Alkmaarsche Courant. MOORD OP ABBOTSHALL D&BBELMyjkN Honoeni fin en dertigste laargang. HAANDAG 4 DECEMBER Jladiomeums HeuiUelcH Haaqsche brieven. OP GOEDE ZEEP STAAT j^-covificiaai Tlieums EGMOND AAN DEN HOEF. KOEDIJK. (Wordt vervolgd). No 286 1933 try 10.50—11 40, North Reg. 12.20—14 20, Midi. Reg. 14.20-15.20, Lond. Reg. 15.20 16.50 Daventry 16.5024. Lijn 4: Langenberg 10.3519.20, War schau 19.2024. Dinsdag 5 December. Hilversum, 290 M. (AVRO-uitzending). 8.Gramofoonpi. 10Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zang door Jo Speer—de Wilde. Aan den vleugel: E. Veen. 11.Kook- en bakpraatje- door mevr. R Lotgering—Hillebrand. 11.30 Ensemble Rentmeester en gramofoonplaten. 1.2.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m. m. v. T. Schleyer, sopraan. 2.30 Vervolg omroep orkest. 3.Knipcursus. 4.Pianorecital door A. Savenije. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel 5.— Radiotooneel voor d" jeugd. 5.30 Jeugdhalfuur voor de VPRO o 1. v Ds. B j. Aris. 6Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les door Fred Fry 8Vaz Dias 8.05 Vroolijk St. Nicolaasavondprogramma m m. v. Kovacs Lajos en zijn orkest, de Fi- delio Singers, lian Hollander en Radiotoo neel o.l.v Kommer Kleyn 11.— Vaz Dias 11.10—12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO). 8.— 9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12 15 Sextetconcert en gra mofoonplaten. 2 Vrouwenuurtje. 3.Gra mofoonplaten. Cello-recital en declamatie. 5.15 Orkestconceit. In de pauze: causerie 7.15 Kath. R VU 7.35 Gramofoonplaten. 7 45 Causerie. 8.—12.Bonte Avond, ca. 8.30 en 10 30 Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10 35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11 05 Kookpraatie. 11.20—11.40 Lezing 12.20 Orgelspel R New. 12 50 Gramofoonplaten. 1.50 Midi. Studio Orkest o l.v. F. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.35 Fran- sche les 4 25 Lezing. 4.50 Concert G. Hen schel, sopraan en het Serre-Trio. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Ber. 6 50 Bach's cellosuites door Th Reiss—Smith. 7.10 Duitsche cause rie. 7.40 L Bridgewater's kwintet m m. v. S van Dijck, sopraan. 8 50 Lezing. 9.20 Ber 9 40 PR^ nri-e?t o l. v. W Brahhwaite m. m v. F. Phillios, bariton. 10.45 Voordracht. 10.5012 20 Lew Stoue en de Monseigneur Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20 en 7.4Ó Gramofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9 50 Literair muzikaal-programma. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Con cert uit rest. „Wivex". 2.20—4.20 M. Han- sen's orkest. 7.20 1ste en 2de acte van Verdi's Opera „RigoMto" o.l.v. E. Tango. 8.40 Con cert door strijkkwartet. 9.30 Omroeporkest o. 1 v. F. Mahler. 10.20—11 50 Dansmu- zie'" uit rest „Lodberg". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.30 Gramofoonplaten. 11.20 Weragkoor en -kwintet m. m v. solisten. 12.55 Gramofoon platen. 3.20 Omroeporkest o l.v. Sevfert 6.20 Weberconcert m m. v. solisten. 8.30 Dans muziek o l.v. Kühn. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 11.20— 12 20 Schubert's „Winterreise" voor zang en piano. Rome, 441 M. 7.35 Kooreoncert. 8 20 Or kestconcert m. m v. Marg. Cosa, sopraan 9.05 Radiotooneel. 9.35 Dansmuziek o.l.v. Bonavolonta. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Svmphonieconcert o.l.v. j Kumps. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans 7.20 Gramofoonpi. 8.20 Omroep orkest o.l.v. Walpot, m. m v. solisten 9.20— 10.20 „Hij komt!Maar ook bij ons?", ge varieerd programma /an S. Suis. 508 M.t 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Zangvoor dracht. 1.45 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans 5 20 Omroeporkest o.l.v Walpot. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o.l.v I. Kumps. 9 20—10.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. Deutschlandsender, 1635 M. 7.30 „Deut- scher Kalender „Dezember". 8.20 Pianoreci tal door C Hansen 8.50 Dansmuziek door Robert Gaden en zijn orkest. 9.20 Berichten, lezing en weerbericht. 10.2011.50 Vervolg dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 5 December. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35-10.50, Daven- Het lijkt of er vroeger dan anders in de stad begonnen is met de voorbereidingen tot het goede oude Sinterklaasfeest. Het zijn niet de allereerste aankondigingen in verschillen de winkels, die vertellen dat men zich belast met verpakking en verzending van geschen ken naar Indië ;die staan geheel op zich zelf en ze komen ons al herinneren aan het voort schrijden van den tijd, als de boomen in het Haagsche bosch nog nauwelijks hun herfst- gewaad hebben aangetrokken. Neen, het zijn nu de ernstige toebereidselen, die men aller- wege aantreft en het is de stemming van de jeugd, waarbij de straatjeugd geen uitzonde ring maakt, die er het hare toe doet, om den indruk te bevestigen. Het is in de groote warenhuizen traditie geworden, dat ieder jaar een geweldige ex positie gegeven wordt van mechanisch speel goed, waarvoor zich natuurlijk de kijkers verdringen, kijkers, die koopers kunnen wor den, en dat ook in een van de groote etalage kasten een bijzondere uitstalling van allerlei speelgoed wordt gemaakt. Soms is dat een poollandschap met pooldieren en poppen, die de ijssport beoefenen, soms is het een stukje van de menschenwereld, in poppen- en spee goed formaat overgebracht, een ander maal is het de jungle. De Bijenkorf brengt de jeugdige toeschouwers ditmaal in kabouter- land, waar alles te vinden is, dat in de sprookjeswereld thuis hoort, van reusachtige paddenstoelen en geheimzinnige huisjes af tot de verwonderlijkste kabouters toe. En binnen is een bergspoor, die door tunnels kronkelt en hellingen beklimt en over bruggen en langs seinhuisjes raast, terwijl een Zeppelin er in een geweldig tempo boven rondzweeft. Het Warenhuis zoekt het in een extra uitge breide collectie speelgoed, onafzienbare rijen poppen in allerlei afmetingen, ontelbare speelgoedbeesten, karrevrachten tollen en bouwdoozen en serviezen en mecanodoozen stapels en stapels autos van ieder fatsoen en elk denkbaar model. Weer een ander magazijn heeft als special attractie gezelschapsspe'en en klein speel goed Maar allen hebben ze dit gemeen: de aandacht trekken en vasthouden, de belang stelling wekken en daarmee het verlangen van dat deel der bevolking, dat maling heeft aan ma'aise en van het woord crisis niets be grijpt, dat alleen maar weet dat het Sinter klaas zal zijn, dat er speelgoed in de stad is en dat het iets daarvan hebben wil. De zaken wereld doet een beroep, in dezen tijd van slapte en vrees om ge'd uit te geven, op wat haar onder normale omstandigheden het verst van alles ligt: op de wereld van het kind. De kinderen worden gecourtoiseerd in deze weken als nooit te voren. Kinder thés com plet in de lunchrooms, grabbeltonnen voor kinderen, verrassingen voor kinderen, films poppenkasten, alles voor de jeugd. Want wie het kind gewonnen heeft, kan er op rekenen veel gewonnen te hebben. Met de kinderen mee komen de ouders in wat luchtiger en vroolijker stemming, overwegen, dat het toch ook maar éénmaal in het jaar Sinterklaas isja, alles is toch wél merkwaardig goedkoop. Inderdaad. Zelden was er zooveel aardigs te krijgen voor zoo weinig geld. In de groote magazijnen zijn heele tafels volge pakt met aardig en bruikbaar