DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. ODOL-tandpasta EGMOND AAN ZEE. - dagelijks gebruikt - roorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem» SINT PANCRAS. NIEUWE NIEDORP. ZIJPE. KOEDIJK, EGMONDBINNEN. AVENHORN. DE RIJP, and: w Tuin&oum over uit, dat Ged. Staten eindelijk «enigszins tegemoet komen aan de wenschen van den Vrijheidsbond op financieel gebied. Men dient echter ver der te gaan en te komen tot meer ratio- n«ele bezuiniging. Het denkbeeld een bezuinigingsinspecteur aan te stellen, is vroeger afgewezen ;echter werd wel in overweging genomen eene bezuini- gingsinstantie intern in de bestaande ambtenaren-formatie in het leven te roepen. Waartoe heeft deze overweging geleid? Thans werd ook gepleit voor een bozuinigingscommissie uit de Staten, aan welke zou kunnen worden opgedra- ?gen de gestie der bedrijven, ziekenhui zen, van den waterstaat en de provin ciale huishouding na te gaan. De leden, hier aan het woord, waren van oordeel, dat er tonnen gouds bezuinigd konden worden Ook werd aangedrongen op de aanstelling van een tijdelijk bezuini gingsinspecteur. Men wake er echter voor een man uit de bedrijven zelf te nemen. Dat bezuiniging geboden is, il- lustreort dit lid met eene verwijzing naar de rekening over 1931, waaruit bleek, dat er in dat dienstjaar 1 millioen ingeteerd was. Verscheidene leden konden zich niet vcreenigen met de middelen, waarmede de begrootingz is opgesteld en sluitend gemaakt Ged. Staten stelden ten on rechte voorop, dat belastingverhooging „tot eiken prijs moest vermeden wor den ,tot den prijs dus ook van een ruw hakken in nuttige subsidies en een diep ingrijpen in de loonen. Een matige be lastingverhooging zou echter volkomen passend geweest zijn en veel schade en leed voorkomen hebben, wat nu op an deren wördt, afgewenteld. Vele andere leden zouden ernstig be zwaar moeten maken tegen iedere ver hooging der belasting. Het sluitend maken der begrooting diende dus naar het oordeel in de eerste plaats te geschieden door bezuiniging, en dit geldt in het bijzonder voor open bare lichamen, die in de laatste jaren boven hun stand geleefd hebben. Volgens vele leden heeft het thans den schijn, alsof men hoogere inkomens heeft willen ontzien Het percentage der korting, met inbegrip van den in het vorige jaar genomen maatregel, loopt voor de lagere inkomens tot 13 op, terwijl het voor de hoogste niet verder dan 10 gaat In deze tijden was er meer aanleiding tot verzachting der toegepaste kortingen van de minst be zoldigden. Een der leden drong er op aan het voorstel zoodanig te wijzigen, dat in het geheel IC gekort zou wor den. Gevraagd werd, waarom geen verhoo ging is voorgesteld van den post van 2 ton voor werkverruiming, aangezien toch de werkloo:zencijfers zoo bvitenge- woon groot zijn. De r.k. tooneelvereeniging „St. Ardalio" gaf in de zaal van hotel Welgelegen haar jaarlijksche uitvoering voor leden en dona teurs. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld toen pater Hoppers, namens den eere voorzitter, den heer Kerckhoffs, pastoor der parochie, een groet en gelukwensch bracht aan de vereeniging met haar tienjarig be staan. Dank werd gebracht voor alles wat de vereeniging in de afgeloopen tien jaar had gepresteerd. Met den wensch, dat de vereeni ging zoo mag doorgaan en dat de aanwezi gen een prettigen avond zouden hebben, ein digde spreker zijn inleiding. Hierna werd aangevangen met de opvoe ring van een drama in 3 bedrijven en 4 ta- freelen, dat op uitstekende wijze werd ver tolkt. Wij zouden de overige spelers tekort doen wanneer wij enkele namen noemden. Zonder uitzondering werd door allen goed spel gegeven. Wel een bewijs van een goede voorbereiding. Na dit drama werd nog een luimig stukje ten beste gegeven, dat, vooral door het spel van de hoofdpersonen, danig op de lachspie ren werkte. Als loon voor hun volhardend werken mochten de spelers dan ook een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Na afloop trad burgemeester Bos van Eg- mond-Binnen naar voren en dankte namtns de donateurs de jubileerende vereeniging voor al het mooie wat zij in de tien jaar van haar