Amstecdamsche ^Binnenland Onze JioCottiën JCeck ÓL van Woensdag 22 November 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. s* 13.07 V* VERKEERSONGEVALLEN Ook de heer Olie sloot zich bij de Wi,orden van den heer Borst aan. Deze begrooting eidde wederom tot be.astingverhooging. maar spr. zag ook geen kans zonder helastingverhooging de begrooting sluitend te krijgen. De begrooting der gasfabriek werd goedgekeurd Ontvangsten en uitgaven gewonen dienst 45205 02, kapitaal- dienst 22.697. De begooting der alg armenadmii is- tratie werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 19783. De bijdage voor de gemeente is ge raamd op 7000. Besloten werd tot het heffen van 175 opcenten op de hoofdsom der perioneele belasting. Herzien werd het besluit tot het toe kennen eener vergoeding als bedoeld in art. 13 der L. O. wet 1920 Hierbij werd de vergoeding voor alle in de termen vallende kinderen, die de R. K. scholen In het Veld bezoeken, op de gevraagde som ad 5 per jaar bepaald, doch daar bij in acht nemende, dat de vergoeding voor de leerlingen, wier woning minder dan 5KM. van de school is verwijderd, niet langer loopt dan tot 5 Sept j.l. Dit in verband met de wet van 4 ug 1933 tot beperking van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uit voering der lager-onderwijswet 1920. Bij dit besluit ware open te laten de mógelijkheid om althans voor d jong ste kinderen voor rekening der ge meente alsnog een vervoergelegenheid te scheppen. Ook ten aanzien van de jongste kinde ren uit de Moerbeek zou dit laatste kun nen gelden. Het is geoorloofd 'liervoor een bedrag op de begrooting te plaatsen Dit zal aan Ged. Staten woiden me degedeeld. Daarna sluiting. EXPORT GESLACHTE KALVEREN OF RUNDEREN. De crisis-rundvee-centrale verzoekt perso nen welke in de periode, loopende van 1 Januari 1927 tot 1 Juli 1933, geslachte kal veren of runderen in versch of bevroren toe stand uit Nederland hebben geëxporteerd, zich met de crisis-rundvee-centrale in verbin ding te stellen. VERLAGING VAN DE MONOPOLIE HEFFING OP FRUIT. Met ingang van 15 December a.s. zal de heffing der Nederlandsche groente- en fruit- centrale op in vaten verpakte appelen worden verlaagd van vier cent tot 2 rent per K G. brutogewicht. Nu de voorraden fruit van eigen oogst hier te lande grootendeels zijn geruimd, is het werschelijk met het oog op een zoo ruim mogelijke voorziening van de Nederlandsche markt het tarief op dit zoo hij uitstek gewilde volksartikel te verlagen Met ingang van heden is de heffing op gedroogd» appelschillen met het oog op de belangen van de siroop industrie komen te vervallen DE BEHANDELING VAN DE GEMEENTEBEGROOTING. TE AMSTERDAM. Betooging in de omgeving van het stadhuis. Gisteravond raeds vóór den aanvang van de tweede zitting van den gemeen teraad ter behandeling van de begroo ting 1934 waren Damstraat, Hoogstraat en omgeving te Amsterdam zwart van betoogers, die uiting wilden geven aan hun misnoegen over de maatregelen van de regeering inzake de werkloozen- zorg en wat daarmede samenhangt. Vanuit het hoofdbureau van po itie wer den dadelijk maatregelen getroffen om elke poging tot het ontketenen van wanoideiijkheden onmiddeliijk den kop in te drukken, waarbij de uitrukauto's hun bijzondere waarde opnieuw bewe zen Er moest eenige malen me* sabel en gummistok worden opgetreden ten einde de betoogers te verspreiden. Zoo als te doen gebruikelijk is, verzamelde het meerendeel der verjaagden zich weer op andere punten in de omgeving; de politie zorgde er echte* voor, dat zij overal mede van de partij was, zoodat pogingen van de zijde der demonstran ten om op het Muntplein een flinke herrie te ontketenen, bijtijds werden gesmoord. Tegen half elf concentreerde het la waai zich op den Dam, waar