DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Qemeentecaden vergaderde 1 1 zijn openingswoord mededeelde, dat een ju bilaris in de zaal aanwezig was, n.1 de heer G. Veen, die vandaag het heugelijk feit her- «j vóór 25 jaar lid werd van de ajd- N. V., waarmede spr hem namens afd.-bestuur en leden hartelijk gelukwensch- te. (Applaus). Hierna werd vertoond een film, waarin het vele werk van de N.V. in beeld werd ge bracht en waarnaast tevens ook de samen- werking met andere organisaties op drankbe- strijdingsgebied tot uiting kwam, in den vorm van de z.g. „Blauwe Weeek"-betoogin- gen in verschillende steden van ons land. Menig toeschouwer zag vrienden of kennis sen, ja, zichzelf „in hoogst eigen persoon" op het witte doek verschijnen. De volgende projectie gaf verschillende vertraagde films te zien, die uitbundige lach salvo's verwekten, terwijl de daarop volgen de vertooning in omgekeerde richting, dus al les inplaats van vooruit achteruitloopend en -rijdend, bijzonder amusant was. Daarna was het woord aan den heer P v. d. Meulen, die zijn propagandawoord putte uit den Bijbel en wel uit Genesis 9, waarin de dronkenschap van Noach wordt verhaald. Twee zijner zonen hespotten hun vader en keerden vol afschuw zich van hem af. Doch de jongste zoon haalde een kleed en bedekte zijn vader, zonder diens naakt heid te zien. Verder citeerde spr. een door den heer Toebes, lid van den Reclasseerings- raad, in den almanak van den Ned. Cnr Geh. Onth. Vereen, geschreven stukje over zijn bezoek aan een 4-tal door den drank ge demoraliseerde gezinnen. Spr. betoogde dat uit deze aangehaalde geschiedenissen blijkt, dat èn in den ouden èn in den tegenwoordi- gen tijd dronkenschap bestond. Onze vereeni- ging, die reeds ruim 90 jaren den strijd te gen het alcoholisme voert, doet echter niet als Noach's oudste zonen; zij bespot, veracht of beschimpt den dronkaard niet, maar doet als Noach's jongste zoon en zooals de heer Toebes schrijft, bedekt alles met den mantel der liefde; steunt en schraagt deze beklagenswaardigen en tracht hen op te hef fen uit den poel van ellende. Spr. wijst er aan het eind van zijn betoog op, dat hij of zij. die nog alcohol gebruikt, allerminst 't recht heeft smadelijk over een slachtoffer van den drank te spreken. Spr. wekt tenslotte met allen aandrang op, in dezen tijd van verso bering, waarin in Nederland nog 1 millioen gulden per dag aan alcohol wordt besteed, een daad te doen en zich te scharen in de ge lederen der drankbestrijding. (Applaus). Na dit propagandistisch gedeelte, is aan den heer v. d. Meulen ten tweede male het woord tot het uitreiken van het zilveren eere-insigne van den heer G. Veen. In een kernachtig en geestig speechje com plimenteert spr. den heer Veen met zijn 25- jarig lidmaatschap, wenscht hem nog 25 ja- x' n toe en speldt hem het eermetaal op de borst. In enkele goed gekozen woorden bedankte de heer Veen den algem. voorzitter voor zijn welgemeenden wensch en het afd -bestuur voor de wijze waarop het hem huldigde Bij monde van den heer de Groot werd den heer van der Meulen, als aandenken aan Alkmaar een kaasje aangeboden. Na de pauze was de vertooning van de film „Fakkelgang" aan de orde. Vooraf gaf de heer J. Harders, secr. v. d Reizend Drankweer Museum, een korte in leiding „Fakkelgang", aldus spr., is een ca deau van de leden aan de vereeniging met den grooten naam wij zeggen N. V. verleden jaar geschonken bij gelegenheid van haar 90-jarig bestaan. Deze film moest iets zeer bijzonders worden en is dit ook gewor den. Het is geen film met filmsterren en film helden. Niemand heeft er zelfs voor gespeeld. De opnamen zijn voor het meerendeel geno men zonder dat de betrokkenen er iets van wisten. Als een lichtende fakkel gaat sedert 1842 onze N.V. met haar heilzaam werk voort, daarbij hand in hand met de moderne vakbeweging, geholpen door een leger van drankbestrijders van anders georiënteerde vereenigingen. Gedurende een uur hield hierna de film de toeschouwers bezig, door aanschouwelijk in beeld te brengen het drinken in