bestaan gepresteerd heeft. Met een daverend applaus stemde de ge- heele zaal hiermede in. St. Ardalio kan op een geslaagden avond terug zien. Het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier stelde de leerlin gen van de hoogste klassen der scholen in de gelegenheid kennis te nemen van de Holland- film. De secretaris van V V V., de heer Bos- schaart deelde mede, dat deze film reeds ja ren in het buitenland draait om reclame te maken voor ons land. Vol belangstelling volgden de kinderen de reis door ons land, die hen op de mooiste plekjes bracht. Het was een leerzame middag voor de jeugd en tevens werd het bewijs geleverd, dat er in Holland ook wel mooie plekjes zijn en men daar niet voor naar het buitenland be hoeft te gaan. De vereeniging voor vreemdelingenver keer hield in de zaal van den heer Mulder haar najaarsvergadering. De voorzitter, de heer W. van Eenennaam, heette allen harte lijk welkom en merkte op, dat hij gezichten zag, die hier eigenlijk niet thuis hoorden, maar die hierheen gekomen waren in verband met een mededeeling die te elfder ure op de convocatie geplaatst was. n.1 het vertoonen van de Hollandfilm van de A.N V.V. Daar om verzocht spreker of er soms leden waren, die bezwaar maakten tegen de aanwezigheid van eenige niet-leden Er werden geen bezwa ren naar voren gebracht, zoodat spreker de vergadering opende met den wensen, dat de besprekingen van dezen avond mogen bijdra gen ter volmaking van den arbeid van de V. V.V. en tot grooteren opbloei van onze plaats als badplaats. Bij de ingekomen stukken bevonden zich eenige dankbetuigingen aan het adres van het bestuur voor zijn bemoeiing in eenige za ken, die dank zij net werk van het bestuur een bevredigend einde hadden verkregen. In verband met de samenwerking met V.V. V's in Kennemeriand enz. deelde de voorzit ter mede, dat ook deze vereeniging zich sinds jaren ijvert om samen te werken met v.V.V.'s in de omgeving. Het is moeilijk, al dus spr., deze vereenigingen tot elkander te brengen. Honderdduizenden zomergasten be zoeken de duinstreken, daarom behooren wij gezamênlijk reclame te maken voor alle zo- merplaatsen in Noordholland. Egmond heeft samenwerking gehad met Heiloo en het gevolg is geweest dat Egmond een paar duizend gidsen meer kon uitgeven voor hetzelfde geld als in andere jaren. Na tuurlijk geldt ait ook voor Heiloo. Thans wordt weer getracht samenwerking te verkrijgen met alle zomerplaatsen in Noordholland Een commissie is reeds ge vormd waarin ook uw secr.-penningmeester, de heer J. G. Bosschaart zitting heeft, die wel eenige nadere inlichtingen hieromtrent zal geven. De heer Bosschaart deelde vervolgens me de, dat het laatste besluit van de commissie is te trachten een lijn aan te geven waarin die samenwerking zou kunnen geschieden Uit die commissie is een drietal gekozen, dat bestaat uit de heeren mr. Breebaart, Marga- dant en Bosschaart. Op het oogenblik komt het er voor onze vereeniging op aan dat zij zich uitspreekt om samen te werken. Mocht de vergadering besluiten: Wij zijn principieel vóór samenwerking, dan stelt het bestuur voor aan het bestuur volmacht te verleenen in dezen zin voort te gaan. De heer Roodhart informeerde of het geen groote kosten met zich mede bracht. De voorzitter deelde mede, dat onze pen ningmeester er zelf bij is, die zal zeker wel op de duiten passen. De heer Bosschaart deelde mede, dat er op het oogenblik nog geen besluiten genomen zijn. Alleen zoo gauw als de commissie reclame gaat maken gaat het geld kosten Maar nu hebben wij ook uitgaven voor re clame en advertenties. Trouwens de beslis sing ligt bij de vereeniging. Elke vereeniging maakt voor zich zelf uit of zij mee wil doen of niet. Hierna werd met algemeene stemmen beslo ten toe te treden tot de federatie van V.V.V in Noordholland. Wederom werd besloten de gids in 4000 en de badbode in 2000 exemplaren uit te geven Begrooting 1934 Ontvangsten: batig sal do 1933 p.m., contributie 626, subsidie K v. K. 24, subsidie gemeente 500, totaal 1150. De uitgaven vermelden o.a.: advertenties 200, drukwerken 100, gids en badbode 150. Verder eenige posten als contributie