Agenda t&itwenland JU™Uiciaal Tli&uws Siad en Om lüeet&ericht GEWELDIGE VULKAANUIT BARSTING OP DE ALEOETEN. HAVENSTAD DOOR STORM Tal van dooden te betreuren. DOODVONNIS UITGESPROKEN. WEGENS BRANDSTICHTING. BOVENKARSPEL. WESTWOUD. ABBEKERK. DE STREEK. KOEDIJK. OTERLEEK. LANGENDÏJK. KALENDERS. TWEE KINDEREN UIT HETZELFDE GEZIN VERDRONKEN. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Blonde Venus, hoofdrol Mariene Dietrich Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag (en niet woensdag) eiken avond half S, hoofdnummer Een maand liefde (rom.), hoofdrollen William Powell en Kay Fran- cis. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De nieuwe chauffeur (rom.),_ hoofdrol John Oilbert. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. A. B. T-, 7-30 uur, hoofdnummer Verbo den liefde (sens.), hoofdrollen Barbara Stanwijck en Adolphe Menjou. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- •te voorstellingen. Woensdag 6 December. Harmonie, rede Paul Kiès voor de s.d a p. Donderdag 7 December. 7.45 uur, Harmonie, bridgewedstrijd. Naar uit Dutcb Harbour op Aiaska Wordt gemeld is tengevolge van een ge weldige eruptie van den Sitkin-vulkaan piiand Kanaga, een der Andreanow- eilanden, ontzettend geteisterd. Ontzag lijke rookwolken werden zichtbaar en lava spoot over groote afstanden. In de laatste drie dagen werd de bevolking reeds gewaarschuwd door aanhoudende schokken. GETEISTERD. De havenstad Samsogn aan de Zwarte Zee is door een ggeweldigen storm ver- w »st Volgens tot nu toe ontvangen be richten zijn 15 personen verdronken, terwijl 15Ó menscben nog worden ver mist. De aan de haven liggende huizen zijn grootendeels vernield De bevolking fs de moskeeën binnen gevlucht. Meer dan 50 kleine schepen zijn door den storm op de kusten gedreven cn ver- voest. Een 23-jarige melker te Berlijn is we gens brandstichting, op 1 October ge pleegd in een niet ocgstvoorraden ge- vi 1de schuur en op 15 October in een schuur en een stal door de Berlijnsche rechtbank ter dood veroordeeld op grond van de wet tegen de politieke ge welddadigheid en verlies van burger lijke eererechten, terwijl t\v*e medebe- klaagden ieder zijn veroordeeld tot tien jaren gevangenisstraf en tien jaren eer verlies De vie.de beklaagde werd vrij- ge sproken. De daad zou bedreven zijn op aan stichting van communistische function arissen (de beide tot tien jaren gevan genisstraf veroordeelden). INBRAAK IN EEN BELASTING KANTOOR. Donderdagnacht is ingebroken in het ge bouw der belastingen te 1 iellevoetsluis. Men is het gebouw aan de achterzijde binnenge drongen, heeft de kamer van dep inspecteur doorzocht en in de kamer van den ontvanger beeft men de geldkist opengebroken. Ook in het bureau van den sergeant majoor van de artillerie, dat in hetzelfde ge bouw is gevestigd, heeft men gesnuffeld, doch niets gevonden. De justitie heeft de zaak in onderzoek. EEN RUMOERIGE VERGADERING Actie van aansprekers ie Amsterdam. De Coöperatieve Vereeniging u a. voor Lijkbezorging te Amsterdam had de bewo ners van Amsterdam-West pitgenoodigd tot een vergadering, welke Donderdagavond ge houden is in het gebouw „Zuidpool" aan de Vasco da Gamastraat. Deze vergadering, waarin de heer E. Sinco het doel en de werkwijze van deze vereeni ging uiteen zou zetten, heeft een zeer wanor delijk beloop gehad door het optreden van een groot aantal aansprekers, dat bij parti culiere begrafenisondernemers in dienst is en Zich blijkbaar c(por het optreden van deze vereeniging. die p.m. de klassen heeft afge- schaft, in zijn bestaan bedreigd acht. Bij wijze van, zij het ook ietwat eigenaar dig protest van hun kant, stonden voor het gebouw twee rouwauto's geposteerd, en nau welijks was, na een kort openingswoord van den voorzitter, de heer Sincp aan het woord gekomen, of de aansprekers maakten hem, dcor luid te schreeuwen, het spreken onmoge lijk. Aangezien de orde niet te herstellen bleek, heeft het bestuur zich verplicht gezien, de hulp van de politie in te roepen, met het ge volg, dat