verschil lende lugubere kroegjes tot in drankpalei- Zen, alzoo het drinken in alle schakeeringen der samenleving. Tusschen dit alles door werd zeer scherp in 't licht gesteld het be haalde resultaat van het actieve en cultureele werk der drankbestrijding. De voor deze film expres gemaakte muziek werd door den heer P. A. Blaauw op voor treffelijke wijze uitgevoerd. Het was voor de afd. der N.V. een goede avond. HET WERK ONDER DE VROUWEN DER S. D. A. P. Gistermorgen vergaderde in de Unie het Gewest Noord-Holland Noord van de propaganda-commissle voor het werk onder de vrouwen. In haar openingswoord deelde de voorzitster mede, dat het aantal clubs met 7 vooruit gegaan is; het ledental steeg tot 2353. Zij herinnerde aan het begin van het werk onder de vrouwen in 1918 en noemde een aantal vrouwen, welke zich in die jaren bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, 't Is niet altijd even gemakkelijk gegaan, maar wij hebben niet gewanhoopt en zullen voortgaan tot wij het einddoel bereikt hebben. Jo Hekket v. Eijsden zong hierna met haar prachtige heldere stem een 3-tal Hollandsche liederen, met luid applaus beloond. Aan de orde kwam dan de bespreking van het jaarverslag. Verschillende wenschen en moeilijkheden komen naar voren, over 't algemeen blijkt vooral in de kleine plaatsen hulp dringend ge- wenscht, wat zooveel mogelijk wordt toegezegd. Het jaarverslag werd onver anderd goedgekeurd. De penningmeesteres zeide nog finan- cieele hulp toe, indien er moeilijkheden zijn bij de oprichting van nieuwe clubs, waarbij ook het jaarverslag van de penningmeesteresse wordt goedgekeurd Het bestuur werd bij acclamatie her kozen. De Gewestelijke propagandist lichtte dan de bestuursvoorstellen nader toe Hij verheugde zich over den mooien groei, de strijd voor het socialisme is niet te voeren zonder de vrouwen. Met opgewektheid wordt de strijd in het gewest gevoerd, de groei in deze bij zonder slechte tijden wijst hierop. De ledenwerving onder de vrouwen moet inet kfacht worden voortgezet, er zijn nog duizenden te winnen. Ook de colportage met de proletarische vrouw en de brochures voor de vrouwen moeten worden voortgezét of opnieuw ter hand genomen. Het Gewest zal in 't komende jaar 750 nieuwe leden moe ten winnen, waarvan de vrouwenclubs 375 voor hun rekening moeten nemen. Besloten werd in overleg met het hoofd bestuur een excursie naar Amsterdam te organiseeren, teneinde daar alles te bezichtigen, wat de sociaal-democratcn er tot stand hebben gebracht. Mevrouw Hegtv. Gelder deed dan nadere mededeelingen over den stand der schriftelijke propaganda. Juiste cijfers van de laatst gevoerde actie kon zij nog niet geven, doch de groei over de afgeloopen 3 jaar is 15 pet., hoewel een aantal plaatsen teruggeloopen is. Aan de orde kwamen dan de voorstel len van Schagen en Alkmaar tot het wederinstellen van leidstercursussen. Het bestuur wees op de bestaande weekcursussen, waar veel meer nut van uitgaat. In stemming gebracht, blijkt het overgroote deel voor het instellen der Gewestelijke leidstercursussen. Het woord is dan aan mevr. Suze Groeneweg, lid der Tweede Kamer, wel ke spreekt over „De vrouw en het fascisme" en eerst wijst op het ernstig gevaar van het fascisme en de noodza kelijkheid, alle krachten in te spannen, om de menschen, welke in hun vertwij feling daartoe hun toevlucht nemen, van het fascisme af te houden. Zij wijdt verder uit over het program der N. S. B., wat letterlijk vertaald uit het Duitsche is overgenomen en wat daarvan te wachten is, weet een ieder maar al te goed. Het fascisme is reactionair, wil terug naar den tijd dat democratie nog onbe kend was. We zijn in de laatste 50 jaren ontzaggelijk veel vooruit gegaan, en wij vrouwen willen daarheen niet meer terug. In Duitschland ziet men hoe het onder een leider gaat, er wordt gemoord, met levens gespeeld en de vrouwen in haar positie eeuwen teruggetrapt. Van de be zittende klasse kan spreekster het be grijpen, zij moeten de democratie niet, maar van de arbeiders is het haar een raadsel, 'tzijn de