JUckt&zakeH fBituteetland Gemeenteraden £aatste berichten J(ecA Schoot^ Sport Jngezonden Stukken VALSCHE MUNTER VEROORDEELD. De Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 26-jari- gen motorhandelaar L. v. d. P. te Aarlan- derveen (gem. Alphen) tegen wien door het O. M. vier jaar gevangenisstraf is geëischt terzake van het vervaardigen van valsche Nederlandsche munten (rijksdaalders). De ze zaak werd met gesloten deuren behan deld De rechtbank veroordeelde den ver dachte tot vijf jaar gevangenisstraf met ver beurdverklaring van de in beslaggenomen Voorwerpen. DE MILLIOENENERFENIS TE MIJDRECHT. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden een interlocutoir arrest in de zaak tegen den Mijdrechtschen kweeker. De man zou door middel van valsche stukken gepoogd hebebn de zeer groote erfenis van mevr. van Wie- ringen uit Mijdrecht te bemachtigen. De rechtbank te Utrecht had hem veroordeeld tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf. Het hot bepaalde in het interlocutoir arrest, dat op Vrijdag 17 November nog zeven ge tuigen moéten worden gehoord, omdat het onderzoek niet volledig was. VERVALSCHING POSTWISSELS. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof mr. baron Speyart van Woerden concludeer de heden tot bevestiging van het vonnis der rechtbank, waarbij de 19-jarige instrument maker W. W. te Delft wegens valschheid in geschrifte (het vervalschen van postwissels), in veroordeeld tot IV2 jaar gevangenisstraf. W., die tot dusver voor de politie en den rechter-commissaris de hem ten laste gelegde feiten had toegegeven, kwam voor het ge rechtshof op die verklaringen terug, beweren de, dat hij met den medeplichtige O. had af gesproken, een gedeelte van de schuld op zich te nemen, in de verwachting dat hem daarvoor slechts een korte vrijheidsstraf zou worden opgelegd. He Hof zal 15 dezer arrest wijzen. DIENSTWEIGERING. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch veroor deelde de dienstplichtigen J. de V. uit Nieu we Niedorp en J. R. uit Wormerveer wegens principieele dienstweigering elk tot 10 maan den gevangenisstraf met ontslag uit den dienst. MISHANDELING VAN OPZICHTE* BIJ DE WERKVERSCHAFFING. De rechtbank te Almelo heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen J. B., opper man te Enschedé, die op 28 Juli j.1 op de werkverschaffing van het Twente-Rijnkanaal onder Markelo den opzichter Dertien had gestompt, waardoor deze in het kanaal viei en daarna doer andere arbeiders, die aan dat kanaal arbeidden, deerlijk was toegetakeld. Het vonnis luidde zes maanden gevange nisstraf. De eisch was één jaar. VAN DIEFSTAL VRIJGESPROKEN. De 42-jarige los werkman H. L. is door de Haagsche rechtbank vrijgesproken van den hem ten laste gelegden diefstal met inbraak in een perceel aan den Benoordenhoutsche- weg te Den Haag terzake waarvan tegen hem 2% jaar gevangenisstraf was geëischt. In hooger beroep requireerde de advocaat- generaal bij het gerechtshof te den Haag, vernietiging van dit vonnis en veroordeeling van L. tot 4 jaar gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming. Het Hof, Woensdag uitspraak doende, be vestigde het vrijsprekend vonnis van de rechtbank. DOOD DOOR SCHULD. De 47-jarige artist J W. H. M., zonder bekende woonplaats, laatstelijk verblijvend te Breda, is door de rechtbank te Den Haag vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van art 307 W. v S. (dool door schuld). M heeft op 29 Augustus 1932 met een door hem bestuurden auto een vrouw, die op het