een der aanwezigen met den sterken arm werd verwijderd. Het bestuur heeft inmiddels besloten, op verdere soortgelijke vergaderingen aan deze groep van opposanten den toegang te weige ren. VALSCH'HEID LN GESCHRIFTE, VERDUISTERING EN OPLICHTINO. Een 33-jarige handelsagent aange houden. In verscheidene, meerendeels kleinere plaatsen van het land. heeft een 33-iauge handelsagent zich schuldig gemaakt aan ver mogensdelicten, waarvan een groot aantal personen het slachtoffer is geworden. Als ge volg ervan hebben verschillende eommissa rissen van politie en burgemeesters zijn op sporing en voorgeleiding wegens valschheid in geschrifte, verduistering en oplichting verzocht. De man is thans door de centrale recherche te Amsterdam gearresteerd en, na op het hoofdbureau opgesloten te zijn ge weest, op transport gesteld naar 's-Hertogen bogch. HET GEHEIMZINNIGE STERFGEVAL TE LOPIK. De echtgenoote van A. J. S.. Th v. Z., die met haar echtgenoot in verband met het plot seling overlijden van de 17-jarige C. v. V.. in voorloopige hechtenis te Rotterdam was gesteld is op vrije voeten o-es'e'd. Haar man, stiefvader van de overledene, blijft echter nog opgesloten. MOTORTRACTIE BIJ SPOORWEGEN Bestellingen in binnen- en buiten land. De minister van waterstaat deelt in d: Memorie van Antwoord zijner begrooting voor 1934 mede. dat de Nederlandsche spoor wegen hebben besteld: 80 Maybach-Diese! motoren, licentiehoudster Werkspoor Am sterdam (van deze motoren worden 20 stuks door Werkspoor en 60 stuks door de firma Maybach te Friedrichshaven gebouwd); 20 Ganz-motoren, licentiehoudster firma Stork te Hengelo, die deze motoren ook bouwt. Dergeliike motoren waren te voren in Nederland nooit gebouwd, zoodat het niet doenlijk was, de levering in haar geheel hier te plaatsen. WAPENS ENZ. UIT NEDERLAND NAAR DUITSCHLAND Door den voorzitter zijn heden aan de Regeerfng medegedeeld de volgende in gevolge art. 112 van het Reglement van Orde Ingediende vragen: De heer Albarda, lid van de Tweede Kamer, stelde den minister van justitie de volgende vragen: 1, Is het den minister bekend, dat on langs in een congres van de Radicaal socialistische Partij in Frankrijk is beweerd, dat kort geleden uit Frankrijk een 500-tal tanks en een zeker hoeveel heid licht gesphut naar Nederland zou den zijn uitgevoerd en dat die tanks en die ganonnen bestemd waren voor Duitschland? Heeft de minister onder zocht of wil de minister onderzoeken, wat er van die bewering waar is en wil de minister den uitslag van dat onder zoek mededeelen? 2. Heeft de minister kennis genomen van de artikelen van den heer Charles Reber in het Parijsche blad La République, onder den titel „Le troisième Reich réarme", waarin o a. wordt beweerd, dat een zestal hier te lande gevestigde en door den schrijver met name aangewezen ondernemingen, in ver binding staand met de Handelsmaatschappij „Siderius'', wapens, munitie of werktuigen tot het vervaardigen daarvan voor Duitsch land maken; dat die fabrieken onder het technisch toezicht staan van een bureau van de „N.V. Ingenieurskantoor voor Scheeps bouw', welke vennootschap in Duitsche han den zou zijn; dat een van de fabrieken, tot het hierboven bedoelde zestal behoorende, n.1. de machinefabriek J. M. de Muinck Kei zer, onlangs te Martenshoek een aantal ma chines heeft doen inschepen om te worden vervoerd naar de fabriek van P. Smit Jr. te Rotterdam, welke goederen echter, volgens mededeelingen van andere bladen, naar Duitschland zouden zijn vervoerd; dat her haaldelijk wapens, in de bedoelde Neder, landsche fabrieken vervaardigd of uit de daar aanwezige voorraden afkomstig, per schip naar Duitschland zijn vervoerd, welk oorlogsmaterieel dan onder den naam van machine-onderdeelen de grens zou overgaan; dat ook langs de Schelde vervoer van wapens en munitie uit België door Nederland naar Duitschland zou plaats hebben? Wil de minister mededeelen, of aan deze geruchten eenige waarde moet worden toegekend en zoo ja, wat daar van waar js? 3 Indien de minister van