Agenda BOUWT UW LANDHUISJE ■I HEILOO. Sbitmeulaad Jietk S. Schoot Stad en Omgeving. 1 Weec&eeidtt o. c Stedelijk Museum, i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Paniek in den dierentuin (rom.), hoofd rollen Loretta Young en Gene Raymond. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdrol Op het oor logspad (wild-westfilm). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De weg naar het hart (hum.), hoofdrollen Hermann Thimig en Fritz Kampers. Toe gang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Harmonie, Zondag van 2 uur af doorloo pende voorstelling en Maandagavond half 8 hoofdnummer Liebe muss verstanden sein (rom.), hoofdrollen Rose Barsony, Georg Alexander en Wolf Albach—Retty. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 18 November. 8 uur, Harmonie, Dualmeet Turnkring A. en O. W. F. Turnkring. Zondag 19 November 't Gulden Vlies, opvoering blijspel „Maar 'n droom". Maandag 20 November. 8 uur, De Unie, vergadering Ijsbaan Hei- loo. Dinsdag 21 November. 8 uur, Harmonie, optreden van de Fliere fluiters, refreinzang Albert de Booij. Vrijdag 24 November. 8 uur, de Rustende Jager te Bergen Ont wikkelingsavond, spreker mr. A. Herzberg; onderwerp Het Joodsche vraagstuk; anti-se- mitisme, oorzaak en wezen. de handhaving van den vrede in de geheele De erkenning van Sowjet-Rusland. Het hervatten van normale diplomatieke betrekkingen tusschen de Ver. Staten van Noord-Amerika en Sovjet-Rusland is vastge legd in een briefwisseling tusschen Roose- velt en Litwinof. De uitwisseling van ambas sadeurs kan over eenige weken verwacht worden. Als Amerikaansche ambassadeur te Moskou wordt onderstaatssecretaris William C. Bullitt genoemd. Op de vraag, of het besluit inzake hervat ting van de diplomatieke betrekkingen gelijke beteekenis had met officieele erkenning, ver klaarde Roosevelt, dat dit technische pro bleem door het staatsdepartement moest worden uitgemaakt. Roosevelt beschouwt echter de erkenning van Sovjet-Rusland prac- *isch als tot stand gebracht. Gemeenschappelijk communi qué van Roosevelt en Litwinow. Hieraan is een gemeenscl appelijk commu niqué van Roosevelt en Litwinof toegevoegd, luidende: „Behalve de overeenkomsten, die wij heden onderteekend hebben, is er van ge dachten gewisseld over de methoden om alle hangende kwesties over schu'den en aanspra ken tot oplossing te brengen, hetgeen ons in staat stelt te hopen, dat een spoedige en be vredigende regeling zoo spoedig mogelijk tot stand zal worden gebracht. Politieke kringen leggen de groots'e aandacht aan den dag voor de zeer vertrou welijke besprekingen van Litwinof en Roose velt in het Witte Huis, waarbij men als voor naamste opvatting hoort verkondigen, dat het belangrijkste en meest geheim gehouden on derwerp der besprekingen de toestand in het Verre Oosten is geweest. Men meent zelfs, dat Roosevelt onder den indruk van den toestand in het Verre Oosten, die een graad van ge vaarlijke spanning zou hebben bereikt, op het programma, dat hij voor zich zelf had opgesteld, vooruit is geloopen en tot de brief wisseling is overgegaan, die het bezoek van Litwinof tot resultaat had. Litwinow telefoneert met Washington en Moskou. Litwinof heeft gisteren van het Witte Huis üit het eerste transatlantische telefoongesprek gevoerd tusschen Washington en Moskou. Hij heeft met zijn familie te Moskou gesproken Hierna heeft Litwinof zijn besprekingen met Roosevelt voortgezet. Gisternacht zijn uit het leegstaande gebouw der Russische ambassade door Amerikaansche ambtenaren vele kisten met documenten op