A.N.V.V., expeditie en bode tolhuisleening etc., zoodat de begrooting sluit met een be drag van 1150. De heer Hartman informeerde welke maat- rege'en het bestuur dacht te nemen indien uit Den Haag het bericht zou komen, dat het subsidie niet is toegestaan. De heer Bosschaart was den heer Hart man dankbaar voor zijn opmerking. Hoewel wij er van overtuigd zijn, dat men in Den Haag het groote belang van een goede V.V.V voor Egmond zal inzien, hebben wij een tweede begrooting opgemaakt zonder ge meentesubsidie. Die begint al met een nadee- lig saldo van 260. Verder staat er onder inkomsten een post: baten uit buitengewone inkomsten te verkrij gen 450< Uitgaven advertenties 80, drukwerk ƒ30, Gids en Badbode nihil. Dit zou een reuze slag voor Egmond zijn, vergelijk maar de uitgaven in de andere ja ren voor drukwerk en advertenties. De heer Bosschaart vervolgdeWensch met mij, geachte vergadering, dat de regeering in den Haag een open oog heeft voor de moei lijkheden, waarvoor de V.V.V. komt te staan. Zonder een goede V.V.V. gaat Egmond ach teruit. Wij zullen hopen dat het subsidie op de begrooting van de gemeente wordt ge handhaafd. (Applaus.) In de commissie tot het nazien der reke ning over 1933 kregen zitting de heeren Blaauboer, v. d. Haagen en J. van der Plas Uitgeloot werd aandeel nr. 6 van de Tolhuis leening. Er zal worden nagegaan wie eige naar is van dat aandeel. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treden was de voorzitter, de heer W. van Fenennaam. die werd herkozen met 35 van de 40 stemmen. De heer van Eenennaam merkte op, dat het nu acht jaar ge'eden is dat hij in het be stuur van de vereeniging zitting gekregen had. waarvan zeven jaar als voorzitter. Sor. vond toen de vereeniging in 'n desolaten toe stand Er heerschte tweedracht. Door zeven jaar hard te werken heeft spr. van de veree niging trachten te maken wat hij er zich van voorgesteld heeft Dat is hem mogen geluk ken dank zii den arbeid van 't bestuur, maar vooral de volstrekte medewerking van al'e leden Doch thans achtte spreker den tiid ge komen plaats te maken voor jongere krach ten en zal de benoeming niet aanvaarden. Deze mededee'ing kwam zoo onverwacht, dat de vergadering hiermede geen genoegen nam. Doch het mocht niet baten den heer van Eenennaam tot andere gedachten te brengen. Alvorens tot herstemming over te gaan werd de ver<"derinT geschorst voor hef ver toonen van Ho1and*i'm van de A.N.V.V. Hierna werd op voorstel van den burge meester bes'oten dat de voorzitter nog zit- tinn zou tobben tot dp vooriaarsvergadering. De heer P'uimgraaff bracht in herinnering den tiid toen de heer van Fenennaam tot voorz'tter gekozen werd Spr vervolgde orn.- Toen u gekozen werd. heeft u getoond kracht te bozitten om de vereniging wakker fp m'ken. Miinbeer de voorzitter, ik geloof. d»t de vereen«<*in<r zai achteruitgaan, als y bu „w besluit b'ijft. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering onder dankzegging voor de groote mar aN bestuurslid van de leden ondervin den heeft. VERGADERING V*N HET BOERFNCO"ITE TE SCHOORLDAM. In deze goed bezochte vergadering werd allereerst besproken het te houden groote congres in de maand Januari 1934. Bedoeld congres zal ook door 17 a 20 personen wor den bezocht, allen 'eden van bovengenoemd B. G te Schoorldam. Ook uit andere plaatsen zal deelname wor den verzocht, arbeiders en ook middenstan ders kunnen dit congres bezoeken. Verder werd besproken de houding van het Hoog heemraadschap. De landbouwer Molenaar zal worden aangepakt door dit waterschap. Besloten is om te trachten een gecombineerde vergadering van Neutrale Bond en L. T. B in Warmennuizen te beleggen. Genoemde Molenacr heeft verzocht of het B. C. hem wilde helpen. De leden zullen samen met het bestuur trachten deze zaak tot een goed einde te brengen. Aangekondigd werden: openbare vergade ringen met als spreker de heer de Weerdt te Warmenhuizen en Koedijk. Hij heeft hiervoor als onderwerp gekozen: Wettig of Onwettig De leden werden verzocht deze vergadering te helpen voorbereiden. Felle critiek uitte men op den steun uitbe taling. Het betaalkantoor lijkt wel een be