df avontijrfn van wo-wang fn simmY WATERSCHAPSBENOEMINGEN, OUDE NIF.DORP. EGMOND AAN ZEE. WOGNUM. DE STREEK. WIERINOEN SINT PANCRAS. DIRKSHORN. WINKEL. DE STREEK IN ROUW, lUurerhter nrmuV hem een pluim veefokker, die no? niet dr~o t as achter zijn ooren en legde f 7 boete of 7 dagen hechtenis op. DWAZfc BEGEERLIJKHEID. De heer Arte R„ ikt verscheren en inwo ner te Hoorn had 'irr or 7 Arprrtüs leeüik veigalloppeerd door zih een nakie met di verse artikelen, ei?endom v?n den heet H F Overdijk wederrechtelijk toe te eigeren De schade was wel niet groot, doch h*t pakje had nog waarde genoeg voer den eigenaar Thans bevond de gehele coPectie zich weer op het tafeltje der overiuigingssfukken en zal werden teruggegeven. Eisch 3 maanden ge- vamgenisstraf. Uitspraak 2 maanden gevan genisstraf. HIJ SCHUWDE HET LICHT. Een heer, met name Tieman R., had goed gevonden in den nacht van 15 Augustus niet te gehoorzamen aan uet bevel van den nacht wacht Leevens te behagen, om af te stappen op grond van het feit dat hij zonder licht reed. Toen Leevens hem desondanks toch te pakken kreeg, voegde hij den nachtwaker tal rijke laagstaande beleedigingen toe. Eisch en 'onnis 1 maand gevangenisstraf. EEN RIJWIELPLAAT IE GESTOLEN. Mijnheer Klaas Sw„ afwezig zonder ken nisgeving, had op 18 Augustus 'n rijwiel plaatje gestolen ten nadeele van zijn bloed eigen neef A. Postman. De onooglijke streek werd nu nog niet gestraft, doch zal op 18 December nog eens nader bekeken worden. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige StTafkamer. Strafzitting van Dinsdag 5 December. Uispraken 21 en 28 November. Willem Cornelis V., houtbewerker te Hoorn, thans gedetineerd, diefstal van een doosje met 6 gulden Eisch 3 maanden gevan genis, 8 maanden gevangenisstraf. Willem V., houtbewerker te Hoorn, in voorarrest, voorw. gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden ten uitvoer gelegd. •BRANDSTICHTERS TE EINDHOVEN Zware straffen gelischl. Het gerechtshof te Den Bosch behandelde gister de strafzaken tegen den 42-jarigen arbeider A. M. H en den 34-jarigen timmer man W. C. G., beide uit Eindhoven, die door de Bossche rechtbank waren vrijgesproken resp. van poging tot brandstichting en mede- p'ichtigheid aan die poging Aai, verd H. was ten laste gelegd, dat hij omstreeks 1 Juni 1933 te Eindhoven ge poogd had brand te stichten in een door den schoenmaker L. R bewoond huis. Hij zou ever daartoe gereed gelegde brandbare stof fen en meubelen benzine hebben uitgegoten en die zaken verbonden hebben door een lange in benzine gedrenkte vilten band. waarvan het einde bevestigd was aan een gascomfoor. Bij dit comfoor had de recherche een gaspistool gevonden. Daaraan was een touw vastgemaakt, waaraan men buiten de woning slechts behoefde te trekken om een vlam te doen ontstaan. Aan verdachte G. was ten laste gelegd, dat hij met H. en R be sprekingen over de brandstichting had ge voerd, goederen van R uit die woning had gebracht en bussen benzine binnen had ge voerd. Beide verdachten ontkenden het. R. deelde echter als getuige mede. dat H. bij hem was gekomen met het verzoek brand te stichten tegen vergoeding van 750. De meubels zou den uit het huis moeten worden gebracht en H. zou den brand stichten tijdens afwezig beid van R. Get. R. en diens vrouw verklaar den verder, dat zij zich door H. hadden laten beïnvloeden, de voorbereidingen hadden gezien en inderdaad op reis waren gegaan; terwijl H in de