Alkmaarsche Courant. Honuerö fi/i en dertigsft Jaargang WOENSDAG 29 NOVEMBER brand in celluloid-fabriek te spier (duitschland. de duitsche studenten. Moeten lid zijn van s.a. oi s.s Chautemps reeds Zaterdag voor de Kamer. OPSTANDIGE COMMUNISTEN TE PARIJS. „Weg met de fascisten". HUISZOEKING BIJ BELGISCHE FASCISTEN. In geheel Vlaanderen. RUSLAND EN HET VATICAAN. Inzake Litwonov's bezoek. een merkwaardig vonnis. kazerne bestormd. BLAUWBOEK OVER HET CHAGO-CONFLICT. GEEN DOLLARSTABILISATIE. Zonder internationale overeen komst. STEIDLE TREEDT AF. Als directeur voor de veiligheid. HULL TE MONTEVIDEO. Een pijnlijk incident. NEGER GELYNCHT. GRIEZELIGE ONTDEKKING. Achttien kinderlijkjes in de waterleiding. WONDERKIND IN RUSLAND. Onmiddellijk gesocialiseerd. DE EERSTE KLASSERS. Het Oosten. Het Zuiden I—K. V. K. V. 2 3—2. Spannende wedstrijd. K. V. pro testeert tegen het 3e doelpunt. Mo. 282 1933 Buitenland DE KAARS TE GENEVE. Technische besprekineen over de controle. Het comité der ontwapeningsconferentie te üenève, dat zich bezighoudt met de alge- nieene regelingen van de te sluiten ontwape ningsovereenkomst, is gisteravond begonnen jnet het onderzoek van de Fransche voorstel len inzake de organisatie van de controle. Van Fransche zijde werd gewezen op het niet-lastige karakter van het controleersy steem dat door de Fransche delegatie wordt voorgestaan, terwijl tevens naar voren werd gebracht de wil van Frankrijk om het con trolesysteem, dat effectief, permanent en automatisch moet werken, te beschouwen als inhaerent aan iedere ontwapeningsovereen komst. Verder werd gev ezen op het feit, dat de diplomatieke besprekingen buiten Genève ver gemakkelijkt zouden worden, wanneer het controleprobleem technisch van alle gezichts punten uit bestudeerd was. Drie dooden; twee vermisten. Gistermiddag om vier uur is in een gebouw der celluloid-fabriek dat hoofd zakelijk grondstoffen bevatte, brand uit gebroken Slechts twee arbeiders konden zich redden, drie arbeiders zijl. in de Viammen omgekomen, twee persoden worden nog vermist. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Nadere bijzonderheden. Omtrent den brand worden thans nadere bijzonderheden bekend Kort na 4 uur vond gisteren in de celluloid-la brie keen ontploffing plaats. Een reus achtige steekvlam sloeg door de ramen van het fabrieksgebouw over een straat in een ander fabrieksgebouw. Een an dere steekvlam sloeg door den muur, naar het Nagta-lokaal. Hier geraakten vele stoffen in brand, die een nieuwe ontploffing veroorzaakten, waardoor een deel van den muur werd ingedrukt en het dak in brand raakte. De ontplof fingen volgden elkaar snel op, totdat inééns een mengketel in de lucht vloog. Hierbij zijn nog 4 arbeiders uit elkaar gerukt. De oorzaak is nog niet bekend. HET COMMUNISTENPROCES VAN HECKLINOEN. 10 Doodvonnissen. Na een beraadslaging, welke \SA uur duurde, heeft de voorzitter van het ge rechtshof te Dessau, Biermann, gister in het Hecklinger communistenproces vonnis gewe zen. Tien der beschuldigden zijn ter dood veroordeeld. De beschuldigde Wilkus is vrij gesproken. (Reeds in onze vorige editie opgenomen) De motiveering van het vonnis De motiveering van het vonnis is als volgt: De bij Thalmann aanwezige communisten hebben de afspraak getroffen, een vuurover- val te plegen op d^ nationaal-socialisten en te dien einde zijn twee der deelnemers weg gezonden. Zij hebben zich geposteerd en ge meld, dat de