auto's van het leger weg gebracht. Men brengt dit in verband met de spoedige in bezit neming van het ambassade gebouw door de Sovjets. Onderstaatssecretaris Harry F. Payer, de leider der afdeeling Oost-Europa van het staatsdepartement, werd belast met de waar neming van de zaken der Finance Reconstruc- 'ion Cy. in het buitenland. JAPAN MOET OPPASSEN. Nu Amerika Rusland erkent. Het bericht van de erkenning de jure der Sovjet Unie door president Roosevelt heeft ia alle deelen van Rusland bij de bevolking groote vreugde veroorzaakt. Het wordt als een der voornaamste diplomatieke succeesen beschouwt, aedert het bestaan der Sowjet-Unie. Ook op de gewone bevolking maakt het feit indruk, temeer omdat men voelt, dat de samenwerking tus schen Rusland en Amerika invloed zal hebben op den toestand in het verre oosten en Japan tot voorzichtigheid zal manen. BRUG OVER DE WAAL BIJ ZALTBOMMEL. Hedenmorgen half 12 is onder groote belang stelling van de zijde der bewoners uit de plaat sen ter weerszijden de nieuwe brug over de Waal bij Zaltbommel geopend door minister Kalff, na een begroetingsrede van den burge meester der gemeente Waardenburg, baron van Nagell. De voorzitter van de K. v. K. te Tiel bood mede namens de Kamers te Utrecht, Den Bosch, Eindhoven en Tilburg een monumentale bank aan met zuil en bloembank, opgetrokken van tegelmateriaal (product van de Veluwel, waarop de woorden „Noord en Zuid verbon den". Nadat de minister het gedenkteeken met eenige waardeerende woorden had aanvaard, vertrok het geselschap met auto's en autobus sen over den nieuwen zuidelijken toegangsweg en den bestaanden Rijksweg naar het stadhuis te Zaltbommel, waar een ontvangst plaats vond door het gemeentebestuur. De burgemeester, de heer N. F. Cambier van Nooten, sprak hier een welkomstwoord. Na deze ontvangst ten stadhuize begaven de genoodigden zich naar het plantsoentje van de Vereeniging ter Bevordering van Welvaart en Vreemdelingenverkeer te Zaltbommel, vóór welk plantsoentje, met bet gezicht naar de rivier, een monumentale steenen bank met hoogen rug en zijleuningen is geplaatst. Zitting en rugleuning zijn van eikenhout en in den kop van den rug zijn, in lichten steen, de woorden aangebracht! „Ter herinnering aan de opening van de Verkeersbrug V. V. V. 18 November 1933". De voorzitter der vereeniging, de heer M. L. Gualterie van Weezei, bood met een rede aan het gemeentebestuur van Zaltbommel deze bank aan. Een door de Kamer van Koophandel van Tiel, Utrecht, 's-Hertogenbosch, Tilburg en Eind hoven aan een 80-tal genoodigden aangeboden noenmaal, waarbij als tafelpresident optrad de heer H. C. de Jongh, voorzitter der K. v. K. te Tiel, besloot de reeks van plechtigheden vsn dezen dag. De lengte van de brug is 913 M. In Augustus 1931 is men met de eerste ijzermontage voor het winterbed begonnen, terwijl in Februari '32 een aanvang werd gemaakt met de montage van de brug over bet rivierbed. In de rivier zijn twee stroompijlers gemaakt, In elk zoo'n pijler is 2200 Ms. cement gestort. De ijzeren damwanden daarvoor waren 20 meter laqg, waarvan 12 meter beneden den bodem van de rivier is geheid. In totaal is voor de pijlers enz. gebruikt ruim 12 millioen K.G. cement, terwijl ruim 8 millioen K.G. ijzer en staal is gebruikt. Er zijn ruim twee millioen klinknagels aan de brug verwerkt. Als men nu bedenkt, dat iedere klinknagel gemiddeld acht centimeter is, dan zouden zij, wanneer ze achter elkaar lagen, een lengte beslaan van 160 K.M. De brug heeft een rijvlak voor het groote verkeer van elf meter, terwijl aan