DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. J*txwiHciaa£ Tlieums JF LFF^T ZOOVEEL. .Ik had ai zco vaa«t over 1. 2. 3. gelezen- ik was ook van olan geweest het eens te prebieren, maar TJ weet Loe dat gaat, je leest zooveel in ad vertenties". „Toen de winkelier eens vroe - of ik geen 1. 2. 3. wou hebben het was toch Nederlandsch Fabrikaat ben ik ermee begonnen. Nu vraag ik mij af, waarom ik elke week 22 cent heb betaald, als je 1. 2. 3. kunt krijgen voor 17K. Het zijn maar 5 cent, maar ik kan ze best gebruiken en het wascht lijt." Zoo schrijft ons een eenvoudige vrouw over 1. 2. 3., Hollandsch zelf werkend wascbmiddel. Wat gebruikt U? rief, de bijdrage kan worden teruggebracht tot 0.20 per inwoner. Hoezeer een verlaging dezer bijdrage de gemeentebegrooting 1934 ten goede kan komen, kwam t B. en W. toch niet gewenscht voor, met het voorstel der commissie mede te gaan, en wel om verschil lende redenen. Met alleen de stem van den heer de Veer tegen wérd besloten, niet met het voorstel der commissie mee te gaan. Voorstel wijziging personeele belasting. Door Ged. Staten dezer provincie werd bij hun besluit van 16 Sept. j.1. bezwaar ge maakt tegen de in de vergadering van 22 Aug. 1933 vastgestelde verordeningen, rege lende de heffing van personeele belasting. B. en W. stelden nu voor: le. De verordening tot wijziging van de grondslagen, waarnaar de belasting geheven zal worden, ongewijzigd te handhaven, waar door een opbrengst kan worden verwacht van 7.588.26; 2e. De verordening op de heffing van op centen op de personeele belasting zoodanig te wijzigen, dat op alle aanslagen een gelijk tantal opcenten zal worden geheven, n 1. 100. Verwacht mag worden aan hoofdsom op de personeele belasting 12661.26 en aan opcenten 12661.26. Eén totale ontvangst mag worden ver wacht van 25.322.52 3028.70 22.283.82. Na eenige discussie werd besloten dit voor stel aan te nemen. Vaststelling gemeentebegrooting 1934. B. en W. stelde voor op alle salaris sen een tijdelijke korting toe te passen van 6 pCt. van 3/4 dier jaarwedden, 1/4 blijft onveranderd. Salarissen van minder dan 1000 blijven buiten deze korting. De meerderheid der commissie verklaarde zich voor het voorstel van B. en W. Ten opzichte van het voorstel om de jaar wedde van den ambtenaar ter secretarie P. J. Korver met 100 te verhoogen, konden B. en W. zich geheel vereenigen. Tot verhooging der jaarwedde werd met algemeene stemmen besloten en het voorstel inzake de korting zooals B. en W. voorstel den, met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. De post straatverlichting werd met 350 verhoogd en gebracht op 2050. B. en W. konden zich met het voorstel om het subsidiebedrag aan de afdeeling Winkel van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellings- en Vacantiekolonies op het oude bedrag van 75 terug te brengen, vereeni gen. Aldus besloten. De subsidie aan het Oudwestfriesch Ge nootschap, groot 10, werd ingetrokken. De groote vraag is of de begrooting slui tend kan worden gemaakt. Werd een en an der reeds toegelicht bij de wijziging der per soneele belasting, thans geldt deze toelich ting de gemeentefondsbelasting. De tijdens de behandeling der begrooting ingevoerde kor tingen op rijksuitkeeringen hebben het noo- dig gemaakt, dat de inkomsten steeds moesten warden opgevoerd. B. en W. zijn ook ten deele van meening, dat het treffen van de allerlaagste inkomens 200 lang mogelijk dient te worden uitgesteld, terwijl er ook een meening is, dat meedragen, hoe bescheiden ook, in de lasten geoorloofd is. De meerderheid van B. en W. stelde voor in de 1ste klasse te blijven en 80 opcenten te heffen op alle aanslagen. Na uitvoerige bespreking met 4 tegen 3 stemmen aldus besloten. Beschikking op verzoeken om subsidie. Afdeeling Winkel van het Centraal Ge nootschap van Kinderherstel lings- en Vacan tiekolonies. Voorstel 75 te verkenen. Toe gestaan. Winkels