Alkmaarsche Courant. SPORT EN WEDSTRIJDEN. De voetbalwedstrijden van morgen. Hotiflera tiji en derfigstt Jaargang. ZATERDAG 25 NOVEMBER Qemeeutecaden EEN ST. NICO LAAS CADEAUX-TIP VOOR ROOKERS De tweede ronde begint! Belangrijke wedstrijden in de meeste afdeelingen, o.a. Stormvogelsh. B. S., Enschedé— Vitesse en Longa—Bleyerheide. Alcmaria ontvangt Z.V.V. en moet winnen. De Boys naar Andijk. REVANCHE WEDSTRIJDEN. pijn HUfttfiaccU's Hoeder No. 279 1933 HEILOO. In de raadsvergadering van gistermiddag was afwezig met kennisgeving de heer Barn- hoorn. De wethouder J. Opdam, die in de v rige zitting wegens ziekte absent was. werd met een speciaal woord welkom geheeten door den voorzitter, die zijn vreugde erover uitsprak, dat de heer O. weer hersteld was. Ingekomen waren goedkeuringen van Ged. Staten op genomen raadsbesluiten tot ver koop van bouwterrein. Garantie gasvoorziening. Door den heer J. Rus is aan de directie van de lichtfabrieken te Alkmaar verzocht een gasleiding te leggen over een door hem in exploitatie te brengen bouwterrein tus- schen Zandersloot en Westerweg. De direc tie verklaarde zich daartoe bereid mits een minimum afname van 3600 M3. gas per jaar wordt gegarandeerd. Adressant heeft zich bereid verklaard om alle bedragen welke eventueel aan de gemeente in rekening moch ten worden gebracht als gevolg van die ga rantie, aan de gemeente te zullen terugbe talen. B. en W. stelden voor, de gevraagde ga rantie te verleenen Werd z. h. s. goedge keurd. Vermindering van pacht van gemeente-eigendommen. Door de nog steeds voortdurende on gunstige uitkomsten van het veehoudersbe drijf zijn de sommen, waarvoor in 1929 het grasgewas van gemeente-eigendommen is ge pacht, te hoog te achten. B. en W. stelden daarom voor, evenals in 1932, ook voor 1933 een vermindering van pacht toe te staan van 40 op alle nachtsommen van 5 en hoo- ger. Goedgekeurd z. h. s. Geldleeningen Toen de besluiten tot het aangaan van geldleeningen ad f 150000 en 50000 door Gedeputeerde Staten waren goedgekeurd, hebben B. en W. getracht, die geldleeningen te plaatsen, omdat over een vrij groot be drag daarvan moet kunnen worden beschik! voor het betalen van aan te koopen terreinen voor den weg naar de Egmonden. Zij zijn daarin naar hun me°ning zeer gelukkig ge slaagd, door beide leeningen te plaatsen tegen pari-koers en tegen een rente van 4 5/16 bij de levensverzekeringsmaat schappij „De Nederlanden van 1845". De geldgeefster stelt echter als voor waarde: a. dat in de besluiten wordt vermeld, dat de leeningen door haar worden verstrekt; b. dat gedurende de eerste vijf jaren van den looptijd geen versterkte aflossing zal mogen plaats hebben; dat de leening van 50000 in ten hoog ste 40 jaren zal zijn afgelost. B. en W. achtten geen dier voorwaarden bezwaarlijk, terwijl zij er zich van hebben overtuigd, dat door Ged. Staten geen be zwaar zal worden gemaakt tegen de voor waarde genoemd onder b, en stelden voor te besluiten de omschreven wijziging en aan vulling in de genoemde besluiten aan te brengen. Werd goedgekeurd. Wijziging rekening 1931. Op verzoek van Ged. Staten werd wijzi ging gebracht in de boeking van een ont vangstposten op de rekening 1931, welke naar 1932 werden overgebracht. Verkoop bouwterrein Goedgekeurd werd de verkoop van een per ceel bouwterrein voor 3.50 ner M2. aan ds G. W. Melchers te Warga (Fr.), die zich na zijn door hem aangevraagd emeritaat te Heiloo wil vestigen. De weg naar de Egmonden. B. en W. boden den raad ter vaststelling aan een project van den weg naar Egmond, tot welks aanleg den 10 Aug. is besloten, en welk project is uitgewerkt door den heer B A Verhey (van de Vereen, van Ned. Ge meenten.) Het geheele tracé kon nog niet worden vastgesteld, omdat nog niet alle gegevens zijn ontvangen voor de beoordeeling of een aansluiting vanaf hoek Heerenweg—Sta tionsweg de voorkeur verdient boven de thans geprojecteerde aansluiting hoek Westerweg— Mallevoortsdijk. Een besluit tot vaststelling van het tracé geschiedt dus onder het voor behoud, dat nader zal worden bepaald, waar de aansluiting zal komen. De aanleg de thans geprojecteerde aan sluiting aan hoek WesterwegMallevoorts dijk inbegrepen vordert een uitgaaf van ongeveer 121000. Daarbij komen de kos ten van aankoop van den voor den weg be- noodigden grond, welke bedragen 23198 In dat bedrag zijn niet begrepen de kosten van aankoop van de terreinen en gebouwen, welke zullen benoodigd zijn voor aansluiting aan de bestaande wegen. Bij de onderhandelingen werd de mogelijk heid bereikt om den nieuwen weg te doen aansluiten aan den Heerenweg te Egmond aan den Hoef op de plaats, die B. en W daar het meest geschikt voor achten. De eigenaar van de perceelen 521 en 746, de heer J. Gz. van der Pol, was niet bereid een gedeelte dier perceelen te verkoopen, doch w ilde wel de perceelen geheel afstaan (groot 2.49 18 H.A. met daarop staande boerderij welke voor 6 per week wordt verhuurd.) Ze kunnen worden aangekocht voor in totaal 18000. Die terreinen zijn thans reeds ge legen aan twee wegen, de nieuwe weg komt er dóór, zoodat ze als bouwterrein zijn te exploiteeren. B. en W. waren van oordeel, dat aankoop van die terreinen geen bezwaar oplevert. Voorts stelde de heer C. Bakker Pz. den eisch. dat een vrij groot deel ongeveer 1 H.A. van het oerceel aan den Weste:- weg naast de woning van den heer N. Ur- «em, moest worden aangekocht voor 1 20 per M2 Ook dat terrein leent zich goed voor bouwterrein, zoodat B. en W. tegen aankoop .van dat perceel ook geen bezwaar hadden. De overige terreinen kunnen voor iets meer dan landprijs verkregen worden; alleen daar, waar de eigenaren een naar de meening van B. en W. te hoogen prijs vragen, wordt slechts de breedte van den weg aangekocht. Het totaal bedrag voor aankoop van ter reinen, die niet voor den aanleg van den weg bestemd zijn, zal, behoudens daarin als nog te brengen wijzigingen, 83159.50 be- loopen. De kosten van bebossching dier ter reinen en mogelijke verdere kosten van bouw rijp maken zijn niet in de begrootingen be grepen. B. en W. stelden voor te besluiten: a. tot vaststelling van het tracé van den weg, be houdens het vooromschreven voorbehoud; b. tot aankoop van de terreinen, zooals ver meld. De voorzitter, het voorstel nader toe lichtend, zei, dat uit Den Haag in den loop der volgende week een beslissing is te ver wachten over de bijdrage van het rijk in het als werkverschaffingsobject uit te voeren plan. Langdurig werden hierop de teekeningen door de raadsleden beschouwd. De heer K o s t e I ij k kon het plan goed keuren onder voorbehoud dat de gemeente zich nog niet vastlegt ten aanzien van de lig ging van den weg. De voorzitter hoopte, dat spoedig goedkeuring van het plan in Haarlem kan worden verkregen, opdat, als de toezegging uit Den Haag is verkregen inzake subsidie voor de werkverschaffing, zoo spoedig mo gelijk zal kunnen worden aangevangen met de uitvoering, in het belang van de werkloo- zen. De heer G r e e u w vroeg of niet reeds met het werk kan worden begonnen zoodra de goedkeuring der plannen uit Haarlem is ge komen, ook al heeft de regeering nog geen toezegging inzake subsidie gedaan. Devoorzitter had daartegen bezwaar, omdat dit een verandering in de leiding kan meebrengen. Intusschen zou spr. zooveel mo gelijk