JjiyeuMideH Stukken 3ieck School Onze Jioioniën IBianenland Spoct DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. De eerste Europeesche be klaagden voor den zeekrijgs raad te Soerabaia. ■I' 1 1 1 IIL* band. „Wat een kistje", zei hij, „en wat een snelheid". Buitengewoon snel. Wij hadden gelegenheid even met luitenant Asjes te spreken. Hij bleek zeer enthousiast over het toestel te zijn. „Het geeft je een idee van snelheid'', zei hij, „als je, zooals wij, in enkele uren zoo over heele stukken van het land vliegt. Vlak na ons vertrek zaten wij boven Den Helder. Over de eilanden naar Borkutn en dan naar Groningen en Eelde, Enschede, Deventer, Arnhem, Nijmegen, het schiet alles onder je weg. Boven Roermond kwamen we in een sneeuwbui te zitten. En betrekkelijk kort na boven Borkum te hebben gezweefd, zaten we laag boven Maastricht. Over Bergen op Zoom en Vlissingen naar Rotterdam, Den Haag, Leiden, Soesterberg, boven Schiphol, weer naar boven toe langs de Zuiderzeekust, nog eens boven Soesterberg, alsof het geen afstanden zijn". Naar schatting heeft het toestel in de zeven uur dat het in de lucht was, een kleitv- :>000 K.M. afgelegd. Om beurt hebben de pi- •loten Asjes en Geyssendorffer en ir. van der Maas gestuurd. Ook Geyssendorffer toonde zich uiterst tevreden over het vliegen van den Postjager. Ir. van der Maas verklaarde, dat naar zijn meening het toestel aan alle eiscben, die er aan gesteld konden worden, voldeed. Natuur lijk vond men tijdens het vliegen altijd wel eenige dingen, die verbeterd kunnen worden. De genomen proeven hebben alle bevredigen de resultaten gehad, hoewel de verzamelde gegevens natuurlijk nader uitgewerkt moeten worden. Het toestel was geladen met het maximum gewicht van 5500 K.G. Het had de maximum brandstofvoorraad van 2050 liter benzine aan boord, waarvan nog een groote hoeveel heid hoeveel precies kon niet onmiddellijk •worden nagegaan na de landing over was. Men heeft op verschillende hoogten proeven genomen, ten aanzien van snelheid en brandstofverbruik. De snelheden waarmee gevlogen werd, varieeren van 250 tot 360 K M. per uur. De gemiddelde kruissnelheid kan gerekend worden op 300 K.M. per uur. De start had een vlot verloop. Het volbeladen toestel was in 22 seconden los van den grond. De startbaan zal ruim 300 Meter zijn ge weest. De door de N.S.F. geleverde radio-instal latie heeft uitstekend voldaan. Van den grond af heeft men met verschillende buitenlandsche stations kunnen werken. Gedurende de ge- heele vlucht heeft men het toestel op Schip hol zeer duidelijk gehoord, terwijl de marco nist van Straaten niet alleen met alle Neder- landsche grondstations, maar ook met Crov- don, Malmö, Hamburg en andere buitenland sche stations heeft kunnen werken. Algemeen neemt men aan, dat aan een ver trek van den Postjager naar Indië in het midden van de maand December, geen be zwaren meer in den weg zullen staan. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel op de thuisreis is te Bagdad aangekomende Kwartel beëindigde zijn reis 'e Bandoeng. LINDBERGH OP DE KAAP- VERDISCHE EILANDEN. Lindbergh is gisterochtend uit Villa Cis- neros (Rio del öro) vertrokken. Tegen drie uur gistermiddag is hij te Porto Praya ge daald. EEN AMERIKAANSCH LUCHTESKADER NAAR MOSKOU? Volgens te Moskou uit Washington ont vangen berichten zou een groep aviateurs, bestaande uit de piloten Patridge, Sonor en Finch een tocht willen maken naar Moskou via New York Deze tocht is bedoeld als een vriendschappelijk gebaar jegens Rusland