verhoogde middenpad op de Regen- tesselaan liep, aangereden, die dientenge volge is overleden. Overeenkomstig het requisitoir van den advocaat-generaal bij het haagsche gerechts hof vernietigde het Hof het vrijsprekend von nis, verklaarde M. schuldig en veroordeelde hem tot 8 maanden gevangenisstraf met be vel tot gevangenneming. DE LEIDSCHE NAAIMACHINE ZWENDEL. Het gerechtshof te Den Haag heeft beves tigd het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de colporteur L. van den H. te Lei den ter zake van uitlokking van misdrijf, is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. TEGEN HET HAKENKRUIS. De Dordtsche rechtbank heeft den 34- jarigen fabrieksarbeider P. Maas uit Gorin- chem wegens poging tot zware mishande ling (het werpen van klinkers naar een schip, waarop zich een hakenkruisvlag bevond, waardoor een schippersknecht werd getrof fen). veroordeeld *ot 3 weken gevangenis straf. Het gerechtshof te Den Haag achtte de ten laste gelegde feiten niet bewezen en sprak M. vrij. ONWILLIG BRUIDJE. Niet altijd is de liefde bestendig van duur. Maandag zou in Breda een jeugdig paartje in het huwelijk treden. Alles was weken tevoren voor het heuglijk feit in gereedheid gebracht. De ondertrouw had op de normale wijze plaats gehad en de afkondigingen waren geschied. Wettelijk was er dan ook geen enkel beletsel waarom de huwelijksvoltrek king niet op den aangegeven tijd zou plaats hebben. Men had echter buiten den waard in dit geval buiten het bruidje ge rekend. Wanttoen 's morgens de bruide gom zich met zijn familie aan de woning der bruid vervoegde, weigerde deze per tinent den gewichtigen stap te doen. Wat ook geprobeerd werd, niets hielp. Het bruidje bleef bij haar besluit niet te huwen, zoodat de bruidegom onverrich ter zake kon vertrekken. WEKELIJKS DUIZENDEN KILOGRAMMEN DUITSCHE MARGARINE GESMOKKELD. De margarinesmokkelarij aan de Lim- burgsch-Duitsche grens beleeft thans een bloeitijdperk. De botersmokkelarij, die reeds sinds het in werking treden van de crisiszui- velwet aan de Limburgsch-Duitsche grens bedreven wordt, is thans door een nieuwen maatregel van Duitsche zijde opnieuw tot bloei gekomen. Vooral de groote smokkelaars verdienen thans kapitalen. Geen wonder dus dat de smokkelarij van Duitsche margarine hoe langer hoe meer in het groot gedreven wordt, dat de smokkelaars in de Limburg- Duitsche grensstreek steeds meer tot samen werken overgaan en er thans niet geheel zon der reden in de smokkelwereld van een „bo- tercentrale" gesproken wordt. Een der Limburgsche correspondenten van het Hbld. heeft naar aanleiding van de ont dekking van dit smokkelverbond een onder zoek ingesteld naar den omvang van de bo tersmokkelarij in de Limburg-Duitsche grens streek. Hij meldt het volgende: De Duitsche regee ring, die thans al het mogelijke doet om eigen handel en industrie te bevorderen, heeft voor den margarine-uitvoer een premie vast gesteld, waardoor de hooge belasting van de margarinefabricatie op de uit te voeren par tijen vrijwel geheel komt te vervallen. Hier door kunnen de smokkelaars margarine koo- pen voor ongeveer 30 ct. per K G., terwijl zij er bij de handelaars in ons land graag 70 ct. voor krijgen. Deze abnormale winst, de armoede der grensbewoners en het in smokkelaarsoogen geringe risico, dat zijn de drie factoren die oorzaak zijn, dat thans vrijwel het geheele smokkelwezen van de Limburg-Duitsche grensstreek zich met allen ijver toelegt op het ons land binnenbrengen van Duitsche mar garine. De algemeene opinie