Alkmaarsche Courant. De troonrede van den Engelschen koning. SeTeo'i^SÏ. 8«t.ldPgehee, Bonden! rifi en dertigsft laargang. WOENSDAG 22 NOVEMBER Vit hei JUuCement te passen Sxigetiikscfi 0veezicht Na de troonrede van koning George heeft een incident plaats, als de 1. L. P.-algevaardigden Mac Govern opstaat en felle critiek uitoefent op de regeering. In zake verdaging. DE DEBATTEN IN BEIDE HUIZEN. Na het incident. De debatten in hef Lagerhuis. Drie beginselen van frouw aan den Volkenbond. Scherpe critiek van Churchill. DE SPLITSING IN DE FRANSCHE SOCIALISTISCHE PARTIJ, ZWEEDSCHE BERICHTFN OVER NAZI-PROPAGAN DA. tBuiteiflcuid DE ONTWAPENINGS ONDERHANDELINGEN. JAPAN NEEMT ZIJN WAARNEMER UIT GENEVE TERUG. BEZOEK VAN LTTWINOV AAN ITALIË. MUITERIJ IN EEN GEVANGENIS TE PHILADELPHIA. PROF. SPRAGUE AFGETREDEN. QemeetUecaden NIEUWE NIEDORP. deviezensmokkel in duitschland. Ko. 276 1933 Den Haag, 21 November 1933. Nagenoeg den ganschen middag heeft de Tweede Kamer gewijd aan de behan deling van de samengekoppelde wets ontwerpen: steun aan de noodlijdende gemeenten en vermindering van de uit keering der wet van 1929. Die samen koppeling is gewenscht omdat, zoo de 6om van bepaalde naar gelijken maat staf berekende belastingopbrengsten voor een gemeente, per inwoner minder dan drie tienden van het algemeene rijksgemiddel ie per inwoner bedraagt, geen korting zal geschieden. In bet te genovergestelde geval zal wel op de u;tkeering van het rijk worden gekort. Dat deze materie de deskundigen uit hun tent vermocht te lokken, haddén we reeds Vrijdag kunnen ervaren, maar ook heden hebben eenige specialiteiten op financieel gebied hun licht laten schijnen. Eerste spreker was heden oud-minister De Geer (c hdie er zich zeer ingeno- fo -n mede betoonde, dat de minister bij nader inzien de belastingcapaciteit als criterium had aanvaard in de plaats van den belastingdruk Na deze verbete ring zou zijn fractie haar stem niet aan de wetsontwerpen onthouden. Hij be keurde het alleen, dat de Regeering niet meer rekening had gehoudm met de vaste, onmiddellijke uitgaven oer ge meenten Ook achtte hij het «niet te prijzen, dat, terwijl de werkeloozencijfers niet zijn gedaald; de bijdragen aan de gemeenten zullen worden ingekrompen. Hoe kan een gemeentebestuur, dat al le-. heeft gedaan om te bezuinigen, de thans nog noodige bedragen uit de be grooting putten of slooten? Zou zij daarvoor kunnen leenen? De heer Bierema (lib vond. dat de Regeering het met den gemeenten wel danig zwaar maakte: inkorting var. de uitkeering krachtens de wet van 1929, lager bijdrage in den werkloozensteun en verbod om te leenen voor crisisuitgaven Wordt daarmede de boog niet al te zwaar gespannen? Had men deze maat regelen niet een jaar kunnen uitstellen? Tegen het ontwerp betreffende steun aan noodlijdende gemeenten had spr. geen bezwaar, al zal het aan het staats bestuur heel wat werk bezorgen De heer Fleskens (rk) erkende, dat wanneer de wet op de financieelè ver houding tusschen Rijk en gemeenten niet bestond, de gemeenten er nog slechter aan toe zouden zijn. .daar des alniettemin is de Kortingswet een harde maatregel en de spr. hoopte, dat de minister de gemeenten, welke nu onder staatsvoogdij komen, niet als stiefkinderen zou behandelen en vooral tegenover gemeenten, die steeds haar plicht hebben gedaan, betoone bij groote welwillendheid. Minister Oud heeft in een uitvoerige er. met zijn gewone levendigheid uit gesproken rede de opmerkingen beant woord en de ontwerpen