Qemuettetadm Jieck Schoot ytheepstijdUutm VEILIG rijden kan bij uitzon dering geen kwaad; rijden is echter altijd goed en dus bekert TWEE MINISTERS EN EEN KAMERLID VOOR DE MICROFOON. De radio-uitzending op Zaterdag a.s vaarbij de ministers Marchant en Oud en het Kamerlid Joekes het woord zullen voeren, zal niet om 8 uur plaats hebben, doch om hall negen. REGEERINGSPERSDIENST. Tot chef benoemd de heer A. J. Lievegoed. Naar wij vernemen, ligt het in het voorne men van de regeering tot chef van den nieuw in te stellen regeeringspersdient te benoemen den heer A. J. Lievegoed, redacteur der Nieu- we Rotterdamsche Courant, docent voor het dagbladwezen aan de rijksuniversiteit te Lei den en oud-hoofdredacteur van de Sumatra- post en van de Locomotief. „EET VISCH". Onder deze leuze organiseert de onlangs door de Vereeniging van Reeders van Vis- schersvaartuigen te IJmuiden en de IJmuider Vischhandelvereeniging ingestelde Commis sie tot bevordering van Vischverbruik in Ne land een aantal vischtentoonstellingen door geheel Nederland. De eerste serie van tien tentoonstellingen is begonnen te Zaandam waar burgemeester Ter Laan deze heeft geopend op Woensdag 15 November j.1. Zij werd gehouden in „De Nieuwe Karseboom", Dam, aldaar. De Zaandamsche tentoonstelling was een bijzon der succes. In 1% dag werd zij door ruim 1300 personen bezocht, behalve de leerlingen der diverse scholen, die onder geleide tegen gereduceerden prijs toegang verleend werd. Wat er op deze vischtentoonstellingen te zien is? In de eerste plaats wordt door de voornoem de vereenigingen zorg gedragen voor een in zending der meest uiteenloopende soorten zeevisch en voor zoover de commissie zich daarvan kan verzekeren zal daarbij als at tractie worden toegevoegd een kleine inzen ding bijzondere visschen, zooals vioolvis- schen, kleine haaien, hoozemonden enz., die weliswaar voor de consumptie weinig in aan merking komen, doch voor de bezoekers van de tentoonstellingen zeer interessant zijn. Door een deskundige op het gebied der vischbereiding worden bak- en braaddemon- straties gegeven, terwijl aan het publiek gra tis een proefje visch wordt uitgereikt. Dank zij veler medewerking is het mogelijk een serie beelden tentoon te stellen, waardoor een geheele zeereis met een stoomtrawler op de Noordzee wordt weergegeven, terwijl een tot in de finesses toe uitgevoerd model van een stoomtrawler wordt geëxposeerd. Op de tentoonstelling worden ook de noo- dige vischconserven ter bezichtiging gesteld, ♦erwiil nog pogingen worden aangewend om ook de Zeeuwsche stroomen met hun schaal- en schelpdieren op een of andere wijze te doen vertegenwoordigen. Aan de bezoekers worden gratis enkele aanwijzingen omtrent vischbereiding aange boden, terwijl ook een vischkookboekje be schikbaar is. Verder nemen aan deze tentoonstellingen eenige firma's deel die artikelen exposeeren van belang bij de bereiding van visch. Door de commissie wordt in alle plaatsen de medewerking ingeroepen van de verschil lende Vrouwenbonden en dat er belangstel ling bestaat voor de nog komende viscnten toonstellingen, blijkt reeds thans uit het feit, dat uit verschillende plaatsen een verzoek is binnengekomen om ook aldaar een tentoon stelling te houden. De duur van elke tentoonstelling is be paald op twee dagen. DIERENMISHANDELING. In een weide aan het Goudsche Rijpad te Alphen aan den Rijn, grenzende aan die, waarin zich reeds eenige weken geleden twee ernstige gevallen van dierenmishandeling voordeden, heeft thans een landbouwer een van ziin schapen dood op den grond gevon den. Het bleek, dat het dier in de lies, bij den rechter-achterpoot, een diepe snede van on- Seveer 10 c.M. lengte was toegebracht, zoo- at de ingewanden en de nieren uit het lichaam puilden. Deze schandelijke