weerszijden een fiets- en wandelpad is van 3K meter. De brug is in lichte alumi- nium-kleur geschilderd, ook al uit overwegin gen, dat zij niet verlicht wordl. Het geheele werk, met inbegrip van de 4400 meter lange toegangswegen, heeft 3.897.543 gekost. SPORTFONDSENBAD TE NIJMEGEN. De afdeeling Nijmegen opgericht. Nu «r steeds meer Sportfondsenbaden in verschillende gemeenten in ons land geopend worden, bereikten de N. V. De Sportfondsen den laatsten tijd zeer vele verzoeken uit Nijmegen om ook daar een actie voor de stichting vah een sportfondsenbad ie beginnen. Reeds het vorig jaar zijn daaromtrent besprekingen gevoerd, doch deze leid den niet tot het gewenschte resultaat, daar men te Nijmegen de stichting van een overdekte zweminrichting wilde vastkoppelen aan die eener schouwburg. „Do Sportfondsen" trok zich toen te rug. Nu deze plannen niet verder komen heeft de N. V. „De Sportfondsen", gezien de vele aanvragen uit Nijmegen, beslo ten zelfstandig een actie voor een sport fondsenbad in te zetten. Dezer dagen werd de afdeeling Nijmegen opgericht. DE BOTERACCIJNS NOG 90 CENTS. Behoudens tusschentijdsche wijziging is voor de week van 19 tot en met 25 Nov. de prijs van het crisisbotermerk weer vastgesteld op 90 ct. per K G. en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 1.10 per K.G. BOOMPLANTDAO TE ZWOLLE. Aan de Veerallee weer boomen ge plant. De Veerallee. die leidt van af het Katerveer naar Zwolle en waarover het geheele ver keer tusschen het noorden en het midden van ons land gaat, kon tot voor enkele jaren bogen op een zeldzaam mooie dubbele rij oude iepeboomen. Ook hier woedde echter de iepziekte en al waren niet alle boomen aange tast, toch was dit aantal zoo groot, dat er niet anders opzat dan de geheele laan te rooien. Troosteloos zag de Veerallee eruit. Van de ontruiming werd gebruik gemaakt den weg een nieuw profiel te geven met een grootere rijbreedte, aan weerszijden verhoog- rijwiel- en wandelpaden. Maar ook werd ter weerszijden uitgespaard een open strook. Hierin nebben vele leerlingen van een zeven tal scholen onder leiding van de School- werktuinver. „Vreugdenheim" ruim 200 jonge linden geplant. De burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, plantte den laatsten boem. KORTE BERICHTEN. De Tweede Kamer heeft gister de motie-K. ter Laan betreffende een nieu we regeling der uitkeering aan de mo bilisatie-invaliden en hun nabestaanden verworpen met 49—18 stemmen. De Tweede Kamer heeft de begroo ting voor de artillerie-inrichtingen en de vestingbegrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Lage belastingen, dag en nacht telefoon. in het plan „Blockhove". Prachtig gelegen BOUWTERREINEN (boschterreinen) zijn voor zeer matige prijzen beschikbaar. Volledig plan ter Inzage, alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt door J. RUS, Straatweg A 186. Telefoon 989. Hierna laa d« voorzitter het huishoudelijk reglement artikelsgewijze voor. Waar noodig volgde een meer volledige toelichting van de beetuurstafel. De heer de Wit stelde voor, dat man en vrouw, welke allebei helang stellen in „Volks onderwijs", voor één contributie evenwel beide stemrecht zullen hebben. De voorzitter zegde toe, det hieraan in een volgende bestuursvergadering aandacht zal Worden geschonken. De volgende ledenverga dering zal dan prae-adviee worden uitgebracht Op dit voorstel. Algemeen goedgevonden. De vergadering wa« van oordeel, dat het installen eener propaganda-cofflmissie niet noodzakelijk is. Op voorstel van den heer Witteveen zullen 5 leden het recht