speelgoed, dat een kleinigheid kost. Voor een kwartje een pluche speelgoedbeest, voor twintig cent een bouwdoosje, een legkaart, voor vijf en dertig cent een pop, een verfdoos, een doos met steeltjes en een tafel of een auto of een doos je Indianen en cowboys Een treintje met een locomotiefje, dat heusch wel op de rails wil loopen, voor een paar dubbeltjes meer. Waar komt het allemaal vandaan, dat goedkoope speelgoed, waarvan alle winkels vol zijn, ook die zaken, welke er zich gewoon- ijk niet mee ophoudenWant het moet u niet verwonderen om tusschen een etalage van wollen en zijden stoffen, van theedoeken en tafellakens, van kantoorartikelen of hoeden, opeens het meest uiteenloopende speelgoed aan te treffen. Ook natuurlijk tegen spotprijs. Hier is weer datzelfde beroep op het kind. dat men ook in de groote winkels van het centrum aantreft. De heele stad wordt zoodoende voor de jeugd een paradijs. En een, waaruit geen kind zich laat verjagen, ook niet zij, die geen koop krachtige ouders hebben. Voor de zware draaideuren, bewaakt door deftige en in drukwekkende portiers, die moeten zorgen, dat er geen ongerechtigheden gebeuren en geen ongewenschte bezoekers binnensluipen, Een Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A C. 8 25 In een vaart overdacht zij haar verhalen, ze punt voor punt keurend. Zij wenschte, dat ze niet gegaan was, gewacht had, tot dat Hastings terug was! Vóór de deur van flat 6 vermande zij zich sprak zichzelf moed in, en drukte hard op de bel. Er was geen geluid van voetstappen; geen hand aan den knop van de deur maar de deur zwaaide open. Margaret deinsde terug, terwijl ze een kreet inslikte. Een gilletje, dat zij er om lachen moest. „Wees niet dwaas, Margaret," zei ze streng tegen zich zelf. „Heb je ooit van aan slagen gehoord bij open deur Honderd per cent arbeidsbesparing". Maar haar hart bonsde hevig, toen zij het kleine portaal binnen ging. Uit een ka tr.er, rechts van haar, kwam een mannenstem klagend, schel. „Wie is daar?" hoorde zij. „Kom binnen, voor den drommel, kom binnen!" Zij draaide den knop om en kwam in een ontzettend wanordelijk. Een bijna uitgedoofd staan ze in de meest strategische opstelling te wachten, jongens en meisjes, waarvan de moeders blij zijn, dat de kinderen een mid dag de deur uit zijn. Ze wachten op een gun stig oogenblik en ongemerkt slipt er nu en dan een naar binnen, achter een paar groote menschen aan, van wie ze verwachten, dat die hen niet verloochenen zullen. Later vin den ze elkaar wel terug om samen een heer lijke ontdekkingstocht te doen door het groo te gebouw, waar het warm is en vol van de mooiste en begeerlijkste dingen. Soms verge wissen ze zich vooraf van de welwillendheid der huns ondanks geadopteerde familieleden door de vraag: Mag ik met L naar binnen? Ik zal niet 'asting zijn Mij zou onmenïche'ijk hard moeten zijn om weerstand te bieden r.an zoo'n paar pien tere, smeekende oogen in een gewoonlijk niet al te gevuld er niet al te blozend gezicht «m het verzoek wordt met een knikje toegestaan. In het algemeen kan het ook best, want de clandestien binnengekomen bezoekers, die uiteraard nooit koopers zijn, gedragen zich gewoonlijk heel behoorlijk, al rijden ze dan wel eenige maler, meei met de lift of de rol trap dan strikt door den beugel zou kunnen. Het toeziend personeel laat deze kleine winkelschuimers oogluikenn begaan en toont zich niet al te streng wanneer er een op de vraag bij wie hij of zij behoort, vaag wijst naar een totaal onbekende met een even vaag gemompeld: „me tante". Voor dergelijke escapades zijn uiteraard slechts de zeer groote winkels, de warenhui zen geschikt, maar l>n Haag is groot ge noeg om er eenige