Agenda ^Binnenland JUoüüiciaal 1lieuws 3iexk Sefiaol ^Buitenland Onze Jioloniën Weec&eücht Stad en Omqeuinq. UITVOER GRANEN. VERKEERSONGEVALLEN Een eigen radio ontvanger, die beslist goed is, modern en eenvoudig in de bediening 0 De 231 W. vqn Telefunken voor f 95.— 0 Zeer minieme onderhoudskosten. Bijdefa.YPMA, Langestraat 69 BRANDEN. BEVERWIJK. LANGENDIJK. URSEM. KOEDIJK. ACTIE TEGEN NAZI'S. In Oostenrijk. VEEL SNEEUW EN GROOTE KOUDE iN SILEZIE. EEN ONSPORTIEVE DAAD. 10 tot en met 26 Dec., 15 uur en op Zon- en feestdagen 1012 en 25 uur, tentoonstelling schilderijen, Emmastraat 41. Stede! ij k Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 1'2 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Zoutwaterliefde (kom.), hoofdrollen Slim Summerville en Zasu Pitts; tweede hoofd nummer De drijvende zwembroek (kom.), hoofdrollen Joe Brown. Toegang alle leeftij den. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer dr. Jekyll en mr. Hyde (sens.), hoofdrollen Fredric March, Miriam Hopkins en Rose Hobart. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag eiken avond half 8 hoofdnummer Het meisje met de vier verloofden (hum hoofdrollen Liane Haid, Szöke Szakall en George Alex- ander. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.ra. doorloopende voorstelling. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De groote kleine man (hum.), hoofd rollen Mary Astor en Helen Vinson. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Zaterdag 9 December. 8 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Corn. Jonker, met medewerking van Boris Lensky, violist. Zondag 10 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue Cocktail. evenmin Popoff of Taneff. Getuigen, die meenden Popoff uit het gebouw te zien vluchten, anderen, die meenden Taneff als drager van een kist eenige dagen tevoren in oen Rijksdag te hebben opgemerkt, weer an deren, die Popoff en ook v. d. Lubbe, ja zelfs Dimitroff met en zonder Torgler in den Rijksdag ontdekt meenen te hebben, zijn te onzeker in hun verklaringen geweest en heb ben getuigen h décharge tegen zich. De zeer belastende getuigenissen van communisten zijn uitgebracht door individuen, van wie men ten eenenmale niet begrijpt, hoe de pro cureur-generaal den moed gehad heeft, ze in het volle zoeklicht te stellen. Neen, het proces is vaag, meer dan vaag gebleven. Ondanks de 52 zittingen, de 250 getui gen, de 7000 wasplaten, waarop alles woor delijk vastgebonden is, de 10.000 bladzijden protocol en de 130 binnen- en buitenlandsche verslaggers. Woendag zullen we nu de aanklagers, Donderdag en Vrijdag de verdedigers, Za terdag de beklaagden hooren. En dan is het woord aan de rechters. We benijden ze niet! ONTZETTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN BEERTA UIT AL ZIJN BEVOEGDHEDEN. Toepassing van art. 144 lid 4 van de Grondwet. Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot voorziening in het bestuur der gemeente Beerta. Blijkens de memorie van toelichting acht de minister van binnenlandsche zaken het oogen- blik gekomen om ten opzichte van de ge meente Beerta tot toepassing van het be paalde in het vierde lid van art. 144 der Grondwn over te gaan. Reeds geruimen tijd hebben de gedragir. gen van den raad van deze gemeente Ged Staten van de provincie Groningen met zorg vervuld. De raad bleef reeds in gebreke de begrootingen voor 1930 en 1931 overeen komstig de opmerkingen van Ged. Staten te wijzigen. Evenmin werd beroep tegen het niet verkenen van goedkeuring ingeskid. Beide fcegrootingen zijn ten slotte coor B en W. overeenkomstig het bepaalde p art. 151 tweede lid der Gemeentewet -astgestel-1 Tegen het besluit van Ged Staten tot ont houding van de goedkeuring aan de begroo ting voor 1932 werd beroep ingesteld, doch na de Koninklijke beslissing tot ongegrond- verklaring van dit beroep, bleek de raad weigerachtig te zijn deze begrooting opnieu n vast te stellen. Voor de