hebben een ledenvergadering aan te vragen. Het bestuur is dan verr!ic t binnen 14 dagen een dusdanige vergadering te beleggen. De verdere behandeling gaf geen aanleiding tot discussie, en dus werd het reglement met alg. stemmen goedgekeurd. Vervolgens kwam in behandeling een adres van het comité van actie, waarin werd aange drongen alle krachten in te spannen tot behoud der openbare scholen. De voorzitter was van oordeel, dat in de eerste plaats de ouders in 't geweer moeten komen. Spr. zou een adres aan Ged. Staten willen richten met verzoek niet over te gaan tot opheffing der School, onderteekend door alle voorstanders. Het bestuur werd gemach tigd in dezen alle maatregelen te nemen, welke noodig zullen worden geacht. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd hierna aan de orde gesteld. De heer de Wit werd met groote meerderheid van stemmen tot afgevaardigde benoemd, doch kon onmogelijk deze benoeming aannemen. Een hierna noodig geworden herstemming tus schen de heeren Jan Zijp Jr. en Witteveen had tot resultaat, dat Witteveen gekozen werd als afgevaardigde en de heer Zijp als plaatsver vanger. Beiden namen hun benoeming aan, terwijl hen vrij mandaat werd verleend. Bij de rondvraag drong de heer Zwaan aan op het voeren van intensiever propaganda. De voorzitter antwoordde, dat het de bedoe ling is in JanuaH zoo mogelijk een openbare vergadering te houden met Klaas de Vries, hetgeen de vergadering ten zeerste toejuichte. Hierna sluiting. ét Door kerkvoogden en notabelen der Ned. herv kerk te Winkel ls besloten aan de pachters van landerijen van de kerk over het jaar 1933 een reductie op de pacht te verleenen van 40 De heer D Visch, candidaat te Am sterdam, heeft het beroep als hulppre diker bij de geref. kerk te Kolhorn aan genomen. Donderdagavond vergaderde „Volksonder- wijs" in het café van den heer Ham, onder leiding van den heer P. Spaan Kz. De voorzitter sprak een woord van welkom tot de aanwezigen. Wel had hij gehoopt, dat de opkomst grooter zou zijn geweest. Evenwel, we zijn bij elkaar in de eerste plaats om de belangen te dienen van „Volksonderwijs" en te trachten de school in het dom te behouden. SCHOOLOPHEFFING. Op last van Ged. Staten van Friesland Op grond van den bekenden omzendbrief van den minister van onderwijs hebben Ged. Staten van Friesland besloten, de openbare school te Nijega, tot welker opheffing de ge meenteraad van Smallingeland niet wenscht mede te werken, met ingang van 1 April 1934 op t eheffen. De school telt 54 leerlin en. De gemeenteraad besloot, tegen dit esluit beroep aan te stellen. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 November. ALKMAAR, Vri/e Evangelische Gemeen te, Lindertlaan 117, voorm. 10.15 uur, ds Ruys. Nam. 2 uur, Zondagsschool. Woens dagavond 8 uur, ds. Ruijs. UIT DE OMGEVING. WINKEL, Vrij evang. gem., avond 6.45 uur, ds. Ruys. Woensdag 4 uur, Kindersa menkomst zuster G. J. Meijer. LIMMEN, half 10, ds. Bloemhoff (verbe terde opgave.) GEEN SPREEKUUR. De wethouder, de heer J Westerbof, ls Maandag verhinderd zijn gewone spreekuur ten stadhuize te houden. OVERPLAATSING P. T. T. DIENST. De monteur bij den P. T f. dienst, de heer C. Meijsen, is overgeplaatst naar Middelharnis. LEGER DES HEILS. Majoor Reppel uit Hilversum zal Zon dag Alkmaar bezoeken om 's morgens en 's avonds belangrijke samenkomsten te houden in de zaal Leger des Heils Lim- merhoek. Ook Woensdagavond 8 uur zal door de majoor een openbare ge- zlndsbondavond geleid worden. VROUW VERDRONKEN. 