bij gelegenheid van de hervatting der diploma tieke betrekkingen. De organisatoren van de zen tocht zullen aan boord van de vliegtui gen monsters meezenden van Amerikaansche koopwaren bestemo om in Moskou ten toon te worden gesteld. Buiten verantwoo'dfliikheia van ae 'Redactie. De opname \n a> rub'trk he*i/si geenszins dm de 'fda'tre e» me-'e >nstemti MANIFEST VAN HET JOODSCH NATIONAAL FONDS VOOR NEDERLAND. Wij leven in een tijd van zware be proeving. Een economische en finan- ciceie crisis van ongehoorde afmetingen teiftert de wereld. Hadden de Jodm niets anders te dragen dan hun even redig aandeel in den algemeenen nood, 't ware niet meer dan natuurlijk en van zelfsprekend. De werkelijkheid is echter anders. Als de volkeren in nood verkee- ren, trachten zij economische levens- ruimte te verkrijgen ten koste van de Joden; duistere achterdocht, u";e naar schuldigen zoekt voor het onbcgrep'-ne en het onbegrijpelijke, verdenkt en be st buldt de Joden; wat in goede tijden niet meer was dan een ongevaar ijk vooroordeel, aan groeien tot onberele- neerden haat; verdrukking, ontrechting, vervolging der weerlooze mind-rheden zijn dan, als van ouds, het gevolg. Velen hadden gemeend, dat deze nood lottige gang van zaken tot een ver en voor altijd begraven verleden behoor Ie; de Jodenvervolgingen in Duitschland hebben ons anders geleerd. Weliswaar overheerscht veelal verontwaard ging; m6n protesteert tegen de wandaden en beraamt acties om de gewei ienaars tot rede te brengen. Men voelt echter tevens, dat daarmee in het allergunstigste ge val het lot der slachtoffers eenigszins kan vellicht worden; de wereld weet thans, dat er een brandend Joodsch vraagstuk bestaat en de wereld heeft tevens begrepen, dat het met kleine ge legenheidsmiddelen niet kan worden opgelost. Zelfs zij, die daar een jaar ge leden nog niet aan zouden hebben ge dacht, richten thans hun b'ik naa Pa feftti&a. Herstel van het Joodsche volk in eigen land, zoodat het eens niet meer afhankelijk zal zijn van de kwade hartstochten, waaraan thans de Jood sche groepen, verstrooid en machteloos, zijn overgeleverd: ziedaar de oplossing van het vraagstuk, waarvan het drin- gende karakter nu wel algemeen wordt 19seft. Een der onmisbare voorwaarden voor de bereiking van dit doel is het verwer ven van grond in Palestina als °Pv^r" vreemdbaar eigendom van het Joodsche volk. Dit is de taak van het Joodsch Nationaal Fonds (Keren Kayemeth I.eisrael) dat zich aan deze taak reeds meer dan 30 jaar lang met de grootste inspanning heeft gewijd. Ruim 320TH)0 dunam grond (1 dunam 100O M,.) heeft het reeds in het bezit van het Joodsche volk gebracht. Dat dit cijfer niet nog veel grooter is, komt voo.' geen gering deel op rekening van de tallooze Joden, die in deze hun plicht hebben verzuimd. Zij kunnen en moeten thans hun antwoord geven op de Joodsche ramp van 1933, een opbouwenu ant woord, dat bet Joodsche vraagstuk zijn oplossing iets nader brengt. Grond heeft het Joodsche volk noo- di„. Grond in Palestina, om hel Joodsch Nationaal Tehuis te grondvesten. Daar om vragen wij aan iederen Jood deel te nemen aan den aankoop van Joodsch grondbezit in Palestina. Het Joodsch Nationaal Fonds vraagt van iederen Jood één of meer dunams, of wel een gedeelte van een dunam, bv. H, of dunam met een minimum van een tiende dunam. De prijs va.. een dunam is gestel i op zestig gulden. Den deelnemers aan deze dunam actie zal te zijner tijd een bijzonder Palestina- dunam-diptoma worden uitgereikt Wij rekenen op een