergadering werd aangeboden de ontwerp-gemeentebe?roit:ng, dienst 1934 Deze begrooting wijst in ontvangsten en uit gaven (gewone dienst) een bedrag van 1.900.069 81. met een bedrag van onvoor zien. groot 10.024.74. Wat den kapitaaldienst betreft een bedrag van 858.361,12. Voorts werden aangeboden de gemeente rekening dienst 1932 en de balans en verlies en winstrekening van de verschillende dien sten en bedrijven. De rekening van de gemeente Hoorn sloot wat den gewonen dienst betreft, met een totale ontvangst van 1.132.208 en een totale uitgaaf van f 1.142.641 89. alzoo met een nadeelig saldo van 10.433.89. Wat den kapitaaldienst betreft, sloot de rekening met een totale ontvangst van 2.188.811.32 en een totale uitgaaf van 2.049.919.55, alzoo met een batig saldo van 138.161,77. Blijkens de rekeningen van de gemeente lijke bedrijven heeft over 1932 het gasbedrijf een winst opgeleverd van 26.565 22, hef electriciteitsbedriif een winst van 26 974.27, de reinigingsdienst een verlies van 18.807,12. het slachthuisbedrijf een winst van 1271.43 en het grondbedrijf een verlies van 5628.91. Aan de orde werd gesteld een voorstel in zake het doen uitvoeren van verschillende be langrijke werken in werkverschaffing. Als werk verschaf fin os obiect is bij B. en W in overweging een dijkverlaging van den dijk, loopende voor de voormalige R.W.1 tot het Breed en het aanbrengen van verbeterin gen aan den weg van Drechter'and, tu6schen het Breed en de z.g. zandbakken. B. en W. hebben zich terzake in verbin ding gesteld met het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier, welk col lege zich bereid verklaard heeft de nood'>e medewerking te verleenen. onder bepaalde voorwaarden. Het totaal bedrag der kosten voor de beide vorenomschreven werken wordt geraamd op f 15.200, waarvan 13.500 arbeidsloon. Indien voor dit arbeidsloon van Riik en Provincie tezamen 75 als sut^icbe wordt terug ontvangen, dan blijft fen laste der ge meente een bedrag van 5075. Hierop zal nog in mindering kunnen wor de gebracht de biidrage van het Hoogheem raadschap ad f 1600, bliift 3475. Van de arbeidsloonen zal voorts 10 oi j fan/O ten laste van den genomen dienst worden gp- bracht, zoodat de res tof 2125 uit het Lee- ningsfonds zal moeten worden geput. Dit voorstel werd aangenomen. Een verzoek van het bestuur van het Insb- tuut van Arbeidsrontwikkeling om 75 sub sidie te mogen ontvangen tot gedeeltelijke dekking der kosten verbonden aan het geven zan lezingen enz. werd ter afdoening in han den van B. en W. gesteld. Goedgekeurd werd de begrooting van den Brandraad, dienst 1934, welke in ontvang en uitgaaf een bedrag aanwijst groot f 4622 Voorts werd goedgekeurd de rekening van het Kerkenarmenfonds, dienst 1932. welke rekening sloot in ontvangsten f 12729 85- uitgaven 12.718,60; batig saldo 11 25 Aangenomen werd een voorstel tot het ver leenen van een crediet voor extra-steunverlee- ning.in den vorm van k'eeding aatvwerkloo- zen Het bedrag, dat voor dit doel mag wor- den uitgetrokken bedraagt 790. waarvan 50 voor rekening van het Crisis comité wordt genomen. De bijdrage der gpm^T werd alzoo bepaald op f 395. ®cl™«ute Aangenomen werd een voorstel om aan R en W. een crediet te verleenen, groot ï-wn' voor aanschaffing van ee naantal wisselton Hierna kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de verordeningen op de hef fing van leges-rechten. Hierbij werd voorde! steld het recht van 0.40 voor het afgeven van Bewijzen van Nederlanderschap te ver- hoogen tot 1.50. Voor zoover de bewij^ voor inschrijving in het Bevolkingsregister niet gratis behooren te geschieden, hiervoor een recht te heffen van 0.25. Ook dit voorstel werd aangenomen. Aan de orde kwam het prae-advies op een verzoekschrift van den heer N. van Beek en van de afd. Hoorn van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters om te willen bevorderen, dat de Personeel® belasting voor Koffiehuizen enz. wordt ver- laagd. Hoewel B. en W. niet ontkennen, dat er eenige billijkheid is gelegen in het verzoek van adressanten om ten aanzien voor de P°r. soneele belasting de koffiehuizen en restau* rants enz. iets meer gelijk te stellen