aansturen op bespoediging door Den Haag. De heer Greeuw vreesde, dat uit Den Haag moeilijk te vervullen voorwaarden zul len worden gesteld, waartegen bezwaar zal moeten worden geopperd. De heer K o s t e 1 ij k zou liever 'n week lan ger steun uitkeeren dan beginnen met het werk, als er kans bestaat dat de werkwijze zal moeten worden veranderd ingevolge voor waarden uit Den Haag. De heer Greeuw betoogde, dat de plan nen voor het werk toch vast staan, het geeft dus niet of zij worden uitgevoerd onder lei ding van den een of den ander. De heer K o s t e 1 ij k verzekerde, dat wer ken in uurloon het plan duurder zal ma ken dan gedacht werd. Overigens geloofde Voo» de bon» die bij .lecht» 60 pakjee Nortt» St.te sigaretten veTpakt zijn, kunt U haar een Lotisico polis als St. NicoUa» c»de«u ^»en. Dete poliaaea geren prec- tisch dezelfde kansen ala een twintigje staalsloterij van F 3.60, Rookt North State en wint de F 100.000. spr., dat de verschillende noodige beslissin gen wel tijdig zullen bekend worden. Mocht de beslissing uit Den Haag nog wat uitblij ven, dan zou het beter zijn de werkloozen zoo mogeiijk aan andere objecten te werk te stellen. De heer V a h 1 was het hiermee eens en noemde de Zevenhuizerlaan. De voorzitter zei, dat toch in geen ge val werk voor een honderd werkloozen kan worden gevonden. De heer S c h u y t wilde, dat terstond na ontvangst van de goedkeuring van Ged. Sta ten een aanvang met de verdere voorberei dende werkzaamheden worde gemaakt. De heer Keesman merkte op, dat zijn fractie zich niet vast heeft gelegd op een aanvaarding van de subsidie voor werkver schaffing van het rijk. Integendeel zal zij zich het recht voorbehouden eventueele be palingen uit Den Haag te beschouwen in het licht van het belang van de werkloozen. De heer V a h I herinnerde aan het besluit om de hulpbehoevende tuinders in het werk voor dezen weg op te nemen. Zij kun nen echter niet langer wachten en daarom stelde spr. voor, hen in afwachting van die tewerkstelling steun uit te keeren. Eenige tuinders zijn reeds in werkverschaffing of ontvangen al steun van het armbestuur. De heer Dekker ondersteunde den aan drang om spoed te maken met de uitkeering. De heer Keesman zei, dat de oproep aan steunbehoevende tuinders niet voldoen de is bekend gemaakt en dat daardoor zich slechts 18 personen hebben aangemeld. Meerderen zullen nog wel komen en men kan hen niet gemakkelijk allen in de werk verschaffing nemen. Spr. zou wenschen dat de steunverleening zou gaan als verleden jaar. De heer Kostelijk meende, dat allen, die voor steun in aanmerking zouden komen, zich wel hebben aangemeld. Wie er nu ge weest zijn, zullen wel steun noodig hebben en spr. zou dien willen uitkeeren volgens de vastgestelde normen. De heer V a h 1 vereenigde zich hiermee. Na nog eenige discussie, waarbij de heer Greeuw betoogde, dat men de tuinders niet voor werkverschaffing uit hun bedrijf kan halen, werd het idee-Kostelijk aangeno men. Hierop volgde sluiting der vergadering 't Valt niet mee, zoo ineens uit de Zes- daagsche-herrie te komen en nu plotseling weer te schrijven over het dood-nuchtere voet balspel! 't Is net, of de R.A.I.