Harmonie. Voorstel 80 te ver kenen. Toegestaan. Malariabestrijding in Noordholland Voorstel 1 cent per inwoner te verleenen Toegestaan. Nederlandsche Vereeniglng tot afschaf fing van alcoholische dranken. Voorstel 10 te verleenen. Toegestaan. Schager Handeldrijvend- en Industrieele Middenstandsvereeniging. Voorstel f 10 te verleenen. Toegestaan. Gemengde Zangvereniging „West-Fri- p oorste' f 40 te verleenen. Toegestaan. Pol tieschietvereeniging „Schagen en Om- 8aw ?orstel afwiizen<i beschikken. Aldus besloten. Goedkeuring begrooting Gasfabriek 1934 en goedkeuring begrooting Algemeen Bur gerlijk Armbestuur 1934. Verwezen werd naar het rapport der commissie van onder zoek. hetwe'k adviseerde tot goedkeuring. Al- #dus besloten. Door de Afdeeling Winkel en Nieuwe Niedorp van den Nederl. Bond van land pachters- en hypotheekboeren is verzocht op de pacht van het perceel land in gebruik bij C. Boor voor 1933 50 reductie te verlee nen. B. en W. stelden voor evenals vorige jaar 50 reductie te verleenen. Aldus besloten Een perceel in huur bij C. Boor tot 31 December 1933 komt op genoemde datum uit de huur. De tegenwoordige huurder heeft te kennen gegeven niet meer voor een nieuwe kuurperiode in aanmerking te willen komen. B en W stelden voor gencemd perceel op nieuw te verhuren doch in verband met de tijdsomstandigheden voor slechts 2 jaren en we' bij if!«chri',,in". Aldus besloten. Door mevr. G. Wit, wed. J. Boots, werd verzocht het jaarlijksch enderhoud van een haar toebehoorend graf op de algemeene be graafplaats alhier vcor de gemeente te nemen, waartegenover zü aan de gemeente een afkoopsom wenscht te beta'en van f 150. B. en W. stelden vcor op dit verzoek gun stig te beschikken. Aldus besloten. Voorstel tot het stichten van een soortterrein «n zwemée- legenheid. In verband met de in de vorige vergade ring gehouden besprekingen over een sport terrein heeft de heer van Zoonen het volgen de voorstel ingediend De gemeente ga over tot aankoop van een perceel weiland aan de Lutjewlnkelerweg, eigendom van den heer G. Nobel en door dezen beschikbaar gesteld voor een prijs van 3500 per H A. ,L t t Genoemd perceel leent zich uitstekend voor iet stichten van een sportterrein met zwem- gelegenheid. De werkzaamheden, die hier aan verbonden zijn, te laten verrichten door werkloozen en steuntrekkenden, in dien zin, dat zij die trekken uit een werkloozenkas, drie dagen zullen trekken en drie dagen zullen werken, ongeorganiseerden eveneens te werk te stellen, maar niet de volle week om te voor komen dat zij meerdere inkomsten zouden lebben dan de georganiseerden. Zooals uit de begrooting blijkt, zoo noo dig zijn om een en ander uit te voeren, een bedrag van 7623, dat men om den schijn te vermijden, dat deze te laag is opgezet, zou willen bepalen op 8000. Gedacht is aan een subsidie van de Provincie van 500, waarop, daar het hier werkverruiming be treft, waarschijnlijk mag worden gerekend Bij onderzoek is gebleken, dat de be staande voetbalvereeniging zoo zij de be schikking kreeg over een terrein voor hare oefeningen en wedstrijden, daarvoor een be drag van 150 per jaar zou willen geven, de gymnastiekvereniging „Sparta" zou voor haar doel een bedrag van 110 per jaar willen geven. Wat de zweminrichting be treft, is een verzoek aan verschillende ge meentenaren gedaan. Het resultaat is ver rassend en kan gevoegelijk op 250 per jaar worden bepaald. De huur is geschat op 30 per jaar, terwijl, daar de mogelijkheid be staat, dat nog een korfbalvereniging, een handbalvereeniging of iets dergelijks zai worden opgericht, benevens de mogelijkheid van beschikbaarstelling voor het houden van andere festiviteiten, meetings e.d. een bedrag van f 60 p. j. nog geïnd kan worden. Voot heffing van plaatselijke belasting bij wed strijden e.a. is nog niets gerekend. Jaarlijks zou moeten worden betaald aan rente 400 en zoo de leening b.v. in 20 