algememe deel name van Nederland's Jodendom aan deze dunam-actie, waarvoor de bijdra gen kunnen worden gezonden aan het Joodsch Nationaal Fonds, Kloveniers burgwal 99, Amsterdam, postgiro 34958, Gem. gira J. 2880 Namens het Stichtingsbestuur van het J. N. F F BERNSTEIN, Voorzitter. JAC. M.4ARSSEN, Alg J. N. F. Commissaris. Vrijdagavond vergaderde het kiescollege der Ned. herv. kerk te de Rijp voor de verkie zing van een ouderling en een diaken, wegens periodieke aftreding van de heeren T. van Houwelingen en K. Hu nier. Herkozen werd de heer van Houwelingen en in de vacature-Humer werd gekozen dr. de Jong Jr. Ds. J. Kruger te EIburg heeft het beroep naai de geref. kerk te Castricum aange nomen. OUDERAVOND „ROCHDALE- SCHOOL". Aan bovenstaande school werd op Vrijdag de eerste ouderavond in dit leerjaar gehou den die, hoewel er nog eenige openbare bij eenkomsten op denze fden avond plaats von den, vrij goed bezocht wos. Na opening werden door de heeren Sie- werts, viool, en Ligthart, piano' eenige solo's, n.L Dercourse van Goderd, Adgretto van Bi- zet en de Gzardas van Montré. zeer ver dienstelijk weergegeven, wat met een dank baar applaus werd beloond. De heer A. Kesselaar, die eveneens zijn vrijwillige medewerking verleende, oogstte ook een zeer dankbaar applaus met een 4- tal fragmenten uit „Burenruzie" en een frag ment uit „Van ouds de Morgenster" van Herin. Heijermans, die zeer mooi door hem werden voorgedragen. Het belangrijkste van dezen avond was de keurig verzorgde inleiding van mevr. v. Ame rongen over: „Waar moeten de kinderen heen na het verlaten der Rochdaleschool" Zeer duidelijk zette de spreekster uiteen de diverse leervakken aan de middelbare scholen en de moge'ijkheid voor de leerlingen der ge wone lagere scholen om deze scholen te be zoeken. Door deze in'eiding is gebleken, dat de leerlingen van de gewone lagere scholen zeer goed het middelbr.ar onderwijs kunnen volgen, althans voor die leerlingen die plan hebben om verder te leeren. Aangezien de opleidingsscholen na de ge wone schooluren een cursus Fransch hebben voor die leerlingen die later naar het middel baar onderwijs gaan, werd de wenschelijk- heid bepleit om ook aan deze schoo! een z.g. Fransche cursus in te voeren. Deze zaak zal in het begin van de volgende maand worden afgehandeld en indien moge'iik zal hieraan na de a.s. kerstvacantie worden begonnen. Nadat de voorzitter een woord van dank had gebracht aan hen. die op dezen avond hun medewerking hadden gegeven, sloot hij met een woord van dank voor de opkomst deze aangename vergadering. OUDERAVOND TE ST. PANCRAS. In het bijlokaal der O. L. school te Sint Pancras werd een ouderavond gehouden. Er werd thans afgeweken van de gewone ouder avonden. Voor dezen avond was de heer de Jong van Bergen aangezocht om den avoud te veraangenamen door een filmvoorstelling, terwijl de kinderen der hoogste klasse een 6-tal liedjes ten gehoore bracht Allereerst werden 3 films vertoond spe ciaal voor de kinderen Daarna werden door de kinderen eenige liedjes gezongen, welke zeer in den smaak vielen der vele opgekomen ouders. Vervolgens werd nog een film vertoond oor de ouders Tijdens de pauze werd het werk der km deren bekeken. Nog werd mededeeling gedaan, dat de cursus voor de rijpere jeugd doorgang vindt door de bijdrage van particuliere zijde. Vanmorgen om 9 uur precies ving de zeekrijgsraad te Soerabaja met de be handeling aan van de zaak tegen de be klaagden