-plaat nog in je hersenen speelt, terwijl je toch deksels goed weet, dat je de „voetbalgolflengte" hebt op gezocht. Echter, heel langzaam komt koning voetbal weer te voorschijn, steeds duidelijker wordt zijn stem en dan Dan staan wij dus thans aan den voor avond van de tweede ronde! Jawel, morgen is het de dag, waarop de meeste clubs hun tienden wedstrijd reeds spelen. En omdat wij dus nu de revanche-wedstrijden krijgen, is het programma uiterst belangwekkend gewor den. Daar zien wij in afdeeling I eenige pittige ontmoetingen op het program en deze wijzen er op, dat Ajax zich zal handhaven. Immers, de Amsterdamsche club ontvangt A.Ei.O., waarmee in Den Haag reeds afdoen de is afgerekend. A.D.O. heeft toen naar men zegt zeer forsch gespeeld en eenige Ajaxieden raakten toen zoo gewond, dat ze een paar weken op non-activiteit moesten worden gesteld. Gelukkig is A.D.O. niet ver der gegaan; integendeel, het heeft zich her steld van dit spel en speelt thans niet meer overdreven forsch. De Amsterdammer# kun nen dus een normale partij spelen en zullen tegen het enthousiast werkende A.D.O. wel succes hebben. Veel moeilijker krijgt V.S.V. het. Wel won het thuis van Haarlem, doch de roodbroeken zijn den laatsten tijd aardig op dreef en kun nen best voor een verrassing zorgen, 't Wordt een wedstrijd met snel spel, zonder dat dit mooi zal zijn. En de winst? 't Zou niet de eerste keer zijn, dat Haarlem van een sterker elftal won! Ook Feijenoord krijgt het moeilijk. Op pa pier moet het in Hilversum van 't Gooi kun nen winnen, maar de Rotterdamsche machine loopt nog lang niet soepel, zoodat 't Gooi heusch niet kansloos is. Dan zal Z.F.C. thuis Sparta ontmoeten. In Rotterdam wonnen de Zaankanters met mooie cijfers. Sindsdien heeft Sparta zich hersteld, maar heeft ook Z.F.C. getoond, tot de sterksten te behooren, zoodat wij vrij ze ker een nieuwe Zaansehe overwinning zullen kunnen noteeren. H.-D.V.S. heeft thuis een goede kans, om H.F.C. te kloppen. In afdeeling II staat de ontmoeting Stormvogels HBS wel bovenaan, wat de belangrijkheid betreft De IJmuider club heeft 'n voorsprong van punten, doch heeft de Haagsche nog me ontmoet. H.B.S. heeft dus alles nog in eigen hand. De Hagenaars spelen tegen de sterkste clubs in den regel hun beste spel en als de voorhoede een klein beetje productief is, kan ze winnen. Toch is de uitslag onzeker, want krachtsverschil is er weinig. K F.C. zal verstandig doen, om den uit wedstrijd tegen V.U.C. in een overwinning om te zetten Dan houdt ze meteen haar fraaie kans op den titel. De Koogsche moet echter oppassen, want V.U.C. verdedigt taai en haar uitvallen zijn zeer gevaarlijk. Xerxes ontvangt D.H.C. Dat wordt een moeilijke wedstrijd voor beide ploegen en waarschijnlijk zal het doelpuntenverschil wel niet groot zijn. Wellicht zorgt Xerxes voor een verrassing! Excelsior ontvangt Hilversum, dat zich de vorige week hersteld heeft. Echter, de Rotter dammers zijn gewaarschuwd en tellen dus voor twee. We rekenen dus op een Excelsior- zege. Tenslotte zal D.F.C. thuis gelegenheid krij gen, om haar nederlaag tegen Hilversum weer goed te maken door een overwinning op de hekkesluiters: R.C.H. Vitesse of Enschede? Beide bovengenoemde clubs hebben nog een kansje op den titel en daarom is de wed strijd Enschedé—Vitesse voor beide clubs van belang, omdat de verliezer totaal uitge sloten is. Intusschen won Enschedé reeds in Arnhem en daarom is het te verwachten, dat ze morgen weer wint. Echter, de resultaten der laatste weken waren niet zoo heel fraai, zoodat wij zelf nog heelemaal niet zeker zijn van een Vitesse-nederlaag. Integendeel, een gelijk spel is best bereikbaar. Go ahcad zal het thuis wel klaar spelen tegen de Ensch Boys; de versterkte Go ahead-ploeg moet van een dergelijke tegen stander kunnen winnen. Moeilijker heeft Heracles het, nu het naar A. G. O. V. V. moet. Een kleine 10 of 21- zege zou al een mooi resultaat zijn voor de Almeloërs, die daarmee echter twee zeer kostbare punties rijker zouden worden! Tubantia ontvangt Wageningen en kan eindelijk weer eens winnen, zulks in tegen stelling met Hengelo, dat totaal