verdedigd Hij stelde het daarbij op den voorgrond, dat hij de maatregelen niet voor zijn genoe gen had ingediend, maar het <s harde noodzaak Hij heeft er echter ernstig i aar gestreefd de grondslagen van de wet van 1929 onaangetast te laten en hij heeft zich voor absoiute uniformiteit gewacht. Bij de wet van 1929 heeft de staat zich groote offers voor de gemeenten getroost, door hem berekend op 34 H millioen. Toen indertijd werd aangeno men, dat in 5 jaar geen wijziging in de uitkeeringen zouden komen, haa men niet voorzien, dat alles zoo zou vera ï- oeren Niemand kan nu naar billijkheid etschen, dat bij de zoozeer veranderde omstandigheden er niet aan de uitkee ringen zou worden getornd en met de korting kon niet tot den afloop van den tirmijn worden gewacht Dat zou een te groote schok voor de gemeenten geweest zijn Het deed intusschen den minister leed, dat het kortingsontwerp zoo laat pa.- kon worden ingediend- Wat betreft de circulaire van 4 No vernber betreffende de vermindering van de steun voor werkloozenzorg, zij was onvermijdelijk, nti de Regeering in het vorig jaar meer had gegeven dan de staat kon dragen Dat de ?taat eigenlijk de gansche werkloozenzorg zou moeten betalen is een onjuiste opvatting daar in moeten gemeente en rijk naar samen werking streven Het is een kwestie van samenwerking, waarbij de belastingbe talers ten slotte toch al!es moeten beta len. Daarbij is voor moedeloosheid bij de gemeenten geen sprake; zij moeten er even goed als de staat den moed er in houden. De Regeering stuurt niet aan op noodlijdendheid, maar wil, dat de gemeentelijke uitgaven zich aan de om standigheden aanpassen De Regeering overweegt nu voor de werkelijk noollij- dende gemeenten een ander stelsel, n 1 dat zij haar doet weten welk bedrag zij 1 et volgend jaar te harer beschikking stelt. te-wiji zij hetgeen zij over houden mogen behouden Over het financieel beheer der gemeenten dient controle te warden uitgeoefend, in de eerst? plaats door Gedeputeerden, doch Binnenl Za ken, Financiën en Sociale Zaken zullen wellicht in samenwerking een organisa tie in het leven roepen, welke hen kan ter zijde staan Een eenvoudig accoun tantsonderzoek zou niet voldoende zijn Ten slotte verklaarde de Minister geen bezwaar er tegen te hebben de kortings wet niet op de provinciale besturen toe Na eenige replieken zijn de artikelen van het wetsontwerp betreffende de steun aan noodlijdende gemeenten in behandeling genomen Enkele artikelen leverden eenige stof tot bespreking op, doch ten slotte is het ontwerp goedge keurd met 56 tegen 24 stemmen, waarbij de heer IJsse'.muiden (rk.) met de roode broeders tegenstemde. Ook het wetsontwerp tot vermindering van de uitkeering aan de gemeenten is aangenomen. Nadat de heeren IJssel- muiden (r ken Kooiman (v d.) ver- geefsche pogingen hadden gedaan een paar amendementen in het ontwerp te brengen zij werden bij zitten en op staan verworpen is het goedgekeurd met 55 tegen 24 stemmen Ditmaal voeg den zich de heeren Van Houten (chr- dem.), IJsselmuiden (rk.) en Kooiman (v.d.) bij de tegenstemmers van de uiterste linkerzijde. Zonder discussie zijn vervolgens aan genomen: heffing van opcenten op Ie gemeentefondsbelasting en de vermo gensbelasting over 1934/35, tijdelijke voorziening tot versterking van de Middelen, voorloopig voortzetting van enkele tijdelijke invoerrechten en van opcenten op sommige invoerrechten, w ijziging van de Comptabilteitswet, tij delijke staking van de bijdragen voor de kassen