M. Boshart, korporaal-mach.; G. F. Daunan, korporaal-stoker; M. Dooyeweert, korporaal-mach.; B. v. Leeuwen, korporaal-mach.; W. Tiche laar, korporaal-mach.; P. A. Peeters, stoker-olieman; W Snel, stoker-olie man; G. A. Vermeulen, stoker-olieman, welke beklaagden de eerste groep der Europeesche hoofdmuiters van de Zeven Provinciën vormden. De beklaagden werden verdedigd door den off. van administratie Eenhoorn. Nadat de terechtzitting was geopend, las de fiscaal de tenlastelegging en ver volgens enkele verklaringen, die tijdens het vooronderzoek zijn afgelegd. Een der verklaringen is afkomstig van kapt.-luitenat ter zee R. Eikenboom en behandelde de maatregelen, die getrof fen zijn n& het wegvaren van de Zeven Provinciën. Voorts bevond er zich onder een me dedeeling van den getuige Pattiwael, die met den beklaagde Boshart op Jen avond van de muiterij bij den steiger te Oleh-leh heeft gesproken. Volgens ge tuige Pattiwael heeft Boshart toen ge zegd: „Laat ons niet over politiek spre ken, u zult in de couranten nog wel meer lezen". Bekl. B. protesteerde hiertegen en zei: „Ik heb zulks niet gezegd". De heer Vermeer, insoecteur van po litie te Kota-Radja, verklaarde te hebben gehoord, dat Boshart tegen Pattiwael zei, „dat er nog meer stond te gebeuren" Ook dit werd door B. ontkend. Dan volgde de verklaring van den be klaagde Ham, den gezagvoerder van het stoomschip Aldebaran. Volgens dezen zou kort nè het uitbreken der muiterij de mogelijkheid hebben bestaan de Ze ven Provinciën vanaf de Aldebaran te overmeesteren. Vervolgens ging de zeekrijgsraad over tot het verhooren van enkele zeeofficie ren, alsmede van den korp.-mach. Eel- man. Aan den luitenant ter zee 2e klasse L. D. de Kroon wordt door den verdediger de vraag gesteld of bekl. B. hem heeft gezegd: „Het is mij bijna gelukt, den commandant aan boord te nemen, doch dat is op het laatste moment mislukt" en of luitenant de Kroon daarop zou hebben geantwoord: „Dat is mij be kend". Luitenant de Kroon verklaarde, dat hij inderdaad in dien geest heeft ge sproken. Vervolgens stelde de verdediger aan dezen getuige de vraag of hij n& de mui terij een sigaar heeft aangeboden, zeg gende: „Boshart is een flinke kerel". Get. Kroon antwoordde, dat hij zich dit niet kon herinneren. Luitenant ter zee 2e klasse J. P. A. Dekker werd daarna gehoord. Deze ge tuige bevestigde desgevraagd, dat B. op het tentdek voor hem is gaan staan en de muiters heeft toegeroepen: „Niet schieten, meneer is ongewapend". Nadat vervolgens nog de off. der stoomv. 2e klasse L. de Wilde en de korp.-mach. Eelman waren gehoord, welke getuigen zich erop beriepen, dat het feit reeds lang geleden is en bekl. B. heeft gezegd, dat hij de verklaringen van deze getuigen niet kon onderschrij ven, werd gepauzeerd. Hierna werden nog eenige getuigen verklaringen gevraagd, waarna de zit ting werd verdaagd. SAMENZWERING TEGEN HET GEZAG ONTDEKT. Aneta seint ons uit Cheribon: Het B'nnenlandsch bestuur ontdekte in het district Tjiledoek een samenzwering tegen het gezag. Het betreft een zoogenaamde gods dienstige vereeniging, waarvan evenwel gebleken is. dat deze een absoluut ande re doelstelling heeft, n.1 het omver werpen var: het bestaand gezag en het vermoorden van alle ambtenaren en Europeanen. De 3 hoofdleiders Madrais Saik m en Doelrahim, allen afkomstig uit Tjf'e- doek zijn gearresteerd. De patti sprak da deelnemers aan die vereeniging en de bevolking toe. Het Binnenlandsch bestuur beheersch- te de situatie volkomen. De bevolking is rustig. DE AMBTENAARSPENSIOENEN. Na de salarisverlagingen. i)e