o a spreek koren werden gevormd De politie, w o. eenige ruiters, was daa- in gesterkten gHale aanwezig om elk oogenblik met kracht te kunnen ingrepen. Ruit ingegooid. Kort na half elf is er van achter de ri; taxi's die hun standplaats hebben op den Vijgendam, een ijzeren moer naar een tweetal politieruiters gegooid Het piojectiel suisde gelukkig langs de po litiemannen en verbrijzelde de ruit van een opperserij. De dader werd niet ge vonden „WAT HEB IK AN DIE SOEP In een rubriek „Tusschen twee haakjes" Schrijft De Rijnbode: De cursus voor jeugdige werkloozen, vorig jaar met zooveel ambitie en met nog meer idealisme te Alphen a.d. Rijn opgericht, is tei ziele. In een paar simpele regels werd dezer da gen van dit tragisch verscheiden melding ge maakt en ik toef thans even bij dit versch ge dolven graf. Een ongeneeslijke kwaal lamlendigheid heeft aan dit jonge leven een einde ge maakt. Het was een harde slag voor de eenige nabestaanden, de heeren, die vorig jaar met zulke grootsche plannen voor de toe komst, den toen geborene ten doop hebben gehouden. Een illusie armer en een ervaring rijker hebben zij het wicht grafwaarts gedragen. Mijn deernis gaat s'echts uit naar deze ach- waarlijk wel iets anders te doen heeft dan zijn geworden, dat een jeugdige werklooze waarlij kwel iets anders te doen heeft dan zich te bekwamen in zijn vak. Ik ken toevallig twee van deze ferme jon gens, die al maandenlang niets omhanden hebben. Zij leven op straat, altijd op dezelfde straat, in een stille buurt. De een was loop jongen bij een winkelier, maar aangezien hij de elementaire beginselen van het loopjon gensvak niet begreep, werd hij buiten de deur gezet. De andere heeft eens in zijn leven tien dagen gewerkt opgepast bij een stapel hout en toen zijn werkgever een proces aangedaan in verband met te weinig ontvan gen „loon". Voor hun laatste centen hadden deze beide stoere knapen een gummiballetje gekocht en daarmee waren ze wekenlang van 's morgens vroeg tot het donker werd in dezelfde straat „in training". En in de pauzes keken ze naar het werkende paard van den groentenboer, „sjansden" ze met zwoegende dienstmeisjes en „werksters", of wedijverden ze wie het verst kon gooien met baksteenen van een in aanbouw zijnd huis. Maar nu is het gummiballetje sinds een paar weken kapot, zoodat zij zich tevreden moeten stellen met kijken, sjanzen en gooien. Van die gunstige gelegenheid maakte een der heeren van wijlen den cursus gebruik om de jongelui eens lastig te vallen met de vraag, of zij er niets voor zouden voelen hun wellicht niet bijster ontwikkelden geest wat te verrijken door het volgen van den cursus voor jeugdige werkloozen. Of zij dat niet eens in welwillende overweging zouden wil len nemen, als hun beperkte tijd dat althans toeliet Waarop een der knapen met de diepste minachting opmerkte: „Wat heb ik an die soepvervolgens zijn rechterarm uit haalde en met een vervaarlijken zwaai den halven baksteen de stille straat doorkeilde, twee stappen verder dan dien van zijn sjan- zenden kameraad Neerland's hope BEZOLDIGING OVERHEIDS PERSONEEL. Het rapport der commissie Schouten. Zooals gemeld, is verschenen het rapport der commissie-Scnouten, aan welke was op gedragen te adviseeren omtrent toetsingsnor men voor de beoordeeling van de bezoldiging van het personeel in dienst van provinciën, gemeenten enz. Wij ontleenen daaraan het volgende: Naar het oordeel der commissie behooren de navolgende omstandigheden der regeering aan*eiding te geven, in de saiarisregelingen van provinciën, gemeenten enz., wijzigingen te bevorderen, c.q. deze zelf vast te stellen: a. het bestaan van klaarblijkelijk onjuiste saiarisvernoudingen binnen het kader eener regeling, of van excessen op bepaalde punten bij vergelijking