in de grens streek is, dat het thans voor de grenspolitie onmogelijk is dezen frauduleuzen handel af doende te bestrijden, et is waar, dat er in de laatste dagen verschillende vrachtauto's met Duitsche margarine zijn aangehouden, maar dat was voor het grootste gedeelte aan toe val of aan verraad te wijten. Het kleine kom- miezencorps kan deze omvangrijke smokke larij niet afdoende bestrijden. En de assisten tie, die rijks- en gemeentepolitie geregeld verleenen, is te gering om van afdoende be waking van de grensstreek te kunnen spre ken. 20.000 K-G. Duitsche margarine in één week ons land binnengebracht. Op een van hun speurtochten hadde.. de kommiezen zich in een houten schuur in de nabijheid van de grens opgesteld. In de verte zagen zij een smokkelaar aankomen, die klaarblijkelijk de streek afzocht om te contro leeren of alles veilig was voor zijn smokkel- expeditie. De voorpost viel echter in handen van de ambtenaren, die den man fouilleerden en in een van zijn zakken een notitieboekje vonden, waarin aanteekeningen voorkwamen, waaruit men kon opmaken, dat de smokke laar met medewerking van twee collega's in een week tijd meer dan 20.000 K.G. Duitsche margarine per vrachtauto ons land had bin nengebracht. Dien nacht wachtten de kommiezen echter tevergeef op de smokkelkaravaan, zooals de collega's van den gearresteerde tevergeefs op het seinlicht gewacht hebben. In een Noord-Limburgsche grensplaats was het den kommiezen ter oore gekomen, dat in een bepaalden nacht daar een smokkelka ravaan de grens zou passeeren. De mede werking van rijks- en gemeentepolitie werd ingeroepen en heel den nacht werd ter plaat se de geheele grensstrook angstvallig be waakt. Er kwam cehter geen smokkelauto opdagen. Naderhand kwam het den grens- autoriteiten ter oore, dat dien nacht op een geheel andere grensplaats twee personen- en twee vrachtauto's ongehinderd de Nederland sche grens waren gepasseerd: men had zich door een valsch gerucht van de smokkelaars laten beetnemen. Smokkelauto's le huur. Autoverhuurders in de grensstreek, die een vrachtauto voor een smokkeltocht afstaan, krijgen daarvoor thans een vergoeding van 80 per rit, terwijl tevoren een waarborg som door de smokkelaars gestort wordt. Het vervoeren van de Duitsche margarine ge schiedt meestal in auto's, die slechts een waarde van enkele honderden guldens verte genwoordigen, en de in beslag genomen auto wordt in den regel bij de openbare ver- kooping daarvan weer door tusschenperso- nen van de smokkelaars tegen een klein be drag teruggekocht om er weer opnieuw den strijd tegen de grensbeambten mede te kun nen aangaan. OUDKARSPEL. Dinsdagavond vergaderde de raad. Aan wezig alle leden. Mededeelingen: De voorzitter deelde mede, dat de minister van sociale zaken de steunregeling voor de werklooze transportarbeiders heeft verlengd tot en met 30 December 1933; Ged. Staten dezer provincie hebben hun be slissing omtrent de ter goedkeuring ingezon den bouwverordening verdaagd, omdat het onderzoek daaromtrent nog niet is afgeloo pen; de gemeente-vroedvrouw is wegens onge steldheid vanaf 21 Aug. tot en met 8 Oct. *33 verhinderd geweest haar werkzaamheden te kunnen verrichten. Overeenkomstig art 12 harer instructie is voor de kosten der '«aarneming aan haar een bedrag uitgekeerd van 6 per week of in totaal f 42 aan de voetbalvereeniging D.T.S. is het subsidie van 75 uitgekeerd, daar uit een door den gemeente-opzichter ingesteld onder zoek is gebleken, dat het onderhoudswerk, waarvoor het subsidie is