jaren zou moe ten worden afgelost 400 oer jaar. Het be drag aan rente zal echter jaarlijks door af lossing verminderen, zoodat het bedrag dat de gemeente uit haar gewone middelen moet bijpassen, zeer miniem is. Begrooting sportterrein en zwembassin. De begroot'ng van het Sportterrein is in totaal 11188. De geheele transactie eischt dus eventueel een geldleening van ongeveer 11.200. De eerste vraag blijft, evenals bij een vroe gere bespreking in deze of de raad zich voor de stichting van een sportterrein verklaar! en of de raad voelt voor combinatie met zweminrichting ja of neen. Wat een zwemgelegenheid betreft, dient wel zeer ernstig onderzocht of het zwem water betrouwbaar genoeg is te achten met het oog op de volksgezondheid. Natuurlijk bepalen de uitgaven zich niet alleen tot aflossing en rente, doch zijn voorts te verwachten grond- en polderlasten. perso neele belasting, onderhoud beplantingen enz., toezicht en administratie, tesamen ruim 200. Van den heer P. Koningh is een uitvoerig schrijven ingekomen aanbiedende zijn ter rein. De heer van Zoonen verdedigde zijn voor stel, terwijl verschillende tegenstanders als hun meening te kennen gaven, dat de ge- meentefinanciën niet toelaten een zoodanig groot werk te ondernemen. De heer van Zoonen zag daarin een moge lijkheid tot aanmerkelijke vermindering der werkverschaffingskosten en er blijft iets be staan. Spreker vroeg ten slotte een principieele uitspraak van den raad en stelde voor: Aan B. en W. op te dragen de plannen nader uit te werken, andere mogelijkheden re onderzoeken en binnen den kortst mogelij ken tijd met afgeronde plannen te komen. Dit voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Hierna sluiting. drage van 1400 en de eigendommen te verkoopen voor 5000. De bedoeling is, dat de ren*e van dit bedrag a 4 pCt. per jaar, is 200, eveneens in mindering zal worden gebracht, zoodat de bijgedragen 1200 per jaar. De gemiddelde kosten zijn over de laatste tien jaar, uitge zonderd de 3 hoogste en 2 laagste jaren 1600 per jaar geweest. De heer Borst meende, dat het geen voor stel van het geheele bestuur was, aaar spr. er niets van bekend was. De voorzitter ant woordde, dat dit besluit was genomen voor- dat de heer Borst molenmeester werd. De heer Borst stelde voor 1000 te geven. De heer P. Slot vond het wel billijk, dat een bijdrage wordt gegeven, doch was er voor, dat zoo weinig mogelijk werd gegeven. Daarom steunde spr. den heer Borst. De heer Wagenaar zou het wel willen overdragen zonder bijdrage. De voorzitter merkte op, dat dit niet mo gelijk zou zijn. Men draagt het onderhoud over. De dijk wordt niet verkocht. Als het onderhoud aan ons blijft, zullen wij het ook moeten betalen. De heer Ootjers zeide, dat men vanzelf sprekend voorwaarden kan stellen voor een goed onderhoud. Spr. gevoelt wel voor een agere bijdrage, hoewel spr. niet weet, of het voorstel van den heer Borst goed is. De voorzitter meende, dat de berekening op goede gronden is geschied, terwijl de heer Borst zeide, dat alles goedkooper wordt, zoo dat dus ook het onderhoud wel minder zal worden. Na nog enkele besprekingen werd het voorstel van het bestuur aangenomen met 8 stemmen. Het voorstel van den heer Borst verkreeg 5 stemmen. Aankoop grond bij motorgemaal en het huis van den stoker. De secretaris lichtte het voorstel van het bestuur toe. Het is gebleken, dat het huis van den stoker indertijd door den polder is gebouwd en op naam gekomen van de Ned. lerv. kerk te Zuidseharwoude. Dit vindl zijn oorzaak in het feit, dat de grond, waar op het huis is gebouwd niet zooals gemeend werd, in erfpacht bij den polder in gebruik was, maar behoorde aan de Ned. herv. kerk. Bij den bouw is daarop in het kadaster ver meld, dat het huis eigendom van de kerk is. Dat is nu ruim 25 jaar geleden en al dien iijd heeft de kerk de grondbelasting betaald. Dat het niet ontdekt werd, komt doordat het