nietsnutters, die als een blok aan ons been hangen in onzen strijd naar een betere wereld. Uitvoerig ging spreekster in op den toestand, waaronder de huidige Duitsche vrouw thans leeft. Fiere, ferme vrouwen zijn noodig voor een krachtig volk, een krachtig volk, wat noodig is, om ons te brengen naar de socialistische maatschappij. Spreekster wees op de overwinningen in Engeland, Zwitserland en Noorwe gen, het gevaar heeft daar niet geleid tot moedeloosheid, laat het ons ook niet tot moedeloosheid leiden, maar laat ons vechten tot het uiterste, om het barba risme buiten onze grenzen te houden Wij hebben ons zelf te geven naar dat onze krachten zijn, tot voordeel en heil van de gemeenschap, pal te staan in den strijd voor het socialisme. Spontaan volgde hierop de Interna tionale. Bij de rondvraag bracht mevr. Smit bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Vrouwen-propaganda-Commissie dank aan de talrijke werkers, in 't bij zonder aan den heer Westerhof en me vrouw EverhardDik, waarbij bloemen overhandigd werden. DE BUITENGEWONE V. V. V.» VERGADERING TE BERGEN. Geen pensionhouders of andere jgroepsvertegenwoordigers in het bestuur. Over het seizoen-1933 kan Ber gen tevreden zijn. De V. V. V.-feesten brachten winst. De Vrijdag gehouden buitengewone algemeene vergadering van V. V. V. was druk bezocht; behalve een circa 125 leden waren er vele belangstellenden aanwezig, toen de voorzitter, de heer G F. Zeiler, de vergadering opende met een woord van welkom. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhie ven, herdacht de heer Zeiler vervolgens in waardeerende bewoordingen het overleden bestuurslid, den heer C. Bogt- man Az., dien hij schilderde als een ijverig en praktisch mensch, die veel voor de vereeniging heeft gedaan en wiens nagedachtenis daarom bij het be stuur zoowel als de vereeniging steeds in eere zal blijven. De voorzitter bracht voorts onder de aandacht der leden de door den heer Klomp op de in dit voorjaar gehouden herdenkingsbijeenkomst van V. V. V uitgesproken rede, welke in brochure vorm door de N. V. Boek- en Handels drukkerij voorheen Herms. Coster en Zn., lid van V. V. V., gratis voor de leden beschikbaar was gesteld, waarvoor spr een woord van dank op zijn plaats achtte. Applaus, Vervolgens deelde hij mede, dat de administratrice, mevr. Evenhuis, van 11 tot 16 December ten V. V. V.-kantore van 2 tot 5 uur zitting houdt vöor het in ontvangst nemen van de tekst voor de Pensiongids, welke wederom was uit verkocht en opnieuw in druk zal ver schijnen: wegens het te groote aantal leden (560) is het niet doenlijk voor de administratrice alle leden te bezoeken, zoodat men zich op de genoemde tijden tot haar kan wenden. In behandeling kwam voorts een voorstel van een 34-tal leden, tevens lid van de afd. Bergen van den Ned. Pen sioi1 "dersbond, om het bestuur met twee pensionhouders uit te breiden. In verband hiermede deelde de voorzitter mee, dat vijf minuten voor de vergade ring de afd. Bergen van genoemden Bond een nader schrijven tot l^t be stuur had gericht, met de medeaeeling dat het de bedoeling van het huidige bestuur was niet 2 pensionhouders, maar 1 pensionhouder en 1 winke lier in het bestuur te kiezen; of schoon de afd. van de Pensionhouders- bond geen lid is, wilde het bestuur niet zoo formeel zijn dit voorstel geheel af te wijzen, doch dit voorstel kon, ingevo ge de statuten, eerst op een volgende ver gadering behandeld worden. De heer Hogervorst stelde voor dit voorstel te splitsen en eerst bij stem ming te laten uitmaken of het bestuur tot 7 leden moest worden uitgebreid. Ook dit voorstel, als zijnde geheel nieuw, kon niet direct in behandeling komen. De heer Krans zag gaarne, dat de Pensionhouders hun voorstel motiveer den. De voorzitter meende dat het mo tief was, dat deze groep zich als de grootste en meest belanghebbende groep beschouwt en daarom meer in vloed in V. V. V. wil uitoefenen. Spr. herinnerde er voorts aan, dat in '28 een voorstel tót bestuursuitbrelding met groote meerderheid verworpen was. Spr. vroeg