der Indische pensioenen en ten «lotte een paar potroleumconc issies in Indië. Hedenavond Begrooting van Justitie. mm twee jaren tuchthuisstraf en 11.000 R M boete, voorts de weduwe Alice Levy, de stu dente Ellen Levv en den koopman Dr. jur. Walter Levy ieder tot een jaar gevangenis straf. OVEREENSTEMMING TE GENEVE. In de zitting van het bureau der Ontwape ningsconferentie werd gisterachten beraad slaagd over de Maandagavond uitgewerkte formule in zake de verdaging der hoofdcom missie. Er werd principieel overeengekomen, dat het presidium der conferentie, dat van daag bijeenkomt zal worden voorgesteld de hoofdcommissie te verdagen tot na de op 15 Januari beginnende Raadszitting. Zooals wij gisteren nog juist konden mede- deelen, heeft koning George van Engeland het parlement geopend met een troonrede, waarin o m. naar voren kwam, dat de Engel- sche regeering naar handhaving van den vrede wenschte te blijven streven en dat de handelsbetrekkingen over 't algemeen beter zijn geworden. Tijdens het voorlezen der troonrede is het tot een opzienbarend incident gekomen. De afgevaardigde der I.L.P., Mac Govern, vroeg plotseling het was onmiddellijk na de voorlezing der troonrede hoe het stond met de afschaffing van het bewijs van on vermogen en de korting der werkloozenuit keering. Herna riep hij uit: U bent een ge zelschap luie parasieten, die van den rijk dom leven, welke andere lieden scheppen. U moest U schamen en denken aan de lieden, die hier buiten honger lijden." Toen hij ter verantwoording werd geroe pen om zijn woorden, verklaarde Mac Govern: Ik kon niet meer inhouden; ik n.oest het doen. Ik betreur het niet. Ik was na de geheele geschiedenis opgewonden en ontdaan. De sensationneele incidenten van den On- afhankelijken afgevaardigde MacGovern bij de voorlezing van de Troonrede in het Hoo- gerhuis, is volgens mededeelingen in de bla den reeds Maandagavond voorbereid door de fractie der I.L.P. De koning en de koningin, die zich juist van hun zetels verhieven, negeerden het in cident. Zii verlieten het Hoogerhuis rustig en op de gebruike'iike maier, terwijl er eenige opwindinor heerschte bij de leden van Hoo- ger- en Lagerhuis. Eenige jeugdige leden wilden MacGovern met geweld tot zwijgen brengen, doch zij werden door ouder», leden weerhouden. Nadat het koninklijke paar het oarlements- gebouw had verlatene werden scherpe pro testen gehoord tegen het optreden van Mac Govern, die bij de hervatting der zitting op zijn gewone o'aats ^ing zitten. Sterk heeft de aandacht getrokken, dat bij de opening der zitting van het Lagerhuis de 30 Samuelieten naar de banken der oppositie verhuisden. Slechts een of twee leden dezer fractie b'even op hun plaatsen in de regee- ringsbanken. De conservatieve afgevaardigde Cross opende de debatten met het voorstel een dankadres te zenden aan den koning. Hij verklaarde, dat het bestaan der Ontwape ningsconferentie vior het grootste deel te danken is aan Engelsch initiatief en dat he: Engelsche entwaoeningsplan de hoop der toekomst blijft. De leider der oppositie Lansbury viel met scherpe woorden de ontwapeningspolitiek der regeering aan, welke naar zijn meening nim mer tot den vrede zal kunnen leiden. MacDonald sprak vervolgens over de de recente polit'eke ontwikkeling in de ontwa peningskwestie. De Engelsche minister van buiten'andsche zaken heeft gerapporteerd, dat te Genève een zeer goede en vastbesloten geest van samenwerk'ng heerscht en dat he* bij de diplomatieke gedachtenwisseling en