nationaal-socialisten naderden. De rechtbank heeft vastgesteld, dat twee der tien beklaagden hebben geschoten De ande ren hebben wel is waar niet geschoten, doch zij hebben de daad gewild. Zij moeten der halve als mededaders worden beschouwd. Van Wilkus kan niet bewezen worden, dat hij bij de zaak betrokken is. Er kon evenmin worden vastgesteld, dat hij alleen is opgetre den, hij moet derhalve worden vrijgesproken. De Rijksleider van den Nationaal So- Cialistischen Studenteubond en leider der Duitsche „Studentenschaft", Dr. Oskar Staebel, heeft de volgende be schikking uitgevaardigd: Met directen ingang wordt het dragen van bizondere uniformen ten strengste verboden aan alle leden van den na tionaal socialistischen Duitschen stu- dentenbond De plaats der N S D St B - kame-aden is in de SA, resp in de S S. Ix verwacht, dat mijn verordening van 5 Maart 1933, volgens welke alle „Stu- dentenbondkameraden zich moeten aan sluiten bij S.A resp. S S oriverbiddeüjk wordt ten uitvoer gelegd". Voor wie zich te goed gevoelt voor den dienst der S A. of S S., is ook in den Studentenbond geen plaats. VOLMACHTEN VOOR CHAUTEMPS? Hoewel met zekerheid nog niets bekend is te Parijs over den inhoud van het nieuwe financieele ontwerp, is men in verschillende kringen van opvatting, dat de eenige aan vaardbare oplossing zou zijn de regeering de noodige volmachten te geven voor het ver werkelijken door middel van decreten van een bestuurshervorming, hetgeen dan zou kunnen geschieden in overleg met de betrok ken organisaties zooals de Commissie Supe rieure d'Economie, waarin de ambtenaren zelve zijn vertegenwoordigd. Deze decreten zouden dan kunnen worden uitgevaardigd onder voorbehoud van goedkeuring achteraf door de kamer. Men meent te weten, dat een dergelijke oplossing voor tal van afgevaardigden aan nemelijk zou zijn en de aanneming van het geheele financieele ontwerp zeer zou verge makkelijken. De socialistische Kamerfractie en de regeering Chautemps. De socialistische Kamerfractie heeft be sloten in een brief aan den voorzitter der ra dicaal-socialistische partij tot uitdrukking te brengen, dat de socialistische fractie zich niet kan inlaten met een permanente samen werking met de overige groepen der z.g. unie van de linkerzijde, aangezien zij anders in strijd met de besluiten der partijcongres sen zou handelen. De socialistische fractie is niettemin bereid van geval tot geval deel te nemen aan gemeenschappelijke beraadsla gingen In den brief zullen bovendien reser ves worden gemaakt nopens eenige leden der radicale linkerzijde, die naar de meening der socialisten niet thuis behooren in de unie der linkerzijde. Het kabinet Chautemps heeft in zijn gisteren gehouden eersten kabinetsraad besloten zich reeds Zaterdag aan de Kamer voor te stellen. De regeering zal bij deze gelegenheid de financieele voorstellen indienen en een urgente behandeling eischen. De financieele debatten zouden dar. reeds Donderdag kunnen beginnen Zaterdag zou de premier de principes der finan cieele voorstellen ontwikkelen. In den afgeloopen nacht hebben Pa- rijsche communisten een poging gedaan te demonstreeren voor de Duitsche am bassade te Parijs. Reeds gisteravond tegen 11 uur had den ongeveer 150 personen, die uit het dichtstbijgelegen Metrostation, gepro beerd de Rue de Lille te bereiken. Ze werden echter door de politie uiteenge dreven. Er werd met flesschen en stee- nen gegooid, doch niemand werd ver wond. Later in den nacht trachtten de betoo- gers opnieuw de Rue de Lille binnen te dringen onder het roepen van: Weg met met fascisme; bevrijdt Dimitrof. 