'Een treurig voorval heeft gister te Winkel plaats gehad bij den veehouder A. Z. aldaar. Toen hij samen met zijn vrouw de koeien gemolken had, verwij derde zij zich even, doch toen dit weg blijven wat lang duurde is hij haar gaan zoeken, maar tevergeefs. Een oogenblik later is zij levenloos uit het water opgehaald. MAAR 'N DROOM. De Comb. Het Nederlandsch Tooneel, sa mengesteld uit de dames en heeren Corry Schiller—Italiaander, Minny Erfmann, Miep Gobau—v. d. Berg, Willem van der Veer, rlor la Roche, Elias van Praag en Louis van Dommelen, zal Zondag a.s. in 't Gulden Vlies onder regie van Betsy Ranucci—Beck- °Pv°f'ng K^en van 't alleraar digste bluspel „Maar 'n Droom". Gezien de uitstekende krachten, welke aan deze voorstelling medewerken, belooft „Maar 'n Droom" uitstekend vertolkt te worden. De entree-prijzen zijn voor deze opvoering bij zonder laag. Men oordeele zelf. De pers is in de verschillende plaatsen des lands vol lof. De Telegraaf: Een gelukkige gedachte om van dezen droom een reprise te geven. Dit geestige blijspel immers leent zich bij uitstek voor een avond van amusement. Wij hebben ons weer geamuseerd met de koddige verwik kelingen Leeuwarder Nieuwsblad: De namen van de spelers waren voldoende om van goed spel verzekerd te zijn. Onze verwachtingen, die hoog gespannen waren, zijn nog over troffen. Zelden zagen wij een spel zoo vaar dig en beheerscht. Leeuwarder Courant: De spelers lieten de geestigheden, welke het spel legio bevat, alle recht wedervaren. De goed bezette zaal scha terde van den lach UITVOERING VAN WERKEN ONDER WERKVERSCHAFFINOS- VOORW AARDEN. De Kamer van Koophandel van Hollands Noorderkwartier te Alkmaar verzond het onderstaand adres aan de gemeenteraden in haar district: Waar de regeering verklaard heeft de uit voering van werken onder werkverschaffings- voorwaarden door particuliere aannemers te willen bevorderen, nemen wij de vrijheid om, voor zoover noodig, mede de aandacht van de gemeentebesturen special op deze aange legenheid te vestigen. Wij vertrouwen, dat Uw college bij voorkomende gelegenheid het standpunt zal willen innemen, dat al dat gene, dat door het particuliere bedrijfsleven kan worden verricht bij de uitvoering van werken ten behoeve der gemeente, ook inder daad aan particulieren, zij het onder toezicht vanwege de overheid, wordt opgedragen. Temeer meenen wij het vorengaande te mogen bepleiten, gezien de gunstige resul taten welke door de gemeente Katwijk met een proefneming in die richting zijn bereikt De verbetering van den Ouden Zeeweg te Katwijk is niet in eigen beheer noch door de Nederlandsche Heidemaatschappij uitge voerd, doch opgedragen aan een particulie ren aannemer onder werkverschaffingsvoor- waarden, waarbij o.a. het Rijk op gelijke wijze bijdroeg als bij de gewone werkver schaffing. Ondanks de omstandigheid, dat het object zich niet in de eerste plaats voor hitvoering in werkverschaffing leende, achtte het gemeentebestuur van Katwijk krachtens zijn aan aan onze Kamer ter kennis gebracht rapport de proef geslaagd. DE LEESZAAL HERDENKT EEN ZILVEREN JUBILEUM. Door d« vele beslommeringen met de raads vergaderingen bij de behandeling der gemeente- begrooting hebben wij gister een verzoek over het hoofd gezien, dat ons reeds eenigen tijd geleden bereikt heeft. Het betrof namelijk de vermelding, dat het gister 25 jaar geleden was, dat de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede voor het publiek werd opengesteld. Deze zeer nuttige instelling is dus reedt 25 jaar werkzaam voor ontwikkeling en ontspan ning van de burgerij van Alkmaar en omgeving en al vangt zij de tweede