centrale voor hoogere gemeente ambtenaren, gevestigd te Amsterdam, beeft aan den ministerraad een adres gezonden, met het verzoek zoodanige voorzieningen te treffen, dat de voorge nomen opvolgende salarisverlagingen geen schade toebrengen aan gelden ie bestaande uitzichten op de grootte van de ambtenaarspensioenen. gende op de Rijkswerf en bestemt voor slooping. De vaartuigen zijn tóegewezen aan de N. V. Simon's scheepsslooperij te Pernis, respectievelijk voor 1653 en 54.357.91. Voor deze inschrijving be stond groote belangstelling. De laagste inschrijver was de heer D. de Jong te Den Helder voor de „Z 4" 727 77 en voor de „Tromp" de N. V. Metaal handel S. A. de Vies en Zn. te Rotterdam voor 26.260. VERBODEN BLADEN. De minister van defensie heeft onder de lijst van verboden geschriften opge nomen „Vredes-actie", maandelijks ver- chijnend orgaan van de Kath. Jongere Vredes-actie. VERKOOP BENEDEN BANDEROLLEPRIJS. De Ned. Bond van sigarenwinkeliers- vereenigingen heeft tot de Tweede Ka mer het verzoek gericht bij de behande ling van de tabakswet in verband met de voorgestelde accijnsverhooging, in die wet op te nemen een bepaling, dat verkoop beneden banderolleprijs zou worden verboden, wat dan natuurlijk insluit, dat eveneens het cadeau-stelsel werd verbonden. DE NIEUWE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. In de heden te Utrecht gehouden be spreking tusschen de directie van de Nederlandsche Spoorwegen en den Per- soneelraad heeft de raad zijn standpunt, reeds eerder in een brief kenbaar ge maakt inzake de mededeeling, dat de regeering loonsverlaging voor het spoor wegpersoneel onvermijdelijk acht, nader uiteen gezet en aan de direc.it- medege deeld, dat hij er prijs op stelt ^p aan gevoerde motieven de regeering duide lijk te maken, dat verdere loonsverla ging onredelijk is te achten. De raad zal zich nu tot de regeering wenden. VEELBELOVEND JONGMENSCH. Valsche handteekeningen. Een 21-jarig jongmensch heeft een pension gast van zijn ouders, die in de Johan Maet- suyekerstraat te Den Haag wonen, voor f 95 opgelicht en gepoogd dezen ook nog voor tweehonderd gulden te benadeelen. Hij heeft daartoe eerst het postspaarbankboekje van den pensiongast bemachtigd, is daarmede naar het postkantoor gegaan, heeft daar een valsche handteekening gezet en heeft 95 opgenomen. Verder heeft hij den pensiongast een tele gram gezonden onder een valschen naam, met verzoek hem tweehonderd gulden te doen uitbetalen aan het postkantoor. Hoewel de pensiongast een dergelijk bedrag scheen schuldig te zijn het po'itie-onderzoek is nog gaande heeft de man argwaan ge kregen. Toen bleek al spoedig de falsifi catie, waarna de jongeman is gearresteerd. VROUWELIJKE SCHUTTER. Toen een 22-jarige boerendochter uit het Duitsche plaatsje Walbeek nabij de Limburgsche grens met haar broer op het land aan het werk was, hoorden zij plotseling een schot en zakte het meisje aan het hoofd getroffen, ineen Nader hand bleek, dat het schot was afgevuurd door een dame, die daar in de omge ving aan het jagen was Daar het lin keroog van het meisje getroffen was, moest het dirct naar een oogkliniek wor-' den overgebracht. HET CONFLICT BIJ DE CITAX TE AMSTERDAM GEËINDIGD. De directie van de Citax en de besturen van de gezamenlijke organisaties van werk nemers in het transportbedrijf, waarin een groot deel van de Citax-ehauffeurs zijn op genomen, zijn samen tot een volledige en be vredigende oplossing van het geschil bij de Citax gekomen, waarmede het conflict is be