vonino* achterbleef. Onrustig geworden, was R. echter eerder terugge- lceerd, toen H. blijkbaar uit vrees voor be trapping de daad niet had volvoerd. Enkele ooggetuiger hadden hem n.1. in de omgeving van het huis gezien. Huis en in boedel waren voor 9000 verzekerd. De advocaat-generaal eischte tegen verd H. zes en tegen verd. G. twee jaren gevan genisstraf. Voor de behandeling van zijn strafzaak was L R niet verschenen, beter gezegd, juist verdwenen. De advocaat-generaal eischte tegen R., die was vrijgesproken, wegens medeplichtigheid, zes maanden gevangenisstraf onvoorwaarde lijk en een jaar voorwaardelijke gevangenis straf. Txoouiciaai 1lieuws Bij koninklijk besluit zijn benoemd met in gang van 1 Januari 1934, tot heemraad van net Ambacht van Westfriesland genaamd de Vier Noorder Koggen de heer D. Pluister te Oostwoud, vanwege de Medembrikker Kog ge en de heer P. Donker Jzn. te Hoogwoud, vanwege de Hoogwouder Kogge. Zaterdag maakte St. Nicolaas zijn en tree in ons dorpje. De groote zaal van den heer Feys was voor die gelegenheid begrij pelijkerwijze in feestkleed gestoken, daar in deze zaal de goede Bisschop aan de leerlin en der o. 1. school een bezoek zou komen rengen, natuurlijk vergezeld van zijn trou we knecht „Zwarte Piet". De zaai was Geheel bezet. Nadat het hoofd der school een openingswoord had gesproken, werd allereerst een uitgebreid programma uitgevoerd door de schooljeugd met tooneel, zang en dans. Er was ijverig gerepeteerd, want hetgeen „ten tooneele werd gebracht" ging vlot en was van dien aard, dat oud en jong hebben genoten Nu schrijdt de cude Sint statig de zaai binnen en cp eerbiedigen afstand volgt de altijd getrouwe Piet. Aandachtig hoo- ren zij de liedjes, die de kinderen den Sint toezingen en dan volgt althans voor de kinderen de clou van den dag, het uitrei ken der geschenken. De voorzitter ~er oudercommissie had nog gelegenheid ce goede Si.it te danken voor al de mooie cadeuax en sprak er zijn vreugde over uit, dat St. Nicolaas zoo vroegtijdig in Oude-Niedorp is gekomen. Met een woord van dank aan het hofd der school, de onderwijzeies. de pianist ei aan allen, die hebben medegewerkt, om u., feest te doen slagen, besloot spreker. HENSBROEK. Vergadering van de afd. Hensbroek van den Bond voor Siaatspcnsicnneering op 2 December 's avonds half acht in café Mantel. De voorzitter, Joh. Koning, heette de op- gekomenen hartelijk welkom en sprak er zijn te'eurstelling over uit dat van de vele leden niet meer tegenwoordig zijn, hoewel we dit wel gewend zijn. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten over het afgeloo- pen jaar zijn 166 08, de uitgaven ƒ132,35, batig saldo 33,72. De penningmeester ontving een woord van dank voor zijn zuinig beheer. Jaarverslag secretaris. Hieruit bleek dat de afd Hensbroek op dit oogenblik 107 leden telt, vorige jaar 108. dus een achteruitgang van 1 lid. De heer Joh. Koning had volgens het verslag de Bondsvergadering te Amsterdam bezocht. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren K. Bobbeldijk en Jn. Kluit Beiden werden herkozen en namen hun benoeming weer aan. Bespreking winter propaganda. Het voorstel van het bestuur om voor den propaganda-avond naast een spreker, Daan Pool te laten optreden werd na langdurige bespreking goedgevonden. Daar Daan Pool geen andere avond vrij heeft dan 25 Februari, werd besloten den propaganda-avond te houden op dien da tum. Als psr. is uitgenoodigd den heer Bruin uit Alkmaar, van wie echter nog geen be slissend antwoord was ingekomen. Als laatste punt op de agenda stond be spreking van een autotocht voor ouden van dagen. Daar bleek dat het nog heel wat voeten in de aarde heeft om het voor elkaar te krijgen, werd besloten een commissie te benoemen die de zaak verder zal regelen. Mede met het geheele bestuur werden in de commissie benoemd de heeren K de Harten C. Bommezij Jr. Daar de rondvraag niets bijzonders opleverde, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Zaterdagavond te 8 uur had in de zaal van het O. K. Vereenigingsgebouw de offi- cieele opening plaats van den bazar, geor ganiseerd door de O. K. damesvereeniging T.A.V.E.N.U. De presidente, mevr. ZwartJansen bracht o.a. in herinnering, dat hier tentoon gesteld lag het resultaat van een jaar ar beid. Naast de vele nuttige- en fraaie hand werken, gemaakt door de leden, mocht de vereeniging nog eenige handwerken in ont vangst nemen van belangstellenden, buiten de vereeniging. Mevrouw ZwartJansen zegde daarvoor hartelijk dank, ook aan eenige meisjes en jongens, die iets hadden gemaakt voor dezen bazar. Ook waren nog een taart en een tulband aan de vereeni ging geschonken. Voorts gaf de presidente een korte uiteen zetting hoe het vorig batig saldo was be steed. 89 ouden van dagen hadden brand stof ontvangen; 6 gezinnen ontvingen een pakket boodschappen, aan verschillende zie ken werden melk er. eieren verstrekt; voorts werd aan 1 zieke een wollen deken uitge reikt. Verleden jaar hebben wij, aldus spreekster, geen Kerstfeest kunnen aanbie den aan de catichisatiekinderen, doch dit jaar bestaan er plannen het wel te laten doorgaan. Nog werd medegedeeld dat de vereeni ging in Februari haar eerste lustrum hoopt te vieren. Na het zingen van het vereenigingsüed werd de bazar voor geopend verklaard, die zich al dadelijk in een druk bezoek mocht verheugen. Dezer dagen is bij den heer K. een po ging tot inbraak gepleegd. De dader trachtte door het uitsnijden van een ruit toegang tot de woning te krijgen. Hoogst waarschijnlijk is door het geschrei van een kind zijn poging verijdeld. HOOOK 4 PCPEL. Alhier werden den laatsten tijd Belgische 5 francstukken voor een rijksdaalder uitgege ven. Het verschil in waarde bedraagt 2.15. Men zij op zijn hoede. De tuinders zien hier met angst en vreeze naar den plotseling ingevallen winter. Er staat in deze omgeving nog voor duizenden guldens bloemkool te ve'd, welke bij aanhou dende strenge vorst als verloren is te be schouwen. Mond- en k'auwzeer. Aan de hand van verschillende mededee- lingen mogen wij aannemen, dat het mond en klauwzeer in deze gemeente langzaam wijkt. Niettemin werden in de afgeloopen 14 dagen nog 16 nieuwe gevallen gemeld. Gelukkig draagt de ziekte ditmaal geen ernstig karakter. Anders zouden, gezien het groote aantal besmettingen, belangrijke scha deposten niet uitgesloten zijn geweest. Aanbesteding. "e' onderhoud van den Wieringermeer- dijk en van den dijk van den proefpolder te Andijk. zal op 27 Dec. a.s. worden aanbe- steer. Ramingen resp. 18000 en 1200. Zaterdag 2 Dec. werd in het café van den heer Bouwstra een openbare vergadering gehouden van de 'rovinciale Anti Militaris tische Ver. in Noo"dhoi'a.,o. Als leider trad op de hetr Zwetsman van Koedijk. Spreker de heer Gé Nabrink. Het is, begon de spreker, Je sleur, de oude ingewortelde gewoonte van den mensch om het leven te laten voorbijgaan, het geeft zoo'n onrust om