van deze descriptie te heb ben en zoo wordt dit niet honderd procent ge- wenschte, maar toch zonder te veel tegenzin cretolereerde publiek eenigszins verdeeld. En er is altijd de kans, dat het indirecte klandi zie aanbrengt, doordat hun tijdeliik en des ondanks geadooteerd familielid zich over hen ontfermt en ze iets laat uitzoeken of door hen op de gedachte gebracht wordt, dat er toch nog méér kinderen zijn. die omdat ze vujir de temperatuur was dien dag boven vuur de temperatuur was dien dag boven de 90 in de schaduw geweest sputterde bij tusschenpoozen poefjes zwarte rook uit den tommeligen haard. Het beddegoed was door elkaar gewoeld en verkreukeld; de helft lag op den grond. Een kleine tafel lag op haar kant midden in de kamer. Verkreukelde kran ten lagen overal, overal. In een leunstoel bij den haard zat in elkaar gezakt een man. Zijn haar was in de war, zijn oogen helder, van koorts gloeiend. Stoppels van een zwar ten baard waren op het magere gezicht. Op zijn kaakbeenen was een gloeiende blos. Een man, die, zooals men duidelijk zag, ziek was, met hooge koorts. Men moest medelijden hebben met Marga ret. Zij had geheel iets anders als dit ver wacht. Weer greep een vrees haar aan. Welk een dwaas was zij geweest om te gaan Welk een dwaas! Deze man Masterson was ziek; toch kon zij geen medelijden met hem hebben. Deze te heldere oogen, die op haar gericht waren, waren zoo kwaadaardig in zekeren zin. Zij stamelde iets. Haar mond was zóó droog, dat een logisch gesprek onmogelijk leek. Nu stond de man uit zijn stoel op. Ver suft, merkte zij op, hoe groote krachtinspan ning het hem kostte. Hij greep naar den schoorsteenmantel om zich te steunen. Een flesch, door zijn elleboog omvergestooten, viel naar beneden, en brak in scherven op de steenen van den haard. _De lucht van whisky, welke haar altijd ziek maakte, in De godsdiensi in Japan. De Bodhisattva Jiz6, een z.g. goddelijk wezen, dat in rang direct achter Boeddha staat. Behalve het Boeddhisme heeft men in Japan nog het Shintoïsme, dat zoo'n groote invloed uitoefent op de mentaliteit van den Japanner. De geest van het Shintoïsme is kinderlijke liefde en gehoorzaamheid tot den dood, thans gewor den tot vaderlandsliefde. Begrijpt men dit goed, dan krijgt men ook een ander inzicht in de ware doodsverachting van den Japanner, als het gaat om de strijd voor zijn land. Het prachtig geïllustreerde album „Japan" van de firma Dobbelman Nijmegen vertelt U heel veel interessante bijzonderheden over den Japan ner en zijn godsdienst, zeden en gewoonten. Een buitengewoon begeerenswaardig bezit is dit boek I Koop het voor F 1 - en spaar de plaatjes, die U bij de zeep krijgt, bij Coco-Roso, Lente bloemen, Lygia, Perla, Karnemelkzeep, Anker Waschzeep etc. U is natuurlijk vast gebruiker, want U weet: combinatie met de vrees en de hitte van de kamer, waren de oorzaak, dat Margaret s zintuigen een soort fantastischen dans dansten. Terwijl hij den schoorsteenmantel vast greep probeerde de man een buiging te ma ken LJ„ moet mij mijn uiterlijk vergeven," zeide hij, en zijn stem deed het meisje huive ren „maar ik ben ben tot uw dienst. O ja 'geloof mij. Hoe kan ik het groote genoe gen hebben door wat voor u te doen Hij begon naar haar toe te strompelen, zijn bevende beenen te hulp komend door zich aan den muur vast te houden. Margaret voelde een verlangen om te schreeuwen, maar slikte haar schreeuw in Zij trachtte te spreken, iets te zeggen, wat dan ook, een van haar kleine verhaaltjes te vertellen, waarop ze zoo trotsch geweest was. Maar het mislukte haar volkomen. De man ging door met als een spin naar haar toe te komen. „Ga terug, ga terug!" fluisterde Marga ret. Zij beefde, beefde van top tot teen. Maar de man had den muur verlaten en, nu hij zonder steun was, viel hij op zijn knieën. Zijn hoofd bengelde heen en weer bij elke beweging, hij kroop naar de omge vallen tafel, en zocht wat tusschen de rom mel kranten die er naast lag. f'argaret keek verlangend naar de deur. Zij trachtte zich te bewegen, maar haar beenen wilden niet gehoorzamen. Geboeid door het vrees*.