mishandeling, welke met de beide bovengenoemde gevallen overeen komt, moet 's nachts hebben plaats gehad. De politie stelt thans opnieuw alle pogingen In het werk om den dader te vinden. BRANDEN. Winkelbrand te Assen. Gistermiddag brak brand uit in een perceel in de Marktstraat te Assen, waarin gevestigd is het mantelmagazijn „de Pauw". De eigenaar bevond zich juist in een boven den winkel gelegen kamer Hij snelde onmiddellijk naar be neden, doch er viel niets meer te redden. De oorzaak van den brand is o ibekend De politie stelt een onderzoek in. KORTE BERICHTEN. Dr. Murk Jansen te Leiden is benoemd tot eerelid van de Scandinavische Orthopae- dische Vereeniging. HEERHUGOWAARD. "Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter- shap van burgemeester van Slooten Af wezig was met kennisgeving de heer Kostelijk. Ingekomen stukken: Een schrijven van den minister, dat ingevolge de land arbeiders wet aan de gemeente een voorschot wordt gegeven van 2500 tegen 3 per jaar. Voor kennisgeving aangenomen Een schrijven van den minister, dat foor de gemeente de korting volgens de korüngswet over 1933 achterwege zal blijven. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de winkeliers vereeniging Dm op 2 Zondagen voor het a s. St. Nico- iaasmeest de winkels te mogen open houden. Besloten werd de winkelsluitingswet ii deze gemeente op Zondagen '6 Nov en 3 Dec niet toe te passen Een circulaire van den minister over het tegengaan van excessen in de klee ding bij de badgelegenheden. De voorzitter vond dit voor deze ge meente van weinig belang. De heer Krom vroeg inlichtingen over het baden aan de Broekerhoek. Spr wees er op dat er hier gemengd gebaad werd. De voorzitter zeide, dat het hier or delijk toeging. Het zwemmen gebeurt daar onder leiding van den heer Zomer. Zoolang dit zoo blijft vertrouwd spr. dat het daar goed blijft gaan. Ook de politie is er meermalen gaan kijken, maar zij was ook van meenineg dat zich hier geen excessen voordoen. De heer Kooy wees er nog op, dat voor dames de gelegenheid wordt gegeven apart te zwemmen. De circulaire werd voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den minister van onderwijs, dat de gemeente 0100 had ontvangen. Ze kreeg echter slechts 936, zoodat 737 teveel was ontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de thermochemische fabrieken, dat er geen destructor komt te Woerden waarom zij van hun kant de overeenkomst als niet gesloten willen beschouwen. Voor kennisgeving aangenopien. Een schrijven van de muziekvereeni- gingen „Hou en Trou" en „H.U.G.O." om een subsidie voor 1933 van 50. Verzoeken ingewilligd. Een schrijven dat de verordening in zake het aanstellen van veldwachters voor 5 jaar was goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. Als volgend punt stond op de agenda: de herstemming over het voorstel van B. en W. in de vorige vergadering ge daan om in het tekort, dat de muziek- vereeniging „H U G O in het deze zo mer alhier gehouden concours had, 100 bi. te dragen. De voorzitter deelde mede, dat hij 's morgens nog een bestuurslid van „H U G.O." gesproken had. Hem was daarbij medegedeeld, dat de vereeniging de 100 waarschijnlijk niet heelemaal noodig zou hebben, omdat het binnen komen van het geld van het garantie fonds mee viel. De voorzitter stelde daarom voor het voorstel uit te stel'en totda men zeker weet hoeveel er nog nuoodig zal zijn. Aldus besloten. Hierna ging de raad in comité ter be spreking van de volgende punten: le. het geven van vervroegd ontslag aan den heer R. Jofriet als hoofd van school I: 2e. het benoemen van een hoofd aan school I. Na heropening van de vergadering werd het volgende besloten: Aan den heer R. Jofriet, aan wien met ingang van 1 Dec. a.s. eervol ontslag was verleend, werd vervroegd ontslag gegeven met ingang van 27 November, daar hij in Wieringen was benoemd. Als hoofd aan school I werd benoemd de heer J. Lammens uit Wieringen met ingang van 27 November. Aan den heer J. Lammens werd met ingang van 1 Dec. eervol ontslag ver leend als hoofd van school I, daar die school met ingang van die datum wordt opgeheven. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het zoontje van den heer Kout op genomen is in een instituut te Gheel. Dit zal ongeveer 300 kosten, hiervan zal door den heer Kout minstens 100 betaald worden. Besloten werd de woning bij de o. I. school No. 1 bij inschrijving te verhu ren. Voorts was er een verzoek van dr. Spieringens ,om in zijn huis centrale verwarming te laten maken. De voorzitter deelde mede, dat de kosten hiervan op 500 zullen komen. Als de gemeente 300 betaalt, dan is dr. Spierings genegen de rest te betalen. De heer Krom zei hier niet vee' voor te voelen, naar zijn meening kon de gemeentekas het niet dragen. De voorzitter wees er nog op, dat dr. Spierings op eigen kosten veel in zijn huis iaat verbeteren. De heer Tromp zei, dat dr. Spierings op eer, vergadering van B en W ge weest was Daar was er door den heer Spierings op gewezen, dat zijn apotheek Ot-verwant was en dat hij zijn sp*jekka- mer warm moest houden met een elec- trische kachel, dit is ten eerste heel duur en ten tweede moet hij als hij 's avonds een patiënt krijgt, deze in een onverwarmde kamer behandelen, daar hij die kachel in de spreekuren niet ge bruiken mag. De heer Krom antwoordde, dat hij hier niet mee bekend was. Naar zijn meening was de gemeente nu verplicht dezen toestand te verbeteren. Het verzoek werd hierop zonder hoof delijke stemming ingewilligd. Door den heer Wagenaar werd ge vraagd of de voorzitter nog zeggen kon, welk bedrag op de werkloozenuitkeering gekort zal worden. De voorzitter antwoordde, dat op de bogrooting een bedrag voor werkloozen uitkeering staat van 20000 er was gerekend op pl.m 15000 steun van het rijk. Hierop zal naar de berekening van B en W waarschijnlijk pl.m. 6000 gekort worden. De heer Krom vroeg eenige in.Uhtin- gen over het vleesch in blik. Spr. had gehoord, dat dit voor werklooze- en in de werkverschaffing werkenden ver krijgbaar zal zijn. Spr. wilde het echter ook beschikbaar stellen voor de nood lij jende tuinders, die het vaak slechter bebben dan de vorige groepen. De voorzitter antwoordde, dat de voorschriften hieromtrent zoo ziin, dat ook tuinders, die gesteund worden, dit vleesch kunnen krijgen. Hierna sluiting. In de vacature van president-kerk voogd bij de Ned. Herv. kerk te Ursem, ontstaan door het overlijden van den heer J. Koelemeij, is gekozen de heer M. Langereis te Rustenburg, terwijl de va cature van secretaris-penningmeester, ontstaan door het overlijden van den heer K. Mienis, niet wordt aangevuld. Voor het vervolgonderwijs aan de openbare lagere school te Ursem hebben zich 27 leerlingen aangemeld. Voorwaar een mooi getal. Bij de gister gehouden verkiezing van vier gemachtigden in het kiescollege der Herv. Gem. te Zuidscharwoude werden de aftredenden herkozen, n.1. de heeren Jb. Berkhout, G Kroon, K. G. Reinders en J. Schoenmaker Jz. TxxwUiciaal Hieuws OTERLEEK. Maandagavond vond in de Ned. Herv. kerk alhier een publiek verhuring plaats van 27 perceelen weiland. Door het kerkbestuur werden minimum prijzen vastgesteld, welke met een klein bedrag moesten worden verhoogd. Voor enkele perceelen werd minder dan de vastgestelde prijzen geboden; deze werden daarna opgehouden. Over 't algemeen waren de gestelde prijzen niet zeer hoog. Dinsdagavond had in de kerk een publieke verhuring plaats van de akkers bouwland. Hiervoor bestond flinke be langstelling, getuige de opkomst van het publiek. De verhuring vlotte niet al