£xmd: en jmh&ouw ^Bimtenlcuid JCunst en Wetenschap Owze JCoIomüh Jietk School £uchtoaact rRadiopiiemus ïï.ïaZUrtÜan,0,uraJlter zulta Wekelijksch Overzicht Onder de vertrekken die 7>ia uitgebrand. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, DE VLUCHT VAN DE ZILVER MEEUW, Uitsluitend luchtpost voor Ned.-Indië. BILJARTBOND ALKMAAR EN O, De heer van Boeyen zal als voorzitter op treden. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. LVi« 21 l»/.« NIEUWE BOND - VAN ZUIVELFABRIEKEN. In café „Central" werd gistermiddag onder- voorzitterschap van den heer A. jsehrootjer uit Heiloo de najaarsvergade ring gehouden van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken. Jn'zijü openingswoord stelde de voor zitter vast, dat de zuivelbereiding nog .Stpeds niet loonend is. Met het varkens bedrijf gaat het iets beter en ook de vee houderij maakt het iets gunstiger, als gevolg van het uit de markt nemen van 20Q.00Ó koeien. Tot bestuurslid in de vacature V. Kav Jz.; niet herkiesbaar, werd gekozen de heer J. de Wit met 14 van de 26 gel dige stemmen. 'Hierop volgde een bespreking van de des morgens gehouden kaaskeuring, 'waaraan alle 13 aangeslotenen hadden deelgenomen. ijet ingezondene Avas van uitstekende TcuZliteit. De rijkszuivelconsulent dr. /Sttfefj had verklaard zich niet een keu- frfng te herinneren, waar het ineezon- "rdene van zoo hoog gehalte was. De secretaris concludeerde hieruit, dat het'product van de kleine fabrieken >Jn kwaliteit de kroon spant Het laagst aantal toegekende punten bedroeg' 71,5, hét gemiddelde 83 en het "hoogste 79. De le nrijs werd toegekend aan „De *Koop" in de Weere, de 2e aan di fabriek He Hoorn, de 3e aan „Nooit Gedacht" te 'Wieringen en de 4e aan „De Volharding" He Hauwert. De begrooting werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 977.50 met een post van 2.25 voor onvoorzien. De voorzitter bracht verslag uit van de algemeene vergadering van de Ver jVan Oudieerlingen van de Vakschool voor Kaasmakers te Hoorn, waarbij hij bet nuttige werk van deze vereeniging in het licht stelde en alle fabrieken op- Iwékte om als donateur van deze vereeni- 'gjng' toe te treden. Dr. Scheij gaf een inleiding van de be- Heekenis van de watertoevoeging bij de JvFo'ngëtbeWerking, en de fouten welke gemaakt, kunnen worden. Spr. wees er op, dat de consument ''tegenwoordig een smeuïge kaas met pieer vochtgehalte dan vroeger vraagt, 'mét dé mogelijkheid, dat men uit de melk grootere hoeveelheden maakt en dus bij een lageren prijs toch eerder uit komt De baas, moet smeuïg zijn. Met eere kan het werk van het proef station in Hoorn van de kaasbereiding en speciaal dat van dr. Holwerda en dr. v. Dam genoemd worden. Een gevaar is steeds een te hoog zuur- gehalte. Spit gaf aan hoe dit in de kaas ontstaat c^i hoe de kaasmal .r een te h.oojj Zuurgehalte kan voorkomen. pp fijnste exportkaas is wel die kaas waaraan bij de bereiding nagenoeg geen water wordt toegevoegd. De hoeveelheid wajter bij de wrongel bereid is van groote; beteekenis. Li verband met deze verhandeling werdep nog eenige vragen door dr. S 'teijj beantwoord. Hierop volgde een rapport over de onderzoekingen in 1933 gedaan door het laboratorium te Hoorn, ten behoeve van de leden-zuivelfabrieken. Uit het rapport bleek, dat nog enkele fabrieken, aangesloten bij