10 Personen, waaronder 2 Bulgaren en 1 Italiaan werden gearresteerd. Zoowat heel het Vlaamsche land door wer den gisteren huiszoekingen verricht in de lo kalen der Dinaso en de huizen van leiders der Dietsche nationaal-solidaristen. Het par ket van Antwerpen deed huiszoekingen ver richten bij de Dinaso te Antwerpen, Deprne, Borgerhout en Merxem. Het parket van Me- che en te Mechelen, Lier, Heyst-op-den-Berg en Bornhem. Documenten werden in beslag genomen, maar geen arrestaties werden ver richt. De huiszoekingen, die tegelijkertijd ge schiedden, ha eden volgens een Reuterbericht ten doel na te gaan of de Dinaso's geen in breuk maakten op de wet op het dragen van wapenen. Zij hadden bovendien ten doel te onder zoeken of rijksambtenaren, die met de Dina so's sympathiseeren, of lid van een der groe pen zijn, zich niet schuldig maken aan schen ding van het beroepsgeheim. Te Mechelen, en vermoedelijk ook wel el ders, heeft de justitie in aansluiting aan de ac tie tegen de Dinaso's eveneens huiszoekingen ondernomen in de lokalen en tehuizen van de socialistische Jonge Wachten en van de com munisten. COMMUNISTEN IN WEENEN GEARRESTEERD. De politie heeft de laatste dagen 8 buiten- landsche communisten gearresteerd. Naar verluidt, zou met deze arrestaties te vens de hand gelegd zijn op een communisti sche propaganda berichtendienst, dien men bezig was op te richten en die zou zijn ge dacht als nieuwe Balkan-centrale. De natio naliteit der gearresteerden is nog niet nauw keurig vastgesteld, daar zij op valsche pas sen reisden. LITWINOW'S BEZOEK AAN ITALIË. In verband gebracht met Japansche concurrentie. De Italiaansche pers voert op het oogen- bfik een krachtige campagne in verband met de Japansche dumping in Europa. Hierbij wordt er o.a. op gewezen, dat Japan een aanval doet op markten, waar men dit in het minst niet verwachh zou hebben. Verder wordt" gewezen op het groote verschil in prij zen van zekere artikelen afkomstig uit Ja pan en de Europeesche producten, in welk verband vermeld wordt, dat Brazilië oor logsschepen in Japan heeft besteld. In het licht wordt voorts gesteld, dat onder deze omstandigheden het oude vrijhandelsprin cipe geheel verloren gaat, daar tegenover deze gevaren als eenig verdedigingsmiddel voor het westen nog slechts de contingen- teering blijft. Ook wordt de aandacht geves tigd op het feit, dat Mussolini reeds in zijn rede van 14 November j.1. voor den na- tionalen raad van corporatiën gesproken heeft over het gevaar der Japansche concur rentie. In zekere kringen is men van meening, dat deze perscampagne bedoeld is als een voorbereiding van de openbare meening op een der problemen, die, naar men meent te weten, besproken zullen worden tijdens het bezoek van Litwinow aan Mussolini. Naar aanleiding van geruchten over onderhandelingen tusschen Litwinoff en kardinaal Pacelli tijdens Litwinoff's aanstaand bezoek aan Rome, wordt te Moskou meegedeeld, dat van dergelijke onderhandelingen niets bekend is De betrekkingen tusschen Moskou en het Vaticaan zijn een groot probleem var polltieken aard en zuiver een kwestie van wereldregeering. De sovjet-regee ring is bereid normale betrekkingen me het Vaticaan te openen. Deze betrekkingen moeten ei-htei an dere vormen hebben dan de betrekkingen van het Vaticaan met