lastingkantoor. Alle mogelijke en onmoge lijke schulden worden daar afgehouden van diegene die z.g.n. steun ontvangen. Sommi gen gaan met eenige centen naar huis. Colijn zai ons redden volgens het oordeel van een voerman in de veiling-organisatie te War menhuizen. Na nog vele huishoudelijke zaken te heb ben besproken werd de vergadering gesloten. De Moderne Bond van Landarbeiders hield een propaganda-vergadering in het café van den heer Bouwstra. Als propagan dist trad op de heer Westerling. In een gloedvolle, rede wees spreker op de voordeelen van het organiséeren. Vele *zijn thans geneigd om den bond te verlaten, doch thans met den slechten toestand in het tuin bouwbedrijf en de daardoor voortspruitende regeeringsbemoeiïngen is organisatie voor de arbeiders nog meer noodig dan voorheen Hierna gaf de heer Westerling een uitleg ging van het fascisme tegenover het commu nisme. Door den penningmeestér werd gewezen op het stempelen. D bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer J. Kriek werd herkozen. Het stempelen zal dezen winter worden ge houden bij den heer T Bofoeldrk. Als plaatselijke propaganda werd in de eerste plaats besproken het thans zich meer voortdoende feit, dat b.v. in werkverschaf fing door ongeorganiseerde het zelfde loon wordt verdiend als door georganiseerde Hierover ontwikkelde zich een breedvoerige discussie, ook worden genoemd de z.g. geval len tuinders, zooveel mogelijk zal worden geprobeerd om deze als lid der verschillende arbeidersbonden te werven. De uitgeschreven bijeenkomst ten lokale van den heer Kossen, alhier op Zaterdag 25 Nov waar als spreket zou optreden de heer Hans Lutoin kon wegens gebrek aan belangstelling niet doorgaan. In de afgeloopen week werd mond- en klauwzeer geconstateerd onder de veestapels van W. van Duim en J. van Diepen. De ge vreesde ziekte is overigens zoo goed als ge weken. Dagelijks worden gevallen van gene zing aangegeven. 'Zondagavond w«rd door de Harmo- nievereeniging Aurora «en openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer Hekket uit Alkmaar. De voorzitter, de heer Bos Lz., open de de bijeenkomst door het welkom toe te roepen aan de aanwezigen, inzonder heid aan den burgemeester en enkele raadsleden, maar deed de minder aan gename mededeeling dat de op de ge- meentebegrooting geplaatste subsidie der vereeniging niet meer gegeven kan worden wegens de financieele zorgen der gemeente. Hij wekte de aanwezigen op de vereeniging te steunen door be gunstiger te worden. Hierna begon men bet program af te werken met 'n krachtigen marsch die de stemming er in bracht en applaus ver wierf. Nadat een "viertal nummers wa ren afgewerkt werd gepauzeerd, waarna het lid L. Bo on Az. een zestal nummers in ernst en luim voordroeg. Ook zorgde onze plaatsgenoot de heer P. Hartland met een paar vrienden voor vroolijke dansmuziek waaraan verschillende aanwezigen met gezang medewerkten. Vervolgens gingen nog een viertal nummers waarmede het program was afgewerkt Na applaus na het laatste nummer ging als toegift nog een marsch De vereeniging kan met tevredenheid op dezen goed geslaagden avond terug zien. Een gezellig bal vormde het slot. Zaterdagavond werd door de afd. Koedijk van de Anti-Militairisten Ver eeniging een openbare vergadering ge houden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder leiding van den heer P. Zwetsman, waar als spreker optrad de heer A. L. Constandse, met het onder werp „Het verraderlijk parlementaris me". Daaraan doen wij niet mee. De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn tevredenheid uit voor de opkomst. Spreker hoopte, dat wij iets mede zullen nemen van het gesprokene. Hierna was het woord aan den heer Condstanse, die 'n inleiding gaf van het ontstaan van het parlement in vorige eeuwen, waar het begon met de leen- heeren des konings, daardoor kwam het parlement. In 1789 had men den Fran- schen tijd, waar toen bestond de derde stand, die door zijn geld een groote macht vormde. De arbeiders hadden geen toegang. Door de uitbreiding v\n het kiesrecht is hierin verandering ge komen, wat spreker met een uiteenzet ting duidelijk maakte, maar de arbei ders hebben daar geen invloed, omdat de ministers een belangrijke macht heb ben buiten het parlement om. Zij zijn op hun beurt afhankelijk van de kapitalis- te.