te best, daar de adspirant-huurders meermalen niet bereid waren, de gestelde mini mumprijzen met hun bod te verhoogen, zoodat vele akkers onverhuurd bleven. De prijs van die akkers, welke wel verhuurd werden, was ongeveer 1.50 per snees. De boerenbehuizinge, staande aan de Dorpsstraat en in eigendom toebehoo- rende aan de Ned. Herv. kerk alhier, is met 6 morgen land onderhands ver huurd aan den heer W. Ooms. In café de Vries vergaderde Woensdag avond de tuinbouwvereeniging „Ons Begin". De voorzitter, de heer Hoogvorst, riep de niet talrijke aanwezigen een woord van wel kom toe en betreurde het, dat niet meer leden aan den oproep gehoor hebben gegeven. E>it zal wel verband houden met een andere ver gadering, welke op hetzelfde tijdstip plaats vindt. Naar aanleiding der notulen ontspon zich een uitgebreide discussie, over de vraag of de schipper verplicht is, desgevraagd, de producten per as te vervoeren. De secretaris meende, dat dit wel zoo was, terwijl de heer O. de Vries, deze opvatting bestreed. De kern van de zaak is, dat een lid der vereeniging tien wagons kool door een ander, dan den gecontracteerden expediteur, heeft doen vervoeren. Dit werd in strijd met de gemaakte afspraak geoordeeld. Ook werd nog de grief geuit, dat men leege bol- lenmanden door den schipper liet aanvoeren, terwijl de vracht met een ander werd mee gegeven. De secretaris wenschte zich niet te onder werpen aan de beslissing van de vergade ring, welke met op twee na algemeene stem men besloot de notulen te wijzigen, in den door de heer de Vries gewenschten zin. Eenige ingekomen stukken gingen zonder discussie onder de hamer door. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden Jb. Leegwater en K. Muntjewerff. Beiden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. Nog werd medegedeeld, dat voortaan de schipper tweemaal zal varen en wel Dinsdags en Vrijdags. Vervolgens deed de heer de Vries verslag hoeveel toeslag zal worden betaald en over welke perioden. Dit werd door de leden met instemming begroet. E>e heer Moerbeek wees nog op het onge- wenschte om de producten uit de hand te verkoopen. Dit is in strijd met het principe van de vereeniging, alhoewel door de vei lingleider daarmee soms de hand wordt ge licht. Tot slot der vergadering ontspon zich nog een heftig debat, waarna de secretaris voor zijn functie bedankte. HOORN. Ten bate van de afd. Hoorn van het centraal genootschap voor kinderher stelling- en vacantiekolonies is Woens dagavond in het Park een liefdadig heidsuitvoering gegeven door leerlingen van de Stedelijke Muziekschool, onder leiding van den heer G. Hop. Voor deze uitvoering was overgroote belangstelling. De groote Parkzaal was bijna geheel gevuld. Voor de pauze werden door leerlingen der zang-, piano- en vioolklasse onder scheidene nummers ten beste gegeven, welke zeer goed werden vertolkt en door de aanwezigen hoogelijk werden ge waardeerd. Het glanspunt van den avond vormde het slot: improvisatie-bewegingskunst op muziek van Joh. Strauss „An der schonen blauen Donau", door een 12-tal meisjesleerlingen der muziekschool. Aan dit nummer was blijkbaar een in tense studie vooraf gegaan. De verschil lende bewegingen werd op de muziek buitengewoon soepel en elegant weer gegeven. Het daverend applaus aan leider en uitvoerenden was dan ook alleszins ver diend Door een der leerlingen werden o?freerdn directeur fraaie bloemen ge- Na afloop werd een BToote verloting gehouden, waarvoor de talrijke prijzen door welwillende gevers en geefsters be schikbaar waren gesteld, en waarvan de baten mede ten goede kwamen aan de afdeeling. Ongetwijfeld is het voor de hoogst nuttige instelling een uitstekende avond geweest, waarvoor directeur, leerlingen en oud-leerlingen der Muziekschool een bijzonder woord