andere landen. Eenig recht van controle op het re ligieuze leven zou Rus'and niet kunnen dulden, omdat, volgens de heerschende opvatting de Sovjet-Unie volkomen vrij heid voor alle religieuze belijdenissen bestaat BESLISSENDE HANDELSOORLOG. Tusschen China en Japan. Teruggekeerd van een reis door Mantsjoe- rije en China verklaarde Sigimoera de voor malige adjunct-secretaris-generaal van den Volkenbond, aan een vertegenwoordiger van het telegraafagentschap Sjimboen Rengo, dat de boycot van Japansche goederen in China ophoudt, maar dat er daartegenover een woedende concurrentie bestaat op de Chineesche markt tusschen Japan, Enge land, Amerika en Duitschland. Sigimoera zeide: „Japan moet zich voorbereiden op een beslissenden handelsoorlog in China". Mary de Brabant te Detroit (Am.), die met haar auto in de maand Augustus een kind doodgereden had, werd thans veroor deeld tot 60 dagen tuchthuis. Verder mag zij in 2 jaar niet autorijden en moet zij elke maand een ziekenhuis bezoeken, waarin kin deren liggen, die door auto's zijn overreden. Het naspel van een lynchpartij. In verband met de weigering van de plaat selijke overheid van Salisbury, Maryland in Amerika, om de belhamels te arresteeren, die een volksmenigte hebben opgeruid tot het lynchen van een neger op 18 October j.1. te Princess Anne, heeft de gouverneur van den staat Maryland een bataillon van de nationale garde derwaarts gezonden met de opdracht de schuldigen te arresteeren. In derdaad werden vier hunner gevangen ge nomen. Zoodra echter het nieuws van de ar restatie bekend werd, schoolde een groote menigte samen, die een aanval ondernam op de kazerne,\waar de militie ondergebracht was, die de arrestatie verricht had en die dermate in het nauw werd gedreven, dat er niets anders over bleef dan tot ontruiming der kazerne over te gaan met medeneming der gevangenen. Na het vertrek dezer troe pen ondernam de opgewonden menigte een tweeden aanval op de kazerne, die echter met behulp van traangasbommen en bajo netten werd afgeslagen. Het ministerie van buitenlandsche za ken te Buenos Aires heeft een commissie aangesteld onder leiding van dr. Isidoro Ruiz Moreno, die een blauwboek zal opstellen inzake het conflict om den Gran Chaco, welk blauwboek documen ten zal bevatten betreffende de neutra liteit van Argentinië. De speaker van het Amerikaanshe Huis van Afgevaardigden Rainey (dem.) heeft de hoop uitgesproken, dat Rooseveh de huidige politiek van goudaankoop zal voortzetten, om aldus de andere mo gendheden te dwingen te streven naar een verstandige internationale handels overeenkomst. Hij voegde hieraan toe, dat de Amerikaansche regeering den dollar niet zal stabiliseeren zonder in ternationale overeenkomst. Rainey zin speelde op de waarschijnlijkheid van een nieuwe economische wereldconferentie, welke ten doel zou hebben de afschaf fing der meestbegunstigingsclausules, de stabiliseering der valuta en de ver hooging der prijzen voor grondstoffen. Volgens een bericht uit Innsbrück zal Dr. Steidle aftreden als directeur voor de veiligheid in Tirol. Dr. Steidle heeft zich naar Zwitser land begeven als bondscommissaris voor de propaganda. Hij is gistermiddag te Bazel aangekomen. De Amerikaansche staatssecretaris Huil is gisteren te Montevideo aange komen voor de Pan-Europeesche confe rentie die Zondag a.s. geopend zal wor den Tegenover de journalisten verklaar de hij dat de komende generatie de conferentie als een