verleend, goed is uitgevoerd Ged. Staten dezer provincie hebben de bouwverordening goedgekeurd; De commissie van beheer voor de lichtbe- drijven heeft besloten van de gemeente Heer- hugowaard over te nemen het gedeelte bo- vengrondsche net tot aan de oostelijke grens van Oudkarspel en tevens het gedeelte aan de westzijde van Heerhugowaard tot aan de sluis te Noordscharwoude voor de som van 2750. De bewoners aan den Laanweg zullen dus, wat de straatverlichting betreft in de zelfde conditie komen als hun medebewoners in Oudkarspel. De overdracht zal ingaan 1 Jan. 1934. De voorzitter: Sinds het rekwest is inge diend is er een heele tijd verloopen, voordat de zaak haar beslag heeft gekregen. Dit komt echter niet doordat er niet voldoende aan dacht aan is geschonken. De onderhandelin gen hierover hebben veel tijd genomen. Heer hugowaard vroeg 4500, terwijl door het bedrijf 2500 werd geboden. De burgemeester kwam scherp op tegen de voorstelling in één der couranten gegeven, alsof de zaak haar beslag heeft gekregen door het adresseeren van de Laanweg-bewo- ners en door de vragen van den heer Zaag man. De voorzitter zeide, dat hij zelf steècfe de zaak heeft warm gehouden en bracht alle hulde voor het werk in dezen verricht aan den directeur der lichtbedrijven en aan de commissie van beheer. De vragen van den heer Zaagman heeft de voorzitter alleen be schouwd als belangstellend, maar niet uit wantrouwen tegenover B. en W. Ingekomen stukken: Adres van de Politie-schietvereenigine Schagen en omstreken, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie. Afwijzend op beschikt. Adres van de Schager handeldrijvende- en industrieele middenstandsvereeniging, hou dende verzoek om een jaarlijksche bijdrage. Afwijzend op beschikt. Adres van de IJsclub „Volharding", hou dende verzoek om gedurende de wintermaan den de beschikking te mogen hebben over het gymnastieklokaal voor twee avonden per week. Doordat dit verzoek te laat was ingeko men zijn B. en W. er noodgedwongen toe overgegaan om het lokaal ter beschikking te stellen, echter onder nadrukkelijk voorbehoud dat de raad dit besluit zal goedkeuren Al dus besloten. Rapport van de hooistekers omtrent onder zoek van het hooi. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van de afd. Langendijk van den r.k. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, houdetvle verzoek om subsidie. Er werd besloten om evenals de vorige ja ren weer 10 subsidie te geven voor 1933— 1934 en 19341935. Het bedroefde de voor zitter, dat er in onze gemeente zoo weinig be langstelling voor tuinbouwonderwijs bestaat. Spr. hoopte, dat de jongeren in de toekomst belangstelling zullen toonen, zoodat men ook hier een cursus zal kunnen geven. Verzoek van den heer J. G. Vogelenzang om eervol ontslag als gemeentegeneesheer en ontheffing van doodschouw en vaccinatie, in gaande 1 October 1933. B. en W. stelden voor den heer Vogelen zang eervol ontslag te verleenen met dankbe tuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Wat betreft ontheffing dooden- schouw, dit behoort niet tot de competentie van den raad en B. en W. stelden voor dit in handen van B. en W. te geven ter afdoe ning. Aldus besloten. Een adres van den heer J. de Wit, arts, alhier, solliciteerende naar de betrekking van gemeentegeneesheer, tevens verzoekende om te worden belast met doodschouw en vacci natie. Op dit adres werd goedgunstig beschikt Wat betreft doodenschouw, dit werd in han den van B. en W. gegeven. (Wordt vervolgd.) (Ongecorrigeerd.) LINDBERGH