uit de oude voege te worden weg gehaald, om mede te strijden in de rijen, waar men niet gewoon is te strijden en zoo begint thans de middenstander te behooren tot de strijdende klasse tegen het kapitalisme Menschen die door noeste vlijt een beetje vooruit zijn gekrabbeld zien in één slag hun bedrijfje verloren gaan er. zullen komen in de rijen der arbeidersklasse. Steeds hebben deze merschen gedacht, iets meer te zijn dan ar beiders, doch thans komt dit zoo terecht tot uiting dat zij gefcudeerd hebben. Omverge wornen zijn hun idialen, vertrapt door de kapitalistische regeerders. Steeds ziet de mid denstander zrh bedreigd op elk ge.üeo, de kleine winkelier ziet de groote warenhuizen naast zich verrijzen, de kleine handelaar wordt verdrongen do^r den groothandel, enz., enz. Steeds is het de middenstander die tus- scl'en kapitaal en arbeid in staat. Door de crisis en d< geestelijke ontredde ring uit zich dit wel het ergste. De arbeidersk'asse ontvangt ook de klap pen. In Duitsehland heeft de berusting der arbeidersklasse stilte gebracht, allen hebben één ziide gekozen, holle frazes en anders niet. Toen de burgeroorlog, welke zich toch zou ontketenen, zou ..anvangen, kon dit niet omdat er maar één partii vas overgebleven. Doch bedrogen komt men in Duitsehland uit, feesten worden coor Hitier georgani seerd, doch uit der, put kronen de arbeiders- en de middenstand«k'as£. niet. De concentratiekampen zitten vol en de wckloosheid blijft. Dit is evenzoo met Italië, daar ook wordt het werk'oozeneiifer angstvallig verzwegen In Nederland dreigt ook de fascistenstaat, fee'ien en armoede achter de schermen. Het oorlogsteraa. in he* Verre Oosten is lang niet denkbeeldig a'smk de revanche oor'og Duitsehland—Frankrijk. De overwegende bruine bende in Duitsch land is vergroeiing van het oorlogsgevaar. Van de gelegenheid tot debat werd ruim gebruik gemaakt. Gisteren werd door de vereeniging Volksonderwijs een St. NicoIaasfeest ge organiseerd voor de kinderen der o. 1. s. De bisschop arriveerde stipt op tijd in de zaal van den heer Bouwstra, waar de kinderen reeds aanwezig waren, door de geheele schare luidruchtig toege juicht. Door de felle koude werd gebroken met de jaarlijksche gewoonte n.1. de rondrit door het dorp van dei. Sint en zijn onafscheidelijken Piet gevolgd door alle kinderen. Allereerst werd de Sint toegezongen door de twee .uagste klassen. Wel beschroomd, doch met volle ver wachting deelden de kleuters hun wen- schen aan den goeden Sint mede, steeds zwarte Piet in het oog houdende. Door het hoofd der school werd een Sinterklaasvertelling gedaan, die door de kinderen met aandacht werd gevolgd Chocolademelk en snoepgoed werden rondgedeeld, ieder kind ontving nog een cadeau en een groote taai en speculaas, waarna ze voldaan huiswaarts keerden. Allen die dit kinderfeest door hunne gaven hebben mogelijk gemaakt komt een woord van dank toe. Herkozen tot leden van het kiescollege der Ned. herv. gemeente alhier, de heeren A. Kistemaker, J. Levendig en A. J. Veter. Bij de door de Banne Winkel gehouden stemming is tot .ld van het besuur herbe noemd de heer K- Me rs te Winkel. Men schrijft ons: Er heerscht hier onder de tuinders groote verslagenheid. En terecht! Na de geweldige slagen, welke onze nijvere bevolking gedurende de laatste jaren heeft ontvangen, heeft nu een nieuwe ramp deze ijverige schaar van werkers getroffen. De waardelooze aardappelcampagne, de groente-veilingen, waarbij