kwart-eeuw nu juist niet onder de meest rooskleurige omstandig heden aan, toch is wel te verwachten, dat na dezen depressietijd weer een periode van voor spoed en groei zal aanbreken, waarin de Open bare Leeszaal met een steeds grootere biblio theek aan de geestelijke ontwikkeling en de nuttige en aangename ontspanning harer leden zal kunnen medewerken. VEREENIGINO ZORG VOOR DE LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN DER SCHOOL VOOR BUITENGEWOON L.O. Een geslaagde propaganda-avoml. Met medewerking van het tooneelgezel schap „Dindua", het Alkm. Dubbel-mannen- kwartet „Zang en Vriendschap" en het muziekgezelschap „Trinitas" heeft gister avond bovengenoemde vereeniging in de „Harmonie" een propaganda-avond gehou den, die in alle opzichten uitnemend ge slaagd mag heeten. Voor een zeer talrijk publiek opende de voorzitter met een kort woord dezen avond, waarop in vlot tempo met het programma een aanvang werd ge maakt. Allereerst voerde het muziekgezelschap „Trinitas", o.l.v. den directeur J. C. Th. v. Engelen, een viertal nummers uit, die, zooals altijd, tot in de puntjes verzorgd waren en dan ook verdiend een dankbaar applaus oogstte. Het dubbelmannenkwartet „Zang en Vrienschap", o.l.v. directeur Corn. Jonker, bracht een tweetal liederen ten gehoore, „John Peel" en „Wintersong", waarop we op deze plaats niets behoeven toe te voegen Dit kwartet heeft een gerechtvaardigden, ge- vestigden naam in Alkmaar en een vereeni ging, die op zijn medewerking kan rekenen zal verzekerd zijn voor een graag gewild programma-nummer. In de pauze werden lootjes verkocht, ter wijl vervolgens het tooneelgezelschap „Din dua" onze aandacht vroeg. Opgevoerd werd een vroolijk 6pel in één bedrijf door Nono „Arme Rijken", dat zoo overbekend is, dat we het hier niet aan een bespreking zullen onderwerpen. Noemen we slechts de heer A. V. Tooren als een zeer goede vader Hubert Reunier de Forgeron, terwijl mej. L. Spijker zich vrij goed bij hetn aanpaste. Bepaald zwak was de heer A Schouten als Oerard, hun zoon. Ook Elise gespeeld door mei. W. Schoen, speelde niet sterk. De overige kleine rollen waren behoor lijk, zoodat het geheel vlot voor het voetlicht kon worden gebracht. Het herhaalde applaus was dan ook verdiend. Als propaganda-avond is deze uitvoering zeker een succes geweest. RECTIFICATIE. In ons versla gover de lezing van mevr. Ros—Vrijman, uitgaande van de Theo sofische Beweging, is een nogal storende fout geslopen. Waar staat: „Waarom is de eene mensch een genie, de ander een naar waarnemingen, verricht in den van 18 November. °rgei5 Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De bildt. Hoogste barometerstand 781,7 m\i Hemösand. Laagste barometerstand 749,5 mM t* i Coruna. La Verwachting, geldig tot den avond van November: Matige Oostelijke tot Zuidelijken wind- aanvankelijk half tot zwaar bewolkt mli weinig of geen regen; later betrokken me kans op neerslag; aanvankelijk weinig ver andering in temperatuur; later wellicht kou. der. Weeroverzicht. In het geheele Oosten blijft de luchtdruk stijgen, zoowel in het gebied van strenge vorst in Scandinavië en Finland als in Cen- traal-Europa. De depressie in het Zuidwest*» trekt verder naar den Oceaan terug en zh veroorzaakt met een gebied van hoogen druk over Zuid-Oost-Europa een warme föhn-strooming in de bovenlucht over Duitschland en Frankrijk, die de uitbreiding naar het zuiden van het vorstgebied aan de Noordzijde van de Oostzee tegenhouden. Een reeks van diepe luchtdruk-minima aan (je westzijde van het strookvormige gebied