den nieuwen Bond, geen gebruik maken van het recht om onderzoekingen te doen instellen. Er is totaal voor 94.50 onderzocht, terwijl de bond recht had op onderzoekingen tot een bedrag van 150. De secretaris wees er nog op, dat men ook het recht heeft de kaas op den zuur- grond te laten onderzoeken. De voorzitter gaf in ernstige overwe ging van het laboratoriumonderzoek ge bruik te maken. Na rondvraag volgde sluiting. STRIJD ONDER COMMUNISTEN. Georganiseerde oppositie van ge- royeerden. E'en groep Amsterdamsche leden en ge royeerde leaen van de Communistische Par tij .Holland heefi de zgn. Communistische Partij-Oppositie (C. P. O.) gevormd. De C. P. O., die geen nieuwe politieke partij is (ook tegenwoordige C. P. H.-leden ma ken-deel van uit), stelt zich op het standpunt, dat de tegenwoordige leiding van de C. P. H een politiek voert, die in vele opzichten tegen het beiang van de arbeidersklasse is gericht, terwijl critiek binnen de partij door de partij leiding met royement wordt beantwoord. KW ALITEITS ARBEID. Ais Nederlandsch exportartikel". Itr het Tijdschrift van den Ned. Werkloos- ïieidsraad schrijft ir. F. Donker Duyvis „eenige opm.'i kingen naar aanleiding van 'het rapport van den Hoogen Raad van inzake wettelijke verkorting van den arbeidsduur ter beperking van de crisiswerk loosheid Schr concludeert, dat de vloek der werkloosheid in ons land is, dat door het uitschakelen van een kwart van de bevolking uit het productieproces het aantal geschool de arbeiders afneemt. „Zooals prof. Gelissen voor eenige maan den teretht heeft betoogd, is het voornaamste exportartikel van Nederland het intellect. Het is uitgesloten het Neder la nusche loonpeil zoodanig te drukken, dat wij zouden kun nen concurreeren met de Aziatische en an dere landen met een laag ontwikkelde arbei dersbevolking Alleen door kwaliteitsarbeid kan Nederland zich op de wereldmarkt hand haven. Alleen dus door een ver boven het internationaal gemiddelde, geschoolden ar beidersstand Indien er voor sommige be drijfstakken geschoolde arbeiders op de ar beidsmarkt ontbreken, zal men in de be trokken bedrijven er met alle kracht naar moeten streven, meer jonge arbeiders aan te nemen en te scholen. Ieder jaar dat men toe laat, dat een paar honderdduizend arbeiders in ons land verder afstompen, beteekent een nieuwe aderlating voor onze volkskracht. „Mogen dan ook uit de waardevolle ge gevens. die het zoo belangrijke rapport van de H. R. v. A. bevat, door de regeering ver der strekkende conclusies worden getrokken, dan de samenstellers hebben gemeend er op te moeten gronden". DE „INDRAPOERA" IN REPARATIE. De „Indrapoera" zal Maandag naar de werf van Wilton te Schiedam worden ver- ïaald. Het schip zal op deze werf, behalve de reeds voorgenomen verbouwing van het voorschip, ook reparaties ondergaan in ver band met de ontstane brandschade. Het schip krijgt een nieuw bruggedek, een nieuwe hall en nieuwe rooksalon le kl., welke inrich tingen geheel gemoderniseerd zullen worden. De plannen daarvoor moeten echter nog uit gewerkt worden. EERSTE STEENLEGGING VAN „PORT NATAL" TE ASSEN. Het bestuur van de Nederlandsche her vormde stichtingen voor zenuw- en geestes zieken is Donderdag overgegaan tot het nlaaisen van „en steen der gedachtenis van het begin van den bouw der inrichtingen Port-Natal" en „Licht en Kracht" te As sen." De plechtigheid vond plaats in de in aan bouw zijnde kapel aan den Akkerweg. BRANDSTICHTER BEKENT. Een brand van 2% jaar geleden. In den nacht van 3 op 4 April 1931 werd te Kampen een modemagazijn aan de Oude straat door brand finaal verwoest met de daarboven liggende bovenwoning. Al aan stonds liepen er ten aanzien van de oorzaak booze geruchten, maar daar voldoende aart- wijzigingen voor het instellen van een ver volging ontbraken, werd de brandverzeke ring van ruim acht duizend gulden aan den bedrijfsleider uitgekeerd. De politie verloor hem echter niet uit het oog en wist middeler wijl zooveel bezwarende gegevens te verza melen, dat deze man, thans werkzaam als vertegenwoordiger van een bouwmaatschap- pen te Amersfoort, dezer dagen werd aange houden. Na een verhoor viel hij ten slotte door de mand en bekende des nachts thuis komende den brand te hebben gesticht door een brandende gaskachel tegen het behang te plaatsen, Zijn zuster, door den rook ge wekt, kon zich nog op het laatste oogenblik door de vlucht redden. De dader beweert ech ter niet bekend te zijn geweest met de aan- wezigheid van zijn zuster in het huis. 'behoorde ook het boudoir van de nicht van den bewoner. Zij had haar juweelen daar ge borgen in een kast. De meeste waren gesloten in een tasch. Zij vertegenwoordigden een groote waarde. Er waren broches met dia mant bezet en gevat in platina, ringen en armbanden. Naar schatting vertegenwoordigden deze sieraden een bedrag van 75.000. Nu rijst de vraag: zijn deze diamanten in den brand gebleven of zijn ze voor de brand uitbrak ge stolen? Een zeer minutieus onderzoek wordt daarnaar ingesteld. D*e resten die van deze komer over zijn worden nauwkeurig nagezien en gezeefd om sporen van diamanten te vin den. Dit is een zeer omvangrijk werk als men weet, dat in het uitgebrande vertrek de resten ongeveer een decimeter hoog den vloer bedek ten. Wat het vinden van d flesch met petroleum betreft in een der vertrekken, waar het niet gebrand heeft, is ook nog een onopgehelderd raadsel. Er kwam nooit petroleum in huis. De flesch, waarin de petroleum was. is een flesch bestemd voor witten wijn. Echter is reeds uitgemaakt, dat hij niet is van de soort en ook niet van de firma, van wie de bewo ner zijn wijn betrekt. Ook naar de afkomst van deze flesch wordt een onderzoek inge steld. Bij den brand is voorts bontwerk vernield. E>it alles wijst erop, dat deze zaak voor de politie zeer moeilijk is. LIJK GEVONDEN. Misdaad? Hedenmorgen vonden voorbijgangers op den rijksweg Etten—Roosendaal ter hoogte van het landgoed de Hooge Donk het lijk van den 3C-jarigen koopman M. Roks uit St. Willebrord, naast zijn rij wiel op den weg liggen. Hoewel uiter'ijk geen teekenen van geweld op het "ijk te bespeuren vielen, schijnt misdaad riet uitgesloten te moeten worden geacht De marechaussee oit Etten stelt een ernstig onderzoek in. KAASVERGIFTIGING Tl PRINCENHAGE. Drie kinderen ziek geworden. Te Princenhage deed zich Donderdag avond een geval van kaasvergiftiging voor in het gezin van den heer C. B., wonende in de Mastboschstraat. Drie kinderen uit dit gezin werden na het nuttigen van kaas plotseling ziek en klaagden over pijn in den buik en on passelijkheid. Een medisch onderzoek wees uit, dat men hier met een geval van kaasvergiftiging te doen had. Naar de Tel. nader vernam waren de kinderen heden aan de beterhand. INVAL IN DE BUITEN BANTAMMERSTRAAT. 