vrijwel niets voor de producten werd ontvangen en het meerendeel op de belt moest worden gedeponeerd, waren wel uiterst gevoelige slagen, waardoor een groot deel der tuinders in armoede werd ge dompeld. Gelukkig bracht de bloemkoolteelt nog eenige verademing. Al waren de prijzen niet hoog, er was een licht straaltje en er kwam gelukkig weer wat geld in 't laadje. Duizenden bij duizen den stuks werden aangevoerd en nog maar enkele dagen geleden werd aan bloemkool toch nog dagelijks voor onge veer 10 mille geveild. Ongetwijfeld een Aardig bedrag, dat de Streek invloeide. En nog waren de velden niet uitgeput. Al groeide de kool weinig meer, zoodat de te veld staande hoeveelheid niet veel vermeerderde, er stond toch nog voor duizenden guldens op de akkers, welke hoeveelheid men nog dacht aan de vei ling te brengen. Aan deze hoop is nu plotseling den bodem ingeslagen. De grimmige Ooster- storm met strenge vorst, helaas zoo vroeg en onverwacht ingetreden, heeft het nog te veld staande gewas totaal vernield. Zondag zijn nog tal van tuinders het veld ingegaan om nog zooveel mogelijk te snijden, doch nu is het reeds veel te laat. De geheele massa is bevroren en waardeloos. De veiling, waar het gedurende de laatste dagen nog zoo bedrijvig was, ligt eenzaam en verlaten. Do vreeselijke ramp, die nu zoo plot seling over de Streeker tuirïders geko men is. zal dan ook tengevolge hebben, dat vele nijvere werkers in volslagen armoede worden gedompeld. Er worden hier gedurende de laatste jaren wel harde slagen uitgedeeld. Wanneer zullen er voor deze noeste Streeker bevolking weer eens betere tijden aanbreken? Jnyfiondeii Slakken (Buiten vtrantwop'tl'i'.ikheia van at Redactie De opname in at ubtirkb**usi geenszins dot de 'tdtt'tit ft me^'e <nstemt) VERLOS ONS VAN HET LAWAAI! Er moet ergens op de wereld een bond bestaan, welke zich de bestrijding van het lawaai, of meer precies aangegeven, het onnoodige lawaai ten doel stelt De bcr.d kan in Londen gevestigd zijn of in Parijs of in New-York, 't doei er niet toe Misschien is er wel een Nederland- sche afdeeling. In elk geval zijn wij geen afdeeling Alkmaar rijk Helaas, want die zou goed werk kunnen doen. Men beweert wel eens, dat we leven in een enerveerenden tijd Genee'. en al onjuist is dat niet. We jagen van den eenen dag in 1en ander, van het eene uur naar het andere zelfs, met een haast, alsof we voortdurend bang zijn om te laat te komen Dat zijn we ook. We meenen de telefoon, de telegraaf en de radio te kunnen achterhalen. Die gaan snel, maar die gaan blijkbaar nog niet snel genoeg. Wij. slachtoffers van den snelheidswaanzin, trachten het tempo bij te houden ,'t liefst nog w»t op to voeren. En inderdaad dat lukt soms ook. Of dat gebeurt ten koste van onze body, never mind, wanneer we maar gauw gaan. Het platteland heeft lang veel voor gehad op de groote stad, daar had men den tijd. „Komt 't er vandaag niet. dan komt 't er morgen". Men heeft in de stad daar veel den spot mee gedreven en doet dat nog, maar het feit is er niet minder juist om. dat men er op het land even goed gekomen is als in de stad en vaak nog beter Die tijd is echtei en helaas voorhij. Op het land haast men zich nu bijna even hard als op het Amsteruanu-che asphalt. 't Kan ook niet anders. Autobussen en vrachtauto's jagen en motorrijwielen snellen ook daar langs den weg. Alkmaai heeft lang zijn deel gehad van de landelijke ru^t ook dat is voor bij. Geiukkig. Toegegeven. 