met de daarvoor in aanmer king komende regelingen; b. de aanwezigheid van een wanverhou ding tusschen het sa.arispeil van een be- paaid publiekrechtelijk orgaan en dat van soortgelijke, in ongeveer gelijke omstandig heden verkeerende organen, of tusschen dat van een zoodanig orgaan en het salarispeil van het Rijk; c. de aanwezigheid van een wanverhou ding tusscnen het saiarispeil van een lager pubiiekrechtenjk orgaan en den loon- en le vensstandaard in dezelfde streek of plaats, blijkende o.a. uit de daar geldende loonen votgens de collectieve arbeidsovereenkomsten voor verschillende bedrijven of ondernemin gen. De commissie merkt hierbij op dat er geen enkete redelijke grond aanwezig is, waarom de regeering niet zou behooren op te treden tegen excessen bij de salarieering van hooge functionnarissen. De commissie meent het denkbeeld in over weging te moeten geven om te bevorderen, dat zoowel voor het Rijk, als voor alle ge meenten, zij het aanvankelijk beperkt tot ge meenten van 40.000 en meer zielen, ambtena- renstatistieken worden samengesteld, welke geheel naar deze.fde methode zijn bewerkt en aangeven de financieele uitkomsten der be zoldigingsregelingen benevens de personeels sterkte en de personeelsindeeling. De volle aan het ambt verbonden aanvang- wedde dient te worden toegekend aan de ambtenaren op 21-jarigen leeftijd en aan de werklieden op 23-jarigen leeftijd. De bezoldiging der jeugdige werkkrachten zoowel werklieden als ambtenaren, moet in overeenstemming zijn met den plaatselijken loonstandaard. De regeling dient voorts zoo danig te zijn, dat zij aansluit aan het mini mum voor de volwassenen. De werklieden behooren in 5 of overeen komstig de regeling van het Rijk, in 6 loon- groepen te worden gerangschikt. Slechts voor een publiekrechtelijk lichaam met weinig werklieden in een gering aantal functies kan een indeeling in 4 of minder loongroepen voldoende worden geacht. De indeeiing der werklieden-functies moet in een overeenstem ming zijn met de algemeene gedachte, veike aan de onderverdeeling in loongroepen ten grondslag ligt. Voor vrouwelijke werkkrachten dient een afzonderlijke loonregeling te worden getrof fen, indien de werkzaamheden, waarmede zij belast zijn, normaliter uitsluitend of zeer overwegend door vrouwen plegen te worden verricht. Een dergelijke afzonderlijke rege ling kan ook voor de verpleegsters worden aanvaard. Het verdient aanbeveling de bezoldiging, ook der werklieden, te doen geschieden naar net systeem van salarisschalen met periooieke verhoogingen, waarbij er op valt te letten, dat de maximumwedde niet binnen te korten tijd wordt bereikt. Deze verhoogingen behoo ren niet automatisch toegekend te worden. i? j J'- seb elcen bekwaamheid, ge schiktheid en dienstijver. Ten aanzien van voorschriften, welke het mogelijk maken den ambtenaar buitengewo ne verhoogingen dan wel toelagen boven zijn wedde toe te kennen, acht de commissie het geven van toetsingsnormen niet wel mogelijk. Wat de toelagen voor het bezit van diplo ma's betreft, merkt zij op, dat deze alleen ge geven behooren te worden, indien het bezit van het dip'oma geen vereischte is of behoort te zijn voor de benoembaarheid tot het ambt. doch niettemin voor de vervulling daarvan van bijzonder belang is te achten. Provinciale bezoldigingsregelingen, o.a. voor het waterstaatspersoneei, behooren re kening te houden met het verschil in loon- en levensstandaard in de verschillende s'and- plaatsen. In de daarvoor in aanmerking ko mende gevallen ware daarbij aan te sturen op een grootere differentiatie dan de rijksre geling in den standplaatsenaftrek kent. Bij de toetsing der salarisregelingen voor het bewaarschoolpersoneel en voor de vak onderwijzers bij het lager onderwijs treedt als norm