kansloos naar P E. C. gaat. LongaBleijerheide. In het Zuiden ontvangt het sterke Longa Bleijerhetde. De Limburgers wisten de vorige week Willem II te kloppen en willen natiur- lijk ook de stadgenooten van de tricolores een nederlaag toebrengen. Het verschil is echter, dat de vorige week op eigen grond gespeeld werd, terwijl nu eerst de vreemde omgeving overwonnen moet worden En voor dat het zoover is, zou Lon ga reeds een voorsprong hebben kunnen ver krijgen! Zoodat wij een nederlaag der Lim burgers voorspellen! Gelukkig zal de tweede Limburgsche club M.V.V. wel ia staat zijn, om te winnen. Het onderaan duikelende Middelburg kunnen wij geen kans geven op een gelijk spetl, terwijl een overwinning natuurlijk heelemaal is uit gesloten. Willem II krijgt gelegenheid, zich van haar eene nederlaag te herstellen. Het speelt thuis tegen B.V.V., dat weliswaar enthousiast speelt, doch tegen Willem II wel niet opgewassen zal zijn P.S.V.N.A.C. wordt een aardige strijd tusschen twee aloude tegenstanders, die ech ter allebei een minder gelukkig seizoen door maken. Als N.A.C. volledig opkomt, zal de uitslag wel in de buurt van een gelijk spel liggen, al heeft de thuisclub de beste kansen De Noorelijke leiders kunnen winnen In het Noorden spelen zoowel Be Quick als Velocitas thuis en beide clubs ontvangen Friesehe tegenstanders, nl. resp. Frisia en Friesland. Het verschil in kracht is in elk der gevallen zoo groot, dat wij niet anders dan twee flinke Groningsche overwinningen ver wachten De derde club uit Leeuwarden, Leeuwarden zelf „gaat naar Veendam. Voor beide partijen is dat een lastige strijd en er is zoo weinig krachtsverschil, dat een gelijk spel de beste oplossing zou zijn. Sneek, om nu ook deze Friesehe club maar te noemen, trekt naar Alcldes, die met een beetje goede wil en wat geluk nog net kan winnen. En de tweede Drentsche club, Achilles, geven wij achter het Asser Bosch een kansje, om een kleine overwinning op O.V.A.V. te behalen. De refurnwedstrh'den. Het is wel aardig, om eventjes te herinne ren aan de wedstrijden, die reeds gespeeld zijn en aan die van morgen, waar dezelfde tegenstanders tegen elkaar uitkomen. Afdeeling I: A.D.O Ajax 14; Feijen oord—'t Gooi 6—0; SpartaZ.F.C. 13; V.S.V.—Haarlem 4—1; H.FC.-H.D V.S. 3—2. Afdeeling II: K.F.C.—V.U.C. 35; D.H.CXerxes 71; HilversumExcelsior 6—1: R.CH-D.F.C. 4-3. Afdeeling III: Ensch. BoysGo ahead 2—1Heracles—AG.O. V.V. 2—1Vitesse— Enschedé 2—3; Hengelo—P.E.C. 2—3; Wageningen—Tubantia 4—1. ONZE TWEEDE KLASSERS. Onze tweede klasse A heeft ook deze week weer een interessant programma, die onge twijfeld van invloed zullen zijn op de eind stand. AlcmariaZ.V.V. Allereerst hebben wij hier den wedstrijd AlcmariaZ. V. V. De Alcmarianen hebben de laatste twee weken een onbevredigend spel gespeeld en resul taten gebracht, die teleurstellend waren. Thans zal men een beter resultaat trachten te bereiken en daarom heeft men v. d. Pol op de rechts-binnenplaats gezet. Wanneer v. d. Pol zijn vorm van een jaar geleden heeft kunnen bewaren, zal dat ongetwijfeld een versterking beteekenen, temeer daar dan ook Keppel meer steun krijgt. Ons dunkt, deze voorhoede moet in staat zijn, om doelpunten te maken, zelfs nu Z.V.V. de tegenstander is. Het spel van de Zaansehe is o.i bekend ge noeg, om te weten, hoe men tegen hen moet spelen. Met kort spel en salonvoetbal komt men er niet, dat is zeker. Het zal dus van verre trappen en hoog tempo moeten komen. Hoe vlugger de bal geplaatst wordt, hoe meer kans op succes. Gaat men „drijven", dan trekt de vijandelijke verdediging zich op het doel terug en dan is er natuurlijk geen doorkomen aan. Bovendien, er