't Ware rret te wenschen. dat in onze ge meente, die wat inwonertal aangaat, een zeer behoorlijk riguur slaat in den lande de landelijke rust heeischte. welke we onder be- paaide omstandigheden zeer kunnen waar- deeren. Hier moet ae polsslag van onzen tijd gevoeld en gehoord worden, zal het goed zijn En dat is ndercaad het geval. We heb ben dus geen klagen. Edoch de pols kan ook wel eens te hard iagem te veel lawaai maken. Dat is niet betrekking tot onze ge meente het geval. Er wordt onnoodig lawaai gemaakt, waarom we er tegen waarschuwen Sinds korten rijd is het plaatstlijk au'over- keei enorm toegenomen De verschillende soorten taxi's schieter langs den weg. Met een meer dan gewone haast, 'i Zal wel niet anders kunnen. Ten eerste veronderstelt een auto spoed en ten tweede zulltti er wel veel ritten daags gemuakt m'ieten worden wil het bedrijf aan de eisrben der efficiency beant- woorden. Haast eischt ruimte, dus moet er ruimte gevoiderd worden dooi signalen. Een kwaad, maai een noodzakelijk kwaad, dat niet vermeden kan worder Nochtans tot de minst mogelijke proporties kan en moet wor den teruggebracht. W; hebben nPt den in druk. dat alle taxi bestuurders daarvan over tuigd zijn Er is een categorie we zul en geen nadere aanduiding gevtu die beschikt over een«ooiverscheurend geluid gevende c'axon. waarvan :en zeer behoorlijk gebruik gr maakt woidt. zoo niet misbruik. In den stillen avond vooral is dat irritee rend geluid op zeer verren afstand hoorbaar. De sirene van dt brandweer moge gillen, maar zij is dr een kindertrompetje bij. Dat kan toch wel uiders en minder. Signalen zijn noodzakelijk, maar niet meer dan beslist ge boden. Wij, niet-autobestuurders, hebben er recht op des avonds gelegenheid te hebben om wat op adgm te komen. Een rust, die dan niet elk oogenblik verscheurd moet worden door een soort van indianen-gekrijsch. Bo- vendien, er is oèk nog zoo iets van verkeers- beleefdheid, welke wel niet altijd betracht wordt, maar waaraan 't goed is zoo nu e» dan te herinneren. Met dank voor de plaatring, Uw abonné, J. J. C, Mijnheer de Redacteur, Ik verzoek u om plaatsing s.v.p. van het volgende in uw veel gelezen blad. Bij voor baat mijn dank. In de Alkm. Courant van 29 Nov. onder het provinciaal nieuws trof ik onder de plaat» Heiloo het volgende: Aldus de correspondent: We hebben Maandagmorgen de moei- te genomen om eens te zien wie er komen stempelen. We troffen er ook een man met zijn zoon (de laatste per motorfiets met een mooie leeren jekker aan) die den geheelen zomer met zijn zoon aan de St. Wülibror. dusstichting werkzaam was. En een gezin van 4 personen waarvan 3 verdienen. We we ten niet of dergelijke personen ook voor werk of steun in aanmerking komen, enz. enz. Dit gedeelte betrof mijn vader en mij en het zou niet bij mij opgekomen zijn om het tegen te spreken als dit alles de waarheid was. Doch dit was niet het geval. De reden dan ook dat ik den correspondent persoon lijk gmg bezoeken en het juiste wat ik van laatstgenoemde hoorde was: „laat ik u in de eerste plaats vertellen, dat ik niet persoonlijk dat geschreven heb, maar het een schrijven is van een raadslid, die mij ver zocht dit te plaatsen. Namen noemen doe ik niet, maar ik kan u wel z.-ggen, dat bedoelde persoon heel veel confereert met dr. Barn- hoorn". Na wat uitleg mijnerzijds was de correspondent overtuigd, dat er werkelijk nogal wat was, dat op een misverstand be rustte en beloofde mij het te rectificeeren. 