op den voorgrond de bezoldigings regeling voor het personeel, werkzaam bij het gewoon lager onderwijs. Het bewaar- schoolonderwijs is iets lager te waardeeren dan het gewoon lager onderwijs. Het vak onderwijs bij het lager onderwijs is mei het gewoon lager onderwijs gelijk te stellen, be houdens in het geval een middelbare be voegdheid wordt geëischt, in welk geval dit vakonderwijs ware te waardeeren als gele gen tusschen het gewoon lager onderwijs en net middelbaar onderwijs. De bezoldiging van de werklieden en van de overige meer plaatselijk gerecruteerde krachten in dienst van de publiekrechtelijke organisaties zal in de allereerste plaats in overeenstemming moeten zijn met den plaai- selijken loon- en levensstandaard en daaraan moeten worden getoetst. De belooning van het middeibaa*- en hooger personeel, waar van de band met he' plaatselijk milieu veel losser is, zal behoudens de vereischte aan sluiting aan die van het lager personeel meer in overeenstemming dienen te zijn me; de bezoldiging van gelijkwaardige rijksamb tenaren. WIJZIGING WINKELSLUITINGSWET. Tijdelijke verlenging van de open stelling op Zondagen als crisis maatregel. Naar verluidt is een wetsontwerp gereed gemaakt tot tijdelijke wijziging der winkelslui tingswet, waarbij aan die winkels, welke reeds ten aanzien van den Zondag gedurende vier achtereenvolgende uren geopend mogen zijn, toe te staan gedurende zes uren open te zijn. Deze maatregel zou betrekking hebben op ban ketbakkerszaken, winkels in suikergoed en chocolade, visch-, fruit- en broodwinkels en op de winkels, waarin tabaksartikelen worden verkocht. De bedoèling is deze wijziging uitsluitend als crisismaatregel in te voeren, vandaar dat voor gesteld wordt de regeling 31 December 1934 weer buiten werking te doen treden. Met de indiening en behandeling van dit von-stel zou volgens het Hbld. zeer groote spoed worden betracht, zóó zelfs, dat het plan bestaat de wijziging zoo mogelijk voor 1 De cember a.s. in te dienen, zoodat de wet nog vóór 1 Januari a.s. van kracht zal kunnen zijn. BEVEILIGING BIJ BRAND. In tegenwoordigheid van brandweer- en andere autoriteiten heeft in een der gebou wen van het fabriekcomplex der firma Bruin zeel te Zaandam een demonstratie plaats ge had van een in die fabrieken aangebrachte beveiligings-installatie. Hierbij trok vooral de aandacht de werking van een watergor dijn in de 240 M. lange schaverij, waarmede beoogd wordt bij brand de machines, dus hei eigenlijke bedrijf, te beschermen. Naar medegedeeld werd, is door het aan brengen van cieze installatie de Brandpremie voor de firma Bruinzeel met een derde ver laagd. Zij is de eerste, welke in een fabriek voor houtbewerking is aangebracht. ONTVANGSTEN DER SPOORWEGEN. Wederom teruggang. De ontvangsten van de Nederlandsche Spoorwegen b'ijven blijkens den staat van ontvangsten over de maand Juli nog steeds terugloopen. Aan reizigers- en bagagevervoer werd in Juli van dit jaar ontvangen 6.597.641.43 (vorig jaar f 7.238.134.89); voor goederen en levende dieren vermeldt de staat van ont vangsten een bedrag groot 4.570.791.44 (v j. f 5.495.090.09)aan diversen werd voorts nog ontv. f 270.872.29 (v. j. 305.054.38) De lage ontvangsten, welke hieruit zijn vast te stellen, bedragen resp. 640.493.46, 924.298.65 en f 34.182.09 of in totaal een teruggang in ontv. groot 1.598 974.20. Indien men de ontvangsten over de eersh? zeven maanden van 1933 vergelijkt met die over dezelfde maanden van het vorig jaar, blijkt, dat deze zijn teruggeloopen met 11.341.962.53. De totale ontvangsten over het eerste half jaar 1933 bedroegen vergeleken met die over 1932, reeds 9.742.988 minder, zoodat de terugloop in ontvangsten in de maand -Juli weer is toegenomen. Men vergete nier, dat reeds met ingang