derde maai heeft daarop met toepassing van voormeld artikel der Gemeentewet vaststelling der begrooting door B. en W plaats gevonden. Ook de door den raad vastgestelde begroo ting voor 1933 gaf Ged. Staten weder aan leiding tot tal van opmerkingen. De gemeente was inmiddels noodlijden geworden en werd met het oog hierop door Ged. Staten tevens in kennis gesteld met de eischen, welke de regeering als voorwaarde voor het verkenen van onderstand in de kosten der gemeente huishouding pleegt te stellen. De raad vond echter slechts aanleiding eenige wijzigingen van formeelen aard aan te brengen en ver wierp alle in overweging gegeven maatrege len tot opvoering van de inkomsten en bezui niging op de uitgaven, met het gevolg, dat de raming van den rijksonderstand ter groote van het tekort van den gewonen dienst ad 35 000 ongewijzigd bleef. Zou wederom het 2e lid van art. 151 der Gemeentewet wor den te baat genomen, teneinde deze begroo ting, welke op een in verhouding tot de mid delen veel te hoog niveau is ingesteld, terug te brengen tot cijfers, welke met het oog op dr tijdsomstandigheden en de noodlijdend heid der gemeente verantwoord kunnen wor den, dan zou hiermede thans het doel niet be reikt kunnen worden, omdat de middelen ont breken om den raad te dwingen met een aldus gewijzigde begrooting ernstig rekening te houden. De oorzaak van de moeilijkheden met dezen gemeenteraad moet, naar de overtui ging van den minister, die daarbij Ged. Staten aan zijn zijde vindt, gezocht worden in de onbekwaamheid van de meerderheid van den raad om het belang der gemeente naar behooren te behartigen. Ook op andere dan financieel terrein treden de symptomen daarvan aan den dag. Ontelbaar is reeds het aantal gevallen, waarin door Ged. Staten of de regeering moest gorden ingegrepen. Vergoeding krachtens de crisis- restitutie-beschikking. De minister van economische zaken heeft vastgesteld de „crisis-restitutiebe schikking 1933 II'". Krachtens deze beschikking zal aam verbouwers van granen uit bet lana- bouwcrisisfonds vergoeding wordlen ge geven bij uitvoer van crisis-producten, voor zoover zij niet vallen onder het be paalde in de ctfsisij-restitutiebeschik- king 1933 I. EXPEDITIEKNECHT VERDRONKEN. Gistermiddag te omstreeks vier uur had op de Prinsengracht bij de Elandsgracht te Am sterdam een tragisch ongeluk plaats. Een 29- jarige expeditieknecht in dienst bij de druk kerij Anderson in de Kerkstraat, reed met zijn driewieler in de Prinsengracht. Hij zakte met het tamelijk zware voertuig door het ijs, waar hij onmiddellijk onder schoot. Onmid dellijk werden politie en brandweer gewaar schuwd, doch de voorbijgangers, die het on geluk uit de verte hadden zien gebeuren, wa- ren er niet zeker van, dat de expeditieknecht nog op de driewieler zat, toen deze in het water reed. Aanvankelijk had het dreggen geen succes, zoodat de assistentie van een politieboot werd ingeroepen. Ruim een uur na het gebeurde werd het lichaam van den man gevonden. Het slachtoffer is niet ge huwd. GEVONDEN EFFECTEN VERDUISTERD. Door een dame werd de vorige week aan gifte gedaan bij de politie van het bureau Leidscheplein te Amsterdam, dat zij in een taxi een tasch had laten liggen, waarin een viertal effecten ter waarde van 3000 waren. Door de politie werd de chauffeur opge spoord. Deze verklaarde, dat hij inderdaad de dame had gereden, maar dat hij daarna nog een rit had gemaakt met een jongen man, wonende in de Const. Huygenstraat bij de Helmersstraat. De tasch had hij niet gevon den. Deze week werd een der effecten aangebo den bij de Ned. Handel Mij. Bij nader onder zoek bleek, dat het stuk gekomen was van de Geldersche Crediet Vereeniging te Bussum. Het bleek daar, dat een jongmensch het ef fect had aangeboden. Het spoor leidde ook naar de Const. Huy genstraat. Het jonge mensch is daarop door de politie gearresteerd en overgebracht naar het bureau Leidscheplein. Hij heeft bekend