voorts of iemand van den Pen- sionhoudersbond het voorstel van de afd. wil verdedigen. Het feit, dat niemand zich daarvoor aanmeldde, wekte in niet geringe mate de hilariteit der vergadering op. De heer Kortenschijl merkte op, dat de afd. van den Pensionhoudersbond zich voor de tweede maal vergaloppeerd heeft; de vorige keer door het voorstel te laat in te dienen en nu weer door 5 mi nuten voor de vergadering haar voor stel te wijzigen; een eventueele misluk king heeft zij zichzelf te wijten. De heer Beijneveld betoogt, dat de consequentie van het ingediende voor stel meebrengt, dat ook andere groepen, de drie middenstandsgroepen, de groep van gemeubileerd-verhuurders, de be woners van Oostdorp of Bergen aan Zee, die alle weer andere belangen heb ben, een vertegenwoordiger in het be stuur zouden gaan wenschen. Dan blijft er z. i. geen bestuursmogelijkheid meer over en zou er zoowel in het be stuur als in de vereeniging ongenoegen komen met willicht tot gevolg, dat er twee V. V. V.'s zouden ontstaan. Bij de keuze van menschen in het bestuur mag men z. i. geen groepsbelangen laten gelden. De voorzitter heeft aan deze heldere uiteenzetting niets toe te voegen. Het voorstel van de pensionhouders wordt vervolgens schriftelijk in stemming ge bracht en met 103 van de 123 uitge brachte stemmen verworpen; slechts 13 stemmen waren voor het voorstel uitge bracht; 1 stem was in blanco. De uitslag werd met bijval vernomen. De voorzitter verklaarde zich voorts namens het bestuur bereid, gezien de groote opkomst der léden, tevens uit te maken, of men een BèstUur van 5 op 7 leden wenschte te brengen en wilde daarom het voorstel-Hoogervorst in stemming brengen. 1 De heer Klomp zegde de ervaring te hebben, hoe grooter bestuur, hoe min der werk er gepresteerd wordt. Het be stuur moet leiding kunnen geven, maar niet de kruier van de vereeniging zijn (gelach). Een harmonisch bestuur is een groot belang voor de vereeniging. Spr. stelde echter prijs op een definitie ve beslissing over deze kwestie. De V. V. V. is een werkvereeniging en om dat een bestuur van 5 man meer werk kan doen, hoopte spr. dat de vergade ring met zijn gedachte zal instemmen. Nadat de heer Hoogervorst zijn voor stel verdedigd had en daarbij gaarne een vrouw en een man in het bestuur zag gekozen, werd het voorstel door den voorzitter in stemming gebracht; het bleek echter zelfs niet door iemand ge steund te worden, zoodat het van de baan is. (Laten we hopen voorgoed). In de vacature Bogtman werd voorts met 112 st. de heer J. Roggeveen geko zen, die zijn benoeming aannam, door den voorzitter daarmee werd gelukge- wenscht en aan de bestuurstafel plaats nam. De voorzitter zeide overtuigd te zijn dat de vergadering een goede keus had gedaan (instemming). Vervolgens wierp de voorzitter een terugblik op het voorbije seizoen, dat z. i. niet schitterend geweest is; gezien de ervaring in andere Noordzeebad plaatsen, meende spr. Bergen echter nog te kunnen feliciteeren met het feit, dat van een ramp, zooals elders, hier nog niet gesproken kan worden. Dat is een goed teeken en een bewijs, dat Bergen in trek is en het werk van V. V. V. niet tevergeefs. Spr. wees er voorts op, dat het toenemend autoverkeer niet bevor derlijk is voor de vestiging van vreem delingen gedurende langeren tijd; de afstanden zijn in Holland te kort, om, zooals in het buitenland, van het auto verkeer profijt te kunnen trekken. Van den anderen kant wees spr. op het goede gevolg voor Bergen van de totstand koming van den afsluitdijk, waarover vele vreemdelingen uit het Noorden naar Bergen komen, maar die ook vele vreemdelingen van elders, die daar een kijkje gaan nemen, naar Bergen trekt. Het aantal passanten was hierdoor dit jaar merkbaar grooter, doch spr. ver wachtte, dat de dijk geen blijvende at tractie zou zijn voor het vreemdelingen verkeer. Bergen moet het toch hebben van het intensieve verkeer van vreem delingen. Hoewel het buitenlandsch vreemdelingenverkeer vrijwel stop is gezet, wil spr. toch hopen op betere tij den. Bergen moet zijn