van het tweede kwar taal 1933 de tariefsverlaging van invloed is geweest. CONTROLE VAN DE GEMEENTEN. Betreffende de controle van de gemeenten overweegt de regeering de instelling van een organisatie, waarin samenwerken de depar tementen van Binnenlandsche Zaken, Sociale 7a'cen en Financiën, alsmede de oprichting (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4* 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D Reichsbank a INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie i v. Berkels Patent t Calvé Delit Cert Kdchenm Acc. Nederl. Ford Aigesl. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleb Steel Cities Service General Aviation a Steel comm. .stat Studebaker U. S. Leather .aait Zweedscbe Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H V' A a i a Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden a Dito actiona a a a a MIJNBOUW Alg Esplor. Mij. Boeton Redjang Lebong a a a a PETROLEUM. Dordtscbe Petr. .sas» Kon Petr. PeHaU Continental Oil a a a Shell Union a e a a RUBBERS. Amsterd. Rubber i s Deli Bat Rubber a Hessa Rubber a t a t Serbadiadi a a Interc. Rubber a a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn m Gem Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust p a Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Paciiic Wabasb IjNoteering per 50, 'Exdividend. t Ex claim. Elg. Vorige koers 1917» >oi% 1001/g 43 JU/, 44 30Vs li'/, 52i/s '8A« 14 *lt 732 863/s 28»// S 7l6 2> 'Vis 3'.. 27»/i« 3% 61 '<7s 148 727, 587, 151/, 8.10 mt/4 110 1437, 174»/8 9 7s "Vis 57s 907/a 38 27 267, JVw 17,6 6% 337, 95» l4 Wit 92 in«/4 293/8 2'/» pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 43 1 1 1 387,-9 38 30 307, 144.1* 1441* 234 2354-8/, 367,-t 86} 7} 877,-3 9V< 9% 7v '97, '9% 19% 1 ''As 26»/, 3Vs 67, I 148-9 151.4 1527,-4 74-5 eoy2 61-3 122 87, '"HA 174»/, 1747,-5 HVs »li 5'/, 93 9 3-»/, 95H/s 38 27 j8jj-94 26 «M 39-1/, 3Qi/2 93 98-9 17 94 96 '137, I 2-% pl.m. 2 15 3C»/,.1 Ï7ifi 2353/4-6 8/6/s-i '9% I 1527,-4 7a 175-7, 5»/.s-J 947,-1 99 118 PROLONGATIE Vorige koers 1 PCI. Heden 1 dcL WISSEI KOFRSF.N AMSIF-KÏMivi. New-York Londen Berlijn o*rii* Brussel (Belga) Bazel Weeoen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo 'uii« NIET OFFICIEEL a a a a a a a t 100 a s I Vorige koers 1 507. 8 061/. 59 1/ 9 <07, 34,51 48.04 3610 41 70 40 60 Koers op heden 2 uur 149/, 8.14 59.20 9.71 34 57 48 03 36 25 42 00 40 80 13,09 van een orgaan, waarin Gedep. Staten zul- lei. zijn vertegenwoordigd. BINNENVAART-ALMANAK 1934. Verschenen is de Binnenvaart-Almanak voor het jaar 1934, het bekende jaarboekje van het Onderwijsfonds voor de Scheep, vaart. Uit den inhoud blijkt, dat deze niet alleen in vergelijking met vorige jaren is uitgebreid doch dat ook de jongste gegevens, welke voor de scheepvaart van belang zijn, opgeno men zijn. De Binnenvaart-Almanak voor 1934 bevat naast alle gegevens, inlichtingen en cijfers omtrent het werk van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, opgaven van de storm- waarschuwingsseinen langs de Nederland sche kust, waterstanden en vaarwaterdiepten van den Rijn, een afstandstabel van belang- rije plaatsen en punten aan den Rijn Van Mannheim-Rheinau tot de Nederlandsch- Duitsche grens, de hoogwaterstanden (och tendgetijden) in 17 havens van ons land tijverschillen in deze havens, een opgave van hetgeen de schippers moeten weten van de sociale verzekering, alle gegevens (adressen enz.) van de Bevrachtingscommissies in ver band met de evenredige vrachtverdeeling, de sleepvaarttarieven voor den Rijn, en tenslotte een journaal voor den binnenschipper met al manak voor 1934. De Binnenvaart-Almanak is behalve }n den boekhandel ook direct te verkrijgen bij het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, Bin. nenkant 