de effecten in de taxi te hebben gevonden. Aan vankelijk is hij voornemens geweest de tasch te deponeeren bij de po'itie, maar hij was be zweken voor de verleiding en heeft een der stukken verkocht. De jonge man zal ter be schikking worden gesteld van de justitie. GEDISTILLEERD NAAR DE V. S. Nieuwe orders van bescheiden omvang. Thans hebben ook een aantal Nederland- sche distelleerderijen van hun Amerikaan- sche relaties vergunningen gekre^Mi voor den invoer van gedistilleerd en likeur® in Ame rika. De orders zijn echter van bescheiden omvang. Het totaal van den Nederlandschen invoer zal voorloopig niet kunnen stijgen boven de 2300 H.L., voegt het Hbld. eraan toe. Men verkeert nog in het onzekere tot wanneer dit contingent zal moeten strekken. Wanneer het Congres bijeenkomt, verwacht men een nadere beschikking. De invoerrech ten, die de Vereenigde Stalen heffen, en die, wanneer men den accijns er bij telt, samen de 4 overschrijden per liter, hebben een prohi bitieve werking ten aanzien van den invoer van die fabrikaten, die ook in de V. S. zelf worden vervaardigd. Jenever behoort daar toe echter niet. Dit neemt evenwel niet weg, dat een dergelijk hoog invoerrecht op alco holica den Hollandschen jenever den strijd op de Amerikaansche alcoholmarkt bemoei lijkt. OP STROOPTOCHT? De politie in de Haarlemmermeer heeft drie mannen aangehouden, die met een slede op de Spaarnwoudertocht voeren. De man nen bleken in het bezit te zijn van patronen; wapens konden aanvankelijk niet ontdekt worden, maar bij onderzoek bleek de slede een dubbelen bodem te hebben. Daarin lagen drie geweren. De wapens zijn in beslag ge nomen, proces-verbaal is opgemaakt. BESCHERMING VAN DEN VOGELSTAND. Het Federatief Comité voor vogelbescher ming in Nederland heeft aan den minister van economische zaken het verzoek gericht om, nu zoovele landgoederen voor het publiek worden opengesteld, de bezwaren, die daar aan voor de ontwikkeling van den vogel stand zijn verbonden, te ondervangen door eeige beperkende bepalingen als: a. het bezit van een toegangskaart, jaarlijks voor gezin nen en personen verkrijgbaar te stellen tegen een matig bedrag en b. gedurende de maan den April tot en met Juli geen toegang voor kinderen en jeugdige personen zonder gelei de van volwassenen. DE NOODLOTTIGE BRAND TE DEN HAAG. Deelneming van de koningin. De koningin heeft, zeer getroffen door de noodlottige gevolgen van den brand m de Daendelsstraat, den burgemeester van 's-Gravenhage verzocht aan mevr Löwie Hoogstderzelver deelneming te willen overbrengen, aan welk verzoek onmiddellijk gevolg is gegeven. MISDRIJF? Men meldt uit Amersfoort aan de N. R. Crt.: Te Laren is Donderdag door de recher che uit Amersfoort aangehouden en naar Amsterdam gebracht dr. H. Deze aan houding geschiedde in verband met een geheimzinnig sterfgeval. Het plotseling overlijden van de 38-jarige mevr. O. in het St. Elisabeths Ziekenhuis en het in gestelde onderzoek na sectie op het lijk door dr. Hulst uit Leiden leidden tot deze arrestatie. DE TABAKSACCIJNS. De Nederlandsche Bond van Sigaren- winkeliersvereenigingen heeft gisteren het volgende telegram aan den minister van financiën gezonden: De Nederlandsche Bond van Sigaren- winkeliersvereenigingen wenscht u ge luk met de aanneming van het ontwerp tot wijziging van den tabaksaccijns en dankt u voor de welwillende wijze waarop u aan onze wenschen tegemoet kwam, waardoor in onze vaktoestanden groote verbetering verkregen zal wor den. NATRIUMVERLICHTING TE ROTTERDAM. Gisteravond heeft Rotterdam zijn eerste wegverlichting door middel van Philips' natriumverlichting gekregen. De gewone electrische booglampen die over den breeden verkeersweg hangen, welke Schiedam met Rotterdam verbindt van het Marconiplein tot de grens van Schiedam, waren in één dag vervangen door natriumlampen. In tegenwoordigheid van verkeersautoriteiten werd deze nieuwe verlichting, die een opmer kelijke