- lijke van de zaak keek zij neer op den man. Haar oogen werden getroffen door dikke strepen op de neergegooide kranten kind zijn recht hebben door Sinterklaas be dacht te worden. En nu staan onze warenhuizen op het punt nog met een vermeerderd te worden en wel een warenhuis van den middenstand. Het klinkt eenigzins paradoxaal, want tot nu toe heeft de middenstand de groote warenhuizen niet bepaald met vriendelijke oogen aange zien. Men heeft echter begrepen, dat men hier niet ver mee komt en dat de toeloop, waarin zich de warenhuizen mogen verheu gen, toch op een bepaalde neiging van het publiek gebaseerd moet zijn: de neiging om alles wat men noodig heeft bij elkaar te vin den, zoodat tijd en moeite om inkoopen te doen tot een minimum beperkt worden. En nu willen een aantal winkeliers de handen in eenslaan om aan dezen smaak van het pu bliek tegemoet te komen. Zij wille samenwer ken in een groot pand stands met artikelen van den meest uiteenloopenden aard vereeni gen. Zij willen te smen een warijhuis maken Daartoe is een groot winkelgebouw aan de Groote Markt, dat al geruimen tijd op een nieuwe bestemming wachtte, gehuurd en in orde gemaakt en men hoopt nog vóór St. N'- colaas de deuren er van voor de koopers te kunnen openzetten Dat zal zoo iets worden als een coöperatief warenhuis, maar *och ook weer niet heelemaal, want de stands en citrines zullen worden gehuurd voor een be paalden prijs en ieder blijft in zijn eigen branche tot op zekere hoogte zelfstandig Eerder zou men kunen spreken van een over dekte markt, als men dit woord wil nemen in de oude beteekenis. Want als we nu het woord markt hooren, denken we hoofdzakelijk aan wat we thans onder dien naam kennen: rom melig, met veel loven en bieden ongeregeld goed, wonderlijke koopjes enz. En dat is natuurlijk bij dit nieuwe warenhui aller minst de bedoeling. W. P. Deusdedit. Donderdag hield de Landarbeidersfcond zijn jaarvergadering, die door den nieuwen voorzitter, den heer W. Scholten, werd ge presideerd. De voorzitter sprak zijn tevre denheid uit over de opkomst, mogelijk was deze ook zoo goed, omdat een versnapering werd rondgediend! Het jaarverslag werd in orde bevonden In kas bevond zich 75,41. Het lid van de controlecommissie, die deze functie nu 2 jaar had vervuld werd vervan gen door den heer A. Bakker. Secretaris en penningmeester werden her benoemd. De rondvraag leverde weinig belangrijks op- Distributie van rundvleesch. Heden zal alhier beschikbaar worden gesteld, rundvleesch in blik. In verband met de vele aanvragen, die hier voor zijn inge komen is gebleken dat de aanwezige hoe veelheid voor de eerste twee weken niet toe reikend zal zijn om alle aanvragers te voor zien. Voor de derde week is evenwel aan merkelijk meer aangevraagd zoodat dan aan alle aanvragen kan worden voldaan Het rundvleesch is verkrijgbaar bij de sla gers in de gemeente tegen inlevering van daarvoor bestemde bon. De aanvragers die thans reeds hun aanvrage hebben toegewe zen gekregen ontvangen daartoe de benoo- digde bonnen. NIEUWE NIEDORP. Het Leesgezelschap Nieuwe-Niedorp vergaderde onder presidium van den heer J. Keuken. De ontvangsten hebben bedragen 781.35 en de uitgaven 527.62. Voor- deelig saldo f 253.73. Op het woord van hulde, dat de heer Keuken voor het