„ daar deze de bezitters zijn van het geld en de productiemiddelen. Willen parlement en regeering iets uitvoeren ter verbetering van de arbei ders, dan is er geld noodig en zij zijn dus in deze afhankelijk van het bank wezen, en de bezitter van de productie middelen vraagt in de eerste plaats: kan er winst gemaakt worden? In verband hiermede wees spreker op de ontwikke ling van de techniek, die met zoo min mogelijk arbeidskracht zoo veel moge lijk wil produceeren. Hierdoor ontstaat werkeloosheid, loonverlagingen en als gevolg weer minder koopkracht, zoodat ontstaat op- eenhooping van productie met aan den anderen kant behoefte, als gevolg min der belasting. Uitvoerig behandelde spr. de toestanden in het buitenland voorna melijk in Duitschland en weer deze aan da minder strijdvaardigheid der s d a p. en de communisten, die in dat land over een groote aanhang beschikten maar ze op een bepaald oogenblik niet gebruik ten en maar staarden op de verkiezin gen. Hier in ons land staat wij op den zelfden weg naar het fascisme. De leuze van ontwapening is ook door de s.d a p hier verlaten. Zie hierbij naar Duys met zijn werk ter oriënteering, wanneer daar niet met kracht tegen op gekomen wordt en de arbeiders niet de macht over de productiemiddelen weten te ver overen, gaan wij weer den kant op naar den oorlog met al de gevolgen van dien. Daarom moeten de arbeiders paraat zijn om tot een oplossing te komen voor een maatschappij waarin gewerkt wördt en produceeren naar behoefte en niet naar winst. Een luid applaus voor deze met gloed uitgesproken rede volgde. Nadat een tweetal debaters beantwoord waren sloot de voorzitter de vergadering, d*. hoop uitsprekende dat van het gespro ken woord iets zal achter blijven. Het was een goed geslaagde avond. De voet- en rijwielpaden. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring gehecht aan de door den Raad vast gestelde strafverordening, waarbij bepaald wordt, dat het in de kommen der dorpen ver boden zal zijn op de tegelpaden te rijden, uitgezonderd het noordelijk tegelpad langs den Slotweg. Deze week hield de afdeel ing van den L. T. B. een algemeene vergadering, die zeer slecht bezocht was. Slechts 12 leden waren aanwezig Na de opening werd o.a. een circulaire over het bestrijden van emUten met Parijs- groen uitvoerig besproken. De salarissen over 1933 werden vast gesteld overeenkomstig het bestuursvoorstel. Nu was verhooging ook niet mogelijk, om dat de kas zulks niet toeliet. De verlaging, welke dus noodgedwongen moest worden toegepast, naderde dicht de 100 pet. bij de toelagen van vorige jaren. Weer werd geklaagd over de hooge con tributie van 5, waardoor leden verloren gaan. Hier werd echter tegenover gesteld, dat het hoofdbestuur ontzettend veel werk verricht, en dat niet door het uittreden, maar juist door algemeen toetreden de mogelijk heid van contributieverlaging geschapen werd. Juist zij, die geen lid zijn, hebben het meest aan te merken. De trouwe leden weten wel, hoeveel goeds er tot stand gebracht wordt. Deze algemeene vergadering had door het intieme karakter een gezellig en toch ook leerzaam verloop. Ten nadeele van den landbouwer G de Jong, alhier, is een rijwiel ontvreemd, dat hit tijdens den kerkdienst tegen de muur van de r.k. kerk te Berkhout had geplaatst. De collecte ten bae van de blinden van Wolfheze heeft opgebracht f 19,85. Naar we vernemen bestaan er ernstig» pogingen bij het bestuur van de IJsclub, een ijsbaan te maken aan het „Zuid" alhier. Con ferenties terzake hebben met verschillende personen plaats gehad DE LANGENDIJKER GROENTEN- De tuinders in deze uitgestrekte tufn. bouwstreek zijn voor hun producten op uit» voer aangewezen. Als de hier geteelde groen ten geen afzet in het buitenland vinden, loopt het mis. Het was met den uitvoer der hier geteelde producten de laatste jaren slecht, maar het wordt nog maar voortdurend slech- ter, wat de uitkomsten van den tuinbouw al ongunstiger maakt. De statistiek vermeldt