verbetering beteekent, in gebruik ge nomen. Ernstig verkeersongeluk. Gistermiddag omstreeks half drie reed een auto, waarin gezeten was de heer van Bram men uit Amersfoort, van Ede in de richting Arnhem. Vermoedelijk door de gladheid van den weg slipte de auto, juist op het oogen- blik, dat van den tegenovergestelden kant de heer Groenhuizen uit Ede per motorfiets na derde. Deze kwam met den auto in botsing en reed daarna tegen een bocywaardoor hij van zijn motorfiets geworpen werd. Hij bekwam een arm- en beenbreuk en een zware hersenschudding. Na te zijn verbon den is het slachtoffer naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Auto te water; inzittende gered, maar gewond. Gisternacht is een personenauto door de leuning van de Lisserbrug in de Haarlem mermeerpolder gereden en in de vaart te recht gekomen. De twee inzittenden wisten zich te redden, maar zij hadden hevige won den opgeloopen. Een landbouwer vervoerde de gewonden per auto naar een dokter in Lisse. Honderd kippen verbrand. Donderdag is door lot nog toe onopgehel derde oorzaak brand uitgebroken in de boe- -enhoeve van den landbouwer R Smits, ge- tegen in het gehucht Keent onder de gemeen te Weert. Schuren en stallen brandden uit, het woonhuis werd grootendeels vernield. Het grootste gedeelte van het vee kon gered wor den Een honderdtal kippen bleef evenwel in het vuur. De inboedel van het woonhuis en den inhoud van de schuren verbrandden ge deeltelijk mede. Slechts een gedeelte van het verbrandde was verzekerd. Boerderij afgebrand. Gistermorgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den heer Torshout aan den Groessenscheweg te Zeve naar. De vrouw des huizes, die Donderdag een baby gekregen had, en de vijf andere kin deren lagen nog te bed. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in korten tijd de ge- heele boerderij in lichtelaaie stond. Met de hulp van de buren slaagde de heer Torshout er met groote moeite in zijn vrouw en kinde ren uit het brandende huis te redden. Zij vonden bij omwonenden onderdak. De ge- heele boerderij brandde af. Van den inboedel kon niets worden gered, een groote voorraad kippenvoer, waarin de man handel drijft, be nevens twintig kisten eieren gingen in de vlammen op. Acht varkens en twintig biggen kwamen in de vuurzee om. De brandweer kwam eerst een uur na het uitbreken van den brand; de boerderij was toen echter reeds in een puinhoop herschapen. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzl ging en verhooging van deze begrooting, waarbij o.m. de post voor werkverschaffing en steunverleening wordt verhoogd met f 3.745.000, terwijl de post voor bijdragen in den vorm van subsidiën aan werklozen kassen een verhooging ondergaat van ƒ217.000. Bolbloemen. De inbreng van bolbloemen aan de bloemenmarkt bepaalt zich alleen nog niaar tot de roode Duc van Tholl, welke inbreng met iedere marktdag steeds grooter wordt. Weldra verwachten wij de eerste Cram. Brillant, gevolgd door Th. Fr. Moore en King of the Yellow. Maandag werd betaald per 100 2 tot 3.50 en Woensdag 1.50 tot 3. De eerste darwintulpen van de sooru A. Pierson verschenen aan de markt. Alle bij den Neutralen Tuindersbond in Noord-Holland hebben zich uitgesproken tegen fusie met den Nederlandschen Tuin dersbond in Zuid-Holland Blijkens mede- deeilngen van het hoofdbestuur van eerstge- noemden bond kan worden aangenomen, dat geen verdere stappen zullen worden gedaan om tot samensmelting te komen. Het Hoofdbestuur van den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers besloot tot het verzoeken van een gecombi neerde vergadering, van dezen bond met ckn Christelijken Boeren- en Tuinders bond en den R.K. Land- en Tuinbouwbond, ten einde er gezamenlijk bij de regeering op aan te dringen, opdat de prijsnormen der groenten worden verhoogd en deze dan ook eventueel uit te betalen met terzijdestelling van het tot nu toe gevolgde selsel van een maximum-bedrag. De laaste dagen heerscht er een vrij levendige handel in zuurkool. Belangrijke hoeveelheden worden door de fabrieken af geleverd. Deze opleving vergoedt de slapte die er eenige weken heeft bestaan Als deze groote vraag blijft aanhouden, wordt de mogelijkheid grooter, dat de arbeiders langer aan het werk kunnen blijven. 