een dienstwoning was en daarvoor geen grondbelasting behoeft te worden betaald. De kerk heeft eens opvraag gedaan bij het kadaster, waaruit gebleken is, hoe de vork in den steel zat. De kerk is bereid, den grond over te doen voor 15 cent per M2. en tevens het huis weer in eigendom over te dragen aan den polder, tegen vergoeding van de door haar betaalde rond- en hoogheemraadlasten, terwijl door et bestuur zal worden getracht, dit geld van het rijk terug te krijgen. Het voorstel van het bestuur werd met al gemeene stemmen aangenomen. Een ambtenarenreglement Het bestuur stelde voor, een ambtenaren reglement vast te stellen, wat overeenkomt met dat, ontworpen door de Vereeniging van Waterschappen en wat door Oed. Staten is goedgekeurd. Het reglement werd aTdus vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Blom naar de kade bij de Halvemaansbrug. De voorzitter zegde toe, dat daarin zal worden voorzien. Afscheid van den heer Sevenhuijsen. De voorzitter zeide, alvorens te sluiten, nog een enkel woord te willen richten tot den heer Sevenhuijsen die thans voor den laatsten keer als hoofdingeland in ons midden is. Hij moet wegens het bereiken van den 70-jari- gen leeftijd bedanken. Het speet den voorzit ter, dat de heer Sevenhuijsen gedwongen wordt te bedanken, omdat hij nog gezonden he'der van geest is om zitting te kunnen heb ben. Het is dit jaar juist 25 jaar geleden, dat hij zitting nam. Vijf.en-twintig jaar hebben zij samen de belangen van den polder be hartigd. Hun vriendschap dateert reeds van af de schoolbanken en is tot aan den huidi gen dag gebleven. De voorzitter hoopte, dat de heer Sevenhuijsen nog lang van zijn rust mag genieten. De heer Sevenhuijsen dankte den voorzit ter voor deze woorden en tevens allen voor de prettige samenwerking gedurende al die jaren. Daarna sluiting. GEESTMERAMBACHT. (Oosterdijk en Molengeerzen). Dinsdag vergaderde het dagelijksch be stuur en hoofdingelanden van bovengenoem- den polder en de commissie uit den Ringpol- der ten huize van den heer C. Vis, Oudkar spel. De voorzitter, de heer J. Swan, opende de vergadering met een woord van welkom. Onder de ingekomen stukken was een me- dedeeling van Ged. Staten, dat de bijdrage uit het Wegenfonds over 1932 bedraagt 1100.Voor kennisgeving aangenomen Benoeming voorzitter. De voorzitter moest periodiek aftreden De heer Swan werd met 12 stemmen en een blanco herbenoemd, welke benoeming onder dankzegging voor het in hem ge stelde vertrouwen werd genomen. Overdracht onderhoud Ooster dijk en eenige perceelen aan den Oosterdijk aan de Prov. N-Hol land. De voorzitter deelde mede, dat indertijd al in principe is besloten tot dt overdracht van den Oosterdijk. De financiede zijde zou ech ter nog eens nader worden onderzocht. Er heeft een conferentie plaats gehad, met het resultaat, dat het bestuur voorstelt het on derhoud van den Oosterdijk over te dragen aan de Provincie tegen een jaarlij ksche bij SLOTVERGADERING SCHERMERFEESTEN. In café Kamsteeg te Stompetoren werd gisteravond de slotvergadering van de Schermeerfeesten gehouden. De voorzitter, de heer P. Spaan, sp^ak een speciaal woord van welkom tot den Dijkgraaf en Heemraden, den burge meester van Oterieek en de pers. Na mens het hoofdbestuur bracht hij dank aan het polderbestuur en den burge meester van Oterieek voor de med ;wer- king bij de schitterend geslaagde 'eesten verleend. Hij releveerde voorts de feesten en bracht aan all£ subcommissies dank voor de medewerking en sp 'ak als zijn overtuiging uit, dat de herdenking van Schermeers derde eeuwfeest bij de be volking in dankbare herinnering za' blijven voortleven. Dank zij den steun van de pers waren de feesten ook financieel schitterend ge- sl;.agd. Namens de financleele commis sie rapporteerde de heer D de Boei Pz oeer de financiën. De commissie had al e bescheiden nagezien en die a. coord bevonden, waarom hij voorsteldo den