28 personen gearresteerd. Niets gevonden. Gisteravond tegen 11 uur werd in per ceel Buiten Bantammerstraat 11 te Am sterdam, dat leeg staat, een inval ge daan op vermoeden dat het gebruikt werd als speelhol. Er kon echter door de politie niets worden geconstateerd. De kaarten en het geld waren waar schijnlijk reeds weggenomen, daar het eenigen tijd duurde voor de voordeur geforceerd was. 28 personen werden in het huis aangetroffen en zijn naar het bureau Warmoesstraat gebracht, waar zij, na verhoord te zijn, op vrije voeten werden gesteld. DE BRAND OP DEN WETERING- SCHANS TE AMSTERDAM. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand op Dinsdagavond in de villa op de Weteringschans te Amsterdam, houdt de po litie voortdurend bezig. Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen gevonden hoe de brand is ontstaan en wie hem heeft gesticht. Het dienstpersoneel, bestaande uit drie dienstboden, huisknecht en een chauffeur, kan geen aanwijzingen geven. Van deze vijf personen zijn de drie dienst boden intern. De chauffeur en de huisknecht gaan in de avonduren naar huis. Zij zijn dien avond ongeveer zeven uur vertrokken. Twee van de dienstboden zijn omstreeks acht uur uitgegaan. De derde was, zooals men weet, alleen thuis, want ook de bewoner, de heer Schnitzler, was met zijn nicht, die bij hem inwoont, op bezoek bij vrienden. Tegen half tien ontdekte de dienstbode den brand. Zij meende aanvankelijk, dat de hond boven iets had omgestooten, maar het dier lag rusig in zijn mand te slapen. Ofschoon zeer waaksch, heeft deze hond geen gerucht gemaakt. Daaruit zou men dus mogen aflei den, dat geen vreemden in huis zijn geweest. KORTE BERICHTEN. De gouverneur van Cura?ao, de heer B. W. T. van Slobbe, die eenigen tijd met ver lof hier te lande heeft vertoefd, is gistermid dag met zijn gezin per „Simon Bolivar'' van de Kon. Nd. Stoomboot Maatschappij naar zijn standplaats teruggekeerd. Gisterochtend overleed in het ziekenhuis te Velp. 50 jaren oud, de heer H. van der Kloot Meyburg, directeur der N.V. Leder en lederwarenfabriek v/h M. G. v. d. Kloot Meyburg Zn: te Dieren. WAT MENUHIN HET LIEFST SPEELT. Had Bach verstand van de viool of niet? Hoe Yehudi Menuhin, de jonge beroemde violist, over de vertolking van meesterwerken denkt? Zie hier een zijner uitlatingen over deze aangelegenheid: „Had Bach verstand van de viool of niet? En Paganini? Zij componeerden vioolwer- ken, zij speelden zelf viool, zij waren beroem de musici; waarom worden hun werken dan veranderd en hun oorspronkelijke bedoelin gen verwrongen? Lalo. één der grootste Fransche componisten, schreef zijn Symphonie Espagnole in 5 deeien; waarom spelen bijna alle violisten er dan altijd maar 3 deelen van, terwijl juist de twee deelt., die zij weglaten, de mooiste zijn? Mozart heeft zeven viool concerten geschreven, waarom doen de meeste violisten, alsof zij er maar zes ken nen en waarom vergeten zij het prachtige zevende concert? Ik voor mij speel het liefste de oorspronkelijke lezing, de oorspronkelijke composities, zooals de componisten zich ge dacht hebben. Daarom zal ik dit seizoen ook Paganini's concert op mijn programma nemen in zijn oorspronkelijken vorm, in