Nevelmaand. van Donderdag 23 November 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. w'/, Gster stonden twee jongens die op heeterdaad waren betrapt, voor den kin derrechter terecht. Zij werden iedti ver oordeeld tot één maand tuchtschool we gens vernieling. VONNIS BEKRACHTIGD. Het Gerechtshof ie Den Haag bekrach tigde gister het verstekarrest waarbij bevestigd werd het vonnis van de Haag- sc.he -echtbank. die de vrouw M C. de B ter zake van afdreiging heeft ver oordeeld tot IX jaar gevaigenisstraf. VALSCHENOTA. Geen vrijspraak, maar een jaar ge vangenisstraf. De bakker A. V. te Monster is door de Haagsche rechtbank vrijgespr. ken van het hem ten laste gelegde gebruik maken van een valsch geschrift. Hij zou een on- gekwiteerde nota hebben voorzien van een plakzegel. afkomstig van een ander stuk. en daarna een handteekening heb ben bijgewerkt. Het Hof vernietigde het vrijsprekend vonnis, achtte V's schuld bewezen en veroordeelde hem ter zake tot 1 jaar ge vangenisstraf DE FRAUDE Bij DE VI EESCHKEURINGSAUTO'S. Duizend gulden boete. Het gerechtshof te Den Bosch heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen een vleeschleverancier uit Breda, die dooi de rechtbank aldaa-' veroordeeld was tot 6000 boete subs. 6 maanden hechtenis, omdat hij te Breda in de ja*en 1927 t/m. 1931 valsche rekeningen had opgemaakt en ingediend voor door hem aan net tweede regiment huzaren geleverd spek. In hooger beroep werd verdachte tot 1000 boete subs. 3 maanden hechtenis ver oordeeld. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 17 Nov. 1933. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de Motor- en Rij- wielwet: H. G. H. te Wijk aan Zee en Duin, P. S. te IJ muiden, Ph. Ch. K. te Bergen, R. M. 8. te Beverwijk, H. J. B. te Bergen, C. P. IJ. te Schagen, H. M. te Wieringen, C. B. ,e Oude Niedorp, E. S. te Egmond aan J K. te.St. Pancras, J. Z. te Heiloo J. H. te Alkmaar, J. J. te Alkmaar. E. D te Bergen, A. L. te Alkmaar, J. B. E. van M. te Rustenburg. H. B. te Castricum, P- S. te Castricum, P. G. te St.-Pancras, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. T. te St. Pancras, teruggave aan de ouders zonder toep. van straf. J. B. te Alkmr~r, vrijspraak. J. K. te Opmeer 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. S. te Alkmaar, F. W. te Rotterdam, X. B. te Alkmaar, A. P. G. te Heiloo. M. G. A. M. te Delft, W. T. te Heiloo, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. N. K. te Limmen, 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. B. te Schermerhorn, 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. B. te Uitgeest, H. D. te Op meer, C. F. te Harenkarspel, J. K. te Beemster, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. v. H. te Amsterdam, M. O. te Noordscharwoude, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. H. te Heiloo, 4 en 6 boete of 4 en 6 dagen hechtenis. S. W. te Winkel, N. G. te Koedijk, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis, J. de J. te den Helder, 7 boete of 7 dagen hech tenis. S. S. te Akersloot, 9 boete of 6 dagen hechtenis. J. v. d. M. te Broek op Langendijk, 12 boete of 8 dagen hech tenis. Overtredingen van de Politieverorde ningen: H. K. te den Helder, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. M. D. te St. Maart,n f 2 boete of 2 dagen hechtenis. B. M. v. 't H. te Alkmaar, M. T. te Alkmaar, J. Z. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. de N. te Leiden, H. S. te Beilen, J. B. te Wijk aan Zee en Duin, J. v. W. te Alkmaar, J. de M. te den Helder, B. B. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de IJkwet: J. J. V. te Alkmaar, J. V. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag ge nomen gewichten. J. A. S. te Alkmaar, 2 maal 2 boete of 2 maal 1 week tucht school met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen gewichten. Overtredingen van Art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): P. K. te Stompetoren, f 5 boete of 5 da- gcu hechtenis. D. v. S. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): W. H. te Amsterdam 3 boete of 3 da gen hechtenis. A. S. te Alkmaar, 4 b^e+e of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Jachtwet: H. G. te Egmond aan Zee, 25 boete of 25 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring van de inbeslag genomen lantaarn Overtredingen van de Crisisznivelwet: P. J. v. d. H. te Alkmaar, f 6 boete of 6 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen vet. W. H. te Alkmaar, 15 boete of 10 da gen hechtenis met verbeurdverklaring van het vet boven de 50 K G. Overtredingen van de Visscherijwet: H. R. te Uitgeest, H. de M. te Uitgeest, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Nebelung noemt een oude Duitsche naam de Novembei maand. Nevelig. Ne velmaand. En kort geleden konden we in de krant lezen, dat de Westfaalsche boerenbond een kalender heeft uitgege ven, waarin alle Latijnsche namen, die ook bij ons de gebruikelijke zijn voor de maanden van het jaar, zijn verdwe nen en waarin namen van zuiver Ger- maansche afleiding zijn ingevoerd. Zoo is om een paar voorbeelden te geven Maart Lenzing geworden en April Os- termond, zoo werd Mei Wonnemond, Augustus Ernting, September Schei- dung. Zoo moest ook November, de ne gende in de oude Latijnsche, interna tionaal geworden benaming, naar het oud-Latijnsche jaar dat met Maart be gon, wijken en voor Nebelung plaats maken. Wij weten het helaas: het inter nationale, dat wat boven grenzen en scheidsmuren uitgaat, is contrabande, het nationalistische viert hoogtij in Duitschland en elders. Maar daarover verder nietWij bewegen ons hier op vreedzamer terrein lan dat der politiek, nationaal oi inter nationaal. Er zijn gelukkig nog gebie den, waar de onderscheiden, die ons menschen verdeelen, wegvallen en waarop wij één kunnen zijn ondanks zoovele geschillen. De natuur, ons ge bied hier in deze veertiendaagsche ru briek, is er één van. Dat vreedzame terrein betreden wij nog niet, wanneer we ook nog even de Hollandsche naam voor Novembe- noe men, zonder daar verder uitvoerig bij- stil te staan: Slachtmaand. Een naam die, droevig teeken des tijds alweer, in de Novembermaand van 1933 bijzondere en tragische nadruk krijgt als wij aan Holland's veestapel denken en aan de buitengewone maatregelen van dezen tijd Nevels dekken intusschen de aarde op dezen stillen Novembermaand-dag. De zon heeft een oogerblik geschenen in de volle middaguren en heeft over de stille boomen en de stille leege velden wat troostende hemelglans gestort. Maar nu ht ngt er als in den nacht, als in de mor genuren, een dichte, rijze nevel m spint alles in zijn trieste waden in. De baven- sirene klinkt aldoor met monotoon ge luid. Ook deze neveldagen en de zonne-uren en stormtijden van November, zij kun nen van een groote schoonheid zijn. En deze Novembermaand is als een ver troosting in donkere tijden vol van die schoonheid geweest. Ik zie uit mijn raam het gele loof nog, het laaisw kleu rige blad, dat zich weerspiegelt ir het water. Ik zie, hooger, het fijne takken- spel der kale twijgen tegen de avond lucht. Ik hoor het zachte geluid van meezen, van roodborstjes, het getjuik van merels en ik weet, al zie ik ze op dit oogenblik niet, hun boeiende ver schijningen dichtbij. Ik heb in deze No vemberdagen de schoonheid van de zee gezien op stille en stormige uren en ik weet en heb het opnieuw als een vreug de beleefd, hoe ons wijde Friesche land schap vol teere