penningmeester voor het gehouden be- h«»r te deehargeeren. De ontvangsten hadden bedragen 13 400 96; de uitgaven 12 241 95 zoo dat de rekening sloot met een voordee- üg saldo van 1158.74 en de garanten dus niet behoeven te worden aangespro ken. Deze mededeeling werd met ap plaus begroet. Nadat de penningmeester had mede gedeeld. dat van het saldo nog enkele kleine rekeningen betaald moeten wor den, werd de rekening goedgekeurd. Namens het hoofdcomité stelde de heer Klomp voor om van het sa'do op 3 Januari een feestavond te organi-ee- len voor de deelnemers aan de Boeren bruiloft, de spelers van Tetjeroen en de verschillende commissieleden. Het over blijvende saldo zal bestemd worden voor een kerstgave aan de in de Schermeer wonende arme gezinnen. Dit voorstel vond algemeene instem ming en werd dajn ook z. h. st. aange nomen. In de verdere bespreking werd vastgesteld dat op dien feestavond eigen krachten uit de Schermeer voordrachten ten beste zullen geven. De dijkgraaf, de heer C. Kramer Glij- nis, releveerde de geslaagde feesten en sprak er zijn vreugde over uit, dat men het ondanks de tijdsomstandigheden heeft aangedurfd die feesten te otgani seeren. Dank bracht hij aan den heer D. Govers, die het initiatief had genomen voor de samenstelling van het hoofd comité. De leden van het hoofdcomité hadden getoond in alle opzichten voor hun taak berekend te zijn. Namens het bestuur van de Schermeer bracht hij dank aan alle dames en heeren, die voor he wel slagen van de feesten hun medewerking hadden verleend Dank bracht hij aan het hoofdcomité, ook namens zijn vrouw voor de hem bewezen attentie in den vorm van een verguld zilveren n edaille en een inge'ijste plaat van net feest Het was hem een vreugde van het polderbestuur de opdracht te hebben ge kregen aan de leden van het hoofdco mité een zilveren herinnenvgsmedaiHe va?- de Schermeerfeesten an te bieden, welke medailles hierna door ïem met een toepasselijk woord werden uitge reikt. De voorzitter sprak hierna namens de leden van het hoofdcomité een woord van erkentelijkheid. Namens de buurtschap de Omval sprak de heer Kemper nog waardeernn- de woorden tot het hoofdcomité dat hij namens de ouders van di schoo'k'nde- ren ook speciaal dank bracht voor de zoo zeer geslaaarde kinderfeesten Tenslotte richtte de vwittor no» eer> speciaal dankwoord tot den heer J- Posch en den penningmeester den heer M. v. d. Laan waarna men. na sluiting, nog wat gezellig bijeen bleef. RHEUMATISCHE PIJNEN. De lijder kent maar al te goed de ellen de, welke veroorzaakt wordt door rteu- matische pijnen, in de ledematen, le-.denen, heupen of gewrienten, doch gewoonlijk is hem de werkelijke oorzaak van deze pijnen niet bekend Het is juist, dat een verblijf in een vochtige om geving, gevatte koude, tocht, en'* dik wijls rheumatische pijnen teweegbren gen, maar de werkelijke oorzaak schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde orga nen in uw lichaam kon afzetten. Het bloed, dat niet meer goed gezuiverd wordt, voert dit urinezuur op zijn om loop ioor het lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle gedeelten van het lichaam. En de scher pe kanten dezer urinezuur-afzettingen veroorzaken de ellendige pijnen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Fo- ter's Rugpiji.-Nieren-Pillet] worden sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerde kennen en waardeeren, door per sonen uit uw eigen omgeving aanbe volen tegen dergelijke verschijnselen. Zij verschaffen g:oed gezuiverd, leven gevend bloed Zij zorgen, dat alle on zuiverheden, die zooveel narigheid veroorzaken en leiden kunnen tot a'ler- lei zeer ongewenschte verwikkelingen, dagelijks uit het lichaam worden ver- wrderd. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten èi f 1.- f 1.75 en f3.