EN ECHTGENOOTE NAAR AMSTERDAM. De Amerikaansche vlieger kolonel Lindbergh en zijn echtgenoote zijn he denmiddag te 12 20 uur van het vlieg kamp les Mureaux (Frankrijk) gestart met bestemming naar Amsterdam. Zij worden hedenmiddag tusschen twee en drie uur te Amsterdam verwacht. Te Amsterdam aangekomen. Hedenmiddag te ruim drie uur is de bekende Amerikaansche vlieger, kolonel Lindberg te Amsterdam aangekomen. Reeds gisteravond was bekend dat de Oceaanvlieger heden naar Amsterdam zou komen, nadat eenigen tijd geleden toen de vlieger en zijn echtgenoote zich in Scandinavië bevonden, ook reeds werd gemeld, welk bericht destijds ech ter voorbarig bleek te zijn. Tegen één uur werd te Amsterdam hedenmiddag het bericht van den start van het vliegkamp L'Europe bekend en onmiddellijk haasten tal van autoritei ten en journalisten zich naar tet vlieg kamp Schellingwoude. Even na 3 uur kwam het toestel van kolonel Lind berg in 't zicht en te 3.07 uur streek het toestel, nadat het eenige malen boven 't buiten-IJ had gecirkeld voor de vlieg- loods neer. Eenige minuten later was het toestel gemeerd en begaven Lind berg en zijn echtgenoote zich aan wal. In de vlieg loods waren tal van autoriteiten aanwezig. Namens den minister van Defen sie begroette de commandant van de marine te Amsterdam, kolonel van Reede, het echt paar. bij de ontvangst waren verder aan wezig de consul-generaal van Amerika, de Sf hÜTeo'i dlrecteur van de K. L. M., de heer A. Plesman, de chef van de K. L M. op Schiphol, de heer J. Thomson en vele andere personen uit de vliegwereld. De aan komst van Lindbergh had betrekkelijk weinig publiek getrokken, maar het bericht van de aankomst was ook weinig bekend. Het weer, dat den geheelen dag zeer slecht was ge weest, klaarde op. Door het neerkomen op het buitea IJ trachtte kolonel Lindbergh, die in de co«ipit zat, tusschen do beide landingssteigers van de vliegloods te taxieën. De eerste maal lukte dit niet, doch de tweede maal slaagde de manoeuvre met een groote bocht. Een motorschip van de ma rine, dat reeds geruimen tijd gereed had ge legen, voer het toestel tegemoet om kolonel Lindbergh de noodige aanwijzingen te ge ven. Vrijwel dadelijk nadat het toestel bij het vliegkamp gemeerd lag, begaf Lindbergh zich op den steiger en werd verwelkomd door den commandant der Marine te Am sterdam, kolonel Van Reede, als vertegen woordiger van den minister van Defensie. Inmiddels had ook mevrouw Lindbergh het toestel verlaten en maakte het echtpaar met de verschillende autoriteiten kennis. Het ge zelschap begaf zich hierna in de loods, wel ke geheel werd bezichtigd. ONBEWAAKTE OVERWEG. Twee dooden. Bij wachtpost 14 aan den onbewaak- ten overweg aan de spoorlijn Tilburg is heden, door den trein die te elf uur 14 uit Breda vertrekt, een vrachtauto aan gereden. De twee inzittenden, een chauffeur van den expediteur Van deh Brande uit Tilburg en de veehandelaar D. Roksneer, eveneens uit Tilburg, wer den op slag gedood. Het uitzicht op den overweg is goed. zoodat de chauffeur vermoedelijk door den regen niet goed heeft uitgekeken. Het voorste gedeelte van den vrachtauto, de cabine werd door den trein als het ware afgescheurd. DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmiddag om 3 uur is ter hoogte van het gebouw van de veilingvereni ging onder de gemeente Rijnsburg bij het achteloos oversteken van de tram baan de 50-jarige bloemenkoopman C v d. Mey, door de N. Z. Holl. tram ge grepen en op slag gedood. VERGIFTIGING SCHOONHOVEN. De