moet gewonnen worden En A. F. C. èn H. R. C. staan nog onder aan, maar deze clubs zullen zeker nog wel een aantal punten behalen en op dit oogenblik is Alcmaria's voorsprong veel te klein, om veilig te staan. H. R. C.O. V. V. O. Het zou ons bijvoorbeeld heelemaal niet verwonderen, wanneer H. R. C. morgen voor de tweede keer won. O. V. V. O. moge een aardige ploeg zijn, haar spel „ligt" H- R. C. en boven dien spreekt het veldvoordeel hier een hartig woordje mee Daarom geven wij H. R. C. heusch een goede kans op de zege. A. F. C—D. W. S. Dat echter A F.C zal winnen, gelooven wij niet. D. W. S. is veel sterker en zal wel op keurigen tegen stand stuiten, maar niettemin een kleine over winning behalen. W. F. C.—West-Frisia. Twee oude rivalen ontmoeten elkaar in Wormerveer. Het krachtverschil is o.i. heel gering, al speelt de Enkhuizer club iets beter. Of dat echter vol doende zal zijn voor de ovei winning, be twijfelen wij. ivinheimZeeburiga. Tenslotte zien wij Kinheim op eigen veld zegevieren over de Amsterdamsche ploeg, die nog steeds zoekt naar de sterkste samenstelling van haar elf tal. In 2 B. zal het Bloemendaal wel niet ge lukken, om eenzelfde bravourstukje uit te halen als een week geleden, toen E. D. O. geklopt werd. Nu komt Velox op bezoek en hoewel het niet gemakkelijk zal gaan, geloo ven wij toch, dat de Utrechtsche club zal winnen. Blauw Wit trekt naar de Spartaan en zal verstandig doen, om beide puntjes in te boe ken. Er moet dan echter beter gespeeld wor den, dan de vorige week, want de Spartaan kan danig uit haar slof schieten. E. D. O. trekt naar D.O.S., dat thans de derde plaats inneemt. Toch is E. D. O. een beter elftal, dat echter moeite genoeg zat hebben, om de Utrechtenaren van zich af te schudden. B. F. C.Hercules zou wel eens op een puntenverdeeling kunnen uitdraaien, even als T. O. G.V. V. A., welke strijd van be lang is voor de bezetting der onderste plaats. DE DERDE KLASSE A. De Meteoor ontvangt den Helder en zal nog moeite genoeg hebben, om daarvan te winnen. En evenveel moeite zal Purmer- steyn hebben met de Meervogels, ofschoon de gastheeren verstandig zouden doen, om maar te winnen. Hollandia zal nu toch wel weer eens kun nen winnen na de teleurstellende resultaten der laatste weken. Assendelft, die op bezoek komt, moet zelfs een zacht kostje zijn. Al leen, onderschatten zou nog gevaarlijk kun nen zijnl DE ELFTALLEN VOOR MORGEN. Alcmaria—Z.V.V. (scheidsrechter Weber): Ou des Bijlsma Ooms Rootrlng de Grand Lengers v. d. Pol de Jong Keppel Peereboom Hamstra West-Frisia IIAlcmaria II (scheidsrechter Hauber): Jongmans Burger Jonker S. Meyer Watertor Hoorn Plas de Cocq van D. Rootring Schokker Gerver Helder IIAlcmaria III (scheidsrechter Hoogendoom): Burger Langhorst Hartland de Leeuw K. Meijer Charlewie Stadegaard Fijen Kaptein de Groot Verver AndijkAlkm. Boys (scheidsrechter Mol): v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Michels v. d. Hilst Indri Brouwer Kwadijk Boot de Grand is bestand tegen een Per stuk 8 ct- Doos 45 ct. Bij Uw drogist Van groot belang is de strijd tusschen D. W. V. en O. S. V. Eerstgenoemde moge iets sterker zijn, het verschil is zoo gering, dat elke uitslag mogelijk is. Wellicht is ae uitslag voor de Kennemera van belang, die intusschen zelf moeite ge noeg zullen hebben, om den uitwedstrijd te gen K. V. V. te winnen. DE VIERDE KLASSE A. Alkmaar heeft een vrijen dag en kan dus rustig toezien. Zoo zal het wellicht de Boy» zien winnen in Andijk. De jongste Alkmaar* sche vierdeklasser is tenminste aan haar stand verplicht om met de beide puntjes te rug te keeren. Texel heeft thuis een kansje tegen