'Door tussch-enkomst van de ar beidsbemiddeling te Ursem zijn 9 werk- loozen te werk gesteld bij de werkzaam heden in de Wieringermeer. Ingekomen personen. H. v. d. Sluijs van Alkmaar. N. Vennik, van Alkmaar. P. Groothuizen, van Fijn aart en Heiningen. J. de Goede en gezin, van Oudorp (N.-H.) J. Bakker, van Am sterdam. M. A. Koning van Alkmaar. Vertrokken personen. B. de Wit en gezin naar.Castricum, N. Kossen, naai .Schoorl. J. de Geus, naar Alkmaar. T. Kerkmeer, naar Eindhoven. E. de Vries, naar Castricuni. Jb. Hartland, naar Oostzaan. M. G. Slijkerman, naar Schoorl. DE HEILIGVERKLARING VAN BERNADETTE SOUBIROUS. Tengevolge van het aanhoudende regen weer moest op den avond van Maria-ontvan- genis de verlichting van de St. Pieterskerk en van den koepel vervallen, welke illuminatie zou geschieden ter gelegenheid van de heilig verklaring van het herderinnetje van Lour- des, Bernadette Soubirous De heiligverkla ring zelve vond plaats met groot pauselijk ceremonieel in het bijzijn van 15.000 Fran sche pe'grims. Paus Pius bepaalde bij de verkondiging van de nieuwe heilige haar dag vast op 10 April. Dr. Suchenworth, de vroegere voorzit ter van den thans ontbonden nationaal socialistischen leerarenbond en plaats vervangend voorzitter der nationaal socialistische fractie in den Weenschen Landdag en gemeenteraad is uit zijn be trekking ontslagen, als verdacht '«'an verdere activiteit voor de nationaal so cialistische partij. Nadat geheel Silezië reeds dik onder de sneeuw lag, meldt Hirschberg in Silezië zelfs 27 graden koude. HET VERZET IN LONGH. Het Legerbestuur ontving een tele gram uit Atjeh van den gewestelijken militairen commandant, waarin wordt gemeld, dat een patrouille onder com mando van Haga, gisteren in het kalkgebergte in de Noord-Poedeng- vallei ontact kreeg met de kwaad willigen die uit Longh zijn uitge weken. Twee der kwaadwillige, werden gedood. De patrouille leed geen verlie zen. Blanke wapens werden buitge maakt. UITSLAG VERKOOPING. V oorloopige uitslag der veiling, ge houden op Donderdag 7 December 1933 te Schagen, ten overstaan van notaris Kruimel te Oterleek van eene boerderij, gelegen te Moerbeek, eigendom van mej. Wed. K. Delver. 1. Huis, veestalling, schuur, erf en weiland gr. 0.67.90 H.A. 3075.— 2. Weiland, gr. 1.52.90 H.A. 2018,28 3. Weiland, gr. 2.74.— H.A. 3452.40 4. Weiland, gr. 3.10.20 H.A. 4466.88 5. Weiland, gr. 1.26.55 H.A. 835.23 6. Bouwl., gr. 1.48.29 H.A. 593.16 7. Bouwl., gr. 1.27.30 H.A. 814.72 12.07.14 H.A. 15255.67 De afslag heeft plaats op Donderdag 14 December 1933, des middags 1 uur in café „Ceres" te Schagen. Ons bereikten een tweetal ingezonden stukken waarin in sterke bewoordingen afkeuring wordt uitgesproken over het feit, dat door het opzettelijk bestrooien met riet de verbindingsvaart van den Omval tot de Oudorperkom, voor het gedeelte van de Ijsbaan de Quint, onbe re.dbaar is gemaaat. Dinsdag werd op deze mooie vaart rog naar hartelust gereden, doch V oens- dng moeten onverlaten des nachts riet op de vaart hebben neergesmeten, dat door de opnieuw ingetreden vorst is vastgevroren, waardoor de vaart over naar waarnemingen, verricht in den more-en van 9 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met I Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774 2 mM. te Aberdeen. Laagste barometerstand 749.5 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 10 December. Matige tot zwakke Oostelijke wind; hel der tot licht bewolkt, droog weer; strengi vorst des nachts; overdag matige tot licht* vorst. Weeroverzicht. De hooge druk bleef stationnair boven Schotland en de Noordzee en