dat Frankrijk en Italië hun pogingen zullen voortzetten, welke zij samen hebben aange wend en nog aanwenden, om goede resui- tafen te bereiken in de kwestie der Ontwape ning. Natuurlijk zullen wij ook verder in al deze aangelegenheden in nauw contact met de Vereenigde Staten optreden. Ten slotte verwierp MacDonald de bewe ringen van den leider der oppositie, Lans bury over de verhoogde activiteit der Engel sche wapenindustrie. De door Lansbury over genoemde cijfers ziin sterk overdreven. De liberalen leider Sir Herbert Samuel motiveerde allereerst de overgang van zijn fractie naar de oppositie. Nopens de ontwa peningskwestie veklaarde hij het toe te juichen, dat de ontwapeningsbemoeiïngen zullen worden voortgezet. Het Hoogerhuis heeft met algemeene stem men het adres van antwoord op de Troon rede goedgekeurd. In den loop van het debat zeide Hailsham, de minister van Oorlog, die namens de regeering sprak, dat hij van den minister van Handel had vernomen dat deze de hoop heeft dat de Britsch-Russische handels besprekingen misschien zeer binnenkort tot een bevredigend einde zullen worden ge bracht. Ter zake der ontwapening wees Hailsman op het herhaalde streven der regeering om tot een accoord te geraken en voegde er aan tie, dat er nochtans drie groote beginselen zijn: lo. de regeering wenscht dat de reeds te Genève verkregen resultaten in elke te sluiten overeenkomst zullen worden opgeno men; 2o. de regeering is overtuigd dat elk accoord binnen het kader van den Volken bond moet blijven. Wij beschouwen den Vol kenbond, zoo zeide hij, als een doeltreffend orgaan, dat het grootste gedeelte van de be schaafde wereld omvat, als een kwestie van het grootste belang voor de toekomst der menschheid en wij zijn voornemens alles te doen wat in onze macht ligt om den invloed van den Volkenbond te handhaven en de on derhandelingen binnen zijn kader voort te zetten; 3o. „Wij sluiten besprekingen met de landen, die niet tot den Volkenbond behooren of het voornemen te kennen hebben gegeven hem te verlaten, niet uit". Na MacDonald kwam Churchill aan het woord, die MacDonalds leiding in aangele genheden van buitenlandsche politiek, zoowei a's leider van de socialistische als van de na tionale regeering, betitelde als zijnde „door het ongeluk vergezeld". Het verdrag van Lausanne, zoo zeide Churchill, is een zeer groote fout geweest, omdat het Duitschland van zijn betalingen vrijstelde, zonder aan Engeland eenig voor deel van de zijde der andere landen te bren gen. De gedachte, dat het ontwerp voor een ontwapeningsconventie in staat is Duitsch land en Frankrijk te verzoenen, is belache lijk. Het plan maakt Duitschland en Italië sterker dan FrankrijT en verstoort het Euro- peèsche evenwicht. De Ontwapeningsconfe- In een schrijven aan Vanderveld en Adler, waarin arbitrage gevraagd wordt van de Inter nationale in verband met de splitsing in de Fransche partij wijzen Frossard en vijftig ortho doxe socialistische parlementsleden er op, dat de Internationale door de Fransche partij te laten verkleinen zijn voornaamste kracht zou verliezen. „Nytid" uit Stockholm vermeldt, dat Duitsch land vier machtige zenders bouwt met het oog op radiopropaganda in Zuid-Amerika, Afrik Oost-Azië en Australië. Het voor Noord- Amerika bestemde station zou reeds werken. Verder wordt in de bladen er melding van ge maakt, dat Duitschland 10 millioen Mark be schikbaar heeft gesteld voor de verspreid ig van nat.