oordeel is, dat geruchten, zooals de in de hierbo- venstaande vragen vermelde, zonder goede gronden worden in omloop ge- braht, welke maatregelen denkt hij dan te nemen of te bevorderen, om zulke ge ruchten zoo spoedig mogelijk door open bare weer'egglng onschadelijk te maken en verdere verbreiding van onjuiste voorstellingen -ooveel mogelijk te voor komen? VERKEERSONGEVALLEN, De auto vernielt den voorgevel van een huis. Gisteravond omstreeks 9 uur is de auto van den heer R. J te Winschoten, komende uit de richting Barneveld en gaande jn de ■hting Veendam, in snelle vaart tegen een achtwagen aangereden. De paarden van den wagen raakten oo hol. De auto is dooi de schok omgedraaid en in de voorkamer van een wonmg terecht gekomen. De voor gevel van het huis werd vernield. De schoor steen viel op straat. De bestuurder liep een ernstig bovenbeenfractuur op. Hij is naar het ziekenhuis te Winschoten vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De 16-jarige D. Bos uit Harmeien, die gisteren bij een auto-ongeval op het Sta tionsplein te Amersfoort licht gewond werd, is Donterdagnacht thuis aan de gevolgen ovei leden. KORTE BERICHTEN. JVon- besluit van 29 November is aan r. Cluysenaer, op zijn verzoek, met in- gan gva ni Januari, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wormerveer. De politie te Ven'.o heeft gisteren aan. gehouden den 33-jarigen C. van W. te Nij megen. Hjj poogde bij een winkelier een valsch 500 mars-biljet in betaling te geven. Deze stelde de politie daarvan in kennis, waar. t van W. is gearresteerd. Donaeidagnacht is ingebroken in de gebouwen van de Nederlandsche instrumea- tencompagnie te Venlo. Verscheidene kost bare werktuigen, waarmede instrumenten worden vervaardigd, zijn gestolen. Van de dieven geen spoor. De „Staatscourant" van gisteravond bevat het Kon. Besl., waarbij de heer A. J. Lievegoed is benoemd tot administrateur van het Departement van Buitenlandsche Zaken en leider van den regeeringspersdienst. *Op de veiling van plantgoed gladi olen door de Bloembollenveilingsver- eeniging „Westfriesland" bestond groote belangstelling. De koopers bleken ech ter voorzichtig. De mindere opbrengst uit de gemeen- tefondsbelasting bedraagt voor deze gemeente ongeveer 1300. Het totaal der minder te verwachten opbrengst wordt geraamd op 2000. In verband hiermede heeft de gemeenteraad beslo ten de heffing personeele belasting te brengen van 80 op 130 opcenten. De gemeenteraad heeft een voorstel aangenomen, waarbij wordt bepaaldi dat 'n werklooze, die zich in de gemeen te komt vestigen gedurende een half jaar geen ondersteuning zal genieten en niet in de werkverschaffing kan worden geplaatst. 'KV Dank zij het zachte weer worden hier dagelijks nog enorme partijen bloemkool aangevoerd. lederen dag wordt rond voor 10Ó00 van dit pro duct geveild. Ongetwijfeld een gelukkig verschijnsel. Bij zacht weer kan deze toestand nog weken doorgaan. Het zou dan ook een vreeselijke ramp voor de tuinders zijn, indien plotseling de vorst zou intreden. Door de tuinbouwvereeniging „de West" is voorloopig tot bode benoemd ds heer C. Beets. De afdeeling van den bond van arbei ders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivel, bedrijf had Donderdagavond een vergade ring in café van Ham, De opkomst was be vredigend. Als spreker voerden het woord de bondspropagandist Jac. Wesselink, die het onderwerp „Fascisme en Communisme" behandelde. Er werd met aandacht geluis terd naar het goed gedocumenteerde betoog van dezen begaafden spreker. Het was een leerzame avond voor de aanwezigen. Nog werden enkele zaken van internen aard be handeld. De gemeenteraad van Oudkarspel besloot enkele weken geleden, de andere gemeenten aan Langendijk te verzoeken, er aan te willen meewerken, dat voor gezamenlijke rekening een schoolartsendienst zou worden inge richt. De gemeenteraad van Noordschar- woude heeft hierop bereids afwijzend be schikt op grond van de overweging, dat ernstige plannen bestaan om districts-school- artsendiensten in Noordholland te stichten. We verwachten, dat ook de andere gemeen ten een dergelijk besloot zullen nemen, te meer, nu intuaschen iets meer bekend is ge worden van de plannen inzake de totstand koming van een gemeenschappelijke rege ling ten behoeve van de aanstelling van schoolartsen voor gemeenten, gelegen in het t. b. c.