-p. doos. Let vooral op den ju'sten naam. In de door de IJsclub gehouden leden vergadering zijn tot bestuursleden herbe noemd de heeren P. Honingh, Jb. Broersma en Jn. Ham Sr., terwijl tot voorzitter is be noemd de heer P. Honingh. De rekening 1933 werd onderzocht en goedgekeurd, in ontvangst op 389 66, in uitgaaf op 314.71. Batig saldo 74 95. Met het oog op het tegenwoordige eischen weike aan ijsbanen voor het houden van wedstrijden worden gesteld, heeft het be stuur een plan ontworpen om van de Ned. herv. kerk een stuk land te huren, dat zich zeer goed leent om onder water gezet te worden. Er zal 250 M kade om heen ge legd moeten worden en twee duikers moeten worden gemaakt voor het in- en uitlaten van water. Voorts zal het op enkele plaatsen gelijk gemaakt moeten worden. De voorwaarden waarop dit land ge huurd kan worden zijn nog niet bekend De ledenvergad'ring kon zich met deze voorste"en vere? ïigen. Aan het s'ot der vergadering werd nog LesWen den penningmeester een vergoeding toe te kennen van 10 per laar evenals dif geschiedt voor den secretaris. GR AFT. Woensdagavond werd alhier in het café van den heer G. Molenaar een nutsavond ge houden. De opkomst was zeer matig Ui ge noodigd waren Jasper en Marijke van Sint Pancras. Opening dezer bijeenkomst geschiedde op de gebruikelijke wijze door ds. Rooker, voor zitter der vereemging. Nadat lasper en Ma rijke hun repertoire hadden afgewerkt werden zij namens het bestuur hedankt, KOEDIJX. 'De Ned. bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuive betiijf, heeft zijn goedkeuring gehecht aan het besluit vaii de afd van den Neutralen bond van Boeren-, land- en tuinbouwers om den opzegtermijn van het arbeiders- contract met dri'i maanden te verlengen WINKEL. 'Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o i. school te VVinke' is benoemd mej H P d Vries te Schagen SCHAOFORPUG. De toos+and van den heer van Dijk* lijnwerker van hnt P. E. N., die de vorige week tiidmis zijn werk73v"h«d9n uit een paal van het electrisrh net nabij 't Zand is gevPen en darbij een onder arm en een diibeen brak. is, naar om- stand'^h^den, bnvr"(P°rend. ro heer vn Dijk wordt veroleegd 5n h.t St. EP^beth ziekenhuis te Alkmaar. De benzinepomp op den hoek bij de garage De Moor" alhier werd -oodanig door een auto aangereden, dat zij voor het gebru'k ongeschikt was. De av o werd licht beschadigd. De oomp is ?u bruikbaren st»at t^m-Tobracht door arbeiders van de „A P. C." TEAFL. ''Dinsdag had te den Burg de candi* daa.stelling plaats voor één heemraad en twee hoofdingelanden van den pol der Waalenburg. Aftredend als heem raad de heer KI. Langeveld en a's hoofdinge'and de heer L C. Keijser, terwijl een vacature was ontstaan door 't overlijden van aen hoofdingeland Dr. J. H. Timmer. De beide aftredende heeren werden bij ei keie candidaatsteliing herkozen, terwijl voor de vacature als eenig candi- daat was gesteld de heer Ebbinge-Wieb- be, die volgens de nieuwe regeling dus eveneens zonder stemming gekozen is- 1 7 AND. Het bestuur van de plaatselijke ijs* club heeft thans definitief besloten tot h t aanleggen van een vaste ijsbaan op een stuk land van den heer Jac. van Beusekom. alhier. 281. „Zou die kameel weten waar Tirol ligt?" vroeg Simmy. „Kan me met schelen", zei Wo-Wang, „dan maar naar mijn oom in Tataponië." „Ik ga nog eens met jou op reis", bromde immy Nou heb je opeens weer een oom in Tatarapaponië!" ou )e gemak, daar ginds in de diepte zie ik een rivier en oo en. e zult zien, we komen nog eerder op de koffie bij op'de^oote31»!8 kameel liep zoowaar regelrecht 282. Bij de rivier gekomen, knielde het dier volgens de regels der kunst netjes neer, Simmy en Wo-Wang sprongen er af en liepen naar de booten toe. Op een klein rank bootje zaten een paar olijfkleurige mannen, die evenals de kameel, ook al van geen Chineezen of negers hadden gehoord, want ze sp-on» gen aan land en liepen hard weg, een onbegrijpelijk taaltje uitkramende.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6