toestand van de 45-jarige mej. v d. Berg, die hedenmorgen vroeg bij be wustzijn kwam, is nog van dien aard, dat haar geen geregeld verhoor kon worden afgenomen De oude vrouw is nog steeds buiten bewustzijn. Wat de oorzaak van de vergiftiginis, staat nog steeds niet vast. Het is gebleken dat zich in de gasleiding nabij de woning van de getroffen familie geen lek be vindt. Wel heeft men bij opgraving oude fundamenten gevonden en toen men hedenmorgen hierboven een lucifer aanstak, had een kleine ontploffing plaats. Men veronderstelt daarom thans, dat riool of moddergas de oor zaak van het bewusteloos raken der be woners van het huis Varkensmarkt 19 SMOKKELAUTO BESCHOTEN. Een groenten-auto geraakt; chauf feur gewond. Terwijl de grensbeambten nabij Swal- men (L.) een passeerenden smokkelauto beschoten, passeerde daar plotseling een groenten-auto van v. d. Biezen uit Swal- men. Enkele kogels troffen toen dezen auto in de voorruit. De chauffeur werd door glasscherven aan het hoofd ge wond. DE BURGEMEESTER VAN UTRECHT. Wordt Commissaris der koningin in Groningen. Naar wij vernemen is zeer binnenkort de benoeming te verwachten met ingang van 1 December a.s. van dr. J. P. Fokkema An- dreae, thans burgemeester van Utrecht tot Commissaris der koningin in de provincie Groningen. SCHIPPERSKNECHT BIJ AANVARING LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. De sleepboot de Mercuur, kapitein Kamerling, welke hedenmorgen de haven te Amersfoort binnen liep, bracht zijn ongeveer 20-jar. knecht H. Kamp huizen uit Vreeswijk aan wal, die bij de groote Melm bij een aanvaring tusschen de reeling en sleepkabel zijn beide bee- nen brak en vervolgens over boord sloeg In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen is het eerste vliegtuig der K L M weer over de winterroute, dus via Marseille en Rome in plaats van over Leipzig en Budapest, vertrokken. Toevallig opende ditzelfde vliegtuig een jaar geleden ook den wmterdienst en wel op 3 November. BOTERPRIJS. De Leeuwarder boternoteerlng is heden vastgesteld op 70 ct. per K.G. VERLAGING VAN LOONEN GEMEENTEPERSONEEL. Kan wel zelfstandig door de gemeentebesturen geschieden. Men meldt ons van bevoegde zijde* Nog steeds komt het voor, dat ge meentebesturen en besturen van andere publiekrechterlijke corporaties beslis singen omtrent een overigens noodzake lijk geoordeelde verlaging der loonen van hun personeel aanhouden in af wachting van het rapport der commis sie-Schouten. Zoodanig uitstellen van maatregelen, die de plaatselijke over heid op grond van de feiten zelve nood zake'ijk oordeelt valt te laken en is in strijd met. betgeen de regeering in deze zware tijden als eersten eisch besturen der lagere publiek* aan d« stelt 0r8anen 1 VERKEERSONGEVALLEN Kind overreden en Woensdagavond laat is het 9-jari van de familie van D. te Montfg Z°°n* «fen Utrechtschen weg door een passeer11 °P auto gegrepen. Het kind bekwam een p eu ge hersenschudding en is Donderdagm nsti" overleden. De oorzaak van het ongeval °r?en feit, dat de chauffeur van den auto d'S ongeluk veroorzaakte, verblind werd'do'6 niet gedoofde lichten van een tegenlig^ RADIO-UITZENDING UIT BETHLEHEM. De dienst in de Kerk der Hen Geboorte. De correspondent van de News (V. nicle in Palestina meldt, dat vermoed lijk op Kerstmis een uitzending radio zal geschieden uit de kerk van d Heilige Geboorte te Bethlehem, de oui ste christelijke kerk ter wereld, oie bouwd is op de plek, waar Jezus geboren moet zijn Men heeft aan den (W Orth pdtriarch van