drie deelen. Ik vind: als wij niet kunnen compo- neeren zooals Mozart, Bach of Paganini, laten we dan tenminste hun werken uitvoe ren zooals zij ze bedoeld hebben!" HET MUITERIJ-GEDING. De „meeloopers" Voor den zeekrijgsraad te Soerabaja zal op 19 dezer de derde groep muiters van de „Zeven Provinciën" terechtstaan. Deze groep bestaat uit 82 Inlandsche beklaagden zijnde de z.g. „meeloopers,'' volgens een Aneta-be- richt aan het Hbl. WINKEL (November). Geboren Aafje Cornelia Marie, d. van C. Leijen en M. Hage. Overleden Geertje Mul, echtgenoote van A. Zegers, 39 jaar. Tot bijzonder hoogleeraar in de algemeene plantkunde aan de rijksuni versiteit te Leiden is vanwere het Leidsch universiteitsfonds door den universiteitsraad benoemd prof. dr. F A. F. C. Went te Utrecht. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school II is benoemd mevr. Meule- veldLangendiik te N.-Niedorp. De heer G. W. Scholte, candidaat tot den Heiligen Dienst te Hijlaard, heeft het beroep tot predikant bij de Ned. herv gemeente te Oudeschild aangenomen. Te Oudeschild heeft sinds 1929 geen predi kant gestaan. Na het vertrek van ds. Broe- kema is deze plaats vacant gebleven. Minister Marchant heeft Donderdag te Groningen de chr. huishoud- en industrie school Prinses Juliana officieel geopend. OUDERS HOUDEN KINDEREN VAN SCHOOL. Na de opheffing der school ter plaatse. Sinds de opheffing der school te Rha, ge meente Steenderen, nu twee maanden ge leden, zijn 7 van de 24 leerlingen uit de buurtschap Olburgen te Dieren op school gekomen. De overige 17 worden eenter nog thuis gehouden door de ouders, die bezwaar hebben tegen den dagelijkschen tocht heen en terug over den IJsel. Thans heeft de inspecteur 1. o. te Zutphen ambtshalve de kinderen aan Dieren toege- wezen, dat ressorteert onder de inspectie Döetinchem. De ouders blijven echter bij hun vtn <J°L C?' ?.'i de instelling Hprpne^»^USV<Lri lr]8 met het dorP Steen- nenko'rt vnn3Ca W,° dat ZÖ zich allen bin' OUDERAVOND. Hedenavond om half 8 vergaderden in het gymnastieklokaal van de O. L. S. te Oud karspel de Oudercommissie en de ouders der schoolgaande kinderen, benevens het onder wijzend personeel tot het houden van den aarlijkschen ouderavond. Opgekomen waren >2 ouders om belangstelling te toonen in het onderwijs hunner kinderen. De voorzitter opende met een woord van welkom en deelde mede. dat met het adres be treffende het benoemen van een schoolarts, gericht aan den raad der gemeente, nog geen resultaat was bereikt. Het college voelde er veel voor, maar onder de huidige tijdsom standigheden meenden ze er niet toe over te kunnen gaan. Wel zou getracht worden met de andere Langedijker gemeenten tot een overeenkomst te kernen om voor gezamenlijke rekening een schoolarts te benoemen. Hierna was aan de orde een lezing met lichtbeelden over de Zuiderzeewerken, te houden door iet hoofd der school. De projectie op het witte doek. aangevuld en verduidelijkt door het gesproken woord, vormden te zamen een goed geheel van het grootsche werk, dat daar volbracht is en van den strijd, die ge voerd is tegen de groote kracht van het water, wat ten slotte toch beteugeld is en reeds een groote oppervlakte nieuw land aan de golven is ontrukt, hetwelk zijn oog sten reeds heeft opgebracht. Een mooie, leer zame lezing, welke door de aanvezigen