mijlpaal in de Pan- Europeesche verhoudingen zou be schouwen. tI Bij de aankomst van Huil deed zich een pijnlijk incident voor. Onbekenden hadden nabij den landingssteiger een roode vlag aangebracht met de woorden: „Eruit met Huil"- De politie kon de vlag verwijderen. Menigte sleurt hem uit de ge vangenis. Te Sint Josef in den staat Montana deden" 4000 bewoners een aanval op de plaatselijke gevangenis, om 'n 19-jarigen neger, die een blank meisje zou hebben lastig gevallen, te lynchen. De politie kon eerst met traangas de menigte ver spreiden, doch na eenige nieuwe aan vallen wist de menigte de gevangenis binnen te dringen. De neger werd er uit gesleurd en opgehangen. Volgens een plaatselijk blad te Quebec, in de Ver. Staten, hebben werklieden, die belast waren met het reinigen der waterleidingen, de lichamen ontdekt van achttien pasgeboren babies, die vastge klemd zaten tegen de roosters van de toevoerbuis, waardoor Quebec van water wordt voorzien. Het blad verklaart, dat de lichaampjes moeten zijn geworpen in de verschillende meren en stroomen, die naar de rivier leiden, welke het grootste gedeelte levert van den watertoevoer der stad. Sovjet-Rusland heeft ook zijn wonder kind gevonden en heeft het naar bolsje wistisch gebruik zoo spoedig mogelijk gesocialiseerd. Een door het volks-commissariaat van onderwijs benoemde commissie van pro fessoren heeft opdracht gekregen de intellectueele en psychische eigenschap pen van den nog geen negen jaar tellen den Kolja Dmitrof aan een systematisch onderzoek te onderwerpen; op grond van de verkregen resultaten zal de regeering zelf over de verdere opvoeding van de zen wonderknaap beslissen. Kolja is vóór alles een groot wiskun dige, maar ook in andere wetenschap pen zooals geschiedenis, literatuur en sociologie heeft hij voor zijn leeftijd een verbazingwekkende hoogte bereikt. Juist de veelzijdigheid van zijn begaafdheid en de alzijdige rijpheid van zijn geest worden door zijn opvoeders als de beste waarborg voor zijn groote toekomst be schouwd, want de dikwijls voorkomende eenzijdige wondertalenten, zoo zeggen zij terecht, stellen dikwijls op lateren leeftijd teleur. Wat zijn uiterlijke verschijning en zijn verdere ontwikkeling aangaat is Kolja, dien professor Christianof een tweeden Pascal noemde, volkomen normaal; zijn wenschen en zijn belangstelling zijn in alle opzichten in overeenstemming met zijn leeftijd. Hij is van normale grootte, kerngezond en heeft open, vriendelijke, typisch Russische gelaatstrekken. Alleen ziin bijzonder groote oogen trekken de aandacht. Zijn moeder, een eenvoudige vrouw uit den middenstand, middelmatig ontwik keld en evenmin hyperintellectueel als haar man, heeft aan de leermeesters van haar zoon verklaard, dat de jongen op vierjarigen leeftijd al heel goed lezen en schrijven kon. Binnen vier a vijf dagen had hij de grondbeginselen van algebra te pakken en met hetzelfde gemak maakte hij zich meetkunde, driehoeks meting en gedeelten van de hoogere wis kunde eigen, en thans, als negenjar'ge, kan hij moeilijke vraagstukken snel op lossen. Maar, zooals gezegd, Kolja is veelzij dig. Hij heeft niet alleen Homerus gele zen, maar ook de meeste oude en nieu were klassieken van de wereldliteratuur en wel voor het grootste gedeelte in de oorspronkelijke taal. Spxyct Korfbal. Westerkwartier door D. V. D. versla gen. K. Z. brengt Blauw Wit haar tweede nederlaag toe. Groote overwinning van Deetos. Noordholland. De