ëindigd. Morgen (Dinsdag)ochtend te 7 uur wordt het bedrijf op normale wijze hervat met de oude chauffeurs. DE EX-KROONPRINS OP WIERINOEK Gistermiddag heeft de ex-kroonprins van Duitschland Wilhelm per auto een bezoek gebracht aan Wieringen. Hij was vergezeld van de heeren Wölck en Coumou, de laatste opzichter van den rijkswaterstaat te Amster dam. Per auto van Doorn gekomen, begaf men zich naar burgemeester Kolff, waar de lunch werd gebruikt. Vandaar werd gereden naar den hoefsmid van Wieringen, den heer J. Luyt, terwijl ook een bezoek werd ge bracht aan de voormalige pastorie te Ooster- land, destiids de woning van den Duitschen ex-kroonprins. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken op den Oever, waar ir. Ringelingh de gasten rondleidde, terwijl ook de Wieringermeerpolder een beurt kreeg, o.m. de dorpen Slootdorp en de Terp Om ongeveer 5 uur werd van Wieringen vertrokken naar Amsterdam, vanwaar de ex- kroonprins met den trein van half 8 naar Duitschland terugkeerde. DE TROMP" VERKOCHT VOOR 54 357 91. Ten kantore van den ontvanger ter registratie te Den Helder werden heden morgen verkocht de torpedoboot „Z 4* en het pantserschip „Tromp", beide Lig- EEN RIJW1ELDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. De laatste weken werden te Nijmegen her haaldelijk rijwielen ontvreemd. De politie slaagde er niet in, den dader te betrappen. Dezer dagen vernam zij evenwel, dat een man, die reeds eenige malen wegens fietsendiefstal veroordeeld was, in de stad verblijf hield. De gangen van dezen man werden nage gaan en thans mocht het gelukken hem te snappen op het oogenblik, dat hij zich een onbeheerd staand rijwiel had toegeëigend en zich gereed maakte daa'.iree weg te rijden Bij de arrestatie bleek de man in het bezit te zijn van een geladen revolver en een boks beugel. Hij heeft bekend een aantal rijwielen gestolen te hebben. SMOKKELAARS AAN EEN KOORD. Te Lingsford nabij het N Limburgsche plaatsje Arcen hebben Duitsche douane beambten een grooie smokkelbende verrast. De smokkelaars, die vreesden door het nachtelijk donker uit elkaar te geraken, hiel den zich allen vast aan een 15 M. lang koord, dat aan den eersten smokke.aar bevestigd was. De douanebeambten hadden den binnen weg, dien de smokkelaars namen, afgezet, het geen de smokkelaars te laat bemerkten. De eerste liep in handen van de douanebeambten, die hem arresheder en stevig vasthield :r Toen riep deze: „grensbeambtenwaarop zijn collega's de smokkelwaar wegwierpen en in de nachtelijke duisternis ontkwamen De douane-beambten namen de goederen, zijnde in totaal meer dan 100 K.G. verschillende waren, in beslag. OP VRIJE VOE iEN GESTELD. De man. die te Oss gearresteerd werd, in verband met den moord op zijn neef die door vier-en-twintig messteken werd gedood, is Zaterdag op vrije votten gesteld. FRAUDE IN DEN KEURINGSDIENST TE BAkNEVELD Eenigen tijd geleien werd bericht dat de burgemeester van Barneveld een aldaar ge pleegde fraude in een slachterij had ontdekt, waarbij de schijn werd gewekt, dat het hoofd van den keuringsdienst daarbij be trokken was. Deze schijn werd versterkt door de mededeel-ng van den burgemeester in den gemeenteraad, dat zich in den keuringsdienst zeer ernstige gevallen van fraude hadden voorgedaan, waarna een onderzoek ings commissie van vijf raadsleden was ingesteld, die had na te gaan in hoeverre de keurings veearts daarbij betiokken was. Thans heeft deze commissie in de jongste raadsvergadering verslag uitgebracht. Dit rapport zegt o.a.: „De