01 dit evenwel geschiedt moet ik natuurlijk af wachten, maar toch wil ik graag mijn mee- ning uiten over dit geval. Mocht ik het even wei mis hebben, dan mag een ieder mij te genspreken, persoonlijk, schriftelijk, of door middel van een ingezonden stuk. En ik zal een ieder antwoorden mits een handteeke- ning onder dergelijk siuk geplaatst wordt en niet wordt gesenreven via den correspondent, zooals dit het geval was. Dus hebben wij zulke raadsleden (dr. Barnhoorn uitgesloten, dat bewijst immers het gezegde, dat bedoelde persoon „heel veel confereert met dr. Barnhoorn"), waarvan iemand een artikel durft te plaatsen over wantoestanden in de gemeente met behulp van een correspondent. Een „flinke, ferme" man, d:e zoo de „waarheid" durft te zeggen, maar liefst onbekend blijft en een ander voor de verantwoording op laat draaien. Laat diegene die het geweest is liever voor zoover het ons betreft, bij ons komen en ons een beetje fatsoenewen. Misschien komen wij dan stemepe'en in 'n Rolls Royce, maar toch altijd met 't doel om 'n wekelijicsch stempel te bekomen, dat ons in staat stelt, om onze rechtmatigen uitkeering van den bouwvak- bond te bekomen die wij zelf betalen door de wekeliiksche contributie. Mijnheer de redacteur, mijn hartelijk» dank voor de plaatsing. TH. LIEFTING. Wij zonden dit stuk aan onzen correspon dent te Hei oo ter kennisneming, die ons het vo geilde sehreei: Onder dank aan de redactie, die mij boven staand epistel ter inzage gaf, wil ik gaarne inzender antwoorden. Uit het ingezonden stuk is niet moeilijk te raden met wiens „ezel de heer L. ploegde" Doch ter zake. Ik heb niet gezeg* dat ik het niet persoonlijk geschreven heb, uoch op ver zoek van een raadslid die mij zeide, dat het parasi.e ten o v. -enie aiie perken te buiten ging. Ik wees daar reeds meer op, doch nten klopt aan een doovemans deur. B en W. en ae r u (rübans het grootste deel der raadsleden) schijnen niet den moed te hebben om alles wat op onze gemeente aan komt eens een „halt" toe te roepen, doch al» men een half jaar in de gemeente is, kan men profiteeren van de perfect functionneerende werkverschaffing in casu steunverleening, die, zooals de burgemeester in een der raads vergaderingen zeide, de beste in den lande is. Onder die „beste" moet men dan ver staan, dat die best is voor de werkloozen en allerminst voor den belastingbetaler, waan van ve'en 't niet beter, eerder slechter hebben dan de werkloozen. En ja, dan komt men bij den correspondent om op die wonde eens den vinger te leggen. En dan kom ik telkens tot de ervaring, dat niemand er iets tegen heeft om die werkloozen te steunen met werk of steun die hier jaren woonachtig zijn en bui ten hun schuld geen werk kunnen vinden ot 2b*- ;.t,»varie zee neweerde er een. ,,->ei. z^o zwart als hij zei een ander en wees op Simmy. „Dat schijnt de Simmy-zee te zijn", zei Wo-Wang en maakte een gebaar van „verweg moeten". Een van de bootslui wenkte hen om mee te gaan. Ze stapten in een groo- tere boot met een motor en vertrokken naar zee. 288. „Een eigen jacht is goed zei Wo-Wang, toen zij languit op dek lagen, „maar een eigen motorjacht is beter. Die kerel kan heel goed voor kaptein spelen". „Als we nu eindelijk maar in Tirol komen", geeuwde Simmy en knabbelde op zijn 12e scheepsbeschuit Wo- Wang verschalkte nog een gebakken vischje. Het ging alles prachtig tot nu toe.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6