groote verrassing is hier de 21 nederlaag van Westerkwartier tegen D. V. D. Westerkwartier demonstreerde beter veldspel doch vertoonde dezen middag een absoluut gebrek aan schot vaardigheid. K. Z. toonde zich ook nu op eigen veld ongenaakbaar en met 2—-0 kon Blauw Wit naar Amsterdam terug keeren. Door deze overwinning en de neder laag van Westerkwartier heeft K. Z. zelfs de leiding genomen. D. T. V. boekte ook nu geen winst. Met 62 bleef het bezoekende Swift in de meerderheid. D. T. V en Olympia deelden de punten (2-2). De stand luidt thans: K. Z. 10 5 4 1 35—25 14 Westerkwart. 9 6 1 2 3718 13 Blauw Wit 9 4 3 2 37—23 11 DVD. 8 4 1 3» 31—33 9 Olympia 10 2 4 4 30—44 8 D. T. V. 8 2 3 3 32—26 7 Swift 8 2 3 3 24—26 7 D. D. V. 8 0 1 7 18—49 1 Zuidholland. Door de 7—2 overwinning van Deetos op haar concurrente H K. V. kan het kampioenschap den Dordrechtenaren vrijwel niet meer ontgaan. In deze ont moeting toonde Deetos zich veel snelier dan H. K. V. terwijl zij daarbij een groo te schotvaardigheid demonstreerde. De gevaarlijke man van Deetos was wel Seets die 3 doelpunten voor zijn reke ning nam. Ons Eibernest behaalde zoo waar haar eerste winstpunt. Zij wisten in Rotterdam tegen Rozenburg een ver dienstelijk gelijk spel (22) te behalen Fluks behaalde een benauwde 43 over winning op H. S. V. Het Zuiden won met 6—0 /ai. het bezoekende D. K C. De stand luidt hier: Deetos 7 7 0 0 32—11 14 Het Zuiden 10 6 1 3 43—26 13 H. K. V. 8 5 1 2 31—18 11 H. S. V. 9 5 1 3 30—24 11 Fiuks 10 4 1 5 27—32 9 Rozenburg 8 3 14 17—21 7 Ons Eibernest 7 0 1 6 10—29 1 D. K. C. 7 0 0 7 9—38 Aid. A. Hier werd slechts de wedstrijd Vada —Be Quick gespeeld, waarij de ga-thee- ren met 1—0 in de meerderheid bleven. De stand luidt: Z K. C 8 7 1 0 29—11 15 Ekca 7 6 0 1 24— 8 12 Helios 6 4 0 2 16—11 8 Vada 10 4 0 6 21—27 8 't Overschotje 7 3 13 18—15 7 Ouder Ons 7 2 0 5 18—24 4 Rapiditas 6 1 0 5 1226 2 Be Quick 7 1 0 6 5—21 2 Aid. B. D O. S stuurde de „lijders" Wit Blauw met een 70 nederlaag naar huis. Zwart Wit wist met groote moeite het bezoe kende H. K. C. er onder te houden (21) terwijl Naas en A K. C. de punten deel den. De stand luidt hier: DOS. 7 7 0 0 30—4 14 Naas 9 5 2 2 28—11 12 Zwart Wit 9 5 2 2 20—16 12 Achilles 5 2 2 1 8-7 6 A K. C. 7 2 2 3 14—20 6 Rigtersbleek 6 2 13 1610 5 H K. C. 7 1 0 6 6—19 2 Wit Blauw 8 0 1 7 6—41 1 Het Zuiden nam met dezen wedstrijd haar nieuwe terrein officieel in gebruik. Bij deze feestelijke opening, die door een talrijk publiek wordt bijgewoond, wer den door den K. V. voorzitter bloemen aangeboden. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van scheidsrechte» Klomp stelt K V zich met 1 invaller op. K.V. speelt het eerst tegen den vrij straf fer. wind in. Het veld blijkt buitenge woon zwaar te bespelen en balcontróie is dan ook zeer moeilijk Door het wind- voordeel is het Zuiden aanvanke'ijk in de meerderheid De Alkm. verdediging is echtei in goede conditie. Ook het K. V. midden werkt uitstekend doch de K. V aanval kan niet in haar gewone spel komen, zoodat de verdediging van Het Zuiden de situatie gemakke'ijk meester blijft. Voor de K V. korf dreigt meer gevaar en na ongeveer 15 minuten profiteert Het Zuiden van een verkeerd uitplaatsen en scoort van dichtbij (10) K V. gooit er thans een schepje op en de strijd gaat nu volkomen gelijk op. Het K. V midden onder leiding van Haasbroek zet voortdurend den aanval aan het werk, doch succes blijft uit. Na