keurig beheer en de regeling van alles zond aan het adres van den heer Poortermans, werd door de vergadering krachtig geapplaudi- seerd ten teeken van instemming. De heer Poortermans deelde mede, dat hoewel het a.s. jaar een duur jaar zal zijn, wegens aan te schaffen boeken, toch een eventueele contributieverlaging tegemoet kan worden gezien. Een voorstel om den heer Poorterman een vergoeding toe te kennen van 15 wegens gemaakte onkosten, werd, hoe wel onder protest van den heer P. zelf, goedgekeurd. Enkele wijzigingen werden gebracht in de aanvulling van tijdschriften. „Abbotshal Moord! Minister vermoord! Afschuwelijke misdaad! Is het Bolshevisme?' schreeuwden ze in twee inches groote letter En de man deze man Masterson had gevonden, wat hij zocht. Hij zat als iets be lachelijks op het karpet, terwijl hij in zijn beide handen een zwaar automatische pistool hield. De loop was recht op Margaret's hoofd gericht. Een vreemd, ziek gevoel kwam over haar. Zij voelde haar knieëen slap worden onder haar. „Ga zitten. Ga zitten, wilt u!" De stem van den man was ruw, gebroken de stem van iemand, die ziek is, en op het punt is in te storten. Spencer Hastings stond troosteloos op den drempel van de redactie-kamer. Hij had ge soupeerd met een vriend, die artist was. De artist had gepraat. Spencer Hastings was later naar zijn bureau teruggekeerd dan hij van plan was Toen hij er kwam was zij weg. „Verdomd!" zei hij ruw. Men moest medelijden met hem hebben Flij was beschaamd, bitter beschaamd over zich zelf. Voor de tienduizendste keer over dacht hij 't alles. Voor den duivel! Hij was ontzettend verliefd op de vrouw, waarom greep hij haar niet vast en vertelde het haar? Waarom kon hij het niet? Omdat hij bang was. Bang voor haar ongenaakbare schoonheid, haar volkomendheid, haar drie werf-vervloekte „bekwaamheid" hoe walg de hij van dat door Babbitt geliefkoosde woord. Was zij maar niet zoo zoo helsch en zoo voortdurend opgewassen tegen de om standigheden! Ja, hij was bang, dat was hij! Hij, Spencer De vergadering was overtuigd, dat hoewel de keuze der boekwerken mis schien niet altijd even gelukkig is. toch al het mogelijke in het werk wordt ge steld een en ander zoo goed mogelijk voor elkaar te krijgen. Hierna werd de verkoop van boek werken besproken. Een voorstel om de afeedane boeken aan het Nut te verkoo- pen voor een zoo laae mogelijken prijs, kon geen doorgang vinden, omdat enke len der aanwezigen zelf gaarne bezitter zouden worden van eenige boeken. Hierna had een zeer eeanimeerde ver koop plaats. De overblijvende boeken zullen aan het Nut worden overgedaan. Hierna sluiting. Bouwvergunningen. Door het Gemeentebestuur alhier zijn weer zes bouwvergunningen afge geven voor het bouwen van burgerwoon huizen. Gezien de tijdsomstandigheden, mo gen wij een en ander een gelukkig ver schijnsel noemen. URFFM. Plechtig inhalen van den nieuwen pastoor. Vrijdagmiddag werd pastoor v d Oord plechtig door de parochianen ingehaald. Aan de grens der gemeente werd de pastoor opge wacht door de rijwielclub en de voetbalclub St Bavo. In de kom der gemeente had de Graal zich met ontplooide vaandels opge steld, van alle hiizen woei de driekleur en een groote menigte wachtte met ongeduld ziine komt af. Toen de pastoor met het kerk en het armbestuur in de kom der gemeente was aangekomen werd hij door den burge meester namens alle parochianen hartelijk welkom geheeten. Vervolgens werd door gereden naar de kerk waar alle schoolkinderen met het onder- wüzend personeel stonden opgesteld en alle uit vc"e borst den nieuwen pastoor een lied van Roomsche Bl"dschap toezongen. De kerk stroomde na afloop der kinderzang vol menorfcpri en zit was tot in alle hoeken ge vuld. Een plechtio lof en een dankwoord van den nieuwen herder VsHot deze pleehtigheid. 