-district Alkmaar We vernemen daar omtrent, dat Ged. Staten er prijs op stellen, dat een combinatie van de tot dat district behoorende gemeenten to4 stam* komt. Voor de provincie zou dan 50 pet. in de kosten worden bijgedragen, die op f 23.650 's jaars worden geraamd, waarvoor 2 beroepsschool artsen werkzaam kunnen worden gesteld- Voor de gemeenten zou dit dan Dij het tegen woordige aantal gemeenten, die zich destijds hebben verbonden, op 14 cent per inwoner komen of 11 cent als alle gemeenten, tot dit district behoorende, toetraden, hierbij uit gaande van de gedachte, dat de provincie de helft in de kosten zal bijdragen. Binnenkort wordt nog een vergadering ge houden, ten einde de plannen preer definitief uit te werken. Een kalender voor de kinderkamer ontvingen wij van de N. V. Uitgevers- Maatschappij Editio te HiRegom. 't Is eeq zesbladige dagwijzer, waarvan elk blad een reproductie draagt van een op name uit de natuur. AUTC IN BRAND. Gistermorgen was bij het op gang brengen van de motor van den vrachtauto van Teer huis in diens pakhuis aan het Luttik Qndorp deze motor in brand geraakt. De politie begaf zich onmiddellijk derwaarts, doch Tiet brandje was bij haar komst reeds gebluscht met een bluschapparaat. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS. Gistermiddag te omstreeks half twee reed een postbestelTer met zijn driewielig trans portrijwiel in de Gasthuisstraat in de rich ting van het Zevenhuizen en gaf bij het na deren van den inrit naar het achter het post kantoor gelegen terrein met zijn linkerhand een teeken, dat hij hierin wilde rijden en maakte vervolgens een groote rechtsche bocht. Op datzelfde oogenblik kwam een 17- jariee scholier op zijn rijwiel met een zeer snelle vaart aanrijden, eveneens in de rich ting Zevenhuizen. Hij zag het tepken van den postbesteiier, trachtte te remmen en toen dit niet gelukte, nog links te passeeren, doch ook deze manoeuvre slaagde niet en het jong- •injt vol'e vaart tegen den muur, De scholier is door den heer v. d. Meulen en een agent voorloopig verbonden, daar hij aan zijn handen licht was verwond en daar na per taxi naar zijn woning vervoerd. Hi, klaagde tevens over pijn in den rug. Tegen den scholier wordt proces-verbaal opge maakt. PAS OP MET HET OPENEN VAN AUTO-DEUREN. Te omstreeks 12 uur gistermiddag plaatste een vrachtrijder zijn auto ter hoogte van hvt belastingkantoor aan den Kennemerstraat- weg rechts van den weg en opende daarna zijn linkerportier. Juist op dit moment pas seerde een wielrijder, die het portier tegen zijn rechterhand kreeg, hierdoor zijn stuur naar links wendde en daardoor kwam te val len. Tengevolge van dezen val bezeerde hij zijn linkerknie en kon niet staan- De aange- redene is het belastingkantoor binnengedra gen en de inmiddels gewaarschuwd? direc teur van den geneeskundigen dienst consta teerde, dat er niets was gebroken, doch waar schijnlijk een spier gekneurd was. Proces verbaal werd door de politie op gemaakt. POSTERIJEN. De Directeur van het Post- Telegraaf kantoor te Alkmaar vestigt er de aandacht op, dat de correspondentie, te verzenden met het vliegtuig „Postjager" uiterlijk den 8 December a s. te 11.05 ten postkantore moet zijn bezorgd. Vervoer met dit vliegtuig van correspon dentie, die later ter post wordt bezorgd, kan niet worden verzekerd. ENKEL GEBROKEN. Mej. C., uit Egmond aan Zee, die aan het winkelen was, gleed gistermiddag in het Alkmaarsch Warenhuis op een trap uit, waardoor zij haar linkerenkel brak De directeur van den geneeskundigen dienst heeft haar voorloopig behandeld en de dame op diens advies per zieken auto overgebracht naar het Centraal ziekenhuis voor verdere behandeling. RIJWIEL