van dank toekomt. HEILOO. De desolate toestand van den Wester- weg, vooral op het gedeelte tusschen de Sta tionsweg en Kerklaan, een gedeelte dat groo- tendeels volgebouw is met nieuwe huizen, heeft vele bewoners een request tot de ge meenteraad doen zenden om verbetering. Het is, als het geregend heeft, niet doen lijk er te loopen, daar de auto's den weg on veilig maken en de wandelaars vol spatten. De afdeeling Heiloo van Het Mobilisatie- kruis hield Dnsdagavond een goed bezochte vergadering in café Admiraal. Ingekomen was de gewijzigde uitkeering voor mobilisatieslachtoffers, hun weduwen en weezen, alsmede een mededee'ing dat de leden van de burgerwacht en bijz. vrijw. landstorm geen lid van de nat.-soc. beweging kunnen zijn. De secretaris was van meening, dat de leden zelf moeten weten wat ze wil len doen of laten, zij zullen ongetwijfeld achter de regeering staan. Alzoo besloten. De heer Smits bracht verslag uit van de jaarvergadering te Utrecht. Een voorstel om de baten der verloting te bestemmen voor verstrekking in natura werd aangenomen. Ook werd goedgekeurd een voorstel om 100 te vragen aan het hoo'd- bestuur om eenige leden te steunen. Bij de rondvraag werd besloten om te trachten een lid in het burg. armbestuur te krijgen. Voorgedragen werd de heer G. Smits. Ook werd besloten om aan den ge meenteraad «te verzoeken om het vleesch in blik ook beschikbaar te stellen voor onze le den, die hoewel niet werkloos, het toch noo dig hebben. Besloten werd overleg te plegen met de St. Elizabethsvereeniging, opdat de verstrekking in natura uit elkander komt. Een voorstel om een boetestelsel in te voe ren voor hen die geen vergadering bezoeken, werd niet aanvaard. Besloten werd, dat de commissie en het bestuur zullen confereeren over het herdenken van het 10-jarig bestaan URSEM. Bij beschikking van den minister van Sociale Zaken, d.d. 20 Nov. j.1., is de bijdrage ten behoeve van den bouw en de exploitatie van 6 arbeiderswoningen van de r. k. Woningbouwvereeniging „St. Joseph" vastgesteld op 656,74 voor het rijk en 218,92 voor de gemeente. Door Gedeputeerde Staten van Nrd.- Holland is afwijzend beschikt op het voorstel van den raad dezer gemeente om de jaarwedde van elk der wethou ders te bepalen op 75. Deze bedroeg voor elk 60, t Werkloosheid. Voor enkele weken waren in deze gemeente gelukkig geen werkloozen. Thans komen zich wederom eiken dag personen aanmelden en bedraagt het ge tal 10. Bij de kanaalwerken te Rusten burg is tot heden slechts één persoon te werk gesteld, door tusschenkomst van de plaatselijke arbeidsbemiddeling. Jiac&têecicfUen HOORN, 23 Nov. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 4 sta pels kleine fabriekskaas 21; 12 stapels kleine boerenkaas 221 stapels boerencom- missiekaas 22. Totaal 17 stapels, wegende 12415 K.G. De handel is goed. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Nov '33. Langendijker Groenienveiling. 2000 stuks Bloemkool: reuze 3.10—5.20 en 2e s. 75 cent per 100 stuks; 57000 K.G. Roode kool le s. 1 1.50; 56000 K.G. Gele kool le 8. 1 1.10; 23000 K.G. Witte kool le s 1.30; 24000 K.G. Deensche witte kool 70 -90 cent; 8500 K.G. Uien: gele uien 2 2.40, gele drielingen 1, gele nep 1 10— 1.60; 4000 K.G. Bieten 0.701 40- 2200 K.G. Peen 2.40—2.80, kleine Peen l 1.10, 10000 K G. Andijvie 2560 cent alle3 per 100 K.G. SCHAGEN, 23 Nov. 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 40 Geldekoeien (mag 80—140; 35 Geldekoeien (vette) 150 200; Kalfkoeien 140—180; 40 Vaarzen 55—140; 40 Graskalveren 25 45; 29 Nuchtere kalveren 6—14- 163 Schapen (vette) 14-/ 23.50; 258 Overhouders ƒ8-/ 14; 6 Bokken en geiten 1 5; 45 Varkens (vette) per K.G 32 -37 cent; 93 Biggen 7-/ 12; 19 Konij- nen/075 1 50; 33 Kippen 40-75 ct. J SCHAGEN, 23 Nov. 1933. Op de heden eehmouden eierenveiling waren in totaal 30.