met veel belangstelling werd gevolgd. Daarna werd thee rondgediend en had de verkiezing plaats van de Oudercommissie. Van mevr. KeizerVlug was een schrij ven ingekomen, dat zij wegens vertrek uit de gemeente bedankte. Haar werd door den voorzitter dank gebracht voor de werkzaam heden, welke ze in de Oudercommissie in het belang van de O. L. S. had verricht. Besloten werd om de samenstelling der Commissie te laten zooals ze was en weer 3 dames en 2 heeren te benoemen en na be ëindiging der stemming bleek, dat gekozen waren: Mevr. Kalf—Stam. Mevr. Eecen Slot, mevr. van den AbeeleEverhard en de heeren C. Borst en H. Taubér, welke alle hun benoeming aannamen, waarna de voor zitter hun hiervoor dank bracht en met hun benoeming geluk wenschte. Het personeel der school had weer een heele tentoonstelling gemaakt van het vele werk der kinderen, bestaande uit Handenar beid, Handwerken, Teekenwerk, benevens ook het gewone schoolwerk. Er was veel te zien en veel te bespreken. Ten slotte bracht de voorzitster der Oudercommissie het hoofd der school dank voor zijn mooie en leerzame lezing over de Zuiderzeewerken, waarna tot sluiting werd overgegaan. De voorzitter dankte de aanwezigen voor de goede opkomst en hun belangstelling en hoopte dat allen op den eerstvolgenden ouderavond weer aanwezig zouden zijn. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 December. LEGER DES HEILS. Hekelstraat 9. 10 uur Heiliging. 3.30 uur marschbijeen- komst. 2 uur Verlossingssamenkomst. De Snip (uitreis) is heden te Ban- doeng geland, de Rijstvogel (uitreis) arriveerde gister te Brindisi. Het vliegtuig de Zilvermeeuw van de K. L. M. zal een extra-'postvlucht naar Ned.-Indië uitvoeren. Het vertrek is bepaald op 18 December a.s. van Schip hol en dat voor de terugreis op 27 De- c. nber van Batavia. Met dit vliegtuig kunnen op risico van de afzenders uitsluitend in Nederland ter nost bezorgde, volledig gefrankeerde, gewone en aangeteekende brieven' briefkaarten en andere stukken bestemd voor Ned.-Indië, worden verzonden. Brieven en doosjes met aangegeven waarde en postpakketten worden niet met deze vlucht vervoerd en ook geen correspondentie voor tusschenliggende landen. Alle stukken moeten zijn voorzien van het driehoekig luchtpoctzegel voor bijzondere vluchten en van de aanwij zing: per vliegtuig Zilvermeeuw. Postvluchten, welke men met de re tourvlucht wenscht te ontvangen kun nen in volledig gefrankeerden omslag aan het hoofd van den P. T. T. dienst te Bandoeng worden gezonden, vergezeld van een postwissel voor de frankeerkos- ten. De luchtpostzegels zullen te Amster dam van een bijzonderen stempelafdruk in rood worden voorzien. 11*1* Biljarten. Reeds geruimen tijd geleden hebben wij iets medegedeeld over plannen, die alhier bestonden over de oprienting van een biljartbond. Thans zijn de plannen verder uitgewerkt en is men zoo ver gevorderd, dat de biljartbond Alkmaar en Omstreken is opgericht. Het bestuur is voorloopig samenga- steld uit de volgende heeren: Jac. Mars, FT. J. Janssen en H Buurs. Rëeds hebben de volgende clubs zich als lid aange meld: Excelsior, De Drie Ruiten en Royal, terwijl andere vereenigingen uit Alkmaar en omgeving als lid kunnen toetreden. Voor bizonderheden kunnen deze zich vervoegen bij het voorloopig secretariaat, adres H.' J. Janssen, Schar- loo 