-soc. propagandaliteratuur in 12 talen, welke som naderhand door particuliere bijdra gen nog verdrievoudigd zou zijn. ningsconferentie te doen mislukken. Met toe speling on de geruchten aangaande de oosi tie van Simon zeide MacDonald, dat de mi nister van buiten'andsche zaken als ver- ■orrenwoordiger van M peheele kabinet naar Genève is gegaan Wij hopen, aldus Mac Dona'd. dat Du?*'"b'and zich zal aansluiten Naar h schijnt was de gisteren bekend gemaakte .Teenstemming betreffende de voortzetting van de werkzaamheden der ont wapeningsconferentie slechts in schijn be reikt, want de vertegenwoordigers der groote mogendheden hebben heden nog vijf lange uren beraadslaagd over deze kwestie. De eenige eensgezindheid, die heerschte. betreft het nut van diplomatieke besprekingen ter vermindering van de meeningsverschillen op politiek terrein Benesj en Henderson hebben nog geen definitief standpunt t>e^ paald Paul Boncour verdedigde tegen van verschillende kanten gedane aanva met kracht het belang van de thans te - neve vergaderde commissies, aal?"fz!en steeds zou moeten terugkeeren tot at zaamheden betreffende de e' ipr. controle en de beoerking der ui g «ijl zoovel, De Japansche marineautoriteiten hebben den Japanschen waarnemer ter Ontwapeningscon ferentie, admiraal Hazigama, instructie gegeven naar Tokio terug te keeren, aangezien zij niets meer van de Ontwapeningsconferentie ver wachten. Twee Japansche vertegenwoordigers blijven te Geneve. Gemeld wordt, dat de Russische volkscom missaris van buitenlandsche zaken, Litwinow, die zich op het oogenblik te Washington be vindt, voor zijn terugkeer naar Rusland een bezoek aan Italië zal brengen. Het verluidt, dat hij op 25 November met een Italiaansch stoomschip naar Europa zal terug keeren. Naar uit New-York gemeld wordt, is in de gevangenis van Philadelphia een ernstige mui terij uitgebroken. De gevangenen hebben voor werpen van de inrichting in brand gestoken. De gevangenis is naar buiten geheel afgesloten, doch men hoort binnen de muren het ratelen der machinegeweren, geweerschoten en het vreeselijke schreeuwen en huilen der gevange nen. De brand schijnt steeds grooteren om vang aan te nemen. Verscheidene honderden manschappen van politie hebben getracht de gevangenis binnen te dringen. niet de bedoeling is het werk der ontwape rentie is een gevaar geweest voor den vrede - - f 'n Europa en heeft ook den Volkenbond zelf in ernstig gevaar gebracht. Ook in het Hoogerhuis heeft Lord Chur chill nog het woord gevoerd, waar hij o.a. betoogde, dat een verdaging der ontwape ningsconferentie met diepe teleurstelling zou worden ontvangen. Prof. Sprague de financieele adviseur van de Schatkist te Washington is als zoodanig afgetreden in verband met diepgaande mee ningsverschillen inzake de politiek der goud aankoopen. Prof. Sprague verklaarde, dat er geen an dere verdediging bleef tegen een wegdrijven naar een onbeperkte inflatie dan het opwek ken en organiseeren van de oublieke opinie Teneinde het mijne bij te dragen in die be weging verbreek ik mijn connectie met de re geering. Ik ben tegenstander van het de- precieeren van den dollar door aankoopen van goud op buitenlandsche markten. vergaderde de voltallige sluiten- Ten slotte ging Boncour echter ac coord met de formule, die morgen aan het bureau zal worden voorgelegd en die aan den voorzitter en vice-voorzitter en rappor teurs der commissies de zorg laat zelf te be slissen in welken mate de werkzaamheden kunnen worden voorgezet, waarbij hij echter den nadruk er op legde, dat hij in