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 52—54 ƒ4 .10—/ 4 55-57 5.10J 5.20; 58-60 5 rX0' 6.30: 61-63 6-/ 6.60; 64-67 7^ -ƒ 6.60; klein 3.30-/ 4.20. 7000 \t£ Eendeieren 4 cent en broedeieren 7 ct pe^ st NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov 10-jo' 2800 K.G. Uien: uien 2—2.10 urX. 2.60; 2200 K.G Peen 2.70-/2 Peen 1.10-/ 1.20: 1600 K.0 Krot^' -80 cent; 82000 K.Ó. Roode kool 7.40 1.10; 46800 K.G. Witte kool i oC" 1.30; 53400 K.G. Gele kool j. ooXT K.G. Deensche witte kool 70—80 cent aiu. per 100 K.G.: 325 stuks Bloemkool 44^ 830 stuks Andijvie 50 cent WARMENHUIZEN, 22 Nov. '33. R0fwu kool le s. 1 1.10; Gele kool le ]T Witte kool 40 cent; Deensche witte kool 7oJ 80 cent; Bloemkool 2e s. 1.50; Uien o 2.10; Grove uien 2.10—2.20. Aanvoer: 54875 K.G. Roode kool; 1640* K G. Gele kool 11400 K.G Deenschi kool; 2500 K.G. Gewone witte; 1550 KG Uien en 400 stuks Bloemkool. PURMEREND, 22 Nov. 1933. „Afsla- vereeniging Beemster, P urmerend en Om" streken". Aardappelen: BI. Eigenheimers 54 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A fi 15 en C 2-/ 11 per 100 K G.; WiM^f les. ƒ1-/ 1.55, 2e s. 0.35-) n/ft' Bloemkool 210, Roode kool i 4.20, Witte kool f 3.70. Savoye kool f~" 3.60 per 100 stuks: Spruitkool 06oZ 1.60 per 15 K G.; Boerekoo! 10-—26 cnu per kist, 10 K.G.; Spinazie 32—91 cent ner kist, 6 K.G.Andijvie 10—52 cent per Bieten 2.50—6 per 1000 stuks; Wortel*.' 3265 cent; Uien 3455 cent, uien drielin- gen 23 cent, uien nep 3138 ct. p. 25 Kn'. Prei 3.30—10.40 per 100 bos; Druiven' Alicant 1650 cent pier K.G. Appels: West', landsche Bellefleur 3—8.60, Brabant', sche Bellefleur 2.609 40, Zoete Belle fleur 4 10—/" 6.80, Bramley Seedling 6.20—12.40, Groninger Kroon 16.40 Luntersche Pippeling 6.60—12.80 Pre! sent van Engeland 6.20—22.40,' Rei. nette, goud 8 40—21.40, Reinette, oranje 7—13.20, Reinete, zoete grauwe 10 alles per 100 K G. Peren: Beurré Clairgeau 22—28.40, Gieser Wildeman 10—/ 13 Winterjan 5—10.50, alles per 100 K O.' 30 STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Madoera 22 Nov. v. Amst. naar zee voor proeftocht. Chr. Huygens 22 Nov. v. Batavia te Amst, Johan v. Oldenbarnevelt (thuisr.) 22 Nov. v. Colombo. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 21 Nov. v. Algiers. Poelau Laut 21 Nov. van Hamburg n. Bremen. Salabangka (thuisr.) 22 Nov. te Londen. Kon. Ned. Stoomb Mij. Deucalion 21 Nov. v. Belize n. P. Cortez. Ganymedes 21 Nov. v. Stamboul te Bourga» Hermes 21 Nov. v. Algiers n. Malta. Mars 21 Nov. v. Bari n. Vostizza. Rhea 21 Nov. v. Stettin n. Amsterdam. Kon. Holl Llovd. Gaasterland (thuisr.) 20 Nov. v. Victoria Montferland (uitr.) 21 Nov. te B. Ayres. Orania (thuisr.) 21 Nov. v. Rio Janeiro. Holland—Amerika Lijn. Binnendijk New York n. Rott. 21 Nov. t. Halifax. Nebraska (thuisr.) 19 Nov. te Portland (O.) Volendam 22 Nov. v. Rott. n New York. JavaNew-York Lijn. Sitoebondo, New York n Java, 22 Nov. Kaapstad. Rotterdamsche Lloyd. Dempo 22 Nov. v. Btavia n. Rott. Indrapoera (thuisr.) 21 Nov. v. Marseil* Kota Nopan (uitr.) 21 Nov. v. Suez. Kota Pinang (uitr.) 22 Nov. te Bzlawan Rotterdam—Zuid-Amerika Lijo. Aldabi 22 Nov. v. Rott. n. Hamburg. Alpherat (thuisr.) 20 Nov. v. Santos. Stoomv Mij. Oceaan. Eurymedon 21 Nov. v. Lond. te Hamburg. Emzetco-Lljn. Jonge Jacobus 22 Nov. v. Rott. n Oran. HollandAfrika Lijn Randfontein (thuisr.) 21 Nov. v. Loreiiw Marqués. Rietfontein (thuisr.) 21 Nov. te An werpen- HollandOost-Azië Lijn, Oldekerk (uitr.) 21 Nov. te Yokcbama. zy „Het geeft wel een goede gelijkenis van ma, mik Ut sou ie neuf wat veranderd willen nebben." De schilder, in *w*h zelfJbTo ji-""81, waai neb Ik die neus ergere gezet &dgil«

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10