17, Alkmaar. Het doel is o m. in competitiever band te spelen en reeds in Januari zal daarmee een aanvang worden gemaakt W 9 w vv NAAR DE OPLOSSING VAN HET RADIOVR AAKSTUK. De conferentie met de omroep- vereenigingen. Onder presidium van den minister van bin- nenlandsche zaken heeft gistermiddag in het gebouw van het hoofdbestuur der P.T.T. de aangekondigde conferentie met de omroep- vereenigingen over het zender-vraagstulc plaats gehad. Aanwezig waren met den directeur-gene raal, den heer Damme, de heeren Boetje van Enserinck (P.T.T.), van Boeyen, en prof. Gerbrandy, resp. voorzitter en lid van den Radioraad, Vogt en Corver (A V RO Wit- temanen Schippers (K R O.), van der Deure, ds. van Leeuwen en Keuning (N.C.R V.), de Vries en Lebon (V.A.R A De besprekingen hadden een aangenaam verloop. De voorzitter deelde mede, dat de regeering besloten heeft dat de zendapparateur in één hand behoort te komen, en dat daarvoor slechts twee wegen openstaan: een Staatsbe drijf of een Gemengd Bedrijf, aan welken laatsten vorm de regeering de voorkeur geeft. Drie van de Omroepvereenigingen sloten zich bij dit standpunt aan. De A.V R.O. had ernstig bezwaar en verklaarde alleen te zul len medewerken omdat geen andere uitweg werd celaien. Besloten werd een commissie te benoemen, welke met bekwamen spoed de juridische, financieele- en technische vraagstukken zal onderzoeken, welke oplossing eischen en voorstellen zal ontwerpen, welke in een vol gende vergadering ter tafel zullen komen. Deze commissie zal bestaan uit negen leden, n.1. drie van het P.T.T.-bedrijf, 2 van den Radioraad en 4 van de omroepvereeni gingen. FONDSEN. 5 N W. S. 1000 193211 4» obl. Nederl. 1000 17 4 idem 1000 31 6 O -Ind 1000 22 A 5H idem 1000 21 D 5 idem J 1000 17 4M idem 1000 30 II Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert K.uchenm. Acc. t Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javascbe Cult. Algem Explor. Mij Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn. Ned. Scbeepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust i i Senembab South. Pacific Union Pacific Prolongatie •Ex-dividend 101} 101«A« lOOVio 94 b94 92} 86} 41 47) 441 30 15) 54 II 145} 275) 238} 88» 2 U/;6 19/l6 3} 28'/i« ÖV.6 20} 161} 79 122) 146 1781 VU 100} 28} 22) 41} 110 100) 20 125 12) 68} X 27 Nov. 28 Nov. 29 Nov. 30 Nov. 101} 101} 1017,6 101} 101} 101; 102 101, 100} 100} 100, 1 0} 95 9* 94 94? 90} 89} 89} 89'%6 92'V;0 93* 93 9i 87 877,6 86} 86»=/,e 42 43 42 42 47» 47 47} 47} 44} 45 45 45 291 30} 32} 337,6 16 16 16} 17 54 54} 54} 55} 17.6 1 H l'/l. 155a 157} 164 177, 278) 277 277} 278 2371 238} 240 240} 88* 90 99* 90} 97/:e 9 8%, 97.6 217,6 20uAs 201 21} is I9/,6 1) 1, 37:. 3 37.6 3» 28,3/,6 28'/, 27'"y,6 287,6 6 6} 6 57,6 21} 22 22 22} 160} 164} 161} 162} 80, 83} 84 85 122} 121} 8 8} 8) 112) 113 113} 112 148} 1 0 150» 150} 17313/,. 180} 179} 179 57.6 57l6 57,6 96} 97} 96} 98} 28 28 27} 27} 22} 23} 23 23 43} 44} 44}.. 43} 454 45} 46 46 107) 107 109 108} 99} 101} 104} 105} 19} 19 19 19 123 124} 124} 125} 12} 12 12 12 70 68} 68} 1 1 1 1 1 Dec. 101'As 101*/;6 l00»/a 94 8QWi» 92} 87 40} 43 4) 33 18) 56 ri/n 17* 278 241 86} 3<y.s 28»/w 5 l.t 24 164} 88) 122 8} 111* 149} 177} V/li 98} 29 22) 43 43* 109 1041 187:* 124} 11} 68} I

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12