met an- dere bedrijfsruimten, is het college van oor deel, dat de zorgeliike toestand voor de ge. meentefinanciën n:et toelaat, dat thans een bedrag van f 5300 of van 4000 aan in komsten wordt prijsgegeven. Op voorste! van den heer Spaander werd dit voorstel aangehouden tot de behandeling der fccgrooting. In behande,;n? kwam een voorstel tot aan vulling van de verordening tof regeling van het Geonranrieerd Cb'erHg voor de ambm- nafen. Een dezer zaken houdt verband met het indertild cHor de *-e?ren Poesert en Dor- hout ingediende voorste', waarbij werd voor- gesteld te benalen dat de betreffende dienst- cheffs) de vergadering het G O. zouden moeten bijwonen. In de vergadering van het G. O. kon dit voc-stel open meerderheid verwerven. Ten slotte werd het v<>t(rende voorstel in de vergadering van het G. O. aangenomen: Elk lid van den raad. lid van de commi». sie van overleg, heeft het recht aan den voor- zitter van de commissie van overleg te ver zoeken. een of meer dienstchefs in een bepaal de vergadering van de comnv'R$ie van over- leg aanwezig te doen zijn, ten einde zoc noodig van voor'ichtino'te dienen De vooi- zitter is gehouden, aan dit verzoek te vol doen. Met een aanvulling voor de verorde ning in deze geest kunnen B en W. zich ver een'gen. Over dit voorstel onts-on zich een drukke discussie. Ten slotte werd het voorstel van B. en w. verworpen en aangenomen een voor stel, waarbij de betredende dienstdief ver- p'icht is de vergadering van het G. O. bij te wonen. Tot leden van de commissie van toezicht oo het Westfr esfh Museum werden herbenoemd de heeren J. F. Paesiou en S. H. Boot. Ten slotte ontspon z'ch een zeer scherpe discussie nnar aan'eiding van een verzoek van den heer Van Posmeer om den voorzmér te mogen in!eree"eeren over het volgende: le. Is het juist, dat de burgemeester aan de Graal Qfg?ni?at:e beeft verboden om op Allerhei1 genavond (Dinsdagavond) een op tocht te houden. 2e. Indien deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, is d° burgemeester be reid mede te deelen, we'ke motieven tot deze wetering hebben geleid De voorzitter ste'de den raad voor ge noemde internellat e niet toe te staan. De heer Plomper ts d a.p zeide dit stand punt ten zeerste te betreuren. Nog nimmer is tijdens ziin langdurig lidmaatschap van den raad door ambtsvoorvangers een inter pellatie geweigerd De voorzitter reide, dat dit een prind- pieele kwesbe betre't. waarin hij a's onafhan- keliik een eerlijk mensch een beslissing heeft genomen. Als hoofd der no'itie behoeft hij krach'ens de gemeenteraad op deze vragen niet te antwoorden De raad mist hiertoe het recht. De heer Plcmcer handhaafde ziin mee* nmg. dat hef recht van internel'a'ie dient te worden erkend en vroeg in deze de beslissing van den raad. Het ingediende voorstel van den heer Plomper om de interpellatie van Boxmeer toe te staan werd met algemeene stemmen aan genomen. De voorzitter handhaafde zijn standpunt en weigerde als hoofd der rolitie op de ge stelde vragen te antwoorden. Van verschillende ziiden werd tegen deze opvatiing geprotesteerd. E>e heer Stumpel (r.k.) zeide, dit als wet houder ^en zeerste te betreuren, dat. waar hij zooveel arbeid in dienst der gemeente ver richt, de burgemeester „als vriend" in de be treffende kwestie vooraf geen overleg met hem heeft gepleegd. Het debat werd nog meer geprikkeld, toefl de heer Ziin (s.d a p.) de veronderstel' ng 231. Ze hielden allebei hun schotel zelfs op, toen ze klaar waren en vroegen om meer. Dat werd hun gege ven en de tweede keer hielden ze voor het gemak hun oogen maar open. Hèhè, dat gaf weer een beetje oed> en dat hadden ze wel noodig. Hun eenige u.°j?orwas. dat zij hun vriend de professor nu bij zich j scheen overal van de op de hoogte te nu weer uitt 18 kunQen sPreken. Wat voerde hij 232. n„ni., Wang keek Ben» wat hij deed. Op een stukje P; i J allerlei wonderlijke krulletjes en haal- 1p Vfah ne"'- k schriJf een brief in 't Perzisch aan van rnii te doen over het vernielen V, °t en". Dat he|pt vast- Toen hij klaar kui.„ Kp 'J - i papier aan een der mannen, die het kalm begon te lezen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6