deze for mule het voortzetten der werkzaamheden zag opgesloten. Het schepengerechtshof heeft gisteren na een behandeling, welke twee dagen heeft ge duurd, vonnis gewezen in het proces wegens „deviezensmokkel" tegen Levy ca. het betreft den uitvoer van groote bedragen over de Fransche grens met behulp van den beklaag de Billion. Het gerecht veroordeelde den vroeger en advocaat en notaris Robert Katz wegens deviezenovertreding bij herhaling gepleegd tot een tuchthuisstraf van tien ja ren. tien jaren eerverlies en 100.000 m. geldboete, den Franschman Robert Billion tot tien jaren tuchthuisstraf, 100.000 R.M boete en over de grenszetting, den vroegeren Russisch en advocaat Owsey Burstein tot Maandag raad. Ingekomen zijn: goedgekeurd; beslui ten tot het aangaan van een kasgeld leening en tot wijziging eer begrooting 1933; verslag vergadering gascommissie en veigadering commissie vleescakeu- ringsdienst. Verder was ingekomen de begrooting betreffende den Vleeschkeuringsdienst voor 1934 welke werd goedgekeurd. De heer Olie merkte nog op dat de post voor den ophaaldienst zoo buitengewoon hoog is, wat wel mede veroorzaakt wordt door de weinige medewerking van de menschen. De voorzitter zeide dat de p edewer king beter wordt. Men stond er hier eerst wat vreemd tegenover. De heer Kooy merkte op dat op de loonen zeer weinig was gekort. Op de 15000 slechts 600. Men betaalde goe- bond f 10- verzoek van de commissie, gericht tot alle emeenteraden binnen het ressort van den dienst Hiermede wordt een uniforme heffing beoogd, zoodat inge volge de gemeenschappelijke regeling de raad gehouden is het ontwerpbesluit ongewijzigd te stellen. De heffing wordt alzoo van 35 op 20 ct per inwoner gebracht. De keurloonen blijven onder het ge middelde van omliggende gemeenten Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten tot het verleenen van eervol ontslag aan de oudewijzeres aan de openbare lagere school in deze gemeente, mej. A. M Bloemendaal met ingang van 1 Jan. 1934 Dit in verband met art. XIII van de wet van 30 Dec. 1932 S. 669, waarbij de leerlingenschaal voor het bepalen van het aantal ver- plihte onderwijzers zoodanig is gewij zigd. dat aan de school alhier slechts voor twee onderwijzers van bijstand Rijksvergoeding wordt verleend Blijft evenwel het hoofd der school na 1 Jan nog buiten dienst met ziekenver lof dan zal mej. Bloemendaal als tijde lijke leerkracht nog in funtie kunnen blijven. De heer Gayaard zeide dat we nood wendig de 4e leerkracht aan i,an moe ten zetten. Nog voor kortenf tijd heeft men ons gedwongen een nieuwe school te bouwen met 4 lokalen En nu zitten we met een dergelijke dure school die ons van boven af is opgedrongen en nu worden we weer gedwongen de 4e leer kracht te ontslaan en komt er weer e*n lokaal leeg. Van hooeer hand verplichten ze je eerst tot het doen van hooge uit gaver. om daarna het onderwijs te ver slechteren en de gemeente moei maar zien hoe ze de financiën bij elkaar moe ien krijgen Spr. sprak ten sterkste zijn afkeuring uit wat allen onderschreven. Aan het verzoek van de gascommissie om te besluiten tot den verkoop van een gedeelte terrein bij de gasfabriek groot IC X 41 M aan den heer C Brouwer te W'nkel tegen een prijs van 0 80 per M2. onder voorwaarde, dat het perceel vóór 1 Mei 1934 moet zijn bebouwd, werd vol daan. Brief van Gedep. Staten met verzoek de ingezonden bouwverordening in en- ke'e opzichten te wijzigen. Ten plattenlande achten Ged. Staten bouw van beneden- en bovenwoningen