7ondagmidda<r om 3 uur zal de deken den nieuwen nastoo»- insfalleeren waarna een plechtig lof volgt. ST OMPFTORFN. Op initiatief van de afdeeling .Schermer", der Ntderlandsehe Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen, in samenwerking met de beide landbouworganisaties, de afdeeling der Holl. Mij van Landbouw en land- en tuinbouw vereniging „De Schermer" werd een bijeenkomst gehouden in café Renses te Stompetoren. De heer M C. van der Laan leidde deze avond met een kort woord in en verwel komde den spreker, den heer U. G Dorhout, rijksinspecteur, belast met toezicht op voor waardelijk ontslagen gevangenen, die zou spreken over het onderwerp „Wrakhout uit de branding van het leven". De heer Dorhout begon zijn lezing, welke hij met 'antaarnplaatjes zou verdui delijken, met een uitvoerige beschouwing over het kinderen strafrecht, hoe dit vroeger was en hoe of dit thans in ons land wordt toegepast. Hij verklaarde dat een uiteenzetting, over het leven en werken van deze misdeelde stumpers uit onze samenleving, waar hij krachter.s zijn ambt dagelijks meer in aan raking komt, voor hem een aangename taak is. Daarin kon hij dan de groote vooruit- uitgang, welke op dit gebied in 't bijzonder van af 1905, in ons land tot stand is ge komen. duidelijk doen uitkomen. Vervolgens zette hij de zaal in het duister en aan de hand van de lichtbeelden vertelde hij van het ieven en het werken in de ver schillende rijksopvoedingsgestichten in ons land en behandelde achtereenvolgens alles wat hkrmee verband hield. De talrijke aanwezigen volgden aandach tig zijn duidelijk betoog en brachten den spreker aan het slot een hartelijk applaus. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd door een tweetal personen ge bruik gemaakt, die spreker naar genoegen beantwoordde. De voorzitter bracht hem hierop zijn dank namens besturen en andere aanwezigen en sloot daarop deze bijeenkomst. ZTJPE. De heer H. van der Heijden, eerder die naar van politie alhier, is met ingang van 1 December 1933 benoemd tot gemeente veldwachter van Zijpe, terwijl hem met in- Sutherland Hastings, een der vlugste voet balspelers eens een soort van heele piet in het vliegkorps. in vroeger dagen bekend om zijn gemakkelijke verovering van de vrouw, hij was bang! Bang nota bene vanwege iets, dat hij bijna aan zijn horloge-ketting kon hangen! Walgelijk vond hij zichzelf! Ontmoedigd dwaalde hij door de kamer. Zou hij naar huis gaan? Neen, hij deed beter wat te werken; spoedig zou er een gemakke lijke tijd aanbreken. Hij liep de kamer door en ging aan zijn schrijftafel zitten. Twee velletjes papier, bei de met Margaret's duidelijk, kloek schrift, keken hem aan. Hij las, en herlas. Hier was nog een voor beeld van haar „bekwaamheid!" Ongetwij feld had zij haar eigen meeening over Antho- ny's boodschap er bij gevoegd. Ongerustheid was in zijn geest gevolgd op wat deels ge prikkeldheid. deels eerbied was. „Ik dacht dat dit dadelijk moest uitgevoerd worden, ben dus gegaan naar het adres, dat kolonel Cethiyn opgaf", schreef zij. Luide vervloekte Hastings de praatzucht van den artist, met wien hii gegeten had. Hij las de boodschap en het briefje voor een derde keer, sprong dan overeind. Die kleine lieveling, alleen en op dit uur naar het huis van een man, die misschien was nu ja, een moordenaar! Natuurlijk kon het zijn, dat Anthony alleen maar achter een ge tuige aan zat, maar Hij greep zijn hoed en vloog de trap at, Fleet Street in. Babbitt hoofdpersoon van het boek van Sinclair Lewis.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5