slaat aanval, len der warme depressie, die door het noor- den trekt, af. Een tweede kern is bezig zich te vormen in het gebied van de strengste vorst in Centraal-Europa, waar de tempera, tuur tot onder —20 gr. C. daalde. In een- traal-Scandinavië kwam de vorst weer re- rug, doch een nieuwe barometerdaling zal het toenemen van de koude aldaar weer be letten tot een nieuwe stijging van de baro- meter in de Poolzee haar weer doet toene men. In het Middellandsche zeegebied bleef de druk laag en het weer zeer slecht De bergstations in de Alpen melden alle stra lend mooi weer en geen lage temperaturen. Het algemeen vooruitzicht is, dat de vorst zal aanhouden en eerder strenger dan min der streng zal worden. dit gedeelte onbereidbaar is geworden. Men noemde dezen wandaad een opzet- toüjke daad van het bestuur van de Quint om de schaatsenrijders te nood zaken uitsluitend op de Quint te rijden. Wij vonden de beschuldiging zoo ern stig, dat wij onmiddellijk naar de juist heid er van een onderzoek hebben inge steld en achtten het ten eenenmale uit gesloten dat het bestuur van de Quint Mermede iets uitstaande heeft en dit te meer omdat deze vaart per schaats juist een mooie toegangsweg naar de baan is, waar men zich van heden af ook in een groote tent met muziek en dans kan vermaken. De bestuursleden, die wij telefonisch kon den bereiken, verzekerden ons dan ook niets van de gewraakte wandaad te weten. Wij hebben ons ter plaatse op de hoogte gesteld en moesten constateeren, dat inder daad de onsportieve handeling heeft plaats gehad. Het werd ook ons duidelijk, dat men hier niet te doen heeft met een toevallig heid. doch dat opzet in het spel moet zijne Uit het verder door ons ingestelde onder zoek kwam vast te staan, dat het bestuur van de Quint hiervoor niet aansprakelijk kan worden gesteld. Wel gewerden ons sterke aanwijzingen, dat men hier te doen heeft met een individueele daad van een aan den Om val wonend bestuurslid, dat daarmede de ver eeniging, die hij heeft willen dienen, geen dienst heeft bewezen. Wij hebben het bestuur met een en ander in kennis gesteld. Dit keurde de daad ten sterkste af en verzekerde ons onverwijld de iisschaaf op de vaart in werking te zullen stellen en er voor zorg te dragen, dat mra Zondag ongestoord op de vaart zal kunnen riiden. KRANIGE REDDING DOOR 5-JARIG JONGETJE. Gistermiddag omstreeks 6 uur wilde het 12-jarige meisje Dieuwertje Bongert op den Boezemsingel de dikte van het ijs eens nagaan, door met haar hak in het ijs te stampen. Hierdoor zakte ze plotseling door het ijs en verdween bijna geheel onder wa ter. Een ongeveer 5-jarig jongetje, aar van we helaas den naam niet te weten konden komen, reikte 't meisje zoo snel mogelijk een stok en met vereenJ® k. achten werd de drenkelinge op hd droge gebracht. - f WIELEN VAN DE AS GEVLOGEN Hedenmorgen om half negen kwam de tractor met aanhang-vrachtauto van P* Posch uit Heiloo het Omval afgereden en door onbekende oorzaak vlogen plotseling 2 wielen, die aan elkaar bevestigd waren, van de as af. Deze deserteurs veroorzaakten wel geen ongelukken, maar de vrachtauto kon niet verder rijden en ter plaatse moesten de steenen van den vrachtauto afgeladen wof" den. VERVOER VAN AARDAPPELEN. Vervoerders van aardappelen worden er aan herinnerd, dat zonder consent geen grooter hoeveelheid aardappelen dan 4 K G. vervoerd mag worden. WO vernamen, dat de politie tegen overtre ders reeds proces-verbaal heeft opge* maakt, zoodat men gewaarschuwd ls- EEN GOEDKOOP VERWARMINGS MIDDEL. Nu de koude zoo fel wordt, achten wij het wenschelijk er nog eens de aandac op te vestigen, dat courantenpapier ee uitstekend isolatiemateriaal is. f" schen dekens, in kleeren en schoen geven couranten een goede beschutti tegen koude. DE STADSGRACHTEN. Wij vernemen van de politie, dat Singelgrachten vanaf hedenmn voor de schaatsenrijders ziin open» steld. 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2