ONTVREEMD. Gistermorgen werd door een burger bij de politie kennis gegeven, dat een hem onbekend persoon den 'yovigen avond een rijwiel bij hem had gestald, Een en ander vertrouwde hij echter niet. Door de politie werd hierop een onder zoek ingesteld en inderdaad bleek dat d- man het rijwiel te den Helder had ontvreemd en daarop gisteren naar Am^ sterdam wilde verder gaan. De dader is door de politie aangehouden en naar het bureau van politie alhier overgebracht, 's Middags is hij naar den Helder ge transporteerd en ter beschikking gesteld van de politie aldaar. Gistermiddag vermiste de vrouw van P. Bleeker aan den Hasselaarsweg te Heerhugowaard twee meisjes, 3 en 2 jaar oud. Het bleek, dat de kinderen beide in de wegsloot waren gevallen. Hoewel een geneesheer, die toevallig in de nabijheid was, direct ter plaatse verscheen en ook hét zuurstofapparaat werd gebruikt, kon geen hulp meer baten en kon slechts de dood geconsta teerd worden. DE SLOOT. Men schrijft ons uit Heerhugowaqrd Heeft niet ieder huis in ons gewest zijn be paalde sloot, die kortweg met „dé sloot'' wordt aangeduid De sloot, die van het eerste oogenblik af, dat de kleine loopen kan een wonderbaarlijke aantrekkingskracht op hem schijnt uit te oefenen, zoodat hij met voor liefde zich er heen schijnt te richten. En is in het bewustzijn van ieder van ons niet de uitdrukking „de sloot" vastgelegd, zi] het dan verschillend, al naar we in het losse land dan wei in een polder wonen. De sloot, die steeds weer opnieuw slachtoffers vraagt; de sloot, waarop je, als ?r ijs ligt, zoo heer lijk kunt rijden; de sloot, die altijd zoo lok kend dichtbij is; de sloot, waarin de kikkers zijn met hun opgeblazen kaken; de sloot, waarin je als kleine jongen je eerste visch hebt gevangende sloot, waarin de stekeltjes zijn en de watertorren en de bloedzuigers; de sloot, waardoor de visschers in den herfst hun zegen trekken; de sloot, waarin je toen je als heel klein kind nog voor het raam zat in de „ton", je vader zag varen met de schuit; de sloot waaraan zooveel lief en leed uit je jeugd zoo onafscheidelijk is verbonden. De sloot tenslotte, die telkens weer op nieuw de moeders met een lichten schrik de deur uitjaagt als zij een oogenblik de kleinen buiten niet hooren; de sloot, waarmede ?ij een spannend gevecht leveren, een gevecht van dag op dag, beginnende zoodra de eerste kleine zijn wankele voetjes buiten de deur zet, voortdurende al de jaren zoolang er kin deren zijn; de sloot, die hoe goed ook be waakt, toch op een gegeven oogenblik als een altijd begeerig monster heeft toegegrepen. Dan zitten, ouders door stomme smart ge slagen bij elkaar. Zij willen niet gelooven, zij kunnen niet gelooven. Immers dat juichen de jonge, dat gisteren nog in speefschheid opbloeiende jeugde leven, dat kan toch niet, dat kan niet, dat kan niet Kalm en rustig als altijd ligt de sloot. Morgen zullen weer andere kinderen aange trokken worden door de eigenaardige be koorlijkheid, die zij uitoefent en misschien over een jaar, misschien eerder, misschien na een veel langer tijdsverloop, maar eens ze ker, zal weer een noodkreet langs haar wal len klinken, zal er gesnik en geschrei zijn en haastig geloop van voeten en geroep om hulp. De sloot zal altijd haar romantisch en ge vaarlijk karakter blijven behouden. SINGER-TAX. Mijnheer belt u morgenochtend even nr. 113 op. Wij hebben een nieuw taxi bedrijf in werking gesteld, de Singer Tax en zullen u er dan van overtuigen, dat dit de meest veilige taxi is, die mo menteel in gebruik is. De kleine Singerauto was ons reeds bekend als een prettig klein wagentje eu gezien den prijs vpor buiteuritten geloo- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781,9 mM. te Karlstadt. Laagste barometerstand 741,8 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van J December: Matige tot krachtige Oostelijke wind; meest licht tot half bewolkt; weinig of geen sneeuw; licht tot matige vorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt 2 December te 7 45 uur aan alle posten: Weest op uw hoede! Weeroverzicht. Het hooge drukgebied is in Scandinavjl buitengewoon toegenomen en heeft een kern boven 780 mM. Alleen in het hooge Noor den daalde de barometer iets en in Scandi navië betrok de lucht en is de vorst iets af genomen. In Finland en Oost-Duitschland begint echter het transport van koude uit Rusland merkbaar te worden en werd de vorst streng, en nu de oostenwind zoo in kracht is toegenomen zal ook naar onze om geving meer koude doordringen. Duitschi Tand kwam geheel onder de vorst en al is deze nog vrij licht en valt er plaatselijk no;f sneeuw, wordt het toch reeds voorhanden sneeuwdek nog versterkt. Ook in Noord- Frankrijk, België en het zuiden van ons lantl kwam lichte vorst voor. In Zuid- en West- Frankrijk is daarentegen zware regen ge vallen, evenals op de Britsche eilanden, waar Holyhead 34 mM. meldt. In Schot land neemt de zuidoosterstorm af. Krachtige oostenwinden waaien nog over Noordzee, Kanaal en in de Oostzee. Een oosterstorm waait bij IJsland, de geheele toestand wijst op toenemende koude. ven wij gaarne, dat ook dit bedrijf, ge vestigd aan de Breedstraat 33 alhier, van een toekomst verzekerd kan zijn. De taxi stelt als vervoermiddel ook menschen met kleine beurzen in staat om zich snel naar hun doel te laten rijden, al blijven wij voor het toerisme de voorkeur aan een ruimeren auto ge ven. GEMEENTEVERSLAG 1932 VERSCHENEN. Verschenen is het aan den Raad dezet gemeente uitgebracht beredeneerd ver slag van den toestand dezer gemeent* over 1932. GEREF. VEREEN. VOOR DRANK BESTRIJDING. Donderdagavond werd in het gebou* „Waakt en Bidt" op de Laat, alhier, een ver gadering gehouden van de ard Alkmaar der Geref. Vereen, v. Drankbestrijding, die uit stekend was bezocht. -Na opening met gebed door den voorzitter, ds. C. von Meijenfeldt en lezing van Rom- 14 12 slot werd door den secretaris een in leiding gehouden over; „Onze strijdmidde len", waarbij een 12-tal middelen werden aangewezen, die als wapenen in den strijd tegen het alcoholisme kunnen dienst doen. Hierna volgde een zeer geanimeerde be> spreking, waaraan door verschillende perso nen werd deelgenomen. Besloten werd een flinke actie te voeren en waarvoor verschillende personen zich opga ven en commissies werden gevormd. De vergadering, die zich kenmerkte dopr een aangename sfeer van meeleven in de actie tot den strijd tegen het alcoholisme werd af gewisseld door hef houden van eenige voor drachten. Mededeeling werd gedaan, dat sinds vorige vergadering een 7-tal nieuwe ledefl zich hebben opgegeven. Dat de afaeeling bloeit, moge blijken Uit het feit, dat sinds 1 Juni 1933, den datyffl van oprichting der afd., jiet aantal leden met meer dan 50 pCt. is toegenomen, Verschillende interne zaken der vereeniging maakten een punt van bespreking uit, of wer den verwezen naar de e.v. bestuursvergade ring. Wegens het vergevorderd uur werd de ver gadering door den voorzitter, nadat hij de aanwezigen dank had gebracht voor hut meeleven en tegenwoordigheid, door den heef Rouw met dankgebed gesloten. DE AFDEELING ALKMAAR VAN PE NEDERL. VEREEN. VOOR DEN VOLKSZANG IN ACTIE VOOR DE JEUGDMUZIEK. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, zoo denkt bovengenoemde afdeeling er ook over, en zoo besloot zij krachtig te werken, om het volgende voorjaar een „Volkszangdag" <6 houden met eenige honderden schoolkinderen van alle scholen, onder leiding van den bef Joh. Brands. Eene moeilijkheid is altijd een orkest te vinden, dat zich voor zoo'n dag vrij kan ma ken, hetgeen altijd met belangrijke offers ge* paard gaat. Nu echter is op voorstel van den heer Brands, propagandist bij uitnemendheid voor de jeugdmuziek een plan ontworpen om van elke scnool een aantal leerlingen uit te noodigen een blokfluitenvereeniging te vor men en met dit blokfluitenorkest den Kin derzang te begeleiden. Het bestuur was onmiddellijk geestdriftig gestemd en heeft alle medewerking toege zegd om dit plan te doen slagen,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2