22, Amsterdam C. Auto-ongeluk met doodelijken afloop. Gistermorgen werd een met kisten beladen vrachtauto op den hoek van de Biltstraat en de Witte Vrouwensingel te Utrecht aangere den in 'den flank door een anderen auto. Eerstgenoemde wagen kantelde door den schok en kwam terecht tegen de brugleuning. De drie mannen, die in de stuurcabine zatenj bekwamen geen letsel, een vierde man ech ter, die achterop zat, werd van den wagen af- geslingerd en kwam met zijn hoofd zoo on gelukkig op een zandbak neer, dat hij in ern stig verwonden toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, waar hij werd opge nomen. Hedennacht echter is de man aan zijn verwondingen bezweken. Het was de 30-jari- ge H. uit Zeist. KORTE BERICHTEN. De Tweede Kamer heeft gisteren dt wetsontwerpen inzake steun aan noodlijden de gemeenten en vermindering van de uitkee- ringen, aangenomen. Gistermiddag na 4 uur 20 is in verband met zwaren mist geen schip meer den Nieu wen Waterweg binnengekomen en na half vier is geen schip meer vertrokken. Alleen de Harwidiboot Vienna is om 11 uur 40 nog vertrokken. De Tweede Kamer heeft gisteren de wetsontwerpen tot heffing van opcenten op de gemeentefonds- en vermogensbelasting, alsmede verschillende andere wetsontwerpen aangenomen. Een 57-jarige vrouw uit de M. P. Lin- dostraat te Utrecht, die enkele dagen ge leden met haar kieeren in brand geraakte, waardoor ze ernstige brandwonden opliep, is in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht, waar ze verpleegd was. overleden DE PART AI INDONESIA. Aneta meldt aan het Hbld.: Het hoofdbestuur van de Partai Indonesia deelt mede van ir. Soekarno een schrijven te hebben ontvangen waarin deze mededeelt, dat hij zich uit de politieke beweging terugtrekt en verzoekt hem af te boeken als lid. Aan dit ver zoek is door het hoofdbestuur voldaan. Naar aanleiding van deze mutatie en het aftreden van den heer Gatot als lid van het hirfdbestuur (niet als lid), had in het hoofd bestuur der P. L een opschuiving plaats waar door mr. Sartono voorzitter werd. Het hoofdbestuur van de P. I. deelt verder mede, dat het van den heer Soekarno gef» enkel bericht heeft ontvangen omtrent diens neiging zitting te nemen in vertegenwoordigen de colleges, zooals het gerucht wil, De gehouden kerkelijke verkiezingen in de Ned. herv. kerk te Heemskerk hebben tot uitslag gehad, dat ais leden van het kiescol lege werden herkozen" de heeren N. Slikker, H. Rijnders en P. Schipper Azn. Ook de aftr. kerkeraadsleden, de heeren W. Kranendonk en T. Wentink zagen hun man daat hernieuwd, eerstgenoemde als ouderling en laatstgenoemde als diaken. In de vacature I. Rol werd gekozen de heer P. van Tuinen, welke als notabel werd herbenoemd. 'Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school in Bergen ig aangesteld mej. A. H. Jè Heutlnk te Den Helder. Ds. J. L. N. ZILLINGER MOLENAAR t Gisternacht is te Blijham in den ouderdom van 52 jaar aan de gevolgen van belroos overleden ds. mr. J L. N. Zillinger Molenaar, herv. predikant al daar. hij ,was in 1881 te Leeuwarden geboren; in 1904 werd hij candidaat, waarna hij 0p 12 November 1905 intrede deed als predikant bij de herv. gemeente te IJzendijke. Vervolgens stond hij f® Abbekerk, Bolsward, Dordrecht. Intus- schen was ds. Zillinger Molenaar gepro moveerd tot meester in de rechten en vestigde zich in 1920 als advocaat te Dordrecht. In 1926 werd hij weierom predikant, thans te Graft en De Rijp! vervolgens te Warmenhuizen, waarna bij in September 1931 zijn Intrede deed te Blijham. De heer Zillinger Molenaar was een begaafd spreker en trad onder andere dikwijls op voor de verschillenda afdeelingen van de Nat. ver. van vrij& hervormden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10