Uit geest. dat de kluts een beetje kwijt is en Succes kan ook succes hebben in den wed strijd SuccesVrone. Tenslotte zal Schagen thuis probeeren, om D. T. S. te kloppen, wat echter een lastig» opgave zal blijken te zijn. LANOS DE N. H. V. B -VELDEN. Het wordt in enkele afdeelingen weer eet moeilijke dag voor de leidende ploegen, en het zou ons dan ook niet verbazen of de spanning om de bovenste plaats, kan zoo hier en daar weer wat toe nemen. In het Westen is de tocht van het leidende Assendelft II. nog de minst moeilijke. Wel zouden de öergenaren zich op eigen terrein geducht weren, doch wij hebben een idee dat onze Westersche naburen de bezoekers niet kunnen weerstaan. Aan „Bergen", om de leiders dan toch één punt f te snoepen. W. F. C. V krijgt bezoek van Zaandijk II en het is niet onmogelijk, dat de Wormerveerdera beide punten incasseeren. De beide hekkensluiters, K. F. C. IV en Z. V. V. III ontmoeten elkander op de Koog en een puntenverdeeling lijkt ons het meeat denkbaar. Het Oosten staat al een bijzonder lastige ontmoeting voor het leidende B. K. C op het programma, daar een bezoek gebracht moet worden aan M. L. D. Daar dit voor de „luchtvaarders" vrijwel de laatste kans beteekent zullen zij zich wel geducht inspannen, zoodat de eerste nederlaag voor de Breezanders denkbaar is enons niet zou verbazen. Zal H. R. C. III het bezoekende „Wieringerwaard" de laatste kans benemen?... Het is niet onmogelijk. J. V. C. I zal ook thans in eigen huis tegen Succes II wel niet veel kans op de eerste overwinning hebben, temeer,daar de be zoekers ook nog een kleine kans op de bo venste plaats hebben. In het Noorden brengt voor de leiders een vrijen dag, zoodat M. F. C. I dat bezoek krijgt van Hollandia IV, weer een tweetal puqten zal kunnen in- loopen. Hollandia III zal eindelijk weer eens kunnen winnen, nu Berkhout I op bezoek komt. terwijl in de ontmoeting Strandvogel» IWest-Frisia III, vermoedelijk een punten* verdeeling zal plaats vinden. In het Zuiden staat er voor de leiders ook al een zeer las tige wedstrijd op het programma, daar K. F. C. III dat bezocht moet worden de laatste tijd tafelijk in vorm schijnt te zijn. We vreezen dat de Monnikendammers op de Koog hun tweede nederlaag krijgen te slikken. Z. F. C. IV—W. F. C. IV. twee vrijwel ge lijkwaardige ploegen met een klein kansje, deelen te Zaandam vermoedelijk de punten, terwijl „Ilpendam" eindelijk weer eens voor een overwinning zou kunnen zorg dragen, nu Zilvermeeuwen II op bezoek komt. In de tweede klasse D krijgen de leiders het ook al niet gemakkelijk. e weten dat de Castricummers tot zeer goede dingen in staat zijn. We weten dat de tweede elftallers van de Boys nogal eens te leurstelden en hun vertrouwen van weleer eenigszins kwijt zijn. Maar,... we weten ook dat de rood-witte Aikmaarders op eigen veld zeer moeilijk te kloppen zijn. Indien de Boys-reserves zich in de ontmoeting tegen C. S. V. volop geven en zich niet laten ontmoedigen, dan kon het wel eens gebeu ren dat de leiders hun eerste nederlaag zullen noteeren. wat eerstens de spanning zou ver- hoogen en tweedens den achterstand tot twee punten zou reduceeren. We geven de Boys een kans! Van groot belang is tevens de ontmoeting Uitgeest IIAlkmaar II, daar deze Wester weg-bewoners nog ongeslagen zijn en. een zeer goede kans hebben. De groen-witten zullen wel trachten te winnen en stellig bei den winstpunten naar de kaasstad brengen. We geven het puntlooze D\ T. S II ook te gen het bezoekende Alcmaria IV weinig kans op de winstpunten. In de derde klasse B brengen de Egmondsche Boys een bezoek

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5