uiterste krachten inspannen, om vreemdelingen naar Ber gen te trekken; spr. drong er daarom bij de pensionhouders en verhuurders op aan, het de gasten zoo aangenaam mo gelijk te maken, opdat we ook 't volgend jaar kunnen zeggen: 't'is meegevallen. De heer Haasbroek deelde mede, dat hij de vorige week reeds de eerste reflec tant-huurder voor een villa aan zee had gehad; de voorzitter noemde dit een verblijdend teeken en uitte den wensch, dat meerdere aanvragen zouden volgen. De heer Klomp bracht verslag uit van de in Vlissingen gehouden algemeene vergadering van de A. N. V. V., waarbij hij verschillende belangrijke kwesties aanroerde. Er worden o.a. pogingen ge daan van de Duitsche regeering te ver krijgen, dat Duitschers dit jaar meer geld naar Holland mogen meenemen, dan dit van 't jaar het geval was. Voorts is het plan, om van alle ingeschrevenen in het Handelsregister een kleine ver plichte bijdrage voor het V. V. V.-werk te heffen. Blijkens het door den heer Klomp uit gebrachte verslag van de feestelijkheden was er een finantieel resultaat, als nim mer tevoren. De 650 die dit jaar voor de feesten au fond perdue gevoteerd werden, zijn niet aangesproken; er zijn zelfs een paar honderd gulden winst ge maakt, een resultaat, dat tot dankbaar heid stemt. Spr. herinnerde aan de reclame excursie naar Friesland, aan het vuur werk te Bergen aan Zee, welke samen geen 50 vorderden; de goedgeslaagde verlichtingsavond, waarvoor de buurt- commissies 346.30 bijeenbrachten, vordere een uitgave van 536.83; het tekort was 192 (v. j. 293). De ont vangsten van het corso bedroegen 2.716.(v. j. 2.598.het corso bracht een winst van 553, ofschoon de entree-prijzen met 20 pet. verlaagd waren. Bijzondere dank bracht spr. aan de deelnemers aan het corso, aan de parti culieren en allen die door beschikbaar stelling van prijzen, medailles en hun medewerking het succes mede bewerk stelligden. De voorzitter sloot zich hierbij aan en bracht onder instemming der vergade ring een speciaal woord van dank aan den heer Klomp, die de spil was, waar alles om draaide en aan wiens energie en organisatie-talent het succes van de feesten grootendeels te danken is. Spr. verheugde zich ook over het onver wachte gunstige resultaat. Omtrent de te houden feestelijkheden werd nog geen beslissing genomen; ter gelegener tijd zal de feestcommissie met het bestuur hierover vergaderen. Bij de rondvraag, waarvan enkele leden gebruik maakten, deelde de voor zitter mede, dat de tunnelkwestie de aandacht van het bestuur heeft, dat het prikkeldraad in bosch en duin van tijde- 1 ijken aard is ter bescherming van de beplanting en dat niet te verwachten was, dat meerdere toegangen zouden komen in het provinciaal hek. De heer Roggeveen deelde op een des betreffende vraag mede, dat, wanneer er individueel om verzocht wordt, des zo mers een derde maal in de week het vuilnis zal worden weggehaald. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring onder dank. JAARVERGADERING STAATS- PENSIONNEERING TE ALKMAAR. In de Vrijdag gehouden vergadering in hotel Schiller te Amsterdam van den bond voor staatspensionneering is op verzoek van de afd. Alkmaar met algemeene stemmen be sloten om de eerstvolgende jaarvergade ring te houden in Alkmaar en wel op Dins dag na Pinksteren. De afdeeling hoopt een mooien vooravond aan hoofdbestuur en congressisten aan k- den bij mooi weer in den Stedelijken Muzi u tuin of waar het congres zal gehouden uZ" den m een of andere lokaliteit. r" GRAFT. De raad dezer gemeente Woensdag 8 November j.f. Met algemeene stemmen werd op voorstel van B. en W. besloten de g«. meentetol aan den heer J. Kieft te Graft ingaande 1 Januari 1934 onderhands te verpachten voor den tijd van twee j«a.r De pachtsom is gelijk aan die van vorig« jaren. Daarna werd met algemeene stemmen besloten ingaande Maandag 13 Novem ber a s. over te gaan tot algemeene werkverscnafiing met rijkssubsidie. Na eenige onbelangrijke ingekomen stukken werd de begrooting in behande ling genomen. Begrooting, dienst 1934. De voorzitter