daaromtrent sprekende cijfers. Pootaardap. pelen, die hier den laatsten tijd veel worden verbouwd, werden slechts voor een waarde van 235000 in de laatste maand uitge voerd tegen 1.483.000 in de overeenkom» tige maand van 1932, toen het ook al slecht ging met den export. Aan witte- en savoye» kool werd in October van 1932 slechts voor 10000 geëxporteerd. Van roode kool ging slechts 737 ton over de grenzen voor een waarde van 14000. Het vorige jaar ging er minder aan gewicht voor meer geld. D« waarde der in de vorige maand uitgevoerde tomaten beliep nu 244000 voor 3473 ton tegen 318000 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar voor 3029 ton. Bij uien springt de achteruitgang nog sterker in het oog: 13648 ton voor f 352000 nu tegen 12093 ton voor 565000 in October 1932. Uit dit alles blijkt dus wel, hoe de sterk achteruitgeloopen uitvoer aan den slechtea toestand in den tuinbouw heeft meegewerkt Ook deze week was het op onze veilingen weer bijzonder slecht. De aardappelaanvoer had nu zoo goed als niets mer te beteekenen en de voorraden pootaardappelen bleken uit geput. Vastgesteld kon nu worden, dat de telers ervan buitengewoon ongunstige resul taten hebben te boeken, nog slechter dan het vorige jaar. Wat nu nog ter markt kwam waren consumptie-aardappelen. Friso bracht 1.80 op en Blauwe Eigenheimers werden verkocht voor 2.10—2.40. Groot waren ook nu weer de aanvoeren van roode kool, vergeleken met die van het vorige jaar in de overeenkomstige week. Het geheim daarvan ligt ongetwijfeld in het ge brek aan contanten, dat velen hebben. Voor het bedrijf is niet zoo veel noodig, doch voor de dagelijksche levensbenoodigheden mort kool worden opgeruimd. Ze bracht echter weer bitter weinig op: de hoogste prijs, welke werd besteed, was 1.80 voor het mooiste klein goed van 3 a 4 pond. Prachtige groote. eerste kwaliteit, werd voor 1 verkocht. Niet al het aangevoerde kon echter een kooper vinden: een deel werd door „koeboeren" op gekocht, een ander deel verhuusde naar de belt. Ook nu bleek de weinige vraag uit het buitenland. De aanvoer beliep niet minder dan 84 spoorwagens. Veel grooter waren ook de aanvoeren gele kool vergeleken bij vorige jaren. Blijkbaar wordt weinig hoop op de toekomst gesteld. Deze ziet er dan ook wel somber uit. De mi nimumprijs is nu echter I, tegen 60 cent in 1932. Helaas bracht bijna alles slechts dien minimumprijs op. Hooge uitzondering was ook deze week weer, als "1.10 of 1-20 werd gemaakt. Een groot deel bleef alweer onverkocht, zoodat de regeering ze voor 1 overnam. Veehouders en belt waren de adres sen, waarheen veel werd gerenvoyeerd. De aanvoer bedroeg 64 spoorwagens. Wat we aan vroege witte kool zagen aan gevoerd, droeg de teekenen van het verge vorderde seizoen. De aanvoeren werden m- tusschen al minder. Een deel ervan ging nog voor den gestelden minimumprijs, voor zoo- \er ze voor inmaak kon dienen, van de hand. Overigens brachten verschillende partijen 40 cent op, andere van 60—90 cent. too lag het voor de hand, dat ook de Deensche witte kool, die nog niet door het buitenland wordt gevraagd, slechte prijzen opbracht. Voor de mooiste werd 1 betaald, terwijl de meeste partijen, die verkocht werden, het niet hoo- ger konden brengen dan 7080 cent. Ook hiervan was een gedeelte onverkoopbaar- Aanvoer witte kool 44 spoorwagens. In den loop der week liep de prijs der bloemkool, die slechts matig was, nog ach teruit. De mooiste pronte reuzenbloemkool. 275. De anderen waren zoo in beslag genomen met het ver delgen van de lastige kevers, dat ze het verdwijnen van Simmy en Wo-Wang niet eens opmerkten. Ons tweetal kon dus onge- stoord hun weg vervolgen en toen zij een flink eind geloopen hadden, zagen zij een karavaan aankomen. 276. „Alsjeblieftzei Simmy, „als je maar naar mijn raad luistert. Dat is een fatsoenlijker middel van vervoer, dan sl die rare vliegtuigen en auto's met geleerde heeren". Zij liepen de karavaan tegemoet en vroegen aan de eerste de beste ka meelberijder in witte mantel, of er voor hen ook nog een plaatsje boven op zoo'n schip der woestijn was.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6