stemmingen, vol fijne nuances kan zijn, juist in deze weken van overgang, van scheiden van al wat de zomer gaf en ook de herfst nog bood. En ik denk er aan hoe het nu in de bos- schen, in de duinen, aan de meren ken zijn, ook nu, juist nu in de al te zeer gesmade Novembermaand. Ik houd toch ook wel van die stille, grijze dagen, en van de zon, de Novemberzon, d{e de nevels breekt en van de sterke, wilde vlagen, die over de aarde gaan. En ik weet het opnieuw: rijk en schoon is uw aarde, God ook in Nevelmaand ook straks in winterdorre dagen. A. L. B. JjuitzoHdtti Stukken (buiten verantwoordelijkheid van ét Redactie. De opname ui de rubriek, bewitst geenszins dat de redactie er mede instemt). Schoor!dam, 20 Nov. 1933. Geachte Redacteur, Het bestuur der afd. Warmenhuizen van den Neutr. Bond van boeren, land- en tuin bouwers, verzoekt U beleefd om een weinig plaatsruimte in uw courant. Als wij, bestuursleden, of gewone leden, in andere plaatsen komen, vraagt men ons vaak Wat voeren jullie toch altijd een actie om verlaging van pacht in jullie gemeente. Hoe komt dat toch? Als wij dan noemen de pachtsommen per H.A. dan slaan de menschen, die ons deze vragen stelden, van verbazing de handen in één. Dan kunnen zij zich levendig voorstel len, dat wij steeds maar weer, al is het met een kleine groep, actie voeren op dit punt. Wat toch is het geval, de tuinders ontvan gen per H.A. ongeveer 200 tot 250, de huurprijzen zijn hier voor het meerendeel tusschen de 80 en 100 per H.A. Een ieder begrijpt hier uit, dat de tuinders in Warmenhuizen nog nooit zulk duur land hebben gepacht, als in deze jaren. De diverse administraties als: gemeenten, kerk en bur gerlijk armbestuur, doen geen moeite om den pacht laag te stellen. De wethouders van de gemeenten vinden de pacht zelfs billijk Voer alle zekerheid hebben B en W. in de huur. voorwaarden vastgelegd, dat zij het recht hebben, beslag te leggen op de veilinggel den, zeker omdat de pacht zoo billijk is. Ons hoofdbestuur heeft daarover een schrijven gericht aan den raad der gemeenten, en te- recht De prijzen voor het weiland, zijn ook zeer hoog gesteld, de pachtboeren hier, moeten zelf zorgen voor huis en erf. Los land van zeer matige kwaliteit, doet hier ongeveer 60 tot 65 gulden per H.A. Dit land ligt in den regel vér van huis. Dat is voor den pachter beslist een nadeel, zoodat deze prijs in deze crisis natuurlijk veel te hoog is. De menschen kunnen hier geen brood op verdienen, dat is voor ieder toch duidelijk. De pachtschulden worden steeds grooter, de gemeentenaren verarmen snel. Dit alles wordt moedwillig in de hand gewerkt, door personen die den pachtprijs veel en veel te hoog taxeeren. Doel van dit schrijven is, dat de buiten staander ook eens gaat begrijpen, wat er op pachtgebied in Warmenhuizen aan de hand is. Als de boeren en tuinders een redelijke pacht moeten betalen, zouden de bakker, slager en kruidenier enz. ook allicht nog ééns wat kunnen ontvangen. Nu is dat on mogelijk. Ons allen wordt, door onze eigen menschen een strop bezorgd, in dezen vorm Deze menschen zien alléén het belang van de openbare kassen. Het belang van hun col lega s en vakgenooten, ontgaat hen geheel en al. Wij als bestuur hebben ons tot taak ge steld om hier tegen te strijden. Met dank voor de plaatsing namens het bestuur van de afd. Warmenhuizen van den Neutralen Bond. De secretaris, K. WILDEBOER, Schoorldam. Schoor!, 22 November 1933. Mijnheer de Redacteur! Ik ondergeteekende verzoek u vriendelijk een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Dat de inspecteur der dierenbescherming ook goed toeziet op het transport der regee- rings'koeien juich ook ik en zeer velen toe en dat de inspecteur hiermede goed werk ver