niet gewenscht Wel kan worden toege staan een bovenwoning boven een werk- p'aats of gaiage Overeenkomstig het verzoek van Ged Staten werd besloten. Een brief van de Kamer van Koop handel te Alkmaar en een van de afd. Schagen van den Ned Bond van Koffie huishouders, waarin wordt aanbevolen d koffiehuishouders, wat de per«oneele belasting betreft, tegemoet te komen door de huurwaarde van het bedrijf ge deelte van hunne perceelen te verminde ren met 2/3 en ook voor de biljarten een lager belastingbedrag vast te stellen Dit laatste is alreeds geschied Wat het eerste betreft, stelden B en W voor hierop voorloopig niet in te gaan en te volstaan met de vermindering voor de biljarten, welke voor alle te zamen 250 bedraagt, zoodat reeds een niet onbe langrijke concessie aan belanghebben den is gedaan Dit reeds eerder ingenomen standpunt stemt overeen met de zienswijze van den minister van binnentandsche zaken, welke blijkens zijn missive van 15 Nov. j.1. ongeveer hierop neerkomt: enkele gemeenten, die 100 oprenten op de ge meentefondsbelasting heffen, hebben het belastingbedrag van den grondslag biljarten verminderd Aangezien hier door voor verschillende houders van koffiehuizen enz. reeds eenige verlich ting van lasten is verkregen, kan voor deze gemeenten, in verband met hare financiën, niet worden toegelaten, dat zij bovendien een huurwaardeverminde ring toepassen. Overeenkomstig het voorstel van B en W werd besloten Besloten werd om Gedep Staten 'e verzoeken het presentiegeld voor het bijwonen der raadsvergaderingen in®t ingang van 1 Januari 1934 te verlagen en te bepalen op 3 per bijgewoonde ver gadering. Idem tot het heffen van 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting Verleend werden de navolgende sulv- sidies over het jaar 1934: aan het fanfarecorps „Excelsior" 50; aan de vereenigii.gen „Volksonderwijs" alhier en Volksmin" te Hoogwoud een bijdrage in de kosten van schoolfeesten, nader door B en W vast te stellen bin nen het daarvoor op de begrooting ge raamde bedrag. aan de Witte-Kuis-afdeeling 600 voor de wijkverpleging, 50 voor schoolver- pleging en zoo noedig 500 voer uitzen ding van t b ci-patiënten, benevens "?n subsidie ten bedrage van het eventueel tekort op de exploitatie der badinrich ting; aan de N. V. Vereeniging „Het Witte Kruis" 25 ten behoeve der ontsmet- ♦ingsinrichtingen; aan de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging 10 voor eiken leerling uit deze gemeen te, die den door haar te geven cursus volgt, tot een maximum van 30; aau de commissie van den legwed- strijd, pluimvee 10; aan de N. H. propagandacommissie van den Alg. Ned. Geheelonthouders- de salarissen en de pensioensbijdragen komen geheel voor rekening van den dienst, terwijl 'e gemeenten de verliezen zullen moeten bijpassen. Ook de heer Olie gaat hiermee geheel met den heer Kooy accoord. De grief van den heer Kooy zal onder De gemeentebegrooting voor 1934 werd vastgesteld als volgt: ontv. en uitgaven gew. dienst 98935 81, kapitaaldienst 12932 99. Voor de werkverschaffing was een bedrag geraamd van 17000. De heer Borst maakte van de gele de aandacht der commissie worden ge- genheid gebruik B. en W. dank te bren- bracht ?en voor de wijze waarop ze in deze Voorstel tot wijziging van de verorie- tnoeielijke tijden de gemeenteza en ning op de heffing van keurloonen van hartige» en sprak zijn vertrouwen vee en vleesch naar aanleiding van een college uit. -

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9