ongeveer een half uur volgt een fraaie icorbraak van het Zuiden en de stand' i1 2—0, waarmede de rust ingaat. Na de hervatting profiteert K. V van het windvoordeel en is thans overwe gend in de meerderheid. Voortdurend is K V. in den aanva, en na ongeveer 10 minuten scoort Haasbroek op fraaie wijz-; van afstand (21). Even later volgt er weer een mooien aanval en in valler de Vries schiet zuiver in (22). Een soannende strijd om de leiding volgt. Aan beide zijden doen zich enkele mooie kansen voor, doch het oteeós zwaarder wordende veld is yoor beide partijen een groote handicap. To 5 mi nsten voor het einde blijft de stand ge lijk Dan scoort Het Zuiden op dul>ieu«e wijze het 3e doelpunt. K V stelt nog energieke pogingen in het werk on de gelijkmaker doch succes blijft uit Na afloop protesteerde K V. tegen het toekennen van het derde doelpunt. Voorloopig is de uitslag echter 39 voor Het Zuiden. K. V. 2 kwam in de volgende opstel ling uit: Aanval: R Velthuis, D Hellingman, dames N. v d Laan, T Jonker Middenvak: D Haasbroek. KI. de Vries, dames M Eernstman, B. Langen- berg. Verdediging: N. Smit, J. v. d. Meer dames G Raat, T. v. Beek. De K V. B,-adsp. herste'den z*rh van haar laatste nederlaag en stuurde K Z D met een 5—0 nederlaag naar de Koog terug. Voetbal. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Het gaat met de afwerking van het 'pro gramma dan ook al buitengewoon. Ook thans ging er slechts een enkel wedstrijd-resultaat verloren en dan nog wel door „uitstel". Nog is de maand Deecmber niet bereikt en door enkele clubs is reeds het programma voor tweederde verwerkt en zelfs door sommige vooral in de tweede klasse, tot op drie kwart. Zooals meer gebeurde, ook thans be- finnen de laatste loodjes zwaar te wegen, oo kon het leidende Assendelft II te Ber gen, ternauwernood winnen. De Bergenaren mogen dan opnieuw een nederlaag geïncas seerd hebben de kleine 23 tegen de leiders is heusch niet siecht te noemen enbij een beetje wilskracht moet dan ook nog menig thuiswedstrijd gewonnen kunnen worden. De andere leiders wisten zich eveneens te handhaven, al ging dit op enkele plaatsen dan ook niet zonder eenige moeite gepaard. Een uitzondering op den regel maakte C S. V. I, dat zich aan den Westerw :g door de Boys reserves met 3—1 liet slaan. Mede door de eerste nederlaag van Alkmaar II is hier de spanning thans geducht toegenomen, waarbij de Castricummers nog de grootste kans hebben. In het Westen de reeds eerder gememoreerde 2—3 overwin ning van Assendelft II te Bergen op „Ber gen I" behaald, zoodat de ïeiders weer een moeilijke klip omzeilden. W. F. C. V stelde eenigszins teleur en liet zich op eigen veld met 02 door Zaandijk II slaan, terwijl K. F. C. IV werkelijk kans zag de onderste plaats te verlaten, door het bezoekende Z.V. V. III met 43 te kloppen. De Zaandam mers zijn inmiddels tot ae laatste plaats af gezakt. De stand is nu: Asendelft II K. V. V. II Schoorl I Zaandijk II Bergen I W. F. C. V K. F. C. IV Z. F. C. V Z. V. V. III wist B. K. C de moeilijke trip naar M. L. D. tot een goed einde te brengen. Door de behaalde 2—1 overwinning, zijn de leiders dus nog ongeslagen gebleven en... de kans voor de „ludrtvaarders" vrijwel voor goed 9 9 0 0 39-13 18 9 7 0 2 28—12 14 10 6 1 3 40—20 13 10 4 3 3 16—16 11' 10 2 2 6 23—25 6 8 3 0 5 13—30 6 8 2 1 5 14—32 5 9 2 1 6 23—41 5 9 2 0 7 20—31 4 In het Noorden

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9