deelde mede, dat het financieel beheer dezer gemeente een zeer groote zorg vraagt. Meermalen heeft hij dit in de vergadering te kennen gegeven, doch thans bij de vaststelling der begrooting, dienst 1934, zullen de raadsleden zich daarvan hebben kunnen overtuigen. Verhooging van belastingen n.1 100 opcenten op de gemeente-fonds belasting en 200 opcenten op de hoofd som personeele belastingen was ten zeerste noodzakelijk om de uitgaven te kunnen dekken. Derhalve zullen in 1934 in de deze gemeente de belastingen zijn opgevoerd tot het maximum. Do heer J. Koppen gaf te kennen, dat deze begrooting door B. en W. sluitend aan den raad is aangeboden, doch naar zijn meening zijn verschillende posten veel te laag geraamd. Ook met dc J.L. afgezonden circulaire van den minister van sociale zaken inzake subsidie steun- uitkeeringen is bij deze begrooting ook geen rekening gehouden. Indien deze rege'ing voor Graft zal worden toege past zal dit ongeveer een bedrag van 1400 minder in ontvangst geven. Wat betreft het heffen van 200 opcenten op de personeele belasting vond spreker niet noodzakelijk, daar hij vernomen heeft dat de regeering voor noodlijden de gemeenten het heffen van 15 Oopcett- ten voldoende acht. De voorzitter antwoordde dat Inder daad de bedoelde circulaire van den minister niet in deze begrooting is ver werkt. Veel uitgaven zijn ook zeer laag geraamd, doch B. en W. zullen probee- ren met het geraamde bedrag in 1934 een deugdelijk beheer te voeren. Wat betreft het vragen van een rijks bijdrage in de kosten van de nuishou- ding der gemeente, daarvoor willen B. en W. zoo lang mogelijk waken. In dit voornemen zijn zij nog gesterkt door het bezoek van den commissaris der ko ningin. B. en W. zijn dan ook voorne mens de begrooting sluitend aan Ged, Staten aan te bieden en af te wachten 'n eventueel advies van dit college, hoe zij de samenstelling zullen wenschen. Dr. J. Koppen informeerde of het de bedoeling van de regeering is de steun» uitkeeringen aan de werkloozen te doen verlagen. De voorzitter antwoordde, dat wan neer het Rijk minder subsidie zal geven ook minder kan worden uitbetaald. De heer J. Ch. Heijnis was de meening toegedaan zoolang mogelijk baas in eigen huis te blijven. Daarna gaf de voorzitter nog een kort overzicht van de naar de praktijk ge stelde eischen voor het maken van een sluitende begrooting en werden heffin gen voor belastingen opgenoemd. De heer W. Ton informeerde naar het percentage, dat het Rijk voor 1933 aan de gemeente zal uitkeeren inzake sub sidie steunuitkeering. De voorzitter antwoordde dat dit nog niet bekend is. De gemeente heeft slechts een voorschot gehad. Daarna werd overgegaan tot het be handelen van artikelsgewijze van de be grooting. Bij den post „Telefoonkosten" werd door den heer S. Heinis naar voren gebracht, dat het geraamde be drag nog al hoog is. Na toelichting van den voorzitter kon hij zich echter geheel met deze raming vereenigen. n Bij den post „BrandbluschmiddeUn bracht de voorzitter dank aan de van den brandraad voor het gevoerde beleid bij het blusschen van den brand bij Jonker. Ook het overige personeel heeft uitstekend zijn best gedaan •Tevens werd door den voorzitter nWJ voren gebracht, dat hij met het hoolfl van het bijkantoor van het, water1**' 249. Wo-Wang maakte een luchtsprong van pleizier. „Hij rookt een pijp ui^ Tirol. Hij zal ons beslist daar heen brengen! Oh Simmy!" Hij pakte Simmy beet en anste met hem in 't rond. De beide heeren waren in- ♦ifj1 i? mat *n ron<L De beide heeren waren in- Tpman^i'HiT diepzinnig gesprek over het graf van Iemandsjoel de Derde verdiept geraakt 250. Plotseling bleef de Engelschman staan, £re®P de lange witte baard van Professor AugoestoeS en schudde hem heftig heen en weer. „U walt waar graf ligt? U kunt mai dat waize?" In zijn ontroering trok hij zoo hevig aan de mooie witte baard, dat bim my en Wo-Wang op het tweetal toeliepen, niets inr ders deukende, of die lange Engelschman ging buu vriend-iü-den-aood te liiL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6