berichten in de pers, die den indruk wekken alsof het hoofd van den keuringsdienst bij de gepleegde fraude betrokken is. zijn dan ook misleidend, aan gezien ten duidelijkste gebleken is, dat de keuringsveearts nóch direct nóch indirect bij de fraude betrokken is, en hem dienovereen komstig geen enkele blaam betreft". VIOLIST TIJDENS CONCERT ONGESTELD GEWORDEN. Gisteravond is tijdens een concert te Win schoten de violist Francis Koenen door een duizeling bevangen en tot grooten schrik van het publiek achterover neergevallen. De in de zaal aanwezige doktoren verleenden de eerste hulp. Gelukkig was de ongesteldheid van den heer Koenen van lichten aard, zoodat hij zich spoedig naar zijn hotel kon begeven. Het concert, waaraan voorts de pianiste Hen- riette Bosman haar medewerking verleende moest echter worden afgebroken. KORTE BERICHTEN. De Alg. r.-k. Werkgevers vereeniging kwam heden te 's Gravenhage in jaarver gadering bijeen. In Rotterdam zij® thans 44.486 weit- loozen ingeschreven Schaatsenrijden. VERGADERING TE NIEUWE-NIEDORP. De amateurskwestie besprokeik Zaterdag werd hier een ledenvergadering gehouden van Ijs- en Volksvermaak ten lo kale van den heer Kossen, a hier. De heer C. Rutsen zeide als oudste be stuurslid aangewezen te zijn deze vergade ring te leiden wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer Wilbrink, die gelukkig aan de beterende hand is. Op een desbetreffende vraag zeide de heer Rutsen gaarne aan het jaarverslag nog te zien toegevoegd, dat de heer H. Peereboom het vorig jaar 25 voor de vereeniging heeft gewonnen met den wedstrijd te Alkmaar en een medaille voor zich zelf. Een en ander zai in de notulen worden opgenomen. Door het gemeentebestuur is 100 subsi die toegezegd, waarvoor schriftelijk dank zal worden gebracht. Door den K.N.S.B. is aan onze vereeniging alleen toegezegd den wedstrijd schoonrijdttt voor heeren. De ontvangsten hebben bedragen 1027.02, de uitgaven 1026.13. Het saldo in kas bedraagt thans 72.27. De rekening werd goedgekeurd. Wegens aftreding van den heer P. Strijder (niet herkiesbaar) werd als bestuurslid geko zen de heer C. Amels. A s afgevaardigde naar de vergadering der IJ.H.N. werd benoemd de heer C. Rutsen. Programma winterseizoen. Ijs en weder dienende zullen de navolgende wedUri.-ej1 worden gehouden: 1. Kinderwedstrijden; wedstrijden clubleden; 3. Westfriesche vts- selbekerwedstrijden4. hardrijden voor da mes over twee afstanden; 5. kampioenschap schoonrijden voor heeren (toegewezen doof den K.N.S B.) Nog is aangevraagd de bonds dag der IJ. H. N., waarvan echter nog niets is bekend. De financieele kosten van dezen wedstrijd zullen voor de vereeniging 2W bedragen. De entree is dan echter voor de vereeniging. Na het voor en tegen te hebben besproken, worden deze kosten hoewel een belangrijk bedrag, toch niet overdreven ge acht en was het besluit der vergadering WJ toewijzing deze toch vrij zeker belangrijk wedstrijden aan te nemen. Als vergaderlokaa voor het volgend jaar wordt aangewezen oe Prins Maurits. Een kwestie inzake te betalen staan voor consumptietenten werd na bespre in handen gegeven van het bestuur om een en ander op de juist mogelijke manier te re- gelen. t Namens den heer J. Keetman, die keiHji* had gegeven verhinderd te zijn de vergaap ring bij te wonen, besprak de secretaris de mogelijkheid om te komen tot een vaste baan* commissie, waarin eventueel aftredende stuursleden vaste functies zullen krijgen Een

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10