var» hoogen druk dat nog steeds tot de Azorm reikt, veroorzaakt een krachtige strooming van warme lucht over IJsland langs dan rand van het Poolgebied naar de Barendzet, In Frankrijk Helen plaatselijke zware t* gens, vooral in het Oosten Hoewel aan van. kelijk zacht weer te wachten is. is late: op schuiven van den loudestroom naar oat omgeving niet uitgesloten. Jood?" moet dit n.L zijn: „Waarom is de eene menscb eer. genie, de ander eer idioot?" LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorijtuigen en ao« dere voertuigen te 4.30 uur licht op. VERKIEZING HOOGHEEM- RAADSCHAP. Hieronder laten wij gedetailleerde uitslag van de verkiezing voor hoofdingelanden en hoofdingelanden plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap „Hollands Noorder kwartier" volgen: District Alkmaar. Aantal ingeleverde stembriefjes hoofding 3915, hoofding. plaatsverv. 3915; aantal van onwaarde zijnde stembriefjes resp. 199, 286; aantal geldige stembriefjes 3716, 3629- Aantal stemmen uitgebracht op: Hoofdingelanden: G. Haremaker 1043, ff. Klaver 2050, C. Kramer Glijnis 2119, Mr. C J. de Lange 1418, A. Schrooder 1257, F. Slot A.Pzn. 1559. Hoofdingelanden-plaatsvervangers: J. J. de Boer 2375, A. Burger 1581, Jhr. H. van Fcreest 1733, J. Kroonenburg 1295, J. H. Langendijk 1519, J. Ringers 1677. Volstrekte meerderheid: hoofdingeland 1859, hoofdingeland-plaatsvervanger 1815. Gekozen zijn tot: Hoofdingeland: G. Haremaker, H. Klaver, C. Kramer Glijnis. Geen herstemming voor hoofdingeland. Hoofdingeland-plaatsvervanger: J. J de Boer. Herstemming voor hoofdingeland- plaatsvervanger tusschen A. Burger, Jhr. H. van Foreest, J. H. Langendijk en J. Ringer*- District Purmerend. Aantal ingeleverde stembriefies hoofding 2129, hoofding.-plaatsverv. 2129; aantal van onwaarde zijnde stembriefjes resp. 82, 154; aantal geldige stembrief ies 2047, 1975- Aantal stemmen uitgebracht op: Hoofdingelanden: J. Barendregt Pzji- 1187, C de Boer Jzn. 1141, C. J. de Goede 1004, C. P. Hartog 1088, J. Kroonenburg 740, G. Ph. Roeleveld 768. .-^1 Hoofdingelanden-plaatsvervangers: 'f Berghouwer Czn. Jr. 943, C. Ham 1057. - Kakes 867, J. Koning Azn. 1030, J. W1® Dzn. 958. P. Pluister Szn. 882. Volstrekte meerderheid: hoofdinlw®» 1024, hoofdingeland-plaatsvervanger VW- Gekozen zijn tot: r Hoofdingeland: J. Barendregt Pzn., C. Boer Jzn., C. P. Hartog. Geen herstefflfflHjs voor hoofdingeland. M Hoofdingeland-plaatsvervanger: C. n® J. Koning Azn. Herstemming voor hoOHj' geland-plaatsvervanger tusschen C. b®* houwer Czn. Jr. en J. Laan Dzn. District Hoorn. - Aantal ingeleverde stembriefjes boom 8 4179, hoofding.-plaatsverv. 4179; aantal ïao racni 203» onwaarde zijnde stembriefjes resp. J93, aantal geldióe stembriefjes 3976, 3951. Aantal stemmen uitgebracht Hoofdingelanden: J. Best Nzn. 3413, Kamp Pz. 1236, J. van Kampen 826. Lakenman 2666, J. Pijper IJszn. 29 Schouten Cz. 471. K Hoofdingelanden-plaatsvervangers. Commandeur 2928, J. B. vau Kajnpen A. Schermer 1078. K. Slager 1019, A. !>1U 2831, Mr. P. S. Winkel 854. Volstrekte meerderheid: hoofd 1989, hoofdingeland-plaatsvervanger i* Gekozen zijn tot: lf takelt' Hoofdingeland: J. Best Nzn., J- man, J. Pijper IJszn. rofl- Hoofdingeland-plaatsvervanger. mandeur. J. B. van Kampen en A. Geen herstemming. District Den Helder. fdinj Aantal ingeleverde s temb r ie f i es ta 1 vart 3821, hoofding.-plaatsverv 3821aa onwaarde zijnde stembriefjes re P- nantal geldige stembriefjes 358 Aantal stemmen uitgebrach P- Hoofdingelanden: J. Jiffiinink

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2