Palestina vergun ning gevraagd om of den kerkdienst of den zang der pelgrims in dien dienst oö Kerstmis uit te zenden; de British Broadcast Corp. zal zoo mogelijk het plan uitvoeren, en voor heruitzendin» ovoer de geheele wereld zou worden gezorgd. fl Een feit van historische beteekenis, zoo besluit de correspondent: voor het eerst zaï de geheele Christenheid, wanneer het plan doorgaat, op het Geboortefeest een stem uit Bethlehem hooien. Dammen. DE DAMCLUB TE SINT-PANCRAS IN ACTIE. De damclub „D.O.Ste St. Panera* speelde gisteren een damwedstrijd aan 25 borden tegen de zustervereeniging „Edam'' in het clublokaal van laatstgenoemcie. D.0 S. won met zeer groot verschil. Zil won 14 partijen, speelde aan 7 borden remi- se en verloor 4 partijen. Biljarten. WEDSTRIJD TE SINT-PANCRAS. Te St. Pancras werd Dinsdag een biljart wedstrijd gespeeld tusschen „De Driesprong" en „De drie Ruiten" van Alkmaar. De uitslag was: J. Ruys (Driesprong) 125 1 6 50 7.81 W. Venneker (Drie Ruiten) 66 16 12 4.12 J. Tol (Driesprong) Jb. Morsch (Drie Ruiten) 125 71 15 15 27 19 8.33 4.73 G. Booy (Driesprong) 114 24 29 4.75 D. Liefting (Drie Ruiten) 125 25 16 5.00 P. Bus (Driesprong) 125 31 15 4.03 J. Morsch (Drie Ruiten) 110 31 18 3.54 E. Ket (Driesprong) K. Bol (Drie Ruiten) 114 39 18 2.92 125 40 20 3.12 Totaal-uitslag: De Driesprong 603 pun ten; de Drie Ruiten 497 punten. Buiten veramwoordeli]kheid van de Redactie. De opnanu ui de rubriek, bewitsl geenszins dat de redactie er mede instemt). ER IS 250 GULDEN NOODIG De vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de school voor B LO. te Alkmaar" zit in groote moeilijkheden. Tot nu toe is het bestuur altijd in staat geweest zwakke kindertjes uit te zenden naar het mooie koloniehuis te Ede. Maar nu is dt kas leeg en de winterverpleging staat voor de deur. De winterverpleging, die juist in dezen crisistijd voor de patiëntjes van zool ontzaglijk belang is! Want nu sluipen ziek- ten de zwakke lichaampjes binnen via natte voeten en een half leege maak. Wat zou de vereeniging graag de help®* de hand reiken aan zes kleinen, die noodig aan een goede beurt toe zijn. Helaas, flj5 geen geld. Het ledental is sterk vermin#» Een aantal leden bracht de contributie tot® helft terug. De Nazorg-Arbeidsinrichw kost ieder jaar meer geld. Ziedaar de zaken van de leege kas. Maar het bestuur wanhoopt niet Het tn die 250 gulden bij elkaar zien te krijg®» want die kinderen moeten geholpen word®- De vereeniging zal een prachtige proP^ ganda-kunstavond houden op Vrijdag 11 November in de groote zaal van de «H#1 monie". ome Hieraan zullen hun belangelooze m®*" werking verleenen Het dubbel-mannenkwartet „Zang Vriendschap". Het strijkorkest „Trinitas". De tooneelvereeniging „Dindua". De toegangsprijs zal bedragen voor lf0 25 cent en voor niet-leden 50 cent. net otr stuur is er van overtuigd, dat de zaal klein zal zijn om allen een plaatsje te die voor zoo weinig geld zooveel mooie zullen genieten. „ïljt» Twee jaar geleden kwam een dan*P°V vader, wiens zoontje naar de kolonie g?" was, vertellen, dat de jongen zoo geer was, dat hij niet meer in zijn bedje P®. Verleden jaar schreef een ander over J dochtertje: „Eerst noemden wij haar de m maar nu is zij de beer". Komt, burg®* j Alkmar, helpt mee zulke beren Koopt dezer dagen een programma, yern een^oede daa<f ten bate van het mis Het bestuur der vereen.v^*a^^|"' C. F. D. KOHNERT, voor* H. DE WINTER, secr. Lf'ïïc'MreiJ"1' P- A. DL LANGE. j

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8