richt, dat ben ik volkomen met U eens, maar het ergste van de zaak heeft hij m.i. niet aan getast. Of de aflading der wagons niet goed is ge weest kan ik hier niet beoordeelen (dit is ge- zichtswerk), maar dat het slachthuis om 10 uur is gesloten en hier niet verder op is in gedaan, betreur ik ten zeerste. Verbeeldt U eens bijv. dat bij het afkalven der koeien alle veehouders ook eens om 10 uur naar bed gingen. Beesten zijn geen machines, temeer, daar toch die zending koeien wel in Alkmaar te verwachten was. Waai is anders de tele foon voor? Als bij aankomst de beesten direct waren gelost en in de stallen van het slachthuis waren geplaatst met desnoods een emmertje water er bij wat toch niets kost, dat vind ik heel wat beschtrmender dan te schrijven dat er wel beeslen bij waren ver uit den omtrek van Tiel en waarschijnlijk wel beesten die niet goed waren gevoed, waarvan practisch toet tegenovergestelde wel uit komt. (Waar is dat tegenovergestelde dan uit gebleken? Red. Alkrn. Crt.) En voorzeker hebben de beesten tijdens den geheelen dag reizen minder ge leden dan den nacht dat de wagon stil heeft gestaan. Verder koeienplaatsen berekenen per M2. is in alle opzichten zeer gevaarlijk, wat toch een iedere deskundige wel weet, want 14 smalle en korte koeien zullen soms heel wat beter staan dan 12 zware lange koeien. Hopende, dat u ook hiervan nota wil nemen, teeken ik, Jn. v. d. OORT Pz., Zijpersiuis, gem. Schoorl. STEUNT DE ORANJE-ACTIE. Er bestaat een Oranje-Federatie boven het IJ. Het doel dezer Federatie is te bevorderen de getrouwheid aan de Regeering in het algemeen en liefde tot het Koninklijk Huis in het bijzonder. De Federatie meent voor deze oogmerken steun te mogen vragen, belangstelling en sympathie aan alle ware vaderlanders, die met ons van meening zijn, dat de welvaart, ontwikkeling en het geluk van ons volk slechts gediend worden door orde en een krachtig bestuur. Met ons van meening zijn ook, dat door een geschiedenis van drie en een halve eeuw het Huis van Oranje-Nassau onafscheidelijk verbonden is aan ons volle, voor het heden en de toekomst. Met ons van meening zijn, dat Nederland in zijn Koningin bezit een Vorstin edel van karakter, groot van staatsmanskunde en beminnelijk als per soon, ia elk opzicht een ware en groote nazate van den grooten Zwijger. Aan het inzicht in de beteekenis van het Oranjehuis voor ons land en volk ontbreekt bij velen nog al wat. Daarvandaan die lauw heid en onverschilligheid, waar het betreft de dingen, welke met ons Vorstenhuis en ge schiedenis verband houden. De Oranjefedera- tie bedoelt daarin verandering te brengen ten goede, door het oprichten van plaatselijke afdeel ingen vooral, die de viering der natio nale hoogtijden organiseeren en vergaderin- gen beleggen, waarop inzicht wordt ge geven en enthousiasme gewekt. De Federatie houdt 25 November a.s. in Alkmaar een vergadering. Daartoe worden uitgenoodigd afgevaar digden van alle Oranjevereenigingen uit de Weghelft van Noordholland boven het IJ, ook alle personen, die bereid zijn in een plaats, waar nog geen Oranjevereeniging bestaat, toet initiatief tot oprichting ervan te nemen. Het Comité van Aanbeveling bestaat uit de heeren: Z. Exc G J. E. Brutel de la Riviere, vice-admiraal te Den Helder; Ghr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer; mr. W. G Wendelaar te Alkmaar; mr. G. G B. v. d. Feen de Lille, subst. officier van justitie te Alkmaar; G. Ch. Dun, inspecteur L. O. te Alkmaar. Namens de Oranjefederatie boven het IJ, Mr. F. E. J. E. RAMBONNET, Voorzitter M. J. LEENDERTSE, Secretaris. ^Boeken BLOESEM. Een boek voor meisjes; samengesteld door Diet Kramer. Dit boek bevat een twaalftal verhalen en eenige gedichtjes. Elk meisje zal in dit boek wel iets vinden, dat haar bizondere aandacht trekt of althans iets, wat haar kennis verrijkt Het eerste verhaal heet „Eerste vacantiedag" en is door Diet Kramer geschreven. Hierin wordt verteld van een fietstocht op een va- cantiedag door drie ongeveer 18-jarige meis jes. Het genieten van de natuur op eeg mooien zomerschen dag, het beschreven zor- gelooze van de vacantie maakt het geheel tot een fleurig en vlot verhaal. L 'iesbeth's eerste gang in ,4e Kille" door A. Norel—Straatsma. Hierin wordt beschreven de eerste proef, les, die Liesbeth, de dochter van een dorps predikant geeft. Ze ontmoet een jongmensch „de Boer" genaamd, die eveneens proefles gegeven heeft. Hij vertelt haar, dat hij wel veel kans maakt, daar hij een rekenles ge. geven heeft, die zeer goed lukte, terwijl Lies beth slechts een verhaal had verteld, waar door haar kans verkleinde, want vertellen kunnen zoovele, doch een rekenles geven waar je het begrip van de kinderen raakt' Overigens een aardig verhaal, maakt de kans van slagei. grooter. Ansie wordt kantoorwroetertfe door Marv Pos. Dit verhaal geeft weer hoe een dorpsmeis je Ansie al spoedig het leven ingestuurd wordt als jongste kantoorbediende op een groot kantoor in Amsterdam. Haar moeilijk, heden, die ze dien eersten dag ondervindt, al haar wederwaardigheden en dit zijn er heel wat worden vlot en geestig beschre- ven. Haar steeds weer bovenkomend optimis- me maakt, dat zij zich door haar moeilijkhe den heen zal slaan. Het Haantje van den toren, door Greeth Gilhuis—Smitskamp. Jouk, een leerlinge v. d. H. B. S. derde klas, krijgt een lachbui onder het voorlezen van een ernstig gedicht: „Het haantje van den toren" van de Genestet. Hiervoor wordt ze de klas uitgestuurd. Daar de leeraar al tijd een zieligen indruk maakte, besloot Jouk 's avonds naar hem toe te gaan om excuus te vragen. De leeraar vertelde haar, dat hij een dochter had gehad, die op dezelfde ma nier gestorven was als dat meisje uit „het Haantje van den toren". Nu begreep Jouk, dat zij onwetend hem erg veel verdriet ge daan had. Dit eenigszins trieste schoolver haal geeft weer, wat in werkelijkheid nog zoo vaak voorkomt, nl. het flauwe grapjes- maken van kinderen en iemand daarmee on- bewust te krenken. De Schatten van een doode stad, door G. Sevensma Themmig. Hierin wordt beschreven een prachtig oud stadje Ravenna, vroeger bloeiend door zijn schatten van schoonheid. Het wordt vergele ken bij Venetië, doch in Ravenna zijn de schoonheden meer verborgen. Beschrijvingen van voorstellingen in mozaïk zijn zeer boei end; om het nog duidelijker voor te stellen zijn er 6 prachtige afbeeldingen van mo- zaïkwerken. Valea—Cerbalui, een oude Roemeenscht legende door N. v. Hichtum. Het zou te ver voeren om de geheele le gende te vertellen. De gevleugelde herten waar de koning en zijn dochter op rijden, doen de fantasie werken, de wonderlijke kracht van de koningsdochter, die tot ko ningin uitgeroepen werd, huwt Viscol (Or* taan) tot groot verdriet van haar volk. Haar zoon is heel zwak en wordt gedood door een noodlottigen steen door het volk geworpen, tegen zijn slaap, toen hij de proef moest doorstaan om tot koning uitgeroepen te wor den. De koningin was hierdoor zóó ver toornd, dat zij riep tot allen die aan de stee- niging hadden deelgenomen, „versteent al len". Daarna zuchtte de koningin zoo diep dat haar borstkas verbrijzelde en hiermee eindigt de legende die ons boeide van begin tot eind. Ons tuintjedoor E. M. Mandersloot. Voor liefhebsters van een tuin, bloemen of Elanten is dit verhaal zeer aantrekkelijk, 'och voor dengenen, die hier minder belang in stellen, is het een ware beproeving om t verhaal van begin tot eind met belangstel ling te lezen. De club van vier, door Nel v. d. Vlis. In dit verhaal wordt beschreven, hoe vier meisjes de vacantie in een pension doorbren gen, ze genieten van hun vrijheid. Zij gaan een zangavond van Emile Hullebroeck, ont moetten daar een leeraar met zijn zoon, die tenslotte de meisjes met zijn auto veilig en wel na afloop, in het pension terugbrengt. Dit vinden ze allen een reuze avontuur en ze genieten er buitensporig van. Een frissche vertelling. In Leerdam's Glasfabriek, door Diet Kra mer. De schrijfster geeft weer, hoe je de din gen soms sympathiek kan vinden. Ze zijn vaak de stille getuigen van je uitbundige vreugde of stil verdriet, en dat maakt het, dat je aan levenlocze dingen gaat hechten. De zeer leerrijke beschrijving van een bezoeK aan Leerdam's Fabrieken is zeer interes sant, pok dat het mooie en artistieke g'35* werk meewerkt tot de volksopvoeding en daarom van zeer groot belang is wordt i dit verhaal duidelijk naar voren gebracht. Over Kampeeren en nog wat door H. J°r' dan ]r' a Ie- Een beschrijving over kampeeren, de venskrachtige invloed, die ervan uitgaat, opwekking van de liefde voor de natuur, a ongetwijfeld door kampeeren in iemand w ker zal worden enz., komt door dit vern sterk naar voren. De samenwerking, aoc dit alles moet onder leiding gebeuren. Resumeeren we tenslotte de hier boven be schreven verhalen, dan is dit boek indera van een goed gehalte, doch we hao van een schrijfster als Diet Kramer iets ders verwacht dan een samenstellen eenige min of meer geslaagde verhalen. Dat dit boek echter een welkom St. Ni laascadeau zal zijn, daar twijfelen we aan. Amstecdamscfie Jiwts (Ontvangen per draadlooze teletoon). Koers van heden te: Bezit Unie 301 f 1 54 '7» 14/Va 35'/s 87'/, ST A ATSLEEN1NGEN. 5 Nederl 1932 4H 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. f 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank O. Keichsbank INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie .et* Berkels Pateot Calvé Delft Cert i KOchenm Ace. Nederl. Ford Afgesl. Philips Gloeil Gem Umlever INDUSTRL OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Ëetbleb Steel Cities Service General Aviatioa Steel corom Studebakei U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg F.xplor Mij. tioeton Rediang Leboog PETROLEUM. lïordtsche Petr Kon Petr, Perlak Continental Oil Shell Union 1 t RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiad' Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot -.<••• Niev Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia e t Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw Cert. Union Pacific Wahash jjNoteering per 50, 'Esdividend. PROLONGATIE Vorige koers fExclaia. Vorige koers 1 l»/s 10*"he lU0s/8 43'/. 44'/, ^6 S 'V, 9/l6 1 V-.6 '7/l« 37/.g 2'8/.6 35/:» OVio 47/s I5it|4 60 638/s l'8/a 111,0 I I2U/, 9 110 143'/, 1/5 94 vu 948/g 39 29'', 2fcl/< l18/» i Vis IV» 7 6 39»// 103 181/, 98 119 291 h 141', 65'/, 1 pl.m 1 30 44 31'/, 149 239 88 -l 28 9 V, '9/, z7>/, 3Vs ó'/8 161»/, 123 110 177 95 lil/, 51/, 971/,-J 40 30 29 115 19 941/, 1 o pl.m. 1.45 301/,-1 149W,-( 2 6»/, 87 ;1 b 197/a 159f-6l "f-1/, '76i-7i 90/, 8 1% pl.m. 2.00 30»/,-i "7» 14.-o 2173/, 88-V, 91-'/» U>7/8 l7/» 158-60 63'/, 4 1777,-1 97)-8i *>7/s - 110 121-2 27» - pl.m. 2 15 14/»*/, 23 f)»/, 88'/, 97»-I 1581-3/. 77-'/, 62-3'/s 1776/8 vu 98*7» l13/» 1 pCt. Heden 1 pet. WISSE! KOFRSFN AMSTFRDAM. Vorige NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijsi Brussel [Belgal ..«si Basel s i Weeoen p Scb 100 .«si Kopenhagen t t Stockholm s s i Oslo